رابطه ناخواسته با فرد متاهل

از قدیم ودر فرهنگ بسیاری از جوامع، خواستگاری مردان متداول بوده و بیان خواستگاری از طرف دختران عرف نبوده است مهمترین دلیل این کار حفظ حرمت و حیثیت زن و تکریم و احترام به شخصیت بزرگ وی بوده است. عده ای بر این باورند که خواستگاری مردان بر طبق اصول بوده و بیان خواستگاری و ازدواج از طرف دختران، خلاف قانون آفرینش بوده و از عفت و حیا زن به دور است. بنا بر گفته استاد مطهری، این طبیعت مرد است که طلب عشق و اظهار محبت کند و زن مظهر مطلوب و معشوق بوده و در واقع مرد پروانه و زن شمع می باشد. این گفته استاد مطهری نشان دهنده این موضوع است که خواستگاری از سوی مردان نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا رواج و مرسوم است زیرا می توان به عنوان قانون طبیعت از آن یاد کرد.

 

اما همانطور که همواره نمی توان یک موضوع طبیعی را به عنوان قانون در نظر گرفت، باید داست که خواستگاری دختران اشکال و مانعی نداشته و ندارد اما برای این کار باید نکاتی را در نظر گرفت. در ابتدا اینکه پسران باید بدانند اظهار عشق از سوی دختران به منزله صداقت و پاک بودن عشق بوده و فقط به قصد ازدواج است و نه چیز بیشتر البته این کار باید زیر تظر والدین صورت پذیرد.در ادامه دختران تا حدی که می توانند باید از اظهار علاقه به قصد ازدواج به پسر مورد علاقه شان به صورت مستقیماً خود داری مرده و روش های غیر مستقیم را پیش رو بگیرد تا ضمن حفظ شأن دختر، عشق و علاقه وی نیز بیان شود. در ضمن باید بدانید که طرح مسئله ازدواج از سوی دختر ، موضوعی جدید نبوده و پیشینه ای تاریخی اسلامی دارد به گونه ای که حضرت خدیجه وقتی کمالات و ایمان پیامبر اکرم (ص) را مشاهده نمود، به آن بزرگوار پیشنهاد ازدواج داد. بنابراین اقدام به خواستگاری از سوی دختران منع شرعی نداشته و ندارد.البته به شرطی که برای دختران باکره به اذن پدر باشد.اما این امر پیامدهایی منفی نیز در بر دارد که البته بسته به پسر و دختر می تواند ضعف و شدت داشته باشد. شنیدن جواب منفی از سوی دختران به همان اندازه که بد و منفی است ، شنیدن نه از سوی پسران نیز می تواند ضربات بدی به روحیه دختران وارد کند بنابراین دختران باید خود را آماده شنیدن جواب رد نمایند. به دلیل اینکه این خواستگاری خارج از عرف می باشد پیامدها و حرف و سخ هایی از سوی آشنایان و اطرافیان را در بر دارد بنا براین زوجین باید خود را آماده این سخنان کرده و برای مدیریت و پشت سر گذاشتن آن خود را آماده نمایند. بنابراین بنا به طبیعت و اینکه همواره مرد اظهار عشق کرده و زن معشوق بوده است خواستگاری از سوی پسران صورت می گیرد البته بیان خواستگاری از سوی دختران موردی نداشته و میتواند صورت بگیرد.

منبع: مرکز مشاوره

برچسب ها

اختلاف سطح مالی مرد EMDR سکس در زنان زنان باردار سکوت زندگی رفتارهای جنسی نوجوان دفتر مشاوره تحصیلی شرایط مناسب ازدواج عشق هم پیمان مشکلات جنسی جوانان روانشناسی بلوغ پسران شیوه زندگی فریاد زدن ازدواج با زن مطلقه بچه دار شوهر آرام مشکلات خانواده شعرهای عاشقانه شهدا ازدواج سالم مشاوره ازدواج بندرعباس شوهر خیانتکار صبحانه اخلاق غربی خون بعد از رابطه جنسی معایب ازدواج دانشجویی درمان گوشه گیری گردشگری شیراز موفقیت در زندگی مشترک خیانت مرد درمان چاقی کم شدن حافظه شخصیت شناسی درون گرا فراراز مدرسه مشاوره آنلاین مراسم تولد همسر اوقات فراغت انتقال متقابل زندگی زناشویی روانشناختی ارتباط با همسر تقویت هوش هیجانی اختلاف اقتصادی در ازدواج عوارض افسردگی حس مسئولیت علل خساست درمان قطعی سرمزاجی مشاوره تلفنی مشاوره قبل ازدواج آنلاین بیماری خود ایمنی هدف مشاوره قبل از ازدواج روابط نامشروع اراده ترک عادات دوران قبل از ازدواج دختران قد بلند بهره هوشی یکنواختی رابطه اضافه وزن آزار دهنده جنسی علاقه به پا همسر بداخلاق همسر مناسب قوی کردن اراده درمان برون گرا بودن ازدواج با ولخرج مشاوره طلاق توافقی زندگی خوشبخت زندگی پرتنش ازدواج مدرن فیلم پیش از ازدواج دلایل پریشانی ذهنی مرکز مشاوره ازدواج تهران یادگیری عبرت های زندگی زناشویی عشق اولیه جوانان و ازدواج حس پوچی مشاوره روانشناسی کرمانشاه مشاوره خانواده شیراز زوجین دارو های افسردگی پریود طولانی مدت مشاوره قبل طلاق اهمیت قد در ازدواج نشانه های زودانزالی معیارهای ازدواج پریود در زنان مرکز مشاوره قبل ازدواج قدمت شیراز درمان زودانزالی با حنا رفتار صحیح با نوجوان خواستگار مشاور روانشناسی ازدواج ازدواج دختر و پسر مشاور ازدواج تلفنی درمان بیماری قلبی ارتکاب گناه حس دلتنگی رابطه جنسی زن و مرد انتخاب همسر در دانشگاه شوهرم باهام قهره اهمیت مشاوره آنلاین