مشاوره ازدواج جوانان

مشاوره ازدواج جوانان

مشاوره ازدواج جوانانReviewed by مشاور on Aug 3Rating:

طبق آماری که در دسترس است بیشتر جمعیت ایران اسلامی را جوانان تشکیل می دهند. جوانانی که خود هزار امید و آرزو دارند و همچنین والدین آنان به آینده آنها دلبسته و می توان گفت آینده ایران زمین به آنان بستگی دارد. این آینده با یک تصمیم بزرگ همراه است که آن ازدواج می باشد. بودند بسیاری که آینده درخشانی را میتوانستیم برای آنان تصور کنیم اما با یک انتخاب غلط و با یک اشتباه بزرگ ، آینده خود را تباه کرده اند.

پس مشورت قبل از این انتخاب سرنوشت ساز امر ضروری تلقی می شود. مشاوره ازدواج جوانان برای همین منظور و به هدف کمک به جوانان برای انتخابی صحیح تاسیس شده است. مشاوران ما در مرکز مشاوره ازدواج جوانانبا تجربه و توانی که دارند، آماده هستند تا شما را برای آینده ای بهتر راهنمایی کنند.

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

105 پاسخ
 1. نیما 1011
  نیما 1011 میگه:

  سلام دوستان من قصد ازدواج را با خانومی دارم.الان هم یک ساله که با هم رابطه داریم.خیلی هم منو دوست داره منم دوسش دارم ولی یه مدتی هست که فکر میکنم از قیافش به طور کامل خوشم نمیاد.این موضوع رو باهاش در میون گذاشتم.ولی هنوز نتونستیم این مشکل رو حل کنیم خیلی اذیتم میکنه این موضوع همش تو فکره اینم که قیافش خوبه یا نه.به نظرم خیل فکره مشخره ای هست.واقعا ارزشش رو نداره ولی با وجوده همه اینا بازم نمیتونم با خودم کنار بیام.وسواس پیدا کردم روش.نمیتونم بهش فکر نکنم.همش تو ذهنمه این موضوع باعث شده که یکم نسبت به گذشته علاقم کم شده بهش نمیدونم باید چیکار کنم اگه میشه کمکم کننید.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   بهتره در این مرحله زودتری از این رابطه بیرون بیای … شاید سخت باشه ولی به هر حال تکلیف هر دوی شما روشن خواهد شد
   اینکه امروز به این نتیجه رسیدید تردیدی قدیمیه که بهش بی توجه بودید

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام دوت عزیز شما این مساله مهم که برای یک زن که عاطفی است مطرح کردید و خب همین اشتباه بوده چون ایشون به غیر از استری با ظاهرشون چه می توانند انجام دهند مگر اینکه کل صورت را جراحی کنند ببینید خودتون هم می فرمایید دچار وسواس شدید ولی توجه کنید این وسواس شما باعث کاهش علاقه شده است .و مشکلات زیادی را ایجاد کرده است .و اگر بعدا وارد زندگی شوید که باید به ایشون متعهد باشید ممکنه فردی که از نظر شما ظاهر مقبولی دارد توجه بیشتری ایجاد کند و مدام در حال مقایسه اشید این حالت قبل از شما برای اون زن ازار دهنده است .در هر حال بهتره به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه داشت۶ باشید ولی این مساله را هم در نظر داشته باشید که زندگی فقط ظاهر نیست مساله اساسی برای مرد اخلاق و رفتار زن و داشتن حمایت عاطفی از همسر است که زندگی را تداوم می بخشد و همین مساله باعث شده امروز افراد الزاما در کنار زیباترین ها خوشبخت نباشندچون ظاهر بعد از مدتی عادی می شود در هر حال امیدوارم خوشبخت و موفق باشید .

   پاسخ دادن
 2. 009
  009 میگه:

  سلام اگه دختر قبل از ازدواج نامزد داشته باشد مشکلی به وجود می آید؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام .این مساله کاملا شخصی است و بسته به نظر و پذیرش خود شما دارد .اینکه دختری با این شرایط را بپذیرید یا خیر ؟دلیل بهم زدن نامزدی مهم است که بدانید خدای ناکرده مشکلی از طرف این خانم نبوده است و در غیر این صورت برای زندگی شما مشکل ساز نخواهد بود چون هیچ کس برای گرفتن طلاق ازدواج نمی کند .به هر حال این خانم هم حتما شرایطی بوده که جدا شدند و نامزدی بهم خورده است .اگر شما فردی هستید که نداشتن ارتباط قبل از ازدواج برایتان مهم است شاید با این مساله کنار نیایید و هر دو نفر بعدا در زندگی اذیت شوید .در هر حال امیدوارم تصمیم درستی داشته باشید و همیشه فردی که حتی ازدواج قبلی داشته محکوم به شکست در زندگی اینده نخواهد بود.

   پاسخ دادن
 3. arte
  arte میگه:

  سلام دوستان عزیز

  به نظر شما ازدواج با کسی که چند ماه باهاش توی یه خونه زندگی کردی ( دوران دوستی) کار درستیه؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام .شما مدتی با ایشون زندگی شخصی رو تجربه کردید و احتمالا ارتباطاتی وجود داشته است که باعث دلبستگی در هر دو نفر شده است .اگر ایشون معیارهای شما را دارند باید متعهد باشید نسبت به ایشون و مسئولیت این مساله را بپذیرید البته اگر ایشون هم موافق این ازدواج باشند .خب ممکنه تصمیمی صرف احساسی باشد که در این صورت مشکلاتی در مسیر وجود خواهد داشت و یا فرضا در این موارد بی اعتمادی دو طرف به هم خودشان منشا ایجا مشکلاتی می شود.به هر حال بهتره حضوری مراجعه کنید شاید مسائلی باشد که ان طور راحت تر باشید مطرح کنید و بهتره در مورد ملاک ها ها و تفاوت های شخصیتی و ..حضوری بررسی شود چون ازد واج مساله مهمی است .امیدوارم خوشبخت باشید .و تصمیم درستی بگیرید که طرف مقابل را هم در نظر بگیرید این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   پسران در روابط دوستی به هوس و غریزه جنسی خود بیشتر بها می‌دهند و پس از اولین ارتباط جنسی دچار وابستگی جنسی می‌شوند یعنی رابطه جنسی آنها گسترده‌تر می‌شود. آنها در تمامی ملاقات‌های بعدی دنبال فرصتی برای تأمین این نیاز هستند و تا زمانی که طرفشان پاسخ‌گوی این نیاز باشد این رابطه ادامه دارد. اما هر زمان که طرفشان از رابطه جنسی خودداری کند یا اخلاق و رفتار پسر تغییر می‌کند یا مدام بهانه‌گیری می‌کند یا آن رابطه را برهم می‌زند.

   دختران تا زمانی که به فردی احساس نداشته باشند و وابستگی احساسی پیدا نکنند نمی‌توانند رابطه جنسی را با آن فرد تجربه کنند. ترجیح می‌دهند این رابطه از روی عشق و دوطرفه باشد. از اینکه بدون احساس تن به چنین رابطه‌ای بدهند بیزارند. دختران پس از رابطه جنسی دچار وابستگی بیشتری می‌شوند و بیشتر دوست دارند مورد توجه احساسی طرف مقابل قرار بگیرند. در اکثر روابطی که در آن رابطه جنسی را تجربه کرده‌اند ولی رابطه دوستی آنها به اتمام رسیده دچار افسردگی موقتی می‌شوند. بیشتر تمایل دارند دوست داشته شوند تا اینکه دوست بدارند. آنها‌ می‌توانند بارها حس عاشقی را تجربه کنند. این در حالی است که پسرها فقط یک‌بار عاشق می‌شوند و اولین عشق را فراموش نمی‌کنند. آنها اگر واقعاً کسی را دوست داشته باشند، هرکاری برای به‌دست‌آوردنش می‌کنند و به‌اصطلاح به آب و آتش می‌زنند. ولی اشکال اینجاست که همه انرژی خود را قبل از ازدواج صرف طرف می‌کنند.

   نیازهای احساسی و حتی جنسی زنان پس از ازدواج بیشتر از دوران قبل از ازدواج است، به همین دلیل است که مدام از سردی همسر خود شکایت دارند. دختران قبل از ازدواج تمایل دارند طرفشان به‌سمت آنها بیاید، که این مورد بعد از ازدواج دگرگون می‌شود؛ این زنان هستند که به‌سمت همسر خود می‌روند و مردان در این‌باره تلاشی نمی‌کنند. نکته بسیار مهم اینکه بسیاری از دخترها و پسرها با شنیدن این مطالب و بررسی آسیب‌های جدی این روابط می‌گویند: از کجا معلوم که این آفات در دوستی ما به‌وجود آید؟ هر قاعده‌ای استثنایی دارد؛ از کجا معلوم که ما استثنای این قاعده نباشیم؟ این افراد گمان می‌کنند که رابطه آنها از روابط دیگران عمیق‌تر و مستحکم‌تر بوده و فقط روابط دیگران، سست و بر پایه علاقه جنسی بنا شده است.

   دختر می‌گوید: دوستم گفته، که فقط مرا به‌خاطر خودم می‌خواهد نه برای سوء‌استفاده جنسی. در مقابل پسر هم می‌گوید: بیچاره دختر، نمی‌داند هدف واقعی من ازدواج و خوشبخت‌ کردن او نیست. حالا که پسر اعتماد دختر را جلب کرده است و با زرنگی هم به دختر قبولانده که او را زن آینده‌اش می‌داند و به‌عنوان شریک زندگی دوستش دارد، زمینه را برای منظورش مهیا می‌بیند و به او می‌گوید که ما اکنون از طریق قلب‌هایمان باهم زن و شوهر هستیم، چرا تا فراهم ‌شدن زمینه ازدواج، خودمان را از لذت جنسی محروم کنیم. بیا از همین حالا رابطه‌ای جنسی برقرار ‌کنیم.

   متأسفانه بعضی از دخترها هم برای اینکه رضایت پسر را جلب کنند مرتکب این اشتباه بزرگ می‌شوند و تقاضای رابطه جنسی او را قبول می‌کنند. غافل از اینکه پسرها هیچ‌وقت با کسی که قبلاً با او دوست بوده‌اند و یا رابطه جنسی داشته‌اند، هرگز ازدواج نمی‌کنند.

   متأسفانه بعضی از دخترها هم برای اینکه رضایت پسر را جلب کنند مرتکب این اشتباه بزرگ می‌شوند و تقاضای رابطه جنسی او را قبول می‌کنند. غافل از اینکه پسرها هیچ‌وقت با کسی که قبلاً با او دوست بوده‌اند و یا رابطه جنسی داشته‌اند، هرگز ازدواج نمی‌کنند و برای ازدواج هم به‌دنبال دختری هستند که قبلاً با کسی رابطه نداشته است. دخترها نیز با این اشتباه نه ‌تنها خودشان را ارزان فروخته‌اند، بلکه پسران با دیدن این رفتار، آنها را افرادی هرزه تلقی می‌کنند. چون پسرها این کار دختران را به‌حساب سست ‌بودنشان می‌گذارند و می‌گویند، اگر فرد دیگری هم این تقاضا را داشته باشد، احتمال دارد که به او هم جواب مثبت بدهد.

   البته مطلب بالا، یکی از حالات دوستی دختر و پسر بود که پسرها با وعده ازدواج، دخترهای جوان را خام می‌کنند و به سوءاستفاده جنسی از آنها می‌پردازند.

   حالات دیگری هم برای این رابطه قابل تصور است، که در زیر به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم:

   الف) برخی دخترها می‌دانند که پسرها قصد ازدواج ندارند و پسرها نیز علناً به طرف مقابلشان می‌گویند که قصدشان از این دوستی برای شناخت و ازدواج نیست. آنها فقط برای خوش‌گذرانی باهم شریک جنسی و دوست می‌شوند و به‌ این طریق می‌خواهند از تنهایی دوران مجردی فرار کنند.

   بعضی از دخترها حاضر به دوستی با این قبیل پسرها هستند و قصدشان را از این رابطه، تخلیه احساسات و ارضای غیراخلاقی جنسی خودشان معرفی می‌کنند. آنها گمان می‌کنند هر‌کاری که غریزه‌شان بخواهد، می‌توانند بکنند و می‌گویند: شوهر آینده‌مان از کجا خواهد فهمید که ما در گذشته روابط جنسی داشته‌ایم؟

   تا آنجا که بتوانند، با جنس مخالف رابطه برقرار می‌کنند، ضمن اینکه مخارج خوش‌گذرانی خود را از طریق تن‌فروشی تأمین می‌کنند و به‌اصطلاح، با یک تیر دو نشان می‌زنند. آنها با خود می‌گویند بعد از ازدواج، این‌طور روابط را کنار خواهیم گذاشت. ولی نمی‌دانند حتی اگر هم بخواهند، دوست‌پسرشان از این روابط، به‌ این سادگی‌ها ـ بعد از ازدواج آنها ـ نخواهند گذشت.

   اتفاقاً می‌گویند اکنون موانع هم از میان برداشته شده و وقت برداشت محصول نقشه‌های شوم گذشته‌مان است‌. چراکه برخی از پسرها خیلی زرنگ هستند و بیشتر برای بعد از متأهل‌شدن دختر برنامه‌ریزی می‌کنند؛ در دوران دوستی از او عکس یا فیلم تهیه می‌کنند و این مدارک را برای بعد از ازدواج دخترها به‌منظور اخاذی جنسی نگه می‌دارند و در وقت مناسب طی تماسی با دختر، تهدید می‌کنند که اگر با آنها رابطه جنسی برقرار نکند، عکس، فیلم و یا صدای ضبط‌شده او را به همسرش می‌دهند. فاش‌شدن این موضوع عواقب وحشتناکی را برای دختر در پی خواهد داشت. باعث می‌شود زندگی مشترک او نابود و در بین فامیل آبرویش از بین برود و به دلیل خیانتش، برای ازدواج مجدد، به‌ سراغش نخواهد رفت.

   اینجاست که دختر به‌رغم میل باطنی، برای فاش‌نشدن رابطه دوران مجردی‌اش، به رابطه جنسی با دوست‌پسر قبلی‌اش تن می‌دهد و خیانت آن دختر مجدداً در دوران متأهلی رقم می‌خورد. فاش‌شدن این خیانت مجدد، ممکن است خودکشی دختر را به دنبال داشته باشد.

   ب) در بین دخترها کسانی هستند که از سادگی و پاکی بعضی از پسرها سوء‌استفاده و آنها را در دام عشق پوشالی خودشان گرفتار می‌کنند. هر روز به بهانه‌های مختلف از جمله سالگرد تولد، جشن تولد فلان دوست، خرید لوازم آرایشی ـ بهداشتی، خوش‌گذرانی در کافی‌شاپ، خرید کارت شارژ موبایل و… شروع به خالی‌کردن جیب پسرها می‌کنند. این کار آنها هم بدون هزینه نیست و باید در عوض نیازهای جنسی پسر را برآورده کنند؛ که آن‌هم به قیمت از‌دست‌دادن نجابتشان تمام می‌شود.

   ج) تعداد اندکی از پسرها با نشان‌دادن جسارت، محبت، عشق پاک و… همه عمرشان را به‌پای معشوقشان می‌گذارند.

   تعداد این دسته از افراد، خیلی کم است، چون پسرها اگر واقعاً کسی را دوست داشته باشند، با او دوست نمی‌شوند، سعی می‌کنند با آنکه دوستش دارند ازدواج کنند. در این گروه هم آفاتی وجود دارد، در برخی از موارد دخترها با دیدن یک پسر خوش‌ تیپ‌تر، شیفته می‌شوند و به پسر عاشق‌پیشه پشت می‌کنند.میگنا.به وفادار ماندن این دخترها هم نمی‌شود اعتماد کرد. بعضی از دخترها نیز در دوستی با پسری که قصد شناخت برای ازدواج دارد، همان رفتاری را بروز می‌دهند که انگار در میهمانی هستند.

   د) دختر و پسر رابطه دوستی‌شان را با جنس مخالف، به رابطه دوستی با دو هم‌جنس تشبیه می‌کنند و می‌گویند ما اصلاً احساس نمی‌کنیم که با جنس مخالف دوست هستیم ما یک دوست اجتماعی هستیم؛ براساس خلقت انسان، هر جنس فقط برای جنس مخالفش نیروی جاذبه تولید می‌کند نه برای هم‌جنس خودش، بنابراین دختر و پسر هم اگر هم‌جنس‌اند، پس چرا برخلاف طبیعت همدیگر را دفع نمی‌کنند، بلکه بالعکس همدیگر را جذب می‌کنند؟! پس هر عقل سالمی تأیید می‌کند که این حرف برخلاف طبیعت و کذب محض است.

   ه) دخترها و پسرها برای کسب تجربه و مهارت در زندگی باهم دوست می‌شوند، ولی نمی‌دانند که همیشه اولین تجربه‌ها هستند که به یاد می‌مانند. آنها تجربه‌های به یادماندنی را با فرد بیگانه‌ای تجربه می‌کنند نه با بهترین یارشان.

   آن چیزی که از یاد این دختران و پسران فراموش شده، جایگاه تعهد و وفاداری به همسر آینده‌شان است. آنها این موضوع را باید بدانند که اگر می‌خواهند همسر آینده‌شان هم متعهد باشد و به آنها وفادار بماند، باید خودشان هم متقابلاً به آنها وفادار باشند.

   و) بالاخره گروه آخر مربوط به پسرهایی است که هیچ‌چیز به جز ارضای جنسی و خوش‌گذرانی برایشان مهم نیست و اصلاً خودشان را در قیدوبند تشکیل خانواده نمی‌دانند. هر روز با یکی هستند و تا آخر عمر هم تنوع‌طلب باقی می‌مانند. این افراد، مشتریان زن خاص خودشان را دارند و هیچ‌وقت هم سیر نمی‌شوند مگر در زیر خروارها خاک.

   در انتهای این بحث سنگین و پرپیچ ‌و خم باید بگوییم، آن چیزی که از یاد این دختران و پسران فراموش شده، جایگاه تعهد و وفاداری به همسر آینده‌شان است. آنها این موضوع را باید بدانند که اگر می‌خواهند همسر آینده‌شان هم متعهد باشد و به آنها وفادار بماند، باید خودشان هم متقابلاً به آنها وفادار باشند. این‌طور نیست که به تبع نفس، در مجردی هرکاری که خواستیم انجام دهیم و بعد انتظار داشته باشیم که در زندگی مشترکمان یک فرد پاک و مقدس نصیب‌مان شود.

   پاسخ دادن
 4. طلا جاسمی
  طلا جاسمی میگه:

  سلام دوستان خوبم.من با خواستگارم راجع به مسائلی مثل مهریه و حق تحصیل و کار قبل از ازدواج و مجل ازدواج به توافق رسیده بودیم قبل از اینکه این بحثا رسمی بشه.اما شب خواستگاری که ما شروط رو گفتیم پدرش نپذیرفت و مرتب چک و چونه زد که مهر رو کم کنه و داماد هم هیچ حرفی نمیزد.به نظر شما این کارش معنیش این نیست که دیگه نمیشه روحرفش حساب کرد؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   به هر حال در کنار عقد نکاح یک قرارداد مالی مثل مهریه هم هست که باید به توافق برسید
   و بسیار لازمه که در این مورد بدون دلخوری اتفاق بیفته
   پس صبور باشید و سعی کنید با آرامش و فکر کردن به نتیجه برسید
   مسلما هیچ عقل سلیمی حاضر به پذیرش تعهدی سنگین در مورد سکه های زیاده هست و از اون طرف هم اگر پسر نااهل از اب دربیاد موضوع طلاق دادن دختر معضلی خواهد شد
   به همین خاطر سعی کنید با ارامش به این مرحله از توافق برسید

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   دوست عزیز ببینید خود پسرها در موقعیتی که قرار می گیرند و حسی و عاطفه ای به طرف مقابل دارند نمی توانند درست تصمیم بگیرند و تمایل دارند هر چه طرف مقابل می گوید را بپذیرند .و این اصلا همیشه به معنی این نیست که هیچ وقت نشود روی حرفشان حساب کرد به هر حال مهریه عندالمطالبه است و امروزه مشکلات مهریه را دارند می بینند و این باعث اضطراب می شود که اگر خدای ناکرده توافقی نباشد چه می شود و پدرها چون با تجربه تر هستند و اگر مشکلی ایجاد شود ان ها باید مسئولیت را اصولا بپذیریند تمایل دارند قبل از عقد همه چیر زا مشخص کنند که بعدا مشکلی نباشد .و حتی شاید بعدا فرزندشان را برای دادن این گونه قول ها شماتت کنند .در هر حال زود قضاوت نکنید به هر حال بین نظرات اختلاف هایی وجوددارد و به معنی دروغ طرف مقابل نیست .بلکه برای یک پسر که از فردی خوشش امده این مسائل اهمیت ندارد ولی خوب برای افراد با تجربه که زندگی کزدند و زورگار را می بینند مهم است و بنابراین می خواهند از اتفاقات ناخوشایند غیر قابل پیش بینی در اینده پیشگیری کنند.در زمینه های دیگر ایشون رو امتحان کنید تا مطمئن شوید چقدر روی حرفاشون میشه حساب کرد و به عنوان مرد اینده می توانید اعتماد کنید .موفق باشیدو خوشبخت

   پاسخ دادن
 5. شايان
  شايان میگه:

  سلام اگر ممکن است من را راهنمایی کنید

  من دانشجوی سال آخر دانشگاه هستم و یک ماهی است دختر خانومی نظر من را به خود جلب کرده است و من از ایشان خوشم امده و اگر بخوام یکم توضیح بدم ایشون دانشکده دیگری هستند و من فقط در محیط دانشگاه ایشون رو میبینم و مراوده ای و سلام علیکی با ایشون ندارم و فقط ظاهر ایشون به دل بنده خیلی نشسته ، حالا سوال اینجاست چگونه به ایشون پیشنهاد اشنایی بدم جهت شناخت همدیگه ایا مستقیم به خودشون بگم ؟؟ با خانواده صحبت کنم ؟؟ چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟؟. پیشاپیش ممنون از وقتی که می گذارید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   اگر شرایط ازدواج رو دارید پس میتونید روی خواستگاری از ایشون امیدوار باشید و گرنه گفتن و نگفتن شما تفاوتی نمیکنه

   بزرگترین مشکلی که اکثر پسر ها در این ارتباط دارند این است که فکر می کنند یک راه حل عمومی برای عاشق کردن دختران وجود دارد.

   صحیح است که بیشتر دختر ها به ویژگی هایی مثل اعتماد به نفس یا وضعیت اجتماعی جذب می شوند اما هر دختری به طور جدا یک مورد جداگانه و خاص است که برای جذب کردن او باید از روانشناسی عشق در دختر و زن ها آگاهی باشیم.

   قبل از اینکه بخواهید دختر ی را عاشق خود کنید اول باید او را به خوبی بشناسید. وقتی در مورد روانشناسی عشق در دختر ها آگاهی کسب کردید، متوجه می شوید دختر ها چگونه می اندیشند و چیزهایی مهمی را می فهمید که برای تاثیر قرار دادن هر دختری به آن نیاز دارید.

   وقتی با این مسائل آشنا شدید همه کاری که باید انجام دهید این است که به شکل صحیح خود را برای شخص مورد نظر علامت گذاری کنید. در این مقاله در مورد روانشاسی جذب در زن ها سخن می گوییم.

   زنان به چه مردانی جذب می شوند: حقایقی روانشناختی

   اکنون می دانید که بر اساس روانشناسی جذب، همه ی دختر ها به یک شکل فکر نمی کنند اما هر دختری حداقل یکی از موارد زیر را در لیست آرزوهایش دارد.

   • مردان برجسته، بیشتر زن ها را به خود جذب می کنند:

   زن ها به مردانی جذب می شوند که با جذبه، تاثیر گذار و قوی هستند. اگر از هر دختری در مورد مرد آرزوهایش بپرسید به عنوان مثال به یک ستاره ی معروف و خوش قیافه اشاره می کند. سپس وقتی ازدواح کرد ببینید آیا شباهتی بین مردی که با آن ازدواج کرده و ستاره ی رویاهایش است یا خیر؟ یکی از موضوعات جالب در روانشناسی جذب در زن ها این است که وقتی آنها به طور منطقی در مورد جذابیت فکر می کنند پارامتر های مختلفی را برای انتخاب خود تعریف می کنند؛ اما این پارامتر ها وقتی به طور ناخودآگاه به شخصی جذب می شوند متفاوت است.

   • موقعیت اجتماعی یا آینده اندیشی بیشتر دختر ها را به خود جذب می کند:

   بر اساس روانشناسی جذب، بیشتر زن ها به حمایت نیاز دارند؛ در نتیجه یکی از مهمترین چیزهایی که باعث می شود احساس امنیت کنند بودن با مردی است که موقعیت اجتماعی خوبی دارد و یا آینده اندیش است. دلیل آن این است که مرد آینده اندیش به احتمال زیاد روزی موقعیت اجتماعی خوبی خواهد داشت. تحقیقات پژوهشگران نشان داده است مردی که ماشین گرانی زیر پایش دارد خیلی جذاب تر از مردی است که یک ماشین معمولی را می راند.

   • اعتماد به نفس بیشتر زن ها را به خود جذب می کند:

   اعتماد به نفس تنها نشانه ای است که ۹۹% از زن ها متوجه ی آن می شوند و باعث می شود مردان بسیار جذاب تر به نظر برسند. اگر می خواهید دختری به شما جذب شود خود را با اعتماد به نفس کرده و آن را نشان دهید.

   • آیا دختر ها پسر های خوب را دوست دارند؟

   اول اجازه دهید مفهوم کلمه ی خوب را برای تان توضیح دهم تا بهتر متوجه ی منظورم شوید. یک پسر خوب، پسری است که اجازه دهد دختر، همه کاره باشد؛ کسی که هر کاری برای خوشحال کردن دیگران بکند حتی اگر به قیمت خوشحالی خودش باشد. همچنین پسر خوب، پسری است که همیشه با آن دختری که دوست دارد تماس بگیرد و دمبالش است. دخترها به احساس امنیت نیاز دارند؛ احساسی که در کنار یک مرد برجسته پیدا می کنند نه یک پسر خوب؛ مردی که مثل یه رهبر همه چیز را هدایت کند. اگر شخصی ترسو باشید و بازیچه ی دست دختر ها قرار بگیرید هیچ دختری عاشق تان نخواهد شد.

   • شهرت و جذابیت:

   به طور قطع، شهرت یکی از عوامل تاثیر گذار در جذابیت است. یک تحقیق روانشناسی نشان داده است که دختر ها از مردی خوش شان می آید که دختری دیگر به وی لبخند بزند!!، حال مردی را تصور کنید که بیش از یک طرفدار دارد.

   • آیا دختر ها به زیبایی چهره اهمیت می دهند؟

   بر اساس روانشناسی جذب در زن ها، دختر ها به اندازه ی مردان به خوش قیافه بودن اهمیت نمی دهند؛ اما به طور حتم به مردان سالم که خوش اندام باشند توجه خاصی می کنند. خبر خوش این است که هر موقع بخواهید می توانید تمرین های بدنسازی را شروع کنید، از همین امروز به باشگاه بروید و اندامتان را متناسب کنید؛ این کار کاملا امکان پذیر است.

   جذب کردن دختر
   راهای عاشق کردن دختران
   ۱ – اعتماد به نفس : مهمترین چیزی که باید به دست بیارید و تقویتش کنید, اعتماد به نفسه! شاید مهمترین دلیل شکست افراد در این بازی نداشتن اعتماد به نفسه. اگه میخواین تو این بازی به جایی برسین باید ترس رو کنار بگذارین و به خودتون ایمان داشته باشین. خیلی از افراد براشون پیش میاد که مثلاً یک دختری رو میبینن و مدتها با هم در یک محل (مثل دانشگاه) روبرو میشن ولی جرات نمیکنن برن و حتی بهش سلام کنن. این دلایل زیادی داره. مهمترین دلیلش اینه که بزرگترین کابوس پسرها اینه که از یک دختر جواب نه بشنون! برای همین کلاً خیلی ها ترجیح میدن که قید بازی رو بزنن… این کاملاً اشتباهه! البته هیچ روش کاملاً مطمئنی برای “نه نشنیدن” وجود نداره, اما روشهایی وجود داره که شدت اثر این ضربه رو خیلی کم میکنه و حتی میشه گفت که ضربه رو به طرف مقابل برمیگردونه. من خودم اعتقاد دارم که برنده و بازنده بازی قبل از شروعش مشخصه! اگه به خودتون تلقین کنید که خراب میکنید, حتماً خراب میکنید و اگه تلقین کنید که موفق میشین, همینجوری هم میشه. پس اول از همه باید یاد بگیرید که خجالت و ترس رو کنار بگذارید. برای برنده شدن باید مثل برنده ها فکر کرد. (موضوع یکی از مطالب بعدی همینه)

   ۲ – با مزه بودن : آدمهای بازنده معمولاً خیلی خشک و جدی هستن و همه چیز رو هم خیلی جدی میگیرن. این حالت برای مثلاً محل کار یا وسط یه سخنرانی بد نیست ولی اگه فکر میکنید که با همین حالتی که دارین میتونید با یه دختر هم دوست بشین باید بگم که اشتباهی اومدین. آدمها (چه دختر و چه پسر) با کسی دوست میشن که باهاش احساس نزدیکی و صمیمیت کنن و توانایی خندوندن دیگران یکی از اون چیزهاست که دیگران رو به شما به شدت نزدیک میکنه. البته نکته ضروری کار اینجاست که باید با فاصله و در موقعیت های مناسب با دیگران شوخی کنید. در غیر اینصورت نتیجه برعکس میگیرین!

   ۳ – یک بعدی نبودن : ببینید, تمام افراد بازنده (در روابط) یک خاصیت مشترک دارن؛ همشون به شدت تک بعدی فکر میکنن و عمل میکنن. مثلاً تمام موجودیت و شخصیت این فرد در رشته تحصیلیش, ماشینش و یا وبلاگشه. به جز اون موضوع خاص راجع به هیچ چیزه دیگه ای نمیتونه فکر کنه یا حرف بزنه. هر حرفی رو به طور اتوماتیک به موضوع خودش میکشونه و دائم داره راجع به همون موضوع وجودیش حرف میزنه. ببینید, اگه شما فوق دکترای کامپیوتر در رشته طراحی سوپرکامپیوترهای موازی هم داشته باشین, این موضوع فقط واسه همکاراتون جالبه, نه واسه بقیه و مخصوصاً دخترها! اگه میخواین موفق بشین باید شروع کنید در چند موضوع دیگه مطالعه بکنید و در ضمن تا جایی که میتونید زندگی رو تجربه کنید. چون اطلاعات تو کتابها معمولاً ناقصه و در عمل به درد نخور! برید مسافرت, یکی دو تا زبان خارجی یاد بگیرید, با افرادی که مثل خودتون نیستن دوست بشین, فیلم ببینید, موسیقی گوش کنید, از مغزتون کار بکشین. مغز آدم نه پر میشه و نه پیر و نه فرسوده. تا وقتیکه ازش کار میکشین مثل ساعت کار میکنه.
   ۴ – خوش تیپ بودن : ببینید, ما پسرها نسبت به دخترها یه خوش شانسی بزرگی داریم! پارامتر جذابیت در دخترها, زیبایی یا اصطلاحاً خوشگل بودنه و بیشترش شانسی و خدادادیه. اما در پسرها اینطور نیست! پارامتر جذابیت ظاهری در پسرها, خوش تیپ بودنه که ۹۰% اکتسابیه! تقریباً هیچ نقصی در ظاهر پسرها نیست که خیلی راحت نشه از راههای دیگه جبرانش کرد. بزارین چند تا مثال رو که به ذهنم میرسه براتون بگم : تام کروز که اینهمه کشته مرده داره, قدش حتی با استانداردهای ایران هم کوتاهه! وین دیزل هنرپیشه نوظهور آمریکایی که تو فیلم سینمایی XXX و “سریع و آتشین” بازی کرده, هم کچله و هم دماغش خیلی گندست, اما ایشون هم کلی دختر از سر و کلشون در حال بالا رفتنه. برایان آدامز هم که نصف دخترای روشنفکر و غیر روشنفکر ایران براش میمیرن, تمام صورتش پر از چاله چوله های جوشهای غرور جوانیه!البته خیلی ها ممکنه بگن که ما وقت یا پول یا سلیقه کافی برای تیپ زدن رو نداریم. در مورد پولش, میتونید فرض کنید که دارید یه سرمایه گذاری میکنید؛ پولی رو که بابت چت کردن در ماه خرج میکنید رو اگه صرف یکی دوتا مورد کوچیک بکنید, ۱۰ برابر برگشت سرمایه داره, البته به صورت غیر نقدی! در مورد وقتش هم, اولش سخته, اما بعدش عادت میکنید. راجع به سلیقه هم, کافیه با یکی دو نفر متخصص مشورت کنید : یک آرایشگاه درست حسابی, یک عطر فروشی درست حسابی و یک لباس فروشی درست حسابی! البته خیلی ها ممکنه باز هم بگن که ما هنوز هم امکانات مالی اینکارا رو نداریم. باز هم مشکلی نیست! یه جمله معروف هست که میگه “اگه نمیشه از آب دریا خورد, حداقل میشه ازش چشید”. شما عوض اینکه بیاین و سر تا پاتونو Upgrade کنید, این چند تا مورد رو رعایت کنید :اول اینکه عوض اینکه همه لباسهاتون رو از مارکهای متوسط بخرید, یه کفش درست حسابی بخرین (مثلاً آدیداس یا نایک یا تیمبرلند اصل)؛ اونوقت دیگه اصلاً اهمیتی نداره شلوارتون یا پیرهنتون چه مارکیه, یا اصلاً نو یا کهنست. کلاً اگه کفش خوب باشه, بقیه مسائل اهمیتی نداره. اصولاً زاویه نگاه دخترا وقتی با یه پسر روبرو میشن, از پائین به بالاست. یعنی اول کفش رو میبینن بعد چیزهای دیگه! یه نکته کلی هم بگم : “نو و کهنه بودن لباس خیلی مهم نیست, تمیز بودنشه که خیلی مهمه”!

   بعدش اینکه یه ادکلن واقعاً معروف بخرین, دخترا (تقریباً) همه چیزشون برعکس پسرهاست؛ با چشماشون حرف میزنن و با دماغشون نگاه میکنن. شما اگه لئوناردو دیکاپریو هم باشین و از کنار یکیشون رد شین, ممکنه برنگرده شما رو نگاه کنه. اما اگه شبیه سیب زمینی هم باشین اما “دیویدوف کول واتر” زده باشین, ۱۰۰% برمیگرده! ریشتون رو هم بزنید, البته نه اینکه کلاً ریش چیزه بدیه, اما معمولاً حالت صورت رو جدی تر نشون میده و چون شما احتمالاً جدی هستین, با ریش دیگه زیادی جدی میشین!

   ۵ – با احساس بودن :
   ببینید, این یکی از همه سخت تره, و متاسفانه از همه هم مهمتره! اگه ۱۲۷۸۳۹ تا دختر رو جمع کنن و ازشون بخوان مشخصات یه پسر ایده آل رو بنویسن, ۹۹٫۹۷۶۳۴% اونها اول از همه مینویسن “با احساس و مهربون”. باید نشون بدین که به حرفهای دیگران توجه میکنید و برای دیگران دلسوزی میکنید. اصولاً این عبارت رو از ذهنتون پاک کنید : “به من چه!”. کلیه تفکرات آنارشیستی, سادیستی و تروریستی خودتونو تا وقتی یه دوست دختر درست حسابی پیدا نکردین, یه جایی قایم کنید. خودتون رو دائم در حال کمک کردن به دیگران نشون بدین. البته یه نگاهی هم به ادبیات و هنر رمانتیک بندازین, جای دوری نمیره! یه نکته مهم کنکوری هم هست که خیلی خیلی میتونه کمکتون کنه : “به گربه ها, بچه ها و گلها علاقمندی نشون بدین, همه چیز خودش حل میشه!”

   ۶- جنتلمن باشید :
   این خیلی مهمه! رفتار اجتماعی میتونه نقطه تمایز بین یک بازنده و یک برنده باشه. اصولا وقتی دخترها از پسری خوششون میاد, اولین عبارتی که براش بکار میبرن اینه : “جنتلمن”. جنتلمن بودن ریزه کاریهای فراوونی داره که خود من هم گاهی یادم میره همشون رو رعایت کنم ولی بعضی از اصل کاریاش اینان : مودب باشید, آهسته صحبت کنید, حرف دیگران رو قطع نکنید, هرگز و تحت هیچ شرایطی فحش ندین, به خانمها در هر سن و مرتبه ای احترام بگذارید, به دیگران زل نزنید, به اشتباه دیگران نخندید, در موقع ورود یا خروج خانهما مقدم هستند, اگر نشسته بودید و یک خانم ایستاده بود حتما جای خودتون رو به ایشون بدید و …

   ۷ – جسور باشید :
   سوای اینکه جیمز باند یک جاسوس بود و پیشوند ۰۰ در شماره اش به معنی “مجوز برای کشتن” بود؛ جیمز باند شخصیت فوق العاده جسوری در روابط اجتماعی بود. شما هیچ وقت نباید از نزدیک شدن و حرف زدن با یک دختر بترسید. باید یاد بگیرید زمان مناسب رو برای شروع صحبت با یک دختر پیدا کنید و اصلا ترس و تردید رو به خودتون راه ندید. فراموش نکنید که جسارت, خاصیتیه که دخترها عاشقش هستن. مثلا اشتباهی که اکثر پسرها میکنن اینه که وقتی میخوان برای اولین بار کسی رو ببوسند ازش اجازه میگیرند! اصلا اینکارو نکنید, با اینکار از نظر اون دختر یک ترسو به حساب میاین! اگه واقعا نمیتونید تشخیص بدین که چه زمانی برای بوسیدن یک دختر مناسبه, بهتره که قید دوست شدن با دخترها رو بزنید…

   ۸ – قاطع باشید :
   بعضی از پسرها واقعا باعث آبروریزی بشریت هستن! شما نباید به تمام چیزهایی که دخترها میگن با “بله” جواب بدین. البته منظورم این نیست که لجبازی الکی بکنید, اما تو مسائلی که سلیقه ای هستند, لزومی نداره حتما تظاهر کنید که موافق نظر دخترها هستین. یاتون باشه که شما مرد هستید نه یک موش! چرا باید همیشه پسرها نگران از دست دادن دخترها باشن!؟ مطمئن باشید که به محض اینکه برای اولین بار روی نظر خودتون پافشاری کردید, ورق کاملا برمیگرده و دخترها نگران از دست دادن شما میشن. اما باز هم تکرار میکنم, قاطع بودن به معنی دگم بودن و خشک مغز بودن نیست؛ حرف منطقی رو از هر کسی قبول کنید اما زیر بار حرف زور نرید. دوست دختر شما آخرین دختر موجود در دنیا نیست! همیشه نفر بعد در راهه.

   جذب زنان،چگونه یک زن را مجذوب خود کنیم؟ آقایان بخوانند!
   هرگز متوجه نخواهید شد چه وقت می تواند اتفاق بیفتد. ممکن است درحال گذر از یک خیابان ، مشغول غذا خوردن در یک رستوران، قدم زدن در یک باشگاه شبانه و یا درحال خوش و بش با دوستتان بـاشـید که ناگهان او پیدایش می شود. دختری زیبا که حسابی نظر شما را جلب کرده و دوست دارید با او صحبت نمایید. پس بـرای ایـن منـظـور چه کاری خواهید کرد؟

   جذب زنان و چگونه زن را مجذوب خود کنیم

   باید قدم پیش گذاشته و با او حرف بزنید. اگر یاد نگرفته اید که چگونه به دختر مورد علاقه خود نزدیک شوید، ما در این قسمت چندین روش عملی به شما ارائه می دهیم تا به راحتی بـتوانید زن دلخواه خود را جذب کنید.

   به این روشها در اصطلاح “یـخـشـکن” اطلاق خواهیم کرد. سلاح اصـلی هـمـواره هـنـر سـازگـاری و انـطـبـاق پذیری خواهد بود.پیش از شروع باید تشخیص دهید که در چه شرایطی قرار دارید: “گرم” یا “سرد”. موقعیت گرم هنگامی است که او شما را مورد توجه قرار داده و با یک سری از علائم (مانند حرکات چشم و زبان جسمانی ) چراغ سبز را نشان داده است. موقیعت سرد زمانی است که آشنایی قبلی با هم نداشته و این اولین برخـورد شـمـا محسوب می گردد. این موقیعت کمی مشکل تر به نـظر میرسد چرا که به علاقمندی او نسبت به خود مطمئن نیستید.
   اکنون به یخشکن ها می پردازیم:

   برای جذب زنان:
   خودتان را معرفی کنید .
   بسیار واضح است. تا زمانی کـه خـود را به او معرفی نکنید، متوجه وجود شما نخواهد شد. همیشه دوستی ها با یک معرفی ساده و صمیمی شـروع می گردند. تصادفا” بسمت وی قدم برداشته و خود را معرفی نمایید.
   بگویید
   ” من آرش هستم. از دیدنتون خوشحالم” “من آرش هستم. فکر نمی کنم همدیگرو بشناسیم.”

   برای جذب زنان:
   برایش آبمیوه بخرید
   چه در رستوران باشید و چه در باشگاه شبانه، یکی از یخشکنهای معروف ، خریدن یک نوشیدنی خنک برای او می باشد.از گارسون بخواهید یک نوشیدنی دیگر مشابه با آنچه که قبلا روی میزش در حال نوشیدن آن بوده ( و یا اگر می خواهید خیلی پر جنب و جوش باشید مشابه با نـوشیدنی که خود شما در حال خوردن آن هستید ) برایش بیاورد.سینی این نوشیدنی را با تکه ای کاغذ حاوی مطلبی با مزه به همـراه شماره تلفن خود مزین کنید. از گارسون بـخـواهید کـه حتـما به او اطلاع دهد که آن نوشیدنی از طرف کیست. هنگام خارج شدن از محل کنار میز او توقفی کوتاه نموده و خود را به می معرفی کنید. این برخوردی شجاعانه است، بدون ابراز خشونت. بگویید “امید وارم از نوشیدنی لذت برده باشید.” “این نوشیدنی مورد علاقه منه. فکر کردم شما هم خوشتون میاد.

   برای جذب زنان:
   بپرسید مجرد است یا خیر
   شما زمانی خواهید خواست که به این موضوع پی ببرید، پس چرا از همان ابتـدا سـؤال نمی کنید؟ بیاد داشته باشید که این در هر شرایطی، یک حرکت شجـاعـانـه اسـت. اگـر فرد خوش تیپی بـاشـیـد، احـتـمال ایـنکه او مثبت تر و واضح تر عمل نماید بیشتر خواهد شد و اگر نه، دیلیلی خواهد بود برای دوستانه تر بودن. در هر صورت در این برخورد لازم است همیشه رک و با صراحت باشید.او نیز رک و با صـراحـت خواهـد بود. اگـر گـفـت کـه مجرد نیست، و یا اگر بشما علاقمند نباشد، بسرعت متوجه خواهید شد. پـرسـیـدن از یک غریبه که آیا دردسترس هست یا خیر، بلافاصله منظور و هدف شما را آشکار نموده و هرگونه سوء تعبیر را از بین خواهد برد.
   بگویید “قبل از اینکه اسمتونو که میدونم به قشنگیه خودتونه بپرسم ، می خواستم بدوم مجرد هستید؟” “اینقدر خوش شانس هستم که مجرد باشید؟

   برای جذب زنان:
   بی پرده باشید
   این طرز برخوردی است بـرای افـرادی کـه مـایـلند بـیشتر از اینها رک و با صراحت باشنـد. قدم برداشتن به طرف یک زن و نشان دادن صراحت و بی پردگی می تواند به عـنوان یـک جذاب کننده قوی عمل کند. او ممکن است اعتماد بنفس شما را نشانه ای بر ارزشتـان برای صحبت کردن قلمداد کند. بگویید “داشتم دنبال بهانه ای بـرای بـاز کردن صحبت می گشتم، ولی چیزی پیدا نکردم. اسمم آرشه، اسم شما چیه؟” اشکالی نداره اگه به شما ملحق بشم؟

   برای جذب زنان:
   محیط اطراف را توصیف کنید

   هرکجا به او برخورد کنید، پیرامـون شـما چـیـزهایـی وجود خواهد داشت. از آنها برای باز کردن سر صحبت استفاده کنیـد. به محیط اطراف خود نگاه کرده و موضوع جالبی را برای گفتگو انـتـخـاب نـمـایـیـد. این راه کار محدود به اشیاء نمیگردد. اگر متـوجـه شـدید فردی روز سهتی را در محل کارش گذرانده ، می تـوانـید جـمـله ای بـه وی بگویید که تنشها و خستگی ها را از تـنـش بـیرون کند. این باعث می گردد کـه او خـودش را سـبک و سر صحبت را باز کند. با این حـال قـبـل از مـراجـعـه بـه او، مـطمـئن شوید که سرش شلوغ نباشد. بگویید “من این آهنگو جای دیگه ای هم شنیدم، خیلی قشنگ ” بنظر میرسه که روز خیلی خوبی داشتی” ( اگر خسته بنظر میرسید، با گوشه و کنایه به او بگویید)

   برای جذب زنان:
   سؤالی سرگشاده بپرسید
   مشکل ترین قسمت یک یخشکن بکار گمـاردن آن بـرای آغـاز نمودن محاوره ای است که ۳۰ ثانیه بعد از شروع شدن، خاتمه نپذیرد. برای جلوگیری از چنین وضـعیـتـی، اقـدام بـه پرسیدن سؤالی نماییـد کـه پـاسـخش بـه “بله” یا “خیر” ختـم نـشده و احـتیاج به بسط بیشتری داشته باشد.
   بگویید”خوب، سرگرمیات چیا هستن “خوب، آخر هفته ها چطوری خودت مشغول می کنی؟

   برای جذب زنان:
   از او بخواهید شما را به یک نوشیدنی میهمان کندبا اینکار به صورتی موزیانه باعث متعجب ساختن وی شده و و جذابیت زیادی در نزدش پیدا خواهید نمود.
   بگویید
   “بهت میگم چرا، ولی چطوره ازت بخوام یه نوشیدنی مهمونم کنی؟”
   “همیشه تو فکر این بودم که منصفانه نیست که هـمیشه من بـرای کـسی نوشـیـدنـی بخرم، پس ازت میخوام که اینبار شما منو مهمونم کنی و قول میدم لطفتو جبران کنم

   برای جذب زنان:
   تعریفی صادقانه از او بنمایید
   بر همگان معلوم است که زنان دوست دارند مورد تعریف و تمجید قرار بگیرند. با این حال آنها براحتی میتوانند تخشی دهند که صادقانه از آنها تعریف میشود و یا از روی ریاکاری. گذشته از اینکه درچه شرایطی قرار دارید، همیشه باید موضوعی قابل قبول برای تعریف و تملق پیدا کنید.این میتواند بسته به زبان جسمانی او، تعریف و تمجیدی مخاطره آمیز و یا خودمانی باشد. بگو “جالبه که متوجه اون شدی…خیلی باهوشی” “خنده شیرین و جذابی داری”

   برای جذب زنان:
   سلام کنید
   همانطور که از آن بر می آید، از ایـن طـرز برخورد کلاسیک معمولا چشم پوشی می گردد. اغلب افراد بلافاصله جواب سلام را می دهند که تـصور می کنند ادب و نزاکت اینطور ایجاب می کند. با اینحال جواب سلام می تواند در را برای آغاز سـخن باز گرداند. سلام، شروع کننده ای ساده است که باعث ایجاد جرات برای گفتگو با افراد نا آشنا می شود. بگویید “سلام!”

   برای جذب زنان:
   او را به لبخند زدن وادار نمایید
   وادار کردن او بـه لبخند زدن بـصورت معجزه آسایی باعث شکستن یخ خواهد شد. زنان عاشـق مردانی هستند که بتوانند آنها بخندانند. خوش مشربی باعث جذابیت بیشتر مردان می شود. بگویید “شرط می بندم می تونم در عرض ۵ ثانیه بخندونمت” “دوست داری یه جوک بامزه برات تعریف کنم” کمی یخ بشکنید خواه سر کارتان باشید، چه مشغول بازی و یا در حال گردش، ممکن است با دختر مورد علاقه خود روبرو شوید. نکته ایـن است که فقط باید بدانید چه کاری را و در چه زمانی انجام دهید. همیشه آرام و صادق باشید. اگر فردی جواب رد به شما داد، ناامید نشده و با اعتماد بنفس بیشتر به دنبال همسر مورد علاقه خود بگردید.

   پاسخ دادن
 6. ناشناس
  ناشناس میگه:

  با عرض سلام اگر من که ۱۸ سال سن دارم ودختر خالم ۴ ماه ازمن کوچکتر است. واینقدر فکرم آزاد شده وبه فکر ازدواجم با دختر خالم.و خیلی قضیه ازدواج با دختر خالم مفسل هستش میخوام .اگر امکان داره راهنماییم کنید چجوری عشقم رو بهش ثابت کنم،ببنید من میدونم که این ازدواج سر میگیره به شکل خیلی خطرناک ،اما قبلش باید از ریسکی که میکنم باید یکم کم بشه پس کمکم کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   شرایط ازدواج رو زودتر مهیا کنید و با دست پر به خواستگاریش برید
   اینطوری عشقتون رو به ایشون ثابت کردید

   پاسخ دادن
 7. shekoufeh
  shekoufeh میگه:

  سلام من یک ساله نامزد دارم ۲۱سالمه نامزدم همسن خودمه حالا که بحث سرعقد وعروسیه مامانم میگه حتما باید برج چهارعروسی کنین نامزدمم اون موقع امتحان داره میگن برج شش مامانم میگه یا بایدبگی من نامزدیوبهم میزنم اگه برج چهارعروسی نباشه یعنی دارم روانی میشم کمکم کنین

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   عجب آدمایی پیدا میشن آخه چه فرقی میکنه برج ۴ یا ۶؟

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    به نظر من که مادرتون بهونه میاره و یه جورایی میخواد نامزدیتون رو بهم بزنه پس شما هم کوتاه نیاید

    پاسخ دادن
    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     مردم به خاطر چه موضوعاتی بحت میکنن

     پاسخ دادن
     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      دیدی توروخدا…

   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    shayad sharayetesho nadaran

    پاسخ دادن
 8. ناشناس
  ناشناس میگه:

  har chi moshkele bara ma javoonast

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   زندگی رو به خودتون سخت نگیرین

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   ناامید نباش جوون

   پاسخ دادن
 9. ناشناس
  ناشناس میگه:

  کمک کجا بود هرکه به فکر خودشه

  پاسخ دادن
 10. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر شما چطور میشه کمک کرد؟

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   مثلأ همین مشاوره تونسته کمک زیادی بکنه

   پاسخ دادن
 11. ناشناس
  ناشناس میگه:

  توروخدا به این جوونا کمک کنید مشکل ازدواجشون حل بشه

  پاسخ دادن
 12. ناشناس
  ناشناس میگه:

  چکار کنن بلد نیستن به راه راست هدایت کنن

  پاسخ دادن
 13. Anonymous
  Anonymous میگه:

  مشکل جوونا پوله اقایون و خانم ها

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   ار کجا پول باید اوورد؟

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    برن دزدی؟

    پاسخ دادن
    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     آره دیگه راهی جز این میمونه؟
     آخه بیچار جوونا

     پاسخ دادن
     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      نه بابا دزدی چیه؟! 😐
      به راه راست هدایت کنید

     • ناشناس
      ناشناس میگه:

      چرا بچه های مردم رو گمراه میکنید

    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     راه بهتری پیشنهاد بدین

     پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     دستتون درد نکنه راه حل خیلی خوبی بود

     پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    از هیچ جا همه جا کمبوده پوله

    پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   یعنی میگید ما چکار کنیم؟

   پاسخ دادن
 14. ناشناس
  ناشناس میگه:

  دوست داره ازدواج کنه چه اشکالی داره

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   این مردم با ازدواج کردن آدمم کار دارن

   پاسخ دادن
 15. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  من خیلی دوست دارم ازدواج کنم ولی متأسفانه خواستگار خوب ندارم الان دیگه از مجردی خسته شدم نمیدونم چکار کنم؟

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   شما چند سالته اصلاً؟>

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    ۲۱ سال

    پاسخ دادن
    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     زوده بابااااا 😐
     صبر کن درست میشه میان

     پاسخ دادن
     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      آره بابا صبر کن و منطقی انتخاب کن

    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     ۲۱ سالته اینقدر عجله داری؟

     پاسخ دادن
     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      منم بهش همینو میگم کو گوش شنوا

     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      هولـــــــــــــــــی؟!

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   منم خیلی دوست دارم ولی پسر خوب گیر نمیاد

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    بگردی هست
    توقع را بیارید پایین

    پاسخ دادن
    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     از نظر شما پسر خوب یعنی پول و خونه و ماشین دیگه؟

     پاسخ دادن
     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      اونا مهم هست و لی نه به نظر من اول اخلاق و شخصیت

     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      چه دختر فهمیده ای در عمل هم امیدوارم همین باشه

     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      عمراً تو عمل ابن باشه

     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      واسه اطلاع من نامزد دارم و همین موضوع را هم رعایت کردم

     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      آفرین دمت گرم

 16. ناشناس
  ناشناس میگه:

  مشاوره رو برا همین کمک گذاشتن

  پاسخ دادن
 17. ناشناس
  ناشناس میگه:

  ما جوونا نمیتونیم راحت تصمیم بگریم تورو خدا کمکمون کنید

  پاسخ دادن
 18. Anonymous
  Anonymous میگه:

  merc az site khob va moshaveraye khobeton

  پاسخ دادن
 19. ناشناس
  ناشناس میگه:

  این دوستی ها عاقبت خوشی نداره

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   کی میگه؟!
   من با دوست دخترم ازدواج کردم

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    لابد تازه ازدواج کردی؟

    پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   گاگاهی وقت ها داره

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    ها چی گفتی؟

    پاسخ دادن
 20. ناشناس
  ناشناس میگه:

  نظر منم همینه اصلأ منطقی نیست

  پاسخ دادن
 21. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من که دوستی خیابونی به درد نمیخوره

  پاسخ دادن
 22. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  ازدواج هایی که با دوستی های خیابونی شروع میشه خوشبختی میاره؟

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   valaa bastegi be taraf dare

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    daghighan

    پاسخ دادن
 23. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  همسرم آدم خیلی عصبی میباشد به نظر شما مشاوره میتونه کمکش کنه؟

  پاسخ دادن
 24. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آره همیشه باید امیدوار باشی

  پاسخ دادن
 25. ناشناس
  ناشناس میگه:

  امیدتو از دست نده

  پاسخ دادن
 26. ناشناس
  ناشناس میگه:

  پس ما جوونا چکاره ایم

  پاسخ دادن
 27. Anonymous
  Anonymous میگه:

  ولی جداً جمعیت جوون رو به کاهشه

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   are ras mige dg darim pir mishim 😀

   پاسخ دادن
 28. ناشناس
  ناشناس میگه:

  این خیلی خوبه که آدم بتونه با مشورت کردن حرفه دلشو بزنه

  پاسخ دادن
 29. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آره مرکزمشاوره با جووناست

  پاسخ دادن
 30. Anonymous
  Anonymous میگه:

  کی به فکر ما جووناست آخه؟! 😐

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   مرکز مشاوره هست دیگه 😀

   پاسخ دادن
 31. ناشناس
  ناشناس میگه:

  اگه آدم تو هر کاری مشورت کنه هیچ وقت مشکلی براش پیش نمیاد

  پاسخ دادن
 32. ناشناس
  ناشناس میگه:

  بله حتمأ مشاوره تأثیر داره

  پاسخ دادن
 33. ناشناس
  ناشناس میگه:

  واقعاً مشاوره بهترین خدمته
  همون طور که پیامبر فرمودند
  امرهم شورا بینهم

  پاسخ دادن
 34. ناشناس
  ناشناس میگه:

  پسرم بزرگم می خواد با یه دختری ازدواج کنه که دختره از نظر فرهنگی به ما نمی خوره، هرچی هم به پسرم میگم به حرفم گوش نمی کنه ، اگر بهش بگم به شما تماس بگیره می تونید کمکش کنید؟

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   بله مشاوره خیلی میتونه کمکش کنه منم یه جورایی همچین مشکلی داشتم

   پاسخ دادن
 35. ناشناس
  ناشناس میگه:

  همسرم خیلی مرد خوبیه ، ولی هر ۶ ماه یکبار میره ماموریت و من خیلی اذیت میشم ، هرچی هم ازش می خوام شغلش رو عوض کنه توجهی نمی کنه ، می تونید کمکم کنید؟

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   مگه شما اولش نمیدونستید شغلش اینطوریه؟

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    چرا می دونستم اما فکر کردم عوض کنه

    پاسخ دادن
    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     باید مطمئن میشدی

     پاسخ دادن
 36. ناشناس
  ناشناس میگه:

  اصلأ داشتن رابطه بدون اطلاع خانواده کار درستی نیست

  پاسخ دادن
 37. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر منم کار درستی نیست بعدا همش بهت میگه تو قایمکی اومدی با من بیرون!

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   اگه اینو بگه که واقعأ مسخرست

   پاسخ دادن
 38. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  خواستگاری دارم که اصرارداره قبل از خواستگاری بدون اطلاع خانواده مدتی با هم باشیم.به نظر شما کار درستیه؟

  پاسخ دادن
  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   ایشون به منظور ازدواج قصد این کار را دارند. بدون اطلاع خانواده خیر اما با اطلاع خانواده می توانید

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   na kheir dorost nist!

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   بستگی داره هدفش چی باشه

   پاسخ دادن
 39. ناشناس
  ناشناس میگه:

  نظر شما هم محترم ولی بعضیا واقعا زیاده روی میکنن.

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   دیگه باید کنار اومد

   پاسخ دادن
 40. ناشناس
  ناشناس میگه:

  doroste ke momkene ye seri mokhalefata abshe vali be nazare man vaghan kheiliash harfe haghe va una behtar midunan chi salahe

  پاسخ دادن
 41. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آخ گفتی! اصن من نمیدونم بعضیاشون چرا با آینده ما بازی میکنن.

  پاسخ دادن
 42. ناشناس
  ناشناس میگه:

  yeki biad be in maman babahaye javuna moshavere bede bege inghad sang jelo paye ma nandazan!

  پاسخ دادن
 43. زهرا
  زهرا میگه:

  سلام چگونه باید آنلاین مشاوره کرد من به شدت نیاز به مشاوره دارم توروخدا کمکم کنید…دارم نابود میشم مردم از عذاب وجدان

  پاسخ دادن
  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   دوست عزیز میتوانید با دفتر مرکزی با شماره ۰۲۱-۴۴۰۳۴۴۹۰ تماس بگیرید همکارانمون راهنماییتون میکنن به چه کار باید انجام بدید برای مشاوره آنلاین

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    به مامان بابای منم بگید لطفا 😀

    پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   azab vojdane chi?

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.