چه زمانی آماده ایم تا ازدواج کنیم

رابطه منتهی به ازدواج

در جامعه امروزی و با توجه به تغییر نسل ها و همچنین طرز افکار جوانان ، روابط بین دختر و پسر راحت تر شده و این خود باعث ازدواج هایی از این طریق می شود. البته متأسفانه همه روابط منجر به ازدواج نشده و این امر باعث وجود ارتباط هایی خطرناک بین دختران و پسران و یا رواج بی اعتمادی بین آنان شده است.

line-separator

روابط ها در بین دختران و پسران امروزی به دلیل رواج تنوع طلبی و افکار غرب گرایانه روابطی پوچ و بی انتها است به گونه ای که نمی توان فرق روابط سالم و با قصد ازدواج را با روابط سطحی مشخص نمود. رابطه هایی که بین دختران و پسران برقرار شده و به قصد ازدواج پیش می رود می تواند روابطی سالم و برای شناخت از همدیگر باشد. اینگونه روابط کمک بسیاری می کند تا ازدواج ها بدون شکست و موفقیت آمیز باشد زیرا در طی این روابط شناخت از طرفین به حدی می رسد که می توان به طور قطع گفت که ایا این فرد مورد نظر ما برای ازدواج می باشد و یا خیر. اما باید دقت کرد تا در همین روابط نیز حد و مرز را رعایت کرده تا بسیای از حرمت ها شکسته نشده و همچنین اگر به تفاهم لازم برای ازدواج نرسید، جدا شدن آسان باشد. البته اگر در انتخاب فرد مورد نظرمان از همان ابتدا ملاک ها و معیار های خود را لحاظ کنیم قطعاً انتخابی درست داشته و می توانیم با خیال راحت تا زمان ازدواج به شناخت بیشتر از یکدیگر بپردازیم.

line-separator

ازدواج های سنتی با توجه به افکار امروزی جوانان کم کم کمرنگ شده و جای خود را به ازدواج های امروزی می دهد بنابراین توصیه مشاوران مرکز مشاوره ازدواج به جوانان این است که پس انتخاب فرد برای ازدواج مسئله را با والدین در میان گذاشته و سپس به یک مشاور ازدواج مراجعه نمایند زیرا آنان دقت نظر بیشتری را به خرج خواهند داد.

در زمان برقراری رابطه به قصد ازدواج باید دقت نماییم که هیچ گاه حرمت ا را نشکسته و حد و مرزی برای آن قائل شویم. سپس به شناخت بیشتر فرد مورد نظر در زمینه اخلاقی و رفتاری و همچنین تیپ و شخصیت و گذشته وی بپردازیم تا بدون هیچ شک و شبهه و با یک اطمینان خاطر آغاز به زندگی نماییم.

برای دیدن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به مرکز مشاوره ازدواج رجوع کنید

منبع:کانون مشاوران ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *