اختلاف تحصیلی به معنای تفاوت دو اندیشه

اختلاف تحصیلی به معنای تفاوت دو اندیشه

میزان تحصیلات در ازدواج در واقعه نشان دهنده سطح درک و فهم فرد از زندگی و طرز تفکر وی است. هنگامی که مردی برای ازدواج اقدام می کند و به خواستگاری می رود می تواند یکی از احتمالات زیر پدید آید:

مرد و زن هردو دارای تحصیلات عالیه یکسان باشند و یا مرد تحصیلات عالیه داشته و خانم از تحصیلات پایین تری برخوردار باشد و یا اینکه مرد بسیار باسواد بوده و خانم بی سواد می باشد و در بدترین شرایط ممکن خانم باسواد بوده و مرد از تحصیلات کمی برخوردار است. هرکدام از موارد بالا مقولات مربوط به خود را دارد اما مواردی که در آن سطح تحصیلاتی داری اختلاف فاحش بوده و حتی موردی که خانم دارای تحصیلات بالاتری می باشد همواره مشکلات حادی را ایجاد می کند.

line-separator

تفاوت تحصیلی به معنای تفاوت در فکر، اندیشه، راه و روش و شیوه زندگی است. فردی که دارای تحصیلات می باشد در واقع طرز فکری بهتر و بازتر دارد و در مقابل مشکلات بهترین عملکرد را دارد. فرد تحصیلکرده به ویژه در ایران دارای شخصیت والاتری می باشد و همین موضوع باعث می شود اگر زمانی سطح تحصیلات بسیار متفاوت باشد، فرد تحصیلکرده همین موضوع را اهرمی برای فشار بر فرد مقابل بگذارد کماینکه فرد تحصیل کرده خانم باشد! مشکلاتی از قبیل درک پایین، اشتراکات کم و این تفکر که نان آور خانه فرد تحصیل کرده است همواره مشکلاتی را برای این زوجین در بر دارد. بنا براین بهتر است برای ازدواج فردی را انتخاب کنیم که از همه نظر در شرایط ما باشد، کافیست که یک لحظه فکز کنید زندگی دو فرد تحصیلکرده تا چه حد می تواند شیرین و لذت بخش باشد!line-separator

پس بهترین راه برای جلوگیری از اینچنین مشکلاتی انتخاب درست همسر می باشد که این امر با یک مشاوره دقیق حتی در زمینه تحصیلات محقق می شود اما اگر زمانی ازدواجی را داشته اید که اختلاف تحصیلات شما بسیار زیاد است، این مسئله را بپذیرید زیرا انتخاب شما می باشد پس سعی کنید با رفتاری که دارید این مسئله را نادیده گرفته و برای خوشبختی تلاش نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج رجوع کنید

 

منبع:مشاوره-ازواج.com

169 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
 1. زهرا
  زهرا میگه:

  سلام.
  اینکه آدم مجرد باشه وهمینجوری نظر بده درست نیست من یکساله عقد کردم خودم لیسانس وهمسرم سیکل. نمیگم من باسوادم نه من هیچی بلد نیستم حتما برامم مهم نبوده مثل شماها ک قبولش کردم ولی اینکه توهر جمعی شوهرم پاینتره یه جورایی خجالت میکشم چون کلا به درس ویادگیری علاقه ای نداره وهرجایی بحثی میشه یا حتی تو یه بازی فکری خراب میکنه اوایل خیلی دوسش داشتم اما امروز تو فکر جدایی ام البته هنوز در مورد تصمیمم چیزی بهش نگفتم. همین اختلاف سطح باعث شده ک گاهی بخوام چیزی بهش یاد بدم رو غرور مردانه اش بهش برخوره باعث شده از نظر احساسی ب مشکلات برخورد کنیم خیلی سرد بشیم
  التماس دعا

 2. زهرا
  زهرا میگه:

  به نظرمن سطح فرهنگ مهمه واینکه آدم تودنیابراخودش عقیده ای داشته باشه وازش دفاع کنه.ودختروپسرهم عقیده باشن،اهمیت سطح تحصیلات رومنکرنمیشم،ولی خودمون خیلی بزرگش کردیم،وقتی دوطرف به هم میان،هم عقیدن،ازهم خوششون میادوروحیه هم روپسندیدن،نبایدمیزان تحصیلات طرف رومعظل کنیم.

 3. هدی
  هدی میگه:

  من یه سوال دارم و نیاز دارم تا عصر امروز جواب بگیرم،من فوق لیسانس هستم،خانواده ام هم تحصیل کرده اند،۲۹ سال دارم،خواستگاری دارم که دیپلمه و مغازه دار هست،هم سن خودم،نمیدونم چه کار کنم همیشه ملاک اصلی من تحصیلات بوده اما الان به خاطر سنم مردد شدم،لطفا راهنمایی ام کنید.چی جواب بدم؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   دوست عزیز اگر ملاکتون تحصیلات بوده پس در آینده به مشکل برخورد خواهید کرد …بهتره در این مورد بیشتر فکر کنید … دقیقا” همونقدر که خرید یک شلوارو با وسواس زیادی انجام میدید در این خصوص هم کمی صبور باشید و فکر کنید … اگر نیاز دارید بهتره مشاوره ای حضوری داشته باشید

   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

 4. چیچک
  چیچک میگه:

  خیلی ممنونم ازاینکه وقت گذاشتین ومشکل بنده رو خوندین.بله ما خودمون مشکلی نداریم ولی مامانم بشدت مخالفن فکرمیکنن پرنس سواربراسبی بایدبیادومنوببره.من ازاینکه عمرم اینجوری درانتظاری نامعلوم هدرمیشه واقعاناراحتم.نمیدانم چیکارکنم چجوری اقدام کنم که موفق بشم؟

 5. چیچک
  چیچک میگه:

  سلام آقایون ویاخانم های دکتر! من بعداز مدتها سرچ تونستم این سایت رو پیداکنم ونیاز خیلی شدید به همفکریتون دارم.من یه ۳۴ ساله ام.در۲۲سالگی یه نامزدی نافرجام داشتم که به دلایل مختلف باشکست روبرو شد.والان باگذشت ۱۲سال هنوزهم نتوستم ازدواج کنم.دلیلشم فرهنگ جامعه ودیدشون نسبت به دخترایی مثل منه.من که فقط یه عمل شرعی داشتم متعفنم ولی دخترایی که سرپوشیده هزارکارنامناسب انجام میدن برای انتخاب ارجحترن.من فوق لیسانس هستم وازلحاظ ظاهری هم کاملا مناسب هستم. حدود ۶ساله که بایه انسان به تمام معنا آشناشدم.فقط ایشون دیپلم هستندولی ازنظرشخصیت وپختگی وشعور وفرهنگ درحدبسیارعالی هستند.ماازهرنظرتفاهم کامل داریم وایشون مشوق من درتمام زمینه های تحصیلی بودن وعلاقه زیادی هم برای ادامه تحصیل بیشترم دارن.من کاملامیدونم که برای دختری باشرایط سنی من که یبارم عقدکرده وتاالانم خاستگاربه درد بخوری نداشته این ازدواج کاملا منطقیه.من یابایدازبعضی ایده آلهام چشم پوشی کنم یاباید تاآخرعمرتنهابمونم.که تنهایی به هیچ وجه برام قابل تحمل نیست.اگراین موقعیت روازدست بدم ازلحاظ روحی نمیتونم سالم بمونم.مشکلم اینه که اولا نمیدونم که حرفام منطقی هستن یانه دارم اشتباه میکنم.دوم اینکه خانواده م نمیخان شرایطموبپذیرن وواقعیت زندگی منوقبول کنن.ومخالف این ازدواجن میگن موقعیاتای بهترم پیش میاد ولی من نمیتونم بایه احتمال خیالی بیشترازاین عمرموهدرکنم و این مورد رو هم از دست بدم.لطفابگین طرزفکرم منطقیه؟واینکه چطورخانواده مومتقاعد کنم؟ضمنا من چون استطاعت مالی ندارم این راه روبرای مشاوره انتخاب کردم.عاجزانه درخواست کمک دارم.ممنونم.یه دلشکسته ناامید.

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   دوست عزیز داشتن مدرک دلیلی بر داشتن شعور و درک خوب و بالا در فرد نیست … البته در این مورد باید گفت ایشون ظاهرا” با مدرک بالای شما مشکلی ندارن و درک خوبی دارن … اگر شما هم مشکلی در این مورد ندارید و در سایر موارد هم تفاهم متقابل دارید میتونید وارد مرحله شناخت و ادواج بشید … به هر حال شما شش ماه نامزد خواهید ماند تا بیشتر با شرایط آشنا بشید
   و حال که تصمیمتون رو گرفتید قاطع و محترمانه در این مورد با خانواده صحبت کنید
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

 6. فرشته ح
  فرشته ح میگه:

  مردی که ادم رو دوست داشته باشه خیلی مهمه . در ضمن اینرو هم بگم که همه تحصیلکرده ها با سواد نیستن الان با این وضع دانشگاهها و فارغالتحصیلها . پس خیلی هم نمیشه رو تحصیلات تکیه کرد . مرد باید جوهر وجودی داشته باشه غیرت و تعهد و احساس مسئولیت داشته باشه . باقیش حله . الان هم مورد ازدواج خیلی کمه باید معیار رو رو چیزهای مهم گذاشت نه چشم و هم چشمی فامیل .

 7. نسیم
  نسیم میگه:

  سلام.من امشب توی سرچ با وبلاگتون آشنا شدم.شدیدا به کمک احتیاج دارم. من پارسال قرار بود ازدواج کنم ولی به علت مخالفت خانواده هامخصوصا خانواده ایشون بهتره بگم به خاطر بهانه گیری های مادرشون وبه دلایل نامعلوم که هیچوقت به نتیجه ای نرسیدم که چرامخالفن این قضیه سرنگرفت.هردوخانواده مقیدومذهبی بودیم ولی گویانوع اسلام مون فرق میکرد.خلاصه بهم خوردالبته الان میگم خداروشکرچون مرد ضعیفی بود ونمیشد بهش تکیه کرد وخانوادش مخصوصامادرش کاملا براون مسلط بودند.۹ ماه این رابطه طول کشید.برای من شکست سختی بود چون عاشقش بودم و۹ ماه طول کشید تا یه کم از حال شکست دربیام وسعی کنم به روال عادی برگردم که آن هم همش به لطف خدا بود که صدامو شنیدو کمکم کرد.به محض اینکه این ۹ ماه تموم شدپسری توزندگیم پیداشدکه ۳سال از من کوچکتره ازهمه لحاظ ازمن کمتره ازم خواستگاری کرد ردش کردم ولی نرفت خودش معترف هست که از من کمتره ولی به هیچ عنوان نه من براش مهم نیست این جدیتش وپافشاریش برام عجیب بود به قول خودش که درست هم میگه من یه دختر کاملی ام از همه لحاظ گفت ۳ ساله دارم دنبال دختردلخواهش براازدواج میگرده ومنوپیداکرده شدیدا مطمینه که به من میرسه پسرپاک وسالم وخوبیه مهربونه کاری وتلاشگره ومحکم وقوی که میشه بهش تکیه کرد ولی از لحاظ تحصیلی ازمن خیلی پایینتره ولی بااین وجود از لحاظ علمی پره اوایل که همش ردش کردمودست کمش پرفتم بعدازیه مدت قابلیتهاشوکه دیدم دیگه بهش نه نگفتم وگفتم که تردید دارم ولی به خاطر اینکه توشهرمون شناس هستیم نمیتونم برم پیش مشاور برا همین گفتم اینترنتی مشکلمو مطرح کنم ومشاوره بخوام خیلی ویژگی هایی داره که منو درمورد خودش به فکر فرومیبره ولی ازاون طرف من باخودم قرار گذاشته بودم با کسی ازدواج کنم که از پسر قبلی که ازدواجم باهاش بهم خورد بالاتر باشه اما این یکی ازلحاظ تحصیلی وشغلی ودرامدوخونه وماشین از اون قبلی پایین تره خانوادش راضی اند ولی من هنوز اجازه ندادم که خانوادش بیان برا خواستگاری.تردیددارم میگم بهتر ازایشون هم برام پیدامیشه ازیه طرف میترسم که آدمی به این محکمی ومحبت واراده پیدانکنم.نمیدونم چیکارکنم؟نمیدونم؟کمکم کنین.خواهش میکنم….

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   سلام شما باید مطمئن شید که تصمیمی که میخواین بگیرید از روی احساس باشه نه به خاطر اینکه قبلأ شکست داشتین و برای فرار از ناراحتی بخواین با ایشون ازدواج کنید اگه نمیتونید حضوری به یک مشاوره مراجعه کنید میتونید تلفنی هم از خدمات مشاوره ای استفاده کنید

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    به نظر من که اختلاف تحصیل مهمه ولی نه خیلی اگه باقی موارد خوبه میتونید این مورد رو هم نادیده بگیرید

 8. ناشناس
  ناشناس میگه:

  من تحصیلاتم لیسانس ولی شوهرم سیکله چند ساله ازدواج کردیم مشکلیم نداریم

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   همه که مثل هم نیستن هرکه یه جوریه

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   khosh be hale shoma

 9. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آخه این دخترا اگه تحصیلاتشون بالا باشه دیگه خیلی کلاسشون بالا میره

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   بنه بابا اینطوریام نیست

 10. ناشناس
  ناشناس میگه:

  چه ربطی داشت اختلاف تحصیلی اختلاف دیگه

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   kheili fargh dare shoma ta hala nadidin

   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    منم زیاد دیدم که این مشکلات به وجود اومده باشه

 11. ناشناس
  ناشناس میگه:

  Salam, man ye dokhtare 24 sale hastam lisans daram. namzadam 27saleshe va dare doktoraye reshteye khodamo mikhune. be nazare shoma ekhtelafe tahsilat dar ayande moshkel eijad nemikone vasamoon??

  • دکتر شانه چی
   دکتر شانه چی میگه:

   سلام
   خیر این موضوعی که شما گفتید و با توجه به توضیحاتی که دادید خیر

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   نه بابا پسره تحصیلاتش بیشتره حله دیگه

 12. Anonymous
  Anonymous میگه:

  من مطلبتون را قبول ندارم

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   ولی من ۱۰۰% باهاشون موافقم

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    خب برای حرفاتون دلیل بیارید دیگه

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   چرا قبول ندارین؟

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   چرا؟

 13. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من اختلاف در تحصیل خیلی مهمه من که نمیتونم باهاش کنار بیام

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   آره اصلاً اندیشه ها فرق داره

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   ولی من مشکلی با این قضیه ندارم آدم که با تحصیلات طرف ازدواج نمیکنه

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    حرفت کاملاً درسته

 14. ناشناس
  ناشناس میگه:

  تو از کجا اسمشو فهمیدی؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   نمیبینی؟

   • sevin
    sevin میگه:

    ما که مینو یا minoo پیدا نکردیم!
    جدا از کجا دیدی؟
    حالا چی گفته؟

 15. ناشناس
  ناشناس میگه:

  مینو کجا بود؟؟؟؟…

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   اسمشه دیگه!

 16. ناشناس
  ناشناس میگه:

  الان دیگه همه تحصیلاتشون بالاست اختلافف تحصیلات کم دیده میشه

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   نه بابا من چندین مورد دیدم

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    آره منم دیدم

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   vali man minoo jon movafegham

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   اتفاقأ زیاده

 17. Anonymous
  Anonymous میگه:

  میشه پسر دیپلم باشه و دختر لیسانس؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   بگردی جواب سوالت تو سوالا هستا

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    be nazare man farghi nadare be adamesh bastegi dare

    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     موافقم شدید

    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     البته وقتی تحصیلات متفاوت باشه دیدگاهم متفاوت میشه

     • ناشناس
      ناشناس میگه:

      ۱۰۰ درصد. ولی گاهی اوقات تأثیر چندانی نداره

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   چرا نشه

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   چه اشکالی داره

  • sevin
   sevin میگه:

   آره، چرا که نه! بعضی پسرا دیپلم دارن ولی شعورشون از بعضعی دانشگاه رفته ها خیلی بیشتره و آدم های روشن فکری هستن و حتی میشه گفت از لحاظ علم تجربی هم بالاتر هستن. باید به طرفت نگاه کنی اگه اخلاق و ایمان داره، کار مناسبم داره، به دلتم نشسته پس میشه زندگیتون رو با همین محبت بینتون شروع کنید و بعد بقیش رو بسپرید به خدا و حتی گاهی میشه زمینه رو فراهم کرد و با تشویق باعث شد که طرف مقابل ادامه تحصیل بده که البته همچین انتظاری کمی آرمانیه و نمیشه گفت صد در صد جواب میده یعنی نباید به این امید وارد زندگی شد که طرف حتما ادامه تحصیل میده چون ممکنه بعدا شرایطش نباشه. اما خب گذشته از این گاهی اوقات دو ترم دانشگاه رفتن هم میتونه کلی رو طرز تفکر تاثیر بذاره و ذهن رو بازتر کنه که بازم بستگی داره…
   با آرزوی خوشبختی و عاقبت بخیری برای همه جوونا…

 18. ناشناس
  ناشناس میگه:

  چرا مخالف درس خوندنه؟ دلیلش چیه؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   are vaghan cheraaa?

 19. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  من دانشجوی لیسانسم خواستگارم به من میگه نباید ادامه بدم و دیگه دانشگاه نرم البته از هر نظر خوبه و من دوسش دارم به نظر شما چکار کنم؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   بابا باهاش صحبت کن کنار بیا دیگه حل میشه

 20. ناشناس
  ناشناس میگه:

  یه چیزی زیاده دکتر

 21. ناشناس
  ناشناس میگه:

  دیگه دکترم حسودی داره

 22. ناشناس
  ناشناس میگه:

  دلتم بخواد! :)) حسود

 23. ناشناس
  ناشناس میگه:

  oh oh 😐 dr khub nis

 24. ناشناس
  ناشناس میگه:

  be tahsilat nist be fahmo shoure!

 25. Anonymous
  Anonymous میگه:

  شوهر من دکتره مثلاً اما اصلاً هیچی درک تداره به شخصیت بستگی داره

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   are vaghan bayad did taraf chejori bozorg shode

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   همه دکترا شبیه هم که نیستن

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    hame sabk hamejur adami peida mishe

 26. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آیا اختلاف زیاد در تحصیلات مشکلات حادی به وجود میاره؟

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   بستگی داره که شما تو زندگیتون چطور با این اختلاف کنار بیاید

 27. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آره فرهنگ مهمتره

 28. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آیا حتمأ باید تحصیلات زوجین به اندازه هم باشه؟؟

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   خیر این مسئله بستگی به سطح فرهنگ دو طرف دارد

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   بابا بستگی داره

 29. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام. مدرک تحصیلیم فوق لیسانس.الان یه خواستگار دارم که از هر نظر خوبه وبه او علاقه مندم ولی مدرک تحصیلی او دیپلم .آیا میتونیم در کنار هم ازدواج موفقی داشته باشیم؟

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام این موضوع در درجه های بعدی قرار دارد اما حتما به یک مشاور مراجعه کنید

 30. هلینا
  هلینا میگه:

  من و همسرم تحصیلات یکسانی داریم اما ایشون مهندسی و من در رشته های عمومی اما هرازچندگاهی خانواده همسرم این موضوع را به من گوشزد می کنند که ایشون مهندس هستند چی کنم؟

  • goldone
   goldone میگه:

   vaghaan?
   ajaab adamiehaa yani ke chi hala?!

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   شما باید درباره این موضوع با همسرتون صحبت کنید و مشکل خودتون را بگید. سپس از ایشون بخواهید که با خانواده خودشون صحبت کنند تا مشکل حل شود

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   چیزی که تو این مملکت ریخته مهندس :))

   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    اینم یکی از معضل های جامعه است

  • نازنین
   نازنین میگه:

   سلام

   من واقعا معذرت میخوام این حرفو میزنم خیلی حرفتون برام سنگین بود. من اصلا رشته مهندسی رو قبول ندارم از بدون ازمون ریخته تا علمیکاربردی و … همه مهندسن. این چه حرفیه اخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عجباااااااااااا

 31. ناشناس
  ناشناس میگه:

  alan ke pool mohemtare vase khanuma 😀 ki be tahsilat gir mdie akhe

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   ino khub umadi :))))

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   یعنی پول برا آقایون مهم نیست؟

   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    اتفاقأ آقایون بیشتر به فکر پول هستن

 32. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من که سطح تحصیلات خیلی مهمه تو طرز تفکر

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   به نظر من اصلأ مهم نیست

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    manam movafegham

    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     البته بستگی داره یه جاهایی خیلی مهمه

   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    اصلأ که نمیشه گفت یه خورده مهمه

 33. alireza
  alireza میگه:

  salam man diplome hastam az hamkaram ke foghe lisanse khastgrai kardam ishun ba in ekhtelafe tahsili moshkeli nadaran vali be nazare shoma badan moshkel ijad mishe beinemun?

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   این بستگی به خودتان دارد که در آینده روابط خود را چگونه طرح ریزی کنید تا به مشکلی نخورید برای آینده برنامه ریزی داشته باشید

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   na baba che moshkeli mohem tafahome

 34. نگین
  نگین میگه:

  از نظر من که مهمه چون رو طرز تفکر و سطح فرهنگ خیلی تاثیر میذاره

 35. mahbod
  mahbod میگه:

  in mozu az nazare kheilia moheme motasefane
  yeki nis bege akhe chizaye mohemtari hast! mohem tarin chiz tafahome

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   سلام.من ۲۶سالمه و دانشجوی ارشد هستم.با یه پسری دوساله دوستم و ایشون دیپلم دارن ولی گفتن که از مهر شروع میکنم به درس خوندن.خونواده من همشون تحصیلکرده هستن.و ایشون میخوان هرچی زودتر بیان خواستگاری ولی من هم میترسم با مخالفت خونوادم روبرو بشم هم میترسم به مشکل بخوریم. لطفا کمکم کنید

   • ►Responder◄
    ►Responder◄ میگه:

    خب اگر به مخالفت خانواده برخورد کنن خواست خودشون بوده … پس در این مورد با ایشون اتمام حجت کنید

دیدگاه های جدیدتر »
ارسال نظر