رابطه ناخواسته با فرد متاهل

از قدیم ودر فرهنگ بسیاری از جوامع، خواستگاری مردان متداول بوده و بیان خواستگاری از طرف دختران عرف نبوده است مهمترین دلیل این کار حفظ حرمت و حیثیت زن و تکریم و احترام به شخصیت بزرگ وی بوده است. عده ای بر این باورند که خواستگاری مردان بر طبق اصول بوده و بیان خواستگاری و ازدواج از طرف دختران، خلاف قانون آفرینش بوده و از عفت و حیا زن به دور است. بنا بر گفته استاد مطهری، این طبیعت مرد است که طلب عشق و اظهار محبت کند و زن مظهر مطلوب و معشوق بوده و در واقع مرد پروانه و زن شمع می باشد. این گفته استاد مطهری نشان دهنده این موضوع است که خواستگاری از سوی مردان نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا رواج و مرسوم است زیرا می توان به عنوان قانون طبیعت از آن یاد کرد.

 

اما همانطور که همواره نمی توان یک موضوع طبیعی را به عنوان قانون در نظر گرفت، باید داست که خواستگاری دختران اشکال و مانعی نداشته و ندارد اما برای این کار باید نکاتی را در نظر گرفت. در ابتدا اینکه پسران باید بدانند اظهار عشق از سوی دختران به منزله صداقت و پاک بودن عشق بوده و فقط به قصد ازدواج است و نه چیز بیشتر البته این کار باید زیر تظر والدین صورت پذیرد.در ادامه دختران تا حدی که می توانند باید از اظهار علاقه به قصد ازدواج به پسر مورد علاقه شان به صورت مستقیماً خود داری مرده و روش های غیر مستقیم را پیش رو بگیرد تا ضمن حفظ شأن دختر، عشق و علاقه وی نیز بیان شود. در ضمن باید بدانید که طرح مسئله ازدواج از سوی دختر ، موضوعی جدید نبوده و پیشینه ای تاریخی اسلامی دارد به گونه ای که حضرت خدیجه وقتی کمالات و ایمان پیامبر اکرم (ص) را مشاهده نمود، به آن بزرگوار پیشنهاد ازدواج داد. بنابراین اقدام به خواستگاری از سوی دختران منع شرعی نداشته و ندارد.البته به شرطی که برای دختران باکره به اذن پدر باشد.اما این امر پیامدهایی منفی نیز در بر دارد که البته بسته به پسر و دختر می تواند ضعف و شدت داشته باشد. شنیدن جواب منفی از سوی دختران به همان اندازه که بد و منفی است ، شنیدن نه از سوی پسران نیز می تواند ضربات بدی به روحیه دختران وارد کند بنابراین دختران باید خود را آماده شنیدن جواب رد نمایند. به دلیل اینکه این خواستگاری خارج از عرف می باشد پیامدها و حرف و سخ هایی از سوی آشنایان و اطرافیان را در بر دارد بنا براین زوجین باید خود را آماده این سخنان کرده و برای مدیریت و پشت سر گذاشتن آن خود را آماده نمایند. بنابراین بنا به طبیعت و اینکه همواره مرد اظهار عشق کرده و زن معشوق بوده است خواستگاری از سوی پسران صورت می گیرد البته بیان خواستگاری از سوی دختران موردی نداشته و میتواند صورت بگیرد.

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

برچسب ها

نیازهای زناشویی ازدواج از سر دلسوزی مشاوره افسردگی تصمیم گیری آزار جنسی آزادی جوانان کم حرفی همسر برخورد با همسر عصبی خواستگاری دختران اجبار والدین درمان قطعی زودانزالی دارو های افسردگی مشغله کاری درمان گوشه گیری افکار سنتی مشاوره قبل از طلاق درمان چاقی سرد مزاج درمان زودانزالی مردان حرف های عاشقانه حس کنجکاوی همسر آرام قدمت شهر مشهد مشاوره ژنتیک آرامش در زندگی مشترک روانشناسی خشم طلاق مدرن مشاوره ازدواج تلگرامی اوج لذت زندگی مرکز مشاوره ازدواج تهران معایب ازدواج فامیلی عشق شیطانی انگیزه ازدواج شرایط مناسب ازدواج مشاوره جوانان مرکز جوانان امروزی زندگی مجردی کوه سبلان مرکز مشاوره مراکز استانها مرکز مشاوره خانواده زندگی به خاطر پول ازدواج در خانواده های ایرانی عشق در بیماران دوقطبی مسایل دوره نامزدی زندی مشترک با زنان دوقطبی ارتباط با جنس مخالف ازدواج مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی بی بند و باری خیانت کردن مادرم امید زندگی غرور کاذب تجربه ایرانی خشم فرو خورده جوانان و اعتیاد مشاوره قبل ازدواج لشگر شرقی تربیت فرزندان مشاوره ازدواج در شیراز بی حوصلگی مشاوره ازدواج در رشت بهره هوشی روابط دختر و پسر مشکلات خانواده مشکلات اقتصادی عدم اعتماد به همسر هدف مشاوره قبل از ازدواج زندگی خوشبخت مرکز مشاوره تلگرامی عشق پاک عاقبت عدم ازدواج ثبات و رضایت مندی در رابطه پیشنهاد ازدواج روابط آمیزشی هدف اصلی ازدواج احساس تنهایی ازدواج آنلاین دنیای مدرن رابطه قد با وزن نامزدی معایب ازدواج دانشجویی عاشق ایجاد انگیزه در زندگی دوران مجردی سوالات مشاور ازدواج علل زودانزالی نماز مشاوره ازدواج سبلان تست روانشناسی خانواده مردان از زنان کوچکتر عشق وابسته ازدواج موقت قوی کردن اراده خیانت زن درک همسر اعتمادسازی عشق مادرانه فرزندان باهوش دوران دانشجویی ویزای مهاجرت