شبکه رسیدگی به شکایات در خصوص وام ازدواج در همه استانهای کشور راه اندازی شد

با توجه به پیشرفت های جامعه و عوض شدن نسل ها و طرز تفکرشان، نحوه و شیوه های همسریابی عوض شده و نوع ازدواج ها از حالت سنتی خارج و به شیوه های امروزی انجام می پذیرد. به گونه ای که دختران و پسران خود حق انتخاب داشته و می توانند با فردی ازدواج کنند که دوستشان داشته و از هر نظر به همدیگر شبیه هستند البته با شرط آنکه احساسی برخورد نکرده و درباره فرد مورد نظر فکر کنند و عقل را در انتخاب خود دخالت دهند. بنابراین به نظر می رسد که اینگونه ازدواج ها می تواند سرانجام بهتری داشته باشد.

line-separator

اما متاسفانه در اکثر موارد شرط لازم برای خوشبختی در این نوع ازدواج که همان تصمیم نگرفتن احساسی می باشد، اجرایی نشده و این ازدواج ها در ذهن عموم شکل بدی را گرفته است. درصورتی که اگر با انتخاب صحیح همراه باشد می تواند یک زندگی خوب را رقم بزند. برخی معتقدند که عشق بعد از ازدواج پدید می آید اما چقدر زیبا است که این عشق وجود داشته و بعد از زندگی مستحکم شود! عشق قبل از ازدواج به منزله آشنایی دختر و پسر است. این آشنایی میبایست به منظور شناخت و به قصد ازدواج باشد زیرا هر قصدی غیر از این مردود بوده و سرانجامی خوب را برای آنان در پی ندارد. بنابراین توصیه اکید مشاوران به والدین بر این است که به صحبت های فرزند خودشان دربراه فرد مورد نظرشان برای ازدواج گوش دهند سپس در آن زمینه همفکری دهند زیرا آنان بدون دخالت احساسات می توانند تصمیم گیری کرده و بهترین راه را پیش روی فرزندشان بگذارند.

منبع:مرکز مشاوره

برچسب ها

طولانی شدن رابطه جنسی فرد مناسب برای ازدواج بیماری های روحی درمان فتیشیسم ویژگی اخلاقی اجتناب از شش اشتباه در اولین برداشت از افراد بلوغ جنسی مردان پرخاشگر ناتوانی ذهنی معایب ازدواج فامیلی ازدواج ناخواسته نوجوان پرخاشگر جوانان و اعتیاد همسرداری زاییده تخیل سوالات خانوادگی مرکز مشاوره حکمت عبرت های تاریخ گذشتگان مکیدن کلیتوریس همسر عشق در بیماران دوقطبی اخلاق کهن ابراز علاقه ماهیت خشم شوهرم بداخلاقه مشاور ازدواج عشق و نفرت درمان درون گرایی روانشناس کودک تشخیص درونگرایی مرکز مشاوره ازدواج مهریه سنگین اختلاف زن و شوهر تقویت شدن حافظه اخلاق و رفتار ترک اعتیاد به سیگار شخصیت شناسی درون گرا علائم بیماری دوقطبی احساسات درمان زودانزالی ازدواج سفید علت خیانت پدر مشکلات بزرگ خصوصیات اخلاقی شخصیت شناسی آزار جنسی عدم اعتماد به همسر عدم تمرکز درمان زودانزالی با حنا محیط خانواده اعتمادسازی احکام طلاق شکارچیان جنسی مشاوره ازدواج موقت همسر آینده شرایط ازدواج ازدواج با مردان کوتاه قد عاشقانه مشاوره اینترنتی خانواده ترک سیگار رابطه صادقانه رضایت زناشویی معیارهای همسریابی حس خوشبختی زن و شوهر اجازه ازدواج انگیزه ازدواج روش آرام بودن در مشکلات دنیای مدرن علائم زود انزالی صمیمیت چین و چروک سوالات مشاوره ازدواج مشاوره ژنتیک قبل ازدواج سکوت زندگی ازدواج آنلاین روانپزشک روابط عروس با مادر شوهر حس عاشقی رفتارهای جنسی نوجوان تست مشاوره ازدواج ازدواج زنان متاهل بیماری روحی مشاوره ازدواج انلاین خشم مدیریت شده دوقلو نیازهای زناشویی آموزش زندگی به نوجوان کانون خانواده طلاق کودک خلاق درمان مشکل فریاد زدن تست روان درمانی اختلال حافظه عامل فساد مشاوره خوب رابطه سکس دختر و پسر تجربه روزمرگی روانشناسی شخصیت درون گرا منطقه نوبنیاد