115 پاسخ
 1. مثل من
  مثل من می گوید:

  سلام من هیچ موقع به ازدواج فکر نمیکردم و هیچ خواستگاری رو هم راه نمی دادم تا اینکه یک موقعیت خوب پیدا شده که همه ازش تعریف می کنند.حالا من که تا دیروز به پیشرفت خودم و درس و کارم فکر میکردم نمی تونم با خودم کنار بیام که یکی دیگه رو تو زندگیم راه بدم میترسم وسط راه کم بیارم و پشیمون بشم.از طرفی هم نمیخوام موقعیت خوب رو از دست بدهم.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور می گوید:

   با سلام .برای رفع تردید و دو دلی بهتر است از مشاوره پیش از ازدواج بهره ببرید .به هر حال وقتی از ابتدا اولویت را درس و کار قرار دهید ممکنه در بحث ازدواج مردد شوید ولی بدانید همیشه شرایط تحصیل و پیشرفت وجود دارددولی همیشه فرد مناسب برای ازدواج نخواهد بود.ضمن اینکه اگر همراه مناسبی داشته باشید قطعا پیشرفت بیشتری خواهید داشت .چون با ازدواج شما به لحاظ فکری اگر انتخاب درستی داشته باشید در ارامش خواهید بود.امیدوارم خوشبخت باشید

   پاسخ دادن
 2. sima
  sima می گوید:

  سلام من ۲۴ سالمه و ساکن تهران هستم و مدتی هست خواستگاری دارم از یکی از شهرستان ها که حدود یک ساعت و نیم با تهران فاصله داره این آقا از نظر سن ظاهر تحصیلات و شغل خوب هست و در تحقیقات محلی هم جواب خوب بوده تنها نگرانی من شهرستان زندگی کردن است که بعد از ازدواج باید برم اونجا بمونم چه کنم لطفا راهنماییم کنید .با تشکر

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور می گوید:

   با سلام .اگر شما خودتون مشکلی با این مساله ندارید شرایط خوب رو نادید نگیرید و بدونید در این شرایط زمانه زندگی با فردی که سلامت روان دارد و سایر شرایط مناسب زندگی را دارد به مراتب با اهمیت تر از مکان زندگی است .خب البته که اگر در تهران بودند شرایط بهتر بود ولی وقتی فاصله کوتاهی دارید و سایر ملاک های شما را دارند باید بدانید شما می توانید کنار فردی که درک و شعور داشته باشد حتی کیلومترها دوراز خانواده زندگی کنید ولی نمی توانید با فردی حتی در نزدیکترین موقعیت مکانی به خانواده زندگی کنید که ویژگی های رفتاری و شخصیتی نامناسبی داشته باشد .بهتر است توجه داشته باشید که با همه این شرایط اگر خودتون فرد وابسته ای هستید و نمی توانید شرایط زندگی را در شهرستان بپذیرید و تحمل کمید و این جز ا لویت های اصلی زندگی شماست شاید بهتر باشد ادامه ندهید .در هر حال تصمیم با خود شماست .امیدوارم خوشبخت باشید و تصمیم منطقی بگیرید و همه جوانب را در نظر داشته باشید .

   پاسخ دادن
 3. pupak
  pupak می گوید:

  سلام دوستان من در انتخابم برای ازدواج واقعا دچار مشکل شدم.یکی میاد قیافع و تحصیلاتش خوبه اما از لحاظ فکری به من نمی خوره یکی میاد از لحاظ فکری به من نزدیکه تحصیلاتش هم خوبه اما ظاهرش رو نمی تونم قبول کنم.هر کی یه مشکلی داره واقعا باید چی کار کنم؟ شرایط من نسبت به هم سن سالام خیلی خوبه اما هنوز مجردم ۲۸ سالم شد آخه.

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور می گوید:

   با سلام ظاهرا هنوز شناخت درستی از خودتون خواسته هاتون و ..ندارید و خب همین مساله موجب ازار شما شده است .بهتر است بدانید زندگی بحث یکی دو روز نیست یک عمر است ایتم هایی که دو نفر را در کنار هم سالها ماندگار می کند بیشتر از مسائل موقتی و ظاهری مساءل اخلاقی است پس بهتره شما حتما در این مورد دقت داشته باشید .و بدانید که باید حضوری مراجعه داشته باشید چون ممکنه این تردیدها سردرگمی ها و عدم تصمیم گیری شرایط سختی را ایجاد کند و شما را دچار مشکل کند .امیدوارم به شناخت درستی از انتظارات و ..برسید و برای زندگی مشترک به ملاک های پایدار دست پیدا کنید .و بدانید هیچ وقت فرد صد در صدی یافت نخواهد شد .خوشبخت باشید

   پاسخ دادن
 4. کورش
  کورش می گوید:

  سلام دوستان
  من خودم دانشجوی ترم آخر ارشد هستم هنوز سربازی و موقعیت کاری را هم پیش رو دارم.اخیرا با دختری آشنا شدم و چند باری هم با هم صحبت کردیم ایشون دبیرستانی دارند و یک سال هم از من بزرگتر هستند اما من از ایشان خوشم میاد شغلشون هم آرایشگری است و نمیدونم باید چیکار کنم گیج شدم.هم از نطر سن و هم شغل و تحصیلات هم خونی نداریم.لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور می گوید:

   با سلام دوست عزیر تردید انتهای جمله شما و مقایسه شما نشلن می دهید خودتون واقف هستید که دارید احساسی قضاوت می کنید .پس باید دقت داشته باشید زندگب اینده شوخی نیست اینکه از شما بزرگترند سنخیت شغل و تحصیلات را در نظر نگرفتید احتمالا احساسی زودگذر است .بنابراین نیاز هست که درست تصمیم بگیرید و منطقی و عقلانی اگر بعدا خوایتیددایشون رو به خانواده و همکار و ..معرفی کنید حس سرافکندگی نداشته باشید .احسای نکنید که زود تصمیم گرفتید و به هر حال این طور اون فرد هم خوشبخت نخواهد بود .پس قبل از اقدام همه جوانب امر و سطح پذیرش خودتون نسبت به این ادم بسنجید امیدوارم خوشبخت باشید

   پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور می گوید:

   بله مشاوره حضوری هم داریم

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

   پاسخ دادن
 5. رها
  رها می گوید:

  سلام
  دختری ۲۶ساله هستم. تجصیلاتم رو در یک دانشگاه خیلی خوب در مقطع کارشناسی ارشد تموم کردم. دوران دانشجویی خیلییی خواستگار داشتم ولی چون به ازدواج فکر نمیکردم همرو رد کردم.از نظر قیافه و تیپ خوبم.از نظر اعتقادات و پوشش و..هم در حد نرمالی هستم(نه زیاد سفت و سخت نه زیاد آزاد و شل).توی ۱ سالی ک درسم تموم شده و ب خونه برگشتم چند مورد خواستگار داشتم ک وقتی با خواستگارای دوران دانشجوییم مقایسه میکنم حالم د میشه ک چرا اونموقع قصد ازدواج نداشتم و اون موقعیت هاو رد کردم چون این مورد ها همشون از یه جای بزرگ ک مهمه می لنگن!
  دو هفته پیش دو تا خواستگار همزمان داشتم ک به یکیش علاقمند شدم.از همه نظر به دلم نشست ولی خانوادم موافقت نکردن.چون گذشته ی خانواده اش(پدر و برادرا و خواهرش) خیلی بد بوده و چون در شهر کوچکی هستیم همه میشناسنشون متاسفانه.. خیلی اصرار و پافشاری کرد و دوباره با مخالفت مواجه شد و کنار کشید.خانوادم به مورد دوم اجازه دادن ک بیان خونمون تا همو ببینیم با وجودمخالفت شدید من!
  خودمو اماده کرده بودم ک ردش کنم.چون ازش خوشم نمیومد. وقتی اومد و با هم صحبت کردیم کمی نظرم عوض شد.چون خانواده خیلی سرشناس و خوبی داره خودش تحصیل کرده هست.از نظر اعتقادات پسر باخداییه.. وضع مالی خودش و خانوادش خیلیییی خوبه. با اینکه ۱سال با هم اختلاف داریم از نظر مالی و شرایط رفاهی هیچی کم نداره.ولی قیافه و هیکلش اصلا وابدا ب دلم نمیشینه.نمیتونم تصور کنم به عنوان همسر بهش نگاه کنم.به خودم وقت دادم شاید به دلم بشینه یکی دوبار باهاش حرف زدم و ۱بار بیرون رفتم(شهر دیگه). هر جا ک میرفتیم (رستوران و خیابون و کافی شاپ و..) مردم خیلی معنی دار نگاهمون میکردن و من همش حس میکردم ک دارن تو دلشون مسخره میکنن چون از نظر ظاهری من خیلی سرترم! و من احساس خجالت بهم دست میداد یه حس خیلییی بد..
  البته از نظر اخلاقی هم هنوز مطمئن نیستم.ولی خب خانواده و همه میگن خیلی خوبه و تاییدش میکنن. از یه چیزی خوشم نیومده اینکه بهم گفته چادر بپوشم وقتی توی شهر خودمون هستیم(محیط کوچیک) و در شهرهای بزرگتر هم اعتدال پوشش داشته باشم. روزی ک با هم بیرون رفته بودیم موهام بیرون بود وقتی روسریمو مرتب کردم گفت حالا شد اعتدال!! من بدم میاد یکی در پوشش من اظهار نظر کنه و یا عقاید خودشو بهم تحمیل کنه..به خودش هم گفتم ک من همینجوری هستم و باید طرفین همو همینجوری ک هستن بپذیرن.از طرفی از تیپ و قیافه اش اصلا خوشم نمیاد. و وقتی با خواستگارهای زیادی ک تا الان داشتم مقایسه میکنم از نظر قیافه واقعا حتی نزدیک به یکیشون هم نیس! میدونم مقایسه کار درستی نیست..ولی خب من نسبت به مردهای چاق ک شکم دارن واقعا هیچ نوع حسی ندارم.و نمیتونم تصور کنم بخواد به من نزدیک بشه و حالت تهوع بهم دست میده! و بهش گفتم این موضوع رو گفتن ک اضاه وزنشون و با کمک من میتونن از بین ببرن
  اینم بگم ک اون اقا تابستون سربازیش تموم میشه و با توجه ب پس اندازی ک دارن گفتن ک بعد ازدواج میخوان ۶ ماهی ب خودشون استراحت بدن و دنبال کار نرن.(کار جانبی دارن و کاری ک مرتبط ا تحصیل هست مد نظره) سود پس اندازشون خیلی زیاده و از نظر مالی حتی اگه سرکار نره میتونه یه زندگی با رفاه کامل داشته باشه.ولی هدفمنده و میخاد ک به هدف شغلی ک مدنظرش بوده برسه.
  همه اصرار دارن ک قبول کنم و دیگه ممکنه خواستگار نیاد و اگر هم بیاد موقعیت اینو نداشته باشه…چه کنم ک‌قیافه و تیپ و هیکلش اصلا به دلم نمیشینه! میدونم هیچ ادمی کامل نیست…ولی واقعا به دلم نمیشینه.باز بهشون جواب رد ندارم و ب خودم فرصت دادم شاید بتونم بپذیرمش ولی فعلا ک نتیجه نداده… چه کنم؟ خانم هایی ک تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن ک میشه با این قضیه کنار اومد؟؟ یا اینکه گفتن در شهر خودمون چادر بپوشم و یا با جزییاتی ک راجب اخلاقش گفتم به مشکل برنمیخورم؟ مشاره قبل ادواج میتونه کمکی بکنه؟ چون من شنیدم اگه علاقه نباشه مشاوره بدرد نمیخوره

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور می گوید:

   خب شما جواب خودتون رو در همین اخر پیام دادید …. چطور انتظار دارید وقتی نمیتونید یک مانتویی که به دل شما نیست رو بپوشید یک نفرو برای تمام عمرتون انتخاب کنید ؟
   ولی مراجعه به مشاوره ازدواج رو هم توصیه میکنم ولی در نهایت این شما هستید که باید تصمیم گیری کنید
   نظر ما کاملا برعکس ادعای بیشتر مردم است. ما بر تکیه کردن به قلب تاکید می کنیم چون در حقیقت تصمیم گیرنده واقعی در مسئله ازدواج قلب است. جالب آنکه بر روی کارت های ازدواج نیز همیشه تصویر دو قلب صنوبری که به هم پیوند خورده اند دیده می شود، نه تصویر دو عقل به هم پیوند خورده. زیرا ازدواج پیوند قلب هاست نه مغزها. بنابراین قلب ها باید با هم سنخیت داشته باشند. از این رو، با صراحت و بی پرده باید به جوانان بگوییم که در انتخاب همسر به حرف دلتان گوش کنید و همسری را انتخاب کنید که دل تان آن را بر می گزیند.

   ریاست و فرماندهی ازدواج با دل است. اما یک اصل مدیریتی را نباید از نظر دور کرد و آن اینکه همیشه مدیرانی موفق هستند که در کنار خود، کارشناسانی آگاه دارند.
   یعنی مدیران موفق قبل از اقدام به هر کار، فرمان و اظهار نظری باید از کارشناسان خود نظر بگیرند. در این راستا نیز کارشناسان باید به خوبی فکر کرده و نتایج به دست آمده را به مدیر خود ارائه دهند و محاسن و معایب، کیفیت و کمیت پروژه مورد نظر را به وی گزارش دهند. سپس مدیر با آگاهی از تمام نکات موثر در موضوع، تصمیم بگیرد که پروژه انجام شود یا دستور به توقف آن بدهد. در امر ازدواج نیز قبل از هرگونه تصمیم و گزارشی، قلب باید از کارشناس ویژه خود ـ یعنی عقل ـ کار کارشناسی طلب کند، زیرا خداوند عقل را به عنوان کارشناس عالی رتبه در وجود انسان نهاده است.
   در فرآیند ازدواج ابتدا عقل باید با خیال آسوده و بدون هیچ آشفتگی خاطر فرصت اظهار نظر داشته باشد. به بیان دیگر عقل باید فارغ از نگرانی دل و شوق یا نفرتی که در دل ایجاد شده، شروع به شناسایی نقاط قوت و ضعف فرد مورد نظر نماید و در این امر از نظر کارشناسان دیگر مانند پدر و مادر، مشاوران امین و معرف های مطمئن نیز استفاده نماید. پس از آنکه عقل گزارش ها و اطلاعات خود را آماده کرد، قلب وارد میدان می شود و با توجه به نظریات کارشناسانه عقل، تصمیم گرفته و نظر نهایی خود را در مورد فرد مقابل اعلام می نماید.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   پاسخ دادن
 6. م
  م می گوید:

  سلام.خسته نباشین….
  ی مشکل خیلی بزرگ برای من پیش اومده.ازدواج اجباری.خانواده و فامیل دارن منو مجبور ب ازدواج میکنن.واقا ب راهنمایی و مشاوره احتیاج دارم ولی ن حضوری و ن تلفنی نمیتونم با مشاوری صحبت کنم.تنها راهم فقط مشاوره انلاین یا چت و.. هستش.میشه راهنماییم کنین/

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   تا شما جواب مثبت ندید کسی نمیتونه شمارو مجبور کنه …
   حتما” با این شماره تماس بگیرید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

   پاسخ دادن
  • نویسنده سایت
   نویسنده سایت می گوید:

   با سلام خدمت شما
   شما می توانید در مورد مشکلاتتان با یک مشاور حرفه ای جلسه ای حضوری یا مشاوره تلفنی داشته باشید . روانشناسان کانون مشاوران ایران در این زمینه می توانند کمکتان کنند ۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ دادن
 7. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  سلام من دختری هستم یک سال عقدکردم شوهرم سرچیزای الکی گیرمیده خیلی لجبازهسرهمه چی …اصلابلدنیست بگه دوست دارم ابرازعلاقه هم نمیکنه تروخداچه کارکنم کمکم کنین

  پاسخ دادن
  • نویسنده سایت
   نویسنده سایت می گوید:

   با سلام خدمت شما
   اینکه شما و ایشان به عنوان یک زوج جوان هنوز آماده زندگی مشترک نیستید مطلبی عجیب نیست ، صبوری شما و همسرتان را می طلبد و اینکه برای این مشکلات راه حلی بیابید نه اینکه یک دیگر را مقصر بدانید . بهتر است قبل از اینکه با تحقیر و قضاوت نا به جا به عواطف هم لطمه بزنید و روابطتان را بدتر کنید به فکر راه حل باشید هر دو باهم نزد مشاور خانواده رفته و از جلسات آموزش خانواده کمک بگیرید . روانشناسان کانون مشاوران ایران در این زمینه می توانند کمکتان کنند ۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ دادن
  • علیرضـا کریمـی وکیـل
   علیرضـا کریمـی وکیـل می گوید:

   از نشانه های رابطه برای ازدواج، هدفمند بودن و زمان مند بودن آن است اکه اگر چنین نباشد باید در قصد طرف مقابل شک کرد

   پاسخ دادن
 8. امید
  امید می گوید:

  سلام ،سوالی داشتم مبنی بر اینکه من ی دختر خانمی رو برا ازدواج میخواستم ولی ایشان یک ماه از من بزرگتر و متولد ۶۱ هستند ،هرچند که سنشون نشون نمیده.حال خانوادم مخالف هستند.که این ازدواج درست نیست.
  بعضی افراد دلیل این آن رو سردی میل جنسی خانم ها در سنین بالاتر و بعضی ها هم شکسته شدن خانم ها زودتر از آقایون می دونند.خواستم من رو‌قانع کنید کدوم حرفها درسته و چه باید کنم…
  متشکرم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   دوست عزیز درسته اختلاف سن مهمه ولی نه برای یک ماه … اگر شرایط ازدواج رو دارید و با هم تفاهم نسبی دارید برای مشاوره اقدام کنید

   پاسخ دادن
 9. سوگل
  سوگل می گوید:

  سلام .من به یخ نفس خییییییلی علاقه دارم واقعا عاشقشم .بدون اون نمیتونم به هیچ کس حتی برای یه لحظه هم فکر کنم واقعا اگه بهش نرسم میمیدم من فقط ا ز خدا میخوام برای مدت کوتاهی هم شده اون مال من شه بعدش بمیرم باور کنید چون زندگی بدون اون واسم محاله نمیتونم اون تمام زندگیمه تا الان هیچکس رو به ای اندازه دوست نداشتم ولی نمیدونم اون چه حسی به من داره اما یه چیزرو خوب میدونم بدون اون میمیرم هر وقت خواستگار برام میاد با اینکه خانوادگی روشن فکر هستن و در تصمیم گیری آزادم میزارن اما واقعا داغون میشم وقتی به ازدواج با دیگری فکر میکنم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید تورو خدا کمکم کنید من دارم پر پر میشم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   خب پس برای رسیدن به هم تلاش کنید … این موضوع نگرانی و پرپر شدن نداره دوست عزیز
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ دادن
 10. کاوه آهنگر
  کاوه آهنگر می گوید:

  سلام
  بنده حدود یک سال است که دنبال ی مورد مناسب برای ازدواج هستم.اما متأسفانه بعد از نزدیک شدن به کسی یا قبولش نمیکنم یا میترسم جدی پیش بروم.البته من حدود ۶ سال دختر عمویم را میخواستم که با توجه به اختلاف عقاید و فرهنگی ک داشتیم به نتیجه نرسیدیم.با اینکه از ته دل راضی به بهم خوردن بودم ولی بعد از رفتارهای نادرست طرفم چند سال اذیت شدم.الان دیگر جوری شده ام که حتی با اینکه موردی بیشتر ملاکهای مورد نظرم را دارد ولی باز عملا نمیتوانم اقدام کنم.اصلا خیلی کم پیش میاید که برای کسی قلبم بتپد و فقط شرایط طرف برایم مهم شده است.مثل زیبایی،شغل،ایمان و اخلاق و…
  حالا شما راهنمایی بفرمایید چ کنم ک بتوانم قاطعانه یکی را انتخاب کنم و پیش بروم؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   خب بالا رفتن سن و اتفاقاتی که میفته روی همه شرایط تاثیرگذار میشه … بهتره در این مورد اول مشاوره ای حضوری داشته باشید …شما باید اول با خودتون کنار بیایت چون وسواس فکری در این مورد پیدا کردید … پس بهتره اول این مشکل رو حل کنید و بعد برای انتخاب معیارهایی مناسب تلاش کرد

   پاسخ دادن
 11. مريم
  مريم می گوید:

  سلام میشه راهنماییم کنید
  من ۵ ماهه عقد کردم،همسرم به شدت وابسته به مادرش و خانوادشه،انتظار داره بعد عروسی ما هر روز بریم خونه مادرشوهرم ،اما من نمیتونم این مساله رو قبول کنم،میخام تو خونه خودم باشم و فقط به عنوان مهمانی برم اونجا و به صورت مساوی هم خونه پدر من و هم خونه مادر اون بریم،اما همسرم قبول نمیکنه،به نظر شما من چیکار کنم؟
  لطفا راهنمایم کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ می گوید:

   دوست عزیز این مشکلات با شروع زندگی مشترک و مشکلاتی که در زندگی روزمره وجود داره مرتفع خواهد شد … بهتره در این مورد زیاد حساس نباشید
   و با گفتگو به نتیجه برسید … به نظر من عوض کردن طبع مردا خیلی سخته …
   ولی شاید برای لجبازیش دلیلی داشته باشه شاید هم اینطوری بااین خصوصیات بزرگ شده باشه وعوض کردنش کار سختی باشه…
   ولی هیچ کاری شدن نداره می تونی کم کم وبا ملایمت عوضش کنی ..در برخی موارد ممکن است فردی از نظر ما خودخواه باشد ولی در نگاه دیگران چنین صفتی را نداشته باشد و در پاره ای موارد هم ممکن است، غالب افراد در مورد خودخواهی یک فرد اتفاق نظر داشته باشند.
   در صورت دوم این احتمال وجود دارد که چنین صفتی مرضی و پاتولوژیک باشد که در نتیجه برای مدیریت آن مراجعه به یک روانپزشک ضروری است.

   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   پاسخ دادن
 12. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  salam dostan
  man 21saleva qasde ezdvaj daram ama khonevadam ba in sene ezdvaje mn moshkel darano mogan dar ayande pashimon misham ….chikar batad bokonam ?ba in ke y ranete salemo asheghone ba tarafam daram va dost daram harche zodtar beham beresim

  پاسخ دادن
 13. بهار
  بهار می گوید:

  سلام ممنون از سایتتون.من و بسر خالم چند سالی هست که به هم علاقه مند هستیم. و قصد ازدواج داریم اما یه مشکلی وجود داره که منو خیلی نگران کرده اینکه بسر خاله من ادم مغروریه خیلی انقد که فک میکنه تو رفتارش هیچ مشکلی وجود نداره که بخواد منو ناراحت بکنه به همین دلیل اصلا بمن حق انتقاد ازش رو نمیده یعنی احساس میکنم نسبت به من هیچ گذشتی نداره و این باعث شده همش فک کنم علاقه ایی که بینمون هست چقدر بیمعنیه من میترسم این غروری که داره در اینده باعث مشکلاتی بینمون بشه خواهش میکنم کمکم کنید .من باید چه برخوردی باهاش داشته باشم که به مشکل بر نخوریم چه قبل ازدواج چه بعدش .بازم ممنون

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous می گوید:

   دوست عزیز شما با ایشون به خاطر اخلاقش در آینده به مشکل برخورد خواهید کرد مگر اینکه در مقابل ایشون کاملا” تسلیم و مطیع باشید … چون اگر فکر میکنید بعد از ازدواج میتونید تغییرش بدید سخت در اشتباهید …
   پس لجبازی یک خصوصیت شخصیتی است که افراد را به کارهای بچگانه و تصمیم ‌های غیر منطقی وا می ‌دارد. لجبازی از این احساس نشأت می‌ گیرد که فرد فکر می‌ کند دارد شکست می‌ خورد و باید قدرت خود را نشان دهد. در واقع کمبود اعتماد به نفس و عدم خود باوری و کمبود‌های درونی گاهی باعث لجباز شدن افراد می ‌شود.در مقابل لجبازی همسرتان شما باید یک سری نکات را رعایت کنید تا همسرتان سر لج نیفتد و با شما لجبازی نکند از جمله اینکه یادتان باشد که در برابر لجبازیش شما لجبازی نکنید، چرا که اگر در این دور بیفتید روزبه‌ روز روابط‌ تان بدتر و بدتر می ‌شود و بازگشت به عقب غیرممکن خواهد شد. بعد اینکه وقتی همسرتان عصبانی است جواب او را ندهید و با او بحث نکنید بلکه در آن لحظه او را به آرامش دعوت کنید و همیشه خواسته ‌هایتان را در آرامش به او بگویید. وقتی خودتان نیز عصبانی هستید از جر و بحث بپرهیزید. نکته دیگه اینکه بدانید کسی که لجبازی می‌ کند معمولا خودش می ‌داند که حق با او نیست اما هیچ وقت نمی ‌خواهد این را به زبان بیاورد، پس شما نیز اصرار نکنید و بحث را ادامه ندهید. همچنین اشتباهات همسرتان را با احتیاط و مهربانی با او در میان بگذارید چرا که اگر او احساس کند که دارید تحقیرش می ‌کنید یا انتقادتان را توهین ‌آمیز به او منتقل می‌ کنید ممکن است با شما لجبازی کند و ایرادش را نپذیرد و رویه ‌اش را تغییر ندهد. نکته آخرم این ‌که تا آنجایی که می ‌شود همسرتان را عصبانی نکنید و حداقل، کارهایی که می ‌دانید او دوست ندارد را انجام ندهید (که باعث لجبازی بیشتر او می شود).

   پاسخ دادن
 14. مهسا
  مهسا می گوید:

  یکیم مثه من پای همه چیز طرفش وا میسته با نداریش با آینده تاریکی که خودش میبینه بازم میسازه امااا طرفش فقط واسه این که بهش گفته بهم زیاد زنگ بزن میزارتش کنار هه

  پاسخ دادن
 15. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  سلام
  من دختری ۲۳ ساله هستم الان دانشجوام خانواده من مخالف ازدواج من هستن میگن که باید درس و دانشگام تموم بشه بعد ازدواج کنم موندم چکار کنم؟

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره ازدواج همدان

مشاوره ازدواج همدان

مشاوره ازدواج همدانReviewed by مشاور on Jul 31Rating:

کانون گرم خانواده ، کانونی است که دورام و پایداری آن به عوامل زیادی از جمله والدین  و دوستان و آشنایان بستگی دارد اما عامل اثلی در حفظ و دوام این نهاد زن و شوهر هستند.آنها باید بتوانند در کنار هم و با حفظ آزادی و استقلال خود رابطه ای خوب و صمیمی با خویشاوندان و به خصوص پدر و مادر یکدیگر داشته باشند و به آنها احترام بگذارند. دخالت های بیجای والدین در این روابط بسیار خطرناک است و میتواند آینده زندگی مشترک زوجین را نابود کند. والدین و همچنین خود زوجین می توانند با مراجعه به یک روانشناس و مشاور ازدواج و استفاده از راهنمایی آنان زندگی بهتر و شادابتری را داشته باشند. به همین جهت و به منظور حفظ آرامش در خانواده های ایرانی به ویژه هموطنان عزیز همدانی ؛ مشاوره ازدواج همدان را معرفی می کنیم.

مشاوره ازدواج همدان گامی دیگر در جهت داشتن جامعه ای خوب و به دور از مشکلات خاص برداشته است. ؛ مشاوره ازدواج همدان با جمع آوری متخصصان و مشاوران مجرب در نقاط مختلف شهر در مشاوره ازدواج باباطاهر ، مشاوره ازدواج امام خمینی، مشاوره ازدواج بوعلی ، مشاوره ازدواج اکباتان و در دیگر شعب درصدد است تا شیوه های نوین زندگی به دور از تنش و استرس را برای شما به ارمغان آورد.

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج