شبکه رسیدگی به شکایات در خصوص وام ازدواج در همه استانهای کشور راه اندازی شد

با توجه به پیشرفت های جامعه و عوض شدن نسل ها و طرز تفکرشان، نحوه و شیوه های همسریابی عوض شده و نوع ازدواج ها از حالت سنتی خارج و به شیوه های امروزی انجام می پذیرد. به گونه ای که دختران و پسران خود حق انتخاب داشته و می توانند با فردی ازدواج کنند که دوستشان داشته و از هر نظر به همدیگر شبیه هستند البته با شرط آنکه احساسی برخورد نکرده و درباره فرد مورد نظر فکر کنند و عقل را در انتخاب خود دخالت دهند. بنابراین به نظر می رسد که اینگونه ازدواج ها می تواند سرانجام بهتری داشته باشد.

line-separator

اما متاسفانه در اکثر موارد شرط لازم برای خوشبختی در این نوع ازدواج که همان تصمیم نگرفتن احساسی می باشد، اجرایی نشده و این ازدواج ها در ذهن عموم شکل بدی را گرفته است. درصورتی که اگر با انتخاب صحیح همراه باشد می تواند یک زندگی خوب را رقم بزند. برخی معتقدند که عشق بعد از ازدواج پدید می آید اما چقدر زیبا است که این عشق وجود داشته و بعد از زندگی مستحکم شود! عشق قبل از ازدواج به منزله آشنایی دختر و پسر است. این آشنایی میبایست به منظور شناخت و به قصد ازدواج باشد زیرا هر قصدی غیر از این مردود بوده و سرانجامی خوب را برای آنان در پی ندارد. بنابراین توصیه اکید مشاوران به والدین بر این است که به صحبت های فرزند خودشان دربراه فرد مورد نظرشان برای ازدواج گوش دهند سپس در آن زمینه همفکری دهند زیرا آنان بدون دخالت احساسات می توانند تصمیم گیری کرده و بهترین راه را پیش روی فرزندشان بگذارند.

منبع:مرکز مشاوره

برچسب ها

زندگیمو دوست دارم بیماری روحی برخورد با همسر عصبی عشق به خاطر پول خود را دریک موقعیت جدید قرار دهید سطح رضایت مندی مرکز مشاوره نوبنیاد برخورد با شوهر لجباز عشق از دست رفته مشاوره کودک و نوجوان تربیت رابطه درک همسر حس کنجکاوی عامل فساد خیانت کردن مادرم سن افزایش قد ازدواج و اختلاف سنی ازدواج با همکار بلوغ زندگی مشترک موفق روابط فامیلی خانواده خوب ازدواج اینترنتی جوانان و مهاجرت اختلاف سن ازدواج سکس در زنان مزایای ازدواج دانشجویی مشاوره روانشناسی نوجوان اخلاق مردن اعتیاد جوانان فال ازدواج سطح تحصیلات دوره نامزدی فریاد زدن قرارداد زناشویی مرد خوب خیانت مادرم به پدرم اختلاف مرکز مشاوره شیراز مشاور برای ازدواج وفاداری تست مشاوره ازدواج درمان چاقی دوستی های قبل ازدواج همسر فرزند شخصیت شناسی EMDR مشاور تلفنی ازدواج مشکلات روحی بهره هوشی راه حل اختلافات زناشویی قدمت شهر اصفهان هنر ارام بودن نخوردن صبحانه عفت و حیا دارو های افسردگی روابط عاشقانه بارداری دختر میل زیاد جنسی مشاور ازدواج تلگرام قدرت یادگیری علل بیماری قلبی درمان افسردگی انزوا در کودکان خانواده خواستگاری عشق سلطه پذیر مشاوره خیانت ازدواج روش شنونده خوبی بودن رابطه جنسی قبل از ازدواج ایده آل ترین شوهر تصمیم گیری عاشق شدن کودکان پرسشنامه افسردگی بک مشکل روانی دختران قد بلند فواید ازدواج تنوع طلبی اختلاف زن و شوهر کسل بودن جلوگیری از خونریزی مهریه در ایران مشاوره خانواده سعدآباد گردشگری شیراز سردرد مشاوره اینترنتی مشاور روانشناسی ازدواج ازدواج با دختر قد بلند دنیای مدرن ناراحتی همسر مشاوره ازدواج موقت تست های روانشناسی مهریه ازدواج اضافه وزن عوامل اختلاف زناشویی تست جدید عشق مرکز مشاوره دربند شوهرمو دوست دارم عشق دورغی