دانستنیهایی در مورد تشنج و صرع

دلایل انتخاب همسر و ازدواج مناسب

دلایل و انگیزه های زیادی برای ازدواج وجود دارد، اگر شما مجرد هستید و قصد ازدواج دارید ، آیا این آمادگی را در خود میبینید؟ آیا به نظر خودتان به آن مرحله از رشداجتماعی و عقلی رسیده اید؟ اکثر افراد تحصیل کرده  انگیزه و شرط اول ازدواج خود را عشق میدانند، اما دلایل دیگری نیز برای گروه های مختلف مردم وجود دارد. ممکن است دسته به خاطر وضع مالی و ثروت خواستگار خود به او جواب مثبت دهند، عده ای دلیل خود را فرار از تنهایی ، داشتن همدم و رفع نیازهای جنسی میدانند.

از دیگز انگیزه های افراد جبران کمبود هایی است که در زندگی خود داشته اند و رسین به خواسته هایی که هرگز به آنها نرسیده اند.عده ای سعی بر این دارند، فردی را انتخاب کنند که نقطه مقابل آنهاست یعنی مثلا اگر او فردی ساکت و گوشه گیر است، انتخابش فردی شوخ طبع ، اجتماعی و اهل رفت و آمد است.

مسلم است که این دلایل برای ازدواج اصلا مناسب نیستند. گاهی فرد وارد آن میشود  ازدواج میکند و بعد به خود می آید که چه اتفاقی افتاده ، وقتی قصد جدایی میکند پی میبرد که اصلا کار ساده ای نیست.

توجه کنید کسانی که قصد ازدواج دارند باید به آن سطح از رشد عقلی و اجتماعی رسیده و آمادگی به دوش گرفتن مسئولیت های بزرگتری را داشته باشند. در انتخاب خود بسیار دقت کنند و کسی را انتخاب کنند که از همه نظر با یکدیگر تناسب و تشابه داشته باشند زیرا این فرد کسی است که در تمام لحظات کنار او خواهد بود و یار و همدم تنهایی ها و شریک شادی غم اوست. مهمترین عوامل تشابه در ازدواج تشابه رشد فکری، تشابه مذهبی ، تشابه طبقاتی ، تشابه طرز فکر نسبت به امور جنسی و تشابه تحصیلی است.

مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

نتایج جستجو در گوگل: ازدواج الشخصية,  ازدواج موقت,  ازدواجية المعايير,  ازدواج,  ازدواجية الموجة والجسيم,  ازدواجية,  ازدواجية الشخصية,  ازدواجية الرؤية,  ازدواج الرؤية,  ازدواج گلشیفته فراهانی,  فال ازدواج,  فال ازدواج ابوعلي سينا,  فال ازدواج با اسم دو طرف,  فال ازدواج واقعی,  فال ازدواج با اسم,  فال ازدواج ماه ها,  فال ازدواج با ورق,  فال ازدواج شیخ بهایی,  فال ازدواج از روی اسم,  فال ازدواج با پاسور,  
12 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.