رابطه ناخواسته با فرد متاهل

از قدیم ودر فرهنگ بسیاری از جوامع، خواستگاری مردان متداول بوده و بیان خواستگاری از طرف دختران عرف نبوده است مهمترین دلیل این کار حفظ حرمت و حیثیت زن و تکریم و احترام به شخصیت بزرگ وی بوده است. عده ای بر این باورند که خواستگاری مردان بر طبق اصول بوده و بیان خواستگاری و ازدواج از طرف دختران، خلاف قانون آفرینش بوده و از عفت و حیا زن به دور است. بنا بر گفته استاد مطهری، این طبیعت مرد است که طلب عشق و اظهار محبت کند و زن مظهر مطلوب و معشوق بوده و در واقع مرد پروانه و زن شمع می باشد. این گفته استاد مطهری نشان دهنده این موضوع است که خواستگاری از سوی مردان نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا رواج و مرسوم است زیرا می توان به عنوان قانون طبیعت از آن یاد کرد.

 

اما همانطور که همواره نمی توان یک موضوع طبیعی را به عنوان قانون در نظر گرفت، باید داست که خواستگاری دختران اشکال و مانعی نداشته و ندارد اما برای این کار باید نکاتی را در نظر گرفت. در ابتدا اینکه پسران باید بدانند اظهار عشق از سوی دختران به منزله صداقت و پاک بودن عشق بوده و فقط به قصد ازدواج است و نه چیز بیشتر البته این کار باید زیر تظر والدین صورت پذیرد.در ادامه دختران تا حدی که می توانند باید از اظهار علاقه به قصد ازدواج به پسر مورد علاقه شان به صورت مستقیماً خود داری مرده و روش های غیر مستقیم را پیش رو بگیرد تا ضمن حفظ شأن دختر، عشق و علاقه وی نیز بیان شود. در ضمن باید بدانید که طرح مسئله ازدواج از سوی دختر ، موضوعی جدید نبوده و پیشینه ای تاریخی اسلامی دارد به گونه ای که حضرت خدیجه وقتی کمالات و ایمان پیامبر اکرم (ص) را مشاهده نمود، به آن بزرگوار پیشنهاد ازدواج داد. بنابراین اقدام به خواستگاری از سوی دختران منع شرعی نداشته و ندارد.البته به شرطی که برای دختران باکره به اذن پدر باشد.اما این امر پیامدهایی منفی نیز در بر دارد که البته بسته به پسر و دختر می تواند ضعف و شدت داشته باشد. شنیدن جواب منفی از سوی دختران به همان اندازه که بد و منفی است ، شنیدن نه از سوی پسران نیز می تواند ضربات بدی به روحیه دختران وارد کند بنابراین دختران باید خود را آماده شنیدن جواب رد نمایند. به دلیل اینکه این خواستگاری خارج از عرف می باشد پیامدها و حرف و سخ هایی از سوی آشنایان و اطرافیان را در بر دارد بنا براین زوجین باید خود را آماده این سخنان کرده و برای مدیریت و پشت سر گذاشتن آن خود را آماده نمایند. بنابراین بنا به طبیعت و اینکه همواره مرد اظهار عشق کرده و زن معشوق بوده است خواستگاری از سوی پسران صورت می گیرد البته بیان خواستگاری از سوی دختران موردی نداشته و میتواند صورت بگیرد.

منبع: مرکز مشاوره

برچسب ها

عشق از دست رفته اختلاف سنی زیاد قرارداد نکاح عاقبت عدم ازدواج خواستگار ارتباط با همسر سردرد مرکز مشاوره ازدواج سنتی مشاوره قبل ازدواج لشگر شرقی فرزندان باهوش دوران دانشجویی عوارض افسردگی ازدواج با زن مطلقه بچه دار EMDR ارتباط با جنس مخالف سوالات مشاور ازدواج انتخاب همسر در دانشگاه آموزش روابط آمیزشی سوالات خانوادگی قطع کردن رابطه رفع اختلاف زناشویی روابط فامیلی از زندگی خسته شدم عوارض کتک خوردن مرکز مشاوره ازدواج تهران اضافه وزن دین دار مرکز مشاوره محله تجریش مزایای ازدواج دانشجویی تست روان درمانی مشاوره اینترنتی خانواده مرکز مشاوره رسالت عشق رمانتیک اختلالات شخصیتی شادابی ازدواج های سنتی تربیت تست خانواده مرکز مشاوره اسماعیل آباد مشاور خانواده آنلاین عشق بعد از ازدواج مشاوره ازدواج در رشت سن مناسب ازدواج روانشناسی شخصیت درون گرا روابط عاشقانه دوران قبل ازعقد روانشناس خوب خانواده خوب تنوع طلبی کم شدن حافظه نشانه های درونگرایی روابط دوران نامزدی عشق و نفرت فرد مناسب برای ازدواج مشاوره ازدواج موقت ویژگی همسر خوب دختران دم بخت ازدواج دانشجویی مشکلات ازدواج جوانان ازدواج با دختر قد بلند عامل خوشبختی دختران و پسران مشاوره ازدواج مجدد ثبات و رضایت مندی در رابطه مشاوره رایگان عشق پدر به فرزند نامزدی شناخت لیسیدن آلت شوهر عشق به خاطر پول سن مناسب برای ازدواج میل جنسی زیاد اصول عشق ورزی هدف اصلی ازدواج مرکز مشاوره آنلاین والدین همسر واکنشهای روانشناختی اختلاف سن ازدواج مشاور ازدواج تلگرام منطقی بودن کودکان دختران قد بلند مرکز مشاوره فرمانیه بهره هوشی مشاوره کرمان روابط عروس با مادر شوهر رابطه جنسی زنان باردار انواع عشق از دید روانشناسی احساس شک تست هوش جدید ازدواج با همکار راه خوشبختی تقویت هوش مشکل جوانان بیماری روحی عبرت های تاریخ گذشتگان بیماری فتیشیسم نشانه افراد درون گرا اهمیت ازدواج