تست شخصیت

شخصیت هر فرد می تواند متأثر از عوامل مختلفی باشد. این عوامل محیطی و یا رفتاری بوده و نقش به سزایی در شکل گیری شخصیت هر نفر دارد اما به طور کلی اولین نهادی که به یک فرد در جامعه شخصیت داده و به او طرز و نحوه برخورد با دیگران را آموزش می دهد، خانواده می باشد. سپس فرد وارد جامعه شده و بنا به آنچه که وی در خانواده یاد گرفته است و همچنین با مواردی که خود در جامعه تجربه می کند شخصیت خودش را تکمیل کرده و به آن سر و شکل می دهد. حس مسئولیت پذیری، رفتار هی اجتماعی، نوع مدیریت مشکلات و انجام وظایف و همچنین نگرانی و دغدغه و سلایق و افکار های هر فردی بسته به نوع شخصیت وی متفاوت بوده و می تواند جنبه های مثبت و یا منفی داشته باشد.

حاب از کجا بدانیم که ما چه شخصیتی داریم و یا برای بهبود آن و شخصیت شناسی چه کارهایی را باید انجام بدهیم؟!

مشاوران ما در مرکز مشاوره ازدواج و همچنین متخصصان کانون مشاورین ایران، با سالها تحقیق به یک الگویی از روانشناسی شخصیت رسیده اند که بر طبق آن می توان مشخص کرد که هر فرد چه شخصیت و ویژگی هایی داشته و برای بهبود آن چه کارهایی را باید انجام داد. این دستورالعمل در غالب تستی با نام تست شخصیت شناسی طراحی شده و مشخص می کند که هر فرد چه شخصیتی در جامعه داشته و چه انتظاراتی را برآورده می کند.

تست شخصیت با جدید ترین متد و روش توسط این مرکز انجام میشود و هر فردی با انجام تست شخصیت شناسی و تست شخصیت می تواند به راز های درونی خود پی برده و به پرورش ویژگی های خوب در خود و همچنین ترک عادات بد امیدوار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج رجوع کنید

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

ازدواج دانشجویی انتخابی مناسب

بهترین و معقول ترین سن ازدواج چیست؟

بهترین مشاوره ازدواج بهترین مشاوره ازدواج بهترین مشاوره ازدواج بهترین مشاوره ازدواج

همانطور که بارها گفته ایم ازدواج به منظور آرامش درونی و رسیدن به یک جایگاهی است که انسان در آن بتواند از تمامی جهات به فردی تکیه کرده و درواقع احساس مسئولیت کند.بنابراین برای رسیدن به این ویژگی روحی و اطمینان از این که فرد تجربه کافی برای مسئولیت پذیری و اداره خانواده و مدیریت مشکلات را داشته باشد باید به یک سنی برسد که به آن بلوغ فکری و جسمی رسیده باشند تا بتوانند یک زندگی را اداره کرده و روابط زناشویی خوبی داشته باشند.

line-separator

البته سن ازدواج به جز عوامل بالا، به عوامل دیگه ای نیز وابسته است. مشکلات اقتصادی را شاید بتوان اصلی ترین عامل بالا رفتن سن ازدواج دانست زیرا مقدمات ازدواج و فراهم کردن آنها زمان بر می باشد. خانه و ماشین داشتن یک شغل خوب با درآمدی مناسب نیازمند این است که پسران ابتدا درس خود را تمام کنند و به دنبال کار بروند و با وجود چنین گرانی هایی قطعاً کار برای ازدواج آسان نمی باشد.بنابراین مشکلات اقتصادی شاید سخت ترین مشکل پیش روی جوانان برای ازدواج باشد که برای حل کردن آن باید دولت و جامعه نیز کمک کنند. از دیگر دلایل بالا رفتن سن ازدواج می توان به عدم یافتن فرد مناسب برای ازدواج، تغییر معیارهای ازدواج، تغییر نگرش ها و دیدگاه برای زندگی مشترک و همچنین الگو برداری از غرب را نام برد اما با تمامی این تفاسیر روانشناسان و کارشناسان در زمینه ازدواج تحقیقات بسیاری را در زمینه سن مناسب برای ازدواج انجام داده اند. اختلاف نظرهای بسیاری وجود دارد اما می توان جامع تحقیقات آنان را به صورت زیر بیان کرد

برای ازدواج بسیاری اختلاف سنی مورد نیاز را بین ۰ تا ۵ سال می دانند بنابراین اینگونه ادامه می دهند که سن مناسب ازدواج دختران به دلیل آنکه دختران از لحاظ بلوغ از سن ۱۸ سالگی توانایی ازدواج دارند، این سن در نظر گرفته پس بنابراین سن مناسب ازدواج پسران را ۲۳ سالگی می دانند.البته با در نظر گرفتن حداقل امکانات و سطح تحصیلات. اما اگر دقت کنیم با توجه به وضع جامعه این امر امکان پذیر نمی باشد.

line-separator

طبق آمار های به دست آمده و به صورت عینی بهترین سن برای ازدواج برای پسران بین ۲۷ تا ۲۹ سالگی و برای دختران بین ۲۳ تا ۲۷ سالگی می باشد بدین ترتیب سن های یاد شده کاملاً منطقی بوده و می توان زندگی خوب را برای آنان پیش بینی کرد.تاکید همه روانشناسان بر این است که سن مناسب ازدواج فارغ از اعداد و ارقام، باید به گونه ای باشد که فرد در شرایط مناسب تربیتی رشد کرده و به نبوغ و بلوغ کافی از لحاظ بلوغ فکری، بلوغ جسمی رسیده باشند البته با توجه به سن یاد شده برای دختران می توان به این نتیجه نیز رسید که این سن برای مادر شدن هم مناسب می باشد پس فاصله بین ازدواج و بارداری نیز نمی تواند بلند مدت باشد.

بنابراین سن مناسب ازدواج بستگی به خود فرد دارد و نمی توان عددی دقیق را برای آن بیان کرد اما می شود ویژگی هایی که ذکر شد را در نظر گرفت تا شناخت لازم برای زمان مناسب ازدواج به دست بیاید.

برای خواندن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به سایت ازدواج مراجعه کنید

سوالات ازدواج با اختلاف سنی زیاد

سوالات ازدواج با اختلاف سنی زیاد همچون ۱۲ یا ۱۵ سال یا امثال تهیه شده است. در برخی از زوجین حتی اختلاف بیش از ده سال هم به نظر نمی آید، گرچه اگر تفاوت سنی میان شما و همسرتان از سال گذشته و به تفاوت نسلی تبدیل شده است باید بیش تر در مورد ازدواج خود فکر کنید.

ازدواج با شخصی که با شما تفاوت سنی زیادی دارد در صورت رشد هردوی شما می تواند تجربه فوق العاده و لذت بخشی باشد. دقت داشته باشید که رابطه شما باید از الگوی والد-کودک خارج باشد.

 

سوالات ازدواج با اختلاف سنی زیاد

به همراه همسرتان به سؤالات زیر پاسخ دهید.

 1. آیا هریک از شما دوستان مخصوص به خودتان دارید که به همسرتان و دوستان او هیچ شباهتی ندارد؟
 2. آیا عشق میان شما ناشی از یک تفاهم جزئی است؟
 3. آیا هنگام صحبت با همسرتان متوجه شکاف بین نسلی می شوید؟
 4. آیا شما یا همسرتان به دوران بازنشستگی خود نزدیک شده اید؟
 5. چنان چه همسرتان فرزندی کم و بیش همسن شما داشته باشد چه احساسی پیدا خواهید کرد؟
 6. اگر فرزندتان همسن همسرتان باشد چه احساسی پیدا می کنید؟
 7. آیا ممکن است که همسرتان به دلیل بالا بودن سنش نتواند با فرزندانتان به درستی ارتباط برقرار کند؟
 8. آیا می ترسید که به دلیل تفاوت سنی زیاد پس از مدتی نتوانید با همسرتان کنار بیایید؟
 9. آیا در مورد بعد از بازنشستگی و برنامه های خود با یکدیگر صحبت کرده اید؟
 10. فکر می کنید که طی ده سال آینده از نظر اجتماعی فعال تر یا گوشه گیر تر می شوید؟
 11. آیا می ترسید در آینده همسرتان شما را ترک کند و به سراغ فرد جوان تری برود؟
 12. آیا احساس می کنید که برای همسرتان نقش والد را بازی می کنید؟
 13. آیا به این دلیل به همسر خود علاقه مند شده اید که به شما در یادگیری کمک می کند؟
 14. آیا آمادگی روبرو شدن با مسئولیت های زندگی را دارید؟
 15. آیا احساس می کنید که رابطه و ازدواج شما نتیجه بحران میانسالی زندگی تان است؟
 16. آیا احساس می کنید که همسرتان با شما مانند کودک برخورد می کند؟
 17. چنان چه همسرتان که از شما بزرگ تر است، رفتارهای جوان پسندانه را مسخره کند چه واکنشی نشان می دهید؟

سوالات ازدواج با اختلاف سنی زیاد

در بسیاری از موارد افرادی به این ازدواج نامعمول قدم می گذارند که شخصیت هایی بسیار قوی و نیرومند دارند و شهامت رویارویی با انتقادها و سرزنش ها را در خورد می بینند.

دقت داشته باشید که اعتماد به نفس این زوجین در زندگی زناشویی و تاهل آن ها تأثیر گذار است.

هم اکنون می توانید از طریق مرکز مشاوره ستاره برای مشاور ازدواج اقدام کنید. ساخت لحظاتی شیرین با آموزش و شناخت ممکن می شود. رزرو وقت و مشاوره تخصصی از طریق شماره های ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲و ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ و ۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰ و ۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷ امکان پذیر است.

منبع:مشاوره-خانواده.com

۱۲ نشانه اصلی برای پایان یک رابطه

۱۲ نشانه اصلی برای پایان یک رابطه

۱۲ نشانه اصلی برای پایان یک رابطه

رابطه عاطفی همانند موجود زنده ای است که دایما به مراقبت، توجه و بازنگری نیازمند است.

در صورتی که در حال حاضر در یک رابطه ی عاطفی قرار دارید و احساساتی از قبل سردرگمی، ناراحتی و آشفتگی را تجربه می کنید.

وقت آن است تا سلامت ارتباط تان را مورد ارزیابی دقیق تری قرار دهید.

این ۱۲ نشانه به شما کمک می کند تا بتوانید برای ادامه رابطه تان تصمیم معقول تری بگیرید:

۱) شما دیگر شبیه خودتان نیستید.

یکی از بهترین راه ها برای درک اینکه آیا رابطه شما موثر است، این نیست که به شریک زندگی خود نگاه کنید، بلکه به خودتان نگاه کنید.

آیا مثل خود واقعیتان رفتار می­کنید یا دیوانه­وار و عاطفی عمل می­کنید؟ آیا اغلب بابت آن­چه در هنگام گفتگو با پارتنر خود می­گویید هراس دارید؟

اگر هنگام برخورد با پارتنرتان همواره با احتیاط فراوان عمل می­کنید، یا مجبورید ارزش­ها، ‌اهداف و شخصیت خود را جهت خوشامد وی تغییر دهید، احتمالاً در رابطه­ای سالم و قوی قرار نگرفته­اید، و در طولانی مدت خوشحال نخواهید بود.

در حقیقت،‌ بهترین روابط آن است که می­توانید در آن خود واقعیتان باشید، پس اگر آزادی برای ارائه خود واقعیتان ندارید،‌ نشانه­ای واضح بر پایان دادن به رابطه است.

۲) او باعث می­شود حس بدی نسبت به خودتان داشته باشید.

اگر در مجاورت پارتنرتان عزت نفس تان کاهش می­یابد، نظرات توهین آمیز (هرچند با شوخی) دریافت می­کنید، و همواره نگران هستید که شاید چیز یا چیزهایی در شما واقعا اشتباه است، و در مجموع حس بدی نسبت به خودتان دارید،‌ احتمالا این رابطه به نفع شما نیست.

این یک اتفاق شایع (البته نه به طور قطعی)، در رابطه با یک فرد مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفتگی است.

آن­ها عاشق احساس کنترل هستند، و پایین آوردن شما باعث می­شود، بتوانند شما را کنترل کنند، و بر احساس حقارت ناخودآگاه خود سرپوش بگذارند.

دکتر روبرتا شالر،‌ این­گونه افراد را «آدم­ربا» می­نامند، زیرا در جهت رسیدن به موضع قدرت و کنترل، رابطه را به سمت اهداف خود می­ربایند.

۳) در حال تجربه مداوم اضطراب رابطه هستید.

از آن­جایی که مقدار خفیفی از اضطراب بخش جدانشدنی هر رابطه عاطفی­است، جهت تفکیک آن از حالت نابهنجار به سه سؤال پاسخ دهید:

۱) آیا مرتبا از رفتارهای او در غیاب خودتان سؤال می­کنید؟

۲) آیا دائماً به عشق او نسبت به خودتان شک دارید؟

۳) آیا دائماً به خود و ارزش خود، که در رابطه ارائه می­دهید، شک می­کنید؟

پس اگر دائما این سوالات را در ذهن خود نشخوار می­کنید و به تعادل و علاقه دو سویه در این رابطه شک دارید، بایستی برای ادامه رابطه بررسی بیشتری داشته­ باشید.

۴) دائما به فکر ارتباط با افراد دیگر هستید.

فکر گاه به گاه، به ارتباط داشتن با شخص دیگر، عادی است، اما اگر این چیزی باشد که نمی­توانید جلوی تصور مداومش را بگیرید، و وقتی در مورد پارتنر خود در رختخواب فکر می­کنید هیجان زده نمی­شوید، احتمالا از نظر شما رابطه خسته کننده است.

البته به خاطر داشته باشید، که هر رابطه طولانی مدت هر چند وقت یک­بار کم­رنگ می­شود.

طبق مطالعه‌ای که در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شده است، مرحله ماه عسل روابط جدید جنسی تقریباً ۲-۳ سال به طول انجامد.

۵)تجربه خیانت در رابطه

اگر خیانت او ثابت شده و رابطه عاطفی عمیقی بین شما وجود داشته باشد، علی رغم آن­که به نظر می­رسد بهترین تصمیم جدا شدن است، اما این انتخاب همیشه به آسانی در عمل صورت نمی­پذیرد.

در این شرایط دودلی شما می­توانید چند سوال برای تصمیم­گیری بهتر از خودتان بپرسید:

۱) آیا او اصلا می­فهمد که به شما آسیب رسانده است و به آن اهمیت می­دهد؟ و آیا او واقعاً از عمل خود پشیمان است؟

۲) آیا تمام واقعه خیانت او را می­دانید؟ آیا او در واقع با شما صادق بوده است؟

۳) آیا می­توانید از آن عبور کنید؟ یا واقعیتی که او خیانت کرده ­است همیشه در ذهن شما خواهد بود؟ به عبارتی، آیا می­توانید دوباره به او اعتماد کنید؟

۴) آیا این رابطه ارزش حفظ شدن را دارد؟ یا بهتر است که از خیر آن بگذرید؟

به این سؤالات صادقانه پاسخ دهید، و خواهید فهمید که آیا رابطه ارزش حفظ کردن را دارد یا خیر.

۱۲ نشانه اصلی برای پایان یک رابطه

۶) دچار پارتنر آزارگر شده­اید.

براساس نظرسنجی سال ۲۰۱۵ که توسط مرکز کنترل و پیش­گیری از بیماری­ها انجام شده­است، از هر چهار زن و نیز هر ۱۰ مرد، یک نفر، قربانی خشونت پارتنر خود شده ­اند.

دلایل زیادی من جمله ترس از انزوا یا تهدید به اخاذی یا خشونت جسمی توسط پارتنر، منجر به ادامه این نوع روابط می­شود.

به گفته کریسلر،‌ خروج از این نوع روابط دشوارتر از حد تصور است.

«شما باید واقعا خود را دوست داشته باشید» تا بتوانید از چنین رابطه­ای خارج شوید.

۷)پارتنر خود را دوست ندارید، علی رغم این­که عاشقش هستید.

بله درست است، شما می­توانید عاشق کسی باشید که در حقیقت دوستش ندارید! و در رابطه با او خوشحال نیستید!

خارج شدن از چنین رابطه­ای بسیار دشوار است.

به گفته کریسلر، راه چاره این است که به جای تسلیم شدن در برابر واکنش­های شیمیایی سرخوشی که عشق می­تواند باعث آن­ها شود ، به بخش منطقی مغز گوش دهید.

۸) او را از افراد مهم زندگی­تان (دوستان و خانواده) پنهان می­کنید، و یا آن­ها با وجود اطلاع از این رابطه حمایت نمی­کنند.

اگر شما پارتنر خود را دوست دارید، ولی نزدیکان و دوستان شما حس مشابهی به او ندارند، احتمالا باید به عقب برگردید و رابطه خود را مجددا بررسی کنید.

اگر هدف اصلی نزدیکان شما مراقبت از شماست، پس شاید عشق شما مانع از دیدن حقایق شده ­است.

بنابراین، اگر دوستان و خانواده شما در مورد این رابطه به شما هشدار می­دهند ، این یک پرچم قرمز غول پیکر است.

۹) نیازها و خواسته­های شما یا پارتنرتان در رابطه برطرف نمی­شود­.

یکی از اساس­های برقراری رابطه در انسان­ها برآورده کردن نیازها و خواسته­هاست.

اگر نیازها و خواسته­های شما معقول هستند، اما پارتنر شما هیچ تمایلی به مذاکره کردن در مورد آن­ها در جهت برآورده سازی­شان ندارد، بهتر است در رابطه تجدید نظر شود.

هم­چنین ممکن است شرایط عکس آن اتفاق بیفتد، و نیازهای پارتنر شما در حیطه توانایی شما برای رفع آن­ها نباشد.

در این شرایط نیز نیاز است کل رابطه بررسی شود.

۱۰) در آمد و رفت فراوان به رابطه هستید.

اگر بارها و بارها پس از ارتباط گیری مجدد، بر سر موضوعات مشابه دعوا و اختلاف نظر دارید، پس احتمالا موضوع اختلاف مذکور، قابل حل شدن نیست.

شاید زمان آن رسیده­است که از خود بپرسید آیا چیزی به طور جدی تغییر کرده­­است؟ و اگر این­طور نیست شاید بهتر است برای همدیگر آرزوی خوشبختی کنید!

۱۱) در مورد بهبود رابطه در آینده صحبت می­کنید.

شما هر دو متقاعد شده اید که رابطه­تان، «هنگامی که پول بیشتری دارید»، یا «زمانی که او در کارش استرس کمتری داشته باشد»، بهتر خواهد شد.

اما واقعیت این است که مشکلات بیرونی هیچ­گاه دست از سر ما برنمی­دارند!

بسیاری از مردم “امید” دارند که پارتنرشان تغییر خواهد کرد، اما هرگز این اتفاق به وقوع نمی­پیوندد.

شما باید رابطه خود را بر اساس آنچه در حال حاضر احساس می کنید، قرار دهید.

و اگر احساس شما افتضاح است! تکلیف رابطه­تان در آینده هم مشخص است!

۱۲) در حالی­که بیش از یک سال است روی رابطه­تان کار می­کنید، اما هم­چنان در رابطه خوشحال نیستید.

اگر هر دو شریک می­خواهند که رابطه­­شان پیشرفت کند،‌ بایستی از مشاوره زوجین کمک بگیرند.

اما به گفته کریسلر بایستی برای آن محدوده زمانی یک ساله تعریف کنند.

پس از گذشت حدود یک سال فعالیت فعالانه در رابطه، و تلاش ناموفق برای برآورده کردن نیازهای یکدیگر، تصمیم دشوار برای جدا شدن احتمالا بهترین تصمیم است.

منبع: بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

خویشتن داری جنسی

خویشتن داری جنسی

خویشتن داری جنسی

اولش دوستام بهم می گفتن خوش بحالت که خیلی هاتی! تو ازدواج کنی همسرت از نظر جنسی هیچ کمبودی حس نمی کنه!

ولی حالا دیگه خسته شدم. تقریبا هر روز چند بار کارم شده خود ارضایی، نگاه کردن به فیلم های پورن و…

از همه چی عقب افتادم. از زندگی از کار از درس. بارها خواستم یه کم منم خودکنترلی یا خویشتن داری جنسی یاد بگیرم ولی هر بار شکست خوردم.

احساس می کنم خیلی بی اراده ام! ”

میل جنسی به عنوان یکی از نیازهای اساسی و طبیعی در وجود همه ما انسان ها چه زن و چه مرد، قرار دارد.

البته میزان و شدت میل جنسی در همه به یک اندازه نبوده و شدت آن بسته به سن، تغذیه، هورمون های جنسی، محیط محرک و گاه وجود بیماری هایی از جمله الزایمر، صرع، سندرم کلور بیوسی و اختلال دو قطبی متفاوت است.

در عین حال همه ما ملزم به کنترل و خویشتن داری جنسی هستیم، چرا که جامعه و تمدن زندگی جمعی از ما انتظار چنین رفتاری را دارد.

از گذشته تا به اکنون در همه فرهنگ ها بی مبالاتی رفتار جنسی مورد تنبیه قرار می گیرد.

روش هایی مانند سنگسار کردن، بریدن آلت جنسی یا تنبیه فیزیکی، تمسخر، بی احترامی و… با هدف کنترل رفتار جنسی نامناسب صورت میگرفته.

در مقابل تنبیه بیرونی، احساس عذاب وجدان، احساس گناه، سرزنش خود و شرمندگی نیز به نوعی تنبیه درونی محسوب می شود که در مقابل رفتار نامناسب جنسی آن را تجربه می کنیم.

آزادی جنسی و مشکلات ناشی از آن

میل جنسی که باعث تولید مثل، دلبستگی  و پیوند بین افراد می شود در بسیاری از مواقع نیز دردسر ساز می شود.

بنابراین مهم ترین مسئله درباره غریزه جنسی چگونگی ارضای آن و خویشتن داری جنسی در شرایط زمانی و مکانی نامناسب است.

از گذشته تا به اکنون سالم ترین بستر ارضای جنسی ، ازدواج بوده اما امروزه به دلیل:

 • افزایش سن ازدواج
 • کاهش سن بلوغ و بیداری جنسی
 • دسترسی به فضای مجازی و محیط تحریک کننده جنسی
 • ارتباط راحت تر بین دو جنس

ارضای این نیاز و خویشتن داری جنسی به چالش جدی تبدیل شده است.

از جمله مشکلات عدم کنترل و خویشتن داری جنسی نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بی بند و باری جنسی در جامعه و احساس ناامنی
 • رابطه جنسی نامشروع و بیماری های مقاربتی از جمله ایدز
 • حاملگی های ناخواسته
 • عدم اعتماد به نفس و احساس ضعیف النفس بودن
 • از دست دادن تمرکز و اختلال کار و تحصیل
 • مشکلات قانونی
 • مشکلات ارتباطی با دیگران
 • خود ارضایی بیش از حد و مشکلات روحی و جسمانی آن
 • انزوا، تنهایی، پناه بردن به دنیای خیال و پورنوگرافی
 • نارضایتی از زندگی، افسردگی و اضطراب

راه کارهای پیشنهادی جهت افزایش خویشتن داری جنسی

از جمله راه کارهای پیشننهادی جهت افزایش خویشتن داری جنسی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • توجه به ارزش ها و انتظارات خود در زندگی :

خویشتن داری صفتی است که نه تنها در بعد رفتارهای جنسی بلکه در مقابل اعتیاد، پرخوری و سایر مشکلات محافظت کننده است.

معمولا افراد خویشتن دار در مقابل تکانه ها و میل ناگهانی و بدون فکر خود رفتار پخته تری نشان داده و به راحتی تسلیم نیازهای آنی خود نمی شوند.

اهمیت زیاد به ارزش های مهم زندگی باعث می شود این افراد متوجه هزینه سنگین ناپختگی خود گردند.

خویشتن داری جنسی

خویشتن داری جنسی

تحقیقات مختلف نشان داده است که افرادی که باورها و ارزش های قوی تری دارند در مقابل میل جنسی خود رفتارهای مقاوم تری از خود نشان می دهند.

بنابراین با یادآوری مکرر ارزش ها و اهداف مهم زندگی تان، در مقابل لذت گرایی آنی، خود را پای بند سازید.

 • دور شدن از شرایط محرک:

دوری از شرایطی همچون محیط های محرک حضوری یا مجازی، خود داری از تنها بودن و خیال پردازی جنسی در کاهش رفتارهای محرک و تسلیم پذیری تان نقش بسزایی دارد.

به عنوان مثال تا زمانی که واقعا خسته نشده اید و با هدفی غیر از خوابیدن به تخت خواب نروید و بلافاصله بعد از بیدار شدن نیز تخت خواب خود را ترک کنید.

 • تخلیه انرژی:

ورزش کردن، صرف وقت در فعالیت های خلاقانه، هنری و گسترده تر کردن دایره تعاملات اجتماعی فرهنگی سودمند در بهبود شرایط تاثیرگذار است.

۱_ تسلیم پذیری جنسی یا نبود توان خویشتن داری جنسی چه مشکلاتی با خود به همراه دارد؟

صرف نظر از عده قلیقی که نسبت به بی مبالاتی جنسی خود احساس رضایت دارند، اکثر افراد از تلاش خود و شکست هایی که در کنترل جنسی تجربه نموده اند سخن می گویند.

تحقیقات مختلف نشان داده که افزایش خویشتن داری جنسی و تسلط به خود، با بالارفتن میزان رضایت از زندگی همراه است.

طور کلی ناتوانی در خویشتن داری جنسی باعث دردسرهایی در حیطه های قانونی، ارتباط میان فردی و زندگی فرد می شود.

احساس ضعیف بودن، بی ارادگی، احساس گناه، خجالت و شرمندگی که با عدم رضایت از زندگی همراه است از دیگر پیامدهای ناتوانی در کنترل میل جنسی است.

۲_ خویشتن داری جنسی به چه معناست؟

به طور کلی خویشتن داری یک صفت درونی یا فضیلت اخلاقی است که باعث می شود فرد مقابل افکار و تمایلات ناپسند خود مقاومت کرده و به راحتی تسلیم آن نشود.

خویشتن داری جنسی نیز به معنای مقاومت در مقابل افکار یا امیال جنسی به ویژه در شرایط زمانی و مکانی نامناسب آن است.

خویشتن داری پایه اعتماد به نفس و یکی از مهارت های تعیین کننده جهت موفقیت در زمینه های مختلف زندگی ( موفقیت در حفظ رژیم غذایی، خودداری از کتک زدن هنگام عصبانیت و..) است.

۳_ نقش والدین در خویشتن داری فرزندان چیست؟

والدین در تعیین میزان خوشتن داری فرزندان شان نقش تعیین کننده ای دارد.

والدینی که بلافاصله با در مقابل هر درخواستی سر تسلیم فرود می آورند باعث ضعیف شدن سیستم مهار درونی فرزندان خود می گردند.

کودکان باید به تعویق انداختن و تحمل در رسیدن به پاداش ها و خواسته های خود را یاد بگیرند.

کودکان بخصوص در سنین ابتدایی آماده این یادگیری هستند.

تشویق کردن والدین بخصوص بعد از موفقیت کودک در خویشتن داری تاثیر ویژه ای بر افزایش عزت نفس و تلاش او دارد.

به عنوان مثال بچه ای که برای به دست آوردن خوراکی بیشتر قادر به صبر و تحمل است و یا برای داشتن اسباب بازی بهتر می تواند از خرید آنی شکلات خودداری کند باید مورد تشویق و تحسین قرار گیرد.

با انجام تمرینات تدریجی و هوشیارانه والدین، کودکان یاد می گیرند قبل از انجام هر کاری صبر کرده و به پیامدهای آن فکر کنند.

۴_ چگونه در حیطه مسائل جنسی خوشتن دار باشیم؟

از جمله تکنیک های بهبود خویشتن داری جنسی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • به تعویق انداختن:

معمولا افراد از غفلت یا تسلیم پذیری آنی مقابل تمایلات جنسی خود ابراز ناراحتی می کنند.

در چنین شرایط به تعویق انداختن ارضای جنسی به ساعات و حتی دقایقی بعد، قرار گرفتن در جمع و بیرون آمدن از آن محیط کمک کننده است.

تمرین توجه آگاهی، تنفس عمیق و آرامش بخش و قدم زدن از دیگر راه کارهای پیشنهادی است.

 • تخلیه انرژی با مکانسیم تصعید یا والایش:

والایش به معنای تخلیه انرژی یا غریزه در جهت مثبت و مقبول جامعه است.

به عنوان مثال ورزش کردن و موفقیت در حیطه های هنری، ورزشی، خلاقیت از جمله روش های تخلیه انرژی پرخاشگری یا جنسی به شیوه ای جامعه پسندانه است.

 • پرهیز از کمال گرایی:

شکل گیری هر عادتی به زمان و تلاش زیادی دارد.

بنابراین با کمال گرایی خود مقابله کرده و به تلاش یا موفقیت هرچند کوچک خود پاداش دهید.

همچنین تظاهر کردن به یک رفتار، رفته رفته منجر به شکل گیری همان رفتار در وجودتان خواهد شد.

الگو قرار دادن یک شخص با اراده و گرفتن یک ژست مغرورانه مقابل درخواست های نامناسب جنسی نیز می تواند سودمند باشد.

منابع:

اثربخشی آموزش خویشتن داری جنسی بر افزایش رضایت از زندگی و شادکامی در دانشجویان پسر، سجاد همتی، ۱۳۹۳٫

بررسی رابطه هوش هیجانی و هوش معنوی با خویشتن داری جنسی در دانشجویان مجرد، بهروز ایزد آبادی، ۱۳۹۵٫

اثربخشی آموزش خویشتن داری جنسی بر رضایت از زندگی و شادکامی در دانشجویان پسر، سید ولی کاظمی رضایی، سجاد همتی گروسی، جعفر جسنی، سید علی کاظمی رضایی، ۱۳۹۶٫

نویسنده:بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

چهار سوال که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید

چهار سوال که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید

چهار سوال که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید

با نزدیک شدن به روز عقد، احتمالاً زوجین درگیر مراسم و جشن می شوند و ممکن است فراموش کنند که پیش از ازدواج این چهار سوال مهم را از خودشان بپرسند.

انتظار دارم زندگیم چطور تغییر کند؟

کاملاً عادی است که انتظار داشته باشید ازدواج زندگیتان را تغییر بدهد، اما حقیقت این است که زندگی شما با ازدواج تغییر خاصی نمی کند.

بسیاری از مردم انتظار دارند پس از ازدواج سطح هیجان رابطه بالا برود که ممکن است باعث دعوا و دلشکستگی در زوجین می شود.

با شریک خود راجع به چیزهایی که فکر می کنید پس از ازدواج عوض می شوند یا نمی شوند حرف بزنید، این کار به شما کمک می کند تا واقع بینانه تر به رابطه خود نگاه کنید.

چطور با سختی های زندگی دست و پنجه نرم کنیم؟

معمولاً وقتی تازه ازدواج کرده اید تا مدت ها مثل روز اولی که هم را دیدید حس های خوبی را تجربه خواهید کرد.

این مرحله برای بعضی از افراد می تواند طولانی تر باشد.

اما بالاخره با طوفانی از حوادث مواجه خواهید شد آیا با این طوفان رو برو می شوید یا می گذارید زندگیتان را خراب کند؟

در بعضی شرایط مشاوره پیش از ازدواج یا بعد از ازدواج می تواند زندگی شما را در برابر سخت ترین مشکلات و طوفان ها مقاوم سازد.

چرا می خواهم ازدواج کنم؟

این سوالی است که شما و همسرتان می توانید در موردش صادقانه گفت و گو کنید.

بسیاری از افراد تحت تأثیر این عقیده که قرار است تا ابد خوشبخت شوند ازدواج می کنند و این ممکن است گاهی درست باشد.

اما اغلب مواقع زندگی مشترک احتیاج به تلاش و سازش دارد.

این که چرا شما و همسرتان قصد ازدواج دارید، به شما کمک خواهد کرد که یک پایه محکم برای زندگی خود بسازید.

چهار سوال که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید

در رابطه خود از چه کسی می توانم الگوبرداری کنم؟

مقایسه رابطه و زندگی خود با دیگران باعث ایجاد احساسات منفی در افراد می شود، اما خوب است که به ازدواج بقیه نگاه کنید و از روابط آن ها یادبگیرید تا زندگی موفق تری داشته باشید.

ازدواج باعث ایجاد شوق و شادی می شود.

با این حال باید منتظر سختی های زندگی هم باشید. مشاوره ازدواج می توانند مانند تعمیرکار که ماشین را تعمیر می کند ازدواج شما را بهبود بخشد.

مشاوره پیش از ازدواج می تواند شرایطی مناسب برای گفت و گو شما و همسرتان در مورد خواسته هایتان باشد.

با شماره ۲۲۳۵۴۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید تا مشاهده کنید که مشاورهای ما چطور سختی این مسیر را برای شما آسان می کنند.

منبع: بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی

برای تصمیم گیری در مورد ازدواج علی الخصوص در فرهنگ ایران، معمولا رایج است که پسر از دختر بزرگ تر باشد ولی با گذشت زمان و مستقل شدن جوانان در امر انتخاب همسر آینده و با تغییر بسیاری از معیارها، این معیار نیز دستخوش تغییراتی شده است و سبب ایجاد ازدواج هایی تحت عنوان ازدواج معکوس شده است.

در ازدواج معکوس همانطور که از نامش پیداست، زنان بزرگتر از مردان هستند.

حال در این مقاله در نظرداریم در مورد علت شکل گیری ازدواج معکوس و معایب و مزایای آن صحبت کنیم.

علت رواج ازدواج معکوس چیست؟

 • مسائل اقتصادی
 • افزایش امار طلاق
 • کمبود عاطفی پسران و عزت نفس پایین

در سال های اخیر، با توجه به تغییر و تحولات شرایط فرهنگی، زنان حضور پررنگ تری در جامعه پیدا کرده اند و از نظر مالی و اقتصادی به سطح مطلوب و قابل قبولی رسیده اند و مستقل تر شده اند.

همچنین باتوجه به افزایش آمار طلاق نیز تعداد زنان مطلقه نسبت به قبل بیشتر شده است.

از آنجا که بسیاری از پسران در حال حاضر از نظراقتصادی توانایی تشکیل زندگی مشترک را ندارند و یا به نوعی توانایی به جا آوردن خواسته های دختران مجرد را ندارند به سمت زنان بزرگتر از خود و مطلقه و مستقل می روند تا به نوعی از زیر بار فشارهای اقتصادی خلاصی پیدا کنند.

بنابراین می توان گفت مهم ترین دلیل افزایش ازدواج معکوس مسائل اقتصادی است.

مورد دیگر کمبود عاطفی پسران است:

گاهی مادران آنطور که باید به فرزندان خود محبت نمی کنند و همین امر باعث می شود پسرانی که از نظر عاطفی از طرف مادر خودشان ارضا نشده باشند به دنبال محبت مادرانه، جذب زنان بزرگتر از خود می شوند تا کمبودهای عاطفی شان جبران شود.

از آنجا که این زنان رفتاری محبت آمیز با این پسران دارند پسران به صورت ناخودآگاه به سمت زنان بزرگتر از خود جذب می شوند.

البته توجه به این نکته نیز مهم است که بدانید بحث کنونی ما در مورد ازدواج پسران با زنان بسیار بزرگتر از خودشان است که در بیشتر مواقع زن مطلقه است.

این نوع ازدواج معمولا با مخالفت شدید والدین و واکنش های نامناسب اطرافیان روبرو می شود وبه مرور نیز آسیب هایی به زندگی وارد می شود و معمولا این نوع ازدواج ها دوام زیادی ندارند.

ولی مواردی وجود دارد که دختر و پسر هر دو مجرد هستند و تفاوت سنی بین ۳تا ۵ سال دارند که دختر از پسر بزرگتر است.

در این موارد اگر خانواده مخالفت شدید نکنند ودختر و پسر از نظر عقلی هر دو فرد پخته ای باشند، در زندگی مشترک با مشکل جدی برخورد نخواهند کرد.

البته در این مورد توجه به سن عقلی بسیار مهم است.

چون دختران معمولا از نظر عقلی، جسمی و عاطفی زودتر از پسران به بلوغ و پختگی می رسند و در این نوع ازدواج ها که دختر از پسر بزرگتر است نیاز است که هر دو طرف به پختگی روانی رسیده باشند.

چون اگر اینطور نباشد و مرد به بلوغ روانی و پختگی عقلانی نرسیده باشد دچار سرخوردگی می شود.

به دلیل اینکه مردان از نظر زیستی قدرتمند تر از زنان هستند و دوست دارند  قدرت و اقتدار را در خانواده داشته باشند.

اگر آن ها این قدرت واقتدار را نداشته باشند، احساس خشنودی و رضایت خاطر را در زندگی ندارند و در زندگی مشترک به مشکل می خورند.

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی

معایب ازدواج معکوس

عرف جامعه ازدواج های معکوس را کمتر می پذیرد.

همچنین این نوع ازدواج ها با مخالفت شدید خانواده ها روبرو می شود.

تصورات غالبی (زنان زودتر پیر و شکسته می شوند و در سنین بالا نمی توانند نیازهای زناشویی همسرشان را تامین کنند) و پیشگویی های خود کام بخش زنان ( خودشان در انتظار طلاق هستند)، سبب می شود که کوچکترین اختلافی در زندگی به صورت بزرگترین اتفاق ها تعبیر و تفسیر شود.

یکی دیگر از معایب این نوع ازدواج ها این است که معمولا در این ازدواج ها نقش همسری تبدیل به والد – فرزندی می شود و زنانی که بزرگتر از مردان هستند به طور مداوم همسرشان را کنترل می کنند که پس از مدتی این کنترل برای پسران سخت می شود.

اگر ازدواج های معکوس تنها بر اساس موقیعت اقتصادی زن صورت گرفته باشد هنگامی که مرد به ثبات اقتصادی برسد زندگی از هم می پاشد.

مزایای ازدواج معکوس

با بالا رفتن سن ازدواج بسیاری از پسران توانایی ازدواج ندارند و بسیاری از دختر خانوم ها سنشان به مرور برای ازدواج بالاتر رفته است و ممکن است اگر بخواهند منتظر بمانند که حتما با فردی کوچکتر از خود ازدواج کنند هیچوقت این موقیعت برای آنها پیش نیاید.

بنابراین می توان در کنار اشاره به معایب ازدواج معکوس به مزایای آن نیز توجه کرد، که فرصت ازدواج برای بسیاری از جوانان فراهم می شود.

ولی برای جلوگیری از پیامدهای منفی ازدواج معکوس، نیاز است که به مسائل زیر توجه شود:

زن و مرد اختلاف فاحش و قابل توجهی نداشته باشند، مثلا در بعضی از موارد پیش می آید که خانوم ۱۵ سال از آقا پسر بزرگتر است.

در اینصورت احتمال ناپایداری این ازدواج افزایش پیدا می کند.

در واقع هرچه تفاوت سنی بیشتر باشد، احتمال ناموفق بودن ازدواج بیشتر است.

بهترین تفاوت سنی برای ازدواج ۳ تا ۵ سال است که زن می تواند بزرگتر از همسرش باشد.

زن و مرد باید از نظر جسمی، روانی، فیزیولوژیکی و اجتماعی هم کفو هم باشند.

ازدواج با آگاهی و شناخت صورت بگیرد.

اگر خانواده پسر با ازدواج فرزندشان با دختر بزرگتر مخالف باشند باعث می شود که این ازدواج آسیب زا باشد، هرچند زن و شوهر همدیگر را دوست داشته باشند،.

بنابراین در این مورد نیز توجه به نظر خانواده بسیار مهم است.

زن و مرد هر دو از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار باشند.

قبل از تصمیم گیری قطعی، حتما به مشاوره ی پیش از ازدواج مراجعه کنند.

منبع: بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

94 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. امیر علی
  امیر علی میگه:

  سلام من یکو دوست دارم خودشونم دوسم داره من یه تجربه قبلا داشتم طرف ولم کرد رفت با یکی دیگه الانم میخوام اینطوری نشه برا همین به یسری چیزا گیر میدم چرا اینستگرام داری بجوری شک دارم کلا شک افتاده تو زندگیم با اینکه میدونم دختر خوبیه

  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام وقتی در شرایطی قرار می گیرید که ضربه عاطفی رو خوردید باید قبل از ورود به رابطه بعدی یک سری مسائل رو برای خودتون حل کنید اینکه چه می خواهید .ملاک هاتون چبه چه رفتارهایی برای شما دال بر بی اعتمادی است و طرف مقابل چه ویژگی های مهمی را باید داشته باشد .همه این ها موارد مهمی هستند ضمن اینکه لهتر است حتما با روانشناس صحبتی داشته باشید تا تردیدهای شما کاهش یابد .و با رفتارهای مختلف باعث ازار طرف مقابل نباشید .موفق باشید

   • امیر علی
    امیر علی میگه:

    سلام‌ممنون میدونید یجوری شدم میگم اگه الان بهشون نگم اینکار کن اینکار نکن بزارم کار خودشا انجام بده بعد که ازدواج کردیم به مشگل بخوریم

 2. مجتبی
  مجتبی میگه:

  دارم از کسی خیلی دوسش دارم جدا میشم ،حالم خیلی بده چن وقت پیش بهش گفتم گروه داریتو تلگرام گفت نه گفتم قسم بخور گفت ب مرگ پدرو مادرم گفتم بجز من با کسی احساس میکنم هستی گفت خداکمرمو بشکنه اگر من باکسی هستم بجز تو،یهو فهمیدم تو یه گروهه ک با پسراش چت میکنه از اول رابطمون تا الان ک ی سال و خورده ایه،بعد بهش گفتم کدتلگرامتو بهم بده نداد ،بهانه میاوردو میپیچوند ،منم خلاصه ش کردم گفتم کدتو میدی یا نه گفت نه ،گفتم بای،اما یه چیزایی داره ک نشون میده عاشقانه دوسم داره ،الان نمیدونم باید چکار کنم ،سه بارم اون اوایل رفتم خواستگاریش ندادنش،تصمیم گرفتیم دوست باشیم تا ب وقتش،الانم ک اینجورداستانا برام پیش اومده ،دلم خوب گواهی نمیده عقلمم همینطور،کسی راهی داره؟ ی عزیزی میگف ترکش نکن بگیرش زبان ،اخه چقد بگیرمش زبان ؟؟؟؟

  • مشاور
   مشاور میگه:

   وقتی کسی به شما علاقه نداشته باشه هر کاری کنید بلاخره روزی از دست شما رها خواهد شد
   بهتره راهتون رو جدا کنید و فرصتهای خودتون بخاطر یک رابطه واهی از بین نبرید …. اگر شما این رابطه رو کات کنید مسلما اگر علاقه ای باشه طرف شما برمیگرده

 3. تقوی
  تقوی میگه:

  سلام روز بخیر ببخشید میخواستم بدونم که این تست mcmi و تست ۲۰۵سوالی و مراکز مشاوره میتونه بیماری روانی وخلقی مثل دو قطبی و… روهم نشون بده و چقدر میشه به پاسخ این تستها اعتماد کرد

  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام دوست گرامی این ازمون ها در حد متوسط قابل اتکا هستند مخصوصا mmpi که فرم بلند و کوتاه دارد و زیاد استفاده می شود و علی رغم اینکه دارای دروغ سنج است ولی باز هم ممکنه فردی با اشنایی قبلی و یا هوش خود بتواند مواردی رو وانمود کند برای بررسی اختلالات شخصیت و یا هر اختلالی باید حضوری مراجعه کرد تا با مصاحبه بالینی و بررسی شرایط تشخیص درست داده شود این ازمون ها در حد غربال اولیه هستند که نمی شود گفت نتایج صد درصد هستند .البته اینکه این تست ها و نتایج ان در چه زمینه ای قرار است استفاده شود اهمیت دارد مثلا برای ازدواج قطعا کامل نیستند و نمی شود تنها به ازمون اتکا کرد ولی ممکنه در بعضی موارد و گزینش ها بشود در حد نتیجه این ازمون ها اتکا داشت و کفایت می کند .امیدوارم در هر زمینه ای که منظور جنابعالی است جوانب امرو شرایط محیطی هم بررسی شود .موفق باشید

 4. الناز
  الناز میگه:

  من ۳ سال پیش باهاش فرارکرده بودم جونمون واسه هم درمیرفت اما حالا چن وقتیه که فهمیدم مشکوکه تواینترنت دنبال دخترمیچرخه

 5. یه دختر
  یه دختر میگه:

  سلام من شانزده سالمه نسبتا پررو وی کم تند زبونم که …..درسم خوبه
  یه خواستگار دارم شش سال ازم بزرگتره دانشجوی دبیریه آروم و کم رو
  حس میکنم دلم باش نیست ولی خونوادم موافقن به هیچ وجه نمی ذارن با غریبه ازدواج کنم
  تا یه ماه پیش است به ازدواج فکر نمی کردم
  میترسم بگم آره و پشیمون شم هم از برخورد بعد خونوادم میترسم هم از ایندم چون تو آشنا های ما کسی که شرایط منو داشته باشه همینه فقط…
  کمکم کنید خواهش میکنم

  • مشاور
   مشاور میگه:

   قدم اول در ازدواج به دل هم نشستنه … وقتی چنین اتفاقی نیفتاده ادامه ارتباط بی دلیله
   در ضمن شما تازه بین ۲۱ تا ۲۵ سالگی به بلوغ عاطفی میرسید و در اون سن ممکنه نظرتون با امروز تفاوت داشته باشه
   پس وقتی در مورد ازدواج با چنین شخصی تردید دارید بهتره یا کات کنید یا مشاوره
   پس بهتره خوب فکر کنید … و درست تصمیم گیری کنید ..تردید شما به خاطر سن کم شما برای ازدواجه

   • یه دختر
    یه دختر میگه:

    مرسی ولی نمیدونم چطور خونوادمو راضی کنم اونا فک میکنن بهتر از اون برام نیست من حتی با اخلاقش نمیتونم کنار بیام دقیقا بر خلاف منه ولی خونواده قانع نمی شن
    کمک
    خواهش

 6. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام من عاشق بکی ام اما به خاطر لج اون و با زور خانواده ام با پسری عقد کردم کردم ازش بدم میاد همه نظر خوبه اما من اصلا نمی تونم ارتباط برقرار کنم باهاش و مداوم دعوا داریم کلا از نظر شیوه ارتباطی متفاوتیم از طرفی همون شخص که عاشقشم باهام رابطه داریم و اون هم مدام گریه می کنه که منو از دست داده من تمومه زندگیمو توی اون می بینمم
  خانواده من نمی ذارن جدا شم به خاطر ابرو
  و من می خوام خودکشی کنم چون هیچ راهی تو زندگیم نمی بینم

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   متاسفانه روزگاری نیست که کسی رو به کاری مجبور کنید … پس شما نباید با خودتون لجبازی کنید … خیلی محکم و قوی نظرتون رو اعلام میکردید
   حتی اگر ایشون هم مناسب شما نبود رک و روشن بیان میکردید … قرار نیست برای لجاجت با زندگی خودتون و دیگران بازی کنید
   به همین خاطر بهتره با مشاوران ما مشورت کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

 7. ناشناس
  ناشناس میگه:

  این تست شخصیت شناسی در کانون مشاوران ایران انجام میشه؟ برای قبل از ازدواج هم مناسبه؟

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   بله با شماره های داده شده تماس بگیرید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

 8. لیلی
  لیلی میگه:

  سلام خسته نباشید کسی که ازدواج کرده هم میتونه از مشاوره هاتون استفاده بکنه؟

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   دوست عزیز قطعا” میتونه استفاده کنه

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

 9. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام ببخشید من که تو شهرستان زندگی میکنم چطور میتونم این تست شخصیت شناسی روانجام بدم

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

 10. سوگند
  سوگند میگه:

  سلام من دختری٢٩ساله هستم بعدشکست عشقی که خوردم به هیچی اعتمادندارم همش ادمهایی باموقعیت پایین سرراهم قرارمیگیرن خیلی سردرگومم نمیدونم چیکارکنم ضعیف وخستم

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   خب قرار نیست هر کسی سر راه شما قرار گرفت بهش فکر کنید … شما اول باید دیدگاه و معیار انتخاب همسر رو بدونید و بعد بر اساس اون انتخاب کنید
   بهتره از فکر ازدواج بیرون بیایت و کارهایی که دوست دارید رو انجام بدید //// محیط جدید / دوستان جدید و موقعیت جدیدی رو تجربه کنید

 11. مژگان
  مژگان میگه:

  چطوری باید این تست رو انجام بدیم؟؟؟؟

 12. بنده
  بنده میگه:

  سلام من دوست دارم تست های شما را انجام دهم ولی نتوانستم.؟

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

« دیدگاه های قدیمی تر
ارسال نظر