ازدواج با فردی از تبار و فرهنگی دیگر

ازدواج با فردی از تبار و فرهنگی دیگر

ازدواج با فردی از تبار و فرهنگی دیگرReviewed by Dr farhang on Sep 3Rating: 3.0ازدواج با فردی از تبار و فرهنگی دیگرازدواج با فردی از تبار و فرهنگی دیگر همچنین به دلیل رفت آمد های بین المللی و به خصوص به دلیل پیشرفت های تحصیلی هر ساله بسیاری از جوانان ایرانی برای ادامه تحصیل به نقاط مختلف دنیا رفته و پس از مدتی در آنجا ماندگار می شوند.

جهان کوچک تر شده است و میزان ارتباطات بین افرد در نقاط مختلف دنیا بیشتر. بسیاری از مردم در کشور های مختلف با هم در تماس بوده و تبادل نظر می کنند. همچنین به دلیل رفت آمد های بین المللی و به خصوص به دلیل پیشرفت های تحصیلی هر ساله بسیاری از جوانان ایرانی برای ادامه تحصیل به نقاط مختلف دنیا رفته و پس از مدتی در آنجا ماندگار می شوند.

line-separator

حضور جوانان ایرانی در کشور های مختلف به منزله پیشآمد فرصت های مختلف ازدواج و همچنین زندگی در آن کشور ها می باشد و همواره آنان را برای انجام این کار وسوسه می کند. لازم به ذکر است که با توجه به تفاوت فرهنگی و سطح اجتماعی که بین کشور عزیزمان ایران و دیگر نقاط دنیا وجود دارد و همچنین با توجه به عدم تطابق مذهب و دین همواره مشکلاتی از قبیل عدم تفاهم مذهبی، عدم حرف شنوی از یکدیگر و عدم درک متقابل پدید می آید.

line-separator

زندگی مشترک مشکلات خاص خود را دارد و برای غلبه بر این مشکلات باید علاوه بر آگاهی و توانایی مدیریت، یک مشاور خوب و با تجربه را هم در اختیار داشت تا با توجه به علم روز روانشناسی و با شناخت کامل از تمامی فرهنگ ها و مشکلات آن، یک راهنمای خوب برای انسان باشد. اما توصیه روانشناسان این است که تا حد ممکن از ازدواج با اتباع بیگانه خود داری کرد زیرا زمان زیادی را باید صرف آشنایی با فرهنگ همدیگر کرد از طرفی دیگر کسانی که این قصد را دارند قبل از ازدواج، به مشورت و آگاهی کامل دعوت می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.