مشاوره ازدواج دوران نامزدی

مشاوره ازدواج دوران نامزدی

مشاوره ازدواج تبریز

آیا به تازگی نامزد کردید و در دوران نامزدی به سر میبرید؟ آیا میخواهید رابطه ای خوب با نامزدتان داشته باشید؟

شما میتوانید با مراجعه به مشاوره ازدواج دوران نامزدی کمک بزرگی به رابطه خود با نامزدتان کنید. شاید شنیده باشید که برخی افراد ممکن است در دوران نامزدی مرتکب اشتباهاتی شده باشند و در نتیجه رابطه شان خراب شده است ، باید از اشتباهات بزرگ این دوران  اطلاع داشته باشید و از آنها دوری کنید تا به رابطه شما صدمه ای وارد نکند و این مهم تنها با مشورت با فردی که تجربیات کافی در این زمینه دارد میسر میشود، به همین جهت ما مشاوره ازدواج دوران نامزدی را به شما دوستان عزیز پیشنهاد میکنیم.

برای دیدن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به مرکز مشاوره ازدواج رجوع کنید

منبع:فارس پاتوق

122 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. نگین
  نگین گفته:

  سلام.۲۶ سالمه تحصیلاتم فوق لیسانسه.حدودا ۴ ساله پیش با یک پسر پاک و خانواده دار با وضعیت مالی مطلوب آشنا شدم.از ابتدای امر اون اصرار به نامزدی و ازدواج میکرد.اما من تمایلی به ازدواج نشون نمیدادم.با خودم گفتم بزار بیشتر بشناسمش .حالا با گذشته ۴ سال که خوب شناختمش نه میتونم باهاش ازدواج کنم نه ولش کنم.چند بار تصمیم گرفتم تموم بشه امار نتونستم جالا توی یه مرحله سخت از زندگیم هستم که نمیدونم چکار کنم.شما چی فکر میکنید.

  پاسخ
 2. reza
  reza گفته:

  با سلام من ۹ ماهه با کسی هستم که قراره با هم ازدواج کنیم مشکل ما اینه که این خانم میگه چرا بداخلاق نیستی؟ چرا همش بهم محبت میکنی این کارت حالم رو بهم میزنه برام میگه دوست دارم با مردی زندگی کنم که بد اخلاق باشه محکم باشه من ازش بترسم ولی میگه تو محکم نیستی بد اخلاقی نمیکنی من باید چیکار کنم که خوشش بساد بدونه مناینطور نیستم؟ کجای کارم اشتباه بود؟ بداخلاقی نکردم یعنی محکم نیستم تو چیزای دیگه ؟ کمک کنید دارم از دستش میدم؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   شما با این فرد قراره ازدواج کنید و در این مدت اشنایی ایشون به شما میگن که انتظاراتشون از شما به عنوان همسر براورده نمیشه درسته ؟خب شما می خواهید کلا شخصیتتون رو تغییر بدید که به دلخواه ایشون بشید .اگر این طوره این کار اشتباهه که برای از دست ندادن کسی دست به چنین کاری بزنیم .ممکنه ایشون اون اقتداری رو که انتظار دارند از همسر اینده در شما ندیده باشند خب این مساله کاملا شخصیتی است و ایده ال و ملاک ایشونه بعضی از خانم ها دوست دارند با همسرشون بحث کنند حتی به صورت مصلحتی و این حس مطلوبی رو در انها ایجاد می کند .بهتره اگر واقعا به ایشون علاقه دارید با هم به مشاوهر قبل از ازدواج مراجعه کنید تا شرایط بررسی شود و اگر واقعا تیپ شخصیتی ملاک و انتظارها با هم تطابق نداشته باشد زودتر متوجه بشوید .و اگر هم با هم تناسب داشتید خب بهتر شرایط همدیگر رو درک خواهید کرد و راحت تر با شمکلات کنار خواهید امد و اگر نیاز به اصلاحات رفتاری باشد انجام می دهید .امیدوارم تصمیم درستی بگیرید .

   پاسخ
 3. دنیا
  دنیا گفته:

  سلام ۱۸سالم بود بایکی ازاقواممون نامزد کردم،خیلی بهش وابسته شدم یکسال بعد بهم خورد والان یکسال از جداییمون گذشته.هنوزم حالم بده خیلی روحیم خرابه لطفا بهم بگید چکارکنم

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   اگرچه که ازدواج با دنیایی از امید و آرزو و شور و اشتیاق اتفاق می افتد اما پیوند دو آدم همیشه سرنوشت خوبی ندارد. گاهی شما در همان دوران نامزدی متوجه می شوید که به درد هم نمی خورید یا انتخاب اشتباهی داشته اید.
   اولین فکری که به نظرتان می رسد این است که باید همه آرزوهایتان را چال کنید و به فکر شروع دوباره ای باشید. تلخی این شکست زود هنگام، همه زندگی شما را در بر می گیرد اما به هم خوردن یک نامزدی، پایان زندگی نیست. می خواهید بدانید که بعد از یک شکست عاطفی چطور باید به زندگی برگردید؟ با ما همراه باشید.

   شکست عشقی، یک فقدان دردناک را به همراه دارد که باعث می شود حالاتی شبیه به سوگ بعد از دست دادن عزیزانتان را تجربه کنید. از سوی دیگر، شما حجم زیادی از خشم، دلخوری، ناامیدی و پشیمانی را تجربه می کنید. ترکیب همه این حس ها، فشار زیادی به شما می آورد. پس سعی نکنید غمتان را انکار کنید. بپذیرید که اوضاع مثل سابق نیست و حق دارید که ناراحت باشید. سوگ شما در این موقعیت، هفت مرحله دارد که باید یکی یکی از آنها بگذرید تا به وضعیت با ثبات روانی برسید. این مراحل عبارتند از: انکار واقعیت، خشم، یافتن گناهکار و مقصر، افسردگی، احساس ترس و ناامنی و در نهایت، پذیرش اتفاقاتی که افتاده.

   درست است که برای بازیابی سلامت روانی تان نیاز دارید این مراحل را بگذرانید، اما همزمان حواستان به خودتان باشد که خودتان را به کلی به دست غم نسپارید و در این مراحل متوقف نشوید. دوره ای را برای ناراحتی تان درنظر بگیرید و پس از آن سعی کنید به خودتان کمک کنید تا حالتان بهتر شود. دنیا هنوز به پایان نرسیده و شما همچنان شانس های خوبی برای ازدواج خواهید داشت. مطمئن باشید عشق فقط با این یک نفر معنا نمی شده و هنوز فرصت تجربه آن را دارید.

   کمک کردن به خودتان را متوقف نکنید. سعی کنید فعالیت های عادی و جاری زندگی تان را از سر بگیرید. شما بعد از این شکست، نیاز به شبکه ای حمایتی از دوستان و عزیزانتان دارید. پس با دوستانتان بیشتر مراوده کنید و سعی کنید انرژی مورد نیازتان را از این جمع ها و این حمایت ها به دست آورید.
   یک دل مشغولی جدید برای خودتان تعریف کنید تا وقت های فراغت تان را به آن مشغول شوید. این دلمشغولی باید به شما حس سرخوشی و زندگی بدهد. ممکن است این حس را در ورزش پیدا کنید یا در فعالیت های خیریه. حتی شاید تصمیم بگیرید یک کسب و کار جدید را تجربه کنید. در هر صورت، به دنبال لذت باشید.

   خشم و غبن و پشیمانی تان را در مسیر دیگری هدایت کنید. شما الان انرژی عظیمی در وجودتان دارید که متاسفانه منفی است. از این انرژی منفی یک نتیجه مثبت بگیرید. چطور؟ روی رشد خودتان متمرکز شوید. سعی کنید به شدت پیشرفت کنید، به آرزوهایی که همیشه داشته اید برسید و خود را ارتقا دهید. آن قدر که گذشته، برایتان کوچک و کم اهمیت شود.

   در هر شکستی، درس هایی برای آموختن وجود دارد. وقتی حال و هوای دلتان بهتر شد، سعی کنید خودشناسی کنید. ببینید دلیل این شکست چه بوده. کجاها اشتباه کرده اید و چه کار باید بکنید تا این اشتباهات تکرار نشوند. شکست تان را تحلیل کنید و از خود بپرسید چه درسی از این شکست می گیرید؟ اگر لازم است با یک مشاور خبره در این باره مشورت کنید. هر کاری می توانید برای پیدا کردن خودتان و درس گرفتن از این اتفاقات انجام دهید.

   بعد از شکست عاطفی، مراقب باشید این کارها را انجام ندهید:
   – موسیقی، فیلم یا داستان های غمگین ممنوع. مراقب باشید با این ابزارها خودتان را در چاه ناامیدی غرق نکنید.

   – هر جا می روید، به بدگویی پشت سر نامزد سابقتان ننشینید و از خانواده تان هم بخواهید برای حفظ آرامش شما و حفظ حرمت ها این کار را نکنند.

   – از آدم های منفی باف، حسود، آتش بیار معرکه بپرهیزید و به هیچ عنوان اجازه ندهید کسی برایتان خبر ببرد یا بیاورد.

   – به سرعت وارد یک رابطه جایگزین نشوید. تا تمام نکردن دوران سوگ و پیدا نکردن خودتان، به هیچ عنوان به گزینه های ازدواجتان پناه نبرید. چون در این صورت، شخصی را انتخاب می کنید که فقط ناجی شما باشد و احتمالا در این بین همه معیارهایی که برای ازدواج دارید، فراموش می شوند.

   پاسخ
 4. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  من ۱۹ سالمه و روز عید غدیر نامزد کردم و قرار شده که دوماهه ماه محرم وصفر باهم رفت وامد داشته باشین و اگه همه چی اوکی بود عقد کنیم پسره ۲۳ سالشه
  اوایل خوب بود تا اینکه ازم خواست بخاطر اینکه قراره زن و شوهر بشیم یکم باهم راحت تر بشیم
  و ازم میخواست رفتارایی که زن و شوهرا شبا باهم دارن باهم داشته باشیم و من نمیدونم این خوبه یا نه من از بچگی با یکسری خط قرمزا بزرگ شدم و این موضوع برام سخته
  لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   دوره نامزدی باید تا ۹ ماه ادامه داشته باشه تا همدیگرو خوب بشناسید
   در ضمن هر گونه رفتار جنسی در این مدت که هیچ قرار رسمی برقرار نشده خطرناکه و شما فقط و فقط در این مدت باید برروی شناخت تکیه کنید
   و گرنه مشکلات زیادی رو باید تجربه کنید که مقصرش فقط خودتون هستید

   پاسخ
 5. دریا
  دریا گفته:

  خیلی ممنونم ازتون..من تصمیمم رو گرفتم کاملا مطمعنم..ولی خانواده من این رو قبول ندارن بیش از اندازه بهم فشار میارن میگن بساز چون همه ی ما اقوام هستیم و کاملا عیب میدونن که من جدا بشم…ای کاش انقد کوته فکر نبودن..الا تو بد شرایطی هستم مادرم بهم فشار میاره و حتی پدرم از تصمیمم خبر نداره چون مامانم میگه بابات سکته میکنه..نامزدم کاملا خودش رو کنار کشیده میگه دختر شما میگه نمیخوام منم ادامه نمیدم تمام تقصیر ها رو گردن من انداخته و کسی نمیپرسه که چرا من میگم نه هر چقدر دلیلم رو توضیح میدم حتی کسی گوش هم نمیکنه اخرش میگن ما اقوامیم ..از معده درد سختی دارم رنج میبرم خیلی تو این مدت وزن کم کردم.حتی نزاشتن درس بخونم..قبول دارم من از ابتدا تسلیم خواسته هاشون شدم چون فکر میکردم که درست میگن..ولی این اوخر فهمیدم من حتی دوسش ندارم چطور میتونم باهاش زندگی کنم..الا حسم بهش شده تنفر کسی که ۴ سال از بهترین دوره زندگیم رو ازم دزدیده..ولی هیچکس قبول نداره همه میگن جدا بشی به زندگی بقیه فکر کردی که همه مون با این خانواده در ارتباطیم..حتی یک نفر هم کنارم نیست برام دعا کنین..فقط امیدم به خداست..

  پاسخ
 6. دریا
  دریا گفته:

  سلام من ۲۰ سالگه ۴ سال که نامزد دارم از اولش نمیخواستم به اجبار خانوادم بوده ۴ سال صبر کردم که دوسش داشته باشم خیلی مشکل داشت دبی کار میکرد کنسل شد با خانوادش به مشکل خوردیم ۱ سال قهر بودیم ولی من پاش واستادم فک میکردم سرد شدنش به خاطر مشکلات بوده الا همه چی درست شده ولی من دوسش ندارم نمیتونم بهش نزدیک شم حس میکنم دارم خورد میشم ولی اون میخودد من جسمی نزدیکش باشم کاری به روحم نداره شایدم داشته باشه ولی من نمیتونم دیگه هیچی رو حس کنم تصمیم به طلاق دارم ولی خانواده ها بیش اندازه بهم فشار میارن که درست بشم واقعا نمیتونم چطور به همه بفهمونم که نمیتونم..نامزدم هم میگه یا درست شو یا تموم کنیم..میگم تموم کنیم خانوادم رو به جونم میندازه..تنهای تنهام

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   دوره نامزدی رو برای همین گذاشتن که از هم شناخت پیدا کنید پس اگر تصمیم شما قطعیه به صراحت بیانش کنید … در این موارد وقتی از کسی خوشتون نمیاد دلیلی برای توضیح دادن هم به دیگران وجود نداره …
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ
 7. زهراطاهری
  زهراطاهری گفته:

  سلام.من دختر۲۱ ساله هستم و نامزدم هم ۲۱ سال داره.مااوایل رابطمون باهم خیلی خوب و صمیمی بودیم ولی ازوقتی ک نامزد کردیم حرمت بینمون براساس یه مشکلاتی ازبین رفته جوری که الان ب مشکلات زیادی برخوردیم..نامزدمن نه سربازی رفته نه کارداره .خانوادش هم بااینکه دارن ولی گفتن که مانداریم .الان داره کلاس تعمیرات سخت افزاری موبایل میره و هرچقدرمیگم برو سربازی میگه الان دیگه نمیشه چون دارم کلاس میرم و اگه سربازی برم تمام آموزش هارو فراموش میکنم و خانوادم بهش گفته بودن که تادوسال دیگه فرصت داری ک روپای خودت وایسی و ازدواج کنین.اما تابه حال ۱۰۰۰تومان پس اندازهم نکرده..الانم میگه ک من سربازی شاید برم و شاید بخرمش و من بااین چیز کاملا مخالفم..مشکل دیگه هم اینه ک خانوادش هرچیز بهش بگن گوش میده و انجام میده .مثلا یکی ازداداشاش باخواهر من ازدواج کرده و وضع مالیش خوبه ولی توجمع به نامزدمن که داداشش میشه توهین میکنه و جلوخانوادم تحقیرش میکنه و این واقعا منوعذاب میده و خودش هیچی به داداشش نمیگه..نمیدونم باید چکارکنم لطفا کمکم کنین راهنماییم کنین

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   خب شما شرایط رو پذیرفتید و در موقعیت نامزدی و شناخت هستید … زندگی سختی های خودش رو داره و یکی از شرایط زندگی مشترک داشتن استقلال مالی و درامدیه که بسیار بسیار مهمه
   پس باید ایشون در این دوره دوساله بتونه به چنین سطحی برسه … پس صبور باشید ولی هوشیار

   پاسخ
 8. سايه
  سايه گفته:

  اما از علاقه نامزدم به خودم کاملا بی خبرم
  چون بعضی وقتا حرفایی میزنه که احساس میکنم هیچ علاقه ای به من نداره
  بعضی وقت ها هم برعکس
  مثلا مرا تحسین نمیکندیا خیلی رک به من می گوید:وظیفته یا میگوید دلم میخاد بگم
  کلاابراز احساسات نداره و من میترسم وارد زندگی بشم که علاقه یک طرفه باشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   دوست عزیز دوره نامزدی رو برای چنین مواقعی گذاشتن تا دو طرف بتونن خوب همدیگرو بشناسن … پس حتما” مشاوره کنید تا از این تردید و شک خارج بشید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

   پاسخ
 9. نادیا
  نادیا گفته:

  سلام من۱۴ سالمه وسه ماهه که نامزد کردم باکسی که خیلی دوستش داشتم ولی تواین سه ماهه که بهم رسیدیم هرروزمشکل داشتیم ودعواسرهرچیزکوچیکی امشبم بحث شدیدی بینمون شدومن حس میکنم نامزدم نسبت به من سردشده وقصدطلاقدارم ولی یکمم تردیددارم لطفاکمکم کنید

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   چطور ممکنه در این سن بتونید ازدواجی درست و انتخابی شایسته رو انجام بدید… در این مورد حتما” با مشاوری مجرب مشورت کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

   پاسخ
 10. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام میگم آیا اینکه نامزد بخواد تا حدی دختر جلف بگ رده آیا مال اوایل زندگی هست چون من دوس دارم با حجاب باشم ضمنا خسیس هم هست باید چیکار کرد آیا درس میشه یا نه??

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   واقعیت اینه که هر کسی هر اخلاقی داشته باشه همون اخلاق رو حفظ خواهد کرد
   و باید بدونید زندگی با فرد خسیس زندگی آرامش بخشی نخواهد بود و شما باید خودتون رو برای چنین زندگی مهیا و آماده کنید

   پاسخ
 11. رضا
  رضا گفته:

  سلام به همگی من چند ماهه نامزدی کردم همه چی بستگی به خودت داره من از بدبینی شرو شد تا خصوصیات رقتاری,و اخلاقی دیگه خواهش میکنم عمق ابراز و دوست داشتن رو صادقانه بیان کنید شاید تمام دغدغه هاش همین کمو کاستیا باشه همیشه مرد جماعت باید صبور باشه و خ چیزاوو یادش بده و باز یاداوری کنه تا بفهمه چقدر دوستش داری..ارزش قاعل باشین برا هم

  پاسخ
 12. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام دوستان من یک سال ونیمه عقدکردم ولی بااینکه عاشق همسرم هستم وبخاطرش حتی باخانواده هادعواکردم ابته دعوای نابجا بهم هیچ اعتمادی نداره تقریباازم سلب اعتمادکزده میشه کمکم کنیدچطور بهش اپبات کنم حامیش هستم؟چون فرصتی ندارم وداره طلاقم میدهفقط بخاطراینکهت تنهاش گذاشتم

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ
 13. محمد
  محمد گفته:

  سلام,میشه منو راهنمایی کنید ,چون الان از زندگیم ناامیدم, ۲۱ سالمه و حدود دوسال نامزد کردم,یه سال اول به خاطر سختگیری پدر خانمم نمیتونستم نامزدمو ببینم,اما بعدش وقتی رابطه بقیه رو تو دوران نامزدیشون میدید,بم اجازه داد هرماه بدیدن نامزدم برم,من نامزدمو خیلی دوست دارم,و نامزدم به گفته ی خودش عاشمه,اما همه چیز و همه کس براش مهمتر از منن,مثلا اگ قرار باشه بعد یه ماه من برم دیدنش و اونا جایی دعوت باشن,مطمئنم اون مهمونی رو به بودن با من ترجیح میده,الان دوماهی هس بخاطر این رفتاراش باهاش قهرم,خیلی ناامید شدم,وبعضیا وقتا بفکر این میفتم به این رابطه پایون بدم,تورو خدا راهنماییم کنید,توروخدا

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   به هر حال دوره نامزدی برای شناخت بهتره دو طرفه … که متاسفانه خانواده ها کمتر به این موضوع اهمیت میدن … ولی امروز شما به این سطح از درک رسیدید و میتونید بدون احساسی شدن تصمیم گیری کنید ولی نباید در این مورد هم احساسات بر منطق شما غلبه کنه … حتما” مشاوره ای حضوری کنید و رفتارها و شرایط رو تشریح کنید تا به یک جمع بندی درست در این مورد برسید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

   پاسخ
 14. سپيده
  سپيده گفته:

  سلام، من تازه نامزد کردم ولی مادر شوهرم نسبت به من بد بین هستش و مدام به شوهرم میگه این دختر بدرد نمیخوره و مورد اعتماد نیست، لطفا کمکم کنید باید چیکار کنم که این ذهنیت بد مادر شوهرم از بین بره?

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   به طور کاملا” طبیعی به ایشون محبت کنید تا نظرش نسبت به شما جلب بشه و بتونه به شما اعتماد کنه … ازش نظر بخوایت و در کارها سهیمش کنید
   و گرنه ایراد گرفتن و شکایت به شوهرتون کاری از پیش نمیبره

   پاسخ
 15. سهیلا
  سهیلا گفته:

  با سلام من دختری ۳۰ ساله هستم بابسری همسن خودم نامزد هستم هنوز عقد نکردیم هیچ گونه رابطه جنسی باهم نداریم فقط گاهی باهم معاشقه تلفنی داریم من مدتیه دجارتردید شدم واسه ازدواج اوایل نامزدی درمعاشقه تلفنی نامزدم حرف هایی میزد که دوراز عرف وشرع بود مثلا میگفت دوست دارم بایه مرد دیگه سکس داشته باشی من نگا کنم یا با یه مرد زنامونو واسه یک شب عوض کنیم باهم سکس داشته باشیم من با دیدگاهش مخالف بودم وقتی مخالت منو دید دیگه هیج وقت تو معاشقه ها این حرفارونزد البته این حرفارو هیج وقت درحالت عادی نگفته الان که به ازدواجم نزدیک میشم خیلی اضطراب دارم واقعا اون حرفهادیدگاه واقعیش باشه من دختر خیلی مدهبی هم نیستم با این دیدگاه اصلا مواق نیستم بایه مرد دیگه بخوابم حتی اگه همسرم بخواد خیلیم باهم دراین مورد بحث داشتیم میگه اینا فقط درحد حرف چنبن چیزی امکان نداره خیلیم دوستش دارم خیلی بسر خوبی اخلاق خوبیم داره خلیم دوسم داره نمیدوم چکار کنم چجوری اعتماد کنم اینا فقط یه حرف ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   وست عزیز دوره نامزدی دوره طلایی شناخته اگر دچار تردید شدید نیاز به مشاوره حضوری دارید و اینکه اگر تصمیم به کات کردن دارید واهمه نباید داشته باشید
   به هر حال بعد از مدتی که با هم هستید میتونید شناخت پیدا کنید …پس خوب به این موارد دقت کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ
 16. سپیده
  سپیده گفته:

  سلام من با آقایی حدود نه ماه است آشنا شدم که از من ۷ سال کوچکتر هستند و واقعا به من علاقه مند شدند و خواستگاری کردند ولی به علت اختلاف سن دچار تردید شدم آیا این اختلاف حتما به جدایی و مشکل سازی منجر میشه ؟

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   دوست عزیز بستگی به درک و پذیرش شما و ایشون داره … و گرنه در آینده چون زن زودتر از مرد افتاده میشه مسلما” اگر درکی وجود نداشته باشه .. ممکنه باعث ایجاد تنش در روابط جنسی شما بشه ..
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ
 17. dream
  dream گفته:

  من الان نزدیک ب یکسال ک عقد کردم ۱شهریور میشه ۱سال تمام عقد کردیم ولی الان میفهمم اشتباه کردم طرفم اون کسی ک من میخواستم نبوده خیلی ادم سرد وبی توجهی هست اصلا محبت نمیکنه خییییلی خسته شدم ودرمقابل من ی دختر۱۸ ساله هستم اون ی پسر۲۶
  میخواستم بگم بچه ها خیلی تو تصمیم هاتون دقت کنید خیلی زیاد تا الان مثل من پشیمون نباشید برام دعا کنید تا ب راحتی بتونم جدا شم.?…

  پاسخ
 18. مهسا
  مهسا گفته:

  سلام.من الان ۶ماه میشه که نامزد هستم با شوهرم خیلی بحث میکنیم و رفتاراش خیلی بچگونه س دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم

  پاسخ
  • Anonymous
   Anonymous گفته:

   دوست عزیز دوره نامزدی دوره طلایی شناخته پس در این خصوص مشاوره حضوری و دو نفره ای رو داشته باشید تا در صورتی که لازم بود راهکارهایی برای برون رفت از این مشکل ارائه شود …
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ
 19. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام خواستگاری دارم که از هر نظر خوبه ولی میگه باید مهریه کم تعیین کنیم به نظر شما میشه بهش اعتماد کنم؟

  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *