افسردگی مادران باردار و نقش مردان در برطرف کردن آن

افسردگی مادران باردار و نقش مردان در برطرف کردن آن

بارداری یکی از شیرین ترین لحظاتی است که یک مادر می تواند آن را تجربه کرده و لمس کند. علاوه بر مادر، این لحظات برای پدران نیز شیرین و غیر قابل وصف خواهد بود. اکثر مردان در هنگام بارداری همسران خود توجه ویژه ای به آنان داشته ولی هرچه زمان رو به جلو می رود ، توجه کمتری به آنان کرده و بیشتر به فرزندان ابراز علاقه می کنند این در صورتی است که تین کار می تواند عواقب بسیاری را برای مادران در بر داشته باشد.

بسیاری از مادران بارداردچار افسردگی شده و طبق نظر اکثر پزشکان، تغییرات هورمونی عامل اصلی آن می باشد اما در این میان رفتار همسران نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. از نشانه های افسردگی در این دوره می توان خستگی و بدخوابی را نام برد. اما نقش همسران در این دوره چه می باشد؟!

در طی بارداری ماردان می توانند از داروهای ضد افسردگی استفاده کرده و یا با مراجعه به روانکاوان از این مشکل هم رد شوند اما بیشترین و بهترین کمک را در این زمینه همسران  آنان می تواند بکند. بسیاری از کار هایی است که توسط مردان انجام شده و به زنان کمک می کند تا بر افسردگی در حین بارداری غلبه کنند.از جمله این کارها می توان به کمک کردن اقایان در کارهای خانه، اختصاص دادن ساعات بسیاری از روز برای همسرشان تا آنان دردل کرده و بدانند که همسرشان در کنار آنان هستند و همچنین ایجاد امید در زنان با صحبت و حرف زدن بدین گونه که از امید به زندگی و آینده ای روشن با آنان سخن گفته و به آنان بفهمانیم که همچنان زیبا بوده و دوستشان داریم. سپس با ایجاد فضایی آرام در خانه شمینه های دوری استرس از آنان را فراهم سازیم. برین ترتیب می توانیم بر افسردگی های حین بارداری تا حد بسیاری غلبه کنیم.

سایت مشاوره قبل ازدواج به شما در رابطه با این موضوع کمک خواهد کرد

منبع:سامانه پرسش و پاسخ مشاور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *