۱۴ راهکار زندگی شیرین را بیاموزید و در رابطه خود معجزه بیافرینید. این روش ها می تواند معجزه را برای شما به ارمغات آورد.

راهکار زندگی شیرین چیست؟

۱٫ همزمان به رختخواب بروید

مهم است که همزمان به رختخواب بروید، حتی اگر یکی از همسران مجبور شود بیشتر بیدار بماند. تماس بدن به بدن احساس حمایت را زنده نگه میدارد.

۲٫ علایق مشترک داشته باشید

پس از مدت از زندگی مشترک، افراد نقاط مشترک خود را به حداقل  می رسانند. زوج هایی خوشبخت هستند که علایق در کار مشترک را خلق کنند و سعی کنند اشتراکات را افزایش دهند.

۳٫ دست در دست هم راه بروید| راهکار زندگی شیرین

به گفته این محقق، زوج های خوشبخت به طور طبیعی دست یکدیگر را می گیرند یا در کنار هم راه می روند.

۴٫ اعتماد کنید و ببخشید

زوج های خوشبخت وقتی نمی توانند تعارضی را حل کنند، بخشش را به جای بی اعتمادی ترجیح می دهند.

۵٫ به جای اشتباه، روی کارهایی که شریک زندگی درست انجام می دهد تمرکز کنید

زوج های خوشبخت به جای اشکالات، بر روی نکات مثبت تمرکز می کنند و به دنبال تمرکز روی نقاط منفی یکدیگر نیستند.

۶٫ نوازش بعد از کار

این تماس فیزیکی بر ذهن تأثیر مثبت می گذارد. زوج هایی که با در آغوش گرفتن یکدیگر سلام می کنند، “احساس فیزیکی” عشق را حفظ می کنند.

۷٫ برای یکدیگر آرزوی روز خوبی داشته باشید و هر روز صبح بگویید “دوستت دارم”.

این یک راه عالی برای مبارزه با استرس روز، مانند ترافیک است.

۸٫ هر شب برای یکدیگر شب بخیر آرزو کنید

زوج های خوشبخت با وجود اختلاف نظر، شب خوبی را برای یکدیگر آرزو می کنند. این راهی برای نشان دادن این است که آنها هنوز در یک رابطه هستند.

۹٫ در طول روز ارتباط داشته باشید | راهکار زندگی شیرین

برقراری ارتباط در طول روز به شرکای زندگی این امکان را می دهد که در هنگام بازگشت به خانه وضعیت روحی یکدیگر را کاملاً درک کنند و مثلاً اگر روز بدی داشتند، انتظارات غیرواقعی در مورد اشتیاق همسر خود نداشته باشند.

۱۰٫ به دیده شدن در کنار شریک زندگی خود افتخار کنید

زوج های خوشبخت با نمایش عمومی محبت راحت هستند. آنها سعی نمی کنند چیزی را ثابت کنند، فقط با هم خوب هستند.

۱۱٫ زندگی با سکوت ها | راهکار زندگی شیرین

زوج های خوشبخت ارتباطی باز و صادقانه دارند که به تعمیق رابطه کمک می کند.

۱۲٫ هفته ای یک زمان با کیفیت را با هم بگذرانید.

مهم است که یک فعالیت زن و شوهر را بدون بچه ها و بدون دوستان در هفته تمرین کنید تا یکدیگر را پیدا کنید.

ایوان دالر توضیح می‌دهد: «ما متوجه شده‌ایم که زوج‌های شاد طولانی‌مدت به طور متوسط ​​۵ ساعت در هفته را با هم وقت می‌گذرانند.

۱۳٫ از خودتان تعریف کنید

یکی از راهکار زندگی شیرین است. زوج های شاد ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از زوج های ناراضی از یکدیگر تعریف و تمجید می کنند.

۱۴٫ لمس کردن | راهکار زندگی شیرین

زوج های خوشبخت عادت دارند روزی چند دقیقه در یک زمینه غیرجنسی یکدیگر را نوازش کنند. مثلاً هنگام تماشای تلویزیون، مرتباً در آغوش می گیرند و به هم می چسبند.

زندگی را به کام خود شیرین کنیم

همیشه راه هایی وجود دارد که زندگی را به کام خود شیرین کنیم. خوبی ها را هم ببینید! نسبت به همسر خود دیدگاه مثبت داشته باشید و بکوشید همیشه در مرحله اول کارهای خوب او را ببیند و مورد تحسین قرار دهید، زیرا تشویق و تحسین یک کار خوب، باعث تثبیت و تکرار آن خواهد شد

و خودتان از آن لذت می برید. هرگز چشمان خود را روی نقطه ضعف همدیگر باز مکنید و دایم به رخ مکشید؛ چون این رفتار، موجب دلسردی در زندگی شده و کم کم نسبت به همدیگر حس بدبینی پیدا می کنید و یک حالت دلسردی در شما ایجاد می شود. اگر چنین رفتاری دارید، بکوشید آن را انجام ندهید،

زیرا کم کم بین شما دوری ایجاد شده و به جایی می رسد که خدای ناکرده به فکر جدایی می افتید و هزاران مصیبتی که به دنبال آن می آید، پس «چشم ها را باید شُست، جورِ دیگر باید دید.»

۲) تحقیر و سرزنش، ممنوع! خداوند در خلقت انسان به خودش احسنت گفته است، زیرا انسان بهترین خلقت اوست.

در این میان، چگونه می توان همسر را به عنوان یک امانت الهی تحقیر و سرزنش کرد؟

یک دختر و یا یک پسر که با هزاران امید وارد زندگی می شوند، چرا باید مورد اهانت قرار گیرند؟

پدر و مادری که دخترشان را با صدها رنج و زحمت را بزرگ کرده اند و با حفظ آبرو و امیدواری او را به خانه مردی فرستاده اند تا در محیط امن و سالم و پر محبت زندگی کند،

این راهکار زندگی شیرینی داشته باشید!!

چگونه می توانند بعد از مدتی نظاره گر توهین و سرزنش او از طرف همسرش باشند؟ آیا وجدان انسان راضی می شود؟ متقابلاً اگر شما به ازدواج مردی درآمده اید که به دلایل گوناگون مشکل پیدا کرده است – مثلاً اقتصادی یا شغلی – به هیچ وجه او را سرزنش نکنید، زیرا به تدریج که سرزنش ها زیاد می شود،

حالت تخریبی ای در زندگی شما به وجود می آید و در مقابل همدیگر کم ارزش می شوید. همیشه به دنبال این باشید که با لطف و کرامت خود، احترام همدیگر را نگه دارید و در پی شأن و منزلت همدیگر باشید. رعایت احترام و ادب متقابل با همسر خود به طور محترمامه و مؤدب صحبت کنید و همدیگر را سبک نکنید.

آنچه در این گیرودار مهم می باشد، این است که وقتی مادری با همسرِ خود مؤدبانه صحبت می کند، یا مردی با همسرش محترمانه سخن می گوید، فرزند آنها نیز می آموزد که چه طور مؤدبانه صحبت کند و احترام پدر و مادرش را نگه دارد. این بهترین هدیه ای است که می توانید برای فرزند خود به ارث بگذارید.

طوری برخورد نکنید که روزی مجبور شوید بگویید: «آتش در خرمن خویش زده ام که را کنم دشمن خویش!» شما خانم گرامی، وقتی همسرتان وارد منزل می شود، به استقبال او بروید، بسیار مؤدّبانه با او رفتار کنید و به فرزندِ خودتان نیز بگویید، چنین کاری انجام دهد. این رفتارِ شما باعث می شود،

با این راهکار زندگی شیرینی داشته باشید!!

خستگیِ کار از تنِ او بیرون رود و احساسِ آرامش کند. البته او نیز متقابلاً چنین رفتاری انجام خواهد داد و کم کم به صورت یک عادت در می آید. برخی از همسرانِ بسیار خوب اظهار می دارند که در طول زندگی هرگز حتّی یک بار هم به یکدیگر بی احترامی نکرده اند. زندگیِ آنها آن قدر لذّتبخش است که دوست دارند همیشه در کنار هم باشند!

حفظ حقوق متقابل بسیار ارزشمند است قبل از اینکه بخواهید تشکیل زندگی دهید، درس حقوق خانواده را یاد بگیرید. ببینید وظیفه شما چیست؟ شاید برخی از خانواده ها هنوز نمی دانند ازدواج یعنی چه؟ تصور می کنند زندگی باید بگذرد، حالا هر طور باشد. نه! این گونه نیست. اگر کسی از زندگی و ازدواج خود لذت نبرد، بازنده اصلی میدان است.

مرد بداند که احترام زن بسیار حایز اهمیت است و آن قدر مهم است که پیامبر صلی الله علیه و آله می فرمایند: «بهترین فرد از میان شما کسی است که برای خانواده اش بهتر باشد!» ایشان همچنین می فرمایند: «جبرئیل آن قدر سفارش زنان را می کرد که گمان کردم یک اُف هم نمی توان گفت!» واقعاً درست است. چرا باید کسی که می خواهد فردا مادر فرزند شما باشد و زندگیِ شما را به آرامش برساند،

مورد بی احترامی باشد؟ همچنین برای زنان احترام شوهر و نیکو همسرداری کردن مهم است، آن چنان که می فرمایند: «زنی که خوب شوهرداری کند، مثل سربازی است که در جبهه جنگ مشغول نبرد می باشد.» یعنی جهاد برای خدا، با خوب شوهرداری کردن، یک پاداش دارد. در این جمله، معنی و مفهوم گسترده ای نهفته است، پس به به حقوق همدیگر آگاه باشید و بکوشید به حقوق یکدیگر احترام بگذارید.

در رابطه با این موضوع می توانید در سایت ازدواج مقاله های بیشتر را مطالعه کنید.

در این رابطه بخوانید :

روزهای خوب زندگی مشترک

راههای برای صمیمیت در زندگی مشترک

عشق اولیه در زندگی مشترک