بیان قصد ازدواج پسران به والدین

روش های درست و متفاوت برای دادن پیشنهاد ازدواج به دخترخانم ها

برای همه دختر ها همیشه سوال است که چه کسی از آنها خواستگاری خواهد کرد و در آن روز مهم چه کسی همسر آنها خواهد بود.

حال که شما میدانید دختران به چه سوالی هایی فکر می کنند باید برای درخواست دوستی عاشقانه خلاقیت نشان دهید.اگر فکر می کنید که یک گل رز قرمز بگیرید و جلوی دختر زانو بزنید و درخواست خود را به وی بگویید باید بگوییم که این روش دیگر از دیدگاه دختران یک سناریوی معمولی و تکراری شده است.
پس اگر دوست دارید با بقیه متفاوت باشید و درخواست شما به خوبی به طرف مقابل منتقل شود و نتیجه ای را که دوست دارید بگیرید با ما همراه باشید.
ما دراینجا برای شما ۱۰ روش اصولی درخواست دوستی با دخترها را یاد خواهیم داد که با عمل کردن به آنها می توانید قلب طرف مقابل را برای خودتان بگیرید.

۱- خودتان باشید
اولین قانون برای درخواست از دختران باور به خودتان می باشد.به هنگام درخواست سعی نکنید که همانند شخص دیگری تقلید کنید بلکه باید به خودتان ایمان داشته باشید.اگر میخواهید درخواست ازدواج بدهید باید با دقت به حرف های زنان گوش کنید تا به وی اعلام کنید که برایش ارزش قائل هستید. هر دختری دوست دارد که شخص مقابل به هنگام ملاقات با او در عین حال که خودش می باشد خلاقیت نشان دهد. در این مواقع گفتن کلمات کوتاه عاشقانه را فراموش نکنید که معجزه می کنند.بیشتر سعی کنید شنونده باشید تا گوینده !

۲- سر میز شام شمع روشن کنید
این روش کلاسیک از بهترین راه ها برای درخواست از دختر رویاهایتان می باشد.شمع از عناصر سازنده یک شام رویایی برای طرف مقابل خواهد بود. همچنین شما می توانید خلاقیت نشان دهدید و نور فضا را کم کنید تا شعله های شمع بیشتر به چشم بیاید و با پخش یک آهنگ عاشقانه ملایم میتوانید این طرح عاشقانه خود را تکیمل کنید.
در صورتی که شمع های زیادی در دسترس دارید از انها نه تنها فقط برای میز شام بلکه برای روش کردن سایر مکان ها نیز استفاده کنید و چراغ ها را خاموش کنید. فضای نسبتاً تاریک که با نور شمع روشن نگه داشته شده است و در کنار آن آهنگ عاشقانه پخش می شود یک شام رویایی را برای دوست دخترتان به وجود می آورد که هیچ وقت فراموش نخواهد کرد.

۳- مکان اولین دیدار
او را جایی که برای اولین بار همدیگر را ملاقات کردید ببرید.برای چند لحظه خاطرات آن روزها برای وی زنده کنید سپس درخواست خود را پیشنهاد کنید. این کار باعث می شود که حس اعتماد شخص مقابل به شما افزایش پیدا کند. در حقیقت شما با این کار خود به وی اعلام می کنید او در زندگی شما اتفاق مهمی می باشد که حتی مکان اولین دیدارتان را به یاد دارید.

۴- روز خاص
چه چیزی بهتر اینکه درخواست خود را در یک روز خاص مثل عید نوروز یا روز ولنتاین به وی بگویید. ارائه پیشنهاد به شخص مقابل در این چنین روزهایی باعث خاص شدن درخواست شما خواهد شد. یکی از بهترین روزها برای درخواست ازدواج نیز روز تولد می باشد که هم نشان از این می باشد که شما وی را دوست دارید و او در حال حاظر وارد زندگی تان شده و رویدادهایش را دنبال می کنید.پیشنهاد ازدواج یک تهعد عاشقانه می باشد که در چنین روزهایی عاشقانه تر می شود.

۵- درخواست در حال تماشای فیلم
این مورد که میخوام براتون یگم یکم سخت هست و البته زیادی خلاقانه هست . یک فیلم رمانتیک خودتان بسازید ( برای اینکار باید آشنایی با کارهای میکس داشته باشید که بتوانید صحنه های عاشقانه فیلم ها را ترکیب کرده و اثری جدید بسازید ) البته در طی ساخت این فیلم سوال هایی را که خودتان دارید به صورت زیرنویس تهیه کنید تا نمایش داده شود.حال واکنش وی را مشاهده کنید.به احتمال زیاد او سرگرم مشاهده فیلم خواهد شد.

۶- تی شرت
روشی ساده ولی با نتیجه قابل توجهی استفاده از تی شرتی می باشد که روی آن درخواست شما نوشته شده است.دیگر لازم نیست که شما به صورت شفاهی درخواست خود را وی بپرسید بلکه کافیست از روی تی شرت یک ژاکت ببوشید و در پارک به دوست دخترتان قرار بذارید. بعد از اینکه همدیگر را دیدید و کمی قدم زدید در صورتی که حس کردید شرایط مناسب می باشد ژاکت خود را در بیارید تا نوشته روی تی شرت نمایان شود.

۷- پیک نیک در پارک
اما این روش ساده را شما می توانید با برنامه ریزی به یک پیک نیک عاشقانه فراموش نشدنی تبدیل کنید. شما می توانید حلقه ازدواج که را به برای دختر موردعلاقه تان گرفته اید را در داخل شکلاتی با پوشش توت فرنگی قرار بدید ( مراقب باشید که انگشتر را با کیک نخورد ).برای رفتن به پیک نیک مکان های سرسبز با تپه و به دور از شلوغی را انتخاب کنید تا هیچ عاملی این روز فراموش نشدنی را خراب نکند.برای بهتر کردن این پیک نیک همچنین می توانید یک آهنگ برای دوست دخترتان بخوانید تا یک روز فراموش نشدنی برایش شود.

۸- پیشنهاد از طریق رادیو
این روش مطمئناً به فکر هیچ کدوم از شما نمی آمد که پیشنهاد خود را از طریق رادیو به فرد مورد علاقه خود بگویید.دختران عاشق پسرهای جسور و شجاع هستند و از اینکه ببین شما آنقدر شهامت دارید که حاظر هستید در خواست خود را از طریق رادیو که شنونده های دیگری هم دارد اعلام کنید ذوق زده می شود و جواب «بله» را به شما خواهد داد. برای اینکار شما ابتدا باید بدانید که وی کدام برنامه هایی رادیویی را گوش می دهد و زمان استفاده وی از رادیو را بدانید.سپس باید یک دستگاه فرستنده امواج fm بگیرید و با توجه به برد دستگاه در فاصله مناسبی ایستاده و با تنظیم دستگاه بر روی موجی که دوست دخترتان در حال گوش کردن به برنامه های آن می باشد شروع به صحبت کردن کنید و درخواست که را به وی اعلام کنید.
توجه داشته باشید در این حالت تمامی افرادی که روی آن موج دستگاه پخش رادیو خود را تنظیم کرده باشند صدای شما را خواهند شنید.

۹- درون جعبه مخفی بشید
این مورد آسان هست ولی نیاز به هماهنگی در کار دارد.شما باید یک جعبه بزرگ هدیه تهیه کنید که خودتان بتوانید داخل اش قرار بگیرید.وقتی فرد موردعلاقه شما جعبه را باز می کند شما با یک حلقه در دست بیرون خواهید آمد.در این مرحله نیازی به حرف زدن نیست چراکه الان وی کاملاً غافلگیر شده و حتی شاید برای چند ثانیه نتواند حرفی بزند.

۱۰- کارت پستال
تمامی موارد که گفته شده همگی نیاز به حظور هردوی شما در یک مکان را داشت ولی اگر به دلیل مسافرت و… نمی توانید همدیگر را از نزدیک ملاقات کنید کارت پستال بهترین گزینه برای اینکار می باشد.طراحی یک کارت پستال حرفه ای که جمله عاشقانه و پرسشی را یکجا دارد می تواند شما را به چیزی که میخواستید برساند فقط کافیست بر روی طرح کارت پستال تمرکز کنید تا در این عین سادگی زیبا و دل ربا نیز باشد.

هم اکنون شما ۱۰ روش ایده آل برای اینکه درخواست ازدواج و یا دوستی عاشقانه به فرد موردعلاقه خود را بگویید را می دانید ولی این را در نظر داشته باشید همانطور که ما در اول این مطلب گفتیم شما باید خلاقیت نشان دهید و منظور از این حرف این می باشد که شما خودتان نیز می توانید روش های دیگری را خیال پردازی کرده و آنها را عملی کنید و یا همین موارد فوق را با توجه به شرایط خود تغییر داده و انجام دهید.
البته ناگفته نماند هر دختری طرز تفکر خودش را دارد برای همین شما باید شناسایی کنید که از ۱۰ مورد بالا کدام یکی بهتر جواب می دهد.شاید دختری دوست داشته باشد درخواست ازدواج را در یک فضای رمانتیک و آرام ۲ نفره سر میز شام به او بگویید و یا با کارهای عجیب مانند مخفی شدن در جعبه هدیه وی را شگفت زده کرده و درخواست ازدواج کنید.

اگر شما هم روش هایی را بلد هستید که فکر می کنید نتیجه کار مثبت خواهد بود برای ما ارسال کنید تا در سری دوم این مطلب که روش های دیگری را به شما خواهیم گفت از مطلب شما نیز استفاده کنیم و در تمایل با اسم خودتان منتشر کنیم.

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج مراجعه کنید

دیگر مقالات مشاوره ازدواج :

مشاوره قبل ازدواج

مشاوره ازدواج رایگان

 

منبع:مقالات کانون مشاوران ایران

6 پاسخ
 1. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام من خواستگاری یه دختر رفتم بعد از شش جلسه ایشون گفتن نه.من خیلی ناراحت شدم چون فکر میکردم قبول میکنن خیلی دلم گرفته بود همش دلم میخواست بدونم چرا پاسخ منفی دادن کلا سه چهار روزه خواب و خوراک نداشتم همش توی ذهنم دیشب بالاخره با ایشون تماس گرفتم و دلیل این موضوع رو جویا شدم ایشون گفت شما هیچ ایرادی نداشتید من حس کردم ما به درد هم نمیخوریم خیلی اصرار کردم ولی ایشون میگه ما به درد هم نمیخوریم به نظرتون این رابطه رو ادامه بدم تا بلکه ایشون رو راضی کنم؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام دوست گرامی اگر بعد از ۶ جلسه ایشون پاسخ منفی دادند و حتی بعد از تماس مجدد ایرادی نتوانستند بگیرند و لی بازهم عدم تمایل خودشون رو نشون دادند بهتره دیگر اقدامی نکنید هر چند شرایط شما قابل درک است و خوب ۶ جلسه صحبت و تمایل ایشون برای ادامه دادن را مبنی بر جواب مثبت می دانستید ولی به هر حال برا ی خانم ها گاها مسائلی مهم است که به یک باره بعد از چند جلسه خودش را نشان می دهد و اینکه گاهی طرف مقابل شرایط مطلوبی دارد ولی به دل انها اصطلاحا ننشسته ولی به خاطر ان شرایط مطلوب ادامه می دهند ولی در نهایت نمی توانند خودشان را قانع کنند که این فرد و شرایطش را بپذیرند .بنابراین بهتره ادامه ندهید اجازه بدید مدتی بگذرد و بعد دوباره برای فر د دیگری اقدام کنید به هر حال ایشون تنها فردی نبودند که بتوانند شما را خوشبخت کنند و شما هم که هنوز با ایشون وارد زندگی نشده بودید که بتوانید تصمیم بگیرید صرفا به دلایلی به ایشون متمایل شده بودید .امیدوارم متوجه صحبت های اینده باشید و فرصت های اینده را ازدست ندهید و خوشبخت باشید

   پاسخ
 2. mojtaba
  mojtaba گفته:

  با سلام بنده دختری را دوست دارم که هم سن خودم هست ۲۶ ساله .ولی اون میگه قصد ازدواج نداره چون قبلا نامزده داشت و نامزدیش پسر داییش بود و نامزدیشون بهم خورد به همین خاطر علاقه به ازدواج نداره.اون تهران زندگی میکنه و من شیراز.میخواستم ببینم چیکار کنم که نظرش عوض بشه.ما هم فامیل هستیم دختره میشه دختر دختر عمه بابام.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   فکر می کنم اگر ایشون اجازه صحبت دادند شرایطتتون رو توضیح بدید و بهشون زمان برای فکر کردن بدید ولی اگر قاطعانه مخالفت می کنند تنها چیزی که بفرمایید اینه که صبر می کنید تا کمی فکر کنند و اجازه صحبت بیشتر را بدهند اگر ایشون صحبتی نداشتند خب تا حدی تمایل وجود دارد ولی اگر با این مساله هم مشکل داشتند و اصلا مایل به بررسی پیشنهاد شما هم نبودند دیگر ادامه ندهید چون اصولا خانم ها عاطفی تر و تحت تاثیر تر از مردان هستند و اگر تمایلی داشته باشند هر چند مقاومیت در کار باشد ولی خیلی سریع مشخص می شود .پس اگر تمایلی نبود اصرا ر شما فقط ممکنه رنجش خاطر ایجاد کند و ایشون فکر کنه درکی از شرایطش ندارید و به تصمیمش احترام نمی گذارید .شاید کنار کشیدن شما فرصتی برای فکر کردن به ایشون بدهد در هر حال امیدوارم تصمیم درستی برای اداه بگیرید و موفق باشید

   پاسخ
 3. alitehran
  alitehran گفته:

  سلام.ما خواستگاری دختری رفتیم از خانواده ای واقعا محترم و با شخصیت.دختر هم بسیار انسان خوب و با خلاقی بود چهره دختره ب دلم ننشست و اینکه ۶ ماه از من بزرگتر بود.البته قبلا گفته بودن همسن هستیم و من مخالفت کردم اما بعد با صحبت خانواده تصمیم بر این شد که بریم و ببینیم و حرف بزنیم.حالا میخوایم جواب منفی بدیم نمیدونیم چجوری بگیم که دختر ناراحت نشه.جون به نظر من خودم و خانوادم رو اونها پسندیدن .دوس نداریم ناراحت بشن.چی بگیم چکار کنیم؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام در این مورد بهتره محترمانه ماددرشما تماس بگیرند و قید کننددقسمت نیست ظاهرا در خدمتشون باشید و براشون ارزوی خوشبختی داشته باشند.یادتون باشه در هر حال حتی اگر فرض شما درست نباشد و نپسندیده باشند شما را پاسخ منفی از سمت خانواده پشر برای دختر ازارنده است .پش زودتر تکلیف ایشون رو مشخص کنید و پاسخ رو مطرح کنید که منتظر نمانند .امیدوارم خوشبخت باشید و بهتره قبل از رفتن خواستگاری رسمی از این به بعد ابتدا هماهنگی صورت بگیرد بدون اینکه دختر خانم متوجه شود در محلی غبپیر از منزل ایشان را ببینید که اگر چهرشون به دل شما ننشست مراحل بعدی صورت نگیرد و در معذوریت قرار نگیرید .موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *