رابطه ناخواسته با فرد متاهل

از قدیم ودر فرهنگ بسیاری از جوامع، خواستگاری مردان متداول بوده و بیان خواستگاری از طرف دختران عرف نبوده است مهمترین دلیل این کار حفظ حرمت و حیثیت زن و تکریم و احترام به شخصیت بزرگ وی بوده است. عده ای بر این باورند که خواستگاری مردان بر طبق اصول بوده و بیان خواستگاری و ازدواج از طرف دختران، خلاف قانون آفرینش بوده و از عفت و حیا زن به دور است. بنا بر گفته استاد مطهری، این طبیعت مرد است که طلب عشق و اظهار محبت کند و زن مظهر مطلوب و معشوق بوده و در واقع مرد پروانه و زن شمع می باشد. این گفته استاد مطهری نشان دهنده این موضوع است که خواستگاری از سوی مردان نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا رواج و مرسوم است زیرا می توان به عنوان قانون طبیعت از آن یاد کرد.

 

اما همانطور که همواره نمی توان یک موضوع طبیعی را به عنوان قانون در نظر گرفت، باید داست که خواستگاری دختران اشکال و مانعی نداشته و ندارد اما برای این کار باید نکاتی را در نظر گرفت. در ابتدا اینکه پسران باید بدانند اظهار عشق از سوی دختران به منزله صداقت و پاک بودن عشق بوده و فقط به قصد ازدواج است و نه چیز بیشتر البته این کار باید زیر تظر والدین صورت پذیرد.در ادامه دختران تا حدی که می توانند باید از اظهار علاقه به قصد ازدواج به پسر مورد علاقه شان به صورت مستقیماً خود داری مرده و روش های غیر مستقیم را پیش رو بگیرد تا ضمن حفظ شأن دختر، عشق و علاقه وی نیز بیان شود. در ضمن باید بدانید که طرح مسئله ازدواج از سوی دختر ، موضوعی جدید نبوده و پیشینه ای تاریخی اسلامی دارد به گونه ای که حضرت خدیجه وقتی کمالات و ایمان پیامبر اکرم (ص) را مشاهده نمود، به آن بزرگوار پیشنهاد ازدواج داد. بنابراین اقدام به خواستگاری از سوی دختران منع شرعی نداشته و ندارد.البته به شرطی که برای دختران باکره به اذن پدر باشد.اما این امر پیامدهایی منفی نیز در بر دارد که البته بسته به پسر و دختر می تواند ضعف و شدت داشته باشد. شنیدن جواب منفی از سوی دختران به همان اندازه که بد و منفی است ، شنیدن نه از سوی پسران نیز می تواند ضربات بدی به روحیه دختران وارد کند بنابراین دختران باید خود را آماده شنیدن جواب رد نمایند. به دلیل اینکه این خواستگاری خارج از عرف می باشد پیامدها و حرف و سخ هایی از سوی آشنایان و اطرافیان را در بر دارد بنا براین زوجین باید خود را آماده این سخنان کرده و برای مدیریت و پشت سر گذاشتن آن خود را آماده نمایند. بنابراین بنا به طبیعت و اینکه همواره مرد اظهار عشق کرده و زن معشوق بوده است خواستگاری از سوی پسران صورت می گیرد البته بیان خواستگاری از سوی دختران موردی نداشته و میتواند صورت بگیرد.

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

برچسب ها

حق طلاق مشاور طلاق ازدواج با پسر قد بلند همسر فرزند زمان ازدواج مرکز نقش مشاوره ازدواج زندگی موفق موزه سعدآباد اهمیت ازدواج در اسلام عشق مشاوره ازدواج موقت بیماری پوستی علاقه به جنس مخالف تربیت درست عشق به شوهر راه شناخت افراد سوالات مشاور ازدواج سنتی افسرده دوستی دختر و پسر بروز ندادن خشم دوقلو ازدواج با مطلقه انتخاب صحیح دختران دم بخت مشاور جنسی طلاق مرکز مشاور ازدواج مشاوره ازدواج آنلاین تقویت مغز با آجیل اختلاف زن و مرد همسریابی اینترنتی عشق و نفرت مرکز مشاوره دربند اهمیت حجاب در ازدواج شک به همسر مشاوره اینترنتی ازدواج نحوه تقویت حافظه مشاوره زناشویی پیری والدین عشق شیفته عشق سلطه پذیر ازدواج در خانواده های ایرانی ترک سیگار اجبار والدین ازدواج با دختر قد بلند آشنایی اینترنتی انتخاب همسر در دانشگاه احکام طلاق ترک اعتیاد تست خانواده سوالات مشاوره ازدواج درمان لوپوس عبرت های تاریخ روانشناسی شخصیت ضربه روحی عشق اولیه روابط جنسی طرز برخورد دوستی قبل از ازدواج مشاوره اینترنتی عوامل اختلاف زناشویی خصوصیات ازدواج موفق راز موفقیت مشکلات روانی ازدواج دوم ازدواج دانشجویی مشاوره پیش از ازدواج عشق و علاقه اختلافات مذهبی در ازدواج نظریه های روان درمانی عوامل طلاق مسائل زناشویی رضایت از زندگی طلاق مدرن مشاوره ازدواج شرق تهران زندگی خوب روابط خانوادگی مرکز مشاوره شیراز مشاوره تلفنی کودک خلاق نخوردن صبحانه مرکز مشاوره ازدواج وظیفه همسر زندگی زناشویی حس مسئولیت قدمت شهر اصفهان روانشناسی زنان مطلقه نگرانی های موجود درمورد رفتارهای جنسی نوجوان مشاوره ژنتیک قبل ازدواج خوشبینی ریشه خیانت دوستی های خیابانی سن مناسب ازدواج عدم تمرکز قطع کردن رابطه استرس دیابت را تشدید می کند نگه داری تناسب اندام اهمیت سطح مالی در ازدواج