چگونه یک رابطه را به پایان برسانیم؟

از سر دلسوزی ازدواج نکنیــــــــــــــــد!

روابط و دوستی های خیابانی می تواند بسیار دردسر ساز شده و یا احساسات تا حدی می تواند بالا برود که دیگر حکمران شده و عقل را در شیوه انتخاب، خود گزینه و سنجش انتخاب دخالت نداده و کاملاً احساسی برخورد کند. بنابراین عیب ها و مشکلات بزرگ فرد مورد نظر را نادیده گرفته و ازدواج کرده و پس از مدتی مشکلات تا حدی پیش می رود و اختلافات تا حدی می رسد که طلاق را راه حل خود می دانند. ازدواج از سر دلسوزی به معنای نادیده گرفتن برخی مشکلات و عیب های طرف مقابل است که این عیوب می تواند موارد مختلفی همچون رفتار و گذشته خود فرد، خانواده و وضعیت اجتماعی، بیماری و مشکلاتی از این دست باشد. ما نمی گوییم که اینگونه افراد نباید ازدواج کنند اما می توانند کسی را همانند خود و از رده خود پیدا کرده و با شباهت های موجود آنان هم خوشبخت شوند. اما نکته قابل ذکر این است که اگر فردی اینگونه ازدواج یعنی ازدواج از سر دلسوزی را برای خود انتخاب می کند دیگر نباید در آینده غر زده و مشکلات طرف مقابل را به رخ او بکشد زیرا این انتخاب خود فرد بوده و با علم به این موضوع گام برداشته است. بنابراین توصیه ما این است که از اینگونه ازدواج ها به خصوص از روی احساسات پرهیز کرده و سعی کنید همواره معقولانه به موضوع بیاندیشید و سپس انتخاب کنید.

line-separator

دلسوزی به دیگران و داشتن حس محبت به افراد مختلف خوب و پسندیده است اما اینکه بخواهیم با برانگیخته کردن این حس در دیگران به اهداف خود رسیده و از آنان سوء استفاده کنیم کار بسی زشت می باشد زیرا کسانی که این کار را از روی عمد انجام می دهند معلو نیست که فردا روزی این کار را در مسائل دیگر و در قبال افراد دیگر انجام دهند. بنابراین بهترین راه انتخاب با عقل و سپس مشورت در تمامی زمینه ها با فردی عاقل و مشاوری دانا می باشد.

در رابطه با این موضوع می توانید در سایت ازدواج مقاله های بیشتر را مطالعه کنید

منبع:فارس پاتوق

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

2 پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   دوست عزیز ازدواج از سر دلسوزی یعنی تباه کردن زندگی خودتون و از طرفی چون حس ترحم بوده زندگی طرف مقابل هم که فرضا خیلی مایل به ایت اتفاق باشد خراب شده چون عشقی در کار نبوده و صرفا به خاطر اینکه دل فردی شکسته نشود اتفاق افتاده و این اصلا معقول و منطقی نیست و قابل پذیرش نیست .مگر می شود یک عمر جوانی و ارزوها و .همه ان چه که در ازدواج باعث تمامل افراد است را ندید گرفت و به سمت فردی رفت که حس می کنیم جواب رد یعنی شکستن دل او ..مگر اینکه مساله ای در بین باشد که از نپذیرفتن اون فرد هراس داشته باشیم و به اصلاح راه دیگری نباشد .خب اونوقت شرایط فرق می کند .دلسوزی کردن خودش باید توجیه داشته باشه گاهی اسمش دلسوزیه ولی ممکنه به نفع خود فرد دلسوز تمام شود و به ضرر نفر مقابل می بیتید در این باره احتمالات مختلفی مطرح است که ممکن است هر کدام در جایگاه خودش درست باشد .بهتره با سنجیدن شرایط تصمیم درستی گرفته شود
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *