اگر به تازگی ارتباطی عاشقانه را شروع کرده اید و یا پس از مدت ها، دریچه ی قلب تان را به سمت فردی باز کرده و به او ابراز علاقه کرده اید، بد نیست تا اطلاعات تان را در مورد روابط عاشقانه افزایش دهید.

ممکن است در ارتباط فعلی تان با سردرگمی هایی مواجه شوید و یا سوالاتی از قبیل ” آِیا مرا دوست دارد؟”، آیا برایم احترام قایل است؟”، ” آیا به جدی شدن این رابطه فکر می کند ؟” و… ذهن تان را به خود مشغول کرده باشد.

با این مطلب همراه باشید تا شما را با مهم ترین نشانه های سالم بودن رابطه تان بیشتر آشنا کنیم.

آیا عشق تان با نشانه های زیر همراه است؟

۱٫ آیا شریک عاطفی تان شما را کنترل می کند؟

کنترل کردن طیف وسیعی از رفتارها را در بر می گیرد.
اگر شریک عاطفی تان دایما و به صورت پیوسته گوشی تلفن همراه تان را چک می کند و علی رغم ابراز ناراحتی تان، توجهی به احساس شما ندارید، در حقیقت در حال کنترل شدن هستید.

پیگیری دایم اینکه کجا هستید و چه می کنید، در شرایطی که در شما احساس فشار و آزار ایجاد کند نیز یکی دیگر از مصادیق کنترل شدن است.

ممکن است در ابتدای رابطه، چنین رفتارهایی را حمل بر دوست داشتن و ابراز علاقه کنید اما در ادامه احساس خواهید کرد که دایما تحت نظارت و ارزیابی هستید و طرف مقابل تان به شما اعتماد ندارد.

۲٫ آیا ارتباط تان همراه با بدقولی است؟

بدقولی و یا عهد شکنی های جزیی در هر رابطه ای اتفاق می افتد اما زیاد شدن آن می تواند زنگ خطری برای رابطه ی عاشقانه تان باشد.

وقتی یکی از طرفین، دایما بدقولی می کند و وعده های قبلی اش را فراموش می کند، بی احترامی در رابطه در حالافزایش است.

شریک عاطفی تان از این طریق نشان می دهد که برای تان ارزش قایل نیست و بهتر است نسبت به این نشانه حساس باشید.سکستراپی مشاوره ازدواج

۳٫ آیا از حریم خصوصی برخوردار هستید؟

ممکن است چنین تصور کنید که در رابطه ی عاشقانه تان، حریم خصوصی بی معناست.
چنین تصوری باعث می شود تا به گونه ای افراطی به طرف مقابل تان بچسبید و به او نیز اجازه دهید تا حریم خصوصی تان را نقض کند.

در صورتی که به دنبال برقراری یک رابطه ی سالم هستید، بهتر است بدانید که داشتن فضایی شخصی از نیازهای اساسی هر انسانی است.

هر فردی نیازمند آن است که بتواند فعالیت هایی را به تنهایی انجام دهد و زمانی را برای اختصاص به خود داشته باشد.

عدم رعایت این مساله می تواند احساسی از خفگی روانی و فشار ایجاد کند که منجر به پس زده شدن تان می شود.

۴٫ آیا دایما منتظر هستید ونادیده گرفته می شوید؟

روزهای ابتدایی شروع رابطه، معمولا گرم و پر هیجان است.

پس از گذشت چند ماه، این کاملا طبیعی است که احساسات اولیه تا حدودی فروکش کند و رابطه ی تان به ثبات بیشتری برسد اما این واقعیت هرگز به معنای آن نیست که شما می توانید نادیده گرفته شوید.

در صورتی که طرف مقابل تان پیغام های تان را می خواند و دایما دیر جواب می دهد، از حال تان جویا نمی شود، به حرف های تان گوش نمی دهد، بر سر قرار ها دیر حاضر می شود و به اندازه ی کافی به شما توجه نمی کند، بهتر است این رابطه را پایان دهید.