خیانت یک نوع بیماری روانی است

خیانت بحثی است که همواره زندگی زوجین را با تهدید جدی مواجه می کند.اما واقعاً چرا خیانت اتفاق می افتد؟! اصلا چرا باید یک همچین مسئله ای بلای جان بسیاری از زوجینی باشد که به تازگی زندگی خود را شروع کرده و به زیر یک سقف می روند!

line-separator

این معضل ریشه در شخصیت، رفتار و نوع تربیت فردی دارد که خیانت می کند. بسیاری از خانم ها و آقایان به دلیل کمبود شخصیت، کمبود محبت و همچنین اختلالات شخصیتی و روانی که دارند دست به خیانت زده و همسر خود را نادیده می گیرند! همسری که با هزار امید و آرزو و همچنین با اعتماد کامل در حال زندگی کردن است و خبر از بحرانی که در زندگی او پدید آمده است ندارد.

خیانت هم می تواند از طرف خانم اتفاق بیافتد و هم از طریق آقا.به نظر نگارنده این مقاله؛ حتی فکر شخص دیگری را کردن نوعی خیانت است چه برسد به خود عمل خیانت! اما زمانی که با کسی عهد بسته ایم و او را به عنوان عشق زندگی خود انتخاب کرده ایم چرا باید خیانت کنیم واقعا این انسانی است؟ پس وجدان و شرف چه می شود؟!

line-separator

ذکر این نکته ضروری است که کسانی که خیانت می کنند می توانند به طور قطع به یقین منتظر خیانت همسر خودشان هم باشند. البته دلایلی نیز از طرف زوجین وجود دارد که عامل خیانت می باشد. کم توجهی، عدم رسیدگی به کارها و امور خانه و همچنین در دسترس نبودن مردان و مشکلاتی از این قبیل از جمله این عوامل میباشد.

در انتخاب خود برای همسر دقت کنیم و رفتارها و عادات آنان را جویا بشویم. سپس پای انتخاب خود ایستاده و برای رسیدن به خوشبختی تلاش کنیم. آن وقت طعم یک زندگی شیرین را خواهیم چشید.

برای خواندن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به سایت ازدواج مراجعه کنید

 

منبع:کانون مشاوران ایران

4 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام خیلی بد به قضیه نگاه میکنید بعضی ها بهتره خیانت کنند و برن بقیه و تجربه کنند تا قدره زندگی خودشون را بدوند خیلی ها خیانت میکنند پشیمون میشن و میفهمن پوچ بوده رایطه اهشون و خودشون و اصلاح میکنند

  پاسخ
 2. بینام
  بینام گفته:

  من همسرم چندین بار به من خیانت کرد منم به سختی بخشیدم جدا از اینکه الان خودم مریض شدم و دیگه حسی ندارم همش تو فکر تلافی کردن هستم.

  پاسخ
  • بینام
   بینام گفته:

   میشه ولی مثل من مریض میشی و همش ی چیزی مثل خوره تو ذهنت میخواد ی کاری کنه که اروم بشه.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *