مشاوره ازدواج با زن مطلقه: مزایا، معایب و چالش ها

ازدواج با زن مطلقه: مزایا، معایب و چالش ها چیست؟ ازدواج با زن مطلقه یکی از تصمیمات مهمی است که یک مرد می تواند بگیرد. این تصمیم می تواند مزایا و معایب زیادی داشته باشد و همچنین چالش های خاص خود را به همراه دارد. در این مقاله به بررسی مزایا، معایب و چالش های ازدواج با زن مطلقه می پردازیم.

مزایا 

 • تجربه و بلوغ بیشتر: زنان مطلقه معمولاً تجربه و بلوغ بیشتری نسبت به زنان مجرد دارند. آنها از زندگی مشترک و ازدواج چیزهای زیادی آموخته اند و می توانند با چالش های زندگی بهتر کنار بیایند.
 • استقلال مالی: زنان مطلقه معمولاً مستقل مالی هستند و می توانند به خوبی از پس هزینه های زندگی خود برآیند. این امر می تواند برای مردی که به دنبال شریکی مستقل و قوی است، یک مزیت محسوب شود.
 • مهارت های ارتباطی بهتر: زنان مطلقه معمولاً مهارت های ارتباطی بهتری نسبت به زنان مجرد دارند. آنها می دانند که چگونه با همسر خود به خوبی ارتباط برقرار کنند و مشکلات را حل کنند.

معایب

 • وجود فرزند: اگر زن مطلقه فرزند داشته باشد، این امر می تواند چالش هایی را برای مرد ایجاد کند. مرد باید بتواند با فرزند زن ارتباط برقرار کند و نقش پدرانه را برای او ایفا کند.
 • خاطرات گذشته: زن مطلقه ممکن است هنوز خاطرات و احساساتی از همسر قبلی خود داشته باشد. این امر می تواند برای مرد ناراحت کننده باشد و باعث ایجاد حس ناامنی در او شود.
 • برخورد خانواده و دوستان: ازدواج با زن مطلقه ممکن است با مخالفت خانواده و دوستان مرد مواجه شود. این امر می تواند باعث ایجاد فشار روانی بر مرد شود.

چالش ها

 • اعتماد: یکی از چالش های اصلی در ازدواج با زن مطلقه، اعتماد است. زن مطلقه ممکن است در گذشته تجربه خیانت یا شکست عشقی داشته باشد که باعث شده است اعتماد خود را به مردان از دست بدهد. مرد باید بتواند اعتماد زن را جلب کند و به او نشان دهد که فرد قابل اعتمادی است.
 • مدیریت زمان: زن مطلقه ممکن است مسئولیت های زیادی در قبال فرزندان خود داشته باشد. این امر می تواند باعث شود که زن زمان کمتری برای همسر خود داشته باشد. مرد باید بتواند با این موضوع کنار بیاید و به زن کمک کند تا بتواند مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهد.
 • تعامل با خانواده و دوستان زن: مرد باید بتواند با خانواده و دوستان زن مطلقه ارتباط برقرار کند و رابطه خوبی با آنها برقرار کند. این امر می تواند به ایجاد یک رابطه پایدار و موفق کمک کند.

توصیه مشاوره ازدواج با زن مطلقه

اگر به فکر ازدواج با زن مطلقه هستید، توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری با مشاور ازدواج مرکز صحبت کنید. مشاور ازدواج می تواند به شما کمک کند تا مزایا، معایب و چالش های این تصمیم را به خوبی درک کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید.

 

معایب ازدواج با زن مطلقه

ازدواج با زن مطلقه می تواند مزایای زیادی داشته باشد، اما همچنین می تواند معایبی نیز به همراه داشته باشد. برخی از معایب ازدواج با زن مطلقه عبارتند از:

 • وجود فرزند: اگر زن مطلقه فرزند داشته باشد، این امر می تواند چالش هایی را برای مرد ایجاد کند. مرد باید بتواند با فرزند زن ارتباط برقرار کند و نقش پدرانه را برای او ایفا کند.
 • خاطرات گذشته: زن مطلقه ممکن است هنوز خاطرات و احساساتی از همسر قبلی خود داشته باشد. این امر می تواند برای مرد ناراحت کننده باشد و باعث ایجاد حس ناامنی در او شود.
 • برخورد خانواده و دوستان: ازدواج با زن مطلقه ممکن است با مخالفت خانواده و دوستان مرد مواجه شود. این امر می تواند باعث ایجاد فشار روانی بر مرد شود.

وجود فرزند |مشاوره ازدواج با زن مطلقه

یکی از مهمترین معایب ازدواج با زن مطلقه، وجود فرزند است. اگر زن مطلقه فرزند داشته باشد، مرد باید بتواند با فرزند او ارتباط برقرار کند و نقش پدرانه را برای او ایفا کند. این امر می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر مرد قبلاً تجربه پدر شدن نداشته باشد.

مرد باید بتواند با فرزند زن به خوبی ارتباط برقرار کند و اعتماد او را جلب کند. او همچنین باید بتواند با مادر کودک در مورد نحوه تربیت فرزند همکاری کند.

خاطرات گذشته

زن مطلقه ممکن است هنوز خاطرات و احساساتی از همسر قبلی خود داشته باشد. این امر می تواند برای مرد ناراحت کننده باشد و باعث ایجاد حس ناامنی در او شود.

مرد باید بتواند با این موضوع کنار بیاید و به زن کمک کند تا بتواند از گذشته خود عبور کند. او همچنین باید بتواند اعتماد زن را جلب کند و به او نشان دهد که فرد قابل اعتمادی است.

برخورد خانواده و دوستان

ازدواج با زن مطلقه ممکن است با مخالفت خانواده و دوستان مرد مواجه شود. این امر می تواند باعث ایجاد فشار روانی بر مرد شود.

مرد باید بتواند با این مخالفت ها کنار بیاید و از تصمیم خود دفاع کند. او همچنین باید بتواند با خانواده و دوستان زن ارتباط برقرار کند و رابطه خوبی با آنها برقرار کند.

راهکارهای مقابله با معایب ازدواج با زن مطلقه

با وجود معایب ذکر شده، ازدواج با زن مطلقه می تواند یک تجربه مثبت و موفق باشد. اگر به فکر ازدواج با زن مطلقه هستید، می توانید با اتخاذ برخی راهکارها، از معایب این تصمیم بکاهید.

برخی از این راهکارها عبارتند از:

 • با زن مطلقه در مورد فرزندش صحبت کنید و مطمئن شوید که آمادگی ایفای نقش پدرانه را دارید.
 • با زن مطلقه در مورد خاطرات گذشته اش صحبت کنید و به او کمک کنید تا از گذشته خود عبور کند.
 • با خانواده و دوستان زن مطلقه ارتباط برقرار کنید و رابطه خوبی با آنها برقرار کنید.

همچنین توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری، با یک مشاور ازدواج صحبت کنید. مشاور ازدواج می تواند به شما کمک کند تا مزایا، معایب و چالش های این تصمیم را به خوبی درک کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید.

فواید ازدواج با زن مطلقه

ازدواج با زن مطلقه می تواند مزایای زیادی داشته باشد. برخی از مزایای ازدواج با زن مطلقه عبارتند از:

 • تجربه و بلوغ بیشتر: زنان مطلقه معمولاً تجربه و بلوغ بیشتری نسبت به زنان مجرد دارند. آنها از زندگی مشترک و ازدواج چیزهای زیادی آموخته اند و می توانند با چالش های زندگی بهتر کنار بیایند.
 • استقلال مالی: زنان مطلقه معمولاً مستقل مالی هستند و می توانند به خوبی از پس هزینه های زندگی خود برآیند. این امر می تواند برای مردی که به دنبال شریکی مستقل و قوی است، یک مزیت محسوب شود.
 • مهارت های ارتباطی بهتر: زنان مطلقه معمولاً مهارت های ارتباطی بهتری نسبت به زنان مجرد دارند. آنها می دانند که چگونه با همسر خود به خوبی ارتباط برقرار کنند و مشکلات را حل کنند.
 • فرصت برای ساختن خانواده: اگر مردی به دنبال تشکیل خانواده است، ازدواج با زن مطلقه می تواند یک فرصت عالی باشد. زن مطلقه ممکن است فرزند داشته باشد یا بخواهد فرزند داشته باشد.

تجربه و بلوغ بیشتر

زنان مطلقه معمولاً تجربه و بلوغ بیشتری نسبت به زنان مجرد دارند. آنها از زندگی مشترک و ازدواج چیزهای زیادی آموخته اند و می توانند با چالش های زندگی بهتر کنار بیایند. این امر می تواند برای مردی که به دنبال شریکی بالغ و همراه باشد، یک مزیت محسوب شود.

استقلال مالی |مشاوره ازدواج با زن مطلقه

زنان مطلقه معمولاً مستقل مالی هستند و می توانند به خوبی از پس هزینه های زندگی خود برآیند. این امر می تواند برای مردی که به دنبال شریکی مستقل و قوی است، یک مزیت محسوب شود. مردی که با زن مطلقه ازدواج می کند، نیازی نیست نگران تأمین هزینه های زندگی همسر خود باشد.

مهارت های ارتباطی بهتر

از نظر مشاوره ازدواج با زن مطلقه می تواند مفید باشد زیرا زنان مطلقه معمولاً مهارت های ارتباطی بهتری نسبت به زنان مجرد دارند. آنها می دانند که چگونه با همسر خود به خوبی ارتباط برقرار کنند و مشکلات را حل کنند. این امر می تواند به ایجاد یک رابطه سالم و موفق کمک کند.

فرصت برای ساختن خانواده

اگر مردی به دنبال تشکیل خانواده است، ازدواج با زن مطلقه می تواند یک فرصت عالی باشد. زن مطلقه ممکن است فرزند داشته باشد یا بخواهد فرزند داشته باشد. مردی که با زن مطلقه ازدواج می کند، می تواند پدر خوانده فرزند زن شود یا با او فرزند مشترک داشته باشد.

راهکارهای بهره مندی از مزایای ازدواج با زن مطلقه

با وجود مزایای ذکر شده، اگر به فکر ازدواج با زن مطلقه هستید، باید برخی نکات را در نظر بگیرید تا بتوانید از مزایای این تصمیم به طور کامل بهره مند شوید.

برخی از این نکات عبارتند از:

 • با زن مطلقه در مورد تجربه قبلی ازدواج خود صحبت کنید و مطمئن شوید که آمادگی پذیرش این تجربه را دارید.
 • به زن مطلقه کمک کنید تا از گذشته خود عبور کند و به زندگی جدید خود بپیوندد.
 • با فرزند زن مطلقه ارتباط برقرار کنید و رابطه خوبی با او برقرار کنید.

همچنین توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری، با یک مشاور ازدواج صحبت کنید. مشاور ازدواج می تواند به شما کمک کند تا مزایا، معایب و چالش های این تصمیم را به خوبی درک کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید.

نتیجه گیری

ازدواج با زن مطلقه می تواند یک تجربه مثبت و موفق باشد. با این حال، این تصمیم چالش هایی نیز به همراه دارد که باید آنها را در نظر گرفت. اگر به فکر ازدواج با زن مطلقه هستید، توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری با مشاور ازدواج مرکز صحبت کنید.

برای برخی از مردان و پسران ممکن است موردی برای ازدواج پیش بیاید که زن قبلا ازدواج کرده و بنا به دلایلی طلاق گرفته است. گاهی ممکن است رفتارها و خلقیات یک فرد چنان شما را مدهوش کند که دیگر این مسائل برایتان مهم نباشد اما ممکن است به دلیل حرف  دوستان و آشنایان بخواهید کمی درنگ کرده وبیشتر فکر کنید. معمولا در این مواقع انسان سعی میکند از یک فرد با تجربه راهنمایی بگیرد ، در همین راستا مشاوره ازدواج با معرفی روانشناسان در زمینه مشاوره ازدواج با زن مطلقه سعی بر همراهی شما در این مسائل دارد.

مرکز مشاوره

منبع : بارد

124 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. مهرداد
  مهرداد گفته:

  با سلام. بنده ۳۲ ساله فارغ التحصیل دکتری مکانیک هستم و مدتی است اتفاقی با خانواده ای آشنا شدم و از دختر این خانواده خوشم آمد. خانم از بنده ۳ سال کوچیکتر، تحصیل کرده و پزشک هستند. اما وقتی مطرح کردم، ایشان گفتند که چندسال پیش با یکی از همکاران خود به مدت دو ماه زندگی مشترک داشته است. خانواده بنده مخالفت آنچنانی با این مساله ندارند. اما ذهن خودم خیلی درگیر افکار آزار دهنده ای است. موقعیت اجتماعی خانم بسیار خوب است. اما اینکه به فکرم میاد که قبلا این خانم در خانه مرد دیگری بوده است، به شدت آزرده میشم. اگرچه ایشان گناهی نکرده اما خب ناخوداگاه ذهنم به این سمت که میره این خانم با فرد دیگری رابطه جنسی داشته، یک حس دلسرد کننده به صورت موقتی به من دست می دهد و بعد از مدتی برطرف می شود. نگرانی دوم من اینه که این خانم بخواد من رو با طرف سابق خود مقایسه کنه. واقعا دچار تردید هستم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
  با تشکر

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   سلام به شما آقا مهرداد
   ببینید در این مسیر شما نیاز است که بر مبنای همین واقعیت ها تصمیم گیری کنید که می خواهید با این خانم ادامه بدهید یا نه در هرصورت این موردی نیست که این خانم بتوانند گذشته خودشان را تغییر بدهند و یا دائم بخواهند ثابت کنند که به فرد قبلی فکر نمی کنند و یا در مورد روابط گذشته خودشان توضیح بدهند . در مورد مقایسه شدن نیز خب شما با داشتن ارتباط با این خانم می توانید در مورد بعدش شخصیتی و رفتاری ایشان به شناخت بهتری برسید و بعد تصمیم گیری کنید.
   در این مسیر بهتر است هردوی شما باهم برای مشاوره پیش از ازدواج اقدام کنید تا بتوانیم با بررسی باورها و شرایط هردویتان کمک کنیم تا بتوانید با شناخت بهتر خودتان و فرد مقابل در این مسیر تصمیم گیری کنید.
   بهتر است در مورد گذشته این خانم فرد دیگری از اعضای خانواده اطلاع نداشته باشد و در این مورد مسائل با کمک روانشناس بررسی و تصمیم گیری شود.

   پاسخ
 2. حامد
  حامد گفته:

  سلام به دوستان و مشاوران عزیز
  در حدود دوسال میشه که با یه دختری در ارتباط هستم
  رابطه خیلی صمیمی باهم داریم
  مهمترین چیز توی رابطمون اعتماد و محبت دو طرفه ای هست که بین ماست
  توی این دوسال مشکلی باهم نداشتیم و روزای خوبی رو گذروندیم
  از نظر فرهنگی و خانوادگی و مالی و تحصیلات هم بسیار به همدیگه نزدیکیم
  توی این چند ماه اخیر به ازدواج فکر کردیم
  تنها مشکلی که وجود داره این هست که این دختر قبلا عقد کرده و این مسئله ناخودآگاه خیلی من رو می رنجونه،یجورایی بعضی حرفا یا حرکات به شدت می خوره تو ذوقم
  اما تاحالا حتی کوچکترین حرفی در این مورد بهش نزدم،حتی تا حالا در مورد گذشتش و علت طلاقش نپرسیدم که ناراحت نشه
  اما خودم نمیدونم چجوری با این موضوع کنار بیام که اذیت نشم

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام دوست عزیز باید دید عقد و اردواج قبلی ایشون برای شما چه خاطراتی و تصوراتی ایجاد می کند و چقدر رهایی از انها امکان پذیر است اگر جنبه های ازاردهنده ایست که به هیچ وجه از ذهنتون خارج نمیشه شاید بهتر باشه با خود ایشون در موردش صحبت کنید و پاسخ ایشون باعث ارامش شود .
   این ه بتونید در مورد دغدغه های فکری که دارید با هم تعامل کنید و نظر هم رو بخواهید به فر ض این ه بعدا هم بخواهید از هم جدا شوید کمک بزرگی به حل مساله شما خواهد کرد .
   اگر تصمیم بر جدا شدن و عدم ارائه روند اشنایی باشد مساله خیلی بهتر حل خواهد شد .
   در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

   پاسخ
 3. مهرداد
  مهرداد گفته:

  سلام خوبید من با یه سال قبل با یه دختر دیدم تو عروسی داداشم از فامیلا بود چشمم گرفتش بعد چند وقت فهمیدم طلاق گرفته شیش ماه فک کردم تا ببینم میتونم زندگی کنم یا نه دیدم نیتونم گناهی نکرده بعد وایسادم تحقیق کردم و ازدواج زوری بود و نمیتونست زندگی کنه البته شوهرش مشکل دار بود و کم کم باهاش رابطه تلفنی برقرار کردم ب سختی هر وقت زنگ زدم خط خاموش میشد یا عوض میکرد ب عنوان یه غریبه تا یه روز معرفی کردم باهاش حرف زدم و دیدم این واقعا عقلش مثل یه دختر ۱۵ ۱۶ ساله انگار ن انگار ازدواج کرده و خوشم اومد واقعا و این قد علاقم شدید شد ک با خانوادم گفتم ولی قبول نکردن دعوا درگیری شدید ب وجود اومد منم تصمیم ازدواج گرفتم و گرفتمش ک کسی رازی نبود اخه من مسر جذابیم خیلی دختر بازی کردم خیلی با زن دوستی کردم ولی هیچ کس این قد منو دوس نداشت و هیچ کسو ندیدم ک این قد عقلش کوچیک باشه و با یبار ازدواج حتی نمیتونه اس ام اس بده واسم خیلی خوب بود و این ک زبون نداشت و چیزی بلد نبود برام مهم بود و الانم عاشقشم و دوسش دارم دعوا ک هر زنو شوهری دارن بعضی وقتا دعوامون میشه سر چیزایی ک همه دعوا دارن اینم هس ک مهرییه بخشیده جونشو ازاد کرده و تمام جهیزیشو از نوع خرید اون جهیزیه نیورد واقعا چیزی بلد نبود خدایی چون تفاوت سنی ک ازدواج کرده ۱۵ سال بوده چون بابا فوت کرده مامانشم با ۵ تا دختر میخاسته زود شوهر بده بره و داد ک این مشکل پیش اومد ب نظر من دوس داشتن و اخلاق خوب ک یه زندگی میسازه و اعتماد البته این عشقه ک حکم میکنه اگه واقعی باشه حالا شما بگید زندگی من چجور میشه در اینده خوب یا بد ممنون

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام دوست عزیز قرار نیست راجب اینده پیش گویی کنیم ولی همان قدر بدانید که وقتی خودتون سابقه دوستی هایی متعدد داشتید و بعد شاید به نتیجه رسیدید با فردی ازدواج کنید که اصول اولیه ارتباط رو بلد نباشه به لحاظ رشد عقلی کوچکتر از سنش باشه یعنی با افرادی که باهاشون دوست بودید متفاوت باشد از کارهای شما سر در نیاره و گله ای هم نداشته باشه و مثل بچه بزرگش کنید متناسب با خواسته های خودتون و اصطلاحا چش و گوش بسته باشه دقیقا چیزی که در مورد پسرهایی که روابط متعدد ر تجربه می کنند صادق است اگر در زندگی به این فرد متعهد باشید و اصلا دنبال رفتارها و کارهای قبلی نباشید خب زندگی خوبی خواهید داشت البته که هر دو نفر باید انعطاف و گذشت داشته باشید و به خاطر هر مساله ای جر و بحث و دعوا اتفاق نیفتد .در هر حال امیدوارم زندگی خوبی داشته باشید و به رشد هم کمک کنید .در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
   موفق باشید

   پاسخ
   • مهرداد
    مهرداد گفته:

    سلام ممنون از راهنمایی من دیگه دنیال کارای قبلی نیستم ولی جر بحث دعوا یه کوچولو داریم اونم لجو لجبازی ولی خیلی همدیگه رو دوس داریم خدایی من رازیم من ب خاطرش قید همه چیزو زدم ولی همین ک میدونم دوسم داره خودش خیلی برام خوبه چون همه فقط دنبال جذابیت پول بودن این دنبال یه مرد خوب میگشت ممنونم ولی شماها جوری در مورد زنان مطلقه حرف نزنید ک این زنا روحیشون خراب بشه الان این زن منه از مطلقه ای در اومده و الان من شوهرشم و زندگی خوبیم داریم

   • مشاور
    مشاور گفته:

    با سلام
    دوست گرامی اصلا کسی به خاطر مطلقه بودن قرار نیست تاوان بدهد و یا زندگی ناموفقثی داشته باش و بسیار عالی که به خاطر همسرتون رفتارهای گذشته رو کنار گذاشتید و بهم علاقه مند هستی به هر حال حتما در زندگی افراد مشکلاتی وجود دارد که مجبور می شوند طلاق بگیرند .و در هز زندگی بین زن و شهر بحث هایی است که مهم مدیریت خود شماست همین که از هم رضایت دارید و خوب ایشون شما رو به خاطر خودتون خواستند نه سایر مسائل بسیار مطلوب ایت امیدوارم خوشبخت ا باشید

   • مهرداد
    مهرداد گفته:

    خیلی ممنون از راهنمایی شما میشه خواهش کنم یه شماره تماس بدید من تلفنی با شما یه کم حرف بزنم واقعا خیلی خوبه راهنمایی هایتون ممنون مرسی

   • مشاور
    مشاور گفته:

    در این موردمیتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
    موفق باشید

   • مهرداد
    مهرداد گفته:

    ولی من الان یه مشکلیم دارم من مامامنم مخالف این موضوع بود شدید چون ما قبیله و تایفه زندگی میکنیم و تو روستا چنین شرایطی بر نمیداره و مامانم و بابام از خانواده هایین ک باباشون خان و کدخدا اون روستا بودن بزرگ یه شهر و میگه عیبه ک پسر بگیره و من پا گذاشتم رو همه چیز گرفتم قید خانوادم زدم خدایی دستم تو جیب خودمه دستم ب دهنم میرسه از لحاظ مالی نیتزی ب کسی ندارم چون از سن کم کار کردم الان اونا رو چیکار کنم چون قید منو زدن ک پسرشونم من بین خانوادم عشقم یکیو مجبود بودم انتخاب کنم عشقم انتخالم شد گفتم پدر مادر اخر بچشونا میبخشن حالا من چیکار کنم رازی بشن منو ببخششن شرایط سخت بود برام چون من عشق اولی داشتم و مامانم گفت مث بادکنک میمونه نمیخام نزاشت منم رو این یکی اینو انتخاب کردم ناراحت نیستم ک قید فامیلمو زدم ولی مادرم دنیامه نمیتونمیتونستم اخه نمیخاستم تو بغل دختری بخابم ک دوسش نداشته باشم اینو دوس داشتم پشیمون نیستم ولی حالا میخام اونا رو رازی کنم توش موندم چجوری رازی کنم

   • مشاور
    مشاور گفته:

    با سلام
    بهتره حتما خودتون به خانوادتون سر بزنید مخصوصا مادرتون و بهتره رابطه رو برقرار کنید قطعا هیچ پدر و مادری راضی نیستند بچشون ازشون دور باشه و حتما نگران هستند .و ضمن اینکه به هر حال امکان داره ازتون رنجیدند به خاطر اینکه در این مکان های این گونه که اداب و رسوم خاصی برقرار است .و انتظارات از خانواده های سرششناس بیشترر است شاید گرفتن زن مطلقه برای پسر خانواده پذیرفته نباشد ولی به هر حال از ان زمان ها که به این شدت به این عقاید پای بند بودند گذشته و باید به سلایق فرزندشون احترام بگذارند و چه درست چه غلط بهتره بپذیرند که ایشون همسر شما هستند و خوب نوع رفتار همسرتون و داشتن ارتباط و اخلاق خوب نشان خواهد داد که زود قصاوت کردند و به هر حال همسر شما را خواهند پذیرفت و با رفتار خود شما می توانید اشتباهتون رو جبران کنید و دلشون رو به دست بیاورید به هر حال قرار نیست تا ابد قطع رابطه ادامه داشته باشد که و در جایی باید کینه ها کنار گذاشته شود تا وقتی هنوز پدر و مادر شما در قید حیات هستند و می توانید از وجودشون بهره ببرید حتی اگر واسطه قابل قبولی می شناسید بهتره از ایشون کمک بگیرید .و خوب ایشون ابراز ندامت شما رو به اطلاعشون برسونند و شبی هم با همان واسطه به منزل پدرتون بروید به هر حال مطمئن باشید ته قلب رضایت دارند و دل پدر و مادر زود نرم می شود و هیچ وقت از اولاد خود فاصله نخواهند گرفت به هر حال باید به انها هم حق بدهید که انتخاب همسر تون کنار گذاشتن انها قلمداد شده و از رفتارتون رنجیده اند در هر حال امیدوارم به زودی مشکل رفع شود

    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
    موفق باشید

 4. ناشناس
  ناشناس گفته:

  با سلام و خسته نباشید.پسری۲۲ساله هستم ک مدت ها قبل از دختری ک اشناس خوشم میمود ک نتونستم بخاطر سن کمم بهش برسم.ولی بعد از پنج سال دوباره با همون برخورد کردیم با اینکه شوهر کرده بود ولی باهام تماس گرفت.ودیدم ک تو شرایط بدی قرار داره شوهرش معتاد پدر مادر شوهرشم معتاد وکل برادر شوهراشم معتاد ک باعث شده ای دختره هم معتاد شده و میخواد طلاق بگیره.میخوام بهم مشاوره بدین چ کمکی میتونم ب ای دختره بکنم.و چ کمکی ب خودم من دیوانه بتر دوسش دارم ی دوسش داشتن واقعی ن ایکنه بکین اولمه یا اینکه دوران جوانیه ن من بارها با دختر جماعت بودم با همه جورش ولی ای جنسدوس داشتنش فرق داره من عاشقم.با اینکه شوهره کرده ودختر نیست.حالا شما بگین ک راه ای دختره چیه.واگه جدا شد راه من جیه میتونم کنار دختری ی بار ازواج کرده خوشبخت باشم با اینکه پدر مادرمم سخت مخالفن.و اکه نمیشه ترخدا بگین چجوری فراموشش کنم اخه نمیتونم بیخیال شم.بخدا نمیتونم.شما بگین با ابن شراطش ک کسیو نداره ب حال خودش رها کنم بخدا اگه رهاش کنم بیچارش میکنن اخه ب هیچکس شرایشو نمیگه حتی خانواده فقط منم ک دارم کمکش میکنم

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام دوست عزیز قرار نیست فکر کنیم هر دوست داستنی غیر واقعی و دروغ است اتفاقا جنی حس شما عشق است منتهی اونقدر زیاد که منطق رو فراموش کردید بله خوب ایشون در شرایط سختی هستند و در استانه طلاق منتهی اینکه شما بخ اهید با فردی مطلقه که دچار اسیب های روحی بسیاری است ازدواج کنید اشتباه است ان هم در این سن و طبیعی است اگر خانواده شما رضایتی به این مساله ندارند .انتژتر نداشته باشید که موافقت کنند منتهی شما بهتره به ایشون بگید به روانشناس مراجعه کنند تا به خاطر مسائا روحی پیش امده بهشون کمک کنه ضمن اینکه خوب خود شما هم بهتره به خاطر اینکه این مساله حل شود و در انتخاب های بعدی وارد مقایسه نشوید مراجعه داشته باشید باید دقت داشته باشید که مساله مهمی است که شما در سن مطمئنی برای تصمیم گیری نیستید و مطمئن باشبد ا لویت ۶ا در چند سال اینده فرق می کند ضمن این ه این خانم یک بار طلاق را تجربه کروه اگر در زنی با شما هم این مساله یاداور شودبه خاطر اینکه بین موفق ترین زوج ها هم مباحثی وجود دارد خوب شرایط سخت خواهد شد پس بهتره مراجعه داشته باشید تا به جای فراموشی این مساله حل شود و وقتی خان اده اون خانم چنین شرایطی دارند به لحاظ قانونی اگر متوجخ ارتباط شما شوند ممکنه برای هر دو دردسرهای زیادی ایجاد شود پس ادامه این ارتباط هر چند حال روحی قابل درکی دارید به صلاح نخواهد بود .خوشبخت باشید

   پاسخ
 5. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام.دوستان من با دختری اشنا شدم ک مطلقه هست .بخاطر اینکه ب اجبار خاتواده تن ب ازدواج داد و بعد از چند ماه بخاطر اخلاق بد شوهرش ازش جدا شد..دختره هم از نظر اخلاق و همه چیز خوبه..
  دوسال ازم بزرگتره ولی با همه شرایطش کنار میام چون واقعا خوبه.بنظرتون کارم درسته؟
  مرسی.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   دوست گرامی اگر شما واقعا شناخت درستی پیدا کردید از علت طلاق مطمئن هستید باز هم برای شناخت بیشتر اقدام کنید و عجله نداشته باشید .درسته شما شرایط ایشون رو می پذیرید و ایشونم اگر طلاق گرفتند که نمیشه گفت خودشون مقصر هستند و بودند و تا اخر عمر محکوم به شکست هستند ولی گاها علت طلاق درست توضیح داده نمی شود و طبیعتا هر طرف دیگری را مقصر می دانند ایشون از شما دو سال بزرگتر هستند و اینکه روابط به صورت مادرگونه و مراقبت کننده پیش برود کمی نگران کننده است چون در ورابط زناشویی هم تاثیر گذار است به هر حال بهتر است هر دو به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید و نظر خانواده ها اهمیت ویژه ای دارد که هر دو خانواده باید رضایت داشته باشند .امیدوارم مراجعه داشته باشید و خوشبخت باشید منتهی همه جوانب را در نظر بگیرد
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

   پاسخ
   • ناشناس
    ناشناس گفته:

    مرسی.
    درسته دو سال ازمن بزرگتره ولی قبلش راجبش حرف زدیم..و این اختلاف سنی بعید باشه مادر گدنه شه.
    اگه میشه بیشتر راهنمایی کنین.مرسی

   • مشاور
    مشاور گفته:

    با سلام
    دوست گرامی منظورم تفاوت سنی و تجربه زندگی بود که ایشون دارند قطعا این شرایطی که بنده توصیف کردم احتمال است و ممکنه هیچ وقت اتفاق نیفتد و فقط خواستم متوجه شرایط باشدی اگر تصمیم می گیرید همه جوانب را بسنجید اینکه بعد از ازدواج و کاهش هیجانات اولیه در هر بحثی که بین زوجین گریز ناپذیر است بحث ازدواج ایشون رو مطرح کنید و یا شرایط سنی خب برای ایشون هم شرایط سخت خواهد شد در مورد داشتن فرزند حتی ممکنه به واسطه بزرگ تر بودن در یک شرایطی باشند که خب دیر اقدام کردن در این مورد با اسیب هایی همچون نازایی همراه باشد ولی شما تمایل به داشتن فرزند دران شرایط را نداشته باشید ببینید این ها همه مسائل مهمی هستند که در ظاهر شاید فکر کنید حل می کنید و اکنون عشق وجود دارد و همه چیز حل می شود ولی زوجین بعد از ازدواج و منطقی فکر کردن و خارج شدن از فضای احساسی متوجه شرایط می شوند .امیدوارم با مشاوره پیش از ازدواج هم مشورتی داشته باشید تا از انتخاب خود مطمئن و تردیدها در این زمینه ها مرتفع شود

    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
    موفق باشید

  • كوروش
   كوروش گفته:

   کارت درست نیست چون اگر کارت درست بود به شک نمیوفتادی وکار درستو میکردی به نظر من شما اینکارو از خودت بپرس ببین جواب خودتو چی میدی اون درسته چون من یا بهتر بگم ما اون خانوم رو نمیشناسیم کلاه خودتو قاضی بکن

   پاسخ
 6. ezat11
  ezat11 گفته:

  با سلام بنده ۳۳ ساله و مجرد هستم و امسال با یه همکاری آشنا شدم که ۵ سال از من کوچیکتره و ۴ سال پیش با توافق از پسر عمع اش به خاطر اعتیاد جدا شده و فقط ۶ ماه زندگی مشترک داشته ان.نظر شما در مورد این کیس که باهاش ازدواج کنم چیست؟ ممنون از راهنماییهایتون

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   اگر خودتون این دلیل طلاق رو پذیرفتید و براتون اهمیتی ندارد که با فردی ازدواج کنید که ازدواج ناموفقی داشته است خوب ملاک ها و اولویت ها و شرایط را بررسی کنید تا متوجه شوید چقدر توافق و تفاهم وجود دارد و منطقی تصمیم بگیرید .علتی که عرض کردم اگر برای شما اهمیت ندارد به این خاطر است که گاهی در حالتی که هیجانی تصمیم میگریم مسائلی را می پذیریم ولی بعد از ازدواج و کاهش هیجان اولیه خیلی از مسائل مهم می شود و ممکنه در دعوا و بحث هایی که بین زوجین است و گاهی غیر قابل اجتناب است یاداوری می شود و واقعا برای طرف مقابل شرایط غیر قابل تحملی پیش می اید .ضمن اینکه خانواده شما هم باید نسبت به این مساله پذیرش داشته باشند و قبول کنند و باید حمایت خانواده ها را داشته باشید ..اگر باز تردیدهایی وجود دارد باید به روانشناس مراجعه کنید .در نهایت امیدوارم خوشبخت باشید و تصمیم منطقی بگیرید .و خوب در ازدواج با فرد مطلقه باید همه جوانب را در نظر بگیرید تا خدای ناکرده برای طرف مقابل شما تجربه تلخ قبلی دوباره تکرار نشود .موفق باشید

   پاسخ
 7. 321
  321 گفته:

  سلام پسری ۲۵ ساله هستم قصد ازدواج دارم یک دختر خانمی بهم معرفی شده از لحاظ خانواده خودش تحصیلاتش همه و همه خوبه. اما تنها مشکلی که منو آزار میده اینه که ایشون یکبار با فردی عقد کرده ولی بعد از اینکه فهمیده اون فرد مشکل روانی داره طلاقش رو گرفته حالا من موندم چیکار کنم نمیدونم حس اینکه الان شوق ازدواج دارم و شاید بعد کمی سرد یشم آیا این مورد میتونه واسم مشکل ساز بشه خیلی دو دل شدم آیا کسی راهکاری پیشنهادی به ذهنش میرسه منو راهنمایی کنه.

  ممنون

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   دوست عزیز اینکه این دختر خانم به هر لحاظی مناسب هستند ولی خوب مشکلی وجود داشته است که نتوانسته اند زندگی موفقی داشته باشند و اون هم خودشون مقصر نیستند .ولی اگر شما وقتی به مساله فکر می کنید می بینید نمی توانید بپذیرید که با چنین فردی زندگی کنید و خوب بعد از مدتی ممکنه این حس که همسرتون قبلا با فردی محرم بوده شما رو ازار می دهد .ادامه ندهید چون احتمالا اگر وابستگی عاطفی ایجاد شود توانایی منطقی تصمیم گرفتن گرفته می شود اگر فکر می کنید این خانم ملاک های شما رو دارند و با صحبت کردن متوجه می شوید که به هر حال می توانید انتظارات هم را براورده کنید خب بهتره بیشتر فکر کنید منتهی می توانید از مشاوره قبل از ازدواج هم استفاده کنید تا در مورد تصمیمتون مطمئن تر شوید .در هر صورت بهتره کاملا بررسی کنید و جوانب امر رو بسنجید در نهایت امیدوارم خوشبخت باشید و تصمیم درستی بگیرید که منجر به خوشبختی هر دو نفر بشود .

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *