رابطه ناخواسته با فرد متاهل

از قدیم ودر فرهنگ بسیاری از جوامع، خواستگاری مردان متداول بوده و بیان خواستگاری از طرف دختران عرف نبوده است مهمترین دلیل این کار حفظ حرمت و حیثیت زن و تکریم و احترام به شخصیت بزرگ وی بوده است. عده ای بر این باورند که خواستگاری مردان بر طبق اصول بوده و بیان خواستگاری و ازدواج از طرف دختران، خلاف قانون آفرینش بوده و از عفت و حیا زن به دور است. بنا بر گفته استاد مطهری، این طبیعت مرد است که طلب عشق و اظهار محبت کند و زن مظهر مطلوب و معشوق بوده و در واقع مرد پروانه و زن شمع می باشد. این گفته استاد مطهری نشان دهنده این موضوع است که خواستگاری از سوی مردان نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا رواج و مرسوم است زیرا می توان به عنوان قانون طبیعت از آن یاد کرد.

 

اما همانطور که همواره نمی توان یک موضوع طبیعی را به عنوان قانون در نظر گرفت، باید داست که خواستگاری دختران اشکال و مانعی نداشته و ندارد اما برای این کار باید نکاتی را در نظر گرفت. در ابتدا اینکه پسران باید بدانند اظهار عشق از سوی دختران به منزله صداقت و پاک بودن عشق بوده و فقط به قصد ازدواج است و نه چیز بیشتر البته این کار باید زیر تظر والدین صورت پذیرد.در ادامه دختران تا حدی که می توانند باید از اظهار علاقه به قصد ازدواج به پسر مورد علاقه شان به صورت مستقیماً خود داری مرده و روش های غیر مستقیم را پیش رو بگیرد تا ضمن حفظ شأن دختر، عشق و علاقه وی نیز بیان شود. در ضمن باید بدانید که طرح مسئله ازدواج از سوی دختر ، موضوعی جدید نبوده و پیشینه ای تاریخی اسلامی دارد به گونه ای که حضرت خدیجه وقتی کمالات و ایمان پیامبر اکرم (ص) را مشاهده نمود، به آن بزرگوار پیشنهاد ازدواج داد. بنابراین اقدام به خواستگاری از سوی دختران منع شرعی نداشته و ندارد.البته به شرطی که برای دختران باکره به اذن پدر باشد.اما این امر پیامدهایی منفی نیز در بر دارد که البته بسته به پسر و دختر می تواند ضعف و شدت داشته باشد. شنیدن جواب منفی از سوی دختران به همان اندازه که بد و منفی است ، شنیدن نه از سوی پسران نیز می تواند ضربات بدی به روحیه دختران وارد کند بنابراین دختران باید خود را آماده شنیدن جواب رد نمایند. به دلیل اینکه این خواستگاری خارج از عرف می باشد پیامدها و حرف و سخ هایی از سوی آشنایان و اطرافیان را در بر دارد بنا براین زوجین باید خود را آماده این سخنان کرده و برای مدیریت و پشت سر گذاشتن آن خود را آماده نمایند. بنابراین بنا به طبیعت و اینکه همواره مرد اظهار عشق کرده و زن معشوق بوده است خواستگاری از سوی پسران صورت می گیرد البته بیان خواستگاری از سوی دختران موردی نداشته و میتواند صورت بگیرد.

منبع: مرکز مشاوره

برچسب ها

هدف مشاوره ازدواج نشانه زود انزالی عاشقانه های زندگی طلاق مدرن درمان زود انزالی مردان خوشبختی روابط خانوادگی طلاق گرفتن ترک اعتیاد ازدواج و اختلاف سنی مشاوره ازدواج دانشگاه بددل بودن شوهرم سن افزایش قد مشاوره تلفنی کرمانشاه چین و چروک بیماری های قلبی جوانان امروزی رابطه دوستی قبل ازدواج دلایل سکسکه خاکستری شدن مو ازدواج اینترنتی مخالفت خانواده ازدواج با دختر قد کوتاه احساسات همسر ابراز علاقه کانون خانواده مشاوره اینترنتی خانواده روابط عاطفی قرارداد زناشویی زندگي زناشویی درمان گیاهی زودانزالی اخلاق غربی شوهرم معتاده شریک زندگی به زبان اوردن عشق رهیافت درمانی رفتاری احساس شک عشق بعد از ازدواج ازدواج با زنان مطلقه عشق مادر به فرزند مکیدن کلیتوریس همسر هفت راهکار برای بازیابی اعتماد به نفس پس از طلاق مشاوره ازدواج غرب تهران مشاوره در تلگرام تست ازدواج روانشناسی روش کتک زدن تاثیرات کمبود محبت مشاوره ازدواج سبلان رابطه صادقانه مبانی نظری هوش چای روانشناسی عشق مزایای ازدواج فامیلی شرایط ازدواج هفت راه برای ایجاد و افزایش خلاقیت در کودکانتان سن مناسب ازدواج پسران آموزش مسائل جنسی خود را دریک موقعیت جدید قرار دهید تقویت حافظه ارتقای امنیت مشاوره خوب اعتمادسازی افکار سنتی موزه سعدآباد رابطه قبل ازدواج مرکز مشاور ازدواج مشهد آزادی جوانان ازدواج دختر و پسر مشاوره افسردگی آنلاین مشاور جنسی والیدن پیر مشاوره خانواده سعدآباد عروسی دخترخاله پسر خاله علاقه و عشق درمان مشکل فریاد زدن استرس دیابت را تشدید می کند خیانت پدرم به مادرم اختلاف قد بین زن و شوهر حس دلتنگی شرایط زندگی تهران ازدواج آسان مشاوره ا زدواج در کرج مشاوره قبل طلاق مشاور ازدواج انلاین تست میزان کمرو بودن دوره نامزدی زندگی خوشبخت ویژگی های ظاهری برخورد با شوهر لجباز اخلاق یونانی روانشناسی بالینی کودک دوران مجردی سرد مزاج عفت و حیا علل بیماری قلبی دوران دانشجویی ازدواج با مرد مطلقه بچه دار مشکلات ازدواج فامیلی ازدواج با مردان کوتاه قد شوخ طبعی