رابطه ناخواسته با فرد متاهل

از قدیم ودر فرهنگ بسیاری از جوامع، خواستگاری مردان متداول بوده و بیان خواستگاری از طرف دختران عرف نبوده است مهمترین دلیل این کار حفظ حرمت و حیثیت زن و تکریم و احترام به شخصیت بزرگ وی بوده است. عده ای بر این باورند که خواستگاری مردان بر طبق اصول بوده و بیان خواستگاری و ازدواج از طرف دختران، خلاف قانون آفرینش بوده و از عفت و حیا زن به دور است. بنا بر گفته استاد مطهری، این طبیعت مرد است که طلب عشق و اظهار محبت کند و زن مظهر مطلوب و معشوق بوده و در واقع مرد پروانه و زن شمع می باشد. این گفته استاد مطهری نشان دهنده این موضوع است که خواستگاری از سوی مردان نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا رواج و مرسوم است زیرا می توان به عنوان قانون طبیعت از آن یاد کرد.

 

اما همانطور که همواره نمی توان یک موضوع طبیعی را به عنوان قانون در نظر گرفت، باید داست که خواستگاری دختران اشکال و مانعی نداشته و ندارد اما برای این کار باید نکاتی را در نظر گرفت. در ابتدا اینکه پسران باید بدانند اظهار عشق از سوی دختران به منزله صداقت و پاک بودن عشق بوده و فقط به قصد ازدواج است و نه چیز بیشتر البته این کار باید زیر تظر والدین صورت پذیرد.در ادامه دختران تا حدی که می توانند باید از اظهار علاقه به قصد ازدواج به پسر مورد علاقه شان به صورت مستقیماً خود داری مرده و روش های غیر مستقیم را پیش رو بگیرد تا ضمن حفظ شأن دختر، عشق و علاقه وی نیز بیان شود. در ضمن باید بدانید که طرح مسئله ازدواج از سوی دختر ، موضوعی جدید نبوده و پیشینه ای تاریخی اسلامی دارد به گونه ای که حضرت خدیجه وقتی کمالات و ایمان پیامبر اکرم (ص) را مشاهده نمود، به آن بزرگوار پیشنهاد ازدواج داد. بنابراین اقدام به خواستگاری از سوی دختران منع شرعی نداشته و ندارد.البته به شرطی که برای دختران باکره به اذن پدر باشد.اما این امر پیامدهایی منفی نیز در بر دارد که البته بسته به پسر و دختر می تواند ضعف و شدت داشته باشد. شنیدن جواب منفی از سوی دختران به همان اندازه که بد و منفی است ، شنیدن نه از سوی پسران نیز می تواند ضربات بدی به روحیه دختران وارد کند بنابراین دختران باید خود را آماده شنیدن جواب رد نمایند. به دلیل اینکه این خواستگاری خارج از عرف می باشد پیامدها و حرف و سخ هایی از سوی آشنایان و اطرافیان را در بر دارد بنا براین زوجین باید خود را آماده این سخنان کرده و برای مدیریت و پشت سر گذاشتن آن خود را آماده نمایند. بنابراین بنا به طبیعت و اینکه همواره مرد اظهار عشق کرده و زن معشوق بوده است خواستگاری از سوی پسران صورت می گیرد البته بیان خواستگاری از سوی دختران موردی نداشته و میتواند صورت بگیرد.

منبع: مرکز مشاوره

برچسب ها

انگیزه درس خواندن شکارچیان جنسی رفتار شخص درون گرا بیماری قلبی برخورد با همسر عصبی ازدواج و طلاق مشکلات خانوادگی بددل بودن شوهرم ازدواج با دختر مطلقه یادگیری مشاور ازدواج تلگرام نوجوان پرخاشگر مشاوره تلفنی رایگان وعده غذایی عشق وابسته پرسشنامه کیفیت زندگی پریود در زنان روانشناسی انتخاب همسر در دانشگاه زاییده تخیل تست شخصیت شناسی تعهد بیماری فتیشیسم مزایای ازدواج دانشجویی مشاوره ازدواج تلگرامی مشاوره پس از ازدواج اخلاق خشن ازدواج از سر دلسوزی مشاوره جوانان بلوغ فکری ازدواج اینترنتی مسائل زناشویی رابطه روابط زمان نامزدی مشاور خوب ازدواج همسرداری عشق به خاطر پول روانشناس خوب در تهران کتک کودک روانشناسی ازدواج موزه سعدآباد روانشناسی خشم مشاوره ازدواج تهران عشق دورغی خودآگاهی سه قاتل رابطه ازدواج ناموفق آلت تناسلی مردان اختلال جنسی زودانزالی اختلال درونگرایی کنترل خشم مرکز مشاوره زرکش خرافات در زندگی ایرانی بی اعتمادی نغمه های عاشقانه مشاوره ا زدواج در کرج مشاوره زناشویی مشاوره خانواده نوبنیاد جلسه آشنایی چند قلو تست ازدواج روانشناسی عشق احساسات تقویت حافظه اعتیاد جوانان نحوه تقویت حافظه مشاوره طلاق عشق رمانتیک بیکاری جوانان حق انتخاب تغذیه مادر روانشناسی بلوغ پسران مشاوره بعد از خیانت خونریزی واژینال مشاوره قبل ازدواج دانشگاه ازدواج ناخواسته قطع رابطه تقویت اراده همسریابی ازدواج موقت مشاوره ژنتیک قبل ازدواج مشاوره ازدواج موقت مشکلات مالی مرکز مشاوره کرمانشاه دختران و پسران درک متقابل رابطه جنسی زن و مرد مشاوره اینترنتی خانواده فواید ازدواج سوالات مشاوره ازدواج خانواده سنتی زودانزالی در مردان سن بلوغ عاطفی منطقه نوبنیاد درمان بدون داروی زودانزالی مشاوره ازدواج دانشگاه عصبانیت علت انزوا و گوشه گیری بعد از ازدواج اجتناب از شش اشتباه در اولین برداشت از افراد درمان اختلال نعوظ