دانستنی هایی برای جلوگیری از بروز مشکلات و مسائل در خانواده

 

در خانواده همواره مشکلاتی وجود دارد و نمی توان گفت هیچ گاه مشکلات به سراغ ما نمی آید بلکه خانواده ای پیروز است که بتواند به راحتی مشکلات را کنار گذاشته و برای برطرف کردن آن اقدام لازم را انجام دهد

این مشکلات می‌توانند بین اولیا، بچه‌ها، خواهر و برادرها ، دوستان و سایر افراد مهم خانواده در زندگی شما بوجود بیایند. کل اعضای یک خانواده زمان‌های سخت و دشواری را در روابط خود پشت‌سر می‌گذارند با مشکلاتی که گاه‌گاهی قابل لمس و تجربه اند و برخوردهای شخصی که بروز آنها خیلی طبیعی به نظر می‌رسد

چه کارهایی را می‌توان برای پیشگیری از بروز این مشکلات و یا برطرف کردن آنها انجام داد؟

صحبت کردن- ارتباطات همچون کلیدی برای ایجاد کارآیی در روابط خانوادگی عمل می‌کند.صحبت کردن با افراد مورد علاقه‌تان درباره مشکلات تان با آرامش و فارغ از تنگ نظری، اولین قدم برای حل مشکلات به شمار می‌رود.
پذیرش تفاوت‌هایتان با دیگران- حتی افراد خیلی نزدیک به شما باورها، عقاید و دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به شما دارند. پذیرفتن اینکه شما ممکن است همیشه موافق آنهایی که دوست‌شان دارید، نباشید؛ می‌تواند به شما برای جلوگیری و پیشگیری از بروز برخوردهای غیرضروری کمک کند.
داشتن روابط خوب و لذت بخش با سایر اعضای خانواده- حتی در موارد سخت و دشوار، می‌توانید در جستجوی زمانی باشید که کارها‌یتان با همسر یا سایر افراد خانواده با لذت و خوبی پیش رود.
توسعه یک طرح- اگر مشکلات روابط خانوادگی عموما بخاطر شرایط محیطی شماست، اینکه موفق شوید طرحی را برمبنای موافقت همه توسعه دهید، می‌تواند در حل مسایل کمک کند. برای مثال اگر شما دچار تنگناهای مالی هستید، این کار به شما کمک می‌کند یک بودج خانوادگی ایجاد کنید. داشتن یک طرح نه تنها استرس را کاهش می دهد بلکه موجب شکل گیری یک هدف مشترک برای همه اعضای خانواده و تلاش برای رسیدن به آن می‌شود.
کمک بگیرید- ممکن است در زمان‌ها یا شرایطی شما قادر نباشید مشکلات را به تنهایی حل کنید و نیاز به جذب کمک خارج از خانواده داشته باشید. در این موارد، انواع راه‌های کمکی در دسترس هستند شامل مشاوره های خانوادگی، وساطت و دوره ها و کارگاه های آموزشی در ارتباطات و مهارت‌های مقابله مثبت با مشکلات و حل مسایل.
روابط دوست‌داشتنی ناشی از حمایت افراد خانواده به طور عملی، به خوبی روابط عاطفی به اعضای خانواده کمک می‌کند.
همسران حامی و حمایتگرشریک زندگی خود را درایام خوبشان سهیم می‌کنند و به این ترتیب برای گذشتن از میان دشواری‌ها یکدیگر را یاری می‌کنند. آنها همچنین بیشتر احساس سلامت، شادی و رضایت از زندگی‌ و احتمالا کمتر مشکل در سلامت فیزیکی یا روانی دارند.

در رابطه با این موضوع می توانید در سایت ازدواج مقاله های بیشتر را مطالعه کنید

منبع:مشاورانه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *