رابطه ناخواسته با فرد متاهل

از قدیم ودر فرهنگ بسیاری از جوامع، خواستگاری مردان متداول بوده و بیان خواستگاری از طرف دختران عرف نبوده است مهمترین دلیل این کار حفظ حرمت و حیثیت زن و تکریم و احترام به شخصیت بزرگ وی بوده است. عده ای بر این باورند که خواستگاری مردان بر طبق اصول بوده و بیان خواستگاری و ازدواج از طرف دختران، خلاف قانون آفرینش بوده و از عفت و حیا زن به دور است. بنا بر گفته استاد مطهری، این طبیعت مرد است که طلب عشق و اظهار محبت کند و زن مظهر مطلوب و معشوق بوده و در واقع مرد پروانه و زن شمع می باشد. این گفته استاد مطهری نشان دهنده این موضوع است که خواستگاری از سوی مردان نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا رواج و مرسوم است زیرا می توان به عنوان قانون طبیعت از آن یاد کرد.

 

اما همانطور که همواره نمی توان یک موضوع طبیعی را به عنوان قانون در نظر گرفت، باید داست که خواستگاری دختران اشکال و مانعی نداشته و ندارد اما برای این کار باید نکاتی را در نظر گرفت. در ابتدا اینکه پسران باید بدانند اظهار عشق از سوی دختران به منزله صداقت و پاک بودن عشق بوده و فقط به قصد ازدواج است و نه چیز بیشتر البته این کار باید زیر تظر والدین صورت پذیرد.در ادامه دختران تا حدی که می توانند باید از اظهار علاقه به قصد ازدواج به پسر مورد علاقه شان به صورت مستقیماً خود داری مرده و روش های غیر مستقیم را پیش رو بگیرد تا ضمن حفظ شأن دختر، عشق و علاقه وی نیز بیان شود. در ضمن باید بدانید که طرح مسئله ازدواج از سوی دختر ، موضوعی جدید نبوده و پیشینه ای تاریخی اسلامی دارد به گونه ای که حضرت خدیجه وقتی کمالات و ایمان پیامبر اکرم (ص) را مشاهده نمود، به آن بزرگوار پیشنهاد ازدواج داد. بنابراین اقدام به خواستگاری از سوی دختران منع شرعی نداشته و ندارد.البته به شرطی که برای دختران باکره به اذن پدر باشد.اما این امر پیامدهایی منفی نیز در بر دارد که البته بسته به پسر و دختر می تواند ضعف و شدت داشته باشد. شنیدن جواب منفی از سوی دختران به همان اندازه که بد و منفی است ، شنیدن نه از سوی پسران نیز می تواند ضربات بدی به روحیه دختران وارد کند بنابراین دختران باید خود را آماده شنیدن جواب رد نمایند. به دلیل اینکه این خواستگاری خارج از عرف می باشد پیامدها و حرف و سخ هایی از سوی آشنایان و اطرافیان را در بر دارد بنا براین زوجین باید خود را آماده این سخنان کرده و برای مدیریت و پشت سر گذاشتن آن خود را آماده نمایند. بنابراین بنا به طبیعت و اینکه همواره مرد اظهار عشق کرده و زن معشوق بوده است خواستگاری از سوی پسران صورت می گیرد البته بیان خواستگاری از سوی دختران موردی نداشته و میتواند صورت بگیرد.

منبع: مرکز مشاوره

برچسب ها

اختلاف اقتصادی در ازدواج حس دلتنگی اراده ترک عادات تفاهم آموزش روابط آمیزشی مشاوره مهاجرت بیماری های روحی امید زندگی بی حوصلگی مشاوره قبل ازدواج مشکل روانی مشاوره ازدواج موقت اصول عشق ورزی قطع کردن رابطه مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی رفع خستگی ازدواج سالم عدم خشنودی مرکز مشاوره وظیفه همسر ازدواج با دختر درون گرا بی بند و باری عدم تمرکز جلوگیری از خونریزی ریشه خساست وفاداری زن خوب بلوغ جنسی تقویت حافظه پرسشنامه افسردگی بک تاثیر درونگرایی در ازدواج 9 گام مهم پس از خیانت همسر طلاق خصوصیات ازدواج موفق فواید خوشبینی رهیافت درمانی شناختی تست های هوش كسب تجربه در خانواده‌هاي ايراني دوستی های قبل ازدواج مرکز مشاوره تلفنی قطع رابطه تست جدید عشق عدم اعتماد به همسر معرفی محلات تهران مشکلات روانی درمان سن مناسب برای ازدواج چگونه شنونده خوبی باشیم بیماری روحی حس تنهایی درمان درونگرایی رسیدن به خوشبختی غافلگیری در دوستی نشانه خیانت زنان شوهرم خیانت کرده برنامه ریزی مراسم عروسی ایرانی زندگي زناشویی میل جنسی عامل خیانت درمان زودانزالی با حنا اخلاق شرقی مشاوره ازدواج شرق تهران تنفس رابطه سازنده رفتارهای جنسی نوجوان تنوع طلبی در مردان زودانزالی در مردان رابطه جنسی مشاوره ازدواج تلفنی مشغله کاری ازدواج با پسر کوچکتر تاثیرات کمبود محبت شنونده ی خوبی بودن ازدواج با زن درون گرا گردشگری شیراز ارتباط با جنس مخالف بلوغ زودرس نوجوان بلوغ فکری والیدن پیر اهمیت تفاوت قد شناخت همسر روانشناسی شخصیت درون گرا مهریه ضامن خوشبختی خشم و عصبانیت انتخاب‌های عاشقانه مهریه در اسلام بهره هوشی لیسیدن واژن همسر مشاوره تبریز برخورد با همسر عصبی طولانی شدن دوران عقد شعرهای عاشقانه شهدا اخلاق و رفتار مسائل زناشویی تست هوش جدید رفتار شخص برون گرا درک همسر روابط خانواده مشاوره ازدواج بابل