رابطه ناخواسته با فرد متاهل

از قدیم ودر فرهنگ بسیاری از جوامع، خواستگاری مردان متداول بوده و بیان خواستگاری از طرف دختران عرف نبوده است مهمترین دلیل این کار حفظ حرمت و حیثیت زن و تکریم و احترام به شخصیت بزرگ وی بوده است. عده ای بر این باورند که خواستگاری مردان بر طبق اصول بوده و بیان خواستگاری و ازدواج از طرف دختران، خلاف قانون آفرینش بوده و از عفت و حیا زن به دور است. بنا بر گفته استاد مطهری، این طبیعت مرد است که طلب عشق و اظهار محبت کند و زن مظهر مطلوب و معشوق بوده و در واقع مرد پروانه و زن شمع می باشد. این گفته استاد مطهری نشان دهنده این موضوع است که خواستگاری از سوی مردان نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا رواج و مرسوم است زیرا می توان به عنوان قانون طبیعت از آن یاد کرد.

 

اما همانطور که همواره نمی توان یک موضوع طبیعی را به عنوان قانون در نظر گرفت، باید داست که خواستگاری دختران اشکال و مانعی نداشته و ندارد اما برای این کار باید نکاتی را در نظر گرفت. در ابتدا اینکه پسران باید بدانند اظهار عشق از سوی دختران به منزله صداقت و پاک بودن عشق بوده و فقط به قصد ازدواج است و نه چیز بیشتر البته این کار باید زیر تظر والدین صورت پذیرد.در ادامه دختران تا حدی که می توانند باید از اظهار علاقه به قصد ازدواج به پسر مورد علاقه شان به صورت مستقیماً خود داری مرده و روش های غیر مستقیم را پیش رو بگیرد تا ضمن حفظ شأن دختر، عشق و علاقه وی نیز بیان شود. در ضمن باید بدانید که طرح مسئله ازدواج از سوی دختر ، موضوعی جدید نبوده و پیشینه ای تاریخی اسلامی دارد به گونه ای که حضرت خدیجه وقتی کمالات و ایمان پیامبر اکرم (ص) را مشاهده نمود، به آن بزرگوار پیشنهاد ازدواج داد. بنابراین اقدام به خواستگاری از سوی دختران منع شرعی نداشته و ندارد.البته به شرطی که برای دختران باکره به اذن پدر باشد.اما این امر پیامدهایی منفی نیز در بر دارد که البته بسته به پسر و دختر می تواند ضعف و شدت داشته باشد. شنیدن جواب منفی از سوی دختران به همان اندازه که بد و منفی است ، شنیدن نه از سوی پسران نیز می تواند ضربات بدی به روحیه دختران وارد کند بنابراین دختران باید خود را آماده شنیدن جواب رد نمایند. به دلیل اینکه این خواستگاری خارج از عرف می باشد پیامدها و حرف و سخ هایی از سوی آشنایان و اطرافیان را در بر دارد بنا براین زوجین باید خود را آماده این سخنان کرده و برای مدیریت و پشت سر گذاشتن آن خود را آماده نمایند. بنابراین بنا به طبیعت و اینکه همواره مرد اظهار عشق کرده و زن معشوق بوده است خواستگاری از سوی پسران صورت می گیرد البته بیان خواستگاری از سوی دختران موردی نداشته و میتواند صورت بگیرد.

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

برچسب ها

پرسشنامه افسردگی بک عدم اعتماد به همسر خصوصیات ازدواج موفق خشم مدیریت شده خیانت جلوگیری از خونریزی راز موفقیت مشاور خوب در شیراز استرس و اضطراب مشاوره تلفنی مشاوره ازدواج تهران خود را دریک موقعیت جدید قرار دهید مرکز روان درمانی کرج همسرم منو میزنه مشاوره تهران ازدواج چای آلت تناسلی مردان جنس مخالف جوانی کلمات عاشقانه مشاوره ازدواج قم جوانان و مهاجرت رابطه جنسی با دختر مرکز مشاوره ازدواج تهران تست روانشناسی عشق مشاوره خانواده لشگر مشاوره انلاین ازدواج تست استرس همسر دروغگو به زبان آوردن نیاز روانپزشک مرکز مشاوره قبل ازدواج دلبستگی همسر به خانواده سن ازدواج دختران روابط خانوادگی خانواده درک متقابل مراسم خواستگاری ایرانی سن افزایش قد رابطه جنسی پرخطر عشق اولیه مرکز مشاوره خوب تهران بلوغ جنسی زندگی سالم اخلاق بد همسر فراراز مدرسه ازدواج عاشقانه نقش تجربه در زندگی اختلال دو قطبی و طلاق زندگی مشترک موفق شوهرم سردمزاجه علاقه به جنس مخالف مشاوره قبل ازدواج دانشگاه تست های ازدواج بروز ندادن خشم تغذیه مادر زندگیمو دوست دارم روابط عاطفی درک متقابل همسر پزشکی زودانزالی در زنان درمان افسردگی مشاور ازدواج رایگان درمان اختلال نعوظ تغذیه در دوران بارداری شل شدن الت تناسلی قدمت شیراز طولانی شدن رابطه جنسی روابط جنسی نامزدی رابطه های پوچ تناسب اندام رفتارهای جنسی نوجوان ارتباط با همسر مشاوره ازدواج اسماعیل آباد زندگي با يك نوجوان تناسب ظاهری رابطه سازنده تنوع طلبی تاثیرات کمبود محبت عاشق مرد مطلقه محیط خانواده حرف عاشقانه باروری بیماری لوپوس مشاوره قبل طلاق خوشبینی جلسات مشاوره راه شناخت افراد مشکل معیشتی جوانان ورزش کودکان درمان مشکل فریاد زدن نحوه تقویت حافظه اضافه وزن مرکز مشاوره نامزد مشاوره در ازدواج کمبود محبت مشکلات ژنتیکی بازی با کودکان خودآگاهی