خیانت یک نوع بیماری روانی است

خیانت یک نوع بیماری روانی است

خیانت بحثی است که همواره زندگی زوجین را با تهدید جدی مواجه می کند.اما واقعاً چرا خیانت اتفاق می افتد؟! اصلا چرا باید یک همچین مسئله ای بلای جان بسیاری از زوجینی باشد که به تازگی زندگی خود را شدوع کرده و به زیر یک سقف می روند!

این معضل ریشه در شخصیت، رفتار و نوع تربیت فردی دارد که خیانت می کند. بسیاری از خانم ها و آقایان به دلیل کمبود شخصیت، کمبود محبت و همچنین اختلالات شخصیتی و روانی که دارند دست به خیانت زده و همسر خود را نادیده می گیرند! همسری که با هزار امید و آرزو و همچنین با اعتماد کامل در حال زندگی کردن است و خبر از بحرانی که در زندگی او پدید آمده است ندارد.

خیانت هم می تواند از طرف خانم اتفاق بیافتد و هم از طریق آقا.به نظر نگارنده این مقاله؛ حتی فکر دیگری را کردن نوعی خیانت است چه برسد به خود عمل خیانت! اما زمانی که با کسی عهد بسته ایم و او را به عنوان عشق زندگی خود انتخاب کرده ایم چرا باید خیانت کنیم! واقعا این انسانی است؟ پس وجدان و شرف چه می شود؟!

ذکر این نکته ضروری است که کسانی که خیانت می کنند می توانند به طور قطع به یقین منتظر خیانت همسر خودشان هم باشند. البته دلایلی نیز از طرف زوجین وجود دارد که عامل خیانت می باشد. کم توجهی، عدم رسیدگی به کارها و امور خانه و همچنین در دسترس نبودن مردان و مشکلاتی از این قبیل از جمله این عوامل میباشد.

در انتخاب خود برای همسر دقت کنیم و رفتارها و عادات آنان را جویا بشویم. سپس پای انتخاب خود ایستاده و برای رسیدن به خوشبختی تلاش کنیم. آن وقت طعم یک زندگی شیرین را خواهیم چشید.

مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع را در سایت مشاوره قبل ازدواج ببینید

منبع:تریبون آزاد

4 پاسخ
 1. captive
  captive گفته:

  سلام جوانی ۲۹ ساله هستم تا حدودی شرایط ازدواج رو پیدا کردم اما خیلی از پیش قدم شدن برای آشنایی جهت ازدواج میترسم.اونم به دلیل خیانت زیادی هست که دارم از زنها میبینم.مثلا خانمی رو دیدم که بعد از ۲۵ سال زندگی مشترک به شوهرش خیانت کرده وقتی کسی بعداز ۲۵ سال خیانت میکنه این ترس رو در وجود آدم میندازه که بررای من پیش نیاد یک وقت.همین موضوع باعث شده دیدم به دختری مثبت نباشه و واقعا ترس شدیدی از این مسئله دارم/

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   همیشه همه شرایط برای همه وجود دارد .اینکه شما بخواهید ترس از خیانت داشته باشید مطمئن باشید که موارد دیگری هم هست که اگر به همه توجه داشته باشید و ریز بین شوید هیچ
   وقت نمی توانید ازدواج کنید .مساله خیانت به شما ربط دارد و انتخاب شما و اینکه چقدر همسرتون رو تامین کنید .که بعد ازدواج دچار مشکل نشود مطمئن باشید بحث خیانت دو طرفه است .
   و هر دو نفر مقصر هستند .بهتره در انتخابتون درست عمل کنید و بعد نگرانی ها ی شما کم می شود هر فردی رو که تقریبا مد نظر بود جلساتی داشته باشید انتظاراتتون رو بخواهید .و خوب با صرف زمان و تحقیق محلی از ایشون مطمئن شوید .امیدوارم منطقی تصمیم بگیرید خودتون با مشاوره رفتن متوجه خواسته هاتون بشید و بعد اقدام کنید.موفق باشید

   پاسخ
 2. farahani
  farahani گفته:

  سلام دوستی دارم که حدود ۴ ساله ازدواج کرده و من همسر ایشان را هنوز ندیدم ولی همسرشان از طریق گوشی موبایل به تلفن دوستهای زنش دسترسی پیدا کرده و برای آنها و من مزاحمت از طریق تماس و یا پیامک ایجاد می کند..حرفها و جوکهای رکیک ارسال می کند.به دوستم چیزی نگفتم .چی کار باید کرد؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   اگر مطمئن هستید ایشون چنین شرایطی دارند بهتره به صورت غیر مستقیم به همسرشون اطلاع بدید مثلا اینکه بپرسید ایا از شماره های شما همسرشون مطلع هستند ؟؟حساسیت کوچکی ایجاد کنید تا خودشون پیگیر شوند و اگر متوجه چنین مساله ای شدند با لحن مناسب و با شناختی که از همسرشون دارند علت را جویا شوند و مساله را رفع کنند اگر قابل رفع باشد .ممکن هست برای عده ای هم این مساله مهم نباشد که اگر چنین شناختی دارید یعنی می دانید ایشون این مسائل رو مهم نمی دانند و احتمالا از خیلی از رفتارهای همسرشون مطلع هستند ولی چیزی بیان نمی کنند که خب بیان کردنش شاید اصلا مناسب نباشد .در هر حال مسئولیت را وقتی دارید که بخواهید از معضل برزگتری پیشگیری کنید در غیر این صورت اجازه بدهید خودشون متوجه شوند و شما دخالتی نداشته باشید که سو تفاهمی بعدا نسبت به شما ایجاد نشود .موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *