شخصیت هر فرد می تواند متأثر از عوامل مختلفی باشد. این عوامل محیطی و یا رفتاری بوده و نقش به سزایی در شکل گیری شخصیت هر نفر دارد اما به طور کلی اولین نهادی که به یک فرد در جامعه شخصیت داده و به او طرز و نحوه برخورد با دیگران را آموزش می دهد، خانواده می باشد. سپس فرد وارد جامعه شده و بنا به آنچه که وی در خانواده یاد گرفته است و همچنین با مواردی که خود در جامعه تجربه می کند شخصیت خودش را تکمیل کرده و به آن سر و شکل می دهد. حس مسئولیت پذیری، رفتار هی اجتماعی، نوع مدیریت مشکلات و انجام وظایف و همچنین نگرانی و دغدغه و سلایق و افکار های هر فردی بسته به نوع شخصیت وی متفاوت بوده و می تواند جنبه های مثبت و یا منفی داشته باشد.

حاب از کجا بدانیم که ما چه شخصیتی داریم و یا برای بهبود آن و شخصیت شناسی چه کارهایی را باید انجام بدهیم؟!

مشاوران ما در مرکز مشاوره ازدواج و همچنین متخصصان کانون مشاورین ایران، با سالها تحقیق به یک الگویی از روانشناسی شخصیت رسیده اند که بر طبق آن می توان مشخص کرد که هر فرد چه شخصیت و ویژگی هایی داشته و برای بهبود آن چه کارهایی را باید انجام داد. این دستورالعمل در غالب تستی با نام تست شخصیت شناسی طراحی شده و مشخص می کند که هر فرد چه شخصیتی در جامعه داشته و چه انتظاراتی را برآورده می کند.

تست شخصیت با جدید ترین متد و روش توسط این مرکز انجام میشود و هر فردی با انجام تست شخصیت شناسی و تست شخصیت می تواند به راز های درونی خود پی برده و به پرورش ویژگی های خوب در خود و همچنین ترک عادات بد امیدوار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج رجوع کنید

 مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

مرکز مشاوره ازدواج

روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین با برترین امکانات روز دنیا در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان امکان پذیری است.

روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب

روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین با برترین امکانات روز دنیا در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان امکان پذیری است.

روانشناس خوب در تهران

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان برترین خدمات مشاوره و روانشناسی روز دنیا را قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد به همین دلیل برگزیده مراجع محوری را به خود اختصاص داده است.

خدمات روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با سه شعبه خدمات زیر را با قیمت مناسب و کیفیت تخصصی ارائه می دهد

 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی
 • درمان قطعی بی خوابی، اضطراب و استرس
 • افزایش یادگیری کودک و افزایش نمره و موفقیت
 • تربیت کودک
 • نوروفیدبک
 • درمان مشکلات فردی و مهارت های ارتباطی

روانشناس خوب بودن همیشه کار آسانی نیست ، زیرا این حرفه می تواند استرس زا و طاقت فرسا باشد.

برخورد با افراد دیگر و مشکلات آنها، گاهی جدی، و کمک به آنها برای مدیریت صحیح احساساتشان می تواند خسته کننده باشد. در میان متخصصان روانشناسی مشخص است که به ویژه کسانی که به روان درمانی اختصاص دارند، اولین کسانی که باید در جلسات درمانی شرکت کنند، خود درمانگران هستند. این می تواند به آنها کمک کند تا هنگام درمان بیماران خود عینی تر باشند.

اصول روانشناس خوب بودن

بسیاری از اوقات، تفاوت بین روانشناس خوب یا روانشناس بد بودن در نگرش است، در پیروی از یک سری اصول یا عادات که باعث بهبود کار حرفه ای خوب می شود. درمان روان‌شناختی، گاهی اوقات ممکن است کارساز نباشد ، اما روان‌شناسان باید مانع از آن شوند که اعمال بد دلیلی بر عدم بهره‌مندی بیمار از کمک‌های درمانی باشد.

اما، اصولی که یک متخصص روانشناسی خوب باید از آن استفاده کند چیست؟ یک روانشناس یا درمانگر خوب چگونه باید باشد؟ در زیر آنها را برای شما توضیح می دهیم.

۱٫ هرگز یک بیمار را قضاوت نکنید

یک روانشناس در طول زندگی حرفه ای خود ممکن است با بیمارانی روبرو شود که از بسیاری جهات با او متفاوت فکر می کنند . علاوه بر این، برخی از تجربیاتی که بیماران آشکار می کنند ممکن است برای بسیاری از افراد دشوار باشد. اما روانشناس یا درمانگر باید شرایط را درک کند و علیرغم اینکه رفتار یا تفکر بیمار را به اشتراک نمی گذارد، هرگز نباید نظر خود را تحمیل کند.

روانشناس متخصصی است که آموزش دیده است تا ابزارهای لازم را برای بهبود سلامت روانی بیمار در اختیار او قرار دهد. بنابراین یک روانشناس خوب نه بیمارانش را قضاوت می کند و نه انتقاد می کند .

۲٫ در دسترس باشید |روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب

بیماران معمولاً افرادی هستند که به دلایل مختلف نیاز به کمک حرفه ای دارند، اما عموماً در وضعیت ناراحتی روانی و عاطفی قرار دارند. یک روانشناس خوب به مشتریان خود اجازه می دهد تا در جلسات خود احساس راحتی کنند و در دسترس باشد. این به بیمار کمک می کند تا باز شود و برای غلبه بر ترس خود احساس آمادگی کند.

۳٫ فعالانه گوش دهید

درمانگر باید به بیماران خود توجه کامل داشته باشد، بنابراین نه تنها باید آنچه را که می گوید بشنود، بلکه باید کاملاً به او گوش دهد. این بدان معنی است که شما باید فعالانه گوش دهید ، یعنی با تمام حواس پنجگانه به آنچه بیمار می گوید توجه کنید.

علاوه بر این، روانشناس نباید مدام بیمار خود را در طول جلسه قطع کند ، زیرا برای حفظ ارتباط درمانگر و بیمار مثبت نیست. از این نظر، ضروری است که روانشناس در جلسات خود ارتباط عالی برقرار کند.

۴٫ خودآگاه و مخلص باشید | روانشناس خوب با قیمت مناسب

رابطه درمانی همیشه آسان نیست ، زیرا روانشناسان انسان هایی هستند با احساسات و افکار خود.

اما روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب خودآگاه است و می داند که چه زمانی از عینی بودن و مبتنی بر تعصبات در هنگام کمک به بیمارانش دست می کشد. علاوه بر این، روانشناسان خوب هم با بیمار و هم با خودشان صادق هستند که به آنها امکان می دهد بیمار را در مسیر بهبودی راهنمایی کنند.

۵٫ در تمرین مستمر بودن

یک روانشناس خوب دائماً در حال آموزش است ، زیرا باید بتواند بیماران خود را به بهترین شکل ممکن درک کند و از آنها مراقبت کند. جامعه ما دائماً در حال تغییر است و پیشرفت‌های فناوری در حال تغییر روش تعامل ما با محیط است.

برای درک واقعیت فعلی لازم است که درمانگر دانش خود را به طور مداوم به روز کند. آموزش برای ادامه پیشرفت و ادامه رشد در سطح حرفه ای ضروری است.

۶٫ اخلاق مدار باشید

روانشناس علاوه بر داشتن دانش نظری و عملی برای رشد صحیح حرفه خود، باید از امکانات و محدودیت های خود و اصول اخلاقی حاکم بر انجام حرفه خود آگاه باشد. یک کد اخلاقی وجود دارد که همه متخصصان بهداشت روان باید به شدت از آن پیروی کنند و خدمات حرفه ای و با کیفیت را تضمین می کند.

مسئولیت اجتماعی روانشناس او را ملزم به احترام به کرامت بیماران خود و حفظ و حمایت از حقوق اساسی بشر می کند. از جمله برخی از تعهدات اخلاقی روانشناس می توان به این موارد اشاره کرد: استفاده از دانش آنها برای ارتقای رفاه انسان یا حفظ رازداری حرفه ای.

۷٫ ارتباط موثر برقرار کنید

از آنجایی که روانشناسان با افراد سروکار دارند، لازم است آنها بر برخی مهارت های بین فردی و مهارت های ارتباطی مسلط شوند.

از آنجایی که یکی از دلایلی که باعث می شود یک رابطه حرفه ای خوب بین درمانگر و بیمار وجود داشته باشد، ارتباط و تفاهم خوب بین آنهاست، ضروری است که متخصص یک سری منابع ارتباطی داشته باشد که پیام خود را به وضوح به بیمار ارسال کند.

۸٫ صبور باشید

یکی از ویژگی هایی که درمانگر باید داشته باشد صبر است . در طول جلسات درمانی ممکن است فراز و نشیب هایی از سوی بیمار وجود داشته باشد، چیزی که می تواند روانشناس را نیز تحت تاثیر قرار دهد، زیرا او روش کار خود را زیر سوال می برد.

رابطه روانشناس و بیمار همیشه بت نیست و در بسیاری از مواقع روانشناس باید بردبار و صبور باشد و بتواند این صبر را منتقل کند تا بیمار بداند بالا و پایین ها طبیعی است.

۹٫ همدل باشید |روانشناس در تهران با قیمت مناسب

اما درمانگر نه تنها باید در مقابل فرد مقابلش صبور باشد، بلکه برای انجام موفقیت آمیز وظایف حرفه ای خود باید همدل باشد.

این بدان معناست که شما باید بتوانید خود را به جای دیگری قرار دهید تا آنچه را که احساس می کنید احساس کنید و فکر کنید که چگونه فکر می کنید . به این ترتیب شما قادر خواهید بود بزرگی مشکلی را که شخص با آن مواجه است درک کرده و به شما کمک کند. اگر روان‌شناس نتواند همدلی کند، می‌تواند مشکلی را که بیمار تجربه می‌کند به حداقل برساند، که می‌تواند او را به استفاده از ابزارهای نامناسب سوق دهد.

۱۰٫ در صورت لزوم مراجعه کنید | روانشناس با قیمت مناسب

روانشناس باید درک کند که نه می تواند در تمام دلایل مشاوره به بیمار کمک کند و نه در حل همه مشکلات متخصص است. یکی از اصول روانشناس خوب بودن، دانستن نحوه مراجعه در مواقع ضروری است.

بنابراین، روانشناس باید بیمار را به متخصص دیگری ارجاع دهد تا او بتواند از کمک های ارائه شده توسط یک متخصص دیگر بهره مند شود. اگر این کار را نکنید، مرتکب یک قصور حرفه ای شده اید.

آیا می خواهید تئوری و عملی روان درمانی را یاد بگیرید؟

اگر علاقه مند به تخصص در زمینه روان درمانی هستید، کارشناسی ارشد روان درمانی یکپارچه ارائه شده توسط موسسه منسالوس ، که می تواند به صورت آنلاین یا حضوری انجام شود، برای شما مناسب است.

این استاد شامل یک سال تحصیلی، با دو جلسه در هفته است و بسته به ترجیحات دانش آموز، هم به صورت آنلاین و هم حضوری یا به صورت ترکیبی ارائه می شود.

این یک مدرک دانشگاهی از دانشگاه نبریجا مادرید است که به ویژه روانشناسانی است که می خواهند در تمرین بالینی روان درمانی با موقعیت نظری یکپارچه تخصص داشته باشند، که با آن هر دانشجو ابزارهای حرفه ای اصلی در زمینه مذکور را در تمرین روزانه خود ادغام می کند.

با یک تیم آموزشی تخصصی، به لطف یک برنامه کامل و آموزشی، که در آن مطالب نظری و عملی ادغام شده است، هر آنچه را که در زمینه روان درمانی یکپارچه نیاز دارید، خواهید آموخت.

روانشناس و دختر در درمان دوقطبی با هیپنوتیزم

درمان اختلال دوقطبی با هیپنوتیزم

همه نکات تخصصی درباره درمان اختلال دوقطبی با هیپنوتیزم قرار داده شده است. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان شعبه شرق تهران به درمان اسکیزوفرنی و کنترل دوقطبی با هیپنوتیزم می پردازد.

آیا تغییرات زیادی در خلق و خوی خود دارید؟

آیا یک روز احساس خوبی دارید و روز دیگر افسرده هستید؟

آیا داشتن یک زندگی عادی برای شما سخت است؟

به خواندن ادامه دهید. راه حل ممکن است بسیار نزدیک باشد. با کمک ما می توانید فردی باشید که می خواهید.

اختلال دوقطبی چیست؟

اختلال دوقطبی به عنوان بیماری شیدایی- افسردگی نیز شناخته می شود.

این وضعیتی است که در آن فرد دوره های شیدایی را با دوره های دیگر افسردگی ترکیب می کند.

انواع اختلال دوقطبی

ما ۳ نوع مختلف پیدا می کنیم:

 1. اختلال دوقطبی نوع ۱٫ افرادی که حداقل یک دوره کامل شیدایی همراه با حملات افسردگی شدید داشته اند.
 2. اختلال دوقطبی نوع ۲٫ آنها هرگز یک دوره شیدایی کامل نداشته اند، اما دوره های پر انرژی و تکانشگری همراه با دوره های افسردگی را پشت سر گذاشته اند.
 3. سیکلوتیمیا خفیف ترین نوع آن است. نوسانات خلقی آنچنان مکرر و شدید نیستند.

علل اختلال دوقطبی

اکثر کارشناسان و مطالعات بر این باورند که بیماری های روانی به یک دلیل ایجاد نمی شوند، بلکه به دلایل متعددی ایجاد می شوند. در مورد اختلال دوقطبی، این عوامل ممکن است دخیل باشند:

 • عوامل ژنتیکی  در خانواده هایی که سابقه اختلال دوقطبی دارند، اقوام مستقیم (والدین، فرزندان…) بیشتر از کسانی که پرونده نزدیک ندارند، مشکل دارند.
 • رویدادهای دراماتیک مرگ در خانواده، از دست دادن شغل یا سوء استفاده جنسی. یک موقعیت استرس زا می تواند باعث بروز این اختلال شود.
 • عدم تعادل در مغز. مواد بیوشیمیایی که مسئول کنترل عملکرد مغز هستند، انتقال دهنده های عصبی نامیده می شوند، به عنوان مثال سروتونین و دوپامین. اگر عدم تعادل یک یا چند انتقال دهنده عصبی وجود دارد، باید اقدام شود.

اختلال دوقطبی و علائم آن

فرد مبتلا به اختلال دوقطبی برخی از علائم زیر را نشان می دهد. 

 • نیازی نیست ساعت های زیادی بخوابید
 • به راحتی حواسش پرت می شود
 • او بر خلق و خوی خود کنترل ندارد
 • در رفتارهایی مانند پرخوری زیاده روی می کند
 • با شرکای زیادی رابطه جنسی دارد

اگر با فاز افسردگی همزمان باشد، در نوع ۱ و ۲ اختلال دوقطبی، شایع ترین علائم عبارتند از:

 • غمگینی (source: Tristeza)
 • تمرکز مشکل است
 • خستگی عمومی
 • عزت نفس کمتر
 • اقدام به خودکشی
 • ترک دوستان و محیط

رایج ترین عواقب

اعتیاد به کار می تواند در سلامت شما و در بسیاری از زمینه های دیگر زندگی شما مشکلاتی ایجاد کند.

 • شما به اندازه کافی استراحت نمی کنید.
 • در محل کار احساس بهتری نسبت به خانواده دارید.
 • شما فکر می کنید ضروری است که زیاد کار کنید.
 • شما سرگرمی های خود را فراموش کرده اید

روان درمانی اختلال دوقطبی

در این موارد ما همیشه روان درمانی را با تجویز داروهای مناسب ترکیب می کنیم.

نظرات روانشناسان دانشگاه های مختلف جهان درمان اسکیزوفرنی با هیپنوتیزم

پاسخ در مغز بیمار بستگی به کار هیپنوتیزمی شما دارد. اگر او را وادار به گوش دادن به موسیقی ای کنید که واقعاً وجود ندارد، او طوری پاسخ می دهد که انگار دارد به آن گوش می دهد. در مغز، نواحی مربوط به شنوایی فعال می شوند. و به طرز عجیبی تأیید شده است که آنها با زمانی که از شخص می خواهید تصور کند که دارد به آن موسیقی گوش می دهد یکسان نیستند.
اما هیپنوتیزم یک تکنیک حمایتی است و اثربخشی سایر درمان‌های روان‌شناختی یا پزشکی را افزایش می‌دهد، زیرا “به ندرت می‌خواهیم فقط از هیپنوتیزم به عنوان یک تکنیک درمانی با بیمار استفاده کنیم”.

خاویر پلیسر، روانشناس بالینی در مرکز پزشکی در بارسلونا و رئیس انجمن کاتالان

هیپنوتیزم: در چه بیماری هایی می تواند مفید باشد؟


اکثر مردم در دوره‌ای از زندگی‌شان نمایش‌های تئاتر، داستان‌های سلولوئیدی متحرک یا برنامه‌های تلویزیونی را دیده‌اند که یک هیپنوتیزم‌کننده و یک یا چند نفر را نشان می‌دهند که به خود اجازه هیپنوتیزم شدن را می‌دهند. پایان این جلسات سرگرمی بیش نیست، اما این ایده تا حدی شبیه به فیلم که می توانیم در حالی که آرام می خوابیم، اقداماتی را برخلاف میل خود انجام دهیم، به واقعیت نزدیک می شود. این بخشی از نمایش‌ها یا نمایش‌های جادویی با یک جزء باطنی خاص است که بسیار محبوب هستند، در حالی که اکثر مردم امکانات درمانی هیپنوتیزم بالینی را نادیده می‌گیرند ، چیزی که روانشناسان و روانپزشکان عمدتا برای کاهش برخی علائم بیماری‌های جسمی و روحی انجام می‌دهند.

اگرچه هنوز زمینه‌های ناشناخته‌ای وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد، اما هیپنوتیزم به‌عنوان ابزاری برای درمان دردهای مزمن و حاد ، اضطراب و افسردگی ، بی‌خوابی ، سیگار کشیدن و چاقی ، و در سایر زمینه‌های پزشکی مانند آمادگی برای جراحی یا زایمان شناخته شده است. در انکولوژی ، اختلالات گوارشی ، آسم یا فشار خون بالا . همچنین می تواند در اختلالات تبدیلی (روان تنی) و برای ترویج تغییرات در جنبه های خاص شخصیت، مانند عزت نفس ، استفاده شود.امنیت یا فوبیای امتحان . اما هرگز یک درمان درمانی نیست.

“در واقع، هیپنوتیزم یک فرآیند طبیعی ذاتی برای انسان است. این چیزی نیست جز توانایی متمرکز کردن توجه بر روی چیزی بسیار خاص. لورنا بلمونته، روانشناس، استاد دانشگاه مورسیا (UMU) با تجربه گسترده در هیپنوتیزم بالینی ، می گوید: اگر ما با برخی مشکلات بیشتر از نظر احساسی ارتباط برقرار کنیم تا عقلانی، گویی همه چیز جریان دارد و طبیعی تر و ساده تر است. از دیدگاه علمی، “هیپنوتیزم یک ابزار روان درمانی است که به خوبی درک شده و روی آن کار شده، دسترسی غیرمستقیم به ذهن خود را به فرد می دهد و تغییرات طبیعی، آسان و سریع تر را امکان پذیر می کند “.

هیپنوتیزم اطلاعات ناخودآگاه را کار می کند

فرآیند هیپنوتیزم از درک مغز ناخودآگاه، که معمولاً بیشتر با احساسات مرتبط است، با بخش خودکار ما کار می کند. به گفته بلمونتی، اطلاعات در طول زندگی ما در ناحیه ای از مغز که معمولاً آن را با نیمکره راست می شناسیم ذخیره می شود. بیشتر آن آگاهانه بوده است، اما به دلیل شرایط خاص یا به این دلیل که ما تداعی هایی ایجاد می کنیم که حتی از آن آگاه نیستیم، می تواند دیگر چنین نباشد. و در نهایت از یک مکان شناختی به طرح‌های فکری، تداعی‌ها، شیوه‌های احساس، تفکر و عمل تبدیل می‌شود که با شخصیت ما مرتبط است.

دو نوع هیپنوتیزم وجود دارد : هیپنوتیزم کلاسیک که رویکردی دستوری و کلی دارد، با پیشنهادات مشخص و واضح در مورد موضوعی که فرد را به مشاوره سلامت روان هدایت می کند. این هیپنوتیزمی است که بیشتر در سرمان وجود دارد، با عباراتی مانند “شما احساس خواهید کرد که وزن بازو بیشتر و بیشتر می شود …”، در حالی که بیمار درک می کند که ظرفیت تمرکز او افزایش می یابد. و به اصطلاح هیپنوتیزم اریکسون نیز روی آن کار شده است که از استعاره های متناسب با نیازهای بیمار استفاده می کند و علاوه بر کمک به او در ارتباط با مشکلش، دارای نمادگرایی است که امکان تطبیق بهتر ناخودآگاه را فراهم می کند. از هیپنوتیزم کلاسیک ظریف تر است.

«هنگامی که با هیپنوتیزم کار می کنیم، در صورتی که فرد علائم را داشته باشد، به دنبال درک معنای آن هستیم، زیرا او همیشه برای یک اختلال روانی به مشاوره مراجعه نمی کند. همچنین افرادی هستند که می‌خواهند روی تمرکز خود کار کنند ، مثلاً در مواجهه با مخالفت، یا می‌خواهند بخش‌های خاصی از عزت نفس خود را بهبود بخشند. آنچه برای بیمار اتفاق می افتد و معنای آن چه برای او می افتد، چیزی شبیه به آنچه در روان درمانی به صورت آگاهانه انجام می شود.

اسطوره های اصلی هیپنوتیزم

بلمونته می‌خواهد کاملاً روشن کند که هیپنوتیزم فرآیندی نیست که در آن کنترل یا اراده از دست برود و نه جایی که فرد به خواب می‌رود. «همه ما قابل هیپنوتیزم هستیم، زیرا همه هیپنوتیزم ها خود هیپنوتیزم هستند، زیرا یک فرآیند ذهنی است که توسط خود فرد ایجاد می شود، فرآیندی برای تمرکز توجه. اینکه در حالت هیپنوتیزم می‌توانید برخلاف میل خود کاری بگویید یا انجام دهید، نادرست است و نه اینکه در حالت خلسه باقی بمانید، نادرست است. همراه با روان درمانی، برای درمان علائم یا ایجاد تغییرات. او اصرار می‌ورزد : « و همچنین به شما اجازه نمی‌دهد حافظه‌تان را فراتر از آنچه دارید افزایش دهید ، یا چیزهایی را که فراموش شده‌اند به یاد بیاورید یا زندگی‌های گذشته را در نظر بگیرید».

برعکس ، شواهد علمی کافی در مورد فواید این ابزار روان‌شناختی در اختلالات و زمینه‌های مختلف وجود دارد: درمان روان‌شناختی را تقویت می‌کند، اثرات درمان در طول زمان طولانی‌تر می‌شود و مدت درمان کاهش می‌یابد .     

جلسه هیپنوتیزم چگونه است؟

یک جلسه هیپنوتیزم اصولاً شامل مصاحبه، ورود، مداخله و خروج از خلسه است، اگرچه بسته به اینکه فرد با هیپنوتیزم کلاسیک یا اریکسونی کار می کند، مراحل تا حدودی متفاوت مشخص می شود.

بسته به شخصیت هر بیمار، توانایی آنها در برقراری ارتباط با خود با انجام تست های پیشنهادی آموزش داده می شود، به طوری که آنها می توانند از پیام آگاهانه جدا شوند، حتی اگر این روانشناس باشد که صحبت می کند. این به این معنی است که شخص زبان را منطقی نمی‌کند.» بلمونته با اشاره به آرامش و تجسم به عنوان راهکارهایی برای آرامش بیمار در سطح فیزیکی و ذهنی، اشاره می‌کند. متعاقباً، از تکنیک‌های خاصی برای تسهیل این حالت روانی استفاده می‌شود که بسته به جریان نظری اعمال شده، برای برخی افراد می‌تواند حالتی کم و بیش تجزیه‌کننده هوشیاری باشد، در حالی که برای برخی دیگر مشابه حالت خودآگاه است. بیش از حد هوشیارتر

هنگامی که در آن حالت، بخش درمانی به گونه‌ای معرفی می‌شود که اجازه می‌دهد تا به بخش ناخودآگاه فردی که با زبان خود کار می‌کند، برسد: اینکه چگونه می‌خواهد احساس کند، چگونه می‌خواهد به روشی خاص متوقف شود یا چگونه فرآیندی را برای دستیابی به آن ایجاد می‌کنند…». خود بیمار فرآیند هیپنوتیزمی خاص خود را دارد که متضمن آهنگ، لحن صدا، تنظیم فرد از طرف هیپنوتیزم کننده است که با موسیقی پس زمینه همراه است. همه اینها ضبط می شود و بیمار به آن گوش می دهد. همانطور که تغییرات دیده می شود، هیپنوتیزم با فرد سازگار می شود. این خود هیپنوتیزم خواهد بود. بلمونته می‌گوید: «در اصل مانند روان‌درمانی است، اما به روشی غیرعقلانی، بدون عبور از فیلتر عقل».

مدت زمان جلسات ۴۵ دقیقه است. اول ارزیابی و درک اینکه چه اتفاقی برای فرد می افتد، اگر می خواهد روی آن کار کند و چگونه است. بعداً آنها به “آموزش” حالت هیپنوتیزم می روند. فرآیند هیپنوتیزم تقریباً نیم ساعت طول می کشد و از قسمت اول زمان برای صحبت در مورد تکامل بین جلسات و آخرین دقایق برای تبادل احساسات در مورد جلسه فعلی استفاده می شود. تعداد جلسات لازم برای دستیابی به نتایج خوب به متغیرهای زیادی بستگی دارد، اما اگر درک شود که کار هیپنوتیزمی برای مداخله کافی است، معمولاً بین دو تا شش جلسه به طور متوسط ​​مورد نیاز است. 

همیشه با روان درمانی و در برخی موارد با درمان دارویی ترکیب می شود. ما با مصاحبه و جلسات روان درمانی شروع می کنیم و در جلسات خاصی کار با هیپنوتیزم را نیز گنجانده ایم، البته موارد خاصی را می توان مستقیماً با هیپنوتیزم بررسی کرد. این بستگی به علائم قبلی فرد و نحوه سازگاری او در زمینه های مختلف زندگی (کار، تحصیلی، اوقات فراغت، اوقات فراغت، شریک زندگی، خلاقیت و اجتماعی) دارد.

آیا افرادی هستند که بیشتر مستعد هیپنوتیزم شدن هستند؟

به گفته بلمونته، شخصیت‌های با اعتماد به‌نفس‌تر و کمتر قابل کنترل‌تر، هیپنوتیزم‌پذیرتر هستند و زنان بیشتر از مردان . با توجه به سن، با گذشت سالها، سهولت ورود به حالت هیپنوتیزمی کاهش می یابد، به طوری که فاصله بین ۹ تا ۱۲ سالگی سنی است که در آن تلقین پذیری بیشتر است. اما این روانشناس تأیید می کند که به طور کلی هیپنوتیزم پذیری با هوش مرتبط است. وی ادامه داد: برای هیپنوتیزم شدن، هوش متوسط ​​و سطح فرهنگی متوسط ​​به بالا لازم است اگر در مورد کار روانی با هیپنوتیزم صحبت کنیم که با هیپنوتیزم شدن در سطح نمایش که همان استفاده از هیپنوتیزم در تلویزیون است، یکسان نیست.

از سوی دیگر، همه هیپنوتیزم را به عنوان درمان روانشناختی نمی پذیرند و کسانی که از این روند بی اطلاع هستند از آنچه ممکن است رخ دهد می ترسند. «اگر بیمار آن را بخواهد، معمولاً در درک آن مشکلی ندارد، اما وقتی آن را در چارچوب درمان مطرح می‌کنم، برخی افراد بی‌میلی یا بی‌اعتمادی نشان می‌دهند. در این موارد می توان آموزش روانی هیپنوتیزم را برای ابهام زدایی و درک آن انجام داد.

هیپنوتیزم در کدام اختلالات روانی مؤثرتر است؟

دامنه کاربردهای هیپنوتیزم به طور فزاینده ای گسترده است. این ابزار در علائم تبدیل انواع مختلف مانند فلج استفاده می شود. تشنج های تبدیلی، مانند تغییرات عصبی کاذب (که نیستند). همچنین برای مدیریت تمرکز استفاده می شود، اما به شرطی که مشکلات قطب توجه رد شود.

از سوی دیگر، هیپنوتیزم می تواند مکمل درمان اضطراب و افسردگی باشد. در اضطراب برای علائم باقیمانده، که اغلب با علائم جسمی (سرگیجه، تنبلی…) همراه است. یا برای بخش روانی افسردگی، زیرا آشکارا بخش عصبی شیمیایی با داروهای ضد افسردگی درمان می شود.

درمان پارانوئید با هیپنتیزم نیز امکان دارد و از طرفی می تواند در درمان پارکینسون با هیپنوتیزم

در زمینه درد، شواهد علمی زیادی مبنی بر سودمندی هیپنوتیزم وجود دارد، چه برای دردهای روان تنی و چه برای دردهای روان زا (که از دیدگاه پزشکی قابل درک نیست، اما فرد را تشویق می کند تا از طریق مشاوره های متعدد به زیارت سفر کند تا بفهمد که چرا درد دارد). سر، پشت، و غیره، اگر “او چیزی ندارد”)، مانند درد مزمن یا حاد واقعی. بلمونته می افزاید: «در هر دو نوع درد، هیپنوتیزم به عنوان یک فرآیند یادگیری برای ذهن کاملاً مفید است که به تعدیل احساس دردناک به روشی دیگر کمک می کند. ، خاموشی، ناشنوایی یا سفتی و غیره.      

هیپنوتیزم در اختلالات خوردن

در صورتی که بیمار به ابزار اطمینان نداشته باشد یا در موارد صرع یا اختلالات طیف روان پریشی، کار با هیپنوتیزم توصیه نمی شود. رویکرد جدیدتر اختلالات خوردن است .

این متخصص تأیید می کند که در اختلالات جدی مانند بی اشتهایی عصبی که غذا را محدود می کند، دارای تحریف بدن است، با استفراغ و اختلال عملکرد شناختی در آن زمان، هیپنوتیزم قابل اجرا نخواهد بود . قبل از نزدیک شدن به هیپنوتیزم، روانپزشک داروهای مناسب را روی آگاهی از بیماری و علائم در سطح رفتاری قرار می دهد. بعداً، زمانی که بیمار عملکرد بیشتری دارد و آسیب شناسی او کنترل می شود، می توان اهداف خاصی مانند ارتباط بهتر با بدن او را تعیین کرد. همه اینها از طریق یک استعاره ساخته شده است.» بلمونته می گوید.

زمانی که حادترین علائم (استفراغ، محدودیت غذایی، پرخوری…)، زمانی که بیمار از بیماری آگاه است و به طور داوطلبانه تحت درمان قرار می گیرد، هیپنوتیزم در اختلالات خوردن جایگاهی دارد. در این موقعیت مساعد می توان از هیپنوتیزم برای بهبود عزت نفس عمومی، خودپنداره بدن و اضطراب استفاده کرد. و به طور خاص تر، به معرفی مجدد غذاهای ممنوعه، جلوگیری از عود، مرتبط کردن غذا با احساسات مثبت ، پذیرش پیشنهادات کافی برای سیری، کاهش بیش فعالی، تحریف بدن، تصویر بدن، حتی بهبود در مصرف، کاهش ترس کمک می کند.

کلیدهای هیپنوتیزم

 • هیپنوتیزم یک ابزار روانشناختی است که درمان های دیگر را تقویت می کند.
   
 • تمام هیپنوتیزم ها خودهیپنوتیزم هستند.
   
 • شما هوشیاری خود را از دست نمی دهید، حتی یک نفر هم به خواب نمی رود.
   
 • هیچ کس نمی تواند ذهن شما را در حالت هیپنوتیزم دستکاری کند.
   
 • این فقط باید توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی با دانش ذهن انسان اعمال شود.
   
 • هیپنوتیزم فی نفسه هیچ بیماری روانی را درمان نمی کند.

تهیه شده در سایت مرکز مشاوره ازدواج

سکستراپی مشاوره ازدواج

سکستراپی و مشاوره ازدواج

سکستراپی و مشاوره ازدواج بسیار مهم است و ما می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم. ترس از آینده رابطه جنسی شما قابل درک است و ما با متخصصانی رجه یک در کنار شما هستیم. آموزش جنسی جهت بهبود رابطه زناشویی و همسران بسیار اهمیت دارد.

سکستراپی چیست؟

این اختلالات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. اختلال در نعوظ
 2. میل جنسی کم
 3. کمبود علاقه
 4. انزال زودرس premature ejaculation
 5. اعتماد به نفس پایین
 6. عدم پاسخ به محرک های جنسی
 7. ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
 8. میل جنسی بیش از حد
 9. ناتوانی در کنترل رفتار جنسی
 10. افکار جنسی ناراحت کننده
 11. فتیش های جنسی ناخواسته
 12. اختلال علاقه/برانگیختگی جنسی زنان
 13. درد تناسلی لگنی/اختلال دخول
 14. اختلال عملکرد جنسی ناشی از مواد/دارو
 15. سایر اختلالات جنسی مشخص شده
 16. اختلال عملکرد جنسی نامشخص
عاشق شدن قبل از ازدواج

آیا به سکستراپی و مشاوره ازدواج نیاز دارم؟


یکی از راه‌های تشخیص اینکه آیا به جای صحبت‌درمانگر دیگری نیاز به مراجعه به یک درمانگر جنسی دارید یا خیر، این است که تجزیه و تحلیل کنید که چه بخش‌هایی از زندگی شما بیشتر تحت تأثیر احساس شما در حال حاضر است.

اگر کیفیت زندگی و سلامت عاطفی شما به شدت تحت تاثیر اختلال عملکرد جنسی شما قرار گرفته است، بهتر است به یک متخصص جنسی مراجعه کنید. به همین ترتیب، اگر فقدان صمیمیت یا مشکل در برقراری ارتباط با شریک زندگی شما به عنوان جدی ترین نگرانی شخصی شما منجر می شود، یک درمانگر جنسی بهترین مکان برای شروع است.

در این نوع درمان، تقریباً هر چیزی که مربوط به رابطه جنسی باشد قابل رسیدگی است و هیچ تماس فیزیکی بین شما و درمانگرتان وجود ندارد. برای مثال، ممکن است بخواهید در مورد عملکردهای جنسی، احساسات، فتیش های جنسی ناخواسته یا صمیمیت صحبت کنید. همه اینها کاملاً برای این نوع درمان مناسب است و می تواند به صورت جداگانه یا در یک جلسه زوجی مورد بحث قرار گیرد. همچنین فقط به روابط سنتی محدود نمی شود. جنسی درمانی از روش های مختلفی استفاده می کند که می تواند برای هر نوع رابطه جنسی موثر باشد. درک و پذیرش و شکوفایی در تمایلات جنسی شما، مهم نیست که برای شما چگونه به نظر می رسد، برای رفاه کلی شما مهم است. اینکه بتوانید از زندگی خود با شریک زندگی خود لذت ببرید، به شما کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به خود و سایر جنبه های زندگی خود داشته باشید، به خصوص از طریق درمان جنسی مبتنی بر ذهن آگاهی.

برخی از افراد در مورد گرایش جنسی یا میل جنسی و رفتار جنسی خود نگران هستند. برخی ممکن است رفتارهای اجباری مرتبط با رابطه جنسی داشته باشند، یا ممکن است فقط به صورت تکانشی عمل کنند. برخی ممکن است نگرانی‌های مربوط به اختلال نعوظ یا به طور کلی اختلالات جنسی یا درد در حین مقاربت داشته باشند. همچنین ممکن است مسائل صمیمیت مربوط به مسائل جسمی یا روانی باشد. برخی ممکن است میل جنسی بسیار پایینی داشته باشند یا زمانی که به رفتارهای جنسی خود فکر می کنند می توانند غیرجنسی باشند. هر یک از این نوع موقعیت‌ها را می‌توان با یک درمانگر جنسی معتبر بررسی کرد و همه آنها را می‌توان به روشی بسیار سازماندهی شده انجام داد. واقعاً هیچ راه “طبیعی” برای داشتن رابطه جنسی یا داشتن عملکرد جنسی وجود ندارد و با جلسات جنسی درمانی می توانید در مورد روش طبیعی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

با این حال، برای بسیاری از مردم، رابطه جنسی به سادگی چیزی نیست که در مورد آن صحبت شود، و ممکن است صحبت کردن با یک شریک دشوار باشد، چه رسد به یک غریبه که بخشی از رابطه شما نیست. با این حال، تنها با صحبت در مورد رابطه جنسی و هر چیزی که مربوط به آن است، می توانید برای تغییر و بهبود زندگی خود تلاش کنید. اگر مایل و قادر به فشار دادن مرزهای خود هستید، می‌توانید احساس خود را نسبت به خود و شریک زندگی‌تان و همچنین احساس خود و شریک زندگی‌تان (یا شریک آینده) را در مورد خود تغییر دهید.

مشاوره ازدواج

 • مشاور قبل از ازدواج شما ارتباط باز و مستقیم را تشویق می کند و به هر یک از شما فرصتی برای صحبت می دهد.
 • مشاور قبل از ازدواج شما فرآیندهای ارتباطی شما را مشاهده می کند و پیشنهاداتی را برای بهبود آنها ارائه می دهد.
 • مشاور قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا در مورد مسائل مشکل آفرینی که ممکن است بر موفقیت ازدواج شما تأثیر بگذارد به توافق برسید.

اغلب زوج‌هایی که برای مشاوره قبل از ازدواج مراجعه می‌کنند، ممکن است احساس کنند این مکان مناسبی برای بررسی دیدگاه‌های متفاوت در مورد ازدواج و سبک زندگی و مرور تکنیک‌های ارتباطی خود قبل از ازدواج است. تحقیقات نشان می دهد که شرکت در مشاوره قبل از ازدواج باعث بهبود مهارت های بین فردی و کیفیت کلی روابط می شود (1) . اگرچه هر مشاور یا روانشناس قبل از ازدواج به روش منحصر به فرد خود به فرآیند مشاوره برخورد می کند، اما تقریباً در تمام جلسات مشاوره قبل از ازدواج، عناصر مشترکی وجود دارد.

مشاور قبل از ازدواج چگونه اطلاعات را جمع آوری می کند؟

وقتی اولین قرار خود را رزرو می‌کنید، معمولاً از شما خواسته می‌شود اطلاعات پیش‌زمینه‌ای در مورد رابطه‌تان و هر مسئله یا معضلی که رابطه‌تان با آن مواجه است، بدهید. غالباً در شرایط مشاوره قبل از ازدواج، زوجین در مورد هیچ موضوع خاصی با هم تضاد ندارند، بلکه فقط مایلند قبل از ازدواج به شکلی ساختاریافته دور هم جمع شوند تا انتظارات خود از ازدواج و سبک زندگی را مورد بحث قرار دهند. این یک دلیل واقعی و رایج برای شرکت در مشاوره قبل از ازدواج است.

اگر موضوع خاصی دارید که می‌خواهید درباره آن صحبت کنید، اگر بتوانید خلاصه‌ای از این اطلاعات را هنگام رزرو کردن خود ارائه دهید، مفید است. در حالی که این ضروری نیست، چنین اطلاعاتی تضمین می کند که شما برای ملاقات با پزشک مناسب رزرو شده اید و همچنین به مشاور یا روانشناس کمک می کند تا برای اولین جلسه شما آماده شود.

فرآیند جمع‌آوری اطلاعات دقیق‌تر در مورد رابطه و تاریخچه شما در اولین جلسه زمانی که با  مشاور قبل از ازدواج خود ملاقات می‌کنید آغاز می‌شود . اگرچه همه مشاوران شرح حال فشرده یا مفصلی نمی‌گیرند، اما احتمالاً برای اینکه مشاور یا روان‌شناس به شما در فرآیند مشاوره قبل از ازدواج کمک کند، نیاز به سابقه اولیه است. او ممکن است از شما و شریک زندگی تان در مورد روابط گذشته از جمله ازدواج های گذشته، درباره احساس شما در مورد ازدواج و اینکه آیا مسائل خاصی دارید که می خواهید به آن بپردازید، بپرسد. گاهی اوقات از شما خواسته می شود یک پرسشنامه کتبی را تکمیل کنید که ممکن است شامل سوالاتی در مورد روابط گذشته، باورها و ارزش های اساسی و سایر موضوعات مرتبط باشد.

دشواری رابطه جنسی در ازدواج

بسیاری از مردم در درک اینکه چگونه جنسی درمانی می تواند به آنها کمک کند مشکل دارند. آنها ممکن است حتی در کنار آمدن با ایده رفتن به یک جلسه جنسی درمانی مشکل داشته باشند. به دلیل شیوه ای که اغلب در فیلم ها به تصویر کشیده می شود و شوخی هایی که در مورد آن در زمینه های دیگر ساخته می شود، بسیاری برای فکر کردن به این درمان آنطور که باید باشد مشکل دارند. همه چیز به شما آموزش می دهد که چگونه در رابطه جنسی بازتر و راحت تر باشید و به شما کمک کند بر هر گونه موانع فیزیکی یا روانی که ممکن است در رابطه با رابطه جنسی داشته باشید غلبه کنید.برخی از راه‌های رایجی که برای حل مشکلات جنسی کار می‌کنید، از طریق برقراری ارتباط با شریک زندگی، تمرکز بیشتر بر تجربیات خود با همسرتان، تماشای فیلم‌های آموزشی یا تغییر روش‌های تعامل با همسرتان و بسیاری موارد دیگر است. هر یک از این روش ها به تنهایی یا شما را با شریک فعلی خود درگیر می کند. هیچ تماس فیزیکی بین شما و یک درمانگر جنسی وجود ندارد، به همین دلیل سطح حرفه ای بودن حفظ می شود(source: Sextherapy).

در مورد رابطه جنسی و به خصوص در مورد مشکلاتی که ممکن است در رابطه با رابطه جنسی داشته باشید، می تواند دشوار باشد. همچنین صحبت کردن در مورد رابطه جنسی به طور کلی می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر در خانواده ای زندگی می کنید که صحبت از رابطه جنسی تابو محسوب می شد. با این حال، اگر درمانگر مناسب را پیدا کنید، او باید بتواند در صحبت کردن در مورد این موضوع بسیار شخصی احساس راحتی و آرامش بیشتری به شما بدهد. آنها باید بتوانند به شما کمک کنند تا خود را بیان کنید، به هر روشی که برای شما بهتر است.

مرکز مشاوره ازدواج
مرکز مشاوره ونک

مرکز مشاوره ونک

مرکز مشاوره در ونک و یا نزدیک به آن معرفی کنید. ابتدا باید بدانید که در چه زمینه ای مشاوره نیاز دارید؟ و مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با سه شعب در تهران همواره در کنار شماست.

مرکز مشاوره
مرکز مشاوره

زمینه های مرکز مشاوره

زمینه کاری مرکز مشاوره می تواند در زمینه زیر باشد:

 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی
 • پیش از ازدواج
 • مشاوره دوره نامزدی
 • مشاوره فردی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره دوران افسردگی و اصطراب
 • افزایش یادگیری درس
 • درمان وسواس و فوبیا
 • درمان بی خوابی
 • حل شکل با خانواده همسر
 • مشاوره کودک و نوجوان

انتظارات شما از مرکز مشاوره ونک

شما انتظارتی از جمله موارد زیر دارید که نیاز دارید مرتفع شود:

 • مشاوره تخصصی در زمینه ی شما
 • نزدیکی و قابلیت دسترسی
 • تجربه کاری
 • استفاده از دانش روز روانشناسی
 • استفاده از جدیدترین تکنیک های درمانی
 • نوروفیدبک
 • لورتا
 • کن بت درمان های شناختی روز دنیا

ما تا چه حد انتظارات شما را برتر می کنیم؟

مرکز مشاوره ستاره ایران به داشتن شعبه در شرق و مرکز، غرب و شمال تهران و بهره گیری از مشاوران با تجربه و آشنا به دانش روز دنیا در زمینه روانشناسی و استفاده از جدیدترین تکنیک های درمانی در کنار شماست.

مرکز مشاوره

در مورد محله ونک

ونک منطقه ای واقع در شمال شهر تهران و منطقه ۳ شهرداری پایتخت ایران است. ونک منطقه ای است در تهران با ساختمان‌های بلند، برج‌های تجاری و مراکز خرید متعدد که در اطراف میدان ونک، یکی از میدان‌های مهم و اصلی تهران که در خیابان ولیعصر قرار دارد؛ واقع شده‌است.

محله ونک کنونی در مجاورت یکی از قریه‌های قدیمی تهران به نام دِه وَنَک که یکی از محله‌های قدیمی و سرسبز شمال تهران بوده‌است؛ بنا شده‌است. در دوره قاجار این ده و زمین‌ها و توتستان‌های آن توسط میرزا حسن‌خان مستوفی‌الممالک به دلیل نفوذ در دستگاه فاسد حکومتی قاجاربه تصرف درآمده که بعدها زمین‌ها و قنوات به مردم بازمی‌گردد و دانشگاه الزهرا (فرح پهلوی نام قدیمی اش در زمان شاه) در آنجا تأسیس می‌شود. قبراو و چهار همسرش او نیز در مجموعه پشت امامزاده قرار دارد. او یکی از حامیان مالی لژ فراماسونری ایران بوده است. نام ونک تشکیل شده‌است از دو حرف (ون) به معنی درخت و علامت کوچکی (ک) و معنی نام ونک «درخت کوچک» است (منبع: ویکی پدیا).

ده ونک مانند ده نارمک از آبادی‌های ری باستان است و به مناسبت‌های مختلف از آن در منابع تاریخی یاد شده‌است. این ده، در دوره ناصرالدین شاه جزو آبادی‌های خالصه بود و در انتهای سلسله قاجار میرزا یوسف مستوفی‌الممالک آن را به زور و سند سازی تصرف کرده و چند رشته قنات و حق آب رودخانه درکه را به اسم خود ثبت می‌کند، او از عایدات این زمین‌ها جهت تقویت لژ فراماسونری استفاده می‌کرده.

ونک از سده‌های گذشته تا ۳۰–۴۰ سال اخیر دوپاره بوده‌است. یک پاره، ونک ارامنه نامیده می‌شد که بخش شرقی ونک (محله ونک کنونی) را در بر می‌گرفت و قلعه ارامنه در مرکز آن بود که پیرامونش کشاورزی و باغ‌داری رونق داشت. هنوز هم قلعهٔ ارامنه و گورستان ارمنیان در همین بخش وجود دارد. گورستان کهنه ارمنیان اکنون به باشگاه آرارات پیوسته و متصل به بخش جنوبی آن است.

پاره دیگر ونک، بخش غربی ونک (محله ده ونک کنونی) را در بر می‌گرفت و از آن، ده کنونی ونک و اراضی کشاورزی و باغ‌ها بازمانده‌است. گور مستوفی‌الممالک نیز در نزدیکی امامزاده ده ونک است.

این میدان از طریق ایستگاه مترو شهید حقانی قابل دسترسی است. امروزه، محله ونک از شمال به بزرگراه نیایش، از غرب به بزرگراه کردستان و محله ده ونک و آرارات، از جنوب به بزرگراه همت و محله یوسف آباد و از سوی شرق به خیابان نلسون ماندلا (خیابان آفریقا سابق یا همان خیابان جردن اسبق) و چهارراه جهان کودک محدود می‌شود.

ده ونک از محله‌هایی است که هنوز حالت قدیمی خود را حفظ کرده‌است. به طوری که بیشتر خانه‌ها ویلایی است. مرقد امامزاده قاضی الصابر از نوادگان امام سجاد و گورستانی چند صد ساله در این محل واقع شده‌است. در قدیم ده ونک دارای درختان بسیار توت و گردو خرمالو و همچنین زالزالک بوده‌است که به مرور زمان این درختان و باغات از بین رفته‌است. در ده ونک تعدادی قنات جاری بود که در دهه ۷۰ شمسی به دلیل آنکه برای خانه‌ها مشکلاتی را به وجود می‌آورد و همچنین برای احداث فاضلاب، بسته یا کور شدند. از بخش‌های معروف و قدیمی ده ونک می‌توان به دانشگاه الزهرا. بازارچه، کوچه امامزاده، گل چمن (سر چمن)، زیر باغ نو، کوچه مسجد جامع، باغ بالا، باغ پایین میدون گل را نام برد.

مرکز مشاوره

مرکز مشاوره خانواده در ارومیه

مرکز مشاوره خانواده در ارومیه خدمات بسیار عالی در زمینه خانواده درمانی و رفع مشکلات اعضای خانواده به شما ارائه می دهد. اگر مشکلات زیر را تجربه می کنید:

 • دعوای میان والدین
 • دعوای میان فرزندان
 • بحث با همسر
 • دخالت خانواده همسر
 • رفتار بد مدر شوهر
 • رفتار بد کودکان
 • رفتار بد عروس
 • رفتارهای بد داماد

فرهنگ مردم ارومیه

همان‌طور که پیشتر نیز ذکر گردید استان آذربایجان غربى از ترکیب قومى و دینى متنوعى برخوردار است. هرکدام از این اقوام به رغم مشابهت‌هاى فرهنگى و رفتاری، به نسبت‌هاى متفاوت شیوه‌هاى خاصى براى برگزارى مراسم و آئین‌هاى خود دارند.

ایلات و عشایر، پیروان اهل تسنن، مسیحیان، شیعیان و پیروان دیگر ادیان، در برگزارى مراسم مربوط به جشن‌ها و سرورها، اعیاد ملى و مذهبی، سوگ‌ها و عزاها و سایر مراسم، رفتارهاى قومى ویژه‌اى دارند که هرکدام از آنها جاذبه‌هاى خاصى را براى افراد غیربومى و جهانگردان به‌وجود مى‌آورند. یکى از این مراسم، جشن‌هاى عروسى است که به‌ویژه در نقاط روستائى و عشایرى جلوه‌هاى شگفتى دارند. از آنجا که اکثریت ساکنین استان را آذرى تبارها تشکیل مى‌دهند مراسم مربوط به جشن عروسى در بین آذرى‌ها به‌طور فشرده مورد اشاره قرار مى‌گیرد : مرکز مشاوره خانواده در ارومیه

مراسم مربوط به عروسى در سطح استان و به‌ویژه در روستاهاى آن معمولاً در فصل پائیز انجام مى‌گیرد. مراسم از روز نشان کردن و نامزدى شروع مى‌شود و در خانه دختر نامزد شده، بازى‌ها، نمایش‌ها و صحنه‌پردازى‌هاى زیادى به راه مى‌افتند . اجرا‌ءکنندگان این مراسم غالباً دختران هستند. آنها حتى در نقش مردها نیز بازى‌هائى انجام مى‌دهند. به‌علاوه در نقش کسانى که به نوعى در عروسى دخالت دارند نیز درمى‌‌آیند. مثلاً در نقش مادر زن و پدر شوهر و عاقد و … مانند آنها .

عروسى معمولاً با خواندن سرودها و تصنیف‌ها همراه است. این تصنیف‌هاى زیبا و تغزلی، حتى طنزآلود در واقع زینت بخش مجالس عروسى هستند و همیشه به همراه موسیقى و رقص اجراء مى‌شوند.

مراسم عروسى در چند مرحله است از جمله خواستگاری، عقد، نامزد کردن و نشان بردن، شب حنابندان، بردن جهیزیه و غیره، همچنین ‘پاینده تخت’ انجام مى‌گیرد. هر مرحله نیز براى خود سرودها و آوازهاى خاصى دارد که خصوصیات همان مرحله را نشان مى‌دهد .

خواندن سرودهاى مربوط به مادرشوهر عروس از جالب‌ترین مراسم است. شکى نیست که بین عروس آنها و مادرشوهران همیشه به نوعى کشاکش بوده است. این کشاکش از زبان مادرشوهر که نقش آن را یکى از دخترها به عهده مى‌گیرد به شکل طنزآمیزى ایفاء مى‌گردد. گفت و گوهاى رد و بدل شده بین عروس و مادرشوهر که معمولاً موزون و توأم با رقص اجراءکنندگان است، تصویرى واقعى از زندگى نوعروسانى است که در شروع زندگى مشترک خود بنا به ملاحظات فرهنگى خاص منطقه، مجبور به زندگى در کنار مادر شوهر و سایر اعضاء خانواده داماد هستند. البته به‌تدریج این نوع ترکیب خانوادگى خصوصاً در شهرها منسوخ شده و در حال حاضر خاص مناطق روستائى و عشایر منطقه است .مرکز مشاوره خانواده

اولین مرحله ٔ مراسم ازدواج در میان ایلات و عشایر استان، مراسم خواستگارى است که معمولاً ریش سفیدى از طرف خانواده ٔ پسر به خانه دختر مى‌رود و مراسم خواستگارى را به‌جا مى‌آورد. وقتى موافقت کامل حاصل شد بستگان پسر با کله‌قند وارد خانه ٔ دختر مى‌شوند و در مورد شیربها صحبت مى‌کنند. شیربها نسبت به وضع خانواده دختر از ۵۰ تا ۲۰۰ گوسفند، چند رأس اسب و گاو، چند دست خلعت و غیره مى‌باشد. هرچه تعداد گوسفندها بیشتر باشد طلا و غیره نیز به همان نسبت زیادتر خواهد بود. خانواده ٔ پسر نمى‌توانند از قبول مقدار شیربها خوددارى کنند، زیرا دیگر کسى به آنها دختر نمى‌دهد. پس از موافقت خانواده ٔ پسر، شیربها را به خانه ٔ عروس مى‌برند و تحویل مى‌دهند و روز عروسى معین مى‌شود .

حضور مدعوین در روز عروسى اجبارى است و پیشکش‌هائى از قبیل پول، گوسفند یا هدیه‌هاى دیگر به داماد مى‌دهند. جشن عروسى سه روز طول مى‌کشد. آنگاه عروس را سواره به‌سوى خانه ٔ داماد حرکت مى‌دهند که در این حال سواران، پیشاپیش عروس مى‌تازند و هرکسى که زودتر به خانه ٔ داماد برسد جایزه‌اى مى‌گیرد. داماد نیز به خانه ٔ یکى از اقوام خود مى‌رود و لباس جدید خود را مى‌پوشد . معمولاً زن همین خانواده به‌عنوان ینگه (همراه) عروس، او را به حجله مى‌برد. هرگاه کسى بخواهد عروس را ببیند باید رونما بدهد، هرگاه عروس باکره نباشد، فرداى آن روز او را سوار الاغ مى‌کنند و او را با تحقیر و توهین به خانه ٔ پدر او مى‌فرستند .

ادبیات بومی ارومیه

زبان و گویش ارومیه

در آذربایجان غربی زبان‌های ترکی و آذری و کردی ، زبان‌های اصلی را تشکیل می‌دهند و اقلیتها به زبان‌های آشوری و ارمنی و کلیمی تکلم می‌نمایند .

الف ) زبان ترکی آذری : ریشه این زبان مربوط به مادهاست که در اثر گذشت زمان تحت تاثیر زبان‌های فارسی ، عربی و ترکی قرار گرفته است . زبان مادی که از ریشه زبانهای هند و اروپایی بوده است ، پیش از اسلام تغییر چندانی نیافته بود ، ولی تکامل و تحول پیدا کرده بود ، پس از ظهور اسلام تحت تأثیر زبان عربی و فارسی قرار گرفته است . از اوایل قرن سوم هجری ، کم کم پای امرای ترک آسیای مرکزی به آذربایجان باز شده و از قرن پنجم هجری هجوم و مهاجرت تیره‌های مختلف ترک به این سامان آغاز گردید . در نتیجه اختلاط زبان ترکی آسیای مرکزی با فارسی آذری ، زبان ترکی آذری پدید آمده است . کسانی هم بودند ریشه زبان آذری باستانی را فارسی و هند و اروپایی نمی‌دانند ، مانند خطیب تبریزی ، ناصر خسرو ، حکیم نظامی ، یاقوت حموی و مسعودی .

ب) زبان کردی : عده ای ، کردی را لهجه ای از زبان فارسی و گروهی دیگر آن را زبانی مستقل می‌دانند. ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح ، آریایی‌ها به زبان اوستایی تکلم می‌کرده اند که پدر تمام زبان‌های مادی، پارسی و هندی بوده است ، زبان کردی هم از ریشه‌های زبان اوستایی است .

ادبیات شفاهی: مردم آذربایجان دارای غنی‌ترین ادبیات شفاهی هستند و ضرب المثل‌های متعددی در بین مردم رایج است که پند، فلسفه و حکمت خاصی در پس آن‌ها نهفته است. به طور کلی آذری‌ها مردمی شاعر مسلک هستند که بیش‌تر احساسات خود را با زبان شعر بیان می‌کنند و در هر مناسبتی قطعه ای شعر می‌سرایند که به بایاتی‌ها معروف هستند. شعرها، ضرب المثل ها، پندها و حکمت‌های عامیانه اصلی‌ترین قسمت ادبیات عامه استان آذربایجان غربی را به وجود آورده اند

یافتن مرکز مشاوره خانواده در ارومیه

نیاز به صرف هزینه و زمان نیست. ما در کنار شما هستیم. خدمات برتر مشاور تلفنی مرکز مشاوره ستاره ایرانیان، شما را از یافتن مرکز مشاره خانواده در ارومیه بی نیاز کرده و با خدمات برتر مشاوره تلفنی روابط خانوادگی شما را بهبود می دهد.

مشاوره تلفنی و مشورت تخصصی رابطه شما را بهبود داده و طی جلسات تلفنی مشکلات شما را حل می کند.

هزینه های مقرون به صرفه برای شما به همراه دارد و شما را به برترین مشاوران خانواده متصل می کند.

خیابان های ارومیه

خیابان خیام شمالی
خیابان خیام جنوبی
خیابان امامت
بلوار باهنر
بلوار جام جم
بلوار فرهنیگان
بلوار نبوت (شیخ تپه)
خیابان آزادگان
خیابان استادان
خیابان امام خمینی
بلوار امام علی
مرکز مشاوره خانواده خیابان شهید امینی
خیابان برق
خیابان حسنی
خیابان بهداری
خیابان بوعلی
خیابان دانشکده
خیابان درستکار
بلوار رجایی
خیابان رودکی
خیابان سرداران
خیابان سعدی مرکز مشاوره خانواده در ارومیه
خیابان باکری
خیابان شورا
خیابان شیخ شلتوت
خیابان بعثت
خیابان طالقانی
بلوار عدالت
خیابان عطایی
خیابان کاشانی
خیابان مافی
خیابان مدرس
خیابان مدنی ۱-۲-۳
خیابان شهید مطهری
خیابان شهید منتظری
خیابان مولوی ۱-۲
بلوار والفجر
خیابان ورزش
خیابان ولیعصر
خیابان یوسفی (مجاهد)

مهم نیست در چه خیابانی باشید!

مهم نیست در چه خیابانی باشید، می توانید با برترین مشاوران ایران مشاوره داشته باشید و مشکلات و سختی های پیش آمده در رابطه با همسر، خانواده همسر و یا فرزندان را مرتفع کنید.

مشاوران به شما کمک می کنند بدون نیاز به مرکز مشاوره خانواده در ارومیه و یا بودن در خیابان خاصی بتوانید از خدمات مشاوره بهره ببرید.

مرکز مشاوره خانواده در ارومیه

94 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
 1. sakineh
  sakineh گفته:

  با سلام و خسته نباشید،من میخوام این تست رو انجام بدم،حتما باید حضوری باشه؟؟؟اگه حضوری آدرس مرکز مشاورتون کجاست؟

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   در این مورد میتونید با مشاوران کانون، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

   پاسخ
 2. ناشناس
  ناشناس گفته:

  این تستو انجام دادم خیلی کمک میکنه به اینکه دست ازاخلاقای بدمون برداریم وبعد ازدواج موفق تر زندگی کنیم بهتون پیشنهادش میکنم!

  پاسخ
 3. بله
  بله گفته:

  من درکلت بعدازدواج باکسی که قبلا باهاش ارتباط تلفنی داشتم کم کم دچار شک بشم که کاش ازدواج نمیکردم چون خیلی عوض شده و مثل قبلنا رو من حساس نیس و به حرفام گوش نمیده و خیلی بیخیال شده وموقعی که عصبی هستش اصلا هرچی ازدهنش درمیاد میگه و من دیگه خسته شدمو دوس ندارم تحملش کنم

  پاسخ
 4. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام همسرم گاهی اوقات بدون هیچ دلیل خاصی تو خونه دادو بیداد را میندازه آیا به تست شخصیت نیاز داره؟

  پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *