شبکه رسیدگی به شکایات در خصوص وام ازدواج در همه استانهای کشور راه اندازی شد

با توجه به پیشرفت های جامعه و عوض شدن نسل ها و طرز تفکرشان، نحوه و شیوه های همسریابی عوض شده و نوع ازدواج ها از حالت سنتی خارج و به شیوه های امروزی انجام می پذیرد. به گونه ای که دختران و پسران خود حق انتخاب داشته و می توانند با فردی ازدواج کنند که دوستشان داشته و از هر نظر به همدیگر شبیه هستند البته با شرط آنکه احساسی برخورد نکرده و درباره فرد مورد نظر فکر کنند و عقل را در انتخاب خود دخالت دهند. بنابراین به نظر می رسد که اینگونه ازدواج ها می تواند سرانجام بهتری داشته باشد.

line-separator

اما متاسفانه در اکثر موارد شرط لازم برای خوشبختی در این نوع ازدواج که همان تصمیم نگرفتن احساسی می باشد، اجرایی نشده و این ازدواج ها در ذهن عموم شکل بدی را گرفته است. درصورتی که اگر با انتخاب صحیح همراه باشد می تواند یک زندگی خوب را رقم بزند. برخی معتقدند که عشق بعد از ازدواج پدید می آید اما چقدر زیبا است که این عشق وجود داشته و بعد از زندگی مستحکم شود! عشق قبل از ازدواج به منزله آشنایی دختر و پسر است. این آشنایی میبایست به منظور شناخت و به قصد ازدواج باشد زیرا هر قصدی غیر از این مردود بوده و سرانجامی خوب را برای آنان در پی ندارد. بنابراین توصیه اکید مشاوران به والدین بر این است که به صحبت های فرزند خودشان دربراه فرد مورد نظرشان برای ازدواج گوش دهند سپس در آن زمینه همفکری دهند زیرا آنان بدون دخالت احساسات می توانند تصمیم گیری کرده و بهترین راه را پیش روی فرزندشان بگذارند.

منبع:مرکز مشاوره

برچسب ها

ازدواج با خسیس علل بیماری قلبی مشکلات زندگی مشاوره رایگان مشاوره مهاجرت کلمات محبت آمیز مهاجرت کاری مرکز مشاوره تهران درمان نگرانی های موجود درمورد رفتارهای جنسی نوجوان عشق خدایی عشق به خاطر پول ازدواج دانشجویی زوج کمک مالی زاییده تخیل حس مسئولیت مشاوره روانشناسی نوجوان یکنواختی رابطه زندگی امروز جوانان افزایش مهارت ازدواج با دختر بزرگتر ازدواج با زن درون گرا عذرخواهی رسمی شوهرم سیگاریه مشاوره افسردگی آنلاین مشاوره خانواده لشگر رابطه جنسی قبل ازدواج تاثیر قد در ازدواج تقویت شدن حافظه استرس پس از حادثه مشاوره ازدواج مجدد مشاوره خوب پرسشنامه کیفیت زندگی در اوج سکوت،آرام فرياد بزن مطالعه اجتناب از شش اشتباه در اولین برداشت از افراد ازدواج زنان متاهل تست روانشناسی آنلاین میخوام بمیرم ناتوانی ذهنی شوهرم معتاده کسب تجربه زندگی تست هوش جدید درک متقابل اختلال مرکز مشاور ازدواج دفتر مشاوره تحصیلی معایب ازدواج دانشجویی ازدواج ناموفق رابطه قبل از ازدواج تست بارداری پوشش زنان جوانان امروزی خواستگاری دختران عشق پاک مشاوره قبل ازدواج لشگر شرقی انگیزه برای زندگی مشکلات اقتصادی رفتار شخص برون گرا مشاور روانشناسی ازدواج كسب تجربه در خانواده‌هاي ايراني بیماری آلت تناسلی مشاور تلفنی ازدواج با مردان مطلفه نغمه های عاشقانه رابطه زناشویی تجربه طلاق سطح رضایت مندی مشاور طلاق مرکز مشاوره خانواده رفع خستگی سه قاتل رابطه رابطه جنسی با دختر خیانت پدرم به مادرم روانشناسی زنان مطلقه مشاوره ازدواج بابل عشق دورغی سکس تصویری خصومت های شخصی اهمیت تفاوت قد عصبانیت احساس پوچی عاشق شدم دکتر نظری لیسیدن سینه های همسر استرس و اضطراب دارو های افسردگی طلاق توافقی شکارچیان جنسی تنوع طلبی در مردان مرکز مشاوره جنسی تهران اضطراب مرکز مشاوره رسالت روابط بین دختران و پسران قبل از ازدواج درمان زودانزالی مردان اعتماد به نفس بهترین سن برای ازدواج