رابطه ناخواسته با فرد متاهل

از قدیم ودر فرهنگ بسیاری از جوامع، خواستگاری مردان متداول بوده و بیان خواستگاری از طرف دختران عرف نبوده است مهمترین دلیل این کار حفظ حرمت و حیثیت زن و تکریم و احترام به شخصیت بزرگ وی بوده است. عده ای بر این باورند که خواستگاری مردان بر طبق اصول بوده و بیان خواستگاری و ازدواج از طرف دختران، خلاف قانون آفرینش بوده و از عفت و حیا زن به دور است. بنا بر گفته استاد مطهری، این طبیعت مرد است که طلب عشق و اظهار محبت کند و زن مظهر مطلوب و معشوق بوده و در واقع مرد پروانه و زن شمع می باشد. این گفته استاد مطهری نشان دهنده این موضوع است که خواستگاری از سوی مردان نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا رواج و مرسوم است زیرا می توان به عنوان قانون طبیعت از آن یاد کرد.

 

اما همانطور که همواره نمی توان یک موضوع طبیعی را به عنوان قانون در نظر گرفت، باید داست که خواستگاری دختران اشکال و مانعی نداشته و ندارد اما برای این کار باید نکاتی را در نظر گرفت. در ابتدا اینکه پسران باید بدانند اظهار عشق از سوی دختران به منزله صداقت و پاک بودن عشق بوده و فقط به قصد ازدواج است و نه چیز بیشتر البته این کار باید زیر تظر والدین صورت پذیرد.در ادامه دختران تا حدی که می توانند باید از اظهار علاقه به قصد ازدواج به پسر مورد علاقه شان به صورت مستقیماً خود داری مرده و روش های غیر مستقیم را پیش رو بگیرد تا ضمن حفظ شأن دختر، عشق و علاقه وی نیز بیان شود. در ضمن باید بدانید که طرح مسئله ازدواج از سوی دختر ، موضوعی جدید نبوده و پیشینه ای تاریخی اسلامی دارد به گونه ای که حضرت خدیجه وقتی کمالات و ایمان پیامبر اکرم (ص) را مشاهده نمود، به آن بزرگوار پیشنهاد ازدواج داد. بنابراین اقدام به خواستگاری از سوی دختران منع شرعی نداشته و ندارد.البته به شرطی که برای دختران باکره به اذن پدر باشد.اما این امر پیامدهایی منفی نیز در بر دارد که البته بسته به پسر و دختر می تواند ضعف و شدت داشته باشد. شنیدن جواب منفی از سوی دختران به همان اندازه که بد و منفی است ، شنیدن نه از سوی پسران نیز می تواند ضربات بدی به روحیه دختران وارد کند بنابراین دختران باید خود را آماده شنیدن جواب رد نمایند. به دلیل اینکه این خواستگاری خارج از عرف می باشد پیامدها و حرف و سخ هایی از سوی آشنایان و اطرافیان را در بر دارد بنا براین زوجین باید خود را آماده این سخنان کرده و برای مدیریت و پشت سر گذاشتن آن خود را آماده نمایند. بنابراین بنا به طبیعت و اینکه همواره مرد اظهار عشق کرده و زن معشوق بوده است خواستگاری از سوی پسران صورت می گیرد البته بیان خواستگاری از سوی دختران موردی نداشته و میتواند صورت بگیرد.

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

برچسب ها

صمیمیت هنر ارام بودن آشنایی با همسر آینده ابرازعشق مشاوره ازدواج موقت قبل از ازدواج مرد خوب قد بلند رابطه جنسی حس کنجکاوی مقاومت برای روان درمانی عامل فساد مهریه ازدواج سکسکه ترک سیگار وظیفه همسر عوارض افسردگی تقویت شدن حافظه مشاور ازدواج شروع زندگی مشاوره اینترنتی خانواده سن مناسب برای ازدواج نیاز به جنس مخالف زندگی خوشبخت خَشم را مدیریت کن مزایای ازدواج دانشجویی تربیت درست سطح رضایت مندی هدف از ازدواج زاییده تخیل علل بیماری قلبی عشق سلطه پذیر کم حرفی همسر خیانت همسر عشق یکطرفه تعهد تنوع طلبی عصبانیت احساس شک مشاوره ازدواج مجدد همسرداری مشاوره مهاجرت درمان مشکل فریاد زدن مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی اختلاف اقتصادی در ازدواج روابط عاطفی فواید ازدواج حس تنهایی اخلاق بد همسر دوست داشتن همسرتان انگیزه درس خواندن سلامت عقلی تست قبل از ازدواج خیانت مرد اختلاف قد بین زن و شوهر تاثیر اقتصاد بر ازدواج واکنشهای روانشناختی اخلاق ازدواج مجدد موفق ازدواج با دختر بزرگتر مهریه در ایران آرامش درونی طلاق بائن تست احساس نگرانی مهریه بهترین انتخاب تجربه ایرانی خیانت مشغله کاری آرامش در زندگی مشترک ازدواج دانشجویی ایده آل ترین شوهر ارتقای امنیت اختلالات شخصیتی تغذیه مادر وفاداری در چشم یار هفت راهکار برای بازیابی اعتماد به نفس پس از طلاق راه شناخت افراد اختلافات زناشویی عاشقانه افزایش سن ازدواج بلوغ فکری مشاوره طلاق طلاق رجعی طلاق دادن فرزندان باهوش شریک زندگی مرکز مشاوره تست ازدواج تصمیم گیری به زبان اوردن عشق تناسب اندام مشاوره ازدواج قم دنیای مطلقه‌ها رفع خستگی تنفس مشکلات ازدواج خواستگار تقویت مغز با آجیل اخلاق گرایی