شخصیت هر فرد می تواند متأثر از عوامل مختلفی باشد. این عوامل محیطی و یا رفتاری بوده و نقش به سزایی در شکل گیری شخصیت هر نفر دارد اما به طور کلی اولین نهادی که به یک فرد در جامعه شخصیت داده و به او طرز و نحوه برخورد با دیگران را آموزش می دهد، خانواده می باشد. سپس فرد وارد جامعه شده و بنا به آنچه که وی در خانواده یاد گرفته است و همچنین با مواردی که خود در جامعه تجربه می کند شخصیت خودش را تکمیل کرده و به آن سر و شکل می دهد. حس مسئولیت پذیری، رفتار هی اجتماعی، نوع مدیریت مشکلات و انجام وظایف و همچنین نگرانی و دغدغه و سلایق و افکار های هر فردی بسته به نوع شخصیت وی متفاوت بوده و می تواند جنبه های مثبت و یا منفی داشته باشد.

حاب از کجا بدانیم که ما چه شخصیتی داریم و یا برای بهبود آن و شخصیت شناسی چه کارهایی را باید انجام بدهیم؟!

مشاوران ما در مرکز مشاوره ازدواج و همچنین متخصصان کانون مشاورین ایران، با سالها تحقیق به یک الگویی از روانشناسی شخصیت رسیده اند که بر طبق آن می توان مشخص کرد که هر فرد چه شخصیت و ویژگی هایی داشته و برای بهبود آن چه کارهایی را باید انجام داد. این دستورالعمل در غالب تستی با نام تست شخصیت شناسی طراحی شده و مشخص می کند که هر فرد چه شخصیتی در جامعه داشته و چه انتظاراتی را برآورده می کند.

تست شخصیت با جدید ترین متد و روش توسط این مرکز انجام میشود و هر فردی با انجام تست شخصیت شناسی و تست شخصیت می تواند به راز های درونی خود پی برده و به پرورش ویژگی های خوب در خود و همچنین ترک عادات بد امیدوار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج رجوع کنید

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

چه زمانی آماده ایم تا ازدواج کنیم؟ آنالیز سن ازدواج

Related posts:رابطه طولانی قبل از ازدواجپیشنهاد دوستی یا پیشنهاد ازدواجرابطه قبل از ازدواج را کنترل کنیمنحوه پیشنهاد ازدواج به دخترعشق قبل از ازدواج خوب است یا بد؟عشق در نگاه اول: آیا ممکن است؟عاشق شدن قبل از ازدواج خوب است یا بد؟طولانی شدن رابطه دوستیبرای اینکه مرد همسرتان باشید چه کاری باید بکنید؟!

انتخاب دختری ثروتمند یا دیندار به عنوان همسر

اختلاف مالی در ازدواج

Related posts:بهترین و معقول ترین سن ازدواج چیست؟خساستمعیار های پوچ برای ازدواجازدواج با افراد سطح پایین تر!!!خواستگاری توسط دخترانپوشش و طرز لباس پوشیدن، یکی از معیار های ازدواجتفاهم در اخلاق و رفتار کلید خوشبختیسن مناسب ازدواجآیا تفاوت قد در ازدواج مهم است ؟

تحقیق درباره دین و مذهب پیش از ازدواج لازم نیست!

مشاوره خیانت نگذارید تمام تلاش هایتان برای زندگی نابود شود

مشاوره خیانت به طیف وسیعی از مسائل عاطفی و رابطه ای که پس از وقوع خیانت به وجود می آیند، می پردازد. سایت مشاوره ازدواج را برای زوج ها فراهم می کند تا دلایل اصلی خیانت را کشف و درک کنند و به آنها کمک می کند تا مسائل مربوط به اعتماد، ارتباط و صمیمیت عاطفی را بررسی کنند.

علاوه بر این، به افراد کمک می کند تا با احساساتی مانند احساس گناه، اضطراب و خشم کنار بیایند و در عین حال راهکارهایی برای جلوگیری از خیانت در آینده ارائه می دهند.

بازسازی اعتماد و التیام زخم های عاطفی

مشاوره خیانت به روند بازسازی اعتماد با تقویت ارتباط باز و صادقانه بین شرکا کمک می کند. از طریق تکنیک‌ها و تمرین‌های درمانی، زوج‌ها می‌توانند زخم‌های عاطفی ناشی از خیانت را برطرف کنند و به درمان خیانت‌شده و خیانت‌کننده کمک کنند. مشاوره خیانت با فراهم کردن فضایی امن برای ابراز احساسات، به افراد این امکان را می دهد که درد و عصبانیت خود را برطرف کنند و به تدریج پیوند عاطفی ضروری برای یک رابطه سالم را بازسازی کنند(منبع).

 

مشاوره ازدواج خیانت

آیا خیانت هرگز از آسیب دیدن باز می ماند؟

ممکن است مدتی طول بکشد تا درد کاهش یابد و بهبودی می تواند یک روند تدریجی و مداوم باشد. ممکن است هرگز به طور کامل از بین نرود، اما با گذشت زمان می تواند شدت آن کمتر شود. بازسازی اعتماد و ترمیم رابطه نقش بسزایی در کاهش درد ناشی از خیانت خواهد داشت.

آیا در مورد ریشه های خیانت میدانید؟

چند درصد از ازدواج ها از خیانت جان سالم به در می برند؟

در حالی که تحقیقات جامع تری مورد نیاز است، تخمین زده می شود که تقریباً ۵۳ درصد از ازدواج هایی که در آنها خیانت کشف شده است، پس از حل مشکلات با یکدیگر توانسته اند بهبود یابند و حتی رشد کنند.

خیانت یکی از رایج ترین مشکلات ارائه شده برای درمانگران ازدواج و خانواده است. این برای روابط ویرانگر است و می تواند یکی از مشکلات دشوارتر برای درمان باشد. در حالی که اکثر زوج ها خیانت را تایید نمی کنند، برخی از نظرسنجی ها نشان می دهد که ۱۵ درصد از زنان و ۲۵ درصد از مردان رابطه جنسی را خارج از رابطه طولانی مدت خود تجربه کرده اند. و با گنجاندن صمیمیت های عاطفی و جنسی بدون آمیزش، این درصدها ۲۰ درصد افزایش می یابد.

ترومای خیانت چقدر طول می کشد؟

علیرغم اینکه خیانت برای بسیاری از زوج ها تجربه سختی است، لزوماً به معنای پایان زندگی مشترک آنها نیست. در واقع، ۵۳ درصد از ازدواج‌هایی که در آنها خیانت کشف شده است، پس از حل مشکلات با یکدیگر می‌توانند زنده بمانند و حتی رشد کنند.

علاوه بر این، ۷۷ درصد از زوج ها پس از بهبودی از یک رابطه نامشروع، ازدواج قوی تری دارند. مشاوره ازدواج می تواند به ویژه در این فرآیند مفید باشد زیرا میزان موفقیت ۶۰ تا ۷۰ درصد تخمین زده شده است. در حالی که ممکن است هنوز چالش‌هایی پیش روی کسانی باشد که پس از یک رابطه عاشقانه با هم بمانند، این آمار نشان می‌دهد که با تلاش و فداکاری می‌توان دوباره اعتماد کرد و یک رابطه سالم ایجاد کرد.

خیانت فاش نشده زمانی است که یکی از طرفین مشکوک به خیانت باشد، اما شریک دیگر آن را انکار کند.

مشاوره خیانت

چرا خیانت رخ می دهد؟

در همه نوع ازدواج ممکن است اتفاق بیفتد. این شامل ازدواج هایی می شود که به نظر خوشبخت می رسند و همچنین ازدواج هایی که مشکلات زیادی دارند. ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله(منبع):

 • فقدان محبت.
 • از دست دادن علاقه، عشق و مراقبت از یکدیگر.
 • تعهد ضعیف به رابطه
 • اختلال در ارتباطات در مورد نیازهای عاطفی و روابط.
 • عزت نفس پایین.
 • مشکلات جسمی، مانند درد مزمن یا ناتوانی.
 • مسائل مربوط به سلامت روان، مانند افسردگی یا اضطراب.
 • اعتیاد، مانند اعتیاد به الکل، رابطه جنسی، عاشقانه یا مواد مخدر.
 • مشکلاتی که در ازدواج به آنها توجه نمی شود، مانند ترس از صمیمیت یا اجتناب از درگیری.
 • تغییرات عمده زندگی، مانند پدر و مادر شدن یا خروج فرزندان از خانه.
 • دوره های استرس زا، مانند زمانی که همسران باید برای مدت طولانی از هم دور باشند.
 • ناکامی های شخصی
 • از دست دادن موقعیت اجتماعی
 • نازایی
 • ورشکستگی
 • مصرف الکل و مواد مخدر
 • وجود مشکلات جنسی
 • عدم رضایت جنسی زوجین(منبع)

که در این زمینه نیاز است پیش از وقوع آسیب به رابطه، برای مشاوره خیانت اقدام کنید.

چه زمانی به مشاوره خیانت برای رابطه خود فکر کنید؟

مشاوره خیانت باید زمانی مورد توجه قرار گیرد که یک زوج با عواقب خیانت دست و پنجه نرم می کنند و در تلاش برای پیشرفت هستند. به ویژه هنگامی که اعتماد از بین رفته باشد، ارتباطات از بین رفته باشد، یا زمانی که احساسات حل نشده و ناامنی ها بر کیفیت رابطه تأثیر می گذارد، سودمند است.

جستجوی زودهنگام مشاوره خیانت می تواند از آسیب بیشتر به رابطه جلوگیری کند و شانس بهبود و آشتی موفق را افزایش دهد.

مرکز مشاوره ازدواج خیانت

بعد خیانت چه کنیم؟

بهبودی پس از یک رابطه عاشقانه می تواند یکی از چالش برانگیزترین زمان های ازدواج باشد. این چالش ممکن است با احساسات و عدم اطمینان همراه باشد. اما همانطور که همسران اعتماد را بازسازی می کنند، مسئولیت اعمال خود را بر عهده می گیرند، اختلافات را حل می کنند و می بخشند، این روند ممکن است عشق و محبت را عمیق تر و تقویت کند(منبع).

 

آیا پس از خیانت، امکان ادامه رابطه یا ازدواج وجود دارد؟

ما به شما این اطمینان را می دهیم که امکان بهبود رابطه وجود دارد، البته پس از آنکه امواج و هیجان های زیربنایی تشدید احساسات شروع به فروکش کردن نمود. به شما قول می دهم که این هیجان ها فرو خواهد نشست و حالتان بهتر می شود اما به خودتان کمی زمان بدهید تا با این امر کنار بیایید.

اگر هر دو طرف قادر به رویارویی با آنچه رخ داده هستید، پس جای هر احتمالاتی برای بهتر شدن رابطه وجود دارد؛ اگر رابطه نسبت به قبل فرق می کند. اما؛ نیازمند اندکی صبر و تحمل است زیرا این پروسه زمان بر است. فکر از دست دادن رابطه تان مانند زمان قبل از خیانت، شما را می آزارد. اما لازم است بدانید که مشکلات برای شخص خاطی نیز وجود دارد و به همان میزانی که شما تمایلی به احساس همدردی ندارید، همسرتان نیز ممکن است به خاطر رفتن شخص دیگری از زندگی با شما مأیوس باشد(منبع).

اگر همسرتان از قبل هوسرانی های بیرونی داشته است و تمام ضررهای ناشی از فرصت(های) گذشته دوباره فوراً برانگیخته شده اند.اگر او شما را در راستای این خواسته فریب داده و بر سرتان کلاه گذاشته؛ بنابراین لازم است در مورد ماندن یا نماندن با این شخص تأمل کنید.

این مراحل را برای ترویج بهبودی در نظر بگیرید:

 • بلافاصله تصمیم نگیرید قبل از انتخاب برای ادامه یا پایان دادن به ازدواج، زمانی را برای بهبودی و درک آنچه در پشت این رابطه وجود داشت اختصاص دهید.
 • پاسخگو باشید. اگر شما کسی بودید که تقلب کردید، مسئولیت اعمال خود را بپذیرید. به رابطه خاتمه دهید و تمام ارتباط خود را با فردی که با او رابطه نامشروع داشتید متوقف کنید. اگر این رابطه شامل یک همکار بود، تماس را فقط به تجارت محدود کنید. اگر این امکان پذیر نیست، به دنبال شغل دیگری باشید.
 • با مشاور ازدواج مشورت کنید. از یک درمانگر دارای مجوز که در زمینه زناشویی درمانی آموزش دیده و در مقابله با خیانت تجربه دارد کمک بگیرید. مشاوره ازدواج می تواند کمک کند تا رابطه را در چشم انداز قرار دهید، مسائلی را که ممکن است به این رابطه کمک کرده باشد را شناسایی کنید، راه های بازسازی و تقویت رابطه را آموزش دهید و به جلوگیری از طلاق کمک کنید – اگر هدف این باشد.
 • از چندین منبع کمک بگیرید. از دوستان بدون قضاوت و فهمیده یا اعضای خانواده کمک بگیرید. اگر در مشاوره ازدواج آموزش دیده باشند، رهبران معنوی نیز ممکن است مفید باشند. مطالعه در مورد موضوع می تواند مفید باشد. اما همه کتاب های خودیاری به یک اندازه مفید نیستند. از یک مشاور ازدواج یا حرفه ای دیگر برای خواندن توصیه ها بخواهید.
 • برای بازگرداندن اعتماد برنامه ریزی کنید که ممکن است به آشتی منجر شود. بر روی یک جدول زمانی و فرآیند توافق کنید. اگر خیانت کردید، گناه را بپذیرید و طلب بخشش کنید. اگر شریک زندگی تان خیانت کرد، در صورت توانایی، عفو کنید. با هم به دنبال تفاهم باشید.

بعد از خیانت چه کنیم؟

چه نوع درمانی برای خیانت بهتر است؟

درمان شناختی رفتاری (CBT) به طور فزاینده ای در مشاوره زوجین برای کمک به رفع تقلب در روابط استفاده می شود. CBT ممکن است به ویژه برای کمک به زوج ها در کشف دلایل روانشناختی زمینه ای یک رابطه موثر باشد. همچنین می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد اینکه چگونه هر دو شریک می‌توانند ارتباطات و اعتماد را بهبود بخشند و راه‌های سالم‌تری برای مقابله با حسادت و ناامنی ایجاد کنند، ارائه دهد.

CBT به زوج ها کمک می کند تا الگوهای رفتاری منفی را که ممکن است به خیانت کمک کند، از جمله اجتناب، حالت تدافعی و سرزنش، تشخیص دهند. با افزایش خودآگاهی، شرکا ممکن است بتوانند تأثیر رفتارشان بر رابطه را درک کنند و راهبردهای بهبود یافته ای برای مدیریت تعارض ایجاد کنند(منبع).

چگونه به کسی که فرازناشویی کرده کمک می کنید؟

 • این بحران اوست، نه شما. …
 • خودتان و روابطتان را پرورش دهید. …
 • آن را شخصی نکنید. …
 • مرزهای خود را ترسیم کنید. …
 • شما دوست او هستید، نه مشاور او. …
 • اعتراف کنید که او هنوز هم آدم خوبی است. …
 • احساسات او واقعی است. …
 • حواسمون به قضاوتمون باشه (منبع)
 • حتما از مشاوران مرکز مشاوره ستاره ایرانیان کمک بخواهید… نه از دوستان
 • نگذارید دیگران بفهمند زیرا راه برگشت برای او سخت تر می شود…

مرکز مشاوره خیانت ارائه دهنده بهترین خدمات مشاوره ای

آیا تمایل به ازدواج و تشکیل خانواده دارید؟ و میخواهید خانواده ای داشته باشید که دوام و پایداری مداوم داشته باشد؟ یکی از عواملی که موجب فروپاشی این نهاد میشود متاسفانه خیانت است. متاسفانه

این مسئله در جامعه امروز به وفور دیده میشود اما دلایل بروز این رفتار چیست؟ گاهی تلافی در خیانتی که همسرمان انجام داده، گاهی حس تنهایی و بی کسی و گاهی نیز سردی رابطه بین زن و مردو بسیاری از عوامل دیگر. اگر جزء این دسته افرادید میتوانید با مشاوره بعد از خیانت، مشاوره ازدواج خیانت و مرکز مشاوره ازدواج تماس حاصل کرده و مشکلات خود را با مشاوران ما مطرح کنید. میتوانید اطلاعاتی در رابطه با این که چگونه از این عمل پیشگیری و یا در صورت مواجهه با آن چگونه با آن برخورد کنید به دست بیاورید.

مرکز مشاوره ازدواج

در رابطه با این موضوع می توانید در سایت ازدواج مقاله های بیشتر را مطالعه کنید.

با چه کسانی باید ازدواج کرد

با چه کسانی باید ازدواج کرد؟ ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هر فرد است. انتخاب همسر مناسب، تأثیر زیادی بر سعادت و خوشبختی زندگی مشترک دارد. بنابراین، قبل از ازدواج، لازم است معیارهای انتخاب همسر را به دقت بررسی کنید و با توجه به این معیارها، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

با چه کسانی باید ازدواج کرد

۱٫ به باورها و ارزش های شما احترام می گذارند.

شخصی که با او ازدواج می کنید مجبور نیست در هر موضوعی با شما موافق باشد، اما با این وجود، شما باید برای اعتقادات و ارزش های اصلی یکدیگر احترام متقابل داشته باشید. به صحبت های او دقت کنید آیا ارزش ها و باورهای شما را درک می کند؟ آیا کنار او می توانید همان گونه که باور دارید رفتار کنید یا نگران هستید که باورهای شما را مسخره کند؟

۲٫ آن ها به رشد شخصی شما کمک می کنند.

فردی که با او ازدواج می کنید باید به شما کمک کند تا به نسخه بهتر و کامل تری از خود تبدیل شوید. این بدان معنا نیست که آنها باید با توهین شما را تحقیر کنند یا به شما بگویند که شما “به اندازه کافی خوب” نیستید. اما شریک زندگی شما باید شما را به چالش بکشد تا توانایی های کشف نشده خود را پیدا کنید و این جرعت را به شما بدهد که مسیرهای سخت را انتخاب کنید و خود را به چالش بکشید.

پیشنهاد مشاور: صحبتهای مهم قبل از ازدواج ✔️۱۱۱ سوال تضمینی

با چه کسانی باید ازدواج کرد

۳٫ به شما اعتماد دارند و شما به آن ها اعتماد دارید.

فردی که با او ازدواج می کنید نباید از طریق تلفن، پیام های خصوصی یا تاریخچه مرورگر شما جست و جو کند. اگر آنها نگران موضوع خاصی هستند، باید باهم صحبت کنید. نباید به هم مشکوک باشید و زوجین نباید رفتارهای مشکوک مانند پنهان کردن گوشی را نشان دهند.

۴٫ تمام شما را دوست دارد.

با چه کسانی باید ازدواج کرد ؟ شخصی که با او ازدواج می کنید باید عاشق تمام و کمال شما باشد. اگر آن ها نمی توانند شما را بپذیرند، یا تلاش می کنند  شما را به شخص دیگری تبدیل کنند، عاقلانه است که رابطه را تمام شده بدانید. هیچ کس نمی تواند دیگری را تغییر دهد. طلاق های زیادی تاکنون بر سر همین تغییر دادن بوده است پس اطمینان حاصل کنید که او را بدون هیچ تغییری دوست دارید و شما را هم بدون تغییر دوست دارد.

۵٫ باعث می‌شوند بخندید.

فردی که با او ازدواج می کنید باید باعث شود که شما احساس شادی و رضایت داشته باشید، نه اینکه غمگین و گرفتار باشید، مشکلات وجود دارد و ممکن است گاهی هردو غمگین باشید اما به طور کلی باید از کنار او بودن احساس شادی داشته باشید.

با چه کسانی باید ازدواج کرد

۶٫ زمان با هم بودن را در اولویت قرار می دهند.

فردی که با او ازدواج می کنید باید برای شما وقت بگذارد، زیرا حتی بهترین رابطه بدون مراقبت و توجه مناسب نمی تواند دوام بیاورد، ممکن است در هفته روز و ساعتی را به دوستان یا خانواده خود اختصاص دهد اما حتما به اندازه کافی و لازم نیست برای شما و رابطه زمان می گذارد.

۷٫ از شما قدردانی می کنند.

فردی که با او ازدواج می‌کنید باید زحمات شما را درک کند، ویژگی های مثبت اخلاقی، فیزیکی و هر چیزی ک در مورد شما دوست دارد را بگوید و درک کند که شما هم برای رابطه زحمت می کشید. اگر همسرتان یا نامزدتان این کار را نمی کند شما شروع کند و او را نیز با خود همراه سازید.

پیشنهاد مشاور: ۲۰۰ سوال که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید

۸٫ آنها مایل به سازش هستند.

با چه کسانی باید ازدواج کرد؟ فردی که با او ازدواج می کنید نباید یک فرد ضعیف النفس باشد. شریک زندگی شما باید مایل باشد که در مورد هر مشکلی با شما صحبت کند و مصالحه انجام دهد که ممکن است دقیقاً آن چیزی نباشد که هر یک از شما می خواهید، اما با این وجود برای هر دو شما منصفانه است.

۹٫ به مادر و پدر شما احترام می گذارند.

شخصی که با او ازدواج می کنید لازم نیست از گذراندن وقت با خانواده شما لذت ببرد، اما آنها باید برای انجام این کار احترام کافی داشته باشند. بدون شکایت در طول تعطیلات و مناسبت های خاص که برای شما مهم است باید با خانواده شما وقت بگذرانند.

با چه کسانی باید ازدواج کرد

۱۰٫ اعتماد شما را برمی انگیزند.

فردی که با او ازدواج می کنید باید فردی باشد که شما آنقدر به او اعتماد دارید که احساس کنید می توانید هر چیزی را به او بگویید. اگر احساس می کنید که باید چیزهایی را در مورد گذشته یا شخصیت خود پنهان کنید، این می تواند نشانه این باشد که با فرد اشتباهی قرار می گذارید. ( نیازی نیست گذشته را بازگو کنید اما نباید نگران گذشته باشید یا نتوانید به او اعتماد کنید)

۱۱٫ می توانند کاستی های خود را بپذیرند.

لازم نیست فردی که با او ازدواج می کنید کامل باشد، اما باید آنقدر صادق باشد که وقتی اشتباه می کند به آن اعتراف کند و آن ها را بدون دعوا و درگیری بپذیرد. اشتباه تا زمانی که با عذرخواهی صادقانه و توضیح صادقانه همراه باشد، اشکالی ندارد. اما اگر شریک زندگی‌تان از همه درگیری‌ها اجتناب می‌کند، همه کاستی‌ها را انکار می‌کند و مایل به عذرخواهی نیست، باید فکری به حال رابطه خود کنید.

پیشنهاد مشاور: نامزدی بهترین زمان برای عشق

۱۲٫ از بودن کنار او لذت میبرید

آیا فیلم مورد علاقه ای دارید که از دیدن آن خسته نشوید؟ بودن کنار همسرتان باید به همین شکل باشد، بودن کنار هم نباید برای شما تکراری و خسته کننده شود.

۱۳٫ صحبت در مورد آینده

کسی که با او ازدواج می کنید لازم نیست دقیقاً همان مسیر زندگی شما را طی کند، اما مسیرهای شما باید در مکان های کافی به هم نزدیک شوند تا هر دو با هم به مقصد نهایی خود برسید. به عبارت دیگر: اگر شریک زندگی شما می خواهد به خارج از کشور سفر کند، اما شما آنقدر می ترسید که حتی وارد هواپیما نشوید، ممکن است مشکل داشته باشید. پس باید اهداف شما در یک مسیر باشد.

با چه کسانی باید ازدواج کرد

۱۴٫ فداکاری

فردی که با او ازدواج می کنید باید به اندازه کافی فداکار باشد تا شما را با یک عمل کوچک مهربانانه گهگاهی غافلگیر کند، بدون اینکه انتظار داشته باشید  که هدیه ای دریافت کنید. هیچ چیز آزاردهنده تر از افرادی نیست که باید برای هدیه دادن برنامه ریزی و اتفاق خاصی در ذهن داشته باشند. توجه کنید که همیشه هدیه مادی نیست یک تعریف ناگهانی، دعوت به بیرون رفتن، پیامک های ناگهانی عاشقانه همه نمونه ای از این فداکاری ها هستند.

۱۵٫ آنها می توانند در لحظه حال زندگی کنند.

فردی که با او ازدواج می کنید باید بتواند از یک شام عاشقانه یا ماشین سواری هم لذت ببرد بدون اینکه مجبور باشد هر چند ثانیه یکبار به گوشی خود نگاه جگند. آیا واقعاً می خواهید بقیه عمر خود را با شخصی بگذرانید که نمی تواند قدردان عمل ساده نگاه کردن به چشمان شما، غمگین شدن در حضور شما و لذت بردن از سکوت باشد؟

پیشنهاد مشاور: ازدواج فامیلی انتخابی پر اشتباه

۱۶٫ در برابر تغییر مقاوم نیستند.

فردی که با او ازدواج می کنید نباید در برابر تغییرات مقاومت کند. گاهی اوقات زندگی درهای باز فرصتی را در اختیار ما قرار می دهد که می تواند به شغلی جدید، خانه ای جدید ختم شود. برخی آنقدر از تغییر می ترسد که حتی در مورد آن بحث نمی کند. زندگی با این افراد سخت است زیرا نمی توان وارد چالش های جدید و مرحله های سخت زندگی شد.

۱۷٫ مسئولیت شخصی را درک می کند.

فردی که با او ازدواج می کنید باید خود را مانند یک بزرگسال مسئول رفتار کند، نه یک نوجوان بی پروا. در حالی که زندگی باید سرگرم کننده باشد، اما این بدین معنی نیست که مسئولیت ها باید نادیده گرفته شود. اگر شریک زندگی شما گرفتار بدهی است، یا بیکار است و به نظر می رسد اهمیتی نمی دهد باید به رابطه خود دوباره فکر کنید.

با چه کسانی باید ازدواج کرد

۱۸٫ یک دوستی قوی وجود دارد که پایه و اساس این رابطه است

واقعیت هر رابطه طولانی مدت این است که عشق به مرور کاهش می یابد، میل جنسی می آید و می رود و ممکن است دل شما برای رابطه ای که داشتید تنگ شود. بنابراین بهتر است زمانی که این اتفاقات رخ می دهد، فردی را داشته باشید که بتوانید از راه های دیگر روی او حساب کنید. شما باید با کسی ازدواج کنید که نه تنها یک شریک عاشقانه ایده آل برای شما باشد، بلکه دوست شما نیز باشد.

ازدواج صحیح

ازدواج صحیح، ازدواجی است که بر اساس اصول و ارزش‌های اسلامی و انسانی شکل گرفته باشد. در این نوع ازدواج، زن و مرد با آگاهی و اختیار کامل و با رضایت قلبی یکدیگر را برای زندگی مشترک انتخاب می‌کنند.

ویژگی‌های ازدواج صحیح

ازدواج صحیح دارای ویژگی‌های زیر است:

 • پایبندی به اصول و ارزش‌های اسلامی و انسانی
  انتخاب آگاهانه و اختیاری
 • رضایت قلبی
 • مطابقت با نیازهای روحی و جسمی زن و مرد
 • تعادل در حقوق و مسئولیت‌ها

پیشنهاد مشاور: ازدواج سفید به سفیدی برف یا به سیاهی شب؟ مفاید و معایب

اهمیت ازدواج صحیح

ازدواج صحیح دارای اهمیت زیادی در زندگی زن و مرد است. این نوع ازدواج می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد خانواده‌ای سالم و پایدار باشد. خانواده‌ای که در آن زن و مرد با عشق و محبت و احترام متقابل در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، می‌تواند محیطی امن و آرام برای رشد و تعالی فرزندان فراهم کند.

عوامل موثر در ازدواج صحیح

عوامل مختلفی در شکل‌گیری ازدواج صحیح موثر هستند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • آموزش و آگاهی
 • رشد و بلوغ فکری و عاطفی
 • ارزش‌های خانوادگی
 • فرهنگ و جامعه
صحبتهای مهم قبل از ازدواج

صحبتهای مهم قبل از ازدواج ✔️۱۱۱ سوال تضمینی

صحبتهای مهم قبل از ازدواج می تواند به زوج ها کمک کند تا اطمینان حاصل کنند که برای زندگی مشترک آماده هستند. این گفتگوها می تواند در مورد موضوعاتی مانند انتظارات، ارزش ها، اهداف و ترجیحات باشد.

صحبتهای مهم قبل از ازدواج

در اینجا چند موضوع مهم برای صحبتهای مهم قبل از ازدواج وجود دارد:

 • ارزش ها و اعتقادات: ارزش ها و اعتقادات شما اساس زندگی شما را تشکیل می دهد. مهم است که مطمئن شوید که شما و همسرتان در مورد مسائل مهمی مانند دین، سیاست، اخلاق و خانواده در یک صفحه هستید.
 • انتظارات: انتظارات شما از ازدواج چیست؟ آیا می خواهید بچه دار شوید؟ آیا می خواهید در خانه کار کنید یا بیرون از خانه کار کنید؟ آیا می خواهید در شهر یا روستا زندگی کنید؟ صحبت در مورد انتظارات شما می تواند به شما کمک کند تا از ناامیدی در آینده جلوگیری کنید.

صحبتهای مهم قبل از ازدواج

 • مسائل مالی: مسائل مالی یکی از دلایل اصلی طلاق است. مهم است که در مورد مسائل مالی خود با همسرتان صحبت کنید. آیا شما و همسرتان با هم پول پس انداز می کنید؟ آیا شما یک حساب مشترک دارید؟ آیا شما از یک بودجه استفاده می کنید؟

پیشنهاد مشاور: چگونه به آشنایی اینترنتی برای ازدواج اعتماد کنیم؟

 • مسائل سلامتی: سلامتی شما و همسرتان بر زندگی شما تأثیر می گذارد. مهم است که در مورد سابقه سلامتی خود با همسرتان صحبت کنید. آیا شما یا همسرتان بیماری های خاصی دارید؟ آیا شما نیاز به مراقبت های ویژه دارید؟
 • مسائل خانواده: خانواده شما یک بخش مهم از زندگی شما است. مهم است که در مورد خانواده خود با همسرتان صحبت کنید. آیا شما با خانواده خود نزدیک هستید؟ آیا شما انتظار دارید که خانواده شما در زندگی شما دخیل باشد؟

۶ سوال مهم که قبل از ازدواج باید بپرسید

ازدواج یک تصمیم مهم در زندگی هر فرد است. برای اینکه ازدواج موفقی داشته باشید، لازم است که قبل از ازدواج، طرف مقابل خود را به خوبی بشناسید و صحبتهای مهم قبل از ازدواج را مطرح کنید و مطمئن شوید که با هم سازگار هستید. در اینجا ۶ سوال مهم که قبل از ازدواج باید بپرسید آورده شده است:

۱٫برنامه‌ریزی برای آینده: یکی از مهم‌ترین سوالاتی که قبل از ازدواج باید بپرسید، این است که طرف مقابل شما چه برنامه‌ای برای آینده دارد. این سوال شامل برنامه‌های کاری، تحصیلی، مالی و خانوادگی می‌شود. مهم است که مطمئن شوید که برنامه‌های شما با هم سازگار است و می‌توانید در کنار هم به اهداف مشترک خود برسید. سوالاتی که می‌توانید در این زمینه بپرسید:

 • برنامه‌هایتان برای آینده شغلی و تحصیلی چیست؟
 • چه اهداف مالی دارید؟
 • چند فرزند می‌خواهید داشته باشید؟
 • چقدر به خانواده‌تان اهمیت می‌دهید؟

با چه کسانی ازدواج نکنیم دکتر انوشه

۲٫ مسائل مالی: مسائل مالی یکی از مهم‌ترین چالش‌های زندگی مشترک است. بنابراین، مهم است که قبل از ازدواج، در مورد مسائل مالی با طرف مقابل خود صحبت کنید. این سوالات شامل درآمد، هزینه‌ها، پس‌انداز و بدهی‌ها می‌شود. مهم است که مطمئن شوید که دیدگاه‌های شما در مورد مسائل مالی با هم سازگار است و می‌توانید به توافقی برسید که برای هر دوی شما عادلانه باشد. سوالاتی که می‌توانید در این زمینه بپرسید:

 • درآمد ماهیانه‌تان چقدر است؟
 • هزینه‌های زندگی‌تان چقدر است؟
 • چقدر پس‌انداز می‌کنید؟
 • آیا بدهی دارید؟

پیشنهاد مشاور: ۲۰۰ سوال که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید

صحبتهای مهم قبل از ازدواج

۳٫ عقاید و ارزش‌ها: عقاید و ارزش‌ها بخش مهمی از شخصیت هر فرد هستند. بنابراین، مهم است که قبل از ازدواج، در مورد عقاید و ارزش‌های خود با طرف مقابل خود صحبت کنید. این سوالات شامل مذهب، سیاست، اخلاق و سبک زندگی می‌شود. مهم است که مطمئن شوید که با هم در مورد مسائل مهم توافق دارید. سوالاتی که می‌توانید در این زمینه بپرسید:

 • مذهب شما چیست؟
 • دیدگاه‌های سیاسی‌تان چیست؟
 • چه چیزی برای شما در زندگی مهم است؟
 • چه چیزی را در یک شریک زندگی می‌پسندید؟

۴٫ رابطه با خانواده: رابطه با خانواده یکی دیگر از موضوعات مهمی است که باید قبل از ازدواج در مورد آن صحبت کنید. مهم است که بدانید که طرف مقابل شما چقدر به خانواده‌اش اهمیت می‌دهد و چگونه با آنها ارتباط برقرار می‌کند. همچنین، مهم است که مطمئن شوید که دیدگاه‌های شما در مورد رابطه با خانواده با هم سازگار است. سوالاتی که می‌توانید در این زمینه بپرسید:

 • چقدر به خانواده‌تان اهمیت می‌دهید؟
 • با خانواده‌تان چقدر ارتباط دارید؟
 • نظر خانواده‌تان در مورد ازدواج با من چیست؟

۵٫ مدیریت اختلافات: اختلافات بخشی طبیعی از هر رابطه هستند. بنابراین، مهم است که قبل از ازدواج، در مورد نحوه مدیریت اختلافات با طرف مقابل خود صحبت کنید. مهم است که مطمئن شوید که هر دوی شما مهارت‌های لازم برای حل اختلافات را دارید. سوالاتی که می‌توانید در این زمینه بپرسید:

 • چگونه اختلافات خود را حل می‌کنید؟
 • آیا می‌توانید در مورد مسائل مهم به توافق برسید؟
 • آیا می‌توانید از نظرات یکدیگر احترام بگذارید؟

پیشنهاد مشاور: سوالات مشاوره قبل از ازدواج

صحبتهای مهم قبل از ازدواج

۶٫ سلامت جسمی و روانی: سلامت جسمی و روانی هر دو برای داشتن یک زندگی مشترک سالم مهم هستند. بنابراین، مهم است که قبل از ازدواج، در مورد سلامت جسمی و روانی طرف مقابل خود اطلاعات کسب کنید. این سوالات شامل سابقه بیماری‌ها، داروهای مصرفی و سلامت روان می‌شود.

سوالاتی که می‌توانید در این زمینه بپرسید:

 • آیا سابقه بیماری خاصی دارید؟
 • آیا داروی خاصی مصرف می‌کنید؟
 • آیا مشکل روانی خاصی دارید؟

سوالات مهم قبل از ازدواج از دختر

سوالات مهم قبل از ازدواج از دختر می تواند در دسته های زیر قرار بگیرد:

سوالات کلی

 • هدف شما از ازدواج چیست؟
 • آیا قبلاً ازدواج کرده اید؟ اگر بله، چرا به جدایی منجر شد؟
 • نظر خانواده شما در مورد ازدواج چیست؟
 • آیا برای شما مهم است که همسرتان از نظر مذهبی با شما همسو باشد؟
 • آیا برای شما مهم است که همسرتان از نظر فرهنگی با شما همسو باشد؟

سوالات مربوط به سبک زندگی

 • چه نوع تفریحاتی را دوست دارید؟
 • چه نوع غذاهایی را دوست دارید؟
 • چه نوع لباس هایی را دوست دارید؟
 • چه نوع سرگرمی هایی را دوست دارید؟
 • چه نوع کتاب هایی را دوست دارید؟
 • چه نوع فیلم هایی را دوست دارید؟
 • چه نوع موسیقی هایی را دوست دارید؟

پیشنهاد مشاور: مشاوره ازدواج با زن مطلقه: مزایا، معایب و چالش ها

صحبتهای مهم قبل از ازدواج

سوالات مربوط به ارزش ها و اعتقادات

 • چه چیزی برای شما در زندگی مهم است؟
 • چه چیزی برای شما در یک رابطه مهم است؟
 • آیا برای شما مهم است که همسرتان موفق باشد؟
 • آیا برای شما مهم است که همسرتان مستقل باشد؟
 • آیا برای شما مهم است که همسرتان وفادار باشد؟

سوالات مربوط به فرزندان

 • آیا می خواهید فرزند داشته باشید؟
 • اگر می خواهید فرزند داشته باشید، چند فرزند می خواهید؟
 • چگونه فرزندان خود را تربیت خواهید کرد؟

سوالات مربوط به امور مالی

 • وضعیت مالی شما چگونه است؟
 • آیا بدهی دارید؟
 • آیا پس انداز دارید؟
 • چگونه با امور مالی خود کنار می آیید؟

سوالات مربوط به آینده

 • چه اهدافی برای زندگی خود دارید؟
 • چه اهدافی برای زندگی مشترک خود دارید؟
 • چگونه می خواهید زندگی خود را بگذرانید؟

البته این سوالات تنها بخشی از سوالاتی هستند که می توان قبل از ازدواج از دختر پرسید. مهم ترین سوالات آنهایی هستند که به شما کمک می کنند تا دید بهتری نسبت به شخصیت، ارزش ها و اهداف همسر آینده خود پیدا کنید.

صحبتهای مهم قبل از ازدواج

در اینجا چند نکته برای پرسیدن سوالات قبل از ازدواج آورده شده است:

 • سوالات خود را به گونه ای بپرسید که پاسخ های روشن و مستقیمی به شما بدهند.
 • از سوالات باز استفاده کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 • به پاسخ های همسر آینده خود گوش دهید و از آنها سؤال کنید تا مطمئن شوید که آنها را به درستی درک کرده اید.
 • از سوالات بحث برانگیز یا حساس خودداری کنید، مگر اینکه احساس کنید که برای رابطه شما مهم هستند.

پرسیدن سوالات قبل از ازدواج می تواند به شما کمک کند تا تصمیم آگاهانه تری در مورد ازدواج بگیرید.

صحبت های دوران آشنایی

صحبت های دوران آشنایی، صحبت هایی هستند که دو نفر در دوران آشنایی با یکدیگر دارند تا یکدیگر را بهتر بشناسند. این صحبت ها می تواند در مورد موضوعات مختلفی باشد، از جمله:

 • اطلاعات شخصی: نام، سن، محل زندگی، تحصیلات، شغل، خانواده، دوستان، و…
 • علایق و سرگرمی ها: کتاب، فیلم، موسیقی، ورزش، سفر، و…
 • عقاید و باورها: مذهب، سیاست، فلسفه، و…
 • اهداف و آرزوها: در زندگی، شغل، خانواده، و…

هدف از صحبت های دوران آشنایی، شناخت بهتر یکدیگر و کسب اطلاعات لازم برای تصمیم گیری در مورد ادامه رابطه است. بنابراین، این صحبت ها باید صادقانه، صریح، و بدون خودسانسوری باشند.

در دوران آشنایی، علاوه بر صحبت های مستقیم، می توانید از روش های غیرمستقیم نیز برای شناخت بهتر یکدیگر استفاده کنید. برای مثال، می توانید به رفتارهای یکدیگر در موقعیت های مختلف توجه کنید، یا با دوستان و خانواده یکدیگر صحبت کنید.

پیشنهاد مشاور: ازدواج با زنان مطلقه ✔️ تضمین یک زندگی موفق

در اینجا چند نکته برای داشتن صحبت های موثر در دوران آشنایی آورده شده است:

 • شنونده خوبی باشید: به حرف های طرف مقابل با دقت گوش دهید و سعی کنید منظور او را درک کنید.
 • صادق باشید: در مورد خودتان و احساسات خود صادق باشید.
 • صریح باشید: از عبارات مبهم و دوپهلو استفاده نکنید.
 • به احترام طرف مقابل احترام بگذارید: حتی اگر با نظرات او مخالف هستید، با او با احترام رفتار کنید.

صحبتهای مهم قبل از ازدواج می تواند نقش مهمی در موفقیت یا شکست یک رابطه داشته باشد. بنابراین، با دقت و توجه به این صحبت ها می توانید تصمیم درستی در مورد ادامه رابطه بگیرید.

94 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. امیر علی
  امیر علی گفته:

  سلام من یکو دوست دارم خودشونم دوسم داره من یه تجربه قبلا داشتم طرف ولم کرد رفت با یکی دیگه الانم میخوام اینطوری نشه برا همین به یسری چیزا گیر میدم چرا اینستگرام داری بجوری شک دارم کلا شک افتاده تو زندگیم با اینکه میدونم دختر خوبیه

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام وقتی در شرایطی قرار می گیرید که ضربه عاطفی رو خوردید باید قبل از ورود به رابطه بعدی یک سری مسائل رو برای خودتون حل کنید اینکه چه می خواهید .ملاک هاتون چبه چه رفتارهایی برای شما دال بر بی اعتمادی است و طرف مقابل چه ویژگی های مهمی را باید داشته باشد .همه این ها موارد مهمی هستند ضمن اینکه لهتر است حتما با روانشناس صحبتی داشته باشید تا تردیدهای شما کاهش یابد .و با رفتارهای مختلف باعث ازار طرف مقابل نباشید .موفق باشید

   پاسخ
   • امیر علی
    امیر علی گفته:

    سلام‌ممنون میدونید یجوری شدم میگم اگه الان بهشون نگم اینکار کن اینکار نکن بزارم کار خودشا انجام بده بعد که ازدواج کردیم به مشگل بخوریم

 2. مجتبی
  مجتبی گفته:

  دارم از کسی خیلی دوسش دارم جدا میشم ،حالم خیلی بده چن وقت پیش بهش گفتم گروه داریتو تلگرام گفت نه گفتم قسم بخور گفت ب مرگ پدرو مادرم گفتم بجز من با کسی احساس میکنم هستی گفت خداکمرمو بشکنه اگر من باکسی هستم بجز تو،یهو فهمیدم تو یه گروهه ک با پسراش چت میکنه از اول رابطمون تا الان ک ی سال و خورده ایه،بعد بهش گفتم کدتلگرامتو بهم بده نداد ،بهانه میاوردو میپیچوند ،منم خلاصه ش کردم گفتم کدتو میدی یا نه گفت نه ،گفتم بای،اما یه چیزایی داره ک نشون میده عاشقانه دوسم داره ،الان نمیدونم باید چکار کنم ،سه بارم اون اوایل رفتم خواستگاریش ندادنش،تصمیم گرفتیم دوست باشیم تا ب وقتش،الانم ک اینجورداستانا برام پیش اومده ،دلم خوب گواهی نمیده عقلمم همینطور،کسی راهی داره؟ ی عزیزی میگف ترکش نکن بگیرش زبان ،اخه چقد بگیرمش زبان ؟؟؟؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   وقتی کسی به شما علاقه نداشته باشه هر کاری کنید بلاخره روزی از دست شما رها خواهد شد
   بهتره راهتون رو جدا کنید و فرصتهای خودتون بخاطر یک رابطه واهی از بین نبرید …. اگر شما این رابطه رو کات کنید مسلما اگر علاقه ای باشه طرف شما برمیگرده

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *