تست هوش

تست هوش

هر انسانی در زندگی می تواند مطالب جدید را آموخته و از آن برای داشتن زندگی بهتر و یا پیشرفت در زمینه های علمی استفاده کند. حال جالب است بدانید که انسان ها توانایی یادگیری متفاوتی داشته و بنا به این توانایی میزان درک آنان از هر مطلب متفاوت است اما هرفردی با هر ضریب هوشی متفائتی که دارد می تواند یاد بگیرد بنابراین این باور که ضریب هوشی کم عدم توانایی یادگیری را به همراه دارد بسیار غلط می باشد. پس هر فردی با هز میزانIQ  که دارد می تواند یاد بگیرد و در علم پیشرفت کند اما میزان این پیشرفت و همچنین چگونگی یادگیری متفاوت می باشد.

برای اطلاع از ضریب هوشی و استعداد یادگیری خود میتوانید از تست هوش استفاده کنید.تست روانشناسی هوش  در چند مرحله انجام می شود و شامل تست توانایی های هر فرد در زمینه های مختلف حافظه، درک و فهم و دید هر فرد به زندگی می باشد. به این مراحل آزمون اصطلاحا تست هوش میگویند.

نحوه یاد گیری می تواند به صورت های متفاوتی باشد. یک نفر به صورت موضوع را یاد گرفته و در جنبه ها و ابعد آن مطلب دقیق شده و بیشتر یاد می گیرید اما فرد دیگر باید ساعت ها برای یک مطلب و موضوع درسی زمان گذاشته تا به همان میزان درس داده شده فرا بگیرد. هردوی این افراد توانایی پیشرفت را دارند اما برای یک نفر آسان تر و برای دیگری سخت تر خواهد بود.

هوش و ضریب هوشی بر طبق پژوهش های انجام شده توسط محققان این مرکز هدیه ای خدادای است و نمی توان عوامل بیرونی و محیطی را بر آن تاثیر گذار دانست. بنابراین هوش هر فرد به عوامل ژنتیکی بستگی دارد نه عوامل محیطی.

تست های هوش در مرکز مشاوره توسط مجرب ترین مشاوران انجام می شود. شما می توانید با مراجعه به این مرکز انواع تست هوش جدید را انجام داده و ضریب هوشی خود را بسنجید.

در رابطه با این موضوع می توانید در سایت ازدواج مقاله های بیشتر را مطالعه کنید

منبع:مشاوره-خانواده.com

11 پاسخ
  1. ناشناس
    ناشناس گفته:

    تو دوران مدرسه یکی از بچه ها بود هوشش خیلی کم بود ، یعنی ۱۰۰ بار سوال می کرد ولی انقدر تلاش می کرد جز شاگردای خوب بود همیشه
    در راستای “پس هر فردی با هز میزانIQ که دارد می تواند یاد بگیرد و در علم پیشرفت کند اما میزان این پیشرفت و همچنین چگونگی یادگیری متفاوت می باشد.”

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *