مشاوره برای ازدواج

مشاوره برای ازدواج

مشاوره برای ازدواجReviewed by مشاور on Aug 1Rating:

آیا قصد ازدواج دارید و میخواهید در آن موفق باشید؟ چه عواملی میتوانند در زندگی و ازدواج شما تاثیر گذار باشند؟ همانطور که میدانید ازدواج یکی از هم ترین مراحل زندگی هر فردی است و همه برای آن روز بزرگ تصورات ، آرزوها و برنامه ریزی هایی  دارند و سعی بر رسیدن به آنها میکنند.آنها میخواهند در کنار همسرشان با آرامش زندگی کنند و زندگی شادابی داشته باشند. برای هرچه سریع تر و آسان تر تحقق این امر نیاز است تا با یک مشاور در زمینه مشاوره برای ازدواج حتما مشورت کرده و از تجربیات او در این زمینه استفاده کرد تا ازدواج موفق تری داشت.

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

130 پاسخ
 1. وحید
  وحید میگه:

  پختگی لازم برای ازدواج یعنی چه؟

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   ک روانشناس گفت: علم روان‌شناسی ثابت کرده است فردی ازدواج موفقی خواهد داشت که به پختگی شخصیتی رسیده باشد؛ البته به جای «پختگی شخصیتی» می توان از اصطلاح «پختگی عاطفی» نیز استفاده کرد. منظور از این دو اصطلاح، استقلال فردی و عاطفی و نداشتن وابستگی به زندگی پیشین و خانواده خود است.

   به گزارش سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر احمد برجعلی افزود: فرد باید از نظر روانی و شخصیتی به نقطه‌ای رسیده باشد که بتواند با یک نفر دیگر، زیر یک سقف زندگی کند و اولین شرط برای این توانایی، داشتن استقلال، خودباوری و فردیت است.

   این روانشناس اضافه کرد: گاهی عنوان می شود عشق برای ازدواج کافی است. عشق نقطه عطف ازدواج و شرط لازم آن است. اما تنها با عشق، دوست داشتن و داشتن احساس نسبت به دیگری نمی توان ازدواج کرد، بنابراین گزاره «تنها عشق کافی است» می تواند دلیل نامناسبی برای ازدواج باشد.

   این روانشناس در ادامه گفت: ما گاهی به گزاره‌ای دیگر مبنی بر اینکه «ازدواج زندگی فرد را هدفمند می کند» یا «ازدواج می کنم تا زندگیم هدفمند شود» برمی خوریم. صرف ازدواج کردن زندگی فرد را هدفمند نمی کند؛ بلکه باید حداقل هدفمندی‌هایی در وجود فرد باشد تا با ازدواج به کمال برسد فرد باید حداقلی از کفایت های شخصیتی را داشته باشد و حداقلی از هدفمندی، نوع دوستی، دیگردوستی، مسئولیت پدیری و … لازم است تا فرد در ازدواج موفق شود.

   وی اظهار کرد: ازدواج تغییراتی در فرد ایجاد می کند و می توان این حداقل‌ها را به حداکثر رساند. دو انسان بی هدف نمی‌توانند با هم ازدواج کنند و امیدوار باشند که این ازدواج تمامی مشکلات آنها را رفع کند. ازدواج در زندگی فرد وزنی دارد و نباید انتظار بیشتری از آن داشت.

   برجعلی اضافه کرد: یک دلیل نامناسب دیگر برای این که فرد تن به ازدواج بدهد، این است که فشارهای خانوادگی و اجتماعی باعث شود او تصمیم به این کار بگیرد. از مهمترین فشارهای اجتماعی و خانوادگی، فشار به دلیل سن و سال بالای فرد است. اگر فرد بر این اساس ازدواج کند، در واقع تن به یک ازدواج اجباری داده است.

   این روانشناس در ادامه گفت: روان شناسان می‌گویند هر عاملی که به انتخاب فرد آسیب بزند، باعث ازدواج اجباری فرد شده است. ازدواج باید با قصدی درونی انجام شود و فشار بیرونی، سلامت تضمین و دوام ازدواج را به مخاطره می اندازد. ازدواج اجباری باعث می‌شود رابطه زوج‌ها غیر پویا و مکانیکی باشند. پژوهش‌ها در این مورد نشان می دهد اگر فرد تن به ازدواج اجباری داده باشد، رضایت‌مندی او از زندگی زناشویی پایین می‌آید.

   وی اضافه کرد: افرادی که تن به ازدواج اجباری داده اند، به ورطه روزمرگی می افتند و باری به هر جهت زندگی می کنند. ازدواج آنان عمق ندارد و ارزیابی‌های روان شناسان نشان می‌دهد چنین ازدواج هایی افسردگی و بی تفاوتی ایجاد می‌کند و لذت زندگی زناشویی را پایین می‌آورد. مطالعات موردی نشان می دهد ریشه بسیاری از طلاق‌ها ازدواج اجباری است.

   این روانشناس در ادامه گفت: در سال‌های اخیر افراد به ازدواج هایی رو آورده‌اند که ریشه در مسائل اقتصادی دارد. مردی جوان ممکن است با زنی مسن ازدواج کند و یا برعکس چون مشکلات اقتصادی، نبود امنیت شغلی و نداشتن موقعیت و روابط اجتماعی باعث می شود فرد از ازدواج به عنوان پله ترقی بهره بگیرد و بخواهد از فشار اقتصادی موجود کم کند و بی‌ثباتی و نبود امنیت شغلی خود را بر طرف کند.

   وی اضافه کرد: این نوع ازدواج در زمره ازدواج‌های اجباری قرار می گیرد، چون یک عامل بیرونی ازدواج را از مسیر طبیعی خود خارج کرده است. افرادی که تن به چنین ازدواجی می‌دهند، می دانند که ضریب موفقیت شان پایین است، اما باز این کار را می کنند.

   برجعلی در پایان مطلب خود که در مجله سپیده دانایی آمده است، تصریح کرد: افراد نباید به هر قیمتی ازدواج کنند و برای مثال، با دلایلی مانند فرار از تنهایی، عشق صرف، فشار اجتماعی و … نباید تن به ازدواج بدهند. بلکه باید دلایل مناسبی برای این کار داشته باشند و مناسب ترین دلیل، پختگی شخصیتی و عاطفی لازم برای ازدواج است

   پاسخ دادن
 2. آقای امیری
  آقای امیری میگه:

  سلام دوستان.پسری ۲۲ ساله هستم مدتیه با دختری در ارتباط هستم و قصد ازدواج داریم.تمام صحبت ها رو با هم کردیم و از همه نظر با هم تفاهم داریم.جدیدا متوجه موضوعی شدم که ذهن منو بشدت مشغول کرده و موجب شک و دو دلی تو انتخابم شده.اینکه حدود دو سال قبل با پسری دوست بوده و به شدت بهش علاقه داشته اما به دلایلی از هم جدا شدن. حالا مشکل اینجاست که هنوز با گذشت ۲ سال نتونسته اونو فراموش کنه و بازم نسبت بهش احساسات داره

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام
   اگر با وجود احساسی که نسبت به اون پسر داره شما رو برای ازدواج ی پذیرد و این مساله رو صادقانه با شما در میان گذاشته است بهتره پیشنهاد بدهید خودش فعلا به مشاوره فردی برود .به هر حال در افراد ملاک ها و نیازهایی وجود دارد که یک فرد چنان جذاب و دلچسب می شود که فراموشی او کار اسانی نیست .و خب اگر مرتفع نشود و مساله جدی باشد .خود این مساله باعث مقایسه بین شما دو نفر می شود و چون دو فرد کاملا شبیه هم نیستند باعث ایجاد اختلاف نظرها و در نهایت موجب سردی رابطه می شود .باید بدانید این مساله برای ایشون چقدر جدی است و از طرفی در مورد خود شما که متوجه این مساله شدید چقدر درگیری ذهنی پیدا کردید چقدر فکر می کنید شاید محبت ایشون تقسیم شده است و مسائلی که برای مردها اهمیت دارد و حتی حدود و شدت رابطه .اگر واقعا نمی توانید ذهنتان را یک طرفه کنید به نظرم تصمیم بهتری گرفته شود .در هر حال ایشون ممکنه به هر لحاظی کیس مناسبی باشند ولی داشتن حس به فردی دیگر در صورتی که قرار است با شما زندگی مشترکی داشته باشد درست نیست .ابتدا بهتره در این مورد و کم و کیف با خود ایشون صحبت کنید و حرفهاشون رو بشنوید در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید

   پاسخ دادن
 3. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام من یه مشاوره میخام چون دارم دیوونه میشم راهنمایی ام میکنید

  پاسخ دادن
  • مشاور
   مشاور میگه:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

   پاسخ دادن
 4. حمیدرضا
  حمیدرضا میگه:

  سلام ، من ۲۳ سالمه ، حدود دو سالی میشه به یکی از دخترای فامیلمون علاقه مند شدم! این موضوع رو هم با خودش و هم با خانواده ی خودم در میون گذاشتم ! خانواده ی اون هم می دونن که من بهش علاقه مند هستم! چند بار ازش پرسیدم که منو دوس داره یا اینکه من دوسش دارم براش مهمه یا نه!! ولی جوابی نداده! خیلی برام مهمه که قبل خواستگاری رسمی راجع به احساس اون نسبت به خودم باخبر بشم! به نظر شما اون منو دوس داره!؟ این جواب ندادن نشونه ی چیه؟!! می خوام بدونم چه کارایی می تونم بکنم که از احساس اون نسبت به خودم با خبر بشم! ممنون از راهنماییتون!

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   پس در موقعیتی مناسب با ایشون صادقانه صحبت کنید /// اگر علاقه ای باشه مشخص خواهد شد
   و یا در این مورد از فردی قابل اعتماد در این خصوص برای وساطت و فهمیدن موضوع استفاده کنید

   پاسخ دادن
   • حمیدرضا
    حمیدرضا میگه:

    ببخشید اگه من نامه ای برای خانواده ی ایشون بفرستم و شرایطم رو براشون تشریح کنم! کار درستیه؟!! من حقیقتش می خوام راجع به احساس اونا هم به قطعیت برسم. چیکار کنم به نظرتون؟!!

    پاسخ دادن
 5. malika
  malika میگه:

  سلام من یک دختر هستم ۱۶ سال دارم مه می خواهم همیشه کاری کنم که همه رضایت داشته باشند می خواهم همه گی ازم خوش باشه می خواهم در نزد نامزادم و فامیلم یک دختر هوشیار باشم ولی فامیلم فکر می کنن که مه خورد هستم ده هیچ چیز عقلم نمی کشه در حالی که مه بسیار بسیار چیزای ره فکر می کنم که حتی کلانها فکر نمی کنن ولی بعضی وقت ها میگن که ملکه بیقل است این گپ بسیار روحیه مرا ضعیف می کنه می خواهم همه بفهمن که مه این قسم دختر نیستم می خواهم بریشان ثابت کنم که مه یک شخص هوشیار هستم لطفا این موضوع را جدی بگیرید منتظر نظر تان هستم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   خب دوست عزیز شرایط محیط خودتون رو در نظر بگیرید و شاد باشید ولی با توجه به شرایط و نگاه های دیگران باید مسایلی رو در نظر بگیرید … به هر حال هنوز هم وقتی دختری میخنده به چشم بد بهش نگاه میکنن … پس شما که دختری هوشیار هستید با هوشیاری از موقعیتی که هستید رفتارتون رو مدیریت کنید

   پاسخ دادن
 6. بی نا
  بی نا میگه:

  Ama hanoz taghir nakarde badtar shode

  پاسخ دادن
 7. بی نام
  بی نام میگه:

  Slm hodode 1sale k ba y pesari doost shodam on ham daste bezan dare ham in k fosh mide to tole doostimon hanishe injori bod va barha fahnidam k ba dokhtaraye dg ham harf mizane khanevadan tasmim geraftan mano az keshvar kharej konan pishe baradam vase y modati vahhtt fahmid ejaze nadad va goft mano vase ezd mikhado omad. khastegari

  پاسخ دادن
 8. ناشناس
  ناشناس میگه:

  با سلام دختری هستم ۲۹ ساله ارشد ادبیات دارم ولی بیکارم پسری اومده خواستگاریم که فوق دیپلم داره وتو یه شرکت کار میکنه ویکسال از من بزرگتره یکبار دیدمش خیلی اروم بود واعتماد به نفسش کم بود وگفت ازدعوا میترسه من نمی دونم چکار بکنم وچه تصمیمی بگیرم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   وقتی کسی به دلتون نیست دلیلی برای ادامه ندارید …

   پاسخ دادن
 9. مرسده
  مرسده میگه:

  با سلام
  من دوساله که با پسری دوست هستم
  واقعا پسر خوبیه اما وقتی ی پسر دیگه رو میبینم اون دیگه به چشمم نمیاد
  بعد اونم هیچ کار بدی نکرده که بخوام ازش زده بشم اون حتی حلقه دستم کرده،ما تو این دوسال فقط شیش بار همو دیدیم بعد ما رابطمون خیلی جدیه مطمعنم میتونه خوشبختم کنه اما بعضی رفتار هاش واقعا بچگونست و اونجور که میخوام نیست،میدونم مشکل از منه اما منم دوسش دارم
  واقعا گیج شدم نمیدونم هدفم چیه لطفا راهنماییم کنید متشکرم

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز پله اول اینه که به دل هم بشینید که نتونستید به این مورد برسید … پس بهتره در تصمیم گیری خودتون تجدید نظر کنید و اینقدر خودتون و ایشون رو سرگردان این رابطه نکنید
   زیاد سخت نیست فقط باید اراده داشته باشید و از این بازی خودتون رو بیرون بیارید

   پاسخ دادن
 10. Doost
  Doost میگه:

  سلام. من با یکی از دوستان آشنا شدم و پس از مدتی به هم علاقمند شدیم . الا بعد از یکسال و نیم دوستم ازدواجو شرطی کرده ! میگه حق طلاق و حق کفالت ندی میگم نه ! به نظرتون اینکار درسته؟ که هم مهر بدم هم حق طلاق هم کفالت؟

  پاسخ دادن
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز مانعی نداره .. اگر ایشون مهریه مناسبی رو قبول کنه و در مقابل اینکه خواست از حق طلاق استفاده کنه هیچ حقی رو از مهریه نخواد میتونید اعتماد کنید …
   ولی لازمه قبلش حتما” در این مورد با وکیلی مشورت کنید
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ دادن
   • زهرا
    زهرا میگه:

    با عرض سلام و خسته نباشید
    خوشحال می شم اگه بتونید منو راهنمایی کنید من ۳۸ سال دارم چند وقت پیش متارکه کردم الان ۱ سالی می شه که با شخص اشنا شدم و به صورت مخفیانه با هم زندگی می کنیم تمام خصوصیات یه مرد ایده ال رو داره فقط یه مشکل بزرگ داره که منو خیلی اذیت می کنه و اون اینه که خیلی شکاکه به طوری که تمام تلفن هامو چک می کنه حتی سر کارمو می گه با کی حرف می زدی چرا اشغال بود الان اصلا موبایل ندارم لوازم ارایش استفاده نمی کنم بدون اجازش حق ندارم از خونه بیرون برم تا زمانی که با خودشم خوبه ولی کافیه ازش دور بشم کلا بهم می ریزه یه مدت کتک می زد و تمام بدنم کبود بوداین باعث می شد منم عصبانب بشم و سرش داد بزنم و دعوامون بشه ولی با هاش حرف زدم الان بهتر شده ولی اینو هم بگم که زمانی که خوبه کنارش خیلی ارومم انگار یکی پشتمه هیچ چیزی کم ندارم خیلی مهربونه به خاطرم همه کار می کنه خیلی باهاش صحبت کردم که بریم پیش مشاور ولی چون خودش پزشکه راضی نمی شه حالا موندم چکار کنم اینم بگم که قصدش ازدواجه و واقعا منو می خواد ولی گفته ازدواج کنیم نباید بری سر کار و حقوقتو خودم می دم لطفا کمکم کنید

    پاسخ دادن
    • ►Responder◄
     ►Responder◄ میگه:

     دوست عزیز تعجب برانگیزه که شما چنین مردی رو مرد ایده ال میگید و بعد در مورد خصوصیات بدش مطلب میذارید ؟
     به هر حال شما باید خودتون اول با مشاوری مجرب در این مورد مشورت کنید تا بتونید روش برخورد با چنین شخصی رو یادبگیرید … به هر حال شکاک بودن میتونه از مشکلات دوقطبی بودن شخصیت ایشون باشه و یکی از بدترین خصوصیات فرد برای زندگی مشترکه … بهتره شرایط رو کامل در نظر بگیرید و بعد اقدام کنید
     در این مورد میتونید با مشاوران کانون، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
     ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲
     ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

     پاسخ دادن
 11. amir
  amir میگه:

  با سلام پسری ۲۹ ساله هستم دارای لیسانس مکانیک و شغل و خانواده خوب وسرشناس . و می خواهم ازدواج کنم پدرم شخصی را به من معرفی کرده است که خانواده آن با اصل و نسب و اصیل بوده دارای جایگاه اجتماعی می باشد خلاصه خدمتون عرض کنم مشکلی ندارند دختر خانوم هم شاغل هستن دارای مدرک لیسانس بوده پدرم سالهاست که پدر و مادر اون دختر و خانوادشو می شناسه. البته ما هنوز پیشنهاد ندادیم وپدرم منتظر نظر من هستن که پا پیش بزاره یا نه. ( اما تنها مشکل از نظر من اینه که دختر خانوم ۳۰ سال سن دارن و در واقع یک سال از من بزرگتر هستن ) این باعث تردید در من شده که از خودم می پرسم آیا دارم با یه دختری که یک سال بزرگتر از من هستش ازدواج میکنم کار اشتباهی نیست؟

  پاسخ دادن
  • پاسخگو
   پاسخگو میگه:

   دوست عزیز شما هنوز با ایشون صحبت نکردید و نمیدونید آیا تفاهم دارید یا خیر ….. پس چطور میتونید به خاطر یک سال تفاوت سنی منصرف بشید … ؟

   پاسخ دادن
 12. آرمان
  آرمان میگه:

  با عرض سلام وخسته نباشید
  مردی هستم ۴۰ ساله و دارای ۲ فرزند دختر-متاسفانه بعد از ۱۰ سال با کمال ناباوری با کنترل خط تلفن منزل متوجه گردیدم همسرم
  با یکی از پسران فامیل ارتباطی صمیمانه دارد و با مروری بر رفتارهای گذشته ایشان که ادعا می نمود رابطه اش برادارانه بوده خیلی به ایشان مشکوک گردیدم و حتی پیامهای عاشقانه و ابراز علاقمندی نیز در گوشی همراه ایشان مشاهده نمودم جالبتر از همه اینکه وقتی موضوع را به ایشان گفتم ایشان اول انکار نمودند اما وقتی با مستندات وخیلی جدی با ایشان برخورد نمودم بالاخره به این رابطه اقرار نمودند و کار به شورای حل اختلاف وشکایت کشید که متاسفانه قاضی شورا اعلام نمودند پیامها تلفنی و خط تلفن برای شورا ملاک تشخیص امر خلاف شرع نمیباشد و با وساطت شورا و بزرگان فامیل و گذشت بنده به دلیل اینکه فرزندانم اسیب روحی نبینند از طلاق ایشان خودداری نمودم اما از همان زمان بطور کلی علاقه ام به همسرم تبدیل به نفرت گردید بطوری که هر زمان به این موضوع فکر میکنم که همسرم ۱۰ سال تمام با شخص دیگری رابطه داشته بسیار عصبی وپرخاشگر میگردم .حدودا ۳ سال پیش با خانمی مجردآشنا گردیدم که ایشان پس از شنیدن داستان زندگی بنده و از انجایی که دارای ملک مسکونی دیگری نیز میباشم و تمکن مالی دارم به پیشنهاد ازدواج بنده پاسخ مثبت دادند وحتی حاضر میباشند که مسئولیت سرپرستی و حضانت از فرزندانم را نیز بر عهده بگیرد اما والیدن آن دختر با ازدواج دخترشان با بنده مخالفت می نمایند حال از شما مشاور محترم خواهشمندم راهنمایی بفرمایید چگونه باید مشکل ازدواجم را با ان خانم حل نمایم. با تشکر فراوان

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   به سوال شما در انجمن پاسخ داده شده

   پاسخ دادن
 13. د. ت
  د. ت میگه:

  سلام.دختری ۲۹ ساله هستم که یکسال پیش با پسری آشنا شدم که ۴ سال از من کوچیکتر است همون دو سه جلسه اول مشخص بود نظر ازدواج دارد اما چون از قبل آشنایتی داشتیم بروز نمیدادن و میخواستن خودشون رو در نقش برادر من جا بزنن بعد ک متوجهشدن خواستگار دارم حرفایی از خودشون و خانوادشون زدن و سریعا موضوع رو ب خانوادشون انتقال دادن و اونا فقط از اختلاف فرهنگی گفتن و ترسیدن و گفتن ممکنه مشکل باشه چون دو شهر متفاوتیم اما بعدش شماره های همو داشتیم و روزها ب هم پ میدادیم و گاهی خ کم ه همو میدیدم و کاملا حرفامون رسمی بود و در نهایت ادب و احترام . ماه ها ک گذشت ایشون شروع کردن ب گفتن اینکه زنی ک میخوام اینطور باشه و ….کلا طوری این حرفارو گاهی میزدن ک منم خ رک بهشون گفتم بابا باشهمن هیچ فکری راجع ب شما نمیکنم و انتطاری ام ندارم و مث داداشم برام خ ارزش دارین ….آخه خ وقتا از شرایطشون میگف و اون روزا ک میگفتم میترسم حتی ازین پیاما وابسته شیم یا خانواده ها ناراحت شن و ایشون گف اون چیزایی ک گفتم فراموش کن و من بر کل فراموشکردم ک همچین حرفایی زدن و واقعا ب عنوان یک فرد محترم احوال همو میپرسیدیم و نظر میدادیم تا اینکه آبجی گفتناش شروع شد و همیشه از ازدواج کردنش میگف ….منم بعنوان یک فرد کاملا جدا ازین مسئله خ نطرامو میکفتم و الان ک یک سال ازین موضوع میگذره داره خ شدت میگیره و همیشه میخئاد بگه من کلا فراموشکردم این موضوع رو
  اما خ وقتا خ از پیاماش منو ب این شک و ب این سمت میبره ک هنوزم بهم فک میکنه دیگ خ عصبی شدم از رفتاراش ک جدیدن باز نظرشو عوض کرده ک میخوام ازد نکنم و مجرد بمونم و خ تحقیق کردم هر کی دور و برمه ازد نا موفق داشته
  ناگفته نماند که خخخ پسر خوبیه اما در کل خ منفی گراس و همیشه من تو این یکسال از امید و توکل حرفیدم براش نه بخاطر ازدواج در کل …

  لازم ب ذکره ایشون ی ضربه عشقی دو سال پیش خوردن و همیشه در بین گفته هاش میکن ک دخترا قدر عشقو نمیدونن همه ازدواجا الان ب طلاق کشیده شده و کلا از ریز تزین مسائل دقت میکننن و در کل خ فک میکنن و همه چیزو در نظر میگیرن و از اونایی هستن ک همون اول گفتن اگ خانوادم راضی نباشن نمیام و من تو این رفتاراش موندم خ عصبی شدم و الانا همش میگم خب بابا فک نکن و میگه من هیچ کسو دوس نداشتمو ندارم و ب ازدواج فک نمیکنم اما دوس داشتنشو خ وقتا فهمیدم و خیلی پیاماش چیز دیگه ای رو نشون میده و الان نمسیدونم چرا الان همهی اون نظزاتش فرق کرده ک حتی ب جایی رسیده ک میگه ازد نمیکنم و همیشه از من تعریف کردن و درد دل حتی کردن و میکن خ خوبم اما موندم این دیدگاه ها آیا واسه اینه ک فهمیده دوسش دارم و میخاد بگ ه ازدواج ما غیر ممکنه تا من یادم بره ؟ یا واقعا سر درکگمه ؟
  از طرفی من دختری بودم ک خخ به ندرت از پسری خوشم اومده و جریان همه خواستگارامم گفتم و اون اوایل میگف تو کسی رو عمرا قبول کنی و همیسه خودشو دست کم میگرف الان با گدشت یکسال خ چیزا رو دارم بهش نشون میدم و میدونه خصوصصیات زیادی داره ک من میپدیرم ….خواهش میکنم راهنماییم کنی دیگه واقعا با حرفاش خ اذیتم و حرف الانش اینه ک به ازد فک نمیکنم اگه هم ازدواج کنم اون وییگی های اون دختره قبلی رو میخوام داشته باشه و واقعا عاشق یک سری از خصوصیات اونطرف شده ن ظاهر و اینا اما چون دوس پسر داشته ولش کرده الان میگه من با اون خصوصیات میتونم زندگی خوبی داشته باشم ….خ از حرفاش الان آزارم میده ک حتی میخوام دیگ بهم پ نده اگه میخواد بهم بفهمونه ک منو نمیخواد برا ازدواج ….و میدونه خ آدم رکیم خب چرا پس وقتی میگم هر کی ک فک میکنی باهاش خوشبختی و کارت درسته همونو انجام بده ….خواهش میکنم راهنماییم کنید

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   دوست عزیز شما خودتون رو در یک رابطه پوچ و بیهوده گرفتار کردید پس بدونید با این روش عاشق شدن و ازدواج کردن راه به جایی نخواهید برد … ایشون اگر خواهان شما باشن بسیار قاطع از گذشته دست خواهد کشید و از شما خواستگاری خواهد کرد … بهتره شما هم برای این رفتارها پیشگویی نکنید چون فقط ارامش خودتون رو به هم میزنید … وابستگی ایجاد شده میتونه به شما و ایشون ضربه بدی بزنه پس بهتره این ارتباط کات بشه تا تکلیف هر دوی شما در زندگی مشخص بشه
   وگرنه باید این دور تسلسل باطل رو مثل این یکسال دایم ادامه بدید و هیچ نتیجه ای هم در آخر کار جز تفسیر حرفها و رفتارها نگیرید

   پاسخ دادن
 14. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام به نظر شما مشاوره در ازدواج خیلی تأثیر داره؟

  پاسخ دادن
 15. ناشناس
  ناشناس میگه:

  salam be nazare man age in karo bokoni bozorgtarin eshtebah ro anjam dadin

  پاسخ دادن
 16. ناشناس
  ناشناس میگه:

  همچشن اشتباه بزرگیو مرتکب نشین

  پاسخ دادن
 17. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من که این کارو نکنید با خانواده ها صحبت کنید شاید بلأخره یه روزی راضی شدند اینکه بدون اجازه بخواین اقدام کنید بعدأ پشیمون میشید

  پاسخ دادن
 18. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام من ۲۵ سالمه که دوسال پیش با پسری دوست بودم که به خواستگاریم اومد ولی به خاطر مخالفت خانواده ازدواج نکردیم حالا بعد از دو سال دوباره باهم دوست شدیم و رابطونو ادامه دادیم و میخوایم بدون اجازه خانواده ها ازدواج کنیم و به یک شهر دور بریم ولی من از یک سری مسائل میترسم حالا موندم کار کنم؟

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   nakoni in karo

   پاسخ دادن
 19. ناشناس
  ناشناس میگه:

  be nazare shoma asli tarin v mohemtarin meyare ezdevaj chist?

  پاسخ دادن
 20. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آخه این شرایط مالی هم به این راحتیا درست نمیشه

  پاسخ دادن
 21. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من آدم تا زمانی که شرایط مالیش درست نشده نباید اقدام به ازدواج کنه

  پاسخ دادن
 22. ناشناس
  ناشناس میگه:

  اینکه آدم فقط قصد ازدواج داشته باشه برا ازدواج گافی نیست باید همه شرایط فراهم باشه

  پاسخ دادن
 23. ناشناس
  ناشناس میگه:

  من تازه فهمیدم همسرم اعتیاد داره الان دارم دیونه میشم اصلأ نمیدونم چکار کنم؟

  پاسخ دادن
 24. Anonymous
  Anonymous میگه:

  من قصد ازدواج دارم

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   خوب خوش به حالت

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    منم قصد دارو کو پولش

    پاسخ دادن
    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     مشاوره بگیر

     پاسخ دادن
     • ناشناس
      ناشناس میگه:

      یعنی با مشاوره گرفتن پولش جور میشه

    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     تو ازدواج کن خدا پولشم میرسونه

     پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     تو ازدواج کن پولشم جور میشه

     پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   میگی ما چکار کنیم؟

   پاسخ دادن
 25. ناشناس
  ناشناس میگه:

  جند وقته همش به این فکر میکنم اگه ازدواج کردم بعد طلاق گرفتم چی ؟خیلی فکرمو مشغول کرده حتی شبا هم خواب میبینم نمیدونم چکار کنم

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   چرا خودتو از قبل بازنده کردی؟

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    بابا بیخیال ایشالله خوشبخت میشی مثبت فکر کن

    پاسخ دادن
 26. ناشناس
  ناشناس میگه:

  خوشبحالشون .شوهر خواهر من اعتیاد داره ولی خواهرم حاضر نیست دیگه باهاش زندگی کنه

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   بیچاره خواهرت

   پاسخ دادن
 27. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من هرکسی همچین صبری نداره اینطور آدما خیلی کمن

  پاسخ دادن
 28. ناشناس
  ناشناس میگه:

  یکی از فامیلای ما شوهرش اعتیاد داشت ولی پا به پای شوهرش تلاش کرد و حالا ۵ سال که ترک کرده

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   آره خب این تلاش خیلی سخته

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    به شیرینی بعدش می ارزه ولی

    پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     خیلی لذت بخشه که آدم بتونه یک نفرو از این کارا نجات بده

     پاسخ دادن
     • Anonymous
      Anonymous میگه:

      اصلاً ثواب داره که هیج آدم احساس خوبی داره

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   آفرین به ایشون

   پاسخ دادن
 29. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آفرین شما بهترین کارو کردین

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   ممنون

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   کی بهترین کار رو کرده؟

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    همین دوست عزیزمون

    پاسخ دادن
 30. ناشناس
  ناشناس میگه:

  تأثیر گذاشتن در افراد کار خیلی مشکلیه

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   ولی شدنیه به نظرم

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   اگه رگ خوابه کسی دستت بیاد راحته

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    آره خوب

    پاسخ دادن
 31. ناشناس
  ناشناس میگه:

  اگه بتونی کمکش کنی که ترک کنه خیلی خوبه

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   آخه چجوری؟

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    با مشاورای اینجا تماس بگیر

    پاسخ دادن
 32. ناشناس
  ناشناس میگه:

  همسر منم سیگار میکشیدالبته نه زیاد ولی کمکش کردم الان دو ساله ترک کرده

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   hamine dige bayad komak kard

   پاسخ دادن
 33. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من سعی کن کمکش کنی ترک کنه همیشه بهترین راه رو انتخاب کنید نه آخرین راه

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   اگه ترک نکرد چی؟

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    بالاخره اگه دوستت داشته باشه ترک میکنه

    پاسخ دادن
 34. ناشناس
  ناشناس میگه:

  چه مسخره .آدم برا طلاق خوبه دلیل منطقی داشته باشه اینجوری که نمیشه

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   شاید دلیلش برا خودش منطقی باشه

   پاسخ دادن
 35. ناشناس
  ناشناس میگه:

  hagheshe dus dare bekeshe toam bekesh khob! TALAGH KASHKE MAGE taghi be tughi mikhore taalagh mikhayn

  پاسخ دادن
 36. ناشناس
  ناشناس میگه:

  دوس داره بکشه چیکارش داری؟

  پاسخ دادن
 37. ناشناس
  ناشناس میگه:

  واسه سیگار ترکش کنی؟ این چه مدلشه؟

  پاسخ دادن
 38. ناشناس
  ناشناس میگه:

  salam man ezdevaj kardam 2 sale
  ama hamsaram sigar miekshe va man kheili azab mikesham juri ke tasmim gereftam tarkesh konam 🙁 chikar konam gij shodam

  پاسخ دادن
 39. Anonymous
  Anonymous میگه:

  مرسی از سایت خوبتون

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   منم ممنونم

   پاسخ دادن
 40. ناشناس
  ناشناس میگه:

  اینکه خیلی خوبه

  پاسخ دادن
 41. ناشناس
  ناشناس میگه:

  مشاوره شما رو در انتخاب یک همسر ایده آل کمک میکنه

  پاسخ دادن
 42. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  آیا مشاورزه ازدواج میتونه آدمو در انتخاب یه همسر ایده آل راهنمایی کنه؟

  پاسخ دادن
  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   بله دقیقاً یکی از اهداف این مرکز همین هست

   پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   سوالایی میپرسیا

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    منظورش همسر ایده آله نه هر همسری

    پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   are dg pa na pa! 😀

   پاسخ دادن
 43. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام من ۲۴ سالمه عاشق خانمی هستم که تا به حل ازدواج نکرده و ۴۲ سال سن داره پدر مادرم مخالف ازداج ما هستن اما من مصر هستم چجوری میتونم راضیشون کنم؟ چون این عشق واقعیه

  پاسخ دادن
  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   شما نیاز به مشاوره و مشورت دارید با شماره های ما تماس بگیرید

   پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   واقعاً دیوانست ایشون همچین کاری بکنه جای مادرشه!

   پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   in eshtebaho nakone yeki az dostaye ma hamchin kari kard be sal nakeshdie talagh gereft asan hame zendegsh beham rikht

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    واقعاً؟!!!! 😐

    پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   چه بد./….

   پاسخ دادن
 44. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آره من که امتحان کردم خیلیم راضیم

  پاسخ دادن
 45. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  آیا قبل از خواستگاری هم مشاوره نیازه؟

  پاسخ دادن
  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   are baba asan ghablesh mohemtare ke

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    manam movafegham

    پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    به نظر منم ادم بایدحتمأ قبل از ازدواجش مشاوره کنه

    پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   خب قبل خاستگاری که نمیدونی برا کی میخوای مشاوره انجام بدی ؟

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    ras mige dg

    پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     میتونه از معیارهای درست ازدواج آگاه بشه

     پاسخ دادن
 46. ناشناس
  ناشناس میگه:

  are be nazare manam kheili tasir gozare

  پاسخ دادن
 47. ناشناس
  ناشناس میگه:

  ممنون از اینکه جونارو برای ازدواج مشاوره میکنید به نظرم مشاوره برای ازدواج میتونه در ازدواج موفق تأثیر داشته باشه

  پاسخ دادن
 48. ناشناس
  ناشناس میگه:

  خب میتونه دلایلل منطقی برا همسرش بیاره و راضیش کنه.ولی اگرم راضی نشد میتونه به تنهایی مراجعه کنه

  پاسخ دادن
 49. ناشناس
  ناشناس میگه:

  یکی از دوستان من با همسرش مشکل داره ، ولی نمی تونه همسرش رو راضی کنه که به مشاور مراجعه کنن ، خودش به تنهایی مراجعه کنه مشکلی نیست؟

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   khob khodesh tanha bere che iradi dare

   پاسخ دادن
 50. ناشناس
  ناشناس میگه:

  ممنون از خدمات خوب و مفیدتون

  پاسخ دادن
 51. ناشناس
  ناشناس میگه:

  من ۱۰ سال هست که ازدواج کردم ، خدا رو شکر زندگی خوبی با همسرم دارم و احتیاجی به مشاور نداشتیم ولی به جوون های فامیل حتماً توصیه می کنم

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   خداروشکر.ایشالا همه جوونا هم خوشبخت بشن

   پاسخ دادن
 52. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  خواستگاری دارم که ظاهر خوبی نداره و لی از هر نظر دیگه خوبه چکار کنم که این ی مورد حل بشه؟؟

  پاسخ دادن
 53. ناشناس
  ناشناس میگه:

  doroste ke pool inkaro ba adam mikone ama zibayi ham be nazare man kheili tasir gozare

  پاسخ دادن
 54. ناشناس
  ناشناس میگه:

  درسته! مثلا پول زیاد باعث میشه بیارو نبینه

  پاسخ دادن
 55. ناشناس
  ناشناس میگه:

  cheghadr khube ke adam ghable ezdevaj msohavere kone chon bazi vaghta cheshesho ru bazi chiza mibande o nemitune dorost tasmim begire

  پاسخ دادن
 56. متین
  متین میگه:

  سلام آدرس مرکز مشاوره تو غرب تهران رو میخواستم

  پاسخ دادن
  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام برای اطلاع از آدرس شعب با دفتر مرکزی تماس بگیرید

   پاسخ دادن
 57. parastoo
  parastoo میگه:

  سلام من یک ماهه نامزد کردم و این انتخاب خانوادم بوده اما نامزدم خیلی آدم خشنیه و هروقت کاری باب میلش نباشه ناسزا میگه و حتی دستشو رو من بلند میکنه من واقعا بهش علاقه ندارم اما میترسم اگه اینو به خانوادم بگم باعث سرخوردگیشون شم کمکم کنید

  پاسخ دادن
  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   با این کارتون دارید آیندتون رو تباه میکنید
   هرچه زود تر مسئله رو با خانوادتون در میان بگذارید
   ادامه دادن این رابطه به صلاح شما نیست

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   be nazar man penhan kardanesh baese az bein raftan va kharab shodane zendegiiton mishe

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   الان به خانوادت بگو حالا بیان مشکلتو حل کنن

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    کو گوش شنوا

    پاسخ دادن
 58. amir
  amir میگه:

  salam man be ye dokhtari tu daneshgaham alaghe daram va mikham bahash ezdevaj konam
  ama alan fahmidam ishun ghablan ye azdevaje na movafagh dashtan alan nemdiunam age in mzou ro be khanevadam begam ghabul mikonan ya na! penhun kardanesh kare dorostie?

  پاسخ دادن
  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   پنهون کاری اون هم در ازدواج اصلا کار صحیحی نیست
   همه شرایط رو برای خانوادتون توضیح بدید و سعی کنید متقاعدشون کنید
   تبعات بعدی پنهون کاریتون میتونه خیلی بدتر باشه

   پاسخ دادن
 59. deniz
  deniz میگه:

  salam man kahstegar vaghan ziad daram ama nemidunam entekhabe dorost chie! meyaramo midunm vali harkodum yejur be delam nemishinan 🙁 mitarsam senam bala bere va ezdevaj nakonam

  پاسخ دادن
  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   توجه کنید که هیچ کسی کامل نیست و همه خوبی ها در یک فرد جمع نمیشوند
   شما باید سعی کنید کسی رو انتخاب کنید که به معیارهاتون نزدیک تره.
   موفق باشید

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    هیچکس کامل نیست

    پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   شاید هنوز موقع ازدواجتون نرسیده.به موقعش میتونید تصمیم بگیرید

   پاسخ دادن
   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    آره بابا هنوز زوده

    پاسخ دادن

تعقیب

 1. […] روانشناسی  مشاوره برای ازدواج  مشاوره ازدواج آنلاین  مشاوره و […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.