234 پاسخ
  • مشاور
   مشاور می گوید:

   با سلام
   اختلال وسواسی جبری

   نکات کلیدی

   Obsessive Compulsive Disorder (OCD) – Key facts

   بهداشت روان به زبان فارسی More information in Farsi
   English

   همه ما ممکن هست در دورهایی کمی‌ وسواسی به نظر بیا ایم.
   اما زمانی‌ میگویم که فردی احتمالا دچار اختلال وسواسی جبری هست که:
   ۱. افکار یا تصورات ناراحت کننده, علی‌ رغم میلش, به ذهنش هجوم می‌آورند و تلاش او برای بیرون راندن آنها از ذهنش بی‌ نتیجه هست.- افکار یا تصورات وسواسی.
   ۲. حس می‌کند که باید بعضی‌ از کار‌ها رو به شکل خاصی‌ انجام دهد تا احساس آرامش کند، مثلا مرتباً دست شستن یا مرتباً چیز‌های مختلف رو چک کردن به طور مثال: آیا در خانه بسته هست یا نه آیا اطو به برق است یا نه آیا زیر گاز روشن است یا نه-اقدامات جبری مرتبط با آن.
   شیوع اختلال وسواسی جبری:

   از هر ۵۰ نفر ۱ نفر در کل عمر ش دچار اختلال وسواسی جبری میشود. شیوع در مرد و زن مساوی است. در کل بریتانیای کبیر حدود یک میلیون نفر به این بیماری دچار هستند. این بیماری معمولا در دوره جوانی بروز می‌کند و شامل دوره‌های بهبود و پسرفت خود به خودی است. معمولا بیماران سالها از این بیماری رنج میبرند بدون درخواست کمک.
   علائم بیماری:

   -افکار یا تصورات وسواسی تکرار شنونده و نگران کننده.
   -احساس اجبار به انجام بعضی‌ از کار‌ها به شکلی‌ خاص برای کاهش حس نگرانی، به عنوان مثال:تکرار مکرر یک کار مثل دست شستن یا تکرار یه جمله خاص یا شمردن اعداد به طور مکرر.
   علل بروز اختلال وسواسی جبری:

   علل زیادی ممکن است در بروز این اختلال نقش داشته باشند، مانند:
   ارث
   استرس
   تغییرات عمده در زندگی‌ مانند بلوغ، شغل جدید، به دنیا آمدن نوزاد
   اختلال در سروتونین، ماده شیمیایی در مغز
   خصوصیات شخصیتی: افراد بیش از اندازه با دقت، تمیز و وسواسی

   کمک به خود:

   به‌‌‌ طور مرتب برای حدود نیم ساعت و هر روز به افکار وسواسی تان فکر کنید، یا آنها را روی یک برگه کاغذ بنویسید و بعدا آنها را دوباره بخوانید و یا اینکه آنها را ضبط کنید و دوباره به آنها گوش دهید و همزمان در برابر میل به انجام اقدامات جبری مرتبط مقاومت کنید. برای مثل افکار وسواسی شما ممکن است مربوط به تمیزی باشد و اعمال جبری مربوط میتواند شستشوی بیش از حد باشد.

   از مشروبات الکلی دوری کنید.
   اگر افکار وسواسی شما، مربوط به دین و ایمان است، در مورد آنها با افراد مطلع و آگاه به این امور مشورت کنید.
   کتاب‌های مفید و کمک کننده مربوط به اختلال وسواسی جبری را مطالعه کنید.

   کمک تخصصی

   روان درمانی:

   تماس تدریجی‌ با محرک وسواس و اجتناب آگاهانه از انجام اقدامات جبری مرتبط با آن.
   روان درمانی شناختی‌: هدف این روش کار بر روی افکار منفی‌، سر زنش کننده و غیر واقعی ماست.

   دارو درمانی:

   دارو‌های ضّد افسردگی: حتا اگر شما افسرده نیستید هم داروهای ضّد افسردگی اس‌ اس‌ آار‌ای میتوانند مفید باشند. آنها میتوانند به تنهایی و یا به همراه روان درمانی شناختی‌ در اختلال وسواسی جبری متوسط تا شدید استفاده شوند. اگر دارمان بعد از سه ماه جواب نداد مرحله بعدی میتواند تغییر داروی اس‌ اس‌ آار‌ای به داروی کلمیپرامین باشد.
   درمان تا چه حد موثر است؟

   تماس تدریجی‌ با محرک وسواس و اجتناب آگاهانه از انجام اقدامات جبری مرتبط و روان درمانی شناختی‌:
   حدوداً از هر چهار نفر، سه نفر از آنها به این روش به درجات مختلف جواب میدهند. یک نفر از چهار نفر عود مجدد خواهد داشت. و یک نفر از چهار نفر هم نمیتوانند یا نمی‌خواهند که این روش درمانی را به طور کامل انجام دهند.
   دارو درمانی:
   حدوداً از هر ده نفر، شش نفر با این روش علأئمشان به نصف تقلیل می‌یابد. ادامه دارودرمانی حتا پس ازسالها از بروز اولیه بیماری، میتواند از بروز مجدد آن جلوگیری کند. حدود نیمی از افرادی که دارودرمانی را متوقف میکنند، پس از چند ماه دچار عود بیماری میشوند. این احتمال در افرادی که از ترکیب رواندرمانی با دارو درمانی استفاده میکنند کمتر است.
   بهترین روش درمانی برای من کدام است؟

   اختلال وسواسی جبری خفیف:

   تماس تدریجی‌ با محرک وسواس و اجتناب آگاهانه از انجام اقدامات جبری مرتبط با آن. این روش موثر می‌باشد و دارای عوارض جانبی هم نیست. در این روش شما باید مصمم و با پشتکار باشید. باید خود را برای افزایش موقّتی اضطراب در طی دوره اولیه درمان با این روش آماده کنید. روان درمانی شناختی‌ و دارو درمانی هم در این نوع از اختلال وسواسی جبری به همین اندازه مفید هستند.
   اختلال وسواسی جبری متوسط تا شدید:

   شما میتوانید یا روان درمانی شناختی‌ ( تا ده ساعت) یا دارو درمانی ( تا دوازده هفته) داشته باشید. اگر بهبودی حاصل نشد، میتوانید هردو اینها را بطور همزمان داشته باشید.اگر اختلال به شکل شدید است، بهتر است که هر دو این درمانها را از ابتدا به طور همزمان داشته باشید.
   اگر شما نتوانید روان درمانی را تحمل کنید، می‌توان فقط از دارو درمانی استفاده کرد. در این صورت ریسک عود بیماری حدوداً یک نفر از هر دو نفر است در حالیکه در ترکیب دارو و روان درمانی ریسک عود بیماری یک نفر از هر چهار نفر است. مصرف دارو در دوران شیردهی و حاملگی‌ توصیه نمیشود.
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 1. عاطفه
  عاطفه می گوید:

  سلام من یکبار ازدواج ناموفق داشتم یه دختر سه ساله دارم که پیش خودمه بعد طلاق با یه اقایی اشنا شدم که شانزده سال از من بزرگ تره ایشونم یک باز ازدواج کردن من با این اقا دوسال که هستم ولی عقد نکردم از ترسم خیلی عصبی دست بزنم داره بعد یک ساعت پشیمون میشه جانباز هست اسرار داره عقد کنیم بنظر شما این کار درست یانه

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور می گوید:

   شما از ترس و تردیدتون گفتید پس چطور قراره با وجود چنین تردیدی وارد یک رابطه مشترک بشید ؟

   پس با توجه به اینکه گفته‌اید ایشون دست بزن دارد، ممکن است اختلالات روانی و عصبی داشته باشد. بیشتر افرادی که به چنین اختلالاتی دچار هستند، درباره این مشکل خود آگاهی ندارند و افرادی هم که آگاه هستند قبول نمی‌کنند و آن را کتمان می‌کنند. بنابراین در بیشتر موارد باید زوجین با تدبیر و حوصله به منظور کمک به همسرشان و تغییر رفتارهای او تلاش کنند.
   شناسایی رفتارهای حساسیت برانگیز
   با توجه به اینکه ۴ سال از شروع زندگی مشترکتان گذشته است و گفته‌اید همسرتان خیلی تعصب دارد، ممکن است خودتان با رفتارهای اشتباه، حساسیت‌های همسرتان را بیشتر کرده‌اید. شما می‌توانید با شناسایی رفتارهایی که حساسیت همسرتان را بیشتر می‌کند و باعث عصبانیت او می‌شود، تا حد امکان از انجام آن‌ها خودداری کنید. با این حال، اگر احساس می‌کنید همسرتان دچار بدبینی بیش از حد معمول است، به این نکات توجه کنید.
   خودداری از پنهان کاری‌های مصلحت آمیز
   توصیه می‌شود در همه حال با شوهرتان صادق باشید و از پنهان کاری‌های مصلحت آمیز خودداری کنید. هرچند ممکن است راستگوییتان در کوتاه مدت موجب افزایش ناآرامی بین شما شود اما سرانجام مناسبتری خواهید داشت. این نکته به شدت به همسران افراد متعصب توصیه می‌شود.
   در خور ذکر است پنهانکاری و برملا شدن واقعیت پس از مدتی باعث افزایش بدبینی یا‌‌ همان تعصب‌های بی‌جای مرد خواهد شد و مشکلات بیش تری در پی خواهد داشت.
   به خواسته‌های غیر منطقی عمل نکنید
   به بعضی خواسته‌های غیر منطقی شوهرتان عمل نکنید. توجه داشته باشید اگر شما به خاطر حفظ زندگی مشترک، حاضر باشید هر خواسته غیر منطقی شوهرتان را انجام دهید، این روال به تدریج طبیعی می‌شود و ممکن است روزی از این وضعیت خسته شوید که امکان تغییر تا حد زیادی کاهش یافته باشد.
   البته لازم به ذکر است نباید با لجبازی و رفتارهایی به دور از ادب از انجام خواسته شوهرتان سرباز بزنید بلکه با گفت‌و‌گو در یک موقعیت مناسب، می‌توانید او را قانع کنید که خواسته‌اش منطقی نیست.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

   پاسخ دادن
 2. مهدیه
  مهدیه می گوید:

  سلام،دختری ۲۲ ساله هستم قصد ازدواج با آقایی رو دارم که از واقعا از لحاظ شخصیتی و رفتاری فرد ایده آلمه ولی متاسفانه گفته که ۱۰ ساله بیماری لوپوس داره با عارضه کلیوی و با دارو کنترل میکنه،من خیلی نگران این موضوع ام،خیلی تحقیقات کردم،این آقا هم دانشگاهیمه و واقعا خیلی به هم وابسته شدیم چندماهه و قبول دارم که نباید به اینجا میرسید،ولی نه توان گذشتن ازشو دارم چون واقعا خیلی خوبه ولی فقط بابت بیماریش نگرانم…فوق العاده احتیاج به مشاوره و کمک دارم،سردرگمم ،ترس دارم همش
  خودش میگه نترس مثبت فکر کن خیلیا همینو میگن از جمله دکترش،هم نگران اینم که این خدایی نکرده اتفاق بدی برای خودش نیفته هم نگران مبتلا شدن بچه البته میدونم که درصدش پایینه،ولی نمیدونم ذهنم مثبت نمیشه و حالم خوب نمیشه و متاسفانه تجربه های تلخی که تو نت خوندم خیلی تو روحیه م تاثیر گذاشته و اجازه نمیده قرص و محکم رو تصمیمم وایستم
  لطفا راهنماییم کنین

  پاسخ دادن
 3. پری
  پری می گوید:

  سلام من یه هفته ست ازدواج کردم زندگیم داره از هم می پاشه
  قبلا یه خواستگار داشتم راضی نبودم ولی اون خیلی منو دوست داشت الان اونم تازه ازدواج کرده
  خیلی پشیمونم ردش کردم به خانوادم در موردش نگفته بودم همه سرزنشم میکنن چرا بهشون نگفتم چون اونام موافق قبلیه بودن
  الان دارم دیونه میشم میخوام جدا شم ولی نمیدونم کار درستی میکنم یا نه؟
  همسرم پسر خوبیه ولی من نمیتونم اصلا بهش محبت کنم

  پاسخ دادن
 4. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  با سلام من حدود هفت سال با یه آقایی آشنا شدم با هم دوست هستم ما هر دمون همدیگر رو دوست داریم اما این آقا کار نداره به خاطر همین پا پیش نمیذاره هر موقع گفتم به خانوادت یا لااقل به مامانت بگو گفت من تا زمانی که کار نداشته باشم پا پیش نمیذارم به نظر شما من چیکار کنم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   چطور انتظار دارید پسری که شرایط حداقلی ازدواج رو نداره پا پیش بذاره ؟
   مسلما” هم با مخالفت خانواده و هم در آینده با برخوردهای شما میتونه سبب تنش در زندگی مشترکتون بشه
   پس واقع بینانه برخورد کنید و اسیر احساسات نباشید

   پاسخ دادن
 5. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  سلام،
  برای مشاوره تلفنی هم باید قبلش مبلغی رو پرداخت کرد؟ بعد یه ساعت خاص باید زنگ زد؟
  از خارج از کشور چطور می‌تونم پرداخت کنم؟ ممنونم.

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   شعبه قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   شعبه سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   شعبه شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

   موسسه مشاوران ستاره ایرانیان
   مشاوره تلفنی پس از واریز آنلاین: از طریق سایت
   http://ib.mmsi.ir

   پاسخ دادن
 6. مهدی
  مهدی می گوید:

  من اصلا نمیتونم ازش دس بردارم من شیفته و وابسته اون شدم من حظرم بمیرم ولی برا اون چیزی نشه به خدا قسم هیچکس رو به اندازه اون دوس ندارم هیچکس

  پاسخ دادن
 7. مهدی
  مهدی می گوید:

  اخه من بدجوری دیوونشم وابستش شدم ودل کندن برام از مرگ هم سخت تره اونم ظاهر بسیار بسیار زیبا وروحیه ای جوان داره من عاشقشم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   مسلما” ایراد داره .. وقتی وارد جریان عادی زندگی بشید بعد از مدتی مشکلات جنسی شمارو وارد تنش و سقوط در زندگی میکنه
   الان اسیر احساسات شدید و بعد متوجه خواهید شد

   پاسخ دادن
 8. nnnn
  nnnn می گوید:

  سلام…من با ی مشکل بزرگ روبرو هستم…اینکه من با ی نفر حدود یک ساله رابطه دارم و قراره این ماه ب خاستگاریم بیاد…اما دچار تردید شدم ..حس میکنم اشتباه کردم..خاستگار های بهتر هم دارم..اما وقتی باهاش سربسته این موضوع رو مطرح کردم گفت ک زندگیش بی من بی معنا میشه و هر کاری میکنه تا خودشوادم بدی کنه…میدونم تو حرفاش صادقه..اما من دیگه نمیخام باشم و میخام ب خاستگارم جاب مثبت بدم..منتها از حرفاش و عذاب وجدانم میترسم…..چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کمکم کنید……………

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   دوست عزیز در زندگی باید قدرت گفتن ” نه ” رو داشته باشید چون بحث یک عمر زندگیه …وقتی ایشون نتونسته نظر عاطفیتونو جلب کنه پس دلیلی نداره این رابطه رو ادامه بدید
   این اشتباهیه که دختر و پسر بدون شناخت دل میبندن و اخرش باید با وابستگی از هم دل بکنن …
   پس منطقی فکر کنید و قاطه عمل کنید

   پاسخ دادن
 9. نگار
  نگار می گوید:

  سلام خسته نباشید من ی مدتی هست با یک نفرآشناشدم برای ازدواج البته خانواده ها هم درجریان هستندوهمدیگروملاقات کردن.ماهردونفریک ازدواج ناموفق داشتیم صحبتهایی که کردیم تقریبا تفاهم داریم فقط من شک دارم ترس دارم که دوباره شکست بخورم مشکلی که الان دارم اینه که فردموردنظرمن هیچی واسه شروع زندگی نداره وانتظارداره من پس اندازی که دارموبدم به ایشون وچون من همسراولم شغل نداشت وتمام مخارجش ازطرف خانواده من تامین میشدواینکه تمام پس اندازمنوخانوادمو دودکرد وآخرش خیانت بهم کرد وبای خانم دیگه رفت واسه همین من میترسم دوباره مهربونی بیش ازحدمن وکم توقع بودنم دوباره باعث بشه توی زندگیم شکست بخورم میشه لطفأراهنماییم کنیدممنونم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   اگر تحت نظر روانشناس و در مدتی مناسب برای شناخت از هم تلاش کنید و از احساسات دور باشید پس میتونید به انتخابتون مطمئن بشید و ترس شما بی معنی بشه

   پاسخ دادن
 10. ققنوس...
  ققنوس... می گوید:

  سلام حدودیکماه هست بای نفراشناشدم به قصدازدواج اما تردیددارم هردوشکست داشتیم ایشون هیچی واسه شروع زندگی ندارن وروی ی مبلغی که من دارم واسه اجاره خونه ودادن بدهی هاشون حساب میکنن ومن چون همسرقبلیم هم مخارجش ازطرف خانواده من تامین میشد شک دارم که ایا بازم شکست میخورم یا اعتمادکنم لطفأراهنماییم کنید ممنونم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   چنین زندگی به نتیجه نمیرسه … داشتن استقلال مالی و پشتوانه اقتصادی لازمه توفیق یک زندگی مشترکه … با وجودی که هر دو شکست خوردید

   پاسخ دادن
 11. ایلین
  ایلین می گوید:

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما.
  مدتی هست که من در یک شرکت مشغول به کار هستم در این میان یکی از همکارهای مرد بهم علاقه مند شده ومیدونم هم که قصدشون ازدواج هست ولی نمیدونم چرا پا پیش نمیذاره لطفا من رو راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   پس صبور باشید و برای خودتون پیشگویی نکنید …. چون ممکنه هیچ فکر و نظری در بین نباشه و شما فقط برای خودتون متصور شدید

   پاسخ دادن
 12. باران
  باران می گوید:

  سلام…میشه منم راهنمایی کنید؟
  کسیو دوست دارم ک هیچ علاقه ای به من نداره برای ازدواج باید چیکار کنم ک ایشونو ب سمت خودم بکشم؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   دوست عزیز نمیتونید کسی رو به دوست داشتن وادار کنید چون این یک حس دورنیه و شما اگر کسی رو مجبور کنید خیلی زود هم از دستش خواهید داد

   پاسخ دادن
 13. امیر
  امیر می گوید:

  سلام. سن من ازدختری که انتخاب کردم ۱۱سال بزرگتره. تقریبا کل معیارهامون به هم میخوره ولی فقط تو سن تردید دارم .میشه راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   بهتره در این مورد مشاوره کنید … به هر حال اختلاف سن زیاد میتونه در سالهای بعد روی روند زندگی شما تاثیر منفی بذاره … ولی در نهایت خودتون باید بسنجید و پا در راه این ازدواج بذارید .. شاید بتونید با تمام مشکلاتش کنار بیایت و به پای هم بمونید
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   پاسخ دادن
 14. گل دختر
  گل دختر می گوید:

  سلام بچه ها.من میخوام با دوس پسرم ازدواج کنم اونم میخواد با خانوادش حرف بزنه.ولی راه ما خیلی دوره.اون تو یه کشور دیگس و خانوادش نمیتونن فعلا منو ببینن.نمیخوایم به خانواده پسره بگیم ک ما اینترنتی اشنا شدیم.پیشنهاد بهتری دارین؟

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous می گوید:

   راههای شناخت شخص مقابل از چند محور باید دنبال شود:
   ۱- گفتگوی مستقیم؛
   ۲- تحقیق( دوستان، همکاران، همسایگان و..)؛
   ۳- مراجعه حضوری به یک مشاوره و مشاوره پیش از ازدواج(آزمونهای شخصیت و…).

   در گفتگوی رو در رو لازم است که از موضوعاتی مانند:
   اولویتها و اهداف زندگی؛
   حساسیتها؛
   توقعات؛
   علاقمندیها؛
   ویژگیهای شخصیتی و اخلاقی؛ و… سوال شود.

   لازم است در مواردی به منظور اینکه سانسور و خلاف واقع اتفاق نیفتد، سوالات به صورت غیر مستقیم پرسیده شود. مثلا برای اینکه بیشتر با شخصیت طرف مقابل آشنا شویم می‌توانیم اینگونه بپرسیم:
   تلخ ترین خاطره شما در زندگی چیست؟ و چرا؟
   شیرین ترین خاطره‌تان کدام است؟
   توقع شما از همسر آینده چیست؟ چه موضوعاتی عصبانیتان می‌کند و برایتان غیرقابل تحمل است؟
   آخرین باری که قهر کردید کی بوده؟ می‌شود موضوعش را بگوئید؟
   آخرین باری که دعوا کردید کی بوده؟ می‌شود دلیلش رو بگوئید؟
   در زندگی از چه چیزی متنفر هستید؟
   از زندگی و خودتات راضی هستید؟

   با توجه به پاسخ این سوالات تا حدودی شخصیت فرد مقابل معرفی می‌شود. مثلا اگر بگوید از زندگی راضی نیستم، یا بگوید دیروز دعوا کردم و دفعه قبلش هم یک هفته پیش بود دفعه قبل از قبل هم ده روز پیش بود! باید دور چنین گزینه ای خط کشید چون اصولا با خودش هم درگیری دارد!

   این که یک فرد واقعا قصد ازدواج دارد را عملا می توان با نشانه هایی که در ادامه ذکر می کنیم، تشخیص داد.

   ۱ – فردی که قصد ازدواج دارد در دوره آشنایی، تقاضاهای نامشروع نمی کند.

   ۲ – فردی که قصد ازدواج دارد، این ارتباط را از خانواده اش پنهان نمی کند.

   ۳ – فردی که قصد ازدواج دارد، زمان آشنایی را بیش از اندازه طولانی نمی کند.

   ۴ – فردی که قصد ازدواج دارد علاوه بر معرفی شخصیت خود، سعی می کند از طرف مقابل و خانواده اش شناخت پیدا کند و تنها به تبادل احساسات و بیان جملات عاشقانه و عاطفی بسنده نمی کند.

   توجه به همین ۴اصل ساده که تشخیص آنها خیلی هم سخت نیست، باعث می شود از سرابی که بسیاری از دختران جوان در آن گرفتار می شوند، فاصله بگیرید.

   پاسخ دادن
 15. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  من ودوست پسرم میخواستیم با هم ازدواج کنیم ولی مشکل اینجاست که خانوادش یه دختر دیگه براش در نظر گرفتن حالا من دارم دیونه میشم

  پاسخ دادن
 16. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  سلام
  ما یعنی من و همسرم خیلی با هم مشکل داریم و همدیگه رو دوست داریم و نمیخوایم از هم جدا شیم ولی زندگی برامون خیلی سخت شده نمیدونم چکار کنم؟

  پاسخ دادن
 17. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  دختریو دوست دارم که دو سال از من بزرگتره و از هر نظر عالیه خودشم با این اختلاف سنی مشکلی نداره ولی خانواده ها مخالفن حالا ما چکار کنیم؟

  پاسخ دادن
 18. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  واقعا الان نیاز به مشاوره تو زندگی آدم احساس میشه
  مخصوصا واسه ما جوونا که خیلی مشکلات زیادی داریم
  مرسی از مطالب خوبتون

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شادابی گمشده را بازیابید

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنیReviewed by مشاور on Aug 3Rating:

مرکز مشاوره ازدواج زیر نظر کانون مشاوران ایران این امکان را برای شما به وجود آورده است تا بدون صرف هزینه در رفت و آمد خود و و بدون اتلاف زمان در شلوغی و ترافیک بتوانید با مشاوران ما صحبت کرده و مشکلات زندگی زناشویی و خانوادگی تان را با آنها در میان بگذارید. مشاور ازدواج تلفنی ما در مشاوره ازدواج تلفنی آماده اند تا بهترین خدمات را به صورت تلفنی به شما عرضه کنند.

یکی از مشکلاتی که اکثر جوانان باآن دست وپنجه نرم میکنند مسائل و مشکلات مربوط به ازدواج بوده که نمی توانند آنرا بصورت حضوری باکسی در میان گذاشته  همواره در بازگو کردن آن مشکل دارند. اغلب این سخنان بسیار مهم ومشکلاتی حیاتی هستند که میتواند تاثیر بسزایی درآینده آن فرد داشته باشد. ازاین کارشناسان ما در مرکز مشاوره ازدواج برآن شدند تایکی از بهترین مراکز مشاوره تلفنی را درزمینه ازدواج راه اندازی کنند. مشاور تلفنی ازدواج یکی از بهترین مشاوران ما در مرکز مشاوره ازدواج بوده که میتوانیدبا تماس با مرکز مشاوره ازدواج تلفنی مشکلات خود رابا مشاور تلفنی در میان گذاشته و ازآن نترسید. مشاور ازدواج تلفنی با صبوری خاصی بشما گوش فراداده و سپس شمارا راهنمایی خواهد نمود.

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج