شک به همسر و کنترل او به چه قیمتی؟

شک به همسر و کنترل او به چه قیمتی؟

شاید همسرتان فرد متعهدی نباشد، شاید او بیش از حد مشکوک باشد و یا کارهایی خارج از عهد وفاداری و پیمان زناشویی انجام می دهد و باعث بوجود آمدن حس شک به همسر و کنترل همسر در شما میشود، اما بدانید زمانی میتوانید با قاطعیت این حرفها را بزنید که به طور کامل به او اعتماد نداشته باشید و چیزی را به یقین دیده اید که اعتماد شما را سلب کرده است.

بسیاری از مسائل هستند که دیدن و شنیدن آنها بر روی ما تاثیر میگذارند و سبب میشوند دست به کارهایی بزنیم که اعتقادی به آنها نداریم. گاهی به دلیل دیدن بعضی رفتار های ناخوشایند در جامعه ممکن است شروع به کنترل همسر خود کنیم و حس شک به همسر در ما بوجود بیاید، تا حدی این کنترل نشانه عشق بوده و نشان می دهد که شما به طرف مقابل اهمیت می دهید و همین موضوع باعث محکمتر کردن پیوند میان شما و همسرتان می شود. اما برخی مواقع اوضاع به گونه ای می شود که همسر شما مجبور است بیشتر زمان خود را صرف دفاع از خود در برابر انتقادات شما کند. در این زمان است که شما زیاده روی کرده و اگر به کنترل کردنهای خود ادامه دهید عدم اعتماد به همسر خود را ثابت کرده ، هرگز نمیتوانید طعم خوشبختی را چشیده و از زندگی و ازدواج با همسرتان لذت ببریدالبته قصد نداریم شما را به عدم کنترل و نظارت بر روی همسرتان دعوت کنیم و آنان را از بار مسئولیتی که دارند مبری دانیم گاهی اتفاقاتی می افتد که مسئولیت آن با همسرتان است و باید آن را گردن بگیرند اما بحث ما به اعتمادسازی بین همسران و نظارت اصولی بر می گردد. در موارد دیگر هم به این گونه است اگر شوهر شما نقش یک پدر بد را دارد و از خانواده اش مراقبت نمیکند، مقصر شما نیستید و یا اگر خانمتان نمی تواند به عنوان یک آشپز آشپزی کند باز هم مقصر شما نیستید اما اگر بخواهید دائماً او را به باد انتقاد بگیرید، اعتماد ، اطمینان و توانایی اش را سلب میکنید بنابراین باید به جای کنترل و انتقاد دائم به وی اعتماد و انگیزه بدهید.

در همین راستا کانون مشاوران ایران با دانستن مشکلات زندگی خانواده ها  اقدام به برپایی مراکزی برای ارائه خدمات مشاوره ای کرده و با به خدمت گرفتن مشاورانی مجرب آماده پاسخ گویی به مشکلات شما خواهد بود.

سایت مشاوره قبل ازدواج به شما در رابطه با این موضوع کمک خواهد کرد

منبع:سامانه پرسش و پاسخ مشاور

7 پاسخ
 1. مهنار باران
  مهنار باران گفته:

  نامزد من خیلی شکاکه در حدی ک اگه تلفنم در دسرس نباشه فقط فکرای ناجور میکنه البته بعدش خیلی زود معذرت خواهی میکنه حتی تو مهمونیام نمیتونم لباس مورد علاقه خودمو بپوشم بعضی وقتا این ب فکرم میرسه که ازش جدا بشم

  پاسخ
 2. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  من دختری مجردیم.ولی فکر میکنم اگه ازدواج کنم خیلی شکاک باشم به نظر شما باید در جلسه خواستگاری مطرح کنم؟

  پاسخ
  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی گفته:

   سلام
   قطعاً باید در جلسه خواستگاری مطرح کنید تا همسرتان به شما کمک کند این موضوع را پشت سر بگذارید البته قبل از ازدواج هم نیاز به مشاوره برای برطرف کردن این مشکل دارید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *