آیا همسران قد کوتاه مشکل سازند؟!

آیا همسران قد کوتاه مشکل سازند؟!

آیا همسران قد کوتاه مشکل سازند؟!Reviewed by Dr taheri on Sep 7Rating: 3.0آیا همسران قد کوتاه مشکل سازند؟!آیا همسران قد کوتاه مشکل سازند؟ هیچ دختر یا پسری دوست ندارد که همسر آینده وی از لحاظ ظاهری بد بوده و یا زشت باشد البته این تشخیص بسته به سلیقه خودتان بوده ، اختلاف قد بین زن و شوهر و هر فرد متناسب با ظاهر خودش، یک تیپ ظاهری را برای همسرش می پسندد. یکی از این مشخصه های ظاهری قد و جثه می باشد.!

مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج 

بحث ازدواج علاوه بر مشخصه های اخلاقی و رفتاری و همچنین مسائل اقتصادی و شخصیتی که دارد، ویژگی های ظاهری طرف مقابل را هم در بر می گیرد. هیچ دختر یا پسری دوست ندارد که همسر آینده وی از لحاظ ظاهری بد بوده و یا زشت باشد البته این تشخیص بسته به سلیقه خودتان بوده ، اختلاف قد بین زن و شوهر و هر فرد متناسب با ظاهر خودش، یک تیپ ظاهری را برای همسرش می پسندد. یکی از این مشخصه های ظاهری قد و جثه می باشد.

line-separator

به طور معمول ازدواج بین دختر و پسری که دختر خانم از قد و جثه بزرگتری برخوردار است متداول نمی باشد و اصولاً دختران دوست دارن که پسرانی با قد و هیکل بزرگتر نسبت به خودشان را انتخاب کنند و همچنین پسران اصلاً تمایلی به ازدواج با دخترانی با قد و جثه بزرگتر نسبت به خودشان ندارند. طبق تحقیقات به عمل آمده بر روی انتخابهای افراد برای اولویت ازدواجشان، مردان انعطاف بیشتری نسبت به زنان در مورد انتخاب هایشان دارند به این معنی که مردان حاضرند با برخی از انتخاب ها که دختران  قد بلندتری دارند کنار بیایند اما دختران جوان به هیج وجه اینگونه عمل نمی کنند. جالب است بدانید براساس همین تحقیقات زمانی که سن دختران بالا می رود ، آنان هستند که انعطاف بیشتری نسبت به گزینه ای خود نشان می دهند.

line-separator

اگر مسائل ظاهری را که اهمیت بسیاری نیز دارند و دختر و پسر از لحاظ قدی و هیکلی باید کاملاً به هم بیایند را کنار بگزاریم، قد بلندتر و جثه ی بزرگتر خانم می تواند مشکلات جدی را از لحاظ مسائل زناشویی پدید بیاورد.اما در کل این انتخاب سلیقه ای بوده و تا حد بسیاری به خود فرد برمیگردد این خود فرد است که باید انتخاب کند و تا انتها پای انتخاب خود بایستد. بنابرایم برای جلوگیری از هر مشکلی می توان با دقت انتخاب کرد و همچنین در انتخاب خود با افرادی آگاه مشورت کرد تا بتوان زندگی خوب را رقم زد.

687 پاسخ
 1. فرزاد
  فرزاد میگه:

  سلام ببشید یسوال . من قدم ۱۸۴ اما دوس دخترم قدش ۱۴۰

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام دوست عزیز تا این اختلاف قدی رو هودتون پذیرفتید و مشکلی ندارید البته اگر دوستی صرف باشد شاید این تفاوت ها معنی دار نباشد چون بعد از مدتی جدا می شوید و به هر دلیلی ممکنه دیگه ارتباطی نباشه ولی اگر ایشون رو برای ازدواج انتخاب کردید باید بدونید که حتما و حتما به تفاوت های ظاهری دقت داشته باشید که ممکنه در رضایت زناشویی هم تاثیر داشته باشد البته باز استثنائاتی وجود مثلا اینکه شما با همین تفاوت ایشون رو بپذرید و مشکلی نداشته باشید خب اون موقع منکنه زندگی رضایت بخشی داشاه باشید ولی اگر دید دیگران براتون مهمه به هر حال شما با ایشون بیرو خواهید رفت و در معرض قضاوت ها قرار خواهید گرفت اگر این رفتازها و قضاوت ها برای شما سخت است به هیج وجه اقدام به ازدواج نکنید الباه می توانید از مشاوره پیش از ازدواج هم کمک بگیرید ولی همان طور که گفتم اگر قصد صرفا دوستی است مشکلی هم نیست چون اصولا در دوستی ها هیج تعهدی وجود ندارد و افراد بعد از مدتی هم ممکنه به خاطر اختلاف نظرها به دوستی پایان دهند در هر حال امیدوارم تصمیم درستی بگیرید و موفق باشیددر این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 2. Yazdan
  Yazdan میگه:

  سلام من قدم ۱۸۱ هست ولی دوست دارم بلند تر بشم ایا قرص بخورم یانه
  هم اینکه در مسئله ازدواج من زن ۱۷۳ دوست دارم ولی مامانم میگه برای تو بلنده زن چه قدی بگیرم اگه میشه کمکم کنید

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   علم ژنتیک معتقد است که وقتی کودکی متولد می شود، میزان قد او از قبل و بر اساس قد پدر و مادرش تعیین شده است. در این صورت اگر پدر و مادر کوتاه قد باشند، به دلیل به ارث بردن ژن های کوتاه قدی، در آخر فردی کوتاه قد خواهید بود.

   اما واقعیت این است که اگرچه ژن ها نقش مهمی در میزان قد سن بلوغ شما دارند، ولی رازهایی وجود دارد که به وسیله ی آنها می توان بر توقف قد ژنتیکی غالب شد، چراکه علاوه بر ژنتیک، عوامل محیطی نیز بر روند رشد قدی موثرند.

   درست است که ۶۰ تا ۸۰ درصد قد سن بلوغ از وراثت ژنتیکی ناشی می شود، اما ۲۰ تا ۴۰ درصد دیگر وابسته به زندگی و رفتارهای روزمره ما خواهد بود و نباید از آن غافل شد.

   عامل سوم در روند افزایش قد، میزان سن است. حتما دقت کرده اید که با افزایش سن، قد ما چند سانتیمتر کاهش می یابد.

   عوامل موثر در افزایش قد زنان و مردان عبارتند از:
   ۱- عوامل محیطی
   رژیم غذایی، ورزش و شرایط زندگی نقش مهمی در قد مردان و زنان دارند. افرادی که در جوامع فقیر، کشورهای درحال جنگ و یا گرفتار بلایای طبیعی زندگی می کنند، در مقایسه با جوامع غنی و مرفه، به طور متوسط قد کوتاه تری دارند.

   نژاد افراد نیز نقش مهمی در قد نهایی آنها دارد. برای مثال مردان ژاپنی به طور متوسط ۲٫۵ سانتی متر کوتاه تر از مردان آمریکایی می باشند.
   معمولا در پایان ۱۷ سالگی، رشد قدی زنان متوقف می شود. این توقف رشد قدی اگرچه در جنس مذکر نیز بعد از بلوغ وجود دارد، ولی بیشتر می توان آن را کاهش سرعت رشد قدی در نظر گرفت تا توقف آن
   ۲- تغییرات جنسیتی
   معمولا مردان بلندتر از زنان هستند. رشد قدی زنان معمولا ناگهانی و در هنگام بلوغ است و قد نهایی یک زن معمولا تفاوت چشمگیری با قد او در پایان سن بلوغ و شروع قاعدگی ندارد. در حالی که افزایش قد در مردان روندی تدریجی دارد که معمولا تا ۲۰ سالگی ادامه می یابد. دلیل این تفاوت مرد و زن ها تفاوت در کروموزوم های آنهاست. کروموزموم های XY در مردان و XX در زنان نقش مهمی در تفاوت های قدی دو جنس دارند.

   متوسط قد
   در سال ۲۰۰۴ آمارهای جمع آوری شده از مراکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در سراسر دنیا، نشان داد متوسط قد مردان در سنین ۲۰ تا ۷۴ سالگی، ۱۷۴ سانتیمتر و میانگین قد زنان ۱۶۲ سانتی متر است. از این رو زنانی که قد ۱۶۲ سانتی متر دارند و مردانی که قد ۱۷۴ سانتی متر دارند، به عنوان افراد با قد طبیعی و متوسط در نظر گرفته می شوند.

   معمولا از چه سنی افزایش قد متوقف می شود؟
   در میان تمام تغییرات بدنی که در زمان بلوغ رخ می دهد، یک اتفاق قابل توجه این است که بعد از بلوغ افزایش قد مخصوصا در جنس زن به سختی ایجاد می شود. معمولا در پایان ۱۷ سالگی، رشد قدی زنان متوقف می شود. این توقف رشد قدی اگرچه در جنس مذکر نیز بعد از بلوغ وجود دارد، ولی بیشتر می توان آن را کاهش سرعت رشد قدی در نظر گرفت تا توقف آن. چراکه افزایش رشد قدی مردان معمولا تا ۲۰ سالگی ادامه خواهد داشت. با این حال راه هایی وجود دارد که شما بر این توقف رشد قدی غلبه کنید.

   با کمک رموز افزایش قد قادر خواهید بود، قدتان را ۵ تا ۱۴ سانتی متر بلندتر کنید. البته اگر هنوز در سن رشد باشید، ممکن است قد بلندتری نیز به دست آورید. پس در هر سنی حتی پس از دوران بلوغ، می توانید قدتان را چند سانتی متر بلندتر کنید. ممکن است فکر کنید که این میزان افزایش قد نیاز به چند سال زمان دارد، ولی اینطور نیست. تنها چند ماه زمان برای رسیدن به این هدف مورد نیاز است.

   مدت زمان رشد قدی در کودکان و نوجوانان
   رموز افزایش قد
   ۱- ورزش: همانطور که ورزش مداوم برای تناسب اندام ضروری است، برای افزایش قد نیز لازم است. یوگا ورزشی است که در این زمینه جدا تاثیرگذار است و منجر به افزایش قد تا ۸ سانتی متر می گردد. ورزش یوگا باعث افزایش ترشح و نیز فعالیت هورمون های رشد می شوند. شنا، بدمینتون، دوچرخه سواری، پرش، کشش و ژیمناستیک از سایر ورزش هایی هستند که می توانند منجر به افزایش قد بدن شوند.

   ۲- خواب کافی: یکی دیگر از رمز های افزایش قد خواب کافی است. مطالعات نشان داده اند خواب کافی، حداقل ۸ ساعت در شبانه روز تاثیر مهمی در افزایش قد دارد. تاثیرات خواب کافی از تاثیر آن بر هورمون های بدن ناشی می شود.
   در واقع در هنگام خواب، هورمون رشد که مسئول اصلی افزایش قد است، بیشتر ترشح می شود و از این رو افزایش قد تسهیل می شود. از طرفی خوابیدن، وضعیت بدنی شما را اصلاح می کند. زمانی که شما به پشت می خوابید، فشار از روی ستون فقرات برداشته شده و استخوان ها در موقعیت صحیح قرار می گیرند و این منجر به رشد بهتر و بیشتر می گردد. تغییر عادات خوابیدن ممکن است در ابتدا سخت باشد، اما فراموش نکنید که بعد از گذشت دو هفته، بدن به شرایط خواب جدید عادت می کند.

   ۳- قرص ها و داروهای تزریقی: با بلوغ زودرس، قد فرد کوتاه تر می ماند. اما راه های درمانی وجود دارد که یک پزشک حاذق می تواند به شما کمک کند. مصرف برخی قرص ها و داروهای تزریقی در افزایش قد کمک کننده خواهد بود. اما لازم است قبل از مصرف هر گونه دارویی با پزشک متخصص مشورت نمایید. امروزه داروهای زیادی در بازار وجود دارند که علی رغم تبلیغات کاذب در خصوص افزایش سریع قد، عوارض جبران ناپذیری بر سلامت شما برجای می گذارند و فراموش نکنید که داروهای افزایش قد، هرگز معجزه افزایش قد نخواهند بود.

   ۴- جراحی: یکی دیگر از راه های افزایش قد، جراحی برای افزایش طول اعضای بدن است. اما در این خصوص نیز لازم است در ابتدا اطلاعات کافی در خصوص نحوه عمل جراحی و پزشک متخصص را کسب کنید. در این زمینه نتیجه ی بسیاری از عمل ها مطلوب نخواهد بود و ممکن است به درد همیشگی و آزاردهنده در اعضای بدن منجر شود. پس بهتر است از جراحی هایی که با قیمت پایین سعی در جلب کردن توجه شما دارند پرهیز کنید. نتایج نامطلوب جراحی به آسیب های مداوم منجرخواهد شد.

   دختران جوان بدانند درست است که به طور معمول روند افزایش قد تا سن ۱۷ سالگی متوقف می شود، اما نترسید. شما می توانید به آرامی و به طور پیوسته قدتان را بلند کنید.

   برای شروع بهتر است با یک ورزش کششی شروع کنید. برنامه ورزشی روزانه را در برنامه خود قرار دهید. به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

   پزشک در صورت لزوم، برای شما داروهایی را تجویز می کند که می تواند در افزایش قد شما تاثیرگذار باشند. در خصوص تغییرات رژیم غذایی و سبک زندگی برای افزایش قد با پزشکتان مشورت کنید. سعی کنید تا حد امکان برای افزایش قد، به فکر جراحی نباشید.

   پاسخ دادن
   • Yazdan
    Yazdan میگه:

    بسیار متشکرم و جواب مادر را چی کار کنم من زن قد بلند دوست مثل ۱۷۴ ولی میگه که برات بلنده چی کار کنم

    پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام دوست عزیز ملاک ها و اولویت های شما در ازدواج چیست ؟اگر واقعا قد انقدر اهمیت دارد که هم در پی بلند کردن قد خود هستید و هم تمایل دارید همسر اینده بلند قد باشد خوب بهتره واقعا دنبال فردی بلند قد باشید ولی بدونید قد شما نسبت به نورم جامعه مطلوب است و حتی اینکه قد بلند محسوب می شوید و اینکه به فرض اینکه فردی در کنار شما قرار بگیرد که به لحاظ قد مطلوب باشد ایا این همه ماجراست و ایا این تضمین خوشبختی است ؟قطعا این طور نیست و این اصلا مساله ای نیست که شما بخواهید روی ان مانور بدهید .قد بلند تر یا کوتاه تر مهم ملاک هایی است که در زندگی شما موثر خواهد بود شما نمیتوانید اخلاق این ادم را نادیده بگیرید .به ره حال بهتره دنبال مسائلی باشید که واقعا تضمینن کننده خوشبختی هستند وقتی ذهنتون درگیر یکی از ابعاد باشد ممکن است بر همین اساس هم تصمیم اشتباهی بگیرید و وفردی که ان ملاک خاص را دارد صرفا انتخاب کنید و همین مشکلاتی در زندگی ایجاد کند چون جنبه های مهم تر را نادیده گرفتید .در هر حال خوشبخت باشید و تصمیم درستی بگیرید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 3. آتوسا
  آتوسا میگه:

  سلام من چند هفته پیش خواستگاری داشتم که طی چند بار از تمام رفتارش خوشم اومده قیافه خوبی داره هیکل و اخلاق و خانواده خوب تحصیلات و درآمد خوب.اما مشکل بزرگ من قد این آقاست که خیلی کوتاهه یعنی با من ۵ سانت تفاوت داره.خیلی این مسئله منو عذاب میده.خیلی به دلم نشسته اما وقتی فکر میکنم میگم قد کوتاهش همیشه عذابم میده.به نظر شما چیکار کنم از این همه خوبی بگزرم با قدش چطور کنار بیام؟ اینم بگم من تا حالا خیلی ها رو رد کردم خانواده خیلی اصرار دارن ازدواج کنم.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   دوست عزیز وقتی می فرمایید به دل شما نشسته وشرایط مطلوبی دارد بدونید برای زن بعد از ازدواج بیشتز از ایده ال های ظاهری قبل از ازدواج اخلاق و رفتار طرف مقابل مهم می شود و اینکه چقدر درک متقابل وحود داشته باشد .و شای خیلی از مسائل ظاهری منوط به قبل از ازدواج است و بارزترین ملاک یک فرد محسوب می شود چون هنوز وارد زندگی نشده با مشکلات دست و پنجه نرم نکرده و نمی داند در زندگی مشترک چه ملاک هایی می توانند حائز اهمیت باشند .در مورد مورد شما هم بدونید هیچ وقت نمی تونید ادم صد در صد رو پیدا کنید .ممکنه فردی این ملاک رو داشته باشه ولی مطمئن باشید یک سری ملاک های دیگر رو نخواهد داشت .در هر حال بیشتر فکر کنید حتی برای رفع تردید به مشاوره حضوری بروید ولی بدانید که بهتره منطقی تر تصمیم بگیرید تا بعدا پشیمان نشوید .وقتی فردی در زندگی به لحاظ عاطفی و اخلاقی تامین کننده باشد مطمئن باشید به عنوان زن خیلی از مسائل برای شما بی اهمیت خواهد شد .در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید

   ر این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 4. فاطمی
  فاطمی میگه:

  سلام رزوتون بخیر خسته نباشین دوستان

  من با دوست دخترم اختلاف قد داریم دوس دخترم ۱۹۰ قدشه و ۸۸ تقریبا وزنش من ۱۷۵ قدمه و ۸۲ وزنم.میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد تو ازدواج ما و زندگی زناشویی.البته خودمون اصل مشکل نداریم با این قضیه.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   دوست عزیز وقتی چنین مسایلی برای شما مهمه که طرحش میکنید پس مسلما در آینده برای هر دوی شما ایجاد مشکل خواهد کرد

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام دوست عزیز هیچ مطالعه اثبات شده و علمی وجود ندارد که به این مساله بپردازد که قد در زندگی اینده مشکل ساز است .مخصوصا در روابط زناشویی اصلا به این مساله پرداخته نشده است .البته که ممکنه از بیرون و منظر دیگران قضاوت هایی صورت بگیرید که اکنون که می فرمایید که برایتان مهم نیست بعدا تحت فشارها این مساله برای شما حائز اهمیت شود .و بعدا دچار مشکلاتی شوید مخصوصا اگر هر طرف جریان جز افرادی باشید که به دیگران و نظرات انها اهمیت بدهید .در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید اگر در سایر زمینه ها تفاهم وجود دارد شناخت کافی پیدا کردید و هر دو نفر معیارهای هم را براورده کردید .برای اطمینان از مشاوره پیش از ازدواج نیز می توانید لهره ببرید .

   پاسخ دادن
 5. مهر
  مهر میگه:

  سسلام .میخواهم در مورد یک انتخاب با شما مشورت کنم .اگر یک دختر خانمی تمام شرایط ازدواج را داشته باشه ولی قدش کوتاه باشد چیکار باید کرد آیا میشود جلو رفت به امید اینکه در آینده این مسئله عادی می شود.از طرفی هم خیلی مایل به دختر قد بلند دارم

  پاسخ دادن
 6. نگین
  نگین میگه:

  سلام بنظرتون قد ۱۶۰ برای یه دخی چطوره؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام دوست عزیز .اگر منظورتان این است که قد ۱۶۰ برای ازدواج مناسب است یا خیر یادتان باشد تمام ظواهر امروزه به طور نسبی اهمیت دارد و بستگی به طرف مقابل شما دارد گاهی زیباترین فرد برای یک فرد دیگر خنثی است و در سایر موارد همچون قد هم همین طور خب طبیعتا وقتی فردی قد بلند است تمایل دارد همسرش نیز قد مناسبی داشته باشد .و خب وقتی پسری قد خود کوتاه یا متوسط باشد دوست دارد که همسرش خیلی اختلاف قد نداشته باشد و این مسائل کاملا طبیعی است .و بهتره به دنبال شناخت مسائل مهم تری باشید که در ازدواج موثر است و نبود ان ها مشکلات را ایجاد می کند این مسال کاملا سلیقه ای و دلبخواهی است .خوشبخت باشید

   پاسخ دادن
 7. sib-g
  sib-g میگه:

  سلام جوانی تازه به خواستگاری من اومده به نظرم چون هم خانواده هامون هم کف هستیم به هم میخوریم من شرایط اون رو پسندیدم اما تنها چیزی که منو آزار میده این هست که من همیشه مرد آرزوهامو یه مرد قد بلند با سایر شرایط تصور میکردن اما از اونجایی که ایشون از من بلند تر هست اما اون قدی که من همیشه دوست داشتم رو ندارد در رد کردن او دودلم به نظر شما من کار درستی میکنم ؟ درسته به انتظار بشینم شاید یه روزی مرد رویاهام از راه برسد؟ و یک مشکل دیگه ای هم هست من دهن نینم میگم شاید دوستانم از همسر م خوششون نیاد به نظر شما فکر کنم عقلانی هست؟ لطفا من رو قانع کنید.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام در مورد این مساله ای که می فرمایید دقت داشته باشید خودتون می گویید در رویاها مگر قرار است همه رویاها به تحقق بیانجامد .خب قطعا چنین چیزی نیست .و می فرمایید از شما بلند تر هستند و سایر شرایط هم مناسب است فکر نکنید به فرض ادم مرد رویاها خوشبخت باشید به طور کل خوشبختی با ان چیزی که افراد قبل از ازدواج ذهنی سازی می کنند از زمین تا اسمان متفاوت است .و خب این ذهنی سازی ها باعث تردید در انتخاب می شود چون واقع بینانه نیست و فرد فکر می کند همیشه موقعیتی پیش خواهد امد که به فرد دلخواهش برسد .در صورتی که اولا چنین اتفاق بسیار احتمال کمی دارد که پیش بیاید و ثانیا مشخص نست اصلا ملاک های شما چقدر ارزشمند است یعنی در زندگی اینده موثر است برای مثال فردی ظاهر بسیار زیبا تحصیلات خاص و شرایط مالی خاص را در ذهنش مجسم می کند و لی نمی داند که این ها اکتسابی هستند و ظاهر هم باید ر حد مورد قبول واقع شدن اهمیت داشته باشد و زندگی در کنار زیبا ترین فرد هم ملاکی برای خوشبختی نخواهد بود و ان چیزی که می ماند اخلاق و شخصیت طرف مقابل است که قاعدتا قابل تغییر نخواهد بود.در هر حال امیدوارم تصمیم درستی بگیرید و خوشبخت باشید ضمن اینکه نکته اخر خودتون بسیار مهم است اگر تا این حد دهن بین هستید که با دیدن شرایط ظاهری سایرین و بدون ا طلاع از باطن زندگی حسرت خواهید خورد و در زندگی شما تاثیر خواهد گذشت شاید بهتر باشد اقدامی نکنید و ادامه ندهید چون بعدا با توجه به قرار گرقتن در شرایط مقایسه ای هر دو نفر ازار می بینید

   پاسخ دادن
 8. غزل
  غزل میگه:

  سلام
  آیا از دوست پسرانم که داشته ام و سالهاست با آنها قطع رابطه کرده ام به خواستگارم چیزی بگویم؟؟؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام .به هیچ وجه .البته امیدوارم تجربه شده باشد و در زندگی اینده تداوم داشته باشد .ولی گفتن ان به خواستگار اینده بدبینی ایجاد خواهد کرد حتی اگر فرضا ایشون خودشون هم چنین شرایطی را تجربه کرده باشند چون برای مردان این مساله مهم است .و حس تملک ایجاد می شود و ممکنه در زندگی اینده به شما بدبین شوند .و هر رفتاری را دال بر این مساله قلمداد کنند .ولی ان چیری که اهمیت دارد این است که خودتون بخواهید زندگی اینده را درست بنا کنید .امیدوارم خوشبخت باشید

   پاسخ دادن
 9. یلدا.
  یلدا. میگه:

  ببخشید من نیاز به مشاوره دارم من با یک آقا آشنا شدم و قصد ازدواج داریم ولی قدش کوتاه است البته از من بلند تر است ولی نسبت به مردهای دیگر کوتاه است.خانواده من روی این موضوع حساس هستند و این مساله را با شوخی بیان می کنند.من هم دچار ترید شدم امیدارم راهنماییم کنید .ممنون هستم ازتون

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام .ظاهر افراد ملاک خوشبختی نیست ولی باید برای شما که می خواهید با این فرد زندگی کنید مقبول باشد .و البته باید ببینید که چقدر فردی هستید که حرف خانواده برای شما اهمیت دارد .اگر بعدا قرار است در برابر تمسخر ها به طرف مقابل فیدبک بدهید که مورد پذیرش شما و خانواده نیست و یا خانواده بعد از ازدواج هم ایشون رو مورد تمیخر قرار بدهند خب قطعا شرایط برای شما سخت خواهد شد .در بحث ازدواج بتید دنبال ملاک های ماندگار بود که برای فرد اهمیت دارد .چون ملاک هایی مثل ظاهر در حد به دل نشستن اهمیت دارد چون بعدا در رضایت زناشویی نقش دارد .تحصیلات وضعیت مالی اکتسابی هستند و بعدا هم فرد در صورت داشتن انگیزه و پشتکار می تواند دست یابد .ولی اخلاق تغییر نمی کند و بیشتر ذاتی است بنابراین دنبال ملاک های ماندگار باشید .امیدوارم خوشبخت باشید .

   پاسخ دادن
 10. مهر
  مهر میگه:

  سلام میخواهم در مورد یک انتخاب با شما مشورت کنم .اگر یک دختر خانمی تمام شرایط ازدواج را داشته باشد ولی قد کوتاه باشد.چیکار باید کرد آیا میشه جلو رفت به امید اینکه در آینده ای این مسئله عادی میشود.از طرفی من هم خیلی تمایل به دختر قد بلند دارم.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام .کاملا بسته به ملاک و اولویت شما دارد وقتی با وجود این ه به همه محسنات این خانم واقف هستید ولی به خاطر قد تردید دارید و به طور کل هم به فردی قد بلند تمایل دارید خب شاید بهتر باشه بیشتر فکر کنید چون این تردید بعدا اگر در زندگی حالت حسرت پیدا کند .شاید شرایطی سختی حداقل به لحاظ روحی برای شما باشد .و خب طرف مقابل هم به خاطر این مساله اذیت شود .پس ابتدا تکلیفتون رو با خودتون و خواسته هاتون مشخص کنید .می توانید از مشاوره فردی در این زمینه بهره ببرید البته در نظر داشته باشید در زندگی مشترک خیلی از ملاک ها حائز اهمیت می شود که موارد اینچنینی شاید کم رنگ تر باشد در حال شما حق انتخاب دارید و با توجه له خواسته ها و روحیاتتون تصمیم بگیرید و اگر اختلاف قد محسوسی نیست فکر نکنید در زندگی زناشویی ایجاد مشکل کند امیدوارم خوشبخت باشید .
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   پاسخ دادن
 11. ناشناس
  ناشناس میگه:

  ایا ازدواج با زن قد بلند درست است من ۱۷۵و همسرم ۱۷۹

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   مهم پذیرش دو نفر است و اینکه خیلی تضاد ی نباشد که به چشم بیاید چون کم کم قضاوت و صحبت های دیگران شما را ازار می دهد .اینکه تفاوت قد اینچنین در رضایت زناشویی و …اثر گذار باشد خوب بسته به خود افراد دارد .وقتی همسر شما بپذیرد که با وجود قد بلند تر با فردی کوتاه تر ازدواج کند و اصلا حرف دیگران برایش اهمیت نداشته باشد فکر نمی کنم مشکلی ایجاد شود ضمن اینکه چون خانم ها ظرافت های ظاهری دارند شاید با وجود قد بلندتر در کنار مردی با استخوان بندی درشت خیلی به چشم نیایند و مساله ای نباشد .به هر حال شاید رفتن به مشاوره پی از ازدواج در این موارد بسیار کمک کننده باشد .ولی انتظارات اولویت و ملاک ها در بحث ازدواج اهیمت بسیاری دارد ظاهر در حدی که دو نفر هم را بپذیرند و قبول داشته باشند موثر است .در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید

   پاسخ دادن
 12. نسترن
  نسترن میگه:

  سلام دوستای خوبم.به نظرتون اگه قد خانم ۱۵۹ باری همسرش خوبه؟ اصلا قد ۱۷۴ برای مرد کوتاه نیست؟ لطفا کمکم کنید خیلی تو این مساله وسواس شدم

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام .مساله قد و حتی وزن و هیکل کاملا شخصی است و افراد باید بپذیرند و بخواهند .خود افراد باید تصمیم بگیرند که چنین شرایطی رو تمایل دارند یا خیر ؟شاید برای مردی قد همسرش ۱۷۰ باشد پذیرش داشته باشد .و برای فرد دیگری قد دیگر و در مورد خواست خانم ها هم تفاوت وجود دارد .پس دقت داشته باشید زندگی اهمیت ویژه ای دارد برای برخی ها ظواهر در حد له دل نشستن و برای برخی دغدغه است خوب باید به این نکات دقت داشته باشید .این مسائل قطعیتی در مورد ش وجود ندارد .امیدوارم خوشبخت باشید .

   پاسخ دادن
 13. amir
  amir میگه:

  سلام پسری ۲۸ ساله هستم و قدم ۱۸۰ لیسانسه.با خانمی آشنا شدم از نظر قیافه خوب هستش تحصیلاتشم فوق لیسانسه.اخلاق خوبی داره قد ایشون ۱۶۲ هست.این تفاوت قد همش میاد تو ذهنم چون یکی از معیارهای من قد بوده.یه مدته که حسابی فکرم مشغوله.میترسم بعد ها دچار مشکل شم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  پاسخ دادن
  • ارغوان
   ارغوان میگه:

   منم قدم ۱۶۷ هست…
   اما اونایی که میان مستم همش قدشون۱۷۲و یکو هفتاده و من واقعا سرد میشم نسبت بهشون الا هرچقدرم که عالی باشن اما خب من تمایلم ناخوداگاه کم میشه و علتش رو نمیدونم شاید دارم اشتباه میکنم اما واقعا تحملش سخته

   پاسخ دادن
   • مشاور
    مشاور میگه:

    با سلام خب قد شما به نسبت سایر خانم هاواز نورم بالاتر است ولی علت اینکه نمی توانید فردی با قد متوسط را بپذیرید به خاطر شاید بازخورد اطرافیان و ذهنیت سازی خود شما از مرد ایده ال است .خب تا وقتی ما در ذهنمان فردی رد صد در صد تصور می کنیم مخصدصا ظاهری سخت است پذیرفتن فردی با ملاک های پایبن تر از ایده ال ما .پس بهتر است دقت داشته باشید در ازدواج ظاهر صرفا تمایل برای ادامه دادن است و مخصوصا خانم ها بعد از مدتی جذب اخلاق و رفتار طرف مقابل می شوند تا ظاهر او .پس بهتر است صرفا به خاطر این یک مورد افراد را رد نکنید بلکه جلساتی بگذارید تادشناخت بیشتر حاصل شود شاید دراین بین فردی که ملاک ظاهری ندارد بیشتر با روحیات شما سازگار باشد و با او خوشبخت شوید به نسبت فردی که اصلا هیچ شباهت فکری وجود ندارد .در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید و تصمیم منطقی بگیرید که بعدا پشیمان نشوید به خاطر داشته باشید درزندگی زناشویی مهم مساله حمایت عاطفی است برای خانم ها و داشتم درک مشترک که نبود انها متاسفانه علت بسیاری از طلاق هاست .خوشبخت باشید.

    پاسخ دادن
 14. deam
  deam میگه:

  سلام به همگی.بنده یه خواستگار دارم که دکترا داره و استاد دانشگاه خیلی پسر خوبی و با ایمان و اهل نماز و روزه و این حرفا از نظر فرهنگی هم به هم نزدیکیم.منم که دانشجو کارشناسی هستم و یک خانواده معمولی دارم مشکل من میتونم بگم تنها مشکل من خودم قدم ۱۷۰ و همیشه دوست داشتم همسر آیندم ۱۸۰ به بالا باشه ولی متاسفانه او هم قد خودم چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام یعنی قد انقدر برای شما اهمیت دارد که تمام ویژگی های مثبت ایشون را نادیده بگیرید .اگر فکر می کنید که بعدا همین مساله قد ممکنه بعدا برای شما ایجاد مشکل کند خوب قاعدتا ادامه ندهید ولی زندگی صرف ظواهر نیست تا حدی ظاهر مهم است که فردی به دل بنشیند و بتوانید جلساتی را با او ادامه بدهید .و بهتره سریع تصمیم نگیرید .ملاک هاتون رو بررسی کنید .انتظاراتی که نسبت به هم دارید و تمام شرایطی که برای زندگی اینده برای شما اهمیت دارد مطرح کنید در انتخابتون منطقی عمل کنید تا زندگی سالمی داشته باشید .امیدوارم خوشبخت باشید .

   پاسخ دادن
 15. meblacksky
  meblacksky میگه:

  سلام دوستان رفتم خواستگاری یه دختر.خیلی خوشگله اما وزنش ۴۰ کیلو هست قدشم ۱۵۶ یه جورایی انگار عروسکه.ولی موندم توش اینا بعدا برام ایجاد مشکل نمیکنه تو زندگی آینده.؟ دوستان لطفا کمک کنید دارم دیوونه میشم.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   اگر برای خودتون اندام درشت تر و قد بلند تر مهمه خب بله ممکنه ایجاد مشکل کنه مخصوصا در روابط زناشویی که برای مردان اهمیت ویژه ای دارد .به هر حال ظاهر ایشون هر چند هم زیبا باشد .براتون کم کم تکراری میشه ولی خوب پذیرفتن اون فرد همان طور که هست اهمیت دارد .حالا به هر حال ممکنه بعد از ازدواج به لحاظ وزنی هم تغییر کنند که در مورد دختران اتفاق می افتد ولی خب صد در صد نیست و قد قطعا تغییری ندارد .باید خودتون ملاک هاتون رو بررسی و ارزیابی کنید که اگر واقعا براتون مهمه بهتره وارد این مساله نشوید و دیگر پیش نروید .ولی اگر فکر می کنید براتون مهم نیست خب اقدام کنید .به هر حال مهم نظر خودتون و خواستتون از ازدواج و ملاک های اصلی که دارید و براتون مهمه است .بهتره بررسی بیشتری کنید ودر نهایت امیدوارم خوشبخت شوید

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   موفق باشید

   پاسخ دادن
 16. نیلوفر
  نیلوفر میگه:

  سلام.من و پسر عموم همدیگه رو دوس داریم خیلی برام ارزش قائله فقط چند تا مشکل هست تو ذهنم.اینکه شرابط من از لحاظ درسی خیلیی بالاتره ایشون حتی دیپلم نگرفته ولی خب این مسئله برام مهم نیست چون فرهنگ بالایی داره و مورد بعدی اینکه قدش یلی کوتاهه و من حس میکنم شبیه بچه ها میشیم تا زن و شوهر.یا مثلا یه مرد پیشش وا میسته حس میکنم داره تحقیر میشه.نمیتونم تنهاشم بزرام چون خیلی دوسش دارن.ولی به نظرتون قدش خیلی کواتس؟ ۱۶۰ سانت؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام اینکه ایشون رو به عنوان همسر ایندتون می پذیرید یا نه مساله مهم است .اون مسائلی که شما باهاش کنار می ایید فعلا اهمیتی ندارد مهم این است که چقدر ایشون برای شما به عنوان همسر اینده و مرد زندگیتون جذابیت دارند .اگر فکر می کنید علاقه دارید ولی نمی تونید به عنوان همسر اینده ایشون رو بپذیرید و یا ممکنه بعدا با دیگران مقایسه شوند و الان ممکنه حس ترحم باشه به نظرم دیگه جلو نرید چون این مسائل در رضایت از زندگی زناشویی تاثیر بسیاری داره همین که راجب قد ایشون می فرمایید و یا حتی اینکه فکر می کنید تحقیر میشه در برابر یک مرد و شاید چهره و رفتار بچگانه در هر حال بهتره بیشتر فکر کنید و به این نتیجه برسید ایشون رو به عنوان دوست می پذیرید و پسر عمو با به عنوان همسر اینده .تفکیک این دو اهمیت ویزه ای دارد در هر حال امیدوارم موفق باشید

   پاسخ دادن
 17. فاطمه 12
  فاطمه 12 میگه:

  با سلام خدمت دوستان .من یه خواستگاری دارم که از لحاظ اخلاق سطح اجتماعی و … خوب هستن ولی الان فقدشون دو دلم کرده قدرت تصمیم گیری ندارم قد خودم ۱۷۵ و قد ایشون ۱۹۳ واقعا نمیدونم چیکار کنم .راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام خب اگر مسئله قد است که هر دوی شما به عنوان زن و مرد بالاتر از نورم جامعه هستید هم ۱۷۵ برای شما و هم ۱۹۳ برای ایشون .اگر فکر می کنید ایشون خیلی قد بلند هستند باید بدونید هیچ وقت شما به یک فرد نخواهید رسید که همه ملاک های شما باهم رو داشته باشه .در هر حال تصمیم گیری با شماست اگر نمی توانید این اختلاف قد رو بپذیرید خب شاید بهتر باشد ادامه ندهید چون پذیرش اولیه ظاهر اهمیت زیادی در روابط زناشویی مناسب دارد .ولی به نظرم کمی دچار وسواس انتخاب شدید و تردیدها دلیل این امر است چون هردوی شما له لحاظ قد بالاتر از متوسط هستید و خب شاید برای شما دیگررفردی با این شرایط پیش نیاید همه جوانب رو در نظر بگیریدوبعد تصمیم بگیرید در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید و از تصمیمی که می گیرید بعدا پشیمان نشوید .

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   خب وقتی تا این اندازه با معیارهای شما فاصله داره و قد برای شما بسیار مهمه دلیلی برای ادامه دادن به این رابطه وجود نداره

   پاسخ دادن
 18. سارینا
  سارینا میگه:

  سلام خدمت دوستان
  من قبلا نامزدی ناموفقی داشتم دو سال پیش .الان خواستگاری دارم که از همه لحاظ خوب هستن اما مشکل من به خاطر شکستی که خوردم کلا هدفمو از دست دادم.سردرگمم نمیدونم چه ملاک و معیارهایی باید داشته باشم که انتخاب درست داشته باشم یه مشکل دیگه اینه که بقیه هی در گوشم میخونن قدش زیادی واسه تو بلنده ایشون ۲۰ سانت از من بلندتر هستن.واقعا قدرت تصمیم گیری ندارم .لطفا راهنماییم کنید.نمیخوام فرصتامو از دست بدم به خاطر ترس.ممنون

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   دوست عزیز به خاطر همه تردیدها یی که دارید بهتره حتما به روانشناس مراجعه کنیدچون شما یک ازدواج ناموفق داشتید و تجربه ناخوشایندی رو پشت سرگذاشتید حالت اکنون شما طبیعی است .منتهی این بار سعی کنید درست تصمیم بگیرید خودتان با دقت انتخاب کنید قطعا می دانید برخی از ملاک ها ماندگاری ندارند .که بخواهید حساسیت نشان بدهید مثل قد و …بلکه اخلاق ادم ها و شخصیت انها را نمی شود عوض کرد .نمی شود با فردی که رفتار درست را بلد نیست زندگی کرد .اینکه فردی همراه شما باشد که شما را درک کند انتظارات شما را بداند و معقول و منطقی اگر اشکالی بود شما را متوجه ان کند و حمایت عاطفی و اجتماعی داشته باشد مرد ایده ال است .گاهی در گیر ظواهر می شویم و بعد تجارب زیسته نشان می دهد خیلی زود این ملاک های موقتی رنگ می بازند و ان چیزی که باقی می مانند اصالت انسان هاست امیدوارم خوشبخت باشید و انتخاب درستی داشته باشید .

   پاسخ دادن
 19. parisa
  parisa میگه:

  سلام خسته نباشید.من دختری دانشجو هستم حدود سه ماه پیش در دانشگاه با پسری آشنا شدم در بیشتر موارد تفاهم داریم.همو دوست داریم و کنار هم آرامش داریم .اما من قدم ۱۸۰ و او تقریبا ۱۷۰ .و این مسئله سبب رنجش ما از اطرافیان میشه.لطفا راهنمایی کنیدو.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   اگر این مساله ظاهری برای خود شما مهم است و ازار دهنده شاید بهتر است ادامه ندهید .و حتی اگر اکنون فکر می کنید مساله مهمی نیست ولی ممکن است بعدا این شرایط مقایسه ای و صحبت های دیگران موجب رنجش شود باز هم مشکلاتی به همراه خواهد داشت ولی اگر شما نسبت به ایشون شناخت کاملی پیدا کردید .و فکر می کنید می توانید با هم خوشبخت شوید و این اختلاف قد و ظاهر برای شما اهمیت ندارد مخصوصا وقتی با هم هستید دید و نگاه دیگران مهم نیست خب مشکلی وجود نخواهد داشت ولی وقتی با همه علاقه حتی از اطرافیان ازار می بینید و تمایل دارید با هم بیرون نروید و یا با هم شما را نببینند بدانید در زندگی اینده پذیرش این فرد برایتان سخت خواهد شد در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید

   پاسخ دادن
   • م .ا
    م .ا میگه:

    سلام من قدم ۱۷۵ و خاستگارم حدودا ۱۶۵ و ۱۰ سانت اختلاف قدی داریم من هم راستش همش میترسم از این ک کنارم راه میاد عذاب بکشه و ناراحت کننده باشه واسش کنارمن راه رفتن برای همین ..وقتی باهم ی جا هستیم سعی میکنم فاصله رو رعایت کنم ک مشخص نشه کوتاه تر هستش …..
    بنظرتون باید چیکار کنم .خیلی هم بهش علاقه دارم و نمیتونم تحمل کنم جدایی شو ..هر چن این تنها بخش کمی از مشکلات ما هستش ..و هر دوخانواده راضی ب این ازدواج نیستند. راهنماییم کنید مرسی

    پاسخ دادن
    • مشاور
     مشاور میگه:

     با سلام
     اگر شما واقعا علاقه مند می شدید خیلی اختلاف قد رو نمی دید چون اصولا در علاقه خیلی از مسائل ظاهری رنگ می بازد و توجهی به ان نمی شود .درسته به ایشون علاقه دارید ولی بحث یک عمر زندگیه و اینکه بخواهید بعدا در تمام مراودات و تعاملاتی که دارید فاصله بگیرید و براتون سخت باشه کنار ایشون باشید خب بعدا مشکل ساز میشه .به هر حال اگر قضاوت و نظر دیگران براتون مهم نیست خب به خاطر همه ویزگی مثبتی که دارند به ایشون پاسخ مثبت بدهید ولی بدونید اگر قرار باشه به خاطر همین اختلاف قد فاصله بگیرید و یا هر چیز دیگری بعدا دلسردی ایجاد می شود وقتی بخواهید فردی رو به عنوان همسر انتخاب کنید قدم اول این است که بتوانید فرد رو به لحاظ ظاهری قبول کنید و این یعنی نظر خود شما نه دیگران .بهتره با مشاور ه هم حضوری صحبت کنید امیدوارم خوشبخت باشید

     پاسخ دادن
 20. دختر روستایی
  دختر روستایی میگه:

  راستش دلم شیطونی میخواد اما از ادنطرف همسرم رو هم دوس دارم.
  گنده بودن بده
  لطفا خانمهای عزیز با مرد کوتاه تر از خودتون ازدواج نکنید

  پاسخ دادن
 21. محمد
  محمد میگه:

  سلام قدمن۱۷۳هستش وخیلی احساس کوتاهیه قدمیکنم ازطرفی بخاطرقدم خجالت میکشم باکسی وارد رابطه بشم حتی افسردگی گرفتم من تقریبانوزده سالمه وبلوغم کامل شده ایاامکان داره قدم کمی بلندتربشه حداقل دوسه سانت

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   بیشتر موارد کوتاهی قد را در صورتی که بموقع تشخیص داده شود، می‌توان درمان کرد؛ بنابراین حتما پیش از پایان بلوغ و قبل از بسته شدن صفحات رشد استخوانی باید مشکل کوتاهی قد را تشخیص داده و آن را درمان کرد.
   به عنوان نمونه برای درمان کوتاهی قد دختری که از شروع قاعدگی‌اش گذشته یا پسری که در سنین حدود شانزده سالگی است و تاکنون از نظر کوتاهی قد بررسی نشده‌، کار زیادی نمی‌توان انجام داد و حتی اگر مشکل تشخیص داده شود هم دیگر دیر شده است؛ زیرا در این سنین صفحات رشد بسته شده و استخوان‌ها دیگر رشد طولی نخواهند داشت؛ بنابراین پس از این سنین حتی اگر بخواهند نوجوان را درمان کنند و از هورمون رشد کمک بگیرند باز هم استخوان‌ها رشد طولی ندارد و فقط عرض آنها زیاد می‌شود، در نتیجه بر میزان قد تاثیری نمی‌گذارد.

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   شما هنوز ۱۹ ساله هستید و در بعضی موارد بله قد در سن ۱۹ سالگی افزایش می یابد .البته اگر ورزش هایی مثل بسکتبال و ..را بیشتر انجام دهید که قد افزایش یابد .و البته می توانید با مراجعه به پزشک هم درمان کنید .از داروهای مخصوص افزایش قد می توانید استفاده کنید البته زیر نظر پزشک معالج .موفق باشید

   پاسخ دادن
  • میثم
   میثم میگه:

   نه قدت همینه

   پاسخ دادن
 22. ^____^
  ^____^ میگه:

  من قدم ۱۵۵عه ولی دوست پسرم ۱۹۰ ولی به هر حال قیافه و تیپ و اخلاقم خوشگل و شیک وجذابه(راست میگم خب تعریف الکی نیست)!!اولا که در این مورد حرف می زدیم اون میگفت من مشکلی ندارم من میگفتم ولی من مشکل دارم}: تازه این به کنار مشکلات بیشتری هم هست مثلا اینکه ما از اونا خیلی ثروت مند تریم در عوض اون از من خیلی نخبه تره!!!و اینکه ما هم سنیم)))):با این مشکلا فعلا ۶ ماهی هست که باهمیم و هم دیگرو دوست داریم ولی نمیدونم اخرش چی میشه!!خیلی سر در گمم ک چه تصمیمی باید بگیریم؟اخه از ادمایی که همینجوری برا تفریح با هم رابطه دارن نیستیم اصلا….

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   اگر فکر می کنید اختلاف قد ممکنه مشکل ساز بشه خب بهتره از روانشناس هم بهره ببرید و شاید در بحث مسائل زناشویی کمی به مشکل بربخورید که البته دلیل قطعی برای این مساله وجود ندارد و بستگی به پذیرش طرفین دارد .اگر واقعا قصد ازدواج است جدی این مساله رو مطرح کنید و اگر طرف مقابل مشکلی ندارد خودتون ببینید چقدر این مساله براتون اهمیت داره و قابل گذشت یا غیر قابل گذشت است و بعد تصمیم به ا دامه یا قطع رابطه بگیرید .گاهی هیکل افراد تفاوت قد را نشان نمی دهد و گاهی بالعکس همه این مسائل باید در نظر گرفته شود .موفق باشید

   پاسخ دادن
   • ^____^
    ^____^ میگه:

    ممنونم

    پاسخ دادن
    • مشاور
     مشاور میگه:

     موفق باشید

     پاسخ دادن
 23. mahnish
  mahnish میگه:

  با سلام دختری ۲۵ ساله هستم با قدر ۱۵۲ و وزن ۴۸٫خواستگاری دارم که قدش ۱۹۷ ئ ۱۰۵ کیلو وزن دارد و بسیار سمج.و عنوان میکند با قدم مشکلی ندار.من هم از همه لحاظ تاییدش میکنم اما میترسم در مسایل جنسی به مشکل بخوریم چون قد و وزن او زیاد است و… ایا به نظر شما من توانایی رفع نیاز او را دارم و آیا برای بچه دار شدنمان مشکلی پیش نمی آید/

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   در هیچکدام از این مسایل مشکلی نخواهید داشت مگر از نظر این مورد که عدم تناسب بین شما دو نفر ایجاد مشکل کنه …که باید به این موضوع توجه کنید

   معیار خیلی از خانم‌ها برای انتخاب همسر داشتن قدبلند است، اما برخلاف تصور آنها مردانی که قد کوتاه دارند به زندگی مشترک پایبندتر هستند. با اینکه مردان قدبلند زودتر اقدام به تشکیل خانواده می‌کنند، اما زندگی مشترک آنها دوام کمتری دارد. مطالعاتی که از ۴۰ سال پیش در ایالات‌متحده آغاز شده، نشان می‌دهد نرخ طلاق در میان مردانی که قدکوتاه دارند به طور باورنکردنی کمتر از مردان قدبلند است.
   با اینکه عجیب به‌نظر می‌رسد اما مردان کوتاه سعی می‌کنند کوتاهی قد خود را با درآمد بالاتر و توجه بیشتر به همسر خود جبران کنند. جذابیت‌های ظاهری نقش مهمی در شروع یک رابطه دارد، اما در طولانی‌مدت هیچ نقشی در حفظ زندگی مشترک ندارد. با اینکه مردان کوتاه‌قد معمولا دیر ازدواج می‌کنند، اما در عوض نرخ طلاق هم بین آنها بسیار کمتر از متوسط جامعه است. در عوض مردان بلندقد بیشتر در کار خانه به همسر خود کمک می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد میزان همکاری مردان قدبلند در کار خانه بین ۲۵ تا ۳۰درصد از کوتاه‌ها بیشتر است.
   مردان، کوتاه‌تر از خود را می‌پسندند
   درصد زیادی از مردان هستند که به هیچ عنوان برای خواستگاری از دختران بلندتر از خود پیشقدم نمی‌شوند و از اینکه مجبور شوند هنگام نگاه کردن به همسر خود سرشان را بالا بگیرند، بیزارند، اما چرا مردان ترجیح می‌دهند همسری کوتاه‌تر از خود انتخاب کنند. باید علت این موضوع را در طول هزاران سال تکامل انسان‌ها جست‌وجو کرد. در گذشته انسان‌ها برای انتخاب همسر به قدرت باروری زن‌ها توجه زیادی داشتند و معتقد بودند زنان قدبلند از توانایی کمتری در این زمینه برخوردار هستند. شاید به دلیل آنکه زنان قدبلند دیرتر به سن بلوغ می‌رسیدند، این عقیده در بین مردان آن زمان به وجود آمده است. البته جالب است بدانید بر اساس مطالعات ژنتیک قد مادر و پسر و قد دختر و پدر به هم مرتبط هستند. به این ترتیب مادران قدبلند با احتمال بیشتری صاحب پسر با قد متوسط یا کمتر می‌شوند.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام قد و وزن در رابطه جنسی تا حدی موثر است.البته به طودر کل زنان در رابطه جنسی نسبت به مردان منعطف تر هستند و با شرایطی بسیار متفاوت با ظاهر خودشان هم می توانند دابطه رضایت بخشی داشته باشند و این بستگی به خود شما دارد که در درجه اول می توانید این فرد را در کنار خودتان به عنوان همسر بپذیرید یا خیر ؟اگر ایشون به دل شما بنشیند و قدم اول نظر شما مثبت باشد شرایط بعدی را هم می توانید تحمل کنید .ضمن اینکه برای برقراری رابطه جنسی پوزیشین های متفاوتی وجود دارد وکه با شناخت انها مشکل بعضی مسائل مثل قد و وزن حل می شود و افراد می توانند رضایت خوبی از زندگی زناشویی خود داشته باشند .موفق باشید

   پاسخ دادن
 24. دختر روستایی
  دختر روستایی میگه:

  سلام

  مشکلی که من دارم رو کمتر کسی از شما داره.

  من دختری بودم از یک روستا!! تو منطقه ما به خاطر ژنتیک و شرایط آب و هوایی و تغذیه سالم خیلی ها قد بلند هستن. به طوری که من در سن ۱۳ سالگی قدم ۱۸۵ سانتی متر بود.

  ۱۱ سال پیش در منطقه ما قرار شد یک سد احداث بشه و این باعث شد پای مهندسان تهرانی به اونجا باز شد. پسری جوان و خوش تیپ که سنش ۱۳ سالی هم از من بزرگتر بود اما قدش حدود ۱۷۰ بود من رو دید. کم کم به خانواده ما نزدیک شد. برادر و پدرم رو وارد پروژه شون کرد و باهاشون دوست شد. و به واسطه منزلت اجتماعی و مالی به پدرم گفت دوست داره با من ازدواج کنه و پدرم هم بدون نظر سنجی از من موافقت کرد. گذت و گذشت. من قدم بلند تر شد و نمیدونم چرا اون کوچیک تر شد.

  دوستان الان من توی تهران زندگی میکنم و خیلی راحت هستم اما…

  قد من ۱۹۰ و وزنم ۹۳ کیلو. اون ۱۷۰ و وزنش ۶۵ کیلو.

  توی روابط زناشویی مشکلاتمون زیاده و اصن رضایت بخش نیست. اصلا رضایت بخش نیست. 

  دوستان یک توصیه میکنم. هرگز با مردی که حتی یک سانت از خودتون کوتاه تره ازدواج نکنید. مطمئن باشید اندازه اعضای خاص یک زن بزرگ تر و درشت تر برای یک مرد کوتاه تر خیلی بزرگ تره و این طراحی خدا بوده که زنی با مثلا ۱۶۰ قد اندامش مناسب یک مرد مثلا ۱۸۰ باشه.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   خیلی ممنون که تجربیات خودتون رو به اشتراک می گذارید .ولی باید بدونید مشکلات جنسی به قد و وزن و ..برنمی گردد اگر چه می تواند موثر باشد .شما اگر به زوجین در جامعه نگاه کنید همه همسرشون به لحاظ ظاهر دلخواهشون نیست .ولی بسیار خوشبخت هستند شاید این متن شما مبنای تصمیم گیری برای دیگران باشد و باعث اشتیاه در زندگی شود .شما اگر مشکلی دارید بهتر است مراجعه کنید به هر روانشناسی که مد نظر دارید و مطمئن باشید خیلی از مشائل مرتفع می شود .ظاهر در انتخاب اولیه موثر است ولی د رادامه اخلاق و شخصیت افراد نقش تعیین کننده دارد .
   موفق باشید.

   پاسخ دادن
   • دختر روستایی
    دختر روستایی میگه:

    ممنون. ما مشکل خاصی نداریم که بخوام به روانشناس برم. راستش تو خوابم هم همچین شوهری گیرم نمی اومد.
    اما موضوع فقط بحث روابط زناشوییه که واقعا من تعجب می کنم که چطور میگید قد اهمیت نداره.
    فکر نکنم اجازه داشته باشم وارد مسائل ریز بشم. اما اگه اجازه دادید حاضرم بصورت موردی بگم چه مشکلاتی داریم

    پاسخ دادن
    • دوست خوب
     دوست خوب میگه:

     لطفا اگه میشه بیشتر توضیح بدین که چه مشکلاتی ایجاد میکه اختلاف قد؟

     بنظرتون اختلاف قد ۲۵ سانت کوتاهتر خانم توی رابط زناشوویی مشکل ایجاد میکنه؟ کجاها مثلا؟

     پاسخ دادن
     • مشاور
      مشاور میگه:

      با سلام
      در رابطه با اختلاف قد خوب زیاد گفته شده و مهم پذیرش طرفین است و خوب اگر خانم قد بلند ترباشد شاید بازخورد جامعه باعث دلزدگی شود البته برای فردی که نظر دیگران برایش اهمیت دارد و برخلاف ان زیاد مساله ساز نیست .و تا کنون گزارش نشده که مشکل خاصی ایجاد کرده باشد .در مورد رابطه زناشویی بستگی به خود شما دارد .خب اختلاف زیاد شاید تا حدی در نوع رابطه و پوزیشن ها موثر باشد ولی اصلا قرار نیست رضایت زناشویی به دنبال نداشته باشد این ها همه فردی است و هیچ تحقیقی مشکل ایجاد شدن در زمینه روابط زناشویی را ثابت نکرده است .امیدوارم خودتون بتونید کنار بیاید و درست تصمیم بگیرید بستگی به خود شما دارد .موفق باشید

 25. فاطیما
  فاطیما میگه:

  یکی از بزرگترین ترسم از ازدواجه
  من۱۷۲قدمه وافعا هرطرف نگا میکنم پسر قد بلتد نمیبینم
  و دلم نمیخواد زن یه کسی بشم هم قد خودم😐😐

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   اینکه قد شما از نورم زنان ایرانی بلند تر است خب می تونه مزیت باشه ولی در بحث ازدواج قد و ظاهر در حدی است که طرفین به دل هم بنشینند و بتوانند یکدیگر را بپذیرند .شاید هنوز اون فردی که شما بهش علاقه مند بشید نیومده تا این شرایط رو تجریه کنید که وقتی عاشق فردی باشید ظاهرش رنگ می بازد و حتی از ملاکهایتان می گذرید .بهتره در مورد ازدواج منطقی فکر کنید .این خواسته که بلند قد تر از شما باشد شاید هیچ وقت محقق نشود البته امیدوارم این اتفاق بیفتد ولی در هر حال اگر این ملاک شما تامین نشود ممکنه مواردی رو رد کنید که خیلی شرایط مناسبی داشتند و با اونها می تونستید خوشبخت باشید و موقعی متوجه شوید که شرایط خوب رو از دست دادید .امیذوارم درست تصمیم بگیرید هیچ یافته علمی گزارش نکرده قد بلند یا کوتاه باعث خوشبختی و بدبختی است .
   بار هم می توانید از مشاوره حضوری استفاده کنید .

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 26. امین
  امین میگه:

  ازدواج با یک دختر کوتاه قد مناسبه؟ حدودا اختلاف ۳۰ سانتی

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   درصد زیادی از خانم‌ها یکی از معیارهای مهم خود برای انتخاب همسر را داشتن قدبلند عنوان می‌کنند. باور عموم جامعه این است که مرد باید از همسر خود بلندتر باشد و به همین دلیل بسیاری از دختران قدبلند برای یافتن همسر دچار مشکل می‌شوند. موارد زیادی پیش آمده که دو طرف با وجود داشتن تفاهم فقط به‌دلیل نامتناسب بودن قد از ازدواج صرف‌نظر کردند. اما یک مطالعه که چند وقت پیش منتشر شد تمام این باورها و ایده‌آل‌ها را زیر سؤال برد.
   دانشمندان با بررسی هزاران زوج متوجه شدند اگر دختران با مردان کوتاه‌تر از خود ازدواج کنند زندگی موفق‌تری خواهند داشت و احتمال جدایی آنها تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. حال این سؤالات مطرح می‌شود که واقعا تفاوت قد ایده‌آل بین همسران چه میزان است؟ آیا قد می‌تواند روی ویژگی‌های اخلاقی یک فرد اثر بگذارد؟ آیا منطقی است که به‌دلیل نامتناسب بودن قد، از ازدواج با یک نفر منصرف شد؟
   معیار خیلی از خانم‌ها برای انتخاب همسر داشتن قدبلند است، اما برخلاف تصور آنها مردانی که قد کوتاه دارند به زندگی مشترک پایبندتر هستند. با اینکه مردان قدبلند زودتر اقدام به تشکیل خانواده می‌کنند، اما زندگی مشترک آنها دوام کمتری دارد. مطالعاتی که از ۴۰ سال پیش در ایالات‌متحده آغاز شده، نشان می‌دهد نرخ طلاق در میان مردانی که قدکوتاه دارند به طور باورنکردنی کمتر از مردان قدبلند است.
   با اینکه عجیب به‌نظر می‌رسد اما مردان کوتاه سعی می‌کنند کوتاهی قد خود را با درآمد بالاتر و توجه بیشتر به همسر خود جبران کنند. جذابیت‌های ظاهری نقش مهمی در شروع یک رابطه دارد، اما در طولانی‌مدت هیچ نقشی در حفظ زندگی مشترک ندارد. با اینکه مردان کوتاه‌قد معمولا دیر ازدواج می‌کنند، اما در عوض نرخ طلاق هم بین آنها بسیار کمتر از متوسط جامعه است. در عوض مردان بلندقد بیشتر در کار خانه به همسر خود کمک می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد میزان همکاری مردان قدبلند در کار خانه بین ۲۵ تا ۳۰درصد از کوتاه‌ها بیشتر است.
   مردان، کوتاه‌تر از خود را می‌پسندند
   درصد زیادی از مردان هستند که به هیچ عنوان برای خواستگاری از دختران بلندتر از خود پیشقدم نمی‌شوند و از اینکه مجبور شوند هنگام نگاه کردن به همسر خود سرشان را بالا بگیرند، بیزارند، اما چرا مردان ترجیح می‌دهند همسری کوتاه‌تر از خود انتخاب کنند. باید علت این موضوع را در طول هزاران سال تکامل انسان‌ها جست‌وجو کرد. در گذشته انسان‌ها برای انتخاب همسر به قدرت باروری زن‌ها توجه زیادی داشتند و معتقد بودند زنان قدبلند از توانایی کمتری در این زمینه برخوردار هستند. شاید به دلیل آنکه زنان قدبلند دیرتر به سن بلوغ می‌رسیدند، این عقیده در بین مردان آن زمان به وجود آمده است. البته جالب است بدانید بر اساس مطالعات ژنتیک قد مادر و پسر و قد دختر و پدر به هم مرتبط هستند. به این ترتیب مادران قدبلند با احتمال بیشتری صاحب پسر با قد متوسط یا کمتر می‌شوند.
   قدبلندها با چه کسانی ازدواج می‌کنند؟
   همان‌طور که گفتیم مردان قدکوتاه سعی می‌کنند کوچکی اندام خود را با درآمد بیشتر جبران کنند، به همین دلیل تمایل دارند با زنانی ازدواج کنند که درآمد کمتری دارند یا سطح تحصیلات‌شان پایین‌تر از خودشان است.
   در عوض مردان قدبلند سعی می‌کنند از جذابیت ظاهری خود استفاده کنند و به همین دلیل تمایل بیشتر با ازدواج با زنانی دارند که درآمد یا سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خودشان دارند. آمارهایی که در مورد ازدواج زنان و مردان و اختلاف قد آنها به‌دست آمده واقعا جالب است. مردان قدکوتاه با احتمال ۲۶۹درصد بیشتر از مردان با قد متوسط ممکن است با یک زن هم‌قد خود ازدواج کنند. احتمال ازدواج آنها با یک زن بلندتر از خودشان ۱۴۵۰درصد بیشتر از یک مرد قدبلند است. اما احتمال آنکه یک مرد قدبلند با زنی هم‌قد خود ازدواج کند بسیار پایین است، چه برسد به اینکه آن زن بخواهد از همسرش بلندتر هم باشد.
   زنان چه قدی را می‌پسندند؟
   یکی از مهم‌ترین معیارهای زنان برای انتخاب همسر آینده، داشتن قدبلند است. اما واقعا چند سانتی‌متر بلندتر مطلوب زنان است؟
   محققان با مطالعه دقیق متوجه شدند زنان دوست دارند همسران‌شان تقریبا بین ۱۲ تا ۱۳ سانتی‌متر از آنها بلندتر باشند. این میزان درست برابر با اختلاف قد بین شاهزاده انگلستان و همسرش یعنی ویلیام آرتور و کیت میدلتون است. در مطالعاتی که روی دو هزار خانم انجام شده، نزدیک به ۷۰درصد اعلام کردند که دوست دارند همسران‌شان از آنها بلندتر باشند. تقریبا ۲۰درصد اختلاف بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر را ایده‌آل دانستند و فقط ۱۰درصد اعلام کردند دوست دارند با همسران‌شان هم‌قد باشند.
   البته ۷درصد از خانم‌ها بیش از اندازه زیاده‌خواه هستند و دوست دارند همسران‌شان بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر از آنها بلندتر باشند. با این حال این آمار چندان نگران کننده نیست و معمولا زنان و مردان به مرور زمان با قد همسر خود کنار می‌آیند. نزدیک به ۸۳درصد از زنان و ۸۹درصد از مردان از قد همسر خود راضی هستند و فقط ۱۴درصد از قد همسر خود ابراز ناخوشایندی کردند.
   درآمد بیشتر برای قدبلندها
   این یافته نتیجه تحقیقات دانشمندان استرالیایی است. آنها متوجه شدند مردانی که بالای ۱۸۰سانتی‌متر قد دارند، به طور متوسط در سال ۱۰۰۰ دلار درآمد بیشتر به‌دست می‌آورند. به طور کلی درنظر مردم افراد قدبلند، قدرت و هوش بیشتری دارند و برای مشاغل مدیریتی مناسب‌تر به‌نظر می‌رسند.
   مقایسه حقوق هزاران نفر در استرالیا، نشان می‌دهد ۵سانتی‌متر قد بیشتر می‌تواند تا ۹۵۰دلار درآمد سالانه یک فرد را افزایش دهد. دانشمندان انگلیسی و آمریکایی هم با انجام تحقیقات مشابه در کشورشان متوجه شدند یک شخص با قد ۱۸۲سانتی‌متر می‌تواند در سال تا چند هزار دلار درآمد بیشتری نسبت به یک شخص با قد ۱۷۲سانتی‌متر داشته باشد. افراد قدبلند اعتماد به نفس بیشتری دارند و با احتمال بالاتری برای انجام کارهای جدید ریسک می‌کنند. مدیریت این افراد در سازمان‌های مختلف هم مقبول‌تر است و درصد بیشتری از آنها در شغل خود ارتقا می‌گیرند.
   زنان قدبلند مدیر می‌شوند
   داشتن قدبلند در زنان تاثیر بیشتری روی درآمد بالا نسبت به مردان دارد. تقریبا در سراسر جهان کارمندان خانمی که بیش از ۱۷۲سانتی‌متر قد دارند در محیط کاری خود موفقیت بیشتری کسب می‌کنند. قدبلند می‌تواند احتمال درآمد بالای یک زن را تا دوبرابر افزایش دهد. احتمال اینکه یک زن با بالای ۱۸۲ سانتی‌متر قد به مشاغل مدیریتی برسد تا ۸۰درصد بیشتر از یک خانم با قد متوسط یا کوتاه است.۲۰درصد از زنان قدبلند معتقدند ظاهر فیزیکی آنها باعث می‌شود آنها قدرت و اعتبار بیشتری داشته باشند. همین مسئله باعث می‌شود بسیاری از زنان قدبلند تمایلی به ازدواج با مردان کوتاه‌تر از خود نداشته باشند. البته این ویژگی می‌تواند برای بعضی زوج‌ها دردسرساز باشد، چون معمولا مردان باید دارای اقتدار و توانایی بیشتری نسبت به همسر خود باشند.
   تاثیر قد روی جذابیت صدا!
   همان‌طور که ممکن است حدس زده باشید، صدای مردان قدبلند طرفداران بیشتری بین خانم‌ها دارد. محققان متوجه شدند انسان‌ها در بسیاری از موارد می‌توانند فقط با گوش دادن به صدای یک فرد، قد او را تخمین بزنند.
   مردان قدبلند معمولا مسیر تنفسی و ریه‌های بزرگ‌تری دارند. همین موضوع باعث عمیق‌تر شدن تن صدای آنها می‌شود. به همین دلیل در ۷۰درصد موارد شما می‌توانید با گوش دادن به صدای یک فرد بلندی یا کوتاهی او را تخمین بزنید. زنان به‌طور ناخودآگاه صدای عمیق را ترجیح می‌دهند و به سمت مردان صاحب این صدا جذب می‌شوند. البته این تن صدا نشان دهنده بیشتر بودن قدرت باروری مردان هم هست، به همین دلیل مردانی که صدای بم‌تر دارند، بیشتر صاحب فرزند می‌شوند. صدای عمیق تاثیر بیشتری روی مردم می‌گذارد، به همین دلیل مارگارت تاچر نخست‌وزیر اسبق انگلستان روی تن صدای خود کار می‌کرد تا آن را بم‌تر کند.
   حسادت در کوتاه‌قدها
   دانشمندان دانشگاه آکسفورد یکی دیگر از تاثیرات داشتن قد کوتاه روی رفتار را کشف کردند. آنها متوجه شدند در بسیاری از مردم که قد زیر متوسط دارند یک بیماری به نام «سندرم مرد قد کوتاه» وجود دارد. افرادی که قد کوتاهی دارند، ممکن است دچار این حالت شوند و احساس ترس، نگرانی و استرس داشته باشند. مبتلایان به این بیماری از دیگران می‌ترسند و همیشه تصور می‌کنند ممکن است فردی به آنها آسیب برساند. افراد کوتاه‌قد همچنین با احتمال ۵۰درصد بیشتر دچار حسادت می‌شوند و بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های روانی قرار دارند.
   صبر کدام بیشتر است؟
   از زمانی که ناپلئون بناپارت جنگ با اروپا را آغاز کرد، این باور در مردم به‌وجود آمد که صبر افراد قد کوتاه کمتر است، خشن‌تر هستند و زودتر عصبانی می‌شوند. برای فهمیدن حقیقت دانشمندان از دو گروه از مردان خواستند در یک بازی کامپیوتری شرکت کنند که باعث بروز رفتارهای خشن می‌شد. با انجام این کار مشخص شد برخلاف تصور عموم مردم، افراد قدبلند زودتر خشمگین می‌شوند و دست به رفتارهای پرخاشگرانه می‌زنند. در طول صدها سال این باور بین مردم به‌وجود آمده که افراد کوتاه‌قد سعی می‌کنند. کوچکی جثه خود را با نشان دادن خشونت بیشتر جبران کنند. اما حقیقت این است که معمولا افرادی که قد کوتاه دارند مهربان‌تر هستند و صبر بیشتری دارند.
   قدبلندها شادترند
   در حالت کلی افراد قدبلند در زندگی خود شادترند. براساس یافته‌های دانشمندان آمریکایی افراد قدبلند از زندگی خود رضایت بیشتری دارند، نسبت به خود دیدگاه مثبت‌تری دارند و از زندگی خود بیشتر لذت می‌برند. همچنین قدبلندها کمتر دچار استرس می‌شوند، دیرتر عصبانی می‌شوند و غم و اندوه در زندگی آنها نسبت به دیگران کمتر دیده می‌شود. معمولا افرادی که خود را بدبخت‌ترین گروه جامعه می‌دانند و همیشه خود را بسیار دست‌کم می‌گیرند به‌طور متوسط ۵/۲ سانتی‌متر نسبت به متوسط جامعه کوتاه‌ترند.
   قدبلند به اندازه پول زیاد می‌ارزد
   تقریبا همه مردان عاشق داشتن قدبلند هستند. این موضوع برای آنها آنقدر اهمیت دارد که اگر یک مرد دارای قد متوسط بتواند صاحب قدبلند شود همان‌قدر خوشحال می‌شود که حقوق ماهانه او ۳۰درصد بیشتر شود. به این ترتیب محققان محاسبه کردند به ازای هر دو سانتی‌متر که به قد فردی اضافه شود به همان میزان رضایت او از زندگی افزایش پیدا می‌کند که حقوق ماهانه او نزدیک به چهار درصد افزایش پیدا کند. این تحقیقات نشان داد که پول نقش بسیار مهمی در تلقی افراد از زندگی دارد و به عبارت دیگر بسیاری از افراد میزان رضایت خود از زندگی را با میزان درآمدشان می‌سنجند، به همین دلیل میزان رضایت افراد قدبلند به علت داشتن درآمد متوسط بیشتر نسبت به کوتاه‌قدها از زندگی بیشتر است.
   کدام گروه عمر طولانی‌تری دارند؟
   شاید خیلی از افرادی که قدبلند ندارند، با شنیدن این خبر نظر خود را در مورد ظاهرشان عوض کنند. تحقیقاتی که روی ۸هزار مرد انجام شده، نشان می‌دهد قد کوتاه یکی از نشانه‌های داشتن عمر طولانی است. افرادی که قدشان از ۱۵۷سانتی‌متر کمتر است، بیشترین طول عمر در بین همه گروه‌های سنی دارند. به‌نظر می‌رسد وجود یک ژن خاص در بدن که در دوره رشد مانع بلند شدن قد می‌شود، می‌تواند به افزایش طول عمر کمک کند. کوتاهی قد نه‌تنها عمر را طولانی می‌کند، بلکه احتمال ابتلا به انسولین و سرطان را هم کاهش می‌دهد. به‌طور متوسط کوتاه‌ها نزدیک به دو سال بیشتر از بلندقدها عمر می‌کنند.
   قدبلند در زنان هم خطرناک است
   خطرات قدبلند فقط محدود به مردان نیست و می‌تواند زنان را هم هدف قرار دهد. تحقیقات نشان می‌دهد زنان قدبلند بیشتر از خانم‌های دیگر به بیماری سرطان دچار می‌شوند. دانشمندان آمریکایی اعلام کردند زنان قدبلندی که به سن یائسگی رسیده‌اند با احتمال بیشتری ممکن است به بیماری سرطان مبتلا شوند. در حقیقت به ازای هر ۱۰ سانتی‌متر بلندتر بودن قد از میزان متوسط، احتمال دچار شدن به این بیماری تا ۱۳درصد افزایش پیدا می‌کند.
   نکته جالب اینجاست که محققان متوجه شدند ارتباط ابتلا به سرطان در زنان بیشتر از وزن است. به این ترتیب سرطان انسان‌های قدبلند را بیشتر از انسان‌های چاق تهدید می‌کند. همان‌طور که می‌دانید سرطان ارتباط زیادی به هورمون‌های رشد و فرآیندهایی مشابه با آن دارد، به همین دلیل است که قدبلندها بیشتر ممکن است این بیماری را تجربه کنند. بلندی قد ارتباط زیادی به سرطان سینه، کلیه، تخمدان، معده و تیروئید دارد.
   حمله قلبی سراغ قد کوتاه‌ها می‌آید
   اما افراد قدبلند در یک زمینه از دیگران سالم‌تر هستند و آن هم احتمال کمتر ابتلا به حمله قلبی است. احتمال سکته کردن در افراد قدبلند معمولا کمتر از دیگران است، چون خون کمتر در رگ‌های آنها لخته می‌شود. قدبلند بودن احتمال تشکیل پلاک‌های خونی در رگ‌ها را کاهش داده و به همین دلیل احتمال سکته قلبی را کمتر می‌کند. تصاویر سی‌تی‌اسکن نشان می‌دهد احتمال تشکیل پلاک در رگ‌های خونی افراد قدبلند ۳۰درصد کمتر از قدکوتاه‌هاست. معمولا افرادی که قدبلند دارند در دوران کودکی تغذیه خوبی داشته‌اند که همین عامل احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را هم کاهش می‌دهد.
   نتیجه ۵۲ تحقیق مختلف که در مجموع روی بیش از سه میلیون نفر انجام شده، نشان می‌دهد افراد دارای قد کوتاه با احتمال ۵/۱ برابر بیشتر از بلند قدها به بیماری‌ قلبی دچار شده و بر اثر آن جان خود را از دست می‌دهند. رگ‌های خونی در افراد کوتاه‌قد اندازه کوچک‌تری دارد و خون بیشتر در آنها لخته می‌شود.
   قدبلندها باهوش‌ترند
   مشکلات کوتاه‌قدها محدود به ویژگی‌های ظاهری نیست، زیرا بعضی دانشمندان ادعا کردند میزان ضریب هوشی این افراد هم کمتر از افراد قدبلند است. به نظر می‌رسد عوامل ژنتیک و محیطی که باعث بلند شدن قد یک فرد می‌شود، به همان اندازه هم می‌تواند ضریب هوشی او را افزایش دهد.
   یکی از موضوعات جالب دیگری که توجه محققان را به خود جلب کرد این بود افرادی که نتوانسته بودند تحصیلات دوران دبیرستان خود را به پایان برسانند نسبت به افراد دارای قد متوسط بیش از ۵/۲ سانتی‌متر و نسبت به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیش از ۵ سانتی‌متر کوتاه‌تر بودند که این نشان می‌دهد افراد قدبلند در تحصیلات و ورود به دانشگاه نسبت به کوتاه‌قدها موفق‌تر عمل می‌کنند..موفق باشید

   پاسخ دادن
 27. محیا
  محیا میگه:

  سلام به نظر شما آیا کوتاه بودن زن از مرد میتونه تو زندگی زناشویی مشکل ساز باشه یا خیر؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   دوست عزیز در هیچ متن علمی این مساله گزارش نشده و علمی نیست منتهی اینکه ظاهر که یکی از معیاراش قد هست .برای طرف مقابل مهم باشه ممکنه در رضایت زناشویی موثر باشد ولی اگر فردی همسرش رو همین طور که هست پذیرفته و مشکل خاصی ندارد اصلا تاثیر ی در رابطه ندارد .ارتباط زناشویی رضایت بخش وقتی اتفاق می افتد که هر دو نفر درک درستی از نیازهای یکدیگر داشته باشند و توانایی ارضای یکدیگر را داشته باشند و دچار اختلال جنسی و مشکلات روحی و ..نباشند .اصلا جای نگرانی وجود ندارد و مهم پذیرش زن از طرف مرد است .موفق باشید و خوشبخت .

   پاسخ دادن
 28. یونس
  یونس میگه:

  با سلام و احترام
  من یه پسر ۲۷ ساله هستم که قدم ۱۶۸ سانتیمتره و این موضوع برام بسیار ناراحت کننده ست مشاور گفتن امکان افزایش قد بعد از سن بلوغ هم هست این مسلئه چطوری امکان پذیره خواهشا راهنمایی بفرمایین اگه راه حلی برای افزایش قد دارین

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   هنگامی که صحبت از افزایش قد میشود، اولین چیزی که به ذهن خطور میکند محدودیت سنی است. تقریبا اکثر افراد میدانند که روند رشد قد در دختران تا سن ۱۸ تا ۲۰ سالگی و در پسران تا ۲۴ سالگی ادامه خواهد داشت و تا این سنین هورمون رشد که توسط هیپوفیز ترشح میشود، مسئول افزایش قد است.

   با توجه به کاهش ترشح هورمون بعد از بلوغ، افزایش قد و بلندتر شدن کمی سخت است. در بیشتر موارد اپی فیز استخوانهای بلند بسته شده اند و تمام نقاط غضروفی باقیمانده به استخوان تبدیل میشوند و همین باعث میشود تا دیگر استخوانهای بلند جایی برای رشد نداشته باشند. با اینحال اگر هورمونها به صورت طبیعی ترشح شوند روند افزایش رشد مشهود خواهد بود. با این تفاسیر سوالی که مطرح میشود این است که :

   چطور میتوان بعد از سن ۲۵ سال افزایش قد داشت؟

   همانطور که گفته شد با توجه به توقف رشد استخوانهای بلند افزایش قد بعد از سن ۲۵ سالگی واقعا دشوار است و از طرف دیگر انجام جراحی و یا استفاده از هورمونهای دشد برای بالغین میتواند بسیار خطرناک باشد و عوارض جبران ناپذیری بر جای بگذارد. با اینحال میتوان با درنظر گرفتن چند روش و نکته چند سانتی متری به قد اضافه کرد و کمی بلندتر شد.

   رژیم غذایی مناسب و تغذیه کافی

   تغذیه مناسب و رژیم غذایی درست نقش اساسی و بسیار مهمی در افزایش قد شما خواهد داشت. بدن شما برای اینکه به وزن و قد مناسبی برسد به ویتامینها، مواد معدنی و مغذی نیاز دارد. رژیم غذایی متعادل غنی از کلسیم، فسفر، ید و منیزیوم برای رشد کافی ضروری است. مصرف چربی های ترانس و چربیهای اشباع شده باید محدود شوند چراکه هضم آنها دشوار است و مانع جذب سایر مواد غذایی میشود. برای دریافت مقدار کافی از پروتئین، کربوهیدرات، اسیدهای آمینه و کلسیم میتوانید به لیست غذایی زیر توجه داشته باشید و آنها را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید:

   هویج
   زرده تخم مرغ
   گوشت گوساله
   ماهی
   جگر
   سبزیجات سبز و تازه
   سیب زمینی
   مغزها مثل مغز بادام و بادام زمینی
   گوشت مرغ و جوجه
   لوبیا و نخود
   میوه جات بخصوص سیب و موز
   شیر و سایر محصولات لبنی

   نقش کلسیم در رشد بدن انسان نباید فراموش شود. مواد غذایی ذکر شده برای رشد و استحکام استخوانها و غضروفها حیاتی است. بنابراین شدیدا توصیه میکنیم با مصرف شیر و لبنیات تازه نیازهای بدن خود را به کلسیم پاسخ دهید. علاوه بر این، باید روزانه میزان ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید تا سموم بدن شما دفع شوند.

   در معرض نور خورشید باشید

   نور خورشید یکی از مهمترین منابع برای تامین ویتامین D است. ویتامین دی تاثیر زیادی در رشد بدن دارد چرا که رشد استخوانها نیاز مستقیم به این ویتامین دارد. اگر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید بدن شما از طریق پوست، میزان کافی ویتامین D را جذب خواهد کرد. بهترین زمان برای حمام آفتاب صبح ها و غروبها است زمانی که نور خورشید به صورت مستقیم به شما نمی تابد، به همین دلیل نگرانی در خصوص اشعه های مخرب نور خورشید نیز نخواهید داشت.

   انجام ورزش، بویژه تمرینات کششی

   ورزش کردن یکی دیگر از اقدامات بسیار مهم برای تحریک رشد بدن است و این تحریک برای افزایش رشد با ورزشهای کششی بسیار بیشتر خواهد شد. علاوه بر تمرینات کششی، فعالیت های ورزشی نظیر دوچرخه سواری و شناکردن نیز بسیار بر افزایش قد تاثیرگذار هستند.
   افزایش قد بعد از سن بلوغ و رشد تبلیغ می کنند، مطمئناً قصد دارند فقط پول افراد را با فروش محصولات بی ارزش و دروغین خود به جیب بزنند.
   اینها در تبلیغات خود می گویند ” در هر سنی که باشید ، می توانید با استفاده از فلان ماده، قد خود را تا هر اندازه که بخواهید، افزایش دهید”. در صورتی که این حرف واقعیت ندارد و در عمل چنین چیزی ممکن نیست. دلیل ردّ این گفته را نیز برای شما بیان می کنیم.
   ابتدا برای شما توضیح می دهم که قد چگونه افزایش می یابد. استخوان از تمام قسمت های خود امکان رشد طولی ندارد ، بلکه فقط مراکز رشد که اپی فیز ( قسمت نرم و غضروفی استخوان ) نامیده می شوند و نزدیک دو سر استخوان هستند، امکان رشد طولی را برای استخوان فراهم می کنند. وقتی فرد در سن بلوغ است، استخوان در ناحیه اپی فیز رشد طولی دارد، ولی به مرور این مراکز رشد یکی پس از دیگری بسته می شوند تا اینکه با اتمام سن بلوغ، این مراکز برای همیشه بسته می شوند ( یعنی اپی فیز کاملاً استخوانی و سفت می شود) و استخوان ها دیگر نمی توانند رشد طولی کنند. بنابراین بعد از تمام شدن سن رشد و بلوغ ، قد فرد هرگز بلندتر نخواهد شد.
   بعد از اتمام سن بلوغ قسمت نرم و غضروفی اسخوان های دراز کاملاً سفت می شوند و دیگر امکان رشد قدی وجود نخواهد داشت. پس تبلیغات افزایش قد کاملاً غیر استاندارد و دروغین هستند و فقط روشی برای پر کردن جیب سرمایه داران می باشد.
   حتی قبل از اتمام سن رشد، ممکن است این مواد تبلیغاتی تأثیری بر افزایش قد شما نداشته باشد. این تبلیغات ادعا می کنند که این مواد مخلوطی از گیاهان دارویی و املاح هستند که ۲۳ نوع گیاه نام برده شده و بیشتر آنها از انواع درخت مو می باشند. درخت مو سریعاً رشد می کند. در حقیقت با این گونه تبلیغات می خواهند به شما بگویند قد شما هم مثل درخت مو سریع رشد می کند و بلند قد خواهید شد. علت رشد سریع درخت مو ، ساختار ژنتیکی آن است که DNA نامیده می شود. ولی شما با خوردن یک گیاه نمی توانید DNA آن را بدست آورید، زیرا DNA گیاهی در معده و روده شما به اجزاء تشکیل دهنده خود یعنی اسید نوکلئیک شکسته می شود که هیچ تأثیری بر DNA بدن انسان نخواهد داشت.
   این موضوع وقتی ناراحت کننده است که می بینیم افراد و به خصوص جوانان، تحت تأثیر این تبلیغات منفی ، پولی را که با سختی بدست می آورند، صرف خرید اینگونه محصولات پوچ می کنند و در حقیقت جیب سرمایه دارانی را پر می کنند که مردم را به مسخره گرفته اند. حتی در کشورهای خارجی برای کسب اطمینان مشتری می گویند که این محصول ۳۰ روز گارانتی ( ضمانت ) دارد و بعد از این مدت اگر تاثیری بر افزایش قد شما نداشت، می توانید آن را پس بدهید و در عین حال توصیه می کنند که برای دیدن اثر این ماده بر
   افزایش قد خود، حداقل باید ۶ ماه آن را مصرف کنید. پس در حقیقت این گارانتی (ضمانت) یک نوع حقه و فریب تجارتی است. در ضمن بیشتر افراد خجالت می کشند که بعد از یک ماه پول خود را پس بگیرند و اگر هم بخواهند این کار را بکنند، متوجه خواهند شد که این گارانتی فقط نوعی کلاه برداری بوده است و هرگز پولی به آنها پس داده نخواهد شد.موفق باشید

   پاسخ دادن
 29. PILOT
  PILOT میگه:

  ۱۷ سالمه و ۱۷۶٫ احساس کوتاهی میکنم. ایا جای رشد دارم.؟؟ دکتر که رفتم میگفت باید تا ۲۰ سالگی به ۱۸۵ برسی. منم دهنم وا مونده بود..مگه میشه. البته تو فامیل بجز پدر و مادرم مثلا عموهام و دایی هام و پدربزرگم همه بالای ۱۸۰ هستن و رشد ناگهانی داشتن. یه سوالی داریم اینه که اگه آدم هیکلی باشه قد بلند تر میزنه یا متوسط یا متوسط رو به باریک.؟ چون من متوسط به باریک میزنم تقریبا

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   علم ژنتیک معتقد است که وقتی کودکی متولد می شود، میزان قد او از قبل و بر اساس قد پدر و مادرش تعیین شده است. در این صورت اگر پدر و مادر کوتاه قد باشند، به دلیل به ارث بردن ژن های کوتاه قدی، در آخر فردی کوتاه قد خواهید بود.

   اما واقعیت این است که اگرچه ژن ها نقش مهمی در میزان قد سن بلوغ شما دارند، ولی رازهایی وجود دارد که به وسیله ی آنها می توان بر توقف قد ژنتیکی غالب شد، چراکه علاوه بر ژنتیک، عوامل محیطی نیز بر روند رشد قدی موثرند.

   درست است که ۶۰ تا ۸۰ درصد قد سن بلوغ از وراثت ژنتیکی ناشی می شود، اما ۲۰ تا ۴۰ درصد دیگر وابسته به زندگی و رفتارهای روزمره ما خواهد بود و نباید از آن غافل شد.

   عامل سوم در روند افزایش قد، میزان سن است. حتما دقت کرده اید که با افزایش سن، قد ما چند سانتیمتر کاهش می یابد.

   در میان تمام تغییرات بدنی که در زمان بلوغ رخ می دهد، یک اتفاق قابل توجه این است که بعد از بلوغ افزایش قد مخصوصا در جنس زن به سختی ایجاد می شود. معمولا در پایان ۱۷ سالگی، رشد قدی زنان متوقف می شود. این توقف رشد قدی اگرچه در جنس مذکر نیز بعد از بلوغ وجود دارد، ولی بیشتر می توان آن را کاهش سرعت رشد قدی در نظر گرفت تا توقف آن. چراکه افزایش رشد قدی مردان معمولا تا ۲۰ سالگی ادامه خواهد داشت. با این حال راه هایی وجود دارد که شما بر این توقف رشد قدی غلبه کنید.

   با کمک رموز افزایش قد قادر خواهید بود، قدتان را ۵ تا ۱۴ سانتی متر بلندتر کنید. البته اگر هنوز در سن رشد باشید، ممکن است قد بلندتری نیز به دست آورید. پس در هر سنی حتی پس از دوران بلوغ، می توانید قدتان را چند سانتی متر بلندتر کنید. ممکن است فکر کنید که این میزان افزایش قد نیاز به چند سال زمان دارد، ولی اینطور نیست. تنها چند ماه زمان برای رسیدن به این هدف مورد نیاز است.

   پاسخ دادن
 30. Ariana
  Ariana میگه:

  با سلام. دختری هستم با قد ۱۵۹-۱۶۰ . چند. هفته پیش پدر و مادر شخصی مرا دیدند و جهت خواستگاری پا پیش گذاشتند و در جلسه اول فقط مادر پسر. و خواهر ایشان به منزل امدند و دلیل انها هم مشاهده ی بنده از. لحاظ جثه بود تا ببیند با پسر ایشان سازگاری دارم یا نه. بعد. از ان پیغام دادند که از من خوششان امده و بنده جهت اشنایی بیشتر با پسر. بیرون رفتم که ایشان تقریبا قد. ۱۸۰-۱۸۴ داشتند و درشت اندام و همدیگر را پسندیدیم . اما حالا مادر ایشان بیشتر روی قد تاکید دارند و احساس میکنم حرفشان برای پسر. مهم است با اینکه از هم خوشمان امده ولی احساس ترس دارم چون بالطبع حرف خانواده برایش مهم است یا شاید بعدها مشکل ساز شود

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   دوست عزیز اینکه مادر ایشون روی قد تاکید داشتند خب برای همه مادران ظاهر عروس اینده و این مساله مهم است مخصوصا که پسرشون هم قد بلند است به قول خودتون .ولی این دلیلی برای اینکه شما فکر کردید حرف خانواده مهم است یا هر ذهنیتی نیست .اینکه برای یک پسر اهمیت به خانواده و احترام مهم باشد مطمئن باشید برای شما هم در زندگی کم نخواهد گذاشت و احترام متقابل را رعایت می کند و این مساله اساسی است که ارتباط پسر با مادر را در نظر بگیرید .اینکه باقی مسائل به سیاست های رفتاری شما بر می گردد .و اینکه چگونه بتوانید در عین احترام به خانواده طرف مقابل حرف خودتون رو هم بزنید تا مشکلی پیش نیاید .بهتره جلساتی رو داشته باشید تا از انتخابتون مطمئن شوید و امیدوارم خوشبخت و موفق باشید .

   پاسخ دادن
 31. Shabnm
  Shabnm میگه:

  به نظر من قد زیاد مهم نیست. ولی جثه مهمه به نسبت. من خودم قدم ۱۶۷ هیکلم ریزه ولی قدم بلنده، شوهرمم قدش ۱۶۴ ولی هیکلش درشته.. خیلیم کنارش احساس امنیت و ارامش میکنم، خیلی هم خوش اخلاق و مهربونه ^-^

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام دوست عزیز اینکه دو نفر در کنار هم حس ارامش و خوشبختی داشته باشند یعنی بقیه مسائل کاملا سلیقه ای است و بیشترین چیزی که در زندگی نمود دارد رفتار و اخلاق طرفین است و امیدوارم همیشه خوشبخت و موفق باشید

   پاسخ دادن
 32. الی
  الی میگه:

  من دختری هستم با ۱۷۲ ساتیمتر قد ولی همه خواستگارام تا الان هم قد من بودن یا کوتاهتر برای من قد فاکتور بسیار مهمیه ولی الان میخوام با پسری ازدواج کنم که از خودم کوتاهتره چون هر چی میگذره نه تنها خواستگار قد بلند نمیاد بلکه ممکنه دیگه خواستگاری نداشته باشم همیشه با خودم میگم شاید اگه قدم کوتاهتر بود حتما با یه مرد قد بلند ازدواج میکردم اصلا باورم نمیشه که تو این دنیا مرد قد بلند هم هست اینو فهمیدم که تو این دنیا هر چیزی برات مهمتر باشه کمتر به دستش میاری

  پاسخ دادن
 33. سحر
  سحر میگه:

  کسی حاضر ه با من ازدواج کنه ۲۵ سالمه ۱۴۰ سانتم کارمندم و ارشد می خونم به خاطر قدم خواستگار نمیاد هر چقدم نذر کردم فایده اینداشت

  پاسخ دادن
 34. آرتان
  آرتان میگه:

  من موندم بعضیا وااسه چی الکی فتوا میدن قد اختلافش خوبه فلان تا فلان باشه…دوستان کافی عاشق بشین…همه اینا پوچ میشه…من خودم ۱۸۸ ولی عشقم ۱۵۲….انقدم خوشگل و ریزس….عاشق همینش شدم..بماند چقدر خانمِ…..ولی چه معنی داره دختر بلند باشه….از اولم از دخترای درشت و بلند خوشم نمیومد..

  پاسخ دادن
  • fite
   fite میگه:

   آفرین عشقتون پایدار

   پاسخ دادن
 35. زهرا
  زهرا میگه:

  من دختری هسم که قدم ۱۷۴هست و با مردی ازدودج کردم که قشنگ یه سروگردن ازم کوتاه تره هنوز به خیلی از فامیلامون نشونش ندادم چون از عکس العملشون میترسم و فکر جدا شدن ذهنمو مدتیه مشغول کرده نمیدونم چکارکنم از طرفی پسر خوب و زحمت کشیه و منو خیلی دوس داره….

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   درصد زیادی از خانم‌ها یکی از معیارهای مهم خود برای انتخاب همسر را داشتن قدبلند عنوان می‌کنند. باور عموم جامعه این است که مرد باید از همسر خود بلندتر باشد و به همین دلیل بسیاری از دختران قدبلند برای یافتن همسر دچار مشکل می‌شوند. موارد زیادی پیش آمده که دو طرف با وجود داشتن تفاهم فقط به‌دلیل نامتناسب بودن قد از ازدواج صرف‌نظر کردند. اما یک مطالعه که چند وقت پیش منتشر شد تمام این باورها و ایده‌آل‌ها را زیر سؤال برد.

   دانشمندان با بررسی هزاران زوج متوجه شدند اگر دختران با مردان کوتاه‌تر از خود ازدواج کنند زندگی موفق‌تری خواهند داشت و احتمال جدایی آنها تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. حال این سؤالات مطرح می‌شود که واقعا تفاوت قد ایده‌آل بین همسران چه میزان است؟ آیا قد می‌تواند روی ویژگی‌های اخلاقی یک فرد اثر بگذارد؟ آیا منطقی است که به‌دلیل نامتناسب بودن قد، از ازدواج با یک نفر منصرف شد؟

   معیار خیلی از خانم‌ها برای انتخاب همسر داشتن قدبلند است، اما برخلاف تصور آنها مردانی که قد کوتاه دارند به زندگی مشترک پایبندتر هستند. با اینکه مردان قدبلند زودتر اقدام به تشکیل خانواده می‌کنند، اما زندگی مشترک آنها دوام کمتری دارد. مطالعاتی که از ۴۰ سال پیش در ایالات‌متحده آغاز شده، نشان می‌دهد نرخ طلاق در میان مردانی که قدکوتاه دارند به طور باورنکردنی کمتر از مردان قدبلند است.

   با اینکه عجیب به‌نظر می‌رسد اما مردان کوتاه سعی می‌کنند کوتاهی قد خود را با درآمد بالاتر و توجه بیشتر به همسر خود جبران کنند. جذابیت‌های ظاهری نقش مهمی در شروع یک رابطه دارد، اما در طولانی‌مدت هیچ نقشی در حفظ زندگی مشترک ندارد. با اینکه مردان کوتاه‌قد معمولا دیر ازدواج می‌کنند، اما در عوض نرخ طلاق هم بین آنها بسیار کمتر از متوسط جامعه است. در عوض مردان بلندقد بیشتر در کار خانه به همسر خود کمک می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد میزان همکاری مردان قدبلند در کار خانه بین ۲۵ تا ۳۰درصد از کوتاه‌ها بیشتر است.

   با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

   مردان، کوتاه‌تر از خود را می‌پسندند

   درصد زیادی از مردان هستند که به هیچ عنوان برای خواستگاری از دختران بلندتر از خود پیشقدم نمی‌شوند و از اینکه مجبور شوند هنگام نگاه کردن به همسر خود سرشان را بالا بگیرند، بیزارند، اما چرا مردان ترجیح می‌دهند همسری کوتاه‌تر از خود انتخاب کنند. باید علت این موضوع را در طول هزاران سال تکامل انسان‌ها جست‌وجو کرد. در گذشته انسان‌ها برای انتخاب همسر به قدرت باروری زن‌ها توجه زیادی داشتند و معتقد بودند زنان قدبلند از توانایی کمتری در این زمینه برخوردار هستند. شاید به دلیل آنکه زنان قدبلند دیرتر به سن بلوغ می‌رسیدند، این عقیده در بین مردان آن زمان به وجود آمده است. البته جالب است بدانید بر اساس مطالعات ژنتیک قد مادر و پسر و قد دختر و پدر به هم مرتبط هستند. به این ترتیب مادران قدبلند با احتمال بیشتری صاحب پسر با قد متوسط یا کمتر می‌شوند.

   قدبلندها با چه کسانی ازدواج می‌کنند؟

   همان‌طور که گفتیم مردان قدکوتاه سعی می‌کنند کوچکی اندام خود را با درآمد بیشتر جبران کنند، به همین دلیل تمایل دارند با زنانی ازدواج کنند که درآمد کمتری دارند یا سطح تحصیلات‌شان پایین‌تر از خودشان است.

   در عوض مردان قدبلند سعی می‌کنند از جذابیت ظاهری خود استفاده کنند و به همین دلیل تمایل بیشتر با ازدواج با زنانی دارند که درآمد یا سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خودشان دارند. آمارهایی که در مورد ازدواج زنان و مردان و اختلاف قد آنها به‌دست آمده واقعا جالب است. مردان قدکوتاه با احتمال ۲۶۹درصد بیشتر از مردان با قد متوسط ممکن است با یک زن هم‌قد خود ازدواج کنند. احتمال ازدواج آنها با یک زن بلندتر از خودشان ۱۴۵۰درصد بیشتر از یک مرد قدبلند است. اما احتمال آنکه یک مرد قدبلند با زنی هم‌قد خود ازدواج کند بسیار پایین است، چه برسد به اینکه آن زن بخواهد از همسرش بلندتر هم باشد.

   زنان چه قدی را می‌پسندند؟

   یکی از مهم‌ترین معیارهای زنان برای انتخاب همسر آینده، داشتن قدبلند است. اما واقعا چند سانتی‌متر بلندتر مطلوب زنان است؟

   محققان با مطالعه دقیق متوجه شدند زنان دوست دارند همسران‌شان تقریبا بین ۱۲ تا ۱۳ سانتی‌متر از آنها بلندتر باشند. این میزان درست برابر با اختلاف قد بین شاهزاده انگلستان و همسرش یعنی ویلیام آرتور و کیت میدلتون است. در مطالعاتی که روی دو هزار خانم انجام شده، نزدیک به ۷۰درصد اعلام کردند که دوست دارند همسران‌شان از آنها بلندتر باشند. تقریبا ۲۰درصد اختلاف بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر را ایده‌آل دانستند و فقط ۱۰درصد اعلام کردند دوست دارند با همسران‌شان هم‌قد باشند.

   البته ۷درصد از خانم‌ها بیش از اندازه زیاده‌خواه هستند و دوست دارند همسران‌شان بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر از آنها بلندتر باشند. با این حال این آمار چندان نگران کننده نیست و معمولا زنان و مردان به مرور زمان با قد همسر خود کنار می‌آیند. نزدیک به ۸۳درصد از زنان و ۸۹درصد از مردان از قد همسر خود راضی هستند و فقط ۱۴درصد از قد همسر خود ابراز ناخوشایندی کردند.

   درآمد بیشتر برای قدبلندها

   این یافته نتیجه تحقیقات دانشمندان استرالیایی است. آنها متوجه شدند مردانی که بالای ۱۸۰سانتی‌متر قد دارند، به طور متوسط در سال ۱۰۰۰ دلار درآمد بیشتر به‌دست می‌آورند. به طور کلی درنظر مردم افراد قدبلند، قدرت و هوش بیشتری دارند و برای مشاغل مدیریتی مناسب‌تر به‌نظر می‌رسند.

   مقایسه حقوق هزاران نفر در استرالیا، نشان می‌دهد ۵سانتی‌متر قد بیشتر می‌تواند تا ۹۵۰دلار درآمد سالانه یک فرد را افزایش دهد. دانشمندان انگلیسی و آمریکایی هم با انجام تحقیقات مشابه در کشورشان متوجه شدند یک شخص با قد ۱۸۲سانتی‌متر می‌تواند در سال تا چند هزار دلار درآمد بیشتری نسبت به یک شخص با قد ۱۷۲سانتی‌متر داشته باشد. افراد قدبلند اعتماد به نفس بیشتری دارند و با احتمال بالاتری برای انجام کارهای جدید ریسک می‌کنند. مدیریت این افراد در سازمان‌های مختلف هم مقبول‌تر است و درصد بیشتری از آنها در شغل خود ارتقا می‌گیرند.

   زنان قدبلند مدیر می‌شوند

   داشتن قدبلند در زنان تاثیر بیشتری روی درآمد بالا نسبت به مردان دارد. تقریبا در سراسر جهان کارمندان خانمی که بیش از ۱۷۲سانتی‌متر قد دارند در محیط کاری خود موفقیت بیشتری کسب می‌کنند. قدبلند می‌تواند احتمال درآمد بالای یک زن را تا دوبرابر افزایش دهد. احتمال اینکه یک زن با بالای ۱۸۲ سانتی‌متر قد به مشاغل مدیریتی برسد تا ۸۰درصد بیشتر از یک خانم با قد متوسط یا کوتاه است.۲۰درصد از زنان قدبلند معتقدند ظاهر فیزیکی آنها باعث می‌شود آنها قدرت و اعتبار بیشتری داشته باشند. همین مسئله باعث می‌شود بسیاری از زنان قدبلند تمایلی به ازدواج با مردان کوتاه‌تر از خود نداشته باشند. البته این ویژگی می‌تواند برای بعضی زوج‌ها دردسرساز باشد، چون معمولا مردان باید دارای اقتدار و توانایی بیشتری نسبت به همسر خود باشند.

   تاثیر قد روی جذابیت صدا!

   همان‌طور که ممکن است حدس زده باشید، صدای مردان قدبلند طرفداران بیشتری بین خانم‌ها دارد. محققان متوجه شدند انسان‌ها در بسیاری از موارد می‌توانند فقط با گوش دادن به صدای یک فرد، قد او را تخمین بزنند.

   مردان قدبلند معمولا مسیر تنفسی و ریه‌های بزرگ‌تری دارند. همین موضوع باعث عمیق‌تر شدن تن صدای آنها می‌شود. به همین دلیل در ۷۰درصد موارد شما می‌توانید با گوش دادن به صدای یک فرد بلندی یا کوتاهی او را تخمین بزنید. زنان به‌طور ناخودآگاه صدای عمیق را ترجیح می‌دهند و به سمت مردان صاحب این صدا جذب می‌شوند. البته این تن صدا نشان دهنده بیشتر بودن قدرت باروری مردان هم هست، به همین دلیل مردانی که صدای بم‌تر دارند، بیشتر صاحب فرزند می‌شوند. صدای عمیق تاثیر بیشتری روی مردم می‌گذارد، به همین دلیل مارگارت تاچر نخست‌وزیر اسبق انگلستان روی تن صدای خود کار می‌کرد تا آن را بم‌تر کند.

   حسادت در کوتاه‌قدها

   دانشمندان دانشگاه آکسفورد یکی دیگر از تاثیرات داشتن قد کوتاه روی رفتار را کشف کردند. آنها متوجه شدند در بسیاری از مردم که قد زیر متوسط دارند یک بیماری به نام «سندرم مرد قد کوتاه» وجود دارد. افرادی که قد کوتاهی دارند، ممکن است دچار این حالت شوند و احساس ترس، نگرانی و استرس داشته باشند. مبتلایان به این بیماری از دیگران می‌ترسند و همیشه تصور می‌کنند ممکن است فردی به آنها آسیب برساند. افراد کوتاه‌قد همچنین با احتمال ۵۰درصد بیشتر دچار حسادت می‌شوند و بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های روانی قرار دارند.

   صبر کدام بیشتر است؟

   از زمانی که ناپلئون بناپارت جنگ با اروپا را آغاز کرد، این باور در مردم به‌وجود آمد که صبر افراد قد کوتاه کمتر است، خشن‌تر هستند و زودتر عصبانی می‌شوند. برای فهمیدن حقیقت دانشمندان از دو گروه از مردان خواستند در یک بازی کامپیوتری شرکت کنند که باعث بروز رفتارهای خشن می‌شد. با انجام این کار مشخص شد برخلاف تصور عموم مردم، افراد قدبلند زودتر خشمگین می‌شوند و دست به رفتارهای پرخاشگرانه می‌زنند. در طول صدها سال این باور بین مردم به‌وجود آمده که افراد کوتاه‌قد سعی می‌کنند. کوچکی جثه خود را با نشان دادن خشونت بیشتر جبران کنند. اما حقیقت این است که معمولا افرادی که قد کوتاه دارند مهربان‌تر هستند و صبر بیشتری دارند.

   با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

   قدبلندها شادترند

   در حالت کلی افراد قدبلند در زندگی خود شادترند. براساس یافته‌های دانشمندان آمریکایی افراد قدبلند از زندگی خود رضایت بیشتری دارند، نسبت به خود دیدگاه مثبت‌تری دارند و از زندگی خود بیشتر لذت می‌برند. همچنین قدبلندها کمتر دچار استرس می‌شوند، دیرتر عصبانی می‌شوند و غم و اندوه در زندگی آنها نسبت به دیگران کمتر دیده می‌شود. معمولا افرادی که خود را بدبخت‌ترین گروه جامعه می‌دانند و همیشه خود را بسیار دست‌کم می‌گیرند به‌طور متوسط ۵/۲ سانتی‌متر نسبت به متوسط جامعه کوتاه‌ترند.

   قدبلند به اندازه پول زیاد می‌ارزد

   تقریبا همه مردان عاشق داشتن قدبلند هستند. این موضوع برای آنها آنقدر اهمیت دارد که اگر یک مرد دارای قد متوسط بتواند صاحب قدبلند شود همان‌قدر خوشحال می‌شود که حقوق ماهانه او ۳۰درصد بیشتر شود. به این ترتیب محققان محاسبه کردند به ازای هر دو سانتی‌متر که به قد فردی اضافه شود به همان میزان رضایت او از زندگی افزایش پیدا می‌کند که حقوق ماهانه او نزدیک به چهار درصد افزایش پیدا کند. این تحقیقات نشان داد که پول نقش بسیار مهمی در تلقی افراد از زندگی دارد و به عبارت دیگر بسیاری از افراد میزان رضایت خود از زندگی را با میزان درآمدشان می‌سنجند، به همین دلیل میزان رضایت افراد قدبلند به علت داشتن درآمد متوسط بیشتر نسبت به کوتاه‌قدها از زندگی بیشتر است.

   کدام گروه عمر طولانی‌تری دارند؟

   شاید خیلی از افرادی که قدبلند ندارند، با شنیدن این خبر نظر خود را در مورد ظاهرشان عوض کنند. تحقیقاتی که روی ۸هزار مرد انجام شده، نشان می‌دهد قد کوتاه یکی از نشانه‌های داشتن عمر طولانی است. افرادی که قدشان از ۱۵۷سانتی‌متر کمتر است، بیشترین طول عمر در بین همه گروه‌های سنی دارند. به‌نظر می‌رسد وجود یک ژن خاص در بدن که در دوره رشد مانع بلند شدن قد می‌شود، می‌تواند به افزایش طول عمر کمک کند. کوتاهی قد نه‌تنها عمر را طولانی می‌کند، بلکه احتمال ابتلا به انسولین و سرطان را هم کاهش می‌دهد. به‌طور متوسط کوتاه‌ها نزدیک به دو سال بیشتر از بلندقدها عمر می‌کنند.

   قدبلند در زنان هم خطرناک است

   خطرات قدبلند فقط محدود به مردان نیست و می‌تواند زنان را هم هدف قرار دهد. تحقیقات نشان می‌دهد زنان قدبلند بیشتر از خانم‌های دیگر به بیماری سرطان دچار می‌شوند. دانشمندان آمریکایی اعلام کردند زنان قدبلندی که به سن یائسگی رسیده‌اند با احتمال بیشتری ممکن است به بیماری سرطان مبتلا شوند. در حقیقت به ازای هر ۱۰ سانتی‌متر بلندتر بودن قد از میزان متوسط، احتمال دچار شدن به این بیماری تا ۱۳درصد افزایش پیدا می‌کند.

   نکته جالب اینجاست که محققان متوجه شدند ارتباط ابتلا به سرطان در زنان بیشتر از وزن است. به این ترتیب سرطان انسان‌های قدبلند را بیشتر از انسان‌های چاق تهدید می‌کند. همان‌طور که می‌دانید سرطان ارتباط زیادی به هورمون‌های رشد و فرآیندهایی مشابه با آن دارد، به همین دلیل است که قدبلندها بیشتر ممکن است این بیماری را تجربه کنند. بلندی قد ارتباط زیادی به سرطان سینه، کلیه، تخمدان، معده و تیروئید دارد.

   حمله قلبی سراغ قد کوتاه‌ها می‌آید

   اما افراد قدبلند در یک زمینه از دیگران سالم‌تر هستند و آن هم احتمال کمتر ابتلا به حمله قلبی است. احتمال سکته کردن در افراد قدبلند معمولا کمتر از دیگران است، چون خون کمتر در رگ‌های آنها لخته می‌شود. قدبلند بودن احتمال تشکیل پلاک‌های خونی در رگ‌ها را کاهش داده و به همین دلیل احتمال سکته قلبی را کمتر می‌کند. تصاویر سی‌تی‌اسکن نشان می‌دهد احتمال تشکیل پلاک در رگ‌های خونی افراد قدبلند ۳۰درصد کمتر از قدکوتاه‌هاست. معمولا افرادی که قدبلند دارند در دوران کودکی تغذیه خوبی داشته‌اند که همین عامل احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را هم کاهش می‌دهد.

   نتیجه ۵۲ تحقیق مختلف که در مجموع روی بیش از سه میلیون نفر انجام شده، نشان می‌دهد افراد دارای قد کوتاه با احتمال ۵/۱ برابر بیشتر از بلند قدها به بیماری‌ قلبی دچار شده و بر اثر آن جان خود را از دست می‌دهند. رگ‌های خونی در افراد کوتاه‌قد اندازه کوچک‌تری دارد و خون بیشتر در آنها لخته می‌شود.

   قدبلندها باهوش‌ترند

   مشکلات کوتاه‌قدها محدود به ویژگی‌های ظاهری نیست، زیرا بعضی دانشمندان ادعا کردند میزان ضریب هوشی این افراد هم کمتر از افراد قدبلند است. به نظر می‌رسد عوامل ژنتیک و محیطی که باعث بلند شدن قد یک فرد می‌شود، به همان اندازه هم می‌تواند ضریب هوشی او را افزایش دهد.

   یکی از موضوعات جالب دیگری که توجه محققان را به خود جلب کرد این بود افرادی که نتوانسته بودند تحصیلات دوران دبیرستان خود را به پایان برسانند نسبت به افراد دارای قد متوسط بیش از ۵/۲ سانتی‌متر و نسبت به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیش از ۵ سانتی‌متر کوتاه‌تر بودند که این نشان می‌دهد افراد قدبلند در تحصیلات و ورود به دانشگاه نسبت به کوتاه‌قدها موفق‌تر عمل می‌کنند.

   پاسخ دادن
 36. فرزانه
  فرزانه میگه:

  من خواسگاری دارم بسکتبالیست که قدش ۲متر هس..منم نزدیکه۱۷۰ هستم .شرایط خیلی خوبی داره اما چون ازمن خیلی بلنده دودلم کرده..

  پاسخ دادن
 37. آناهیتا
  آناهیتا میگه:

  درسته میگن بیشتر دخترا ، آقایون قد بلند تر از خودشون رو دوست دارن .
  ولی برای من که یه دخترم ، همیشه آقایون قد کوتاه تر برام جذاب تر و با نمک تر بودن . نمی دونم چرا 😂😂

  پاسخ دادن
 38. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام به اعضای محترم سایت
  به کمک شما نیاز دارم،دختری هستم۲۷ساله که ۳سال پیش خواستگاری داشتم از همه نظر خوب و عالی، تحصیلات ،شغل،خانواده،هم کفو بودن از همه نظرفقط من همیشه در ذهنم مردی ایده آل از همه نظر برای خودم تصور میکردم ایشون فقط از نظر قیافه و قد با اون چیزی که من در نظر داشتم فرق دارن،من۱۷۳وایشون۱۸۳قد دارن و از نظر قیافه من سرتر هستم البته قیافه بدی ندارن و مردونه هستن ولی من زیاد به دلم ننشستن،ایشون حتی با وجود مخالفت خانواده ام ۳ساله تحمل کرده و عاشقانه منو دوست داره،دوست داشتم قدم کوتاه بود تا وقتی خودم تو آغوشش تصور میکنم سرم رو شونه هاش باشه،دوستام و همکارام میگن من سرترم و حیف منه و بهتر از این شخص لایق منه،اما اون اونجوری که دیگرون میگن بد نیست و در کل من حس بدی ندارم ،من ۲تا مشکل دارم
  ۱-آیا اگه جواب مثبت بدم تو زندگی دچار مشکل نمیشم و مساله قد و چهره (با اینکه من ایده آل دیگه ای داشتم)مشکل ساز نمیشه؟
  ۲-اینکه باتمسخر دیگران و نظراتی که میدن باید چطور رفتار کنم که جواب دندون شکنی بهشون بدم تا دیگه نظر بدی ندن؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با چنین تفسیری که از ایشون و خودتون انجام دادید مشخصه که ایشون به دلتون نتونسته بشینه

   من قبلا گفته ام که ما برای هم مثل لباس می مانیم. درست است که ما لباسی می خریم که شیک باشد اما شیک بادوام. کی حاضر است یک لباس شیک بخرد که دو روز دیگر پاره بشود؟ خب چرا بخریم؟ ازدواجی که بخواهد به بهانه یک عشق کورکورانه شروع بشود مثل خرید لباس شیک بی دوام است.

   دوستان، عشق برای آغاز یک زندگی لازم نیست بلکه مهم این است که فردی که می خواهیم به عنوان شریک زندگی انتخاب کنیم به دل ما بنشیند. و بتوانیم آن را دوست داشته باشیم. نه اینکه عاشق او باشیم. اگر در خواستگاری، دختر خانم و آقا پسر محترم دیدید طرف مقابل شما نوع حرف زندنش، لحن صدایش، هیکلش، رفتارش، قیافه اش، تفکرش، دیدگاهش و… به دل شما ننشست این ازدواج ازدواج خطرناکی است. علف باید به دهان بزی شیرین بیاید.

   پس در زندگی مشترک به معیار به دل نشستن طرف توجه کنید چون بحث یک عمر زندگی شماست ….

   پاسخ دادن
 39. بهار
  بهار میگه:

  قد بدرش ۱۵۰ هست .قد من ۱۴۸٫قد دخترم ۱۴۰

  قد خودم هم کوتاه هست همچنین قد باباش .کلا قد کوتاه زیاد داریم تو خانواده .دخترم بلوغ زود رس داشته ومن موقعی به فکر افتادم که دیر شده بود

  من مادرم.مادر یک دختر کوتاه قد .عذاب وجدان داره خفم می کنه .همش با خودم میگم قصور من بوده که دخترم قد کوتاه مونده .موقعی که تو سن بلوغ بود من مدام درگیر بیماری برادرش بودم . حواسم بهش نبود .این موضوع من رو تا مرز جنون پیش برده .

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   در این مورد سریعا ” با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ر میتوان بعد از سن ۲۵ سال افزایش قد داشت؟

   همانطور که گفته شد با توجه به توقف رشد استخوانهای بلند افزایش قد بعد از سن ۲۵ سالگی واقعا دشوار است و از طرف دیگر انجام جراحی و یا استفاده از هورمونهای دشد برای بالغین میتواند بسیار خطرناک باشد و عوارض جبران ناپذیری بر جای بگذارد. با اینحال میتوان با درنظر گرفتن چند روش و نکته چند سانتی متری به قد اضافه کرد و کمی بلندتر شد.

   ۱ رژیم غذایی مناسب و تغذیه کافی

   تغذیه مناسب و رژیم غذایی درست نقش اساسی و بسیار مهمی در افزایش قد شما خواهد داشت. بدن شما برای اینکه به وزن و قد مناسبی برسد به ویتامینها، مواد معدنی و مغذی نیاز دارد. رژیم غذایی متعادل غنی از کلسیم، فسفر، ید و منیزیوم برای رشد کافی ضروری است. مصرف چربی های ترانس و چربیهای اشباع شده باید محدود شوند چراکه هضم آنها دشوار است و مانع جذب سایر مواد غذایی میشود. برای دریافت مقدار کافی از پروتئین، کربوهیدرات، اسیدهای آمینه و کلسیم میتوانید به لیست غذایی زیر توجه داشته باشید و آنها را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید:

   هویج
   زرده تخم مرغ
   گوشت گوساله
   ماهی
   جگر
   سبزیجات سبز و تازه
   سیب زمینی
   مغزها مثل مغز بادام و بادام زمینی
   گوشت مرغ و جوجه
   لوبیا و نخود
   میوه جات بخصوص سیب و موز
   شیر و سایر محصولات لبنی
   نقش تغذیه در افزایش قد

   نقش کلسیم در رشد بدن انسان نباید فراموش شود. مواد غذایی ذکر شده برای رشد و استحکام استخوانها و غضروفها حیاتی است. بنابراین شدیدا توصیه میکنیم با مصرف شیر و لبنیات تازه نیازهای بدن خود را به کلسیم پاسخ دهید. علاوه بر این، باید روزانه میزان ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید تا سموم بدن شما دفع شوند.

   ۲ در معرض نور خورشید باشید

   نور خورشید یکی از مهمترین منابع برای تامین ویتامین D است. ویتامین دی تاثیر زیادی در رشد بدن دارد چرا که رشد استخوانها نیاز مستقیم به این ویتامین دارد. اگر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید بدن شما از طریق پوست، میزان کافی ویتامین D را جذب خواهد کرد. بهترین زمان برای حمام آفتاب صبح ها و غروبها است زمانی که نور خورشید به صورت مستقیم به شما نمی تابد، به همین دلیل نگرانی در خصوص اشعه های مخرب نور خورشید نیز نخواهید داشت.

   ۳ انجام ورزش، بویژه تمرینات کششی

   ورزش کردن یکی دیگر از اقدامات بسیار مهم برای تحریک رشد بدن است و این تحریک برای افزایش رشد با ورزشهای کششی بسیار بیشتر خواهد شد. علاوه بر تمرینات کششی، فعالیت های ورزشی نظیر دوچرخه سواری و شناکردن نیز بسیار بر افزایش قد تاثیرگذار هستند.

   نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید خود ورزش کردن است. افرادی که به طور مرتب ورزش میکنند نسبت به افرادی که فعالیتهای ورزشی ندارند دارای قد و وزن متناسب تری هستند. در تمام رشته های ورزشی، قبل از شروع تمرین اصلی انجام تمرینات کششی الزامی است. حال اگر شما بسکتبال کار میکنید، یا والیبالیست هستید و یا حتی فوتبالیست یا بدنساز تفاوتی نمیکند، میتوانید در کنار ورزش اصلی خود، حرکات کششی را انجام دهید.

   اینکه تصور کنید با نشستن و یا مصرف برخی محصولات و داروهای گیاهی و شیمیایی میتوانید افزایش قد داشته باشید سخت در اشتباهید. اگر واقعا نیاز دارید که قد شما بلندتر شود باید ورزش کنید. در مقالات قبلی در خصوص تمرینات کششی و تمرینات یوگا برای افزایش قد صحبت کرده بودیم که میتوانید از طریق لینکهای زیر به مطالب قبلی دسترسی داشته باشید:

   » تمرینات یوگا برای افزایش قد

   » تمرینات ورزشی کششی برای بلندتر شدن

   » تبلیغات افزایش قد، فریبنده یا واقعی؟

   همچنین ممکن است در این زمینه سوالی برای شما پیش بیاید که آیا گودی کمر میتواند در کوتاهی قد مؤثر باشد؟

   پاسخ به این سوال نیازمند این است که بدانیم گودی کمر چیست اما به طور کلی اصلاح گودی کمر میتواند چندسانتی متری به قد شما اضافه کند و این بستگی به میزان گودی کمر دارد. در مطلب زیر گودی کمر و تمرینات مؤثر برای اصلاح آن را برای شما آماده کرده ایم:

   » گودی کمر و تمرینات ورزشی برای اصلاح آن

   افزایش قد بعد از ۲۵ سالگی

   ۴ خواب کافی

   خواب کافی یک نیاز مبرم و بسیار بسیار مهم است چرا که هورمون رشد کار خود را زمانی انجام میدهد که شما به خواب عمیق فرو رفته باشید. توجه داشته باشید که بسیاری از هورمونهای بدن در زمانهای خاصی ترشح میشوند و اینطور نیست که در هر زمان از شبانه روز تاثیر یکسانی داشته باشند. از اینرو خواب کافی شب هنگام بسیار برای رشد بدن ضروری است. بهترین زمان برای خواب ساعت ۱۰ (و حداکثر ۱۱) شب میباشد و بدن نیز بین ۷ تا ۸ ساعت به خواب احتیاج دارد.

   نحوه ی خوابیدن نیز در رشد و فرم بدن دخیل است. در صورتی که اطلاعی در خصوص نحوه ی صحیح خوابیدن ندارید و نمیدانید کدام وضعیتها برای خوابیدن مناسب نیستند به مطلب زیر مراجعه کنید:

   » حالات صحیح و ناصحیح خوابیدن

   خواب کافی در کنار تغذیه مناسب و ورزش کردن به صورت مداوم و پیوسته جزو شرایط جدایی ناپذیر برای افزایش قد هستند. گرچه افزایش قد در سنین بعد از ۲۵ سال سخت است ولی رعایت نکات ذکر شده شانس موفقیت را در شما بسیار افزایش میدهد.

   پاسخ دادن
 40. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  لطفا کمکم کنین
  من نزدیک سه سالی میشه با یه دختر رابطه دارم
  بهش پیشنهلد ازدواج دادم و خیلی همدیگرو دوست داریم.من قدم ۱۸۹ و دختره ۱۶۰ .وقتی کنارش هستم خیلی حس میکنم از من کوتاهتره و به هم نمیخوریم.یه جورایی دل زدم میکته قدش ولی به خاطر اخلاق و وابستگی و کلا همه چیزش اصلا نمیتونم قیدشو بزنم.از طرفی ام بابت قدش خیلی میترسم و چرکینه دلم.واقعا دوراهی خیلی خیلی بدی گیر افتادم و رابطمون خیلی عمیق شده نمیشه به هم زدش.لطفا کمکم کنین

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   وقتی ایشون با معیارهای شما همخوانی نداره پس نه به ایشون پیشنهاد ازدواج بدید و نه با احساسات یک فرد بازی کنید
   خیلی محترمانه از این رابطه بیرون بیایت و یادبگیرید و از این اتفاق تجربه بگیرید که چطور برای زندگی آینده خودتون بدون اینکه احساسات دیگران رو زیرپا بگذارید تلاش کنید

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    پیشنهاد ازدواج دادم
    رابطه احساسی ام برقرار شده
    روزی ام که بهش پیشنهاد دادم این جزو معیارام نبود ولی بعد از اینکه چند نفر بهم گفتن ازت کوتاهتره و توی انتخابت عجلله نکن تا حدودی دچار وسواسه فکری شدم .الانم چون نمیخوام با احساسات کسی بازی کنم نمیتونم به هم بزنم واقعا نمیتونم و در توانم نیست با احساساتش بازی کنم و از طرفی ام پای زندگیم درمیونه.واقعا نمیدونم چکار کنم و هیچ کس درک نمیکنه شرایطو و فقط میگه به هم بزن .تجربه اخه به چه قیمتی

    پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    اصلا به نبودش و برهم زدن رابطه فکر نمیکنم و دنبال اینم که وسوسه فکری خودما از بین ببرم و دارم تلاش میکنم این کارا بکنم و برا همین به این سایت اومدم و الا میدونم همه بهم میگن تموم کن رابطه رو ولی من دنبال این کار نیستم چون واقعا ادم خوب و کاملی و انتخاب کردم

    پاسخ دادن
 41. سجاد
  سجاد میگه:

  با سلام به همه ، من پسرى با قد ۱۶۵ سانت هستم ، به نظرتون تو ایران این رنج قد کوتاهه یا متوسط ؟! با سپاس

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   این جدول نیز وضعییت قد مردان ایرانی و کشورهای نزدیک به ایران را نشان می دهد کشور ما همواره رتبه بین ۴۰ تا ۵۰ را در بین کشورهای جهان داشته است.

   ردیف کشور قد
   ۴۰ آذربایجان ۱۷۲
   ۴۱ اروگوئه ۱۷۱٫۸
   ۴۲ آرژانتین ۱۷۱٫۳
   ۴۳ کره جنوبی ۱۷۱
   ۴۴ سوریه ۱۷۱
   ۴۵ مراکش ۱۷۰٫۷
   ۴۶ ایران ۱۷۰٫۶
   ۴۷ پرتغال ۱۷۰٫۵
   ۴۸ ساحل عاج ۱۷۰٫۴
   ۴۹ مصر ۱۷۰٫۳
   ۵۰ تونس ۱۷۰٫۳

   پاسخ دادن
 42. مهدی
  مهدی میگه:

  من نامزدم ازخودم خیلی کوتاه تره.ولی با این حال میمیرم براش

  پاسخ دادن
 43. سعید-تاج
  سعید-تاج میگه:

  با عرض سلام /من یه پسر ۳۵ سالم با قد حدود ۱۸۷ سانت که با یه دختر که قد ایشون حدود ۱۵۸ سانته و ۳۱ سالشه میخاستم ازدواج کنم میشه گفت حدودا ملاکهای ازدواجم رو مثل خانواده تحصیلات سطح فرهنگ خانواده ها و غیره رو داره و اینکه چهره زیبا و جذابی هم داره /البته تقریبا دوساله پیش یک بار قدم جلو گذاشتم ولی منصرف شدم /ولی هنوز هیچ دختری نزدیک به این ملاک ها نبوده یا طرف قدش بلند بوده خانواده نداشته یا قدش و هیکلش مناسب بوده مشکلاته تفاوت فرهنگی داشته ……مشکلم اینجاست ذهنمو درگیر کرده که باز اقدامی برای ازدواج با این خانوم بکنم ///چون از این طرف همه دیگه نمیشه دفعه دوم قدم جلو گذاشت باز منصرف شد مردم مسرخره من نیستند …گیر کردم سره دوراهیکه اگر کیسه خوبی هست ازدستش ندم……کمکم کنید….منتظر جواب هستم…متشکرم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   اینطور که شما گفتید مشخصه علاقه ای به ایشون ندارید و جالبه به جای بیان ویژگیهای ایشون اول در مورد قدش صحبت کردید و به همین خاطر لازمه در این مورد خودتون با خودتون کنار بیایت
   چون اگر ایشون به دل شما نتونه بشینه هیچ تلاشی به ثمر نمیرسه و شما در آینده دچار مشکل خواهید شد
   همین امروز خودتون رو در سالهای بعد و آینده تصور کنید …ببینید در اون سالها هم علاقه دارید در کنارش باشید ؟
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ دادن
   • سعید-تاج
    سعید-تاج میگه:

    جناب کارشناس محترم/ من خیلی دوست دارم به قضیه ازدواج عاقلانه نگاه کنم و تمام ابعاد قضیه رو بررسی کنم …به همین خاطر تنها موردی که از این خانوم به نظرم رسید عرض کردم….اینکه شما فرمودید من چند سال آینده رو تجسم کنم خیلی ممنونم…و من اینو میخام بدونم …که از نظر مسایل جنسی و زندگی زناشویی به مشکل نخواهیم خورد بحث دل نشستن به کنار….چون حدود ۳۰ سانت اختلاف داریم و این قضیه مشکلی در اجتماع و انظار برای ما بوجود نمیاره یا اینکه بعدن در بچه آینده مون که متولد بشه مشکل کوتاهی قد نمیگیره….این چند تا نکته ذهنمو درگیر کرده عاجزانه خواهشمندم کمک این بنده حقیر بکنید و از اطلاعاتتون در اختیار ما بگذارید….با تشکر…

    پاسخ دادن
 44. امیر
  امیر میگه:

  با سلام من قدم ۱۷۵ ویک تجربه دارم فکر میکنم زن قد کوتاه خیلی بهتره من زنم خیلی قد بلنده هیچ وقت نمی تونم توبغلم بگیرمش با اینکه هم قدیم ولی احساس می کنم خیلی بزرگتره ریز و میزه نیست سنشم کاملا نشون میده راستش اصلا نمیشه باهاش عشق بازی کرد بعضی اوقات باخودم فکر می کنم که این خودش باید زن می گرفت

  پاسخ دادن
 45. الهام
  الهام میگه:

  قدم من ۱۵۴ سانت است همسرم هم ۱۶۵ سانت است سه ساله ازدواج کردم ولی به خاطر اینکه بچم قد کوتاه نشه اصلا اجازه بارداری به خودم ندادم.چون به خاطر قدم خیلی غصه خوردم و می خورم با اینکه خانم موفقی هستم اما این کمبود را همیشه حس کردم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   عوامل موثر در کوتاهی قد
   علل مختلفی وجود دارد که باعث کوتاهی یا بلندی قد افراد می‌شود.
   میزان رشد قدی کودکان تحت تاثیر عوامل ژنتیکی و محیطی است، ولی متاسفانه در بسیاری از موارد، مسائل ژنتیکی نادیده گرفته می‌شود و والدین چندان توجهی به آن ندارند.
   بروز بیماری‌های مختلف و شیوه تغذیه‌ از جمله مسائل محیطی است که می‌تواند در رشد قدی بچه‌ها تاثیرگذار باشد؛

   موضوع ژنتیک که بیشتر نادیده گرفته می‌شود، به این معنی است که اگر پدر و مادری قدشان متوسط یا کوتاه باشد، نباید انتظار داشته باشند فرزندشان خیلی قد بلند شود.

   نتایج مطالعاتی که در این زمینه انجام شده، نشان می‌دهد قد بچه‌ها به اندازه میانگین قد پدر و مادرشان است. البته این میزان برای پسرها ممکن است کمی بیشتر از مقدار میانگین باشد و برای دخترها کمی کمتر، ولی به طور کلی اندازه قد پدر و مادر هم در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.

   هر کوتاهی قدی غیرطبیعی نیست
   هر کوتاهی قدی نشان‌دهنده مشکل نیست و نیازی به بررسی و درمان هم ندارد.
   در صورتی که کودکی با افزایش سن، روند طبیعی‌ای را که براساس منحنی‌های رشد انتظار می‌رود طی نکند، باید بررسی‌های بیشتری را برای او انجام داد؛ بنابراین زمانی که با افزایش سن، قد کودک ثابت می‌ماند یا میزان افزایش قدش به حدی نیست که طبیعی حساب شود، به بررسی‌های دقیق‌تر نیاز خواهد بود.

   البته در صورتی که کودک تغذیه خوبی داشته باشد و به اندازه کافی ورزش کند و به دیگر مسائل محیطی هم توجه شود، ممکن است قدش از میانگین قد پدر و مادر هم بلندتر شود، اما اگر به همان اندازه میانگین قد والدینش بود نیز اتفاقی غیرطبیعی رخ نداده و جای نگرانی ندارد. به همین دلیل هم توصیه می‌شود والدین میزان قد کودک را با آرزوها و تمایلات خودشان مقایسه نکنند.

   دیر کنید کاری از دست‌تان برنمی‌آید

   بیشتر موارد کوتاهی قد را در صورتی که بموقع تشخیص داده شود، می‌توان درمان کرد؛ بنابراین حتما پیش از پایان بلوغ و قبل از بسته شدن صفحات رشد استخوانی باید مشکل کوتاهی قد را تشخیص داده و آن را درمان کرد.

   به عنوان نمونه برای درمان کوتاهی قد دختری که از شروع قاعدگی‌اش گذشته یا پسری که در سنین حدود شانزده سالگی است و تاکنون از نظر کوتاهی قد بررسی نشده‌، کار زیادی نمی‌توان انجام داد و حتی اگر مشکل تشخیص داده شود هم دیگر دیر شده است؛ زیرا در این سنین صفحات رشد بسته شده و استخوان‌ها دیگر رشد طولی نخواهند داشت؛ بنابراین پس از این سنین حتی اگر بخواهند نوجوان را درمان کنند و از هورمون رشد کمک بگیرند باز هم استخوان‌ها رشد طولی ندارد و فقط عرض آنها زیاد می‌شود، در نتیجه بر میزان قد تاثیری نمی‌گذارد.

   هورمون رشد برای هر کوتاهی قدی نیست
   این روزها نه‌تنها پدر و مادرها که گاهی خود نوجوانان هم به محض این‌که احساس می‌کنند قدشان کوتاه است به فکر هورمون رشد می‌افتند و می‌خواهند با استفاده از این هورمون مشکل کوتاهی قدشان را درمان کنند. در صورتی که استفاده از این هورمون برای همه مناسب نیست و نباید خودسرانه از آن استفاده کرد.

   استفاده از هورمون رشد برای بچه‌هایی که واقعا با مشکل کمبود هورمون رشد مواجه هستند، در صورتی که از سوی پزشک تجویز شود، موثر است و می‌تواند قد آنها را افزایش دهد، اما برای بچه‌هایی که عامل کوتاهی قدشان کمبود هورمون رشد نیست، استفاده از این هورمون هم موثر نخواهد بود.

   استفاده از هورمون رشد برای کسانی که علت کوتاهی قدشان موارد دیگری مانند بلوغ زودرس یا مسائل ژنتیکی است یا افرادی که دیر به پزشک مراجعه کرده‌اند، نه تنها به افزایش قد کمکی نمی‌کند که حتی ممکن است به بروز عوارض ناخوشایندی مانند افزایش فشار خون، دیابت و بدشکل شدن استخوان‌ها هم منجر شود.

   براین اساس، به پدر و مادرهایی که احساس می‌کنند فرزندشان قد کوتاهی دارد، توصیه می‌شود بموقع به پزشک مراجعه کنند و بررسی‌های لازم را انجام دهند تا مشخص شود کوتاهی قد کودک واقعا نگران‌کننده و نشانه مشکل است یا موضوعی طبیعی به حساب می‌آید. همچنین به هیچ عنوان نباید برای استفاده از هورمون رشد بی‌دلیل به پزشک اصرار کنند، زیرا این هورمون در مواردی که نباید استفاده شود، فقط عارضه برجای خواهد گذاشت و فایده‌ای ندارد.

   این روزها متاسفانه برخی ورزشکاران هم از این هورمون کمک می‌گیرند، اما باید بدانند استفاده از این هورمون‌ها از طرفی دوپینگ به حساب می‌آید و از طرف دیگر عوارضی هم برایشان برجای می‌گذارد.

   اگر هورمون رشد در مواردی استفاده شود که به آن نیاز است و اثر درمانی دارد، ممکن است عوارض بسیار کمی برای فرد داشته باشد، اما وقتی جنبه درمانی ندارد و به عنوان مکمل استفاده می‌شود، عوارض بسیار زیادی برجای خواهد گذاشت.

   توصیه‌هایی برای افزایش قد کودکان
   توصیه میشود برای افزایش رشد قدی بچه‌ها به تغذیه آنها اهمیت دهند و سعی کنند موادی را که برای رشد استخوان‌ها لازم است بویژه در سنین کودکی و نوجوانی و حین بلوغ در برنامه غذایی‌شان بگنجانند.
   همچنین وضع خواب کودکان هم باید طوری باشد که هورمون رشد بخوبی ترشح شود. وی با بیان این مطلب توضیح می‌دهد: بیشترین میزان ترشح هورمون رشد در طول شبانه‌روز، در زمان خواب شبانه اتفاق می‌افتد و به همین دلیل خوب است بچه‌ها حتما حداکثر تا ساعت ۱۱ شب خواب باشند، چون اگر در زمان اوج ترشح هورمون رشد که حدود ۱۲ نیمه‌شب است، نخوابیده باشند این هورمون هم به اندازه کافی ترشح نمی‌شود، بنابراین کودکانی که دچار اختلالات خواب هستند با مشکل کوتاهی قد نیز روبه‌رو خواهند شد. موضوع دیگری که برای رشد قدی بچه‌ها باید در نظر گرفته شود، ایجاد محیطی آرام برای کودک است که می‌تواند در میزان ترشح هورمون رشد اثر بگذارد.

   پاسخ دادن
  • اسرا
   اسرا میگه:

   خانوم حالا ما که قدبلندیم کجای دنیارو گرفتیم؟!
   من قدم ۱۷۰عه و درشت اندامم ولی خیلی دلم میخواست قدکوتاه و ریزه میزه باشم
   دخترباید ظریف باشه 🙁

   پاسخ دادن
 46. سمانه
  سمانه میگه:

  سلام دوستان. وسط نظرات به سوال منم پاسخ بدین.
  ۵تا خواهریم
  دختر اخر خانوادم.قدم ۱۵۹ هستش. توی خانواده کوتاه قدترین فرد هستم وهمه بخاطر جثه و هیکل ریزم مسخرم میکنن.
  خاستگاری برام اومده که قدش ۱۷۵ سانت هست ولی شوهرخواهرای من همه بالا ۱۸۰ هستن.
  بنظرتون این مشکلی ایجاد نمیکنه توی خانواده؟
  و آیا از لحاظ قدی بهم میخوریم؟

  پاسخ دادن
 47. ریحانه
  ریحانه میگه:

  سلام
  من خودم قد کوتاهی دارم ۱۵۵..نامزدم قدش ۱۶۰ هستش..خیلی مرد خوبیه از همه جهت..اخلاق ..رفتار،شعور اجتماعی،ایمان و…هر دومون هم تحصیل کرده هستیم…الان دو ماهه که نامزد کردیم،راستش رو بخواین وفتی فقط تنها و پیش همیم اصلا حس نمیکنم کوتاهی قدشون رو ..ولی چند روز پیش که با هم واسه اولین بار بیرون رفتیم ناخودآگاه تمام توجهم به قد ایشون بود..جوری که هیچ لذتی نداشت برام در کنار هم بودن…اینم بگم که منم مثل خیلی از دخترای دیگه دوست داشتم همسرم قد بلندی داشته باشن..ولی من ایشون رو به خاطر بقیه خصوصیاتشون پذیرفتم..در واقع الان فقط از اینکه دیگران چی میگن حس بدی دارم
  به نظرتون چطور میتونم با این مساله کنار بیام؟چیزی هست که بعدا عادی بشه…و خانومایی که ازدواج کردن آیا بعدا حرف مردم براشون مهمه؟؟
  اینکه اخلاق خوب جایگزین بعضی نواقص ظاهری میشه یا نه؟
  ممنون از راهنمایی هاتون

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز شما اول شرایط خودتون رو نگاه کنید سپس در مورد ایشون صحبت کنید
   قد شما ۱۵۵ هست پس دلیلی برای ایراد گرفتن وجود نداره …بهتره به سایر خصوصیات خوب ایشون دقت کنید و در زندگی گوشتون رو برروی چنین توقعات بی موردی ببندید
   اتفاقا” بسیار خوبه که در این مورد تفاهم دارید اگر در زندگی مشترک دنبال آرامش و شادی هستید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ دادن
 48. آرام
  آرام میگه:

  فکر میکنم بیشترین مشکلاتی که پیش بیاد ، شاید اینکه خانم قدبلندتر و درشت اندام تر ،
  ۱_ نتونه کفش پاشنه بلند کنار شوهرش بپوشه
  ۲_ از سرزنش و تیکه و نگاه افراد دیگه بترسه و شاید کمی خجالت بکشه .

  که برای من هیچکدوم از اینا واقعاااا اهمیتی نداره!! و با پسر کوتاهتر از خودمم کاملا احساس راحتی میکنم . اگه اخلاقش خوب باشه و پسر خوبی باشه چرا که نه ؟!!!! من که مشکلی ندارم !!!

  تو فامیلمون هم چند مورد اینطوری داریم ، و هنوز که هنوزه زندگی خوبی دارن ، و بدون طلاق و مشکل سالهاست که زندگی میکنن .
  به نظرم بستگی به هرکس داره که بتونه این شرایطو بپذیره یا نه … ! نمیشه یه حکم کلی و عمومی داد

  پاسخ دادن
 49. مهدی
  مهدی میگه:

  به نظر من تناسب اندام خیلی مهمه نه قد زن یا مرد باید اندام متناسبی داشته باشن

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   به هر حال خانم ها دوست دارن شوهرشون از هر نظر برتر باشه تا در موقعیت های اجتماعی بتونن بهش تکیه کنن
   پس برای دوستان از این لحاظ مهم جلوه میکنه

   پاسخ دادن
  • نویسنده سایت
   نویسنده سایت میگه:

   با سلام خدمت شما
   اگر تناسب اندام ایشان برایتان مهم است . از جلسه مشاوره کمک بگیرید تا اهمیت این مسئله به درستی به ایشان برسد ولی رابطه عاطفی تان بهم نخورد . روانشناسان کانون مشاوران ایران در این زمینه می توانند کمکتان کنند ۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ دادن
 50. ال ناز
  ال ناز میگه:

  باسلام
  من ۲۵ سالمه و قدم ۱۶۹ هستش از نظر ظاهری هم استخون بندیم درشته..از نظر چهره هم همه همیشه ازم تعریف میکنن.. باآقایی از همکارام آشنا شدم که به گفته خودش قدش ۱۷۵ هستش..متولد۶۶٫٫
  ایشون از نظر اخلاقو منش و شخصیت خیلی کامل هستن و به منم ب شدت علاقه دارن پیشنهاد ازدواج دادن.. بااینکه همه این خصوصیات رو دارن و منم از این لحاظ احساس میکنم تفاهم داریم ولی ته همه فکرایی که میکنم احساس میکنم تفاوت کم قدیمون و همچنین ریز جثه بودن آقا اذیتم میکنه..بااینکه سعی میکنم منطقی باشم.. نظر شما چیه؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز بهتر از هر کسی میدونید در زندگی معیار انتخابتون چیه … پس وقتی ایشون با معیارهای شما (البته از نظر خودتون ) همخوانی نداره بهتره …دلیلی هم برای ادامه این رابطه وجود نداره

   پاسخ دادن
 51. حسين
  حسين میگه:

  اقا منم قدم کوتاه ولی یه شعار دارم
  کیفیت بهتر از کمیته!!!!

  پاسخ دادن
 52. ناصر
  ناصر میگه:

  سلام دوستان….
  پسریم با قد ۱۸۷ با هیکل نرمال نه چاقم نه لاغر اونوخ دوختری با قد ۱۶۵ اینا عاشقمه، و هرچی بهونه واسه جداییمون آوردم همشو بخاطره من قبول کرده ینی میدونین من تو بد مخمصه ای گیر کردم خیلی از لحاظ چهره جذاب و خوشگله از طرفیم نوع پوشش هم متناسب هیکلش نیس یجورایی انگار لباسارو رو تنش آویزون کردن بجای تنخوری…
  نمیدونم چیکار کنم اینم بگم دوختره واقعن از لحاظ اخلاقی بیسته

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   شما اگر قاطع رابطه رو کات کنید مخمصه ای وجود نخواهد داشت … پس از رابطه های بیهوده با کمال احترام خارج بشید و بدونید اینکه امروز در چنین وضعی گرفتار شدید مقصر خودتون بودید

   پاسخ دادن
 53. فرهام
  فرهام میگه:

  سلام یک پسر باقد ۱۹۳سانتی متر هستم و ۱۵ سال دارم ایا باز هم قد میکشم یا نه

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   معمولا مردان بلندتر از زنان هستند. رشد قدی زنان معمولا ناگهانی و در هنگام بلوغ است و قد نهایی یک زن معمولا تفاوت چشمگیری با قد او در پایان سن بلوغ و شروع قاعدگی ندارد. در حالی که افزایش قد در مردان روندی تدریجی دارد که معمولا تا ۲۰ سالگی ادامه می یابد. دلیل این تفاوت مرد و زن ها تفاوت در کروموزوم های آنهاست. کروموزموم های XY در مردان و XX در زنان نقش مهمی در تفاوت های قدی دو جنس دارند.

   پاسخ دادن
 54. ناشناس
  ناشناس میگه:

  معذرت میخوام اما خاک بر سر تمام
  انسان هایی که انقدر نگاه کالا بودن
  بهم دارند!!
  انقدر درگیر قد و وزن نباشید
  انسانیت مهم تره بابا

  پاسخ دادن
 55. ناشناس
  ناشناس میگه:

  عشق و علاقه و تفاهم باید باشه قد که دلیل بر جدایی نیس! من خودم ۱۶۰ قدمه نامزدم ۱۷۵٫ مشکلیم نداریم اتفاقا خیلیم خوبه به نظرم احساس میکنی تکیه گاهته و اونم از ریزی و ظریف بودنت خوشش میاد

  پاسخ دادن
 56. مهدیه
  مهدیه میگه:

  سلام,من ۲۷ سال هست که با همسرم که حدودا ۱۲ سانت از خودم کوتاه تره زندگی می کنم توصیه می کنم اگه واقعا عاشق نیستید و حرف مردم براتون مهمه با مردهای کوتاه تر از خودتون ازدواج نکنید .مشکلاتی که من دارم و بعد این همه سال هم چنان پا برجاست اول تیکه های دوستانم و بعضی از اقوام که بعد از دیدن همسرم به من می گن و خدار رو سپاس می گم که حرف دیگران در من اثر نداره دوم اگه با هم بیرون بریم با این که توی یه محله اعیان نشین تهران هستیم نگاه مردمه طوری که فرزندانم دلشون نمی خواد وقتی ما با هم بیرون می ریم همراه ما باشن و از همه مهم تر این که فرزندانم خیلی این اختلاف قد آزارشون می ده. این رو هم بگم که من ایشون رو انتخاب نکردم و ازدواجم سنتی و اجباری بود اما به خاطر بچه هام هیچ وقت به فکر جدایی نیفتادم چون به نظرم داشتن یه پدر قد کوتاه بهتره از فرزند طلاق بودنه. هروقت مساله ی آزار دهنده ایی در این مورد برام پیش میاد فقط به خوبی های همسرم و کارهایی که برامون انجام داده فکر می کنم.

  پاسخ دادن
 57. سحر
  سحر میگه:

  سلام خسته نباشید
  من ۳۰ سالمه،خواستگاری دارم که ۳۷ سالشونه، ایشون متخصص جراح مغزو اعصاب هستن،البته خودم هم از پرسنل بیمارستان هستم حیطه کاریم و تحصیلاتم از شاخه های پزشکی هستش،و از لحاظ خونواده هردو مذهبی هستیم و ایشون فردی با ایمان و معتقد به مسائل دینی و از لحاظ اخلاقی و روابط عمومی بسیار خوب هستن و ایشون منو از هر لحاظ با توجه به معیاراشون قبول دارند، من با توجه به شناختی که ازایشون دارم کاملا به معیارام نزدیک هستن،ولی تنها مشکلی که باعث تاخیر در جوابم به خواستگارم شده مشکل قدمون هست من قدم ۱۶۲ ایشون قدشون ۱۹۳ هستش، ایشون با اختلاف قدمون هیچ مشکلی ندارند اصلا براشون اهمیتی نداره ولی من کمی به این مورد حساس شدم،به خاطر این موضوع نمیتونم تصمیم قطعی بگیرم اگه ممکنه منو راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   معمولا خانم ها با بلند قد بودن همسرشون مشکلی ندارن و بیشتر مشکلات در کوتاه بودن مردان نسبت به زنانه که در برخوردهای اجتماعی مشکلساز میشه
   البته تمام این موارد به درک دو طرف برمیگرده و شما باید بدونید این اختلاف قد رو نمیتونید تغییر بدید پس خوب فکر کنید و خودتون رو در اینده قرار بدید و ببینید میتونید با چنین موردی کناربیایت ؟
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

   پاسخ دادن
  • محمد
   محمد میگه:

   اگه با هم تفاهم دارین و اخلاقش براتون قابل قبوله، باهاش ازدواج کنید. ۳۰ سانت اختلاف قدی اصلا اشکال نداره. من بعضیا رو میشناسم که با همین اختلاف قدی هم خوب زندگی میکنن. سرشون تو کار خودشونه و به حرف مردم هم گوش نمیدن. شما قراره یه عمر کنار هم زندگی کنید نه ایینکه هر روز کنار هم وایسین و عکس دو نفره بگیرید. اگه ایشون از لحاظ بقیه شرایط قابل قبوله، این یه مورد رو استثنا قایل بشین. مطمئن باشین هیچ وقت ضرر نمیکنید. اخه کی میاد بخاطر چند سانت اختلاف قدی همچین خاستگاری رو رد بکنه؟!! وقتی خودش میگه اهمیتی نداره ، شمام حساس نشو دیگه. توکل کن بر خدا و زندگیتو شروع کن. به هیچی هم فکر نکن.

   پاسخ دادن
 58. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام..خسته نباشید..دیروز برام یه خواستگار اومده که شرایطشون عالیه..پزشکه و اخلاقشم تا جایی که من و خانواده م متوجه شدیم خیلی خوبه.. از نظر خانواده هم با خانواده م سازگاره..یه مشکل وجود داره که ب خودشم گفتم..اینکه حدود ۱۰ سانت ازم کوتاهتره..من ۱۷۰ سانتم اون ۱۶۰٫٫از دیروز تمااااام سایتارو زیرو رو کردم تا بتونم متقاعد بشم که مشکلی نداره قد کوتاه مرد..بابام میگه عجله ای نیس ممکنه فرد بهتری بیاد بعد پشیمون بشی.. ولی شرایط ایشونم خاصه..خیلی به دلم نشسته.. اصلا نمیدونم چیکار کنم.. همه تصمیمو گذاشتن برعهده خودم..از شما میپرسم شما یه زن و مرد تو خیابون ببینی که ۱۰ سانت اختلاف قدی دارن ولی خیلی بهم میان و خوشبختن مسخرشون نمیکنی؟؟؟ من که تا دو روز پیش میدیدم مسخره ش میکردم… ب شدت هم رو قد همسرم حساس بودم.. ولی از وقتی ایشون اومد خواستگاریم تردید کردم..نمیدونم چیکار کنم…خواهشا راهنمایم کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   وقتی معیار قد برای شما مهمه پس دلیلی به ادامه این رابطه نیست
   و درک این موضوع بسیار سخت نیست و نیازی به راهنمایی هم نداره … شما بهتر میدونید چه جوابی باید بدید

   پاسخ دادن
 59. رونیا
  رونیا میگه:

  سلام من قدم۱۷۳وشوهرم۱۷۵هس ولی من قدبلند از شوهرپ دیده میشم حتی تو خونه سره پا نمیتونم راحت کنارش وایسم یا بغلش کنم چون قدبلنددیده میشم چن بارشوهرم بهم گفته ازمن بلندتری ومیدونم بخاطره این قضیه مث من ناراحته اعتماد بنفسم خیلی پایینه چیکار کنم مشکلم حل شه نمیتونم حتی خودمو واسش لوس کنم بخاطره بلندیم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   بهتره از این افکار پوچ و لوس بیرون بیایت … و سعی کنید باه جای این افکار بچگانه از زندگیتون لذت ببرید …

   پاسخ دادن
 60. سایه
  سایه میگه:

  سلام
  من دختری۲۴ساله با قد۱۷۵ و وزن۵۸ هستم
  پسری بهم ابراز علاقه و خاستگاری کرده که هم مدیر و طراح یه کارخونه است هم دوسال قهرمان جهان کاراته شده هم خیلی وضعیت مالی خوبی داره و خیلی هم مرده و بهم علاقه داره
  فقط!
  قدش ۱۷۳ است و یکمم موهاش جو گندمیه البته سنش۳۰ هست ولی درکل کنارش حس میکنم بچم !
  یجورایی نه جذبش شدم نه ازش بدم میاد
  همش هم ازم نظر میخواد
  موندم چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   وقتی ایشون با معیارهای شما همخوانی نداره پس دلیلی برای ادامه دادن و این همه گمراه و سرگردان کردن خودتون نیست
   رابطه رو بسیار محترمانه قطع کنید و نه خودتون و نه ایشون رو دچار وابستگی عاطفی کادب نکنید

   پاسخ دادن
 61. مهسا
  مهسا میگه:

  سلام
  من ۲۵ سالمه ۱۶۳ و دوستم ۳۰ سالشه ۱۷۰ الان هم ۵ ساله که باهم دوستیم
  خب درسته ! اولین بار که از نزدیک دیدمش خورد تو ذوقم چون چهره جذابی داره و وقتی عکسشو دیده بودم فک میکردم بلندتر باشه ( گرچه بهم گفته بود قدش چنده )
  ولی انقدر که اخلاقش خوب بود و از نظر تحصیلات و خانواده و اعتقادات و چیزی دیگه باهم جوردر میومدیم و خیلی دوسم داشت و منم دوسش داشتم یعنی به دلم نشسته بود تا اون موقع پسری رو ندیده بودم که واسه من اینقدر ازخودگذشتگی کنه و همش الویتش من باشم به همین دلیل با هم ادامه دادیم و این شد که الان ۵ ساله باهمیم !
  گاهی میرم تو فکر اختلاف قد ولی وقتی کنارم هست و من کفش بدون پاشنه میپوشم اصلا هم به چشم نمیاد! ( واسه روز عروسی هم که دوستان گفتن هم کفش داماد پاشنه داره و هم اینکه میتونن واسه اونروز بدلیل شینیون عروس از پاشنه های مخفی در کفش داماد استفاده کنن)
  نمیگم من اصلا واسم مهم نیست چرا هست کدوم دختریه که از پسر قدبلند بدش بیاد مخصوصا که الان داداشم تو سن رشد و روزبروز ماشالله داره بلندتر میشه و به چشمم میاد ولی وقتی کسایی که قبلا باهاشون دوست بودم رو یادم میاد که با قد ۱۸۵ به بالا هیچکدوم از معیارای عشقم رو نداشتن خداروشکر میکنم که اول اونارو گذاشت سرراهم و بعد عشقم رو تا کورکورانه خودمو بدبخت نکنم !
  دخترای فامیل هم بودن که از قدش ایراد گرفتن ولی میبینم که هیچکدوم چنین موردی نداشتن و وقتی از وضع مالی و تحصیلات و مقدار عشقش به من آگاه شدن همشون قیافه هاشون دیدنی بود
  پس عزیزان ! حرف مردم رو جدی نگیرین با همه چیز میگین ! من که از الان دارم زمینه سازی میکنم تا بعدها کسی نتونه حرفی بزنه
  مثلا میگم از مردای خیلی قد بلند خوشم نمیاد چون گردنم درد یگیره که همش بخوام بالا رو نگاه کنم :))) یا اینکه کفش پاشنه بلند دوست ندارم ( که واقعا هم راحت نیستم باهاش و همش اسپورت و کتونی میپوشم )
  قد مهمه ولی مهم تر اینکه خودت چجور به مسئله نگاه کنی !!!!!! شاد باشین و شاد زندگی کنید 🙂

  پاسخ دادن
 62. فروزان
  فروزان میگه:

  سلام به همه دوستان!من با توجه به شرایطی که دارم تقریبا نظر همه دوستان رو خوندم بعضی ها نظرات پخته و برخی رویاهای بچه گانه که البته همه نظرات به من کمک کرد که درست فکر کنم!من دختری هستم۱۹ ساله با قد ۱۶۳ و وزن ۵۲ هیکل خوبی دارم خداروشکر ظاهرم هم بد نیست!همیشه جزو آرزوهام یه مرد قد بلند بود…حدود یک ماه پیش خواستگاری داشتم با قد ۱۶۶ که به دلیل درشت بودن و پر بودن هیکلشون از من چند سانتی کوتاهتر تر به نظر میومدن من ایشون رو رد کردم البته ناگفته نماند که همزمان با دو خواستگار دیگه ای که داشتم به ایشون جواب دادم اطرافیان همه میگفتن چرا ردش کردی!جوری شده بود که از اون پسر متنفر شده بودم به خاطر فشار های عصبی….الان بعد از یک ماه اون پسر باز هم برگشته و اومده خواستگاری این بار تصمیم گرفتم یکم منطقی با قضیه برخورد کنم در نتیجه اجازه دادم که بیان…با خود پسر صحبت کردم ایمان اخلاق کار پول خانواده شعور فرهنگ همه چیز داره….دارم با خودم میگم مگه میشه همه چیز با هم؟مگه همچین چیزی داریم؟بالاخره هر کسی یه چیزیش لنگ میزنه….میدونین تفاوتش چیه؟تفاوتش اینه که اونی که قدش کوتاهتره یا چاقه یا هر مشکل ظاهری دیگه ای داره به چشم مردم میاد اما اونی که از نظر ظاهر خوبه هیچ کس نمیدونه اخلاقش توی خونه چطوره….تصمیم گرفتم به این پسر جواب مثبت بدم و حالا همون اطرافیانی که میگفتن چرا گفتی نه الان میگن این فلان مشکل رو هم داره آ خوب فکراتو بکن!این نشون میده هر جوری باشیم آخرش حرف هست اهل نصیحت نیستم میدونم که اگر با این پسر هم ازدواج کنم بالاخره اولش یکم اذیت میشم به خاطر حرفای دیگران ولی باید از یه چیزی گذشت…من ترجیح میدم این گذشت توی ظاهر باشه تا اخلاق….!اگر کسی فکر میکنه من کار اشتباهی انجام میدم ممنون میشم نطرشو بهم بگه البته با دلیل و منطق!دنیای ما آدما دو روزه که بیشترش صرف دخالت توی زندگی دیگران میشه…آرزوی موفقیت برای همگی دارم بیاین زندگی کنیم برای خودمون نه برای دیگران
  یا علی!

  پاسخ دادن
 63. نگین
  نگین میگه:

  هبچ مشکلی هم نداره
  اتفاقا خیلی هم کلاس داره
  اگه دختر از پسر بزرگ تر باشد
  فواید بسیاری هم داره
  همش پسر بلند نمیشه که خوب:)

  پاسخ دادن
 64. سپیده
  سپیده میگه:

  من دختری هسستم که ۲ماهه باپسری عقد کردم که۴سانت ازم کوتاهتره
  یکی از ملایکهای من قبل ازدواج قد بود .ولی همزمان باهمسرم خواستگار بلند قدم داشتم
  ولی اون استقلال نداشت و….
  همسرم به غیر قد همه ملاک های منو داره .بامشورت با خانوادم جواب مثبت دادم . والانم ازش راظیم

  ولی با حرف های که اینجا میبینم ته دلم خالی میشه
  چرا قد مهمه
  اگه قراره هرادمی از ۱۰معیارهای همسرش حداعقل ۲چیز رو نداشته باشه
  چه خوب این نداشتن تو ظاهر باشه نه باطن

  چون هیچ کس کامل نیست

  پاسخ دادن
 65. فرشته
  فرشته میگه:

  سلام من قدم ۱۷۰ خودم به مرده قد بلند علاقه دارم
  یه خاستگار دارم که دوسش دارم و صورته خیلی قشنگی داره تیپشم همون جوریه که دوس دارم از لحاظه اخلاقیم خوبه و سطح خانواده هامونم بهم میخوره قدش ۱۷۵ میخواستم بدونم این نفاوته قد خوبه وار نظره ظاهری خوبه؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   با چنین تفکری نشون میده شما برای ازدواج مناسب نیستید چون تنها مشکل شما در ازدواج همین ۵ سانت قده
   بهتره مشاوره ای حضوری انجام بدید تا با شک و تردید موردی رو انتخاب نکنید

   پاسخ دادن
 66. niiiloooo
  niiiloooo میگه:

  سلام به ه دوستام من خودم دختر قد بلندی نیستم ولی خودمو د؟ست دارم کسیم مچب؟ر نمیکنم که منو انتخاب کنه من همینم همین که سالمم همین که دختریم که اهل زندگیم خودش یه دنیاس..الانم خاستگاری دارم ک خیلی قدش بلنده و براش مهم نیس قدم چون برای خودم مهم نیس اگه کسی واقعا طرفشو بخواد اینارو اصلا نمیبینه من دیدم کسیو ک زنش فلج بوده وبغلش میکرده تو فامیلا میداشتتش زمین پس قد بهانه ای برای نخاستنه

  پاسخ دادن
 67. Nazanin
  Nazanin میگه:

  بله ممنون ازراهنماییتون

  پاسخ دادن
 68. Nazanin
  Nazanin میگه:

  خواستگارمن خیلی خوبه و وضعیت مالیش عالیه ولی قدش۱۷۳هستش ولی قدمن۱۶۲هست باوجوداینکه خیلی بااخلاق وبامعرفته نمیدونم چطوربهش بگم ک ما ب دردهم نمیخوریم اون خودکشی میکردبخاطرم ولی میون فامیلای ماقدش کوتاهه من نمیدونم چیکارکنم ازطرفی دانشگاه رفتنی میاد ازدورنگام میکنه ایناروخودش بهم گفت من واقعا نمیخوام ولی میترسم خودشوبکشه چون یک باردست ب خودکشی زد

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   بهتره با چنین تصوراتی فعلا” از فکر ازدواج بیرون بیایت … تا وقتی که برای ازدواج بتونید به معیارهای درستی برسید
   تا وقتی که ایشون با شما و خانواده شما وارد رابطه رسمی و قانونی نشده هر اتفاقی بیفته خودش مقصره

   پاسخ دادن
 69. Nazanin
  Nazanin میگه:

  ازنظرمن دختر بایدتاسرشونه پسرباشه من باصدف جان موافقم

  پاسخ دادن
 70. صدف
  صدف میگه:

  سلام،اتفاقا قد کوتاه تر زن نسب به مرد خیلی زیبا تر وجذاب تره،بابای من ۱۹۰ومادرم۱۵۵هستن،بابام همیشه مامانم رو بغل میکنه،ما خیلی اینو دوست داریم زن آدم باید ریزه باشه که تو بغل جاشه،به نظرم زن باید تا شونه ی مرد باشه

  پاسخ دادن
 71. رویا
  رویا میگه:

  باسلام.نمیدونم اگه شما به قدوهیکل وزیبایی دیوید بکهام بودین چه ادعای داشتین.همسرش۱۶۰..اونوقت پولش هم از پارو بالامیره.خدایا این پسرای ایرانی چه اعتمادبه نفس کاذبی دارن
  یا پبکه همسر شکیرا که چقدر معروفه.اماشکیرا۱۵۸.

  پاسخ دادن
  • سحر
   سحر میگه:

   خیلی از زوجای هالیوود همین جورین مثلا کریستین بل ۱۵۵ شوهرش ۱۸۷، ایزلا فیشر و همسرش ، ویل اسمیت با ۱۸۸ قد و همسرش جادا پینکت ۱۵۲ و..خیلیم عادین وقتی به عنوان ببیننده میبینیم برامون عادیه حالا اینجا مرده قدش ۱۷۵ زن ۱۵۰ واسش کوتاهه!

   پاسخ دادن
 72. قلب شکسته
  قلب شکسته میگه:

  دوستان من چند وقت پیش که خیلی حالم بد بود اینجا پیام گذاشتم
  الان بعد از مدتی حالم بهتر شده و تصمیم گرفتم عاشقانه با همسرم زندگی مو ادامه بدم
  نظر بقیه چه اهمیتی داره هرچی دوست دارن بگن
  مردم از همه چی ایراد میگیرن
  وقتی عاقلانه فکر میکنم میبینم تنها کسی که وقتی حالم بده کنارمه و باعث میشه خوب بشم همسرمه
  همسری وفا دار و متعهد و عاشق
  دیگه چه اهمیتی داره بلند باشه یا نباشه
  همسرم و با همین قد ۱۷۰ با تمام وجود میپذیرم و دوستش دارم و همین قد متوسطش اونو منحصر به فرد و جذاب کرده
  اگه همه چی عالی و کامل باشه که عاشق شدن هنری نیست
  مهم اینه با وجود تمام مشکلات و کاستی ها بتونیم عاشق هم باشیم
  همسر عزیزم عاشقانه دوستت دارم و به خاطر اینکه احساس تردید به خودم راه دادم ازت معذرت میخوام

  پاسخ دادن
 73. ali
  ali میگه:

  سلام دوستان من الان ۱/۵ساله با دختری اشنا شدم من قدم ۱۸۴ و اون ۱۶۰ من خیلی به این اختلاف قد فکر میکنم و درگیرم چیکار کنم الانم باهم نامزدیم واقعا کلافه هستم شما چی میگید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   خب وقتی چنین وسواسی دارید چرا با عواطف و احساسات یکی دیگه بازی میکنید ؟

   پاسخ دادن
 74. یه بنده خدا
  یه بنده خدا میگه:

  سلام علیکم
  من از یکی از دخترای هم کلاسیم واسه ازدواج خوشم اومده که البته ایشون قدشون از من بلندتره نمیدونم شاید۱۰ یا۱۵ سانت از من بلندتره….حس میکنم این انتخواب من نه انتخواب نفس بلکه انتخواب عقل و باورهای منه.ایشون دختر مومنه و با ایمانی هستن.تو قران هم در سوره ی نور به معیاری مثل قد بلند بودن اشاره ای نشده.و کلا دین ما اصل انتخواب رو این مسیله قرار نداده…نمیدونم خیلی وقته دارم رو این مسیله فکر میکنم به نظر شما ایا این در اینده مشکل ساز میشه..منظورتون از اینکه گفتین در مسایل زناشویی دچار مشکل میشن چیه؟؟میتونید لطف کنید در این مورد توضیح بدید…ممنون میشم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   به هر حال زنان دوست دارن در همه موارد به مردشون تکیه کنن …از شرایط اجتماعی گرفته تا تا قد و قیافه و …
   پس تا از ایشون خواستگاری نکنید نمیتونید متوجه بشید ایا تمایلی هست یا خیر ؟
   و گرنه افراد زیادی هستند با این اختلاف قد زندگی میکنن پس بستگی به درک دو طرف داره

   پاسخ دادن
 75. sanaz
  sanaz میگه:

  سلام من دختری هستم ۲۶ ساله خواستگارم ۳۳ سالشه و از نظر جثه یکم پرتر از منه از نظر قدی هم ۱۵ سانت بلندتره و یکم هم کم مو هستش اما من اصلا مشکلی با این مسایل ندارم چون سایر خصوصیاتش خوبه و مشکلی نیست اما خانوادم به هیچ وجه نمیتونن جثه و کم موییش واختلاف سنی مون رو بپذیرن و این موارد باعث شده که به محسنات دیگش توجهی نداشته باشن . لطفا راهنماییم کنید من چیکار باید بکنم؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   پس در این مورد باید صبور باشید و با خانواده خودتون مشورت کنید
   اگر بدونن شما ایشون رو دوست دارید شاید تغییر روش بدن

   پاسخ دادن
   • sanaz
    sanaz میگه:

    مشکل اینجاست که من مدتی رو با ایشون دوست بودم و اصلا نمیتونم به خانوادم راجب این موضوع چیزی بگم و جلسه رسمی هم یکبار داشتیم که بعد اون خانواده من اصرار دارن که من این گزینه رو رد کنم .. اصلا نمیدونم چطوری قانعشون کنم که بیشتر راجبش تحقیق کنن. فقط پدرم حاضر شده یکبار باهاش صحبت کنه . چون جلسه اول فقط مادرم دیدتشون و پدرم حضور نداشتن و از راه دور فقط دیدن.

    پاسخ دادن
 76. ناشناس
  ناشناس میگه:

  راضی ام به رضای خدا

  پاسخ دادن
 77. فاطمه
  فاطمه میگه:

  به نظرم نباید تو این مسعله ی به این مهمی به حرف مردم اهمیت داد…خودتون انتخاب کردین و باید پای انتخابتون وایسین…باکلی افتخار

  پاسخ دادن
 78. قلب شکسته
  قلب شکسته میگه:

  من و همسرم ۵ ساله که ازدواج کردیم
  همسرم خیلی خیلی خوبه و من عاشقشم
  قدم ۱۶۲ و قد همسرم ۱۷۰ است
  همیشه دوست داشتم همسرم قدش بلند باشه ولی قسمت نبود
  مسئله قد خیلی برام مهم نبود تا اینکه خواهرام ازدواج کردن
  شوهراشون خیلی قد بلندن
  یکی۱۸۵ و یکی ۱۹۵
  از وقتی اونا وارد خونواده مون شدن حالم بد شده
  مخصوصا اینکه گاهی بقیه با کنایه تیکه میندازن که شوهر تو کوتاهه
  خیلی ناراحتم ولی به روی خودم نمیارم
  یه روز اینقدر بابت این موضوع غصه خوردم که کارم به اورژانس کشید
  وقتی همه یه جاییم احساس بدی دارم
  خیلی برام سخته ولی نمیتونم دردم و به کسی بگم
  کاش آدما میدونستن که حرفاشون و کنایه هاشون میتونه نابود کننده باشه شاید قدری مراقب بودن

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز امروز وقت فکر کردن به این مسایل نیست …. ازدواج کردید و باید به زندگی امروز فکر کنید
   پس بهتره زندگی امروز خودتون رو بخاطر حرف پووچ دیگران که خودشون درگیر مشکلاتی هستند خراب نکنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   اصلا مهم نیست
   خودت قراره از زندگیت لذت ببری نه دیگران
   اگه قد بلند بود و بداخلاق بود یا هر چیز دیگه ای خوب بود؟

   پاسخ دادن
 79. پویان
  پویان میگه:

  من پسری ام با قد ۱۵۰ و هر جا میرم فقط به خاطر قدم قبولم نمیکنن. دیگه از زندگی نا امید شدم. خواهش میکنم اگه راهی هست کمکم کنین.

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   توکل بخدا … افراد زیادی هستن که با چنین شرایط زندگی مشترک خوبی رو شروع کردن پس بهتره صبور باشید

   پاسخ دادن
 80. رها
  رها میگه:

  سلام من پسری با قد ۱۹۵ هستم و همسرم ۱۴۵ مشکلی هم با هم نداریم عاشقانه هم دیگه رو میپرستیم الان ۱۰ سال ازدواج کردیم ۶ تا بچه هم داریم فقط تنها مشکلی که هست موقعی که تو ماشین میشینیم اون پشت فرمون میشه منم بغل دستش هرکس از جفتمون رد میشه داد میزنه اقا ماشینت کنترلیه اخه چطور بدونه راننده حرکت میکنه.فکر کنم خانمم پشت فرمون اصلا معلوم نیست بخاطر اینه همه همینو میگن تنها چیزی که ناراحتم میکنه همینه

  پاسخ دادن
 81. علیرضا
  علیرضا میگه:

  سلام.من تازه هقد کردم و قد کوتاه خانمم اذیتم می کنه چه کنم

  پاسخ دادن
 82. سونیا
  سونیا میگه:

  سلام دوستان
  من دختری هستم ۲۹ ساله با قد ۱۶۳ و چهره و اندام خوب با دوستم که ۹ سال دوست بودم عقد کردم ایشون قدش ۱۸۵ بود اما متاسفانه اصلا اخلاق ، خانواده و وضع مالی خوبی نداشت که متاسفانه به دلیل دوست داشتن سعی کردن زندگیم درست کنم ولی نشد و به اصرار خانواده از ایشان جدا شدم بعد از حدود چند ماه با واسطه با آقایی آشنا شدم که اخلاق ، خانواده و شرایط مالی خوبی داره اما قدش از من کوتاه تره حدود ۶ سانت اول برام خیلی سخت بود چون روی قیافه و قد و هیکل مرد خیلی حساس بودم ولی بعد از جدا شدنم سعی کردم دیدگاه و معیارهای ازدواجم تغییر بدم الان با ایشان تو خیابون راحتم و احساس حقارت نمی کنم ولی از حرف فامیل و دوستام نگرانم به نظرتون چیکار کنم ؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   اصلا” کسی به شما فکر نمیکنه که بخوایت ناراحتش باشید .. چون همه افراد مشکلاتی دارن که اگر چند روزی فضولی کنن بعد از اندک زمانی یادشون میره
   به این حرفها اهمیت ندید و با مشاوره ای مناسب برای شناخت بیشتر تلاش کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ دادن
 83. مریم
  مریم میگه:

  جالبه همه مشکلشون براکوتاهیوبلندی سره ازدواجه برعکس من ک قدم کوتاس۱۴۷اماخاستگارام ازخودم خیلی بلندترن بالا۱۷۰ک تابحال جواب ندادم چون مشکلم خونوادمه ک همیشه توخونواده مامانموداداشم میگن کوتوله داغونم کردن میترسم جواب بدم برم سرزندگیم بعد طرف قدکوتاهیوبرم بیاره براهمین تاحالاک سنم رفته بالا۲۸هنوزمجرد موندم

  پاسخ دادن
 84. بهی
  بهی میگه:

  مگه خاستگار قدبلند از خدا خواستن گناه؟مگه خدا نگفته بهترین چیزا رو از من بخواین؟چرا اطرافیان همش سر این موضوع با من بحث دارن!من خودم۱۶۱ام میخوام حداقل۱۸۰باشه خوب مهمه برامممم

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   خودت که کوناهی…۱۸۰ میاد ۱۷۰ میگیره نه ۱۶۰

   پاسخ دادن
 85. عسل
  عسل میگه:

  دوستان!!
  دختر خانم هایی را می شناسم که با قد ۱۶۷ یا ۱۷۰ خواستگار خوب ندارند، دختران و پسران زیادی هستند که دارای قد بلندی هستند اما زندگی خوبی ندارند، برعکس افرادی با قد متوسط که زندگی ایده آلی دارند، و البته افراد بلند که زندگی ایده آل دارند… در کل میخواهم بگویم که به قد نیست! زندگی انقدر و انقدر مسائل مهم تری داره که قد و چهره کم کم اهمیت خودش رو از دست میده. افرادی که بعد از جند سال زندگی بحث قد براشون مطرحه و خواهان همسر بلندتر یا کوتاه تر هستند، واقعا مشکلاتی فراتر از قد داران و اینها بهانه است. در واقعیت قد اقایان بد نیست متوسط رو به بلند باشد، اما خانم های عزیز شما که مشکلی ندارید! جذابیت زن به چیزهای دیگری ست.
  اگر به قد بود، الان تمام قد بلندها خوشبخت بودند که این طور نیست! بلندی و کوتاهی واقعا تضمین کننده نیست.

  پاسخ دادن
 86. باران
  باران میگه:

  من یه دخترم قدم ۱۵۰ و خورده ای، اعتقاد دارم هرکی از قد من ایراد بگیره خره

  پاسخ دادن
  • غزاله
   غزاله میگه:

   اگه خودت اخلاقا خانمی کنی بله که خره !!!

   پاسخ دادن
 87. Shirin
  Shirin میگه:

  من قدم ۱۶۵هستش کسی که دوسش دارم ۱۸۰هستش ازنظرخودم مشکلی نداره میشه لطفا نظر بدین چون من حساس شدم

  پاسخ دادن
  • پویان
   پویان میگه:

   به نظر من شما به هم میاین از نظر قد مشکلی نیست!!!!

   پاسخ دادن
 88. mahnaz
  mahnaz میگه:

  کی قدش از من کوتاه تره…من قدم ۴سانته…خخخخخخ

  پاسخ دادن
 89. قد بلند
  قد بلند میگه:

  من قدم بلنده شوهرم ازمن ۴سانت کوتاه تره اصلا مشکلی نیست اگه دوسش داشته باشی به چشم نمیاد

  پاسخ دادن
 90. آموزش وردپرس
  آموزش وردپرس میگه:

  سایت شما واقعا بی نظیره.بهترین سایتیه که دیدم واقعا.جا داره تشکر و قدردانی کنم از تمام دست اندرکاران و یه خسته نباشید حسابی بگم.

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   سپاس فراوان

   پاسخ دادن
 91. سوگند
  سوگند میگه:

  سلام من قدم ۱۴۷و ۱۹ سالمه خیلی ناراحتم و تقریبا هرشب گریه میکنم و دنبال راه های مختلف میگردم تا قدم بلند شه ولی به نتیجه نمیرسم.دوستام بهم میگن کوچولو و من خیلی ناراحت میشم..هیچ چیز برام مهم نیس فقط این ک همه میگن خوشگلی ولی حیف ک کوتاهی دیوونم میکنه..دوستام همه تقریبا ازدواج کردن .ولی همه فکر میکنن من بچم و چون ریزو کوتاهم ..

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

   برای درمان قد کوتاه عجله کنید
   می‌گویند قدش کوتاه است و باید کاری کرد، اما انگار حواسشان نیست خودشان هم خیلی قد بلند نیستند. شاید هم چون خودشان قد بلندی ندارند، می‌خواهند فرزندی قد بلند داشته باشند.
   غافل از این‌که با این کارها نمی‌توانند قد فرزندشان را به زور بلند کنند. حتی اگر او را به کلاس بسکتبال بفرستند، روزی چند لیوان شیر به او بدهند یا از پزشکان کمک بگیرند. بعضی از پدر و مادرها، اما به این کارها هم راضی نمی‌شوند و می‌خواهند هرطور که هست، قد فرزندشان را افزایش دهند. برای همین هم به فکر هورمون رشد می‌افتند و تصور می‌کنند استفاده از این هورمون ضرری ندارد؛ آنها به اشتباه می‌گویند یا قد کودک بلند می‌شود یا این‌که اتفاق خاصی نمی‌افتد و نمی‌دانند تزریق بی‌دلیل هورمون‌ رشد چه عوارضی در بردارد.

   عوامل موثر در کوتاهی قد
   علل مختلفی وجود دارد که باعث کوتاهی یا بلندی قد افراد می‌شود. دکتر مسعود رحمانیان، فوق‌تخصص غدد درون‌ریز و متابولیسم نیز با اشاره به این مطلب به «جام‌جم» می‌گوید: میزان رشد قدی کودکان تحت تاثیر عوامل ژنتیکی و محیطی است، ولی متاسفانه در بسیاری از موارد، مسائل ژنتیکی نادیده گرفته می‌شود و والدین چندان توجهی به آن ندارند.
   بروز بیماری‌های مختلف و شیوه تغذیه‌ از جمله مسائل محیطی است که می‌تواند در رشد قدی بچه‌ها تاثیرگذار باشد؛ اما به گفته این پزشک متخصص، موضوع ژنتیک که بیشتر نادیده گرفته می‌شود، به این معنی است که اگر پدر و مادری قدشان متوسط یا کوتاه باشد، نباید انتظار داشته باشند فرزندشان خیلی قد بلند شود.
   وی می‌افزاید: نتایج مطالعاتی که در این زمینه انجام شده، نشان می‌دهد قد بچه‌ها به اندازه میانگین قد پدر و مادرشان است. البته این میزان برای پسرها ممکن است کمی بیشتر از مقدار میانگین باشد و برای دخترها کمی کمتر، ولی به طور کلی اندازه قد پدر و مادر هم در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.
   هر کوتاهی قدی غیرطبیعی نیست
   هر کوتاهی قدی نشان‌دهنده مشکل نیست و نیازی به بررسی و درمان هم ندارد. دکتر رحمانیان ضمن بیان این مطلب می‌گوید: در صورتی که کودکی با افزایش سن، روند طبیعی‌ای را که براساس منحنی‌های رشد انتظار می‌رود طی نکند، باید بررسی‌های بیشتری را برای او انجام داد؛ بنابراین زمانی که با افزایش سن، قد کودک ثابت می‌ماند یا میزان افزایش قدش به حدی نیست که طبیعی حساب شود، به بررسی‌های دقیق‌تر نیاز خواهد بود.
   وی می‌گوید: البته در صورتی که کودک تغذیه خوبی داشته باشد و به اندازه کافی ورزش کند و به دیگر مسائل محیطی هم توجه شود، ممکن است قدش از میانگین قد پدر و مادر هم بلندتر شود، اما اگر به همان اندازه میانگین قد والدینش بود نیز اتفاقی غیرطبیعی رخ نداده و جای نگرانی ندارد. به همین دلیل هم توصیه می‌شود والدین میزان قد کودک را با آرزوها و تمایلات خودشان مقایسه نکنند.
   دیر کنید کاری از دست‌تان برنمی‌آید
   خیلی می‌دانند قد فرزندشان کوتاه‌تر از حالت طبیعی است، اما دست روی دست می‌گذارند و کاری انجام نمی‌دهند تا زمانی که فرصت داشته باشند یا وقتی کوتاهی قد، کودک‌شان را آزار دهد. در صورتی که دکتر رحمانیان می‌گوید برای درمان کوتاهی قد کودکان باید بموقع به پزشک مراجعه شود.
   وی با بیان این مطلب خاطرنشان می‌کند: بیشتر موارد کوتاهی قد را در صورتی که بموقع تشخیص داده شود، می‌توان درمان کرد؛ بنابراین حتما پیش از پایان بلوغ و قبل از بسته شدن صفحات رشد استخوانی باید مشکل کوتاهی قد را تشخیص داده و آن را درمان کرد.
   این فوق‌تخصص غدد ادامه می‌دهد: به عنوان نمونه برای درمان کوتاهی قد دختری که از شروع قاعدگی‌اش گذشته یا پسری که در سنین حدود شانزده سالگی است و تاکنون از نظر کوتاهی قد بررسی نشده‌، کار زیادی نمی‌توان انجام داد و حتی اگر مشکل تشخیص داده شود هم دیگر دیر شده است؛ زیرا در این سنین صفحات رشد بسته شده و استخوان‌ها دیگر رشد طولی نخواهند داشت؛ بنابراین پس از این سنین حتی اگر بخواهند نوجوان را درمان کنند و از هورمون رشد کمک بگیرند باز هم استخوان‌ها رشد طولی ندارد و فقط عرض آنها زیاد می‌شود، در نتیجه بر میزان قد تاثیری نمی‌گذارد.
   هورمون رشد برای هر کوتاهی قدی نیست
   این روزها نه‌تنها پدر و مادرها که گاهی خود نوجوانان هم به محض این‌که احساس می‌کنند قدشان کوتاه است به فکر هورمون رشد می‌افتند و می‌خواهند با استفاده از این هورمون مشکل کوتاهی قدشان را درمان کنند. در صورتی که استفاده از این هورمون برای همه مناسب نیست و نباید خودسرانه از آن استفاده کرد.
   دکتر رحمانیان در این‌باره توضیح می‌دهد: استفاده از هورمون رشد برای بچه‌هایی که واقعا با مشکل کمبود هورمون رشد مواجه هستند، در صورتی که از سوی پزشک تجویز شود، موثر است و می‌تواند قد آنها را افزایش دهد، اما برای بچه‌هایی که عامل کوتاهی قدشان کمبود هورمون رشد نیست، استفاده از این هورمون هم موثر نخواهد بود.
   وی می‌افزاید: استفاده از هورمون رشد برای کسانی که علت کوتاهی قدشان موارد دیگری مانند بلوغ زودرس یا مسائل ژنتیکی است یا افرادی که دیر به پزشک مراجعه کرده‌اند، نه تنها به افزایش قد کمکی نمی‌کند که حتی ممکن است به بروز عوارض ناخوشایندی مانند افزایش فشار خون، دیابت و بدشکل شدن استخوان‌ها هم منجر شود.
   براین اساس، وی به پدر و مادرهایی که احساس می‌کنند فرزندشان قد کوتاهی دارد، توصیه می‌کند بموقع به پزشک مراجعه کنند و بررسی‌های لازم را انجام دهند تا مشخص شود کوتاهی قد کودک واقعا نگران‌کننده و نشانه مشکل است یا موضوعی طبیعی به حساب می‌آید. همچنین به هیچ عنوان نباید برای استفاده از هورمون رشد بی‌دلیل به پزشک اصرار کنند، زیرا این هورمون در مواردی که نباید استفاده شود، فقط عارضه برجای خواهد گذاشت و فایده‌ای ندارد.
   دکتر رحمانیان به افرادی اشاره می‌کند که در باشگاه‌های بدنسازی از این هورمون‌ها استفاده می‌کنند و می‌گوید: این روزها متاسفانه برخی ورزشکاران هم از این هورمون کمک می‌گیرند، اما باید بدانند استفاده از این هورمون‌ها از طرفی دوپینگ به حساب می‌آید و از طرف دیگر عوارضی هم برایشان برجای می‌گذارد.
   وی تاکید می‌کند: اگر هورمون رشد در مواردی استفاده شود که به آن نیاز است و اثر درمانی دارد، ممکن است عوارض بسیار کمی برای فرد داشته باشد، اما وقتی جنبه درمانی ندارد و به عنوان مکمل استفاده می‌شود، عوارض بسیار زیادی برجای خواهد گذاشت.
   توصیه‌هایی برای افزایش قد کودکان
   دکتر رحمانیان به والدین توصیه می‌کند برای افزایش رشد قدی بچه‌ها به تغذیه آنها اهمیت دهند و سعی کنند موادی را که برای رشد استخوان‌ها لازم است بویژه در سنین کودکی و نوجوانی و حین بلوغ در برنامه غذایی‌شان بگنجانند.
   همچنین وضع خواب کودکان هم باید طوری باشد که هورمون رشد بخوبی ترشح شود. وی با بیان این مطلب توضیح می‌دهد: بیشترین میزان ترشح هورمون رشد در طول شبانه‌روز، در زمان خواب شبانه اتفاق می‌افتد و به همین دلیل خوب است بچه‌ها حتما حداکثر تا ساعت ۱۱ شب خواب باشند، چون اگر در زمان اوج ترشح هورمون رشد که حدود ۱۲ نیمه‌شب است، نخوابیده باشند این هورمون هم به اندازه کافی ترشح نمی‌شود، بنابراین کودکانی که دچار اختلالات خواب هستند با مشکل کوتاهی قد نیز روبه‌رو خواهند شد. موضوع دیگری که برای رشد قدی بچه‌ها باید در نظر گرفته شود، ایجاد محیطی آرام برای کودک است که می‌تواند در میزان ترشح هورمون رشد اثر بگذارد.

   پاسخ دادن
 92. مریم
  مریم میگه:

  سلام
  دختر قد بلند
  بسیار زیبا هستم
  متولد ۷۱
  همیشه دوست داشتم پسر هم قد یا قد بلنتر بیاد خواستگاریم
  اما
  پسره از من ۶سانتی کوتاه تره
  خونه ماشین کار اداری پول همه چی داره
  ولی همش به این فکر میکنم که با گذشت چن سال از زندگی مشترک اطرافیان چی میگن؟, و ایا میتونم تحمل کنم؟
  از طرفی ام میگم حالا این بره بعد یکی بیاد قد داشته باشه کار نداشته چی؟اخلاق نداشت چی؟

  خواستگار قد ۱۹۰ هم داشتم ولی حالا اون اخلاق نداشت.

  کلا نمیدونم میتونم عاشق پسری بشم که از خودم کوتاه هتر هست ؟
  واقعا گیجججججججججج شدددمممممممم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   بهتره با چنین تفکری فعلا” برای ازدواج صبر کنید … تا وقتی که درگیر چنین اندیشه هایی هستید نیاز هست بیشتر فکر کنید و معیارهای خودتون رو اصلاح کنید
   به هر حال دخترا دوست دارن با کسی ازدواج کنن که از هر نظر بتونن بهش تکیه کنن از نظر قد / کارو تحصیلات / موقعیت اجتماعی و … پس در این مورد حتما نیاز دارید که با مشاوره به انتخاب درست برسید چون بحث یک عمر زندگی درمیانه
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

   پاسخ دادن
 93. Asal
  Asal میگه:

  منم ۱۵۰قدم خیلی افسرده شدم سرش. همه می گن خوشگلی قدت به هیکلت میاد صورتمم بیبی فیسی اما دلم می خواد عاقلانه رفتار کنم بزرگونه رفتار کنم بعد احساس می کنم بهم نمیاد بعد یه تناقضایی تو وجودم حس می کنم واسه همین اکثر اوقات ساکتم وحتی خیلیا فک می کنن خلم یا اینکه خیییلی بچم نمی تونمم ثابت کنم می فهمم همه چی رو

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   خب مشخصه با چنین تفکری برای خودتون مشکلساز خواهید شد و بهتره برای رهایی از این وسواس فکری به مشاوری مجرب مراجعه کنید
   تا یک محدوده سنی میتونید با هورمون رشد روی قدتون موثر باشید که باید به پزشک مراجعه کنید تا براساس سن شما نظر بدهند

   وسواس فکری یعنی مدام تصور می‌کنید کاری را انجام نداده‌اید و مدام با خود تکرار می‌کنید که فلان کار را انجام دهید. این فکرها چنان فرد را پریشان می‌کند که دچار اضطراب و استرس می‌شود و از انجام کارهای روزمره باز می‌ماند.
   وسواس فکری فقط سوژه مورد علاقه روان‌شناس‌ها نیست و برای جامعه‌شناس‌ها و مدیران اقتصادی هم اهمیت دارد، چرا که فکرهای مسموم بازده کاری جامعه را پایین می‌آورد و فرد را خسته و ناتوان می‌کند در واقع تعادل فرد به هم می‌خورد و او را در سازگاری با محیط دچار مشکل می‌کند.
   معمولا کسانی که درگیر فکرهای مزاحم می‌شوند ترجیح می‌دهند پریشانی و مشکل و ناراحتی خود را به عنوان یک مساله خصوصی، پنهان نگه دارند و گاهی چند ساعت را دور از چشم دیگران صرف افکار یا کارهای مخفیانه خود کنند که این می‌تواند خطرناک باشد.
   تحقیقات نشان می‌دهد بین یک تا ۳ درصد جامعه به اختلال وسواس فکری ـ عملی مبتلا هستند. مبتلایان به این نکته واقفند که ترس و اضطراب آنان معنا ندارد و منطقی نیست، اما در عین حال آن را بسیار واقعی، شدید و جدی تجربه می‌کنند و به این ترتیب از عملکردشان کاسته می‌شود.
   آنها چه جور آدم‌هایی هستند؟
   وسواس‌ فکری موضوعات مختلفی را در بر می‌گیرد، مثلا ممکن است کسی این فکر به ذهنش برسد که نکند من تصادف کنم برای همین به خیابان نمی‌رود یا سوار ماشینش نمی‌شود یا این که مدام استرس دارد فرزندش که در مدرسه است دچار حادثه شود. این افراد به جزئیات توجه دقیق دارند و کارها را تکرار و به طور مکرر اشتباه احتمالی را کنترل می‌کنند.
   آنها نمی‌توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند و دائم اضطراب دارند کاری را که در ذهنشان است، انجام دهند. جالب است بدانید این افراد نمی‌توانند براحتی از اشیای قدیمی دل بکنند زیرا تصور می‌کنند شاید در آینده بتوانند از آنها استفاده کنند.
   من عاشق اول ‌شدنم!
   برخی از کسانی که دچار وسواس فکری هستند همیشه دوست دارند اول باشند؛ در مدرسه، در محیط کار و همه جا احساس رقابت می‌کنند و همین موضوع آنها را آزار می‌دهد چون برای اول‌شدن بسیار تلاش می‌کنند و آسیب می‌بینند.
   نمونه این موضوع، دختر بیست‌و‌هشت ساله‌ای است که به دکتر فریبرز صفی، روان‌شناس مراجعه کرده است. صفی در گفت‌وگو با جام‌جم می‌گوید: دختر جوان بشدت دچار وسواس فکری بود و این موضوع سبب افسردگی او شده بود، چون نمی‌توانست هیچ کاری انجام دهد. این دختر از کودکی در خانواده آموخته بود باید نفر اول و الگو باشد و تا اتمام دوره دبیرستان این موضوع ادامه داشت. این موضوع سبب شده بود تا در کنکور هم دنبال رتبه تک‌رقمی باشد و برای همین با وجود شرایط نامناسب اقتصادی در کلاس‌های مختلف کنکور شرکت کرد و چند سال پشت کنکور ماند. سرانجام خسته شد و پس از پنج سال به یک رشته معمولی راضی شد، اما همیشه عذاب وجدان داشت و اعتماد به نفسش را از دست داد.
   صفی ادامه می‌دهد: متاسفانه خانواده در وسواس فکری این دختر نقش مهمی داشته و او را تشویق کرده است، لذا او تصور نمی‌کرده این وسواس فکری یک بیماری است تا این که این وسواس‌ها او را از زندگی روزمره جدا کرده و سبب‌ انزوای او شده بود. او نمی‌تواند براحتی وارد جامعه شود و ارتباط کلامی برقرار کند چون دائم در ذهن خود کار ناتمامی دارد که باید انجام دهد و دائم خود را در عرصه رقابت می‌بیند.
   باردارهایی با فکرهای عجیب
   به گفته صفی، مشکل اصلی بیماری وسواس فکری، وجود فکر و عملی مکرر است. گاهی این فکر و عمل به حدی شدید است که رنج و ناراحتی زیادی برای فرد بیمار و اطرافیان او به وجود می‌آورد و موجب اتلاف وقت می‌شود. زنان در دوران حاملگی بیشتر دچار این بیماری می‌شوند چون در این دوران نگرانی‌شان بیشتر است و ذهنشان مشغول به افکاری است که در آینده به آنها آسیب می‌رساند. این بیماران قادر به تصمیم‌گیری نبوده و مردد هستند؛ آنان در خرید مشکل دارند. به‌طور مثال چند بار به فروشگاه مراجعه می‌کنند تا جنسی را بخرند و ممکن است نخرند.
   مبتلایان دچار یک احساس یا اندیشه حکم‌کننده و مزاحم هستند؛ این افکار به مرحله عملی‌شدن نمی‌رسد و فقط احساس نگرانی دارند. همچنین این وسواس فکری سبب می‌شود فرد در محیط کار در انجام کارها مشکوک باشد و دائم تصور کند کاری را که به او محول‌شده به درستی انجام نداده است؛ بنابر این رفتارش به همکارانش هم آسیب می‌رساند و روابط او را با دیگران دچار خدشه می‌کند.
   خود و بقیه را گول می‌زنند
   گاهی برخی افراد دچار این بیماری هستند، اما آن را انکار می‌کنند و در توجیه کارشان عنوان می‌کنند فراموش می‌کنند در حالی که صفی در این باره می‌گوید: فراموش کردن تفاوت زیادی با وسواس فکری دارد، گاهی شما فراموش می‌کنید هنگام خروج از خانه پنجره را بسته‌اید یا نه، در این صورت قبل از بیرون رفتن دوباره پنجره را چک می‌کنید، اما این برای یک بار اتفاق می‌افتد نه این که بارها این کار را انجام دهید تا جایی که توان شما گرفته شود و دیگر از بیرون رفتن صرف نظر کنید یا این که بیرون از منزل دائم به این فکر باشید که آیا پنجره را بسته‌اید یا نه و نتوانید کارتان را بدرستی و با تمرکز انجام دهید.

   البته کسانی که در کودکی ناامنی را تجربه کرده باشند هم ممکن است دچار وسواس فکری شوند. آنها اضطراب جدایی دارند و در برابر تغییر مقاوم هستند. همچنین اهل ریسک نبودن، دودلی، افکار خرافی و دلبستگی زیاد به کار، از دیگر ویژگی‌های این افراد است.
   فکرهای بد، دشمن زندگی خانوادگی
   وسواس فکری می‌تواند بشدت به خانواده آسیب برساند زیرا این وسواس به شک و تردید تبدیل می‌شود که برای خود فرد و اطرافیان او خطرناک است. مثلا گاهی در ذهن یکی از زوجین این افکار که نکند کارم را درست انجام نداده‌ام یا این که در بیرون از خانه ممکن است اتفاقی برای همسرم بیفتد، شکل می‌گیرد و او را آزار می‌دهد و از این رو روابط دچار خدشه می‌شود. البته گاهی این افکار دچار سوءظن و بدبینی هم می‌شود و مدام یکی از زوجین افکار وسواسی در مورد همسر خود دارد که او را مشکوک می‌کند.
   صفی اظهار می‌کند: اگر یکی از زوج‌ها دچار وسواس فکری است حتما باید پیش از بچه‌دارشدن آن را درمان کند چون تحقیقات نشان می‌دهد این بیماری می‌تواند ژنتیکی هم باشد.
   راه نجاتی هست؟
   کسانی که درگیر فکرهای مزاحم و تکرارشونده هستند از نظر ظاهر با سایر افراد هیچ تفاوتی ندارند، اما مشکل روحی‌شان کارکرد آنها را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود نتوانند مسئولیت‌هایشان را بدرستی انجام دهند، چون یک فکر چنان آنها را درگیر می‌کند که خسته می‌شوند و توانایی انجام کارهای روزمره خود را ندارند. شاید کسی که با شما کار می‌کند دچار این بیماری باشد، او با شما صحبت می‌کند و در کنار شماست، اما ذهن او درگیر کار دیگری است و درصدد فرصتی است تا آن را انجام دهد، برای همین تمرکز ندارد و به‌خوبی از عهده کاری که به او واگذار شده بخوبی بر نمی‌آید. آنها از زندگی لذت نمی‌برند و نمی‌توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند.
   وی با بیان این که این افراد در اطراف ما زیاد هستند، می‌افزاید: البته این بیماری درجه دارد و اگر شدت یابد می‌تواند آسیب‌زا باشد.
   برای درمان این بیماری، روان‌شناسان دارودرمانی را هم تجویز می‌کنند، اما بهترین شیوه مراجعه به مشاوری است که با صحبت بتواند فرد را از شر وسواس فکری نجات دهد. این بیماری زمانی بهتر درمان می‌شود که فرد نسبت به وسواس فکری خود آگاهی داشته باشد و بداند در آینده این موضوع برای او خطرناک می‌شود.
   همچنین کاهش گوشه‌نشینی و اجتماعی‌بودن، افزایش اعتماد به نفس، اندیشیدن به زمان حال و فعالیت‌های بدنی و ورزش منظم می‌تواند چند راه پیشگیری این بیماری باشد. البته خانواده هم بی‌تاثیر نیست و اعمال حمایت بیش از حد، توقعات و حساسیت زیاد سبب می‌شود کودکان در این خانواده‌ها دچار اضطراب و وسواس فکری شوند.
   روان‌شناسان توصیه می‌کنند برای مقابله با این افکار خود را مشغول به کاری کنید مثلا وقتی این افکار وسواسی به سراغ شما می‌آید ذهن خود را به چیز دیگری معطوف کنید، مطالعه کنید یا این که فیلم ببینید که این کار نیاز به مهارت فراوانی دارد تا فرد دچار اضطراب نشود.
   راه‌حل‌هایی هم که صفی پیشنهاد می‌کند، می‌تواند برای درمان این بیماری موثر باشد: برنامه‌‏ریزی کنید که زمان فکرکردن درباره موضوع وسواس، ساعت خاصی باشد و در طول روز هرگاه افکار وسواسی به ذهنتان آمد، به خودتان بگویید زمان فکرکردن فلان ساعت مقرر است، به مرور از زمان فکر کردن به آن افکار بکاهید تا این که این زمان به صفر برسد و همچنین هر روز به خود تلقین کنید «من قادرم افکار وسواسی‌ام را کنار بگذارم»؛ زیرا تلقین یکی از راه‏های مبارزه با افکار منفی است و وسواس فکری نیز چیزی جز تکرار فکرهای منفی و مزاحم نیست.

   پاسخ دادن
 94. ارش
  ارش میگه:

  من پسری با قد۱۸۵هسم دختری دوس دارم۱۵۶ بنظر دوستان اختلاف قدیمون چطوره

  پاسخ دادن
 95. الهام
  الهام میگه:

  سلام چ بحث داغی خخخخخ منم قدم ۱۵۵ هست دو تا از خاستگارام یکیشون ۱۸۵ قدش و یکیش هم ۱۹۰ خخخخخخ قیافم خوبه فقط قدم لامصب کوتاس میخوام به اون ۱۹۰ی جواب بدم یعنی ندم؟ ول کن نیس میگه من مشکل ندارم واسه خودمم مهم نیس یعنی مشکل ساز میشه؟

  پاسخ دادن
 96. زوبین
  زوبین میگه:

  قد من ۱۷۳ وزن ۱۱۰ کیلو می باشد دختر قد بلند به نظر بنده خیلی بهتر می باشد حال با این اوصاف چون با پدر خود زندگی می کنم و اقوام بنده هیچ کدام در ایران نیستند تنهایی من بسیار شدید است و گرفتار آسیب های جدی شدم از جمله جسمی و عاطفی که تا به حال با کسی در میان نگذاشتم ۲۵ سال سن دارم هیچ دوستی ندارم اگر می توانید راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

   پاسخ دادن
 97. فروغ
  فروغ میگه:

  سلام خسته نباشید .
  قد من ۱۵۸تا ۱۵۹ هستش با یه پسر دوست شدم که قدش ۱۷۷ هست اوایل هیچی در باره اختلاف قدمون نمیگفت تا حرف ازدواج شد اونوقت خیلی گیر داد میگفت اندازه دقیق قدت را بگو منم میگفتم ۱۶۰ تا از دستش ندم چون خیلی دوستش داشتم بلاخره با هم نامزاد شدیم الان خیلی غصه میخورم که گفتم ۱۶۰ میترسم بدونه دروغ گفتم
  کلا اعتماد به نفسمو لز دست دادم
  در ضمن چهره خیلی خوبی دلرم و وزنم هم ۵۵ هستش

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   واقعا یه سانتی که دروغ گفتین تنها مشکله و همه چی حله??

   پاسخ دادن
 98. Noone
  Noone میگه:

  خودم ۱۸۰ و کسی ک دوسش دارم ۱۶۰
  خیلی ب این اختلاف فک میکنم،چون یکی از معیارام همیشه این بوده تو ذهنم،
  همیشه میگفتم دخترای قد کوتاه جذاب نیسن
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   پس وقتی چنین دیدگاهی دارید ادامه چنین رابطه ای بیمورده

   پاسخ دادن
   • Noone
    Noone میگه:

    خب اکثر ملاکایی رو.ک مد نظرمه داره،خیلی هم.نزدیک بهشونه
    خیلی صریح جواب دادید:)

    پاسخ دادن
 99. امیرحسین
  امیرحسین میگه:

  سلام من قدم ۱۷۵ هست ازدختری خوشم میاد که قدش ۱۷۲ هست به نظرتون بهم میایم؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   چنین اختلافی به درک دو طرف بستگی داره …

   پاسخ دادن
 100. محسن
  محسن میگه:

  من ۱۹۰ قد دارم و ۳۲ سالمه. اهل شعر و موسیقی و مهندس ناظر و فوق لیسانس و فوق العاده احساسی و احساس عاشقانه دارم و به تیپم میرسم و زیبایی دغدغه ام هستش.. گزینه ی ازدواجم دو مشخصه ی ظاهری داره که مثل ابر سیاه جلوی قلبم رو گرفته و نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم. قدش ۱۶۰ هستش و چهره اش اصلا به دلم ننشسته (نمیتونم با صورتش عاشقانگی کنم) و در واقع با دیدنش عرق سرد روی پیشانیم میشینه . این گذینه رو از طریق خانواده پیدا کردیم . با خواستگاری . ما بقی شرایطش عالیه. شعور اجتماعیش. دنیا دیدگیش(پدرش دیپلمات بوده) حجابش(توی ایتالیا هم محجبه بوده)، مسلمون و آروم بودن کانون خونشون…. الان یک ماهه رابطه ی تلفنی و سه بار هم حضوری داشتیم و هر دفعه میبینمش توی ذوقم میخوره و تا دو روز دلم سیاهه. سوالم اینه که آیا درست میشه این قضیه بعد از ازدواج؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   چنین تردیدی از شما با چنین شرایطی بسیار بعیده … چون باید بدونید قدم اول در ازدواج به دل نشستنه و وقتی ایشون به دل شما نتونسته بشینه پس دلیلی برای ارتباط و ازدواج وجود نداره
   و رابطه رو باید کات کنید …

   پاسخ دادن
 101. سحر55
  سحر55 میگه:

  ای باباااااا. مثلا خواستیم راهنمایی کنید.. شما ام که فقط همینو بلدید که کات کنید.. باشه مرسی کات میکنیم..

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز یک بار سوالتون رو بخونید …. تا متوجه بشید چرا چنین جوابی دریافت کردید ؟
   وقتی دلیل شما اینقدر بچگانه است چه انتظاری دارید که راهکاری رو دریافت کنید
   اختلاف قد /سن و … بسیار مهمه ولی به درک دو طرف داره …
   سن بلوغ فکری و عاطفی بین ۲۱ تا ۲۵ سالگی اتفاق میفته و شما در اون سالها نظرتون با امروز بسیار تفاوت خواهد داشت

   پاسخ دادن
 102. ابراهیم
  ابراهیم میگه:

  سلام من قدم ۱۷۸،همسرم ۱۵۵ ،،سه ماهه عقدکردیم نسبت بهش سردشدم بخاطرقدش,واقعافکرشم نمیکردم قداینقده مهم باشه,الانم فکرجدایی بسرم میزنه امادلم براش میسوزه

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   وقتی سرد شدید پس بهتره اینقدر تردید به خرج ندید و در آینده قبل از اینکه با احساس کسی بازی کنید … درست و منطقی تصمیم گیری کنید

   پاسخ دادن
  • عادل
   عادل میگه:

   سلام اقا ابراهیم: من قدم ۱۹۰ هست و قد همسرم ۱۵۵ با این حال بسیار هم خوشبختیم عجیبه شما ۱۲ سانت از من کوتاهتری ولی احساس خوشبختی نمیکنی
   در ضمن در زندگی مشترک چیزی که اصلا به چشم نمیاد قد و وزنه.
   وقتی تو زندگی ارامش نداشته باشی قد چه اهمیتی داره ؟ وقتی همسرت باعث ارامش قلبی تو نشه قد چه اهمیتی داره؟
   خودتو اصلاح کن برادر

   پاسخ دادن
 103. رضا
  رضا میگه:

  مشکل ما اینه ببینیم مردم چی میگن .اون برامون مهم تر والا برا هیچ کس مهم نیست جز همون ادمایی که هم درد خودتونن یکی بلند یکی کوتا هم قد واقعا فکر میکنید خیلی مهمه

  پاسخ دادن
 104. مینا
  مینا میگه:

  سلام,من قدم ۱۷۳هستش,قیافم خوبه,نه لاغرم نه چاق,ولی به خاطر بلندی قدم خیلی وقتا اذیت شدم و مسخرم کردن,تو خیابون راه میرم بهم میگن دراز,با دوستام که تو خیابون راه میرم بهم میگن ما پیشه تو احساسه ظرافت میکنیم,و این منو به عنوان یه دختر خیلی عذاب میده,حسرته پوشیدنه کفشایی که یه کم لژ دارن و راحت هستن مونده دلم ,همیشه کفشایی انتخاب میکنم که چسبیدن به زمین!شوهرم تقریبا یک سانت از بلندتره اما هیکلش درشتره,گاها از زبونه بعضیا شنیدم که گفتن,شوهرش نرماله,این خودش خیلی درازه!!همش سعی,میکنم به حرفای مردم بی توجه باشم ولی گاهی اوقات واقعا اذیت میشم و دلم میشکنه

  پاسخ دادن
 105. لباسشویی
  لباسشویی میگه:

  اگر آب خلیج فارس رو بیارن تا مناطق خشک و کویری،خشکسالی تا حدودی برطرف میشه.

  پاسخ دادن
 106. سحححححر
  سحححححر میگه:

  من دختری ۲۳ ساله هستم قدم ۱۶۳ هست خاستگاری دارم ۲۵ سالشه قدش ۱۷۰ هست ولی از نظر اخلافی خوبه و دوسم داره….بنظرتون چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
  خونوادم میگن خوبه تو سخت میگیری ولی من همش گیر میدم به این موضوع…
  اخه برا من قد خیلی مهم بووووود همیشه دوست داشتم قد همسرم ۱۸۰ باشه!!!!! نامزد قبلیم قد بلند و خوشتیپ بود از نظر جسمی کنارش راه میومدم رااضیییییییییی بودم ولی ادم نبووووووووووووود اما این خاستگارم قد متوسطه ولی ادم بدی نیست…بازم نمیذوووووووووووووووووونم چیکاااااااااار کنم..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   بسیار ساده است …وقتی چنین تفکر بچه گانه ای دارید و قد برای شما بسیار مهمه بهتره رابطه رو کات کنید

   پاسخ دادن
 107. هیجان
  هیجان میگه:

  سلام علی آقا.به نظر من معیار شما برای ازدواج اشتباهه بیشتر دقت کن دوست دارید زنی داشته باشید از خودتون بلند قدتر ولی اخلاق نداشته باشه یا خیلی چیزای دیگه که یک همسر باید داشته باشه رو نداشته باشه. اگه میتونی معیارت رو عوض کن.وگرنه احتمالش خیلی کمه دختری حاضر بشه با کسی که از خودش کوتاهتره ازدواج کنه . شاید نتونی پیدا کنی.

  پاسخ دادن
  • علی
   علی میگه:

   سلام.خب من بعضیهارو دیدم که زنه از شوهرش بلندتر بوده و زندگی خوبی داشتن،خانوادم هم نظر شمارو میگن ولی اکثر دخترها تو این دوره زمونه داشتن خونه و شغل مناسب رو مد نظر دارن البته من قیافمم خوبه ولی در کل خیلی علاقه به دختر قد بلند دارم،حداقل۱۰سانت از من که۱۷۷قدمه بلندتر باشه اما از خودم بلندتر رو پیدا نمیکنم،از نظر درآمد شغلی هم خداروشکر مشکلی ندارم فقط مشکلم اینه.

   پاسخ دادن
   • هیجان
    هیجان میگه:

    حق با شماست هر کسی معیاری داره.دختر قد بلند خیلی زیاده امیدوارم به آرزوتون برسید. موفق و خوشبخت باشید.

    پاسخ دادن
 108. پرستو
  پرستو میگه:

  من۱۷سالمه قدم۱۷۶ درسن۱۶ سالگی دیگه قدم بلند نشد،خیلی دوس داشتم قدم به۱۸۰برسه. دختر خالم قدش۱۷۷،یکی از دوستام هم قدش۱۷۷هست ای کاش من۱۸۰ بودم.بیشتر کتابها و سایتها رو خوندم نوشتن که دخترا نهایتا تا۱۶سالگی رشد میکنن.البته یه مدت کوتاهی پرس پا کار میکردم که فکر کنم به خاطر همون دیگه رشد نکردم.خودم کردم که لعنت بر خودم باد.آرزو دارم زمان برگرده به۲ سال پیش که این کارو نمیکردم.الآن وقتی خانم هایی که از خودم بلندتر هستنو میبینم پشیمون میشم که ای کاش……

  پاسخ دادن
 109. علی(-)
  علی(-) میگه:

  یکی کمکم کنه من قدم ۱۷۷هست خیلی دوس دارم یه زن قد بلند که ی سرو گردن از من بلندتر باشه گیرم بیاد.هرچی دنبال میگردم پیدا نمیکنم.شغلم آزاده درآمدم خوبه تقریبا مشکل مسکن ندارم فقط همچین دختری که من میخام پیدا نمیکنم.???

  پاسخ دادن
 110. سحر 55
  سحر 55 میگه:

  سلام.
  لطفا نظراتونو بگید.. نمیدونم چیکار کنم..
  ۲۰ سالمه یه خواستگار دارم که شرایطش بد نیست.. قدش ۱۸۰ و از نظر ظاهر خیلی خوشگل و جذاب هستن بدن ورزشی دارن،من قدم ۱۷۲ و از ایشون ظریف ترم. فک میکنم اصلا بهم نمیایم و ایشون کوتاهن.. به نظرتون این اختلاف قد کم مشکل سازه؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   وقتی چنین طرز فکری دارید بهتره بیخیال ازدواج باشید چون معیارتون برای ازدواج اشتباهه … بهتره رابطه رو در همین مرحله کات کنید
   و با احساس و زندگی هم بازی نکنید

   پاسخ دادن
 111. علی(-)
  علی(-) میگه:

  من قدم۱۷۷هست خیلی دوس دارم یه زن قد بلندی که ی سروگردن از من بلندتر باشه گیرم بیاد.ای خدا یعنی میشه?
  به نظر شما گیرم میاد؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 112. عسل
  عسل میگه:

  من و عشقم هر دوتامون ۱۷۰ هست قدمون. ازهمه نظر دوسش دارم ولی اینکه هم قدمه وخیلی لاغره اذیتم میکنه. نمیدونم باید چیکار کنم?

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   وقتی نمیتونید با این مسئله کنار بیایت اول اسم کلیشه ای عشقم رو حذف کنید و دوم رابطه رو کات کنید و سوم دنبال کیس دیگه ای باشید

   پاسخ دادن
  • محمد
   محمد میگه:

   به من ربطی نداره ولی طرز حرف زدنتون بده از این ور دوسش داری از این ور میگی ازیتم میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ دادن
 113. لیلا سادات مدرسی
  لیلا سادات مدرسی میگه:

  مردم ایران دیوانه شدن؟! یا دکترای تناسب اندام گرفتن همشون؟! قد استاندارد همیشه ۱۵۰ سانتیمتر بوده و به زیر ۱۵۰ میگفتن کوتاه! حالا این حرف از کجا اومده که ۱۶۰ تا ۱۷۰ هم کوتاه هستن الله اعلم!!!!!!

  پاسخ دادن
 114. مهدیس
  مهدیس میگه:

  سلام بچه ها به نظرتون دختر با قد ۱۵۳ با پسر با قد۱۸۵ واسه ازدواج بهترن ؟

  پاسخ دادن
 115. هیجان
  هیجان میگه:

  سلام آقا محمد. بنظر من این اختلاف قد واقعاً طبیعه نمیدونم شما نگران چی هستید. من خیلی ها رو دیدم که اختلاف قدشون از شما خیلی هم بیشتر است و اصلاً از این نظر مشکل ندارن. اگر خودتون رو این موضوع حساس هستید دیگه بحثش جداست و اگر فامیلاتون به این چیزا اهمیت میدن بعد ازچند ماه برای همه عادی میشه و فراموش میکنن. چیزای دیگه هستن که از این خیلی مهم ترن به اونا فکر کن.خوشبخت و سعادتمند باشی

  پاسخ دادن
  • محمد
   محمد میگه:

   سلام برای شماهم ارزوع موافقیت میکنم من همه جوره دوسش دارم ولی خانواده ام:(

   پاسخ دادن
 116. sahar11
  sahar11 میگه:

  سلام. لطفا راهنماییم کنید. خیلی نگرانم. من دخترم ۲۰ سالمه یه خواستگار دارم قدش ۱۸۰ و قد خودم ۱۷۲،خواستگارم خیلی خوشگلو خوش هیکله،بدنسازی کار میکنه،ولی قدش به نظرم کمه دوس داشتم بلندتر باشه.. چیکار کنم،مشکل میشه ازدواجمون؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   از نظر ما مشکلی نیست ولی وقتی خودتون در این مورد تردید دارید بهتره ازش بگذرید …

   پاسخ دادن
  • حامد
   حامد میگه:

   مگر سفارش بدین از چین یه دونه سفارشی بیارن . تو این اوضاع بی شوهری به چه چیزایی گیر میدینا

   پاسخ دادن
  • نسترن
   نسترن میگه:

   شما برو خداتو شکر کن فقط.

   پاسخ دادن
 117. محمد
  محمد میگه:

  میشه لطف کنید جواب منم بدید

  پاسخ دادن
 118. المیرا
  المیرا میگه:

  سلام لطفا یکی بهم جواب بده
  من میخوام ازدواج کنم قدم ۱۷۰ تقریبا با طرف مقابلم هم قدم
  اما چند سانتی شونه من بالاتر از اون هست ولی اون که موهاش بالا باشه هم قدیم
  متاسفانه خیلی هم قد برام مهمه
  ایا این میتونه مشکل ساز باشه؟از همه لحاظ و روابط جنسی و کنار هم ایستادن و …؟؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز اگر تمام حیات زندگی مشترکتون رو به این مقوله اختصاص دادید پس بهتره زندگی رو با شک و تردید و اگر و چرا …شروع نکنید … دنبال فردی باشید که بتونه از نظر قد و ظاهر شمارو نظر شمارو تامین کنه

   پاسخ دادن
 119. محمد
  محمد میگه:

  با عرض سلام وخسته نباشید
  من بادختری دوست هستم تقریبا ی سرو گردن از من پایین تر است مثلا من ۱۸۰واو ۱۶۰است و کارامون داره کم کم درست میشه که باهم ازدواج کنیم این سوال توفکر منه که ازدواج کنیم جلوی فامیلا انگشت نما نمیشیم برای قدمون

  پاسخ دادن
  • ساغر
   ساغر میگه:

   مگه شما برای مردم زندگی میکنید ..

   پاسخ دادن
  • ترانه
   ترانه میگه:

   به نظرم کاملا طبیعیه اختلاف قدتون، بنظرتون چقدر باید می بود؟؟؟؟

   پاسخ دادن
   • ►Responder◄
    ►Responder◄ میگه:

    در مورد سوالتون میتونید توضیح بدید …؟

    پاسخ دادن
    • محمد
     محمد میگه:

     من با دختری رابطه دارم که از من ۲۰سانتی متر کوتاه تر است خودم از دختر قد کتاه خوشم میاد خودم همه جوره دوسش دارم ولی خانوادم زیر بار نمیرن

     پاسخ دادن
 120. محمود
  محمود میگه:

  پسرس هستم ۲۷ ساله ..مهندس عمران..از قد کوتاهی خودم خیلی اذیتم قدم ۱۶۷٫٫دوس دارم خانم قد بلند داشته باشم ولی از مواردی که دوستان گفتن مثل حس تکبر خانوما میترسم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   وقتی نمیتونید با خلقت مبارزه کنید بهتره واقعیت رو بپذیرید و از زندگی لذت ببرید …مثل دیگران که با کوتاهی قد تونستن زندگی موفق و شادی داشته باشن

   پاسخ دادن
 121. رضا
  رضا میگه:

  این جهان خیلی پر رمز و رازو زیرکانه تر از اونیه که بخواییم با معیار تیپ و قد وهیکل خوشبختیمونو تضمیین کنیم و بخیال خودمون همین بس است وکافی و دیگه خوشبخت شدیم. نه دوستان. این از ساده لوحگی ماست. روزگار خشن اما سرنوشتی دیگه بما نشون خواهد داد چرا که انتخاب ما بسیار کوته بیننانه و سطحیست و دلیل بالا بودن امار طلاق هم همینه. خانومایی که تازه یادتون اومده براتون غیر قابل تحمله زندگی با همسره قد کوتاهتون،اگه مشکل قد هم نبود باز هم یه مشکل دیگه داشتین چون اوصولا شما دارای ضعف هستین. پس اول ببینین منشا ضعفتون کجاست تا اون مشکل بر طرف نشه جدا هم بشین با یه مرد قد بلند ازدواج کنین باز با اونم مشکل دارین. امتحانش یکم مشکله اما میتونین این کار و انجام بدین.

  پاسخ دادن
  • لیلا
   لیلا میگه:

   ببخشید شما ضعف خانوما رو از رو چی تشخیص دادین؟ تناسب تو هر چیزی خیلی مهمه به نظرم، مگه اینکه واقعا بشه ازش صرفنظر کرد.

   پاسخ دادن
 122. ناراحت
  ناراحت میگه:

  سلام،به نظر من قد خیلی مهمه ،منو همسرم هم قدیم ولی رفته رفته که من یکم چاقتر شدم احساس میکنم خیلی از همسرم بزرگم همسرم خیلی لاغره،اولا برام مهم نبود ولی اصلا دوس ندارم تو ی جمعی باهام باشه چون خجالت میکشم خیلی از من کوتاهتر میزنه چون من هیکلم درشتره هر روز مث خوره این موضوع میره رو اعصابم گاهی اینقد خودمو سرزنش میکنم،اولا برام مهم نبود ولی نگاها تیکه های افراد مهمش کردن،یادتون باشه ما تو جمع زندگی میکنم

  پاسخ دادن
  • دوست
   دوست میگه:

   بهتون حق میدم وکاملا درک میکنم چی میگین چون خودمم مشکل شمارودارم

   پاسخ دادن
 123. رضا
  رضا میگه:

  خیلی جالبه. تا یه دختر خانوم میاد میگه قدم کوتاست هزار تا مخصوصا از خانوما میگن نه! ١۵٠کوتاهه!! عزیزم قدت خیلیم خوبه و کلی مثال میارن که فلانی که قدش اینقدر بود با فلانی که سی سانت ازش بلندتر بود ازدواج کرده هیچ مشکلی نداره اما تا یه پسر میاد از کوتاهیش میگه همه میکن وااای وای مشکل ساز میشه. نه خیلی بده. اما بگذریم چه خانوم دخترایی که ندیدم که همش میگفتن تیپ تیپ هیکل قد ازدواج کردن و یا همشون طلاق گرفتن یا تو صف طلاقن. واقعا تو جامعه ما چه معیارها وحشتناکه و همینه که آمار وحشتناک طلاقو ساخته. خدا به دادمون برسه واقعا

  پاسخ دادن
 124. مهربان
  مهربان میگه:

  باسلام.من ی دختز ۱۸ ساله هستم که قدم ۱۵۵ هست و به طور کل تناسب اندام دارم..مشکب اینکه حس میکنم بخار قدم اصلا به چشم نمیام.ی خواهر دارم قدش ۱۶۵ و خودش رو قد بلند میدونه و گاهی تو بازار منو مسخره میکنه و میگه با قد کوتاهت چه ادعایی دازی که پسرا بیان سمتت یا همش میگه من از تو بهترم.فقط بخاطر قد وگرنه من صورت زیبایی دارم..چشمای درشت و عسلی و لبای خوش فرم وووو….و همین قد باعث شده بیشتر توچشم فامیل بیاد خالم اینا خیلی بهش توجه میکنن واسه هرمراسمس سعی میکنن توچشم بیارنش و فقط درگیر ان هستن و از ان تعریف میکنن …وقتی میخوام مانتو بخرم خواهرم میگه قدت کوتاست گیرت نمیاو یا مامانم میگه با این قدت انتظارپوشیدن چه مانتوهایی دارس
  نمیتونید درک کنید چقدر از این مسئله اذیت میشم .تصور نمیکنید وقتی توی بازار بهم گفت قدکوتاه کوتوله چقدر ادعا داری چقدر شکستم..ومن فقط تونستم خودموحفظ کنم و منم از چشمای ریز و…ایراد بگیرم و کم نمیارپ درمقابلش ولی خیلی روحمو خسته میکنه..فکرمیکنه هیچ پسری سمت من نمیاد وقتی میگم فلانی امده سمتم میگه اینارو از کجا میاری تو…چه زرنگی…واقعا قد ۱۵۵ اینقدر تو چشم؟ازخودم تعریف نمیکنم ولی واسه نظردادنتون میگم بهتربتونید نظربدید..صورت زیبا و جذابی دارم و اندام خوب و البته مهربونی خیلی زیاد …واقعاخسته شدم..اقا پسرا واقعا شما انقدر قد براتون مهمه؟اره مهم مثل همین دیروز که شنیدم خالم ی دخترو بخاطر قد کوتاهش نپسندیده واسم جالبه قددداییم بلند نیس.مرسی که خوندید.خیلی دلم پربود
  راستی چرا همه تو مجازی میگن دختر ریزنقش و کوچولو دوست دارن ولی تو واقعیت ی چیز دیگست؟هوووف

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز ذهنت رو از این تفکرات تاریخ مصرف گذشته دور کنید … چون خوشبختی با ۱۰ سانت قد جابجا نمیشه … زندگی آزاد و ارومی رو دنبال کنید و تمام این ذهنیت هارو دور بریزید
   چیزایی که در دنیای مجازی میگن و تفکرات ارمانی خواهرتونو … توکلتون به خدا باشید و از زندگی لذت ببرید

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   سلام من پسری هستم ۲۲ ساله با قدی حدود ۱۷۰ و صورتی نسبتا زیبا که این رو از تعاریف دوستهام و نگاههای معنی داره بعضی دخترها به خودم فهمیدم.با قدم بسیار مشکل دارم و مادر و خواهرم من رو به خاطر قدم هر ازگاهی مسخره می کنن.با اینکه خوش اخلاق و با ایمان هستم و اهل رفیق بازی و دود ودم نیستم و تحصیلکرده هم هستم و فقط تنها مشکل در ظاهرم رو قدم میدونم ولی متوجه نمیشم که چرا باید فقط برای این ضعف مورد تمسخر دیگران فرار بگیرم.آیا به من حق نمی دهید وقتی مادرم که مرا به دنیا آورده مسخرهام می کند دیگر انتظاری از بقیه نداشته باشم.

   پاسخ دادن
   • ►Responder◄
    ►Responder◄ میگه:

    در یک کلام دوست عزیز باید بهتون بگم در ذات خلقت خداوند که نمیتونید دخالت کنید ؟ پس بهتره به شوخی هایی که خانواده با شما میکنن اهمیت ندید و شما هم با شوخی کردن موضوع رو از رسمیت بندازید و اینقدر خودتون رو اذیت و نگران نکنید

    پاسخ دادن
  • محمود
   محمود میگه:

   من دختر خوش فرم دوس دارم که سرش به تنش بیاد..مهم نیس قدش چند باشه…شک نکن از ابجیت بهتری

   پاسخ دادن
 125. نغمه
  نغمه میگه:

  سلام دوستان
  قد من ۱۶۳ سانته و قد شوهرم ۱۶۸
  از اول با این موضوع مشکل داشتم والان بعد از ۲گذشت چندین سال از زندگیمون الان بیشتر ذهنم و مشغول کرده و از این بابت واقعا ناراحتم وقتی با همیم احساس خوبی نسبت به خودم ندارم احساس زمخت بودن میکنم
  به جرات میتونم بگم که همسرم از هر لحاظ واقعا خوبه و منو خیلی دوست داره و من هم خیلی دوستش دارم ولی قدش بلند نیست و همیشه حسرت یک مرد قد بلند به دلم مونده
  و هیچ وقت هم به جدای فکر نکردم و نمی کنم
  از شما دوستان میخوام منو راهنمایی کنید به نظرتون من چکار کنم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   خب ظاهرا” انسانها دوست دارن در هر مرحله ای در زندگی برای خودشون مشکل تراشی کنن و شما هم یکی از این افراد هستید … چون زندگی خوبی دارید و تناسب قدی خوبی رو هر دوی شما دارا هستید و باز دنبال بهانه ای برای ایجاد تنش در زندگی هستید … به نظر ما بهتره در این مورد با مشاوری مجرب مشورت کنید تا بهتر بتونید تصمیم گیری کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ دادن
  • دوست
   دوست میگه:

   منم دقیقا مشکل شما رودارم شرایطم مثل شماست؟
   بچه دارین؟

   پاسخ دادن
 126. ناشناس
  ناشناس میگه:

  من خودم قدم ۱۵۷ عاشق اینم که شوهرم قدش بلند باشه ۱۷۵-۱۸۰ و لاغر باشه بعد بزور برسم به بالاش:)))

  پاسخ دادن
 127. حیدر
  حیدر میگه:

  ماکه در براه آمریکایی ها نظر میدیم و ازشون خوشمون میاد
  اینا مثل ما نیستن که تو شرط ازدواجشون پسر باید قدبلندتر از خانومش باشه یا برعکس

  خیلی از پسرای قد بلند ۱۸۵ ب بالا و قد معمولی ۱۷۰ ب بالا از دخترای قد بلند ۱۷۵ به بالا بدشون میاد.
  دختر دراز مسخرست و حتی پسر دراز. پسر باید قدش ۱۸۵ باشه و دختر ۱۷۰٫ اما پسر قد ۱۸۵ ب بالاخیلی افتضاحه?
  دختر هرچی دراز تر باشه لوله رحمش درازتر خواهد بود طبق اساس اطلاعات پژوهشگران امریکایی و پسر هرچی لاغرتر و وقدش معمولی باشه آلت تناسلیش دراز تر میباشد

  پاسخ دادن
 128. ساناز
  ساناز میگه:

  خوشحال میشم کمک کنید که این عقاید از تاریخ گذشته را کنار بگذاریم . عشق خیلی فراتر از ظاهر انسان هاست .البته اینم بگم خودم با پسری کوتاه تر از خودم دوست هستم و قراره ازدواج کنیم .

  پاسخ دادن
 129. ساناز
  ساناز میگه:

  سلام به همه دوستان میخوام با کمک دوستان فرهنگ جدیدی تو کشورمون بسازیم اینکه ازدواج زنان قد بلند با مردان قد کوتاه مشکلی نداره اگه هرکس مایله به فیس بوک من بیاد پیج دختران قد بلند با پسران قد کوتاه دوست دارم یه انجمن تشکیل بدیم البته دوستان میتونن عکسشون رو هم برامون بفرستند با سپاس

  پاسخ دادن
 130. حیدر
  حیدر میگه:

  سلام
  من ۲۴ سالمه و قدم ۱۷۱ و وزنم ۵۵
  میدونم که قد کوتاهم و لاغرم
  ولی نسبتا به ازدواج کردن و رابطه عشقی درست کردن علاقه ای ندارم
  دوست دارم برم جبهه شهید بشم
  این دنیا بمونه واسه کسانی که عاشق دنیا هستن و از کار آخرت غافل هستن
  اللهم عجل لولیک الفرج

  پاسخ دادن
 131. الی
  الی میگه:

  سلام
  خدا کنه یه نفر سرد نشه وگرنه قذ و قامت هیچ نیست من به آقایی علاقمند شدم که کوتاه بودن برام مهم نبود ولی سر یه خطا حاضر نشد منو ببخشه و دنیایی از احساس منو ب خودش ببینه در صورتیکه از هر نظر ظاهر تحصیلات ازش بهتر بودم و خظای من تنها این بود که یکبار گفتم از نظر شغلی راضی نیستم اونم قبل از اینکه به شدت بهش علاقمند شم بنظر شما اشتباه من انقدر بزرگ بود که بخشیده نشم؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   هر چی که بوده گذشته و شما نباید خودتون رو ملامت کنید … به هر حال در این روابط دوستی که رسمیتی هم ندارن نباید پیشگویی کنید … چون ممکنه مثل الان غافلگیر بشید و آرامشتون به هم بریزه

   پاسخ دادن
 132. سارا ص
  سارا ص میگه:

  من قدم ۱۶۰ خیلی احساس کوتاهی میکنم مخصوصا بین دوستام

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز واقعیت خلقت خودتون رو قبول کنید و از زندگی خودتون لذت ببرید …

   پاسخ دادن
 133. علی
  علی میگه:

  من قدم ۱۷۸هست و همسرم۱۸۰٫هیچ مشکلی نداریم و از زندگیمون لذت میبریم.

  پاسخ دادن
  • المیرا
   المیرا میگه:

   یعنی خانومت از خودت بلندتره؟مشکلی هم نداری؟؟

   پاسخ دادن
   • علی
    علی میگه:

    نه هیچ مشکلی نداریم.اون اولا بعضیا میگفتن که قدتون به هم نمیاد ولی خودمون همدیگر رو خیلی دوست داریم و به حرف هایی که درباره قدمون میگفتن اهمیت ندادیم و الان هیچ مشکلی با این قضیه نداریم.همسرمم خیلی از من راضیه.در کل میگم این موضوعات که مردم خیلی بزرگش کردن باعث ایجاد خیلی ازمشکلات شده.

    پاسخ دادن
 134. علی
  علی میگه:

  من قدم۱۷۸هست و همسرم۱۸۰٫هیچ مشکلی نداریم و از زندگیمون لذت میبریم.

  پاسخ دادن
  • حیدر
   حیدر میگه:

   خوشبخت باشین ان شالله
   عشقتون پایدار

   پاسخ دادن
 135. سارا
  سارا میگه:

  سلام من ۳۰سالمه و قدم ۱۷۲ هستش و خواستگاری که دارم ۵سال ازم بزرگتر هستن و قدشون ۱۷۳ هستش، یعنی هرچی از آقایی طرف مقابلم بگم کم گفتم، تمام ملاکای منو برای ازدواج داره ولی کنارش موذبم، چون با وجود اینکه میدونم ازم یکمی بلندتره و یا هم قدمه ولی احساس میکنم که من کوتاهتر به نظر میام، ترو به خدا کمکم کنید نمیدونم باید چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   بهتر خودتون رو با چنین حرفهایی گمراه نکنید … واقع باعث تعجبه که شما از کمالاتش صحبت میکنید ولی بخاطر یک سانت قد خودتون و احساستون رو به بازی گرفتید
   اگر ملاک شما برای ازدواج چنین موارد پوچی هست بهتره از خیر این ازدواج بگذرید

   پاسخ دادن
 136. سوال مهم
  سوال مهم میگه:

  من با خواستگارم حدود ۲۵ تا ۳۰ سانت اختلاف قد داریم و ایشون بلند تره.من متوسطم ایشون بلند قامته.برای من مهم نیست.برای ایشون هم مهم نیست ظاهرا .میگن زیبایی چهره مهم تره و ریزه میزه تر دوست دارن.اما آیا بعدا پشیمون نمی شن و مشکل ساز نیست؟لطفا کمکم کنید.
  من یک دختر بیست و یک ساله هستم و خواستگارم بیست و هشت .این خوبه یا بده؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز ایشون با چشم باز و عقل داره شمارو انتخاب میکنه پس نباید در این مورد از خودتون ضعف نشون بدید …
   سن / قد / به درک شما دو نفر از این موارد بستگی داره ولی بهتره در این مورد با مشاوری مجرب مشورت کنید
   باید خودتون رو بهتر و کاملتر بشناسید و چشم انداز روزهای آینده رو مشاور برای شما مطرح کنه تا بهتر بتونید تصمیم گیری کنید
   در این مورد میتونید با مشاوران کانون، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ دادن
 137. مهسا
  مهسا میگه:

  سلام من دختری ۲۵ سالم ۶ ماهه با پسری اشنا شدم دفعه اول که دیدمش اصلا از ظاهرش خوشم نیومد و جوابه رد دادم اما دیگران به من میگفتن تو خیلی الکلی رد میکنی ببینی چطوره بد ردش کن. اونم که دوباره اومد و پیشنهاد داد تصمیم گرفتم ببینم چطوره و اخلاقش چطوریه (تلفنی). واقعیتش تو این مدت دیدم اخلاقش ، فرهنگش، خونوادش خیلی خوبه و طرزفکر و اعتقاداتش شبیه خودمه قابله اعتماده و کاریه درواقع اکثر معیارهای منو داره فط ظاهری نه .چند بار تصمیم گرفتیم همو ببینیم اما چند بار اول در حد چند دقیقه کوتاه بود و من خیلی نتوستم چهرشو ببینم ( به دلیل زمان کم و استرس شدیدی ک داشتم) اما تویه یک نظر اضلا از قد و قیافش خوشم نیومد و با کسی که تو ذهنم بود کاملا متفاوت بود من خودم قدم بلنده ۱۷۷ ولی اون سه سانت کوتاه تره. قبلا فکرمیکردم ظاهر خیلی مهم نیست و فقط اخلاقه که مهمه اما به نظرم الان برام مهمه. راستش وقتی باهاش میحرفم ارومم حالم خوبه . حتی دوماه از هم دور بودیم و من واقعا کلافه بودم . یبار حضوری دیدمش نزدیکه ۴ ساعت تویه پارک نشستیم و حرف زدیم م و بعد ک جدا شدیم مثل سری های قبل حسه بدی نداشتم اما هنوز دو دلم میترسم بعدها به مشکل بخورم میترسم مقایسه کنم اونو با دیگران. اینم بگم من خودم فوق لیسانس دارم اون لیسانس که البته این تفاوت اصلا برام مهم نیست ولی کاره ثابتی هم نداره دنباله کاره اما بیکار هم نیست ی کشغلی فعلا جور کرده تا زمانی که کار مناسب پیدا کنه این که دست رویه دست نمیذاره و حاضر نیست خرجشو پدرش بده این برام خیلی باارزشه با اینکه شغله فعلیشو ادوست ندارم.لطفا راهنماییم کنید ک باید چه کنم؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز قدم اول در ازدواج به دل هم نشستنه و وقتی ایشون به دلتون نبوده بهتره عاقلانه تصمیم گیری کنید …
   در ضمن دوست عزیز در این موارد عقل و اختیارتون رو به دست و حرف مردم ندید … و عاقلانه تصمیم گیری کنید
   هم با عقل و هم با عشق و دلتون

   پاسخ دادن
 138. saya
  saya میگه:

  سلام من دختری هستم باقد۱۶۰ پسری با قد۱۷۰اومد خواستگاری،نمیخواستمش اما چون پسر خوبی بود قبول کردم و الان یک ماه نامزدم،فکر میکردم اخلاقش اونجوری که من میخوام هست و میتونم اونو جایگزین قدش کنم اما یکم باهم آشنا شدم دیدم با این چیزی که من فکر میکردم خیلی فرق داره با اینکه اخلاقش خوبه اما من اخلاقشو دوی ندارم حالا مشکل شده دوتا هم قدش کوتاه هم اخلاقش دوس ندارم
  واقعا گیج شدم نمیدونم چیکار کنم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   خب وقتی بقول خودتون مشکل دوتا شده نگران چی هستید … در دوران نامزدی هستید و این دوران رو برای آشنای و تصمیم گیری قرار دادن … خیلی راحت و مودبانه ولی قاطع رابطه رو کات کنید … و خواهشا” بیشتر از این خودتون رو سردرگم نکنید

   پاسخ دادن
 139. خاله ریزه
  خاله ریزه میگه:

  سلام دوستای خوبم.اصلااین قد مهم نیس.میپرسین چرا.چون من خودم۱۵۵قدمه همسرم۱۸۷.باموقعیت فوق العاده عالی وچهره قابل قبول تقریبا۹۰درصددخترا.منم قیافه معمولی روب جذابی دارم.همسرم میگه من اصن عاشق ریزه میزه بودنت شدم که خیلی بهش اعتماد ب نفس میده میگه من تمام کیسایی ک برا انتخابهمسری مدنظرداشتم همین رنج قدی بودن.وهمچنین اکثریت دوستانش ک بیشتر قدبلندهستن دخترای خیلی ریزه میزه رو یپسندن وانتخاب کردن ویا میخان انتخاب بکنن.اصلا از قدتون ناراضی نباشین بابا اتفاقا تازه ک ۳۰سالپ رد مردین تازه انگار۲۵سالتونه کلیم از همسنای خودتون جوون ترم ب نظر میرسین.اینهافقط نظرممن نیست نظر اکثرروانشناساومردای بلتده.شک نکنید.لبخندبزنیدلطفا:-)

  پاسخ دادن
  • دوست
   دوست میگه:

   خوشبحالت دوست عزیز آخه مشکل اکثر ماها اینه که قد شوهرامون کوتاهه شما که برعکسی!!!!!!
   شانس خوبی داشتی انشااله که خوشبخت باشین

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    سلام من ۲۰سالمه و ۱۶۵قدمه و ۴۸وزنمه اوایل برام قد مهم بود ولی حالا که دوستم۳۰سالشه قدش۱۶۸هستش و خیییییلیییی زیاد همو دوست داریم دیگه برام مهم نیست دعا کنید بهم برسیم عاشق همیم

    پاسخ دادن
 140. ساغر
  ساغر میگه:

  سلام دختری هستم ۱۹ساله دانشجو
  خاستگاردارم ک خیلی مشتاقن برای این ازدواج پسره از همه نظر خوبه فقط ۵سانت از من کوتاه تره و منم معیار اصلیم برای انتخاب همسر قد هست چون خودم ۱۷۵قدم واقعا شک دارم روی این موضوع خیلی حساسم اما پسره براش مهم نیست نمیدونم چیکار کنم میترسم ب مشکل بخورم تورو خدا راهنماییم کنید
  از نظر تحصیلات هم باهم خیلی فرق داریم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز وقتی معیارهای شما برای ازدواج این موارد هست و اختلاف هم دارید بهتره این خواستگاری رو منتفی اعلام کنید

   پاسخ دادن
 141. marjan
  marjan میگه:

  سلام دوستان عزیز.
  من یه دخترم با قد ۱۵۵-۱۶۰ دقیق نمیدونم ولی ظاهرم کاملا اوکی هستش و تناسب اندام کامل دارم نمیگم مشکلی با قدم ندارم ولی نظرات بعضی از دوستانو که دیدم واقعا شوک شدم من ی زمانی خیلی اذیت میشدم برا قدم ولی وقتی رو خودم کار کردم دیدم اصن این مسعله چیزی نیست که بخواد آدمو اینجری نا امید کنه.بابا ببینید سایتارو شکیرا و هیلاری دافو ببینید بعد تصمیم بگیرید قبول دارم بعضی از طرز تفکرای زشتو ولی به آدمای کوته فکر اهمیت ندین.

  پاسخ دادن
 142. مريم
  مريم میگه:

  پسرا خیلى به قد اهمیت نمیدن.من قدم ۱۵۷ و قد شوهرم ۱۸۵ خودش میگه قد اصلا برام مهم نیست از طرفى قد دخترخالم ۱۷۴ قد شوهرش ۱۷۰٫براى اوناهم مهم نیست
  مهم اخلاقه.باور کنین تیپ و قیافه مال ۲-۳ ماه اوله بعدش فقط اخلاق مهمه

  پاسخ دادن
 143. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام ب نظرتون من دختری با قد۱۵۵وقیافه مناسب تقریبا کیس مناسبی برای ازدواج نیستم,؟اصلنم دوس ندارم با پسرایی که قدکوتاه هستن ازدواج کنم حس بدی میگیرم اونجوری,هرچند خودمم کوتاهم.جوابموبدیدلطفاپسرای قدبلند,ممنون

  پاسخ دادن
 144. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام دوستان من دختری هستم ۲۲ساله,قدم حدود۱۵۶هستش,ازنظرظاهریم میشه گفت خوب اندام متناسبی دارم.ولیپسرا کمترسمت من می ان.نمیدونم بخاطرقدمه ک از نظر پسرا مناسب نیستم یااینکه من تو رابطه های معمولی تو دانشگاه وفامیل با جنس مخالف یکم جدیم چون نمیخام سوتفاهمی پیش بیاد,نمیدونم واقعن,پسرام لطفن نظربدن.

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز به این مسایل توجه نکنید … از این منظر به موضوع نگاه کنید که کسی لایق شما پیدا نشده …
   قرار نیست برای جلب توجه دست به هر کاری بزنید
   به خداوند توکل کنید و ازش بخوایت همسری همراه نصیبتون کنه که در کنارش احساس آرامش داشته باشید

   پاسخ دادن
 145. سمیر
  سمیر میگه:

  میشه کمک کنید من قدم ۱۷۵ ۱۷۶ هست ی خواستگار دارم قیافه خوبی داره همه چیش اوکیه فقط قدش ۱۷۱ نمیدونم ج مثبت بدم یا نه… راهنماییم کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز اگر واقعا” از هر نظر با هم تفاهم دارید پس میتونید با این اختلاف قد کنار بیایت .. به هر حال این اختلافات وجود داره ولی بستگی به نظر شما داره که چطور درکش کرده باشید

   پاسخ دادن
 146. alireza
  alireza میگه:

  سلام من یه پسر ١٧ ساله با قد ١٨٧ و وزن ٨٠ کیلو هستم.نظر من اینه که قد مرد باید از زن بلندتر باشه چون اگه اینطوری نباشه شخصیت مرد جلوی اطرافیان خرد میشه و در کل خیلی ضایعه که زن از مرد بلندتر باشه.
  در ضمن این رو هم بخاطر این نمیگم که خودم قد بلندم.
  الان من خودم یه دختری رو دوست دارم که قدش ١٧٩ هستش با وزن ۶۵ کیلو و واقعأ به هم میخوریم از نظر تناسب اندام و بقیه چیز ها.
  درکل میخوام این رو بگم زن و مرد باید تناسبشون رعایت بشه یعنی مرد باید حدأقل ۵ سانت از همسرش بلندتر باشه.

  پاسخ دادن
 147. نیلو
  نیلو میگه:

  سلام من ۱۷۰قدم وزنم ۶۸ استخون بندیمم درشته دوس پسرم شرایطش خوبه ولی چند سانت ازم بلندتره و ریز چثه س و قیافه آنچنانی هم نداره با وجود اینکه من از نظر چهره خیلی خوشگلترم، اینو همه کسایی که دیدنمون هم میگن خانواده م کاملا مخالفن میگن بهتر از این خواستگارداشتی وداری ولی پسره اخلاقش خیلی خوبه خیلی م منو دوس داره اما حس اعتماد به نفسم خیلی پایین اومده همش حس میکنم خیلی چاق بنظر میام کنارش و همش دارمخودمو میکشم لاغر شم بنظرتون این آدم بعدها ممکنه دلمو بزنه؟ اینکه شاید به شوهردوستام نگاه کنم دلم بسوزه که چرا شوهر من زشته

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز تا وقتی که معیارهای شما قد و وزن هست بهتره در این مورد عجله نکنید .. برای زندگی مشترک معیارهای خاصی باید مدنظرتون باشه تا ریز وزن و قد خودتون و طرف مقابل
   اینو بدونید که کسی که بخواد زندگیش رو با سایز دور کمرش بسنجه در زندگی موفق نخواهد بود …
   بهتره همونی که هستید باشید و از نقش بازی کردن و درگیر شدن در چنین مسایلی خودداری کنید … خودتون باشید و بدونید برای چاقی و لاغری روشهایی هست که میتونید با رژیم و یا ورزش بهش برسید

   پاسخ دادن
 148. ریحانه
  ریحانه میگه:

  من نامزدم قدش کوتاهتراز داداشام هست واین تازه مشکل بزرگی برای ماتوی زندگی شده تاجایی که فکرجدایی هم میفته فقط بخاطر اینکه پیش اونااحساس کوتاهی میکنه وکوچک بودن باوجوداینکه باخودم زیاد اختلاف قدنداره ویه چندسانتی هم ازمن بلندتره

  من چهارسال پیش بایه اقایی نامزدکردم امابعد ازدوسال منجر به جدایی شد الان که چهار سال ازاون موضوع میگذره بازاین اقامیخوادکه برگردموباهاش عروسی کنم میتونید کمکم کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   اگر چنین تصورات بچگانه ای دارید بهتره کات کنید و رابطه رو به هم بزنید … با این روش نمیتونید وارد زندگی مشترک شد

   پاسخ دادن
 149. شینا
  شینا میگه:

  قد من ۱۵۳ هست .زیادم خواستگار دارم . زمانی که قد کوتاه باشید جونتر نشون میدید. کلا من علاقه ای به ازدواج ندارم . دوست دارم کاری رو بکنم که کسی نمیتونه انجامش بده .انتخاب جفت رو حیوون ها هم دارن .زمانی که به ایده عال های خودم رسیدم ازدواج میکنم. خانوادم فکر میکنن من باکسی رابطه دارم که خواستگارا رو رد می کنم اما اینجوری نیست و در واقع بعد از شکست عشقی ناجوری که داشتم .دوست ندارم اون حالات سختوتلخ رو دوباره تجربه کنم .کلا یه احساس تنفر و گریز از جنس مرد برام پیش اومده

  پاسخ دادن
 150. ریحانه
  ریحانه میگه:

  دختر ۲۵ ساله ای هستم که با قد ۱۵۶ و با پسری که ۱۹۷ سانت قدشه رابطه ی عاطفی یرقرار کرده ام فکر میکنم مشکل خاصی بینمون نیست من از لحاظ ظاهر کمبودی ندارم و اونم آدم منطقی و مهربون و نسبتا خوش تیپیه فقط احساس میکنم گاهی مساله اختلاف قدمون اذیتش میکنه یا حتی میشه دغدغه ای که عذابش میده . می دونم که دوسم داره منم اونو دوس دارم از ته دل . با وجودی که از لحاظ مالی هم مشکل داره ولی من و خونواده ام بخاطر شخصیت و اخلاقش سخت نگرفتیم و گفتیم درست میشه . حالا نمی دونم چیکار بکنم که این حس بد رو ازش دور کنم ؟ اصلا باید کمکش بکنم و یهش زمان بدم یا اینکه توی موقعیت انتخاب قرارش بدم ؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز بهتره در این مورد کمکش کنید چون ایشون مسلما” در این مورد به مشکل برخورد خواهد کرد و ممکنه زندگی شما دچار تنش بشه … پس بهتره مشاوره کنید تا حضورا ” به شما در ایمن مورد کمک بشه … هر چند تمام این اختلافات به درک متقابل هر دوی شما در این مورد برمیگرده …. پس عجله نکنید و با فشار آوردن ایشون رو در مقابل معذورات اخلاقی قرار ندید

   پاسخ دادن
 151. دل شکسته
  دل شکسته میگه:

  من یه باریه جاشنیدم ک وقتی خدا میخواسته بندگانش بیافرینه براشون جفت هم میافریدوبرای بعضی جفتی نمی افرینه ماهم جزو اون دسته ادمهای هستیم ک جفت ندارم وتااخرش تنهاییم حتی بعدازمردنمونم تنهایم وکسی نداریم فقط بخاطراین که فرق داریم بایدیه عمرتنهاباشیم بایه عالمه ارزو و حصرت

  پاسخ دادن
  • یاس
   یاس میگه:

   به هرحال نظر من مردنه یه عده هم خیلی شیک تیکه میندازن کوتاهی ما هم یه عمر باید بغض کنیم.واقعا دلم نمیخواد کسی تو زندگیم باشه که بعدا از انتخابش پشیمون بشه.بله راست میگین باید تنها بمونیم

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   سلام من قدم کو تا هست خیلی ناراحتم

   پاسخ دادن
   • نویسنده سایت
    نویسنده سایت میگه:

    با سلام خدمت شما
    در مورد خیلی از خصلت های بدنی فرد خود تصمیم گیرنده نیست اگر شما این مسئله را بزرگ کنید دچار ضعف در اعتماد به نفس می شوید و ارتباط اجتماعی تان ضعیف می شود . بهترین کار این است که برای جلب توجه و مطرح کردن خود بر توانمندیهای دیگری که اکتسابی هستند تمرکز کنید مثل ارتباط موثر و بالا بردن اعماد به نفس خود . روانشناسن کانون مشاوران ایران جلسات لازم برای این آموزش ها را می توانند ارائه کنند ۲۲۳۵۴۲۸۲

    پاسخ دادن
 152. یاس
  یاس میگه:

  من قد بلندی ندارم چند ماهی هم میشه که بدطور از این موضوع ناراحت میشم حتی واسه تفریح از خونه بیرون نمیرم مدام مقایسه میکنم قدم ۱۵۲ ولی استایل خوبی دارم تعریف نباشه بخاطر همین میگن قدت تو چشم نیست ولی خودم بدطور ناراحتم مامانم قدش متوسطه رو به بلنده بابام قدش ۱۸۳ به بالاست موندم من چرا کوتاه شدم.راستش نمیتونم واسه ایندم کسی که دوسش دارمو انتخاب کنم چون قدش بلنده فکر کنم ۱۸۰ یا ۱۸۲ باشه شایدم بیشتر نمیدونم متوجه قدم شده یا نه خودش میگه خوبه ولی میترسم بعدا پشیمونش کنم به نظر شما منه بدبخت باید چیکار کنم؟!خسته شدم از کفش های پاشنه بلند :(( بعد شما ناشکری کنید که ۱۶۲ هستید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   بهتره شمای خوشبخت به جای اینکه جای کسی تصمیم گیری کنید ، تلاش کنید تا از این بندهای تلقین بیرون بیایت …. همینکه سلامت هستید و تناسب دارید باید خدارو شکر کنید … وقتی اینطور خلقت شدید پس کسی رو برای دوست داشتن شما قرار داده … وقتی نمیتونید چیزی رو تغییر بدید پس بهتره پذیرش این موضوع رو داشته باشید تا بتونید زندگی خوبی رو تجربه کنید
   .ورگنه تا ابد هم که فکر کنید چیزی به قد شما افزوده نمیشه

   پاسخ دادن
   • مهنا
    مهنا میگه:

    سلام من دختری هستم ۲۶ ساله قدم ۱۷۲ هست، واقعا دوست دارم قد شوهرم از من بیشتر باشه که نیست، هرچی پسر قد کوتاهه به ما می افته :((

    پاسخ دادن
    • ►Responder◄
     ►Responder◄ میگه:

     دوست عزیز وقتی کسی به دلتون نیست مجبور که نیستید قبولش کنید ….

     پاسخ دادن
 153. دل شکسته
  دل شکسته میگه:

  تو این زمونه فقط شده ظاهرهیچی دیگه مهم نیس من دیگه ب چ امیدداشته باشم یاایمان داشته باشم وقتی ادمای اطرافم یاکلن همه نگاهشون معناداره چطور میتونم
  من دیگه ب هیچی و هیچ کسی ایمان ندارم دیگه خسته شدم همه عقلاشون توی چشماشونه همین ن کمتربلکه بیشتر

  پاسخ دادن
 154. داغون
  داغون میگه:

  سلام واقعا خیلی درد اور من قدم ۱۶۸ وزنم ۵۸ شدیدا از کوتاهی قد رنج میبرم واقعا غمی بزرگی غمی که تو دلم هستش هیچکس نمیتونه درک کنه بدجور از خدا شاکیم بدجور

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   بهتره از خودتون و افکارتون شاکی باشید و شاکر باشید به خاطر سلامتی که دارید … دوست عزیز این بدن امانت پیش ماست و قرار نیست برای ابد با ما بمونه … زندگی کنید و توکل بخدا کنید و از زندگی خودتون لذت ببرید .. این افکار اگر تاثیری داشت تا به امروز قد شما و مشکلات بقیه دوستان خودبخود حل شده بود

   پاسخ دادن
 155. باران
  باران میگه:

  با سلام
  من ۵ ماهه عقد کردم قبل ازدواج مشاوره رفتم و همه جوانبو سنجیدم و نظر دادم البته با شوهرم دوست بودم ولی باز روال سنتی رو پیش بردیم در کل خوبه اما الان مسعله قد خیلی عذابم میده در حدی که از همسرم سرد شدم به حدی که به طلاق فکر میکنم چیکار کنم؟
  قد من ۱۶۰ قد شوهرم ۱۶۸

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   اولا” قد همسر شما بیشتره و این طبیعیه و برای شما نباید مشکلی داشته باشه
   ولی اگر میخوایت با بچه بازی زندگی خودتون رو نابود کنید خب حرف دیگریه و بهتره نه وقت خودتون و نه این پسر رو رو بگیرید و با بخشیدن مهریه خودتون رو با طلاق رها کنید …

   پاسخ دادن
  • دوست
   دوست میگه:

   باران خانم بنظرمن۸سانت اختلاف قد برای شما خوبه منو شوهرم کخ باهم هم قدیم چی؟؟؟!!!!!!!

   پاسخ دادن
  • مهدی
   مهدی میگه:

   قد من ۱۷۲ هست برای انتخاب همسر ۱۶۰ را کوتاه میدونم. برو حال کن شوهرت ۱۶۸ سانته

   پاسخ دادن
 156. asi
  asi میگه:

  سلام
  من به تازگی خواستگاری داشتم که از طریق همکارم باهاش آشنا شدم و قرار شد همو ببینیم اگه پسند شد با خانواده برای خواستگاری بیان که وقتی خانواده اومدن مادرشون معتقد بود از لحاظ قد و هیکل بهم نمیخوریم من قد کوتاهی دارم ولی آقا پسر قدش ۱۰ سانت با من فرق داشت و از لحاظ هیکل خیلی چاقتر از من بود ولی مادرشون منو چاقتر دیدن و بهونه آوردن و خیلی بی ادبانه زنگ زدن و با توهین گفت دیگه با پسرشون در ارتباط نباشم تمام اتفاقا وقتی افتاد که قرار گذاشته بودن برام نشون بیارن کلی در موردم و از زبون من به آقا پسر بد گفته بودن که حتی پسری که اینقدر ابراز علاقه و وابستگی میکرد حاضر نشد حرفامو بشنوه از اونروز بقدری داغون شدم که کارمو نمیتونم انجام بدم خسته ام از این همه بد بیاری و تنهایی نمیدونم دیگه چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز خیلی مسخره است که شما آرامش خودتون رو برای یک خواستگارتون اینطور به هم میریزید … باید خدارو شکر کنید که وارد چنین خانواده ای نشدید و خداوند به شما فرصت دوباره ای در زندگی خواهد داد … بهتره فردا رو با انرژی خوبی شروع کنید و به جای اینکه خودتون رو وابسته به این رابطه نشون بدید بسیار شاد و آرام رفتار کنید تا در مورد شما فکرای ناجوری نکنن که شما از غم این نه شنیدن به تب و لرز افتادید …پس کمی خوددار باشید و قوی برخورد کنید

   پاسخ دادن
 157. پریسا
  پریسا میگه:

  خانم دل شکسته خدا که باشد برایمان بس است پس لطفا لبخند بزنید وسپاسگذار باشید:)

  پاسخ دادن
 158. پریسا
  پریسا میگه:

  خانم دل شکسته اصلا ناراحت نباشید هرکس لیاقت داشتن هردختری راندارد اگرواقعا شمارو دوست داشته باشه کسی حتما هرجاکه باشیدمیاد وشمارو مال خودش میکنه

  پاسخ دادن
 159. پریسا
  پریسا میگه:

  سلام من ۲۳سالمه وبایه پسری نامزدکردم که دوسانتی ازمن کوتاه تربود ولی به مرورزمان قدش اذیتم میکرد حس بدی داشتم تااینکه نامزدی را به هم زدم الان هم پشیمان نیستم.واقعاحس بدی بود

  پاسخ دادن
 160. دل شکسته
  دل شکسته میگه:

  دختری هستم۲۷ساله لیسانس نقاشی دارم قدم ۱۴۰واین موضوع منو خیلی اذیت میکنه خواهرکوچیکترم ازمن تقریبابلندتره و ازدواج کرده تمام دخترای کوچکترازخودم از فامیل دوست و اشناهمه ازدواج کردن خیلی تنهاو دلشکسته شدم از بیرون رفتن دوست ندارم چون نگاهای مردم و حرفاشون خیلی ناراحتم میکنه هیچ دوستیم ندارم ک باهاش حرف بزنم از وقتیم خواهرم ازدواج کرده خیلی تنها شدم زیاد خواسگارنداشتم بخاط قدم خودشوم نشکل نداشتن اما خانوادشون مشکل داشتن از نظر مادی مشکلی نداریم ۷سال پیش با اقای اشناشدم همو خیلی میخواستیم ولی بخاطر قدم خانوادش قبولم نکردن الان بعد۷ سال دوباره باهم در ارتباط هستیم تلفنی سالای قبلم کموبیش در ارتباط بودیم ولی الان بیشتر اما هر موقه احساسمو بهش میگم رفتارش سر میشه نمیدونم دیگه چیکارکنم ک علاقه منو باور کنه بارهاشده ب فکر خلاص شدن ب لین زندگی ب سرم زده تاشاید احساس منو باور کنه خیلی تنهاو منزوی شدم،چراباید قد برای خیلیا مهمه چرا ایا این خوشبختی میاره وقتی کسی اخلاق نداشته باشه حالا قدشم بلند ایا بازم خوشبخته،ب نظر من علاقه و دوست داشتن و ارامش مهمه این خوشبختی میاره لذت زندگی میاره اکثر پسرا قد برلشون مهمه میخوان پز بدن ک طرف ببین چ چیزیه ولی ایا این خوبه اگه اخلاق نداشته باشه ایا بازم قد برلشون مهمه ؟ازنظرمن فقط ارامش دوست داشتن مهمه ن چیزی دیگه اونایم ک قد براشون مهمه برن پس باادامای قد بلندببینن بازم از نظر خودشون راضی هستن همه چی واسشون اوکی هست یا نه

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز چیزی که خیلی مهمه اینه که در زندگی ارامش داشته باشید و این آرامش رو شما با شریک زندگیتون بدست میارید که شمارو همینطور که هستید بپذیره
   به خدا توکل کنید و تفکرتون رو مثبت کنید هر چند سخت باشه … چون کسی از فردای خودش خبر نداره

   پاسخ دادن
 161. دل شکسته
  دل شکسته میگه:

  سلام،دختری هستم۲۷ساله دانشجوکارشناسی نقاشی و اوقات روز پیش دوستم اموزشگاه نقاشی همکارش هستم،الان جامعه ما شده فقط ظاهر نمیدونم اینقدر همه چیشون کامله ک فقط قد براشون مهم شده من خودم ۱۴۰قدم زیاد خواسگارنداشتم بخاطر قدرم خوداشون مشکل نداشتن اما خانوادهاشون مشکل داشتن از نظرمالی مشکلی نداریماین مسله برای خیلی مهم شده خواهرکوچیکم ازمن تقریبا بلندتره ازدواج کرده و این بیشترمنو ناراحت کردتمام دخترای فامیل از من کوچیکترازدواج کردن والین موضوع خیلی ناراحتم کرده در حال حاظر با اقای اشناهستم ک ۷ساله در ارتباط هستیم فقط تلفنی ایشون سال اول اشنای در مورد من ب خانوادشون گفته ولی بخاطر قدمن قبول نکردن خودش مشکلی نداشت ولی الان بعد۷سال خس میکنم این موضوع براش مهم شده،من خیلی بهش علاقه دارم و وقتی احساسم میگم رفتارش سرد میشه این موضوع خیلی اذیتم میکنه بارها بارها ب لین فکربودم ک از این زندگی خودم خلاص کنم شاید اون موقه احساس منو باورش بشه،دیگه از همه چی خسته شدم،ن هدفی دارم ن انگیزه،هیچی برام خوشایند نیس دنیای الان شده ظاهر وپول
  اون اقایون و خانمهای قد و پول برالشون مهمه ب نظرتون واقعا باهاشون خوشبختین؟اون اقایونی خیلی قد برلشون مهمه یاخانمها اینقدر مهمه براتون،یعنی اگه باکسی ک از نتظر قدی بهتون بخوره واقعا خوشبختین هیچی از زندگکی کم ندارین ک فقط مسله قد بود؟شمابایه زیبای خفته ازدواج کن اما اخلاقش مثل سگ باشه ایا خوبه واسه اونای ک ظاهر قد براشون مهمه
  اعتقاد من اینکه مهمترین اصل زندگی دو طرف عشو علاقه و تفاهم وقتی همو واقعا دوست داشته باشن هیچی مانعشون نیس حتی بدترین چیزها ک واسه بعضیا مهم اگه عشق باشه دوست داشتن باشه وقتی یه مشکل پیش میاد این دوست داشتن علاقه مانع مشکلشون نمیشه و باعث فراموش شدن مشکله فقط باید عشق واقعی باشه اگه دروغ تظاهر باشه اون دیگه عشق نیس داغون شدن طرفینه
  ای کاش تواین دنیای بی رحم فقط علاقه دوست داشتن و ارامش مهم بود برای همه ن قد و ظاهر یا پول
  …………..

  پاسخ دادن
  • بنده خدا
   بنده خدا میگه:

   سلام.منم یک خانمی در بستگانم هست که هم قد شماست با اینکه موقعیت اجتماعی و شغلی و مالی خوبی داره اما خواستگار نداشته.

   پاسخ دادن
   • دل شکسته
    دل شکسته میگه:

    پس چقدر مابدبختیم

    پاسخ دادن
  • زیبا
   زیبا میگه:

   عزیزم خودتو ناراحت نکن.غصه این دنیارو نخور.خدا خودش اون بالا نشسته داره هممونو میبینه.بهت پیشنهاد میکنم برای اینکه آروم بشی با خدا خلوت کنی و سر نماز زیاد باهاش رازو نیاز کنی.باور کن اگه از ته دل واقعا از ته دل به خدا توکل کنی هیچ چیز غیر ممکنی تو این دنیا وجود نداره.من این تجربه رو داشتم که دارم بهت میگم.پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنی به شرطی که ایمان و باور قلبی داشته باشی.

   پاسخ دادن
   • دل شکسته
    دل شکسته میگه:

    من دیگه به هیچی ایمان نداره به اندازه کافی هرچی داشتم بس دیگه نتیحه نداشت جای مادیگه تواین دنیانیست

    پاسخ دادن
 162. ناشناس
  ناشناس میگه:

  دختری هستم با قد ۱۷۰ و شوهرم قدش ۱۶۵ است ۴ سال از ازدواجم میگذرد ولی با این موضوع هنوز کنار نیامده ام اقای دکتر تو رو خدا بگویید چه کنم؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز اگر زندگی خوبی دارید پس شاکر خداوند باشید و کمی به عروسی های خارجی ها هم نگاه کنید که با چه اختلاف قدهایی ازدواج میکنن و خوشحال و شاد هستند
   متاسفانه این مشکلات بیشتر در کشورهای جهان سوم نمود داره

   پاسخ دادن
  • bahar
   bahar میگه:

   دوست عزیز من هم دقیقا مشکل شما را دارم وواقعا نمیدونم چیکار باید بکنم؟!!!!۱

   پاسخ دادن
 163. س.م.ی.ر.ا
  س.م.ی.ر.ا میگه:

  این یه مساله ی سلیقه ایه، طرف مقابل اگه به دل بشینه دیگه مشکلی پیش نمیاد اما این که بعضیا میگن حالا همه ی مشکلات حل شده فقط مونده قد،یا این که میگن اصلا مهم نیست و از این حرفا باید بگم که شاید تو همچین موقعیتی قرار نگرفته باشن که کسی هم قد خودشون یا کوتاهتر بهشون پیشنهاد ازدواج داده باشه، چون وقتی ادم خودش تو این شرایط قرار میگیره واقعا تصمیم گیری سخت میشه.خدا همه رو ببخشه و به راه راست هدایت کنه.ان شاالله همه خوشبخت بشن

  پاسخ دادن
 164. حسام
  حسام میگه:

  من خواستگاریه دختر ی رفثم. که قدش ۱۴۸خودم ۱۷۹

  تردید دارم تور خدا راهنمایم کنید شراىطش خوبه از خودم میترسم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   وقتی در خواسته خودتون تردید دارید و نتونستید ارتباط برقرار کنید چرا به خواستگاری رفتید ؟ و اگر هم رفتید چرا اینقدر مضطرب هستید خب وقتی این اختلاف قد به دل شما نیست دلیلی برای ادامه این رابطه وجود نداره

   پاسخ دادن
   • غریبه
    غریبه میگه:

    نمیدونم این پاسخ گو کی هست که این جوابها رو میده واقعا!! طرف میگه تردید دارم چرا میگی کنسل بشه یعنی به نظر شما آدم قبل ازدواج نباید تردید بکنه؟

    پاسخ دادن
    • ►Responder◄
     ►Responder◄ میگه:

     دوست عزیز وقتی کسی برای رفع تردید خودش تلاش نکنه و بخواد با این شک و تردید وارد زندگی مشترک بشه مسلما” در آینده به مشکل برخورد خواهد کرد …
     کسی نباید با شک و تردید وارد ازدواج بشه باید با قطعیت باشه و این قطعیت با شناخت اتفاق میفته و این شناخت با مشاوره و مراوده و معاشرت
     به هر حال سوالات کلی مطرح میشه و جواب ها هم کلی …

     پاسخ دادن
 165. ناشناس
  ناشناس میگه:

  ژاله خدا نکشتت خیلی بانمکی من اگه جات بودم باهاش ازدواج میکردم خیلی ادم با مزه اییه من فک میکنم داره شوخی میکنه میخواد کرم بریزه اذیتت کنه احتمالا تو دلش کلی میخنده ولی زوج بانمکی هستین از نظر اخلاقی مخصوصا

  پاسخ دادن
 166. ژاله
  ژاله میگه:

  ببخشید در قسمت قبل ادرس ایمیلم رو اشتباه وارد کردم میخواستم اگه میشه سوال من پنهان بمونه و لطف کنید از طریق ایمیل بهم پاسخ بدید،ممنون میشم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز اینجا یک سایت با کاربرد عمومیه و امکان پنهانسازی نیست و در ضمن امکانات ارسال خصوصی رو هم نداره
   میتونید سوالتون رو پیدا کنید و لینکشو بذارید تا حذف بشه

   پاسخ دادن
 167. ژاله
  ژاله میگه:

  سلام من دختری ۲۰ ساله هستم خواستگاری دارم ۲۵ ساله با قد۱۹۷،و خودم قدم۱۵۸هست،اون میگه که دوست داشته همیشه با کسی ازدواج کنه که که خیلی کوتاه و ریز باشه،،ولی من میترسم از لحاظ جنسی در آینده مشکل پیدا کنیم،چون لوله ی رحم کوتاه باعث ایجاد دردهای شدید تو رابطه میشه آیا تفاوت قدی ما خیلی حاد هست!؟ البته خواستگار من خیلی لاغر و بلند هستو برعکس من تپل و کوتاه،ظاهر مهم نیس من نگران چیزای دیگم،ی مشکل دیگم هست،خواستگاری گفته اگه حرفم رو گوش نکنی میخوابونمت رو زانوهام. و حسابی تنبیهی میکنم،واقعا هم این زور رو داره هر بلایی بخواد سرم بیاره،اما در کل آدم مهربون و آرومی هست،دتحصیل کرده هم هست،فوق داره،حالا موندم باهاش ازدواج کنم یا نه،به مامانمینا خجالت می‌کشم بگم دست به زن داره،دوستشان دارم،اونم همینطور،ولی میترسم،آخه بچش نیستم که کتکم بزنه،حالا آقای دکتر به نظر شما باهاش ازدواج کنم!؟ میترسم بدجوری..

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   در این مورد با توضیحاتی که گفتید نباید مشکلی باشه و لی برای اینکه بتونید درست انتخاب کنید و همدیگرو خوب بشناسید حتما” باید با مشاوری مجرب مشورت کنید
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ دادن
 168. سحر
  سحر میگه:

  قد من ۱۶۴ احساس میکنم خیلی قدم بلنده غیر استانداردم.چند وقت سر همین موضوع افسردگی گرفتم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   نگران نباشید چون در حد استاندارید

   پاسخ دادن
 169. پریسا
  پریسا میگه:

  سلام من چندماهه یه خاستگاردارم باقد۱۶۵ وقدمن ۱۶۷به نظرشمادر آینده افسوس مردهای قدبلندرانمیخورم؟اینم بگم پسرخوشگل وخوش تیپیه

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   خانم ها دوست دارن به افرادی ازدواج کنن که از هر نظری از خودشون برتر باشن .. از نظر تحصیلات/موقعیت اجتماعی / قد و سن و … پس این مورد به خود شما برمیگرده که شما چقدر این دو سانت قد براتون مهم باشه….

   پاسخ دادن
 170. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام ببخشید میخواستم درباره مشکلم از شما مشاوره بگیرم یه ماهه با پسری اشنا شدم خیلی دوستش دارم اونم منو دوست داره اومده خواستگاریم اما پدرم جواب رد داده چون قدش از من کوتاهتره بهم بگید چیکار کنم

  پاسخ دادن
  • پاسخگو
   پاسخگو میگه:

   دوست عزیز پدر شما بهتر میدونه دخترا دوست دارن به کسی در زندگی تکیه کنن که از همه لحاظ در مرتبه ای بهتر و بالاتر از خودشون باشه به همین خاطر در آینده همین کوتاهی قد ممکنه زندگی شما رو به چالش بکشونه … چون ممکنه شما از معرفی کردن ایشون در اجتماع احساس خوشایندی نکنید … پس اگر در این مورد مشکلی ندارید با پدرتون صریح و روشن صحبت کنید …
   در ضمن چنین اتفاقاتی نیاز به گذشت زمان داره تا خانواده ها بتونن با شرایط جدید اشنا شده و به نوعی قبول کنن … البته نباید در هیچ مرحله ای پیشگویی کنید تا وقتی که به نتیجه برسید ..پس مدتی صبور باشید تا جو آرام بشه و بعد در این مورد صحبت کنید … استفاده از افرادی معتمد در خانواده که بتونن واسطه بشوند میتونه تاثیر زیادی داشته باشه

   پاسخ دادن
 171. ماریا
  ماریا میگه:

  سلام
  دوستان منم همین مشکلو دارم خودم ۱۶۰ و خواستگارم ۱۶۴ . ولی همیشه دوست داشتم همسرم قد بلند باشه. همه شرایطش خوبه . اخلاق و رفتارش خیلی خوبه. فقط میترسم در اینده تو روحیم اثر بزاره و تو زتدگی برام عقده بشه که چرا همسرم کوتاهه. چی کار کنم ؟؟؟

  پاسخ دادن
  • پاسخگو
   پاسخگو میگه:

   دوست عزیز همینکه در کنار هم تناسب و توازن داشته باشید ملاک عمله ولی اگر فکر میکنید در آینده زندگی شمارو تحت تاثیر قرار خواهد داد بهتره خوب فکر کنید و بعد با مشاوری مجرب مشاوره ای حضوری و دو نفره داشته باشید تا بتونید به تصمیم و انتخابی درست برسید
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   پاسخ دادن
 172. سردرگم
  سردرگم میگه:

  سلام من یه خاستگاردارم ک۶سانت ازم کوتاه ترهنمیدونم باید چیکار کنم دوسش دارم و قدم برام مهمه

  پاسخ دادن
  • پاسخگو
   پاسخگو میگه:

   دوست عزیز مسلما” اگر قد بری شما مهم باشه میتونه روی زندگی آینده شما تاثیرمنفی بذاره …در این موارد به خود شما بستگی داره که کدوم کفه رو انتخاب کنید دوست داشتن و یا مشکل قد
   باید تصور کنید در آینده میتونید با ایشون توی خیابون قدم بزنید و احساس ناراحتی هم نکنید ؟
   آیا میتونید اونو به راحتی به دوستانت نشون بدی ؟ و …
   اگر لازم باشه باشید مشاوره حضوری مراجعه کنید تا در این جلسه بهتر به شما در مورد راهکارها کمک بشه

   پاسخ دادن
 173. نگران
  نگران میگه:

  باسلام، من دختری هستم ۱۷۰ سانتی و ۳۰ ساله یه خواستگار دارم که ۳۸ سالشه و ۱۷۵ سانت. خودم دانشجوی دکترام ولی ایشون مهندس هستند و یه جای خوب مشغول کار و از لحاظ مالی در حد متوسطه. از نظر اخلاقم تا حالا به تفاهم رسیدیم. یه جورایی به اشتراک در زندگی مشترک ایمان داره و حرفاش منطقی و پختس و برای خانوم آیندش خیلی احترام قائله.
  مشکل اینجاس که من همیشه آرزو داشتم همسرم قدش خیلی بلندتر از من باشه. واقعا الان موندم چکار کنم. میترسم بعدا پشیمون بشم. میشه بهم کمک کنید؟

  پاسخ دادن
  • پاسخگو
   پاسخگو میگه:

   دوست عزیز اول از همه برای زندگیتون معیارهای استاندارد و درست تعریف کنید … اگر واقعا” فکر میکنید برای زندگی آینده شما این قد ایجاد مشکل میکنه بهتره زودتر رابطه رو کات کنید تا وابستگی بیشتر از این نشه و هر دو تکلیفتون روشن بشه به هر حال هر کسی حق داره تا نظر و درخواستی داشته باشه

   پاسخ دادن
   • نگران
    نگران میگه:

    میتونه بعدا منو دلسرد کنه؟

    پاسخ دادن
 174. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام.به نظر من قد اصلا مهم نیست
  من خودم١۵٠سانت قد دارم اما پسری که قراره باهاش ازدواج کنم١٨۵!واقعا هم عاشق هم هستیم و بی صبرانه منتظر بهم رسیدنمون

  پاسخ دادن
 175. Msm
  Msm میگه:

  سلام ببخشید من عضو کوتاه قد یه خانواده بلند قامتم؛یعنی تمام اعضای خانواده بلند قدن؛برادرهام ١٩٠ به بالا و فقط منم که قدم ١۶۵ هست، حالا یه خواستگار دارم که این پسر هم قد منه!!! ینی ١۶۵!!! ازلحاظ اخلاقی و سایرمعیارها تقریبا خوبه، ولی از لحاظ ظاهری نمیدونم تصمیم درست چیه؟ و از هرکس هم کمک میخوام میگن نظر خودت مهمه! خب ازنظر من این اقا کیس خوبیه ولی من که هنوز وارد زندگی مشترک نشدم. و مخصوصا با مادرم که مشورت میکنم میگن این قد برای پسر ایجاد مشکل میکنه علی الخصوص که در خانواده ما همه بلند قدن و مدام باید حرف از غریبه و آشنا بشنوی درحالیکه فرصتهای خیلی بهتری برای ازدواج داری که از لحاظ ظاهری م برات مشکل ساز نخواهند بود.از یه طرف میترسم با رد کردن بعداً پشیمون بشم و از یه طرف با قبول کردن… میشه لطفاً راهنماییم کنید!

  پاسخ دادن
  • پاسخگو
   پاسخگو میگه:

   خب دوست عزیز قد شما هم در همین حده و تناسب خوبی دارید … بهتره در این مورد مشاوره ای حضوری کنید … چون فکر کنید شما با ۱۶۵ با پسری ازدواج کنید که ۱۹۰ باشه آیا ۳۰ سانت تناسب خوبی به حساب میاد ؟
   کمی واقع بین باشید و با توجه به قد و شرایط خودتون موضوع رو بسنجید

   پاسخ دادن
 176. مهسا
  مهسا میگه:

  سلام
  من قدم ۱۶۳ و دوستم ۱۶۹ هردو چهره جذابی داریم و هرکی ( جز دخترای فامیل ) مارو دیدن گفتن چه بهم میاین
  همه چیزش عالی چهرش و فرهنگ و خانواده و اخلاق به هم میخوریم وضعشون هم خیلی خوبه
  فقط اولین بار که دیدمش همین قد زد تو ذوقم ولی بقیه مسائل و اینکه همو عاشقانه میپرستیم مانع این شد که بهم بزنیم. فقط ازش خواستم باشگاه بره با هیکل درشت جذاب تر میشه و اختلاف قد دیگه واسم مهم نمیشه . گاهی تفکرات فامیل منو میترسونه ولی میبینم که اقایون قدبلند حداقل توی فامیل هم چنان اش دهن سوزی نیستن. گاهی فقط میگم کفش پاشنه بلند نمیتونم بپوشم واسه مجلس که خودمو قانع میکتم چون میشه باز کاریش کرد.
  الان چهار ساله باهمیم و خواسته های من واسه ازدواجو یکی یکی داره فراهم میکنه تا بعدش بیاد خاستگاری.
  جوری شدم. که وقتی کنار یه قد بلندتر می ایستم احساس راحتی ندارم چون مجبورم سرمو خیلی بلند کنم و گردنم درد میگیره!!!! هروقت هم این افکار میاد سراغم به خودم میگم باز داری بچه میشی و سطحی نگر.
  امیدوارم روزی دید و ملاک ازدواج تو جامعه مون تغیر کنه::

  پاسخ دادن
 177. شیدا
  شیدا میگه:

  من قدم۱۶۱٫پسری ک میخامش ۱۹۳ازش خجالت میکشم..بخاطرقدم خیلی ناراحتم..افسرده شدم..دیگه هم امیدی ندارم.دخترای بلندقدو میبینم بغض میکنم.روزی صدبارارزومیکنم ای کاش جای اونها بودم..نمیتونم زندگیمو به روال عادی برگردونم.

  پاسخ دادن
  • س
   س میگه:

   قدت که خیلی هم خوبه متوسطه پس من چی بگم قدم ۱۵۲ هست ؟پسری که دوستش داشتم هم به خاطر همین قد از دست دادم ولی برام دیگه مهم نیست چون مطمعنم اون لایق من نبوده وگرنه هیچ وقت برا فقط قد منو رها نمیکرد با این که بارها بهم میگفت عاشق اخلاق و رفتارتم اوایل خیلی افسرده بودم ولی الان دیگه تصمیم گرفتم به این مسایل فکر نکنم و میخوام با پیشرفت زیاد توی تحصیلات و کار به آرزوهام برسم نه اینکه واسه خاطر قد بخوام عمرمو تو ناراحتی بگذرونم. موفق باشی عزیزم

   پاسخ دادن
 178. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام من وقتی ازدواج کردم فکرکردم قد زیاد مهم نیست و بقول خیلی از شماها به معیارهای دیگه توجه کردم ولی متاسفانه بعد از۳سال زندگی مشترک هررزوز کوتاهی قد شوهرم مثل تیری به روحم میخوره هردوی ما۱۶۳ هستیم …
  البته ازخیلی جهاتهم باهم اختلاف داریم…
  اما اگر شوهرم ان کسی بود که من میخواستم شاید برای خیلی از چیزها کوتاه می آمدم خیلی به طلاق فکرمیکنم اما میترسم…
  خیلی ظاهر برام مهمه درانتخابم سعی کردم باعقل تصمیم بگیرم و به دلم گوش ندهم اما نتاسفنه نشد…
  من بخاطر زیبایی و نجابت بعد از ازدواج در موقعیت های کاری و دانشگاه چندین خواستگار هم پیدا کردم که باز این بیشتر من را آزار میددهد…
  توروخدا کمکم کنید خیییییییلی بلاتکلیفم

  پاسخ دادن
  • پاسخگو
   پاسخگو میگه:

   دوست عزیز اینکه شرایط و معیارهایی که برای ازدواج داشتید رو نتونستید بدست بیارید شمارو به افسردگی میکشونه … پس دوست عزیز بهتره کمی بایستید و فکر کنید چون با چنین دیدگاهی نمیتونید ادامه بدید و هر روز تحمل زندگی برای شما سخت تر خواهد شد مگر اینکه سازگاری به خرج بدید و کاملا” این مشکل رو نادیده بگیرید
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   والله قدر زندگیتو بدون بچسب به زندگیت.همه که کامل نیستن .در ضمن تا چیزی از دست ندی چیزی دیگه ای به دست نمیاری.حساس نشین.فقط کوتاهی قد داره خدا رو شکرمریضی مشکل آن چنانی نداره.مطمین باش پشیمون نمیشی

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   الکی خودتونو ناراحت میکنین.من و شوهرم هم قدیم هیچ مشکلیم نداریم حالا ۴سالم از ازدواجمون میگذره ازش رازیم

   پاسخ دادن
 179. ناشناس
  ناشناس میگه:

  الیشا کاتبرت ۱۵۹ ودیان فانوف ۱۹۱
  مرد از زن هم بلندتر میخواین عکسهای چالیز ترون و همسرش رو ببینید

  پاسخ دادن
 180. الی
  الی میگه:

  بابا برید اختلاف قدی شکیرا رو با جراد پیکه ببینید
  یا الیشا کاتبرت با همسرش

  پاسخ دادن
 181. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام من دختری هستم۲۸ ساله لیسانس دارم خانواده خوب دارم ماشین دارم قدم ۱۷۶ سانته یک ساله با کسی هستم که قدش ۱۶۶ سانته لاغره اما من متناسبم ب ظاهر همه میگن اون سنش کمتره اما فقط ۸ ماه من بزرگترم خیلی منو میخواد اما من نمیذارم بیاد خواستگاری چون از فامیل و اشنا خجالت میکشم بنظر شما چیکار کنم وضع مالیشم از من کمتره خانوادشم همینظور دیپلمه هم هست اما خیلی خیلی دوسم داره.ممنون از راهنماییتون

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   دوست عزیز وقتی در هیچ موردی به دل شما نتونسته بشینه پس این آشنایی مردود هست و شما بیهوده نگران انتخاب هستید
   پس خواهشا” خودتون رو با توجیحات ” دوسم داره ” گول نزنید چون شما هم اگر مدتی یک گنجیشک رو داشته باشید بهش وابستگی پیدا میکنید و این ربطی به دوست داشتن / عشق و یک عمر زندگی نداره

   پاسخ دادن
 182. BaraN
  BaraN میگه:

  Slm mnm 18 salame v qadam 1.57-1.60 hame pesarayi k azam xosheshOon miad qadeshOon az 1.80 bolandtare benazaram inke qad xeili moheme v ina hamash cherte xob bazia k asan qad nadaran face v qiafe v tipeshOon ham b dard naxore k xastegar nadaran vali mn az qadam ziadi raziam v hich vaqt b kamm razi nashodam v nemisham baqie ham bayad roOo etemad b nafseshon kar konan

  پاسخ دادن
 183. najme
  najme میگه:

  سلام خواستگاری دارم که از لحاظ قد یکم کوتاه تره باتوجه به شرایط مورد بدی نیست اما من خیلی برام چهره وقدو هیکل مهم بود حالا باتوجه به این که سنم بالا تر رفته ازخواسته هام کم کردم اما نمیدونم واقعا میتونم اهمیت ندم به این وضع نمیخوام تصمیم اشتباه بگیرم.

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   دوست عزیز اگر ایشون نتونسته به دل شما بشینه پس چطور انتظار دارید با ایشون رابطه عاطفی برقرار کنید و شناخت و اعتماد رو بدست بیارید ؟
   بهتره در این مورد بیشتر تفکر کنید چون همین مورد میتونه زندگی شما رو در مدت کوتاهی به جدایی و طلاق بکشونه

   پاسخ دادن
 184. نازنین
  نازنین میگه:

  سلام
  من ۲۴ ساله و قدم ۱۶۵
  و همسرم ۳۰ ساله و ۱۶۳
  موقع ازدواج خیلی تردید داشتم واسه جواب دادن
  از لحاظ تیپ و ظاهری من بلندتر و درشت تر به نظر میام هرچند یکم وزنم بیشتره
  اولاش از نگاه مردم ترسیدم اما اینقد همسرم خوبه و از هر لحاظ عالی که حرف مردم برام مهم نیست
  گاهی اوقاتم شده تا الان خیلی مقایسه میکنم اما یاد خوبیاش می افتم یادم میره . اما اینو بدونید از لحاظ جنسی تا الان مشکلی نداشیم
  شما هم نگران نباشید
  اخلاق و تفاهم حرف اول رو میزنه !
  اشتباهه به خاطر چند سانت پسر خوب و پاک و با اخلاقو از خونتون بیرون کنید
  چون با هر کی باشه همسرش خیلی خوشبخته

  پاسخ دادن
  • میلاد
   میلاد میگه:

   ای کاش همه مثل شما فکر میکردن …..

   پاسخ دادن
 185. تنها
  تنها میگه:

  سلاام. من دختری هستم با قد ۱۴۵ مادر خوهر پسری،به خواستگاری میاد منو رد میکنه و برای،پسرش،نمیپسنده . من افسردگی دارم میگیرم . کم مونده خودمو بکشم

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   دوست عزیز خودتون رو از این افکار پوچ جدا کنید … حالا یکی دو نفر شما رو پسند نکردن که دلیلی برای خودکشی نیست … هر کسی قسمت و مسیری در زندگی داره که باید طی کنه … پس همسر شما هم در وقت معین به شما خواهد رسید … اگر فردی معتقد باشید خوندن هر شب ۵ بار سوره شمس میتونه به شما کمک کنه پس به خداوند توکل کنید و شاکر باشید که سالم هستید

   پاسخ دادن
 186. سارا
  سارا میگه:

  ی خاستگاری دارم با هم همکلاس بودیم…اون منو خیلی دوست داره منم کم کم علاقه مند شدم قد من ۱۶۴ و قد اون ۱۶۷وقتی دیگران میگنن قدش کوتاه و ریز میزس سست میشم و علاقم کم میشه بهش خیلی منو دوست داره و پسر خیلی خوبیه لطفا نظر بدبد

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   دوست عزیز قد شما هم ۱۶۴ هست و با ایشون تناسب داره … پس هر دوی شما در یک مقیاس اندازه قرار دارید
   توصیه اینکه مشاوره ای حضوری و دو نفره با مشاوری مجرب داشته باشید …. ولی شما برای ازدواج نگرانی خاصی نخواهید داشت … و اینو بدونید مردم در همه حال حرف میزنن
   و شما قرار نیست ارامش زندگیتون رو به خاطر چنین موارد بی ارزشی از بین ببرید …. مگر اینکه شما کلا” از ایشون خوشتون نیاد که مسئله راه دیگه ای رو طی خواهد کرد

   پاسخ دادن
 187. مهیار
  مهیار میگه:

  سلام به دوستای عزیز میخواستم بگم قد یه چیز ظاهریه و اگه ژنتیکی باشه نمیشه کاریش کرد باید همون اندازه از قدت رو قبول کنی و نباید به اینکه مردم چی میگن اهمیت بدی چون اگه قد بلند باشی میگن چه قد بلنده اگه قد کوتاه باشی میگن چه قد کوتاهه خلاصه هر جوری که باشی چه بخوای چه نخوای مردم نظر میدن.پس نباید به حرفای بقیه گوش داد و فقط باید خودت رو قبول کنی و با خود کم بینی مبارزه کرد.

  پاسخ دادن
 188. سارا
  سارا میگه:

  حرف های شما بهم دلگرمی میده خیلی ازتون متشکرم:-)