عشق جمله عجیبی است که همه ی آدم ها را به خودش درگیر کرده، انگار دنیا بر پایه ای عشق بنا شده و زمزمه تمام کهکشان عشق است و همه چیز در ازدواج به عشق و عاشقی خدمت میشه .

چند روز پیش مقاله ای به زبان انگلیسی درباره روان شناسی ازدواج خوندم که واقعا برام جالب بود، که فکر کنم با موضوع بحث امروزمون همخوانی داشته باشه .

البته اینم خدمتتون بگم، به شخصه نمیدونستم که ما رشته علمی به نام روانشناسی ازدواج داریم که خیلی میتونه در زمینه ازدواج بهمون کمک کنه. بهتون پیشنهاد می کنم حتما به موضوع روان شناسی ازدواج فکر کنید و ازش بهره ببرید.

عشق و روانشناسی ازدواج

آیا برای ازدواج، عشق کافیه ؟

همه مون بارها و بارها فیلم ها، آهنگ ها و داستان ها ی زیادی دیدیم و شنیدیم که تاکید زیادی روی عشق و عاشقی داشتن، وهمه ما با این باور بزرگ شدیم که اگرعاشق باشیم همه چی روبه راهه؛

حالا سوال من اینه که کسانی که دم دردادگاه های خانواده هستنن و حاضرن تمام دار و ندارشون را بدن ولی از عشق شون جدا بشن جریانش چیه !!!؟؟؟

چرا میزان طلاق در حال افزایش است؟ آیا حالا که ازدواج کردن به این نتیجه رسیدن که حقیقت عشق یک چیز دیگه است ؟ یا اینکه چیزی بیشترازعشق در زندگی مشترک وجود دارد که متوجه اش نبودن؟سکستراپی مشاوره ازدواج

روانشناسی ازدواج

روانشناسی ازدواج موضوعی است که قبل از ازدواج میتونه خیلی چیزها را برامون معلوم کنه. ازدواج از مهم‌ترین مراحل زندگی هر انسان است که با خودش نگرانی‌هایی را به همراه داره.

ازدواج موفق و یا ناموفق روی سلامت جسم و روان تاثیر زیادی داره، به این دلیل روانشناسان، روی کیفیت رابطه های زناشویی، رضایت زوجین و تأثیرش برروی سلامت خانواده تاکید دارن.

در سال ۱۹۳۰ میلادی درباره روان شناسی ازدواج مطالعاتی صورت گرفت و اولین تحقیق منتشر شده در رابطه با روانشناسی ازدواج مربوط به ترمن و همکارانش بود که درباره تفاوت‌های بین ازدواج موفق و ناموفق صورت گرفت .

روانشناسی ازدواج به شما میگه که از کجا می تونین مطمئن بشین دونفر با یکدیگر تناسب دارن و مکمل هم هستن یا نه.

افرادی که برای ازدواج باهم مناسب نیستن می‌توانن با روانشناسی ازدواج متوجه عدم تناسب خودشون بشن. این علم با در نظر گفتن ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج کمک میکنه تا بهترین انتخاب را داشته باشین.