تحقیق درباره دین و مذهب پیش از ازدواج لازم نیست!

مشاوره بعد از ازدواج

اکثر زوجین این تفکر را دارند که مشاوره و گرفتن راهنمایی از یک مشاور خوب ازدواج تنها مربوط به دوران قبل از ازدواج و زمان آشنایی می باشد. اما باید این نکته را بدانیم که ازدواج تازه شروع زندگی است و بعد از آن نیز مشکلات و سوالات به صورت جدی تر وجود خواهند داشت. درواقع اینگونه بگوییم که مشاوره بعد ازدواج مشاوره و مشورت گرفتن در همه مراحل زندگی کاربرد دارد.

به همین خاطر کانون مشاوران ایران با راه اندازی قسمتی با نام مشاوره بعد از ازدواج و با هدف راهنمایی زوجین پس از ازدواج آماده کمک می باشد. مشاوره بعد از ازدواجمتشکل از کارشناسانی خبره و با تجربه راهگشای زندگی شما خواهد بود.

سایت مشاوره قبل ازدواج به شما در رابطه با این موضوع کمک خواهد کرد

منبع:سامانه پرسش و پاسخ مشاور

112 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
 1. rrrrrrrrrrrrrrrrrrr
  rrrrrrrrrrrrrrrrrrr میگه:

  سلام من ۴ساله که ازدواج کردم حالا یک پسر ۱ساله دارم شوهرم مدتی که تمام اتفاقات زندگیمون رو به مادرش میگه و مادرش هم برای مادرم مطرح میکنه همین چند وقت پیش گفته بود که من وسواس دارم و مادرش باحالت تمسخر به مادرم گفته بود بعد با کلی صحبت کردن باهاش بهش گفتم خواهش میکنم مشکلات خونه ات را جایی مطرح نکن.دیروز باز دوباره شنیدم که به مادرش گفت من وسواس دارمح سوالم را این طور مطرح میکنم نمیخوام به روش بیارم که چی گفته چون پرخاشگری میکنه و من اذیت میشم فقط به من بگین چطور صبر کنم؟؟؟؟

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   از کوچک‌ترین فرصتی برای بودن در کنارش استفاده می‌کند و بدون اجازه او آب هم نمی‌خورد. در زندگی یک مرد بچه‌ننه، هیچ تصمیمی بدون حمایت مادر گرفته نمی‌شود و رازی که مادرش از آن بی‌خبر باشد، وجود ندارد. اگر هنوز هم مطمئن نیستید که خواستگار یا همسرتان یک مرد بچه‌ننه است، از این تست کمک بگیرید و بعد از مطمئن شدن، از باید و نباید‌های رفتار با چنین مردی باخبر شوید.
   از شما حمایت نمی‌کند؟
   وقتی خانواده‌اش بی‌دلیل و منطق از شما انتقاد می‌کنند یا مسبب ناراحتی‌تان می‌شوند، از شما دفاع نمی‌کند و حتی جلوی دیگران، فورا حرف‌های مادرش را تکرار می‌کند و انتظار دارد که حق را به او بدهید؟
   شما به حمایت همسرتان حتی در کوچک‌ترین لحظات زندگی نیاز دارید. گاهی ممکن است حق با شما نباشد و او هم سرزنش‌تان کند اما نیاز دارید که در مقابل دیگران انگشت اتهام را به سمت شما نگیرد.
   پول توجیبی می‌گیرد؟
   آیا خواستگار‌تان هنوز از نظر مالی به خانواده‌اش وابسته است و حتی اگر شغلی دارد، دغدغه‌ای برای پس‌انداز و آینده‌نگری ندارد؟ چنین مردی احتمالا به پشتوانه خانوادگی‌اش دلگرم است و دوست دارد دیگران مسئولیت زندگی‌ او را بر عهده بگیرند.
   شما قرار نیست با یک مرد ثروتمند زندگی کنید اما کسی که به آن نیاز دارید، مردی است که از نظر مالی به کسی وابسته نباشد و برای ساختن یک زندگی مستقل تلاش کند.
   منتظر نظر دیگران است؟
   شما قرار است وارد یک وادی جدید شوید و تصمیم‌های جدی‌ برای آینده‌تان بگیرید، اما او همیشه برای گرفتن هر تصمیمی به نظر دیگران تکیه می‌کند. گاهی هم وقتی در مورد موضوعی صحبت می‌کنید، نظرش را ابراز می‌کند اما به محض مواجه شدن با مخالفت دیگران، تصمیم تازه‌ای می‌گیرد.
   اگر نامزد‌تان نمی‌تواند تنها با کمک شما تصمیمی برای آینده‌اش بگیرد، احتمالا در رده بچه‌ننه‌ها جا دارد. درست است که شما به مشورت با کسانی که تجربه بیشتری دارند نیاز دارید، اما قرار نیست اجازه دهید که دیگران برای همه زندگی‌تان تصمیم بگیرند.
   مدام از نامزد قبلی‌اش می‌گوید
   برای شما وارد شدن به یک زندگی تازه یعنی کنار گذاشتن همه تجربه‌های تلخ یا شیرین گذشته. اما او هنوز شادی یا خشم زندگی گذشته‌اش را فراموش نکرده است و مدام درباره نامزد قبلی یا تجربه‌های خواستگاری ناموفق قدیمی‌اش صحبت می‌کند.
   برای چنین مردی، بسیاری از گره‌های احساسی هنوز باز نشده‌اند و او نتوانسته با اتفاقاتی که برایش افتاده، کنار بیاید. چنین مردی هنوز عقده‌ها، خشم‌ها و ترس‌های حل‌نشده‌ای دارد و قرار است این کوله‌بار را با خودش به این رابطه بیاورد.
   شما را با مادرش مقایسه می‌کند؟
   از انتخاب لباس گرفته تا وسایل خانه، دوست دارد از مادرش الگوبرداری کند و شما را مدام با مادرش مقایسه می‌کند؟ در هر موردی که اظهارنظر می‌کنید، می‌گوید: «اما مادرم…» و شما را با این رفتار آزار می‌دهد؟
   برای او تنها زن دنیا مادرش است و نمی‌تواند از راهی که این زن مثال‌زدنی نرفته، برود. او فقط حاضر است به یک شیوه زندگی کند؛ شیوه مادرش! اما آیا شما می‌توانید این سبک زندگی را بپذیرید؟
   سنگ‌هایتان را وا بکنید!
   اگر هنوز با چنین مردی پیمان ازدواج نبسته‌اید، بهتر است قبل از پاسخ مثبت، با او در این مورد صحبت کنید. برایش توضیح دهید که داشتن استقلال فکری، مالی و رفتاری تا چه حد برایتان مهم است و از اینکه دوست دارد به وابستگی‌اش پایان دهد مطمئن شوید. اگر او چنین شرطی را برای ازدواج پذیرفته، بهتر است مدت دیگری در دوره نامزدی بمانید و او را بیشتر محک بزنید و بدانید آیا به وعده‌هایش پایبند بوده و برای تغییر تلاش کرده‌است؟
   عجله نداشته باشید
   اگر با یک بچه‌ننه زندگی می‌کنید یا تصمیم‌تان را گرفته‌اید که به چنین خواستگاری جواب مثبت دهید، باید صبور باشید. این افراد به سادگی تغییر نمی‌کنند و در بسیاری از موارد، نسبت به تغییر کردن موضع می‌گیرند. باید بپذیرید که تبدیل کردن او به یک مرد مستقل اتفاقی نیست که یک‌روزه بیفتد و شاید سال‌ها برای تغییر شخصیت او به زمان نیاز داشته باشید.
   خط پایان را بشناسید
   از همان روز اول رفتارهای اینچنینی همسرتان، شما را آزار می‌داده و هر راهی را برای پایان دادن به آنها رفته‌اید؟ اگر با وجود این مرد زندگی شما هنوز تغییری نکرده‌است باید بپذیرید که او با همین ویژگی‌هایش شریک زندگی شماست. آیا می‌توانید او را بپذیرید و بدون تلاش برای تغییر در کنارش بمانید یا گمان می‌کنید که تحمل‌تان تمام شده و باید به این زندگی بی‌نتیجه پایان دهید؟!
   شرایط را درک کنید
   زندگی با چنین مردی آسان نیست. پس اگر برای ازدواج با او مصمم شده‌اید، بهتر است این واقعیت را بپذیرید. ممکن است برخی حرف‌ها، کارها و رفتارهایش عمیقا شما را آزار دهد، پس باید از همیشه صبور‌تر باشید. اگر او را با وجود این شخصیت پذیرفته‌اید، پس نباید با نشان دادن وابستگی فکری و اقتصادی‌اش به دیگران، آشفته و ناراحت شوید. در قدم اول او را همین‌طور که هست، بپذیرید و بعد برای تغییر تلاش کنید.
   با خانواده‌ها وقت بگذرانید
   ممکن است در آغاز راه فاصله گرفتن همسرتان از خانواده‌اش او را بترساند و نسبت به ادامه این شکل زندگی مردد باشد. پس هیجان‌زده عمل نکنید و تا زمانی که شرایط آرام‌تر شود صبر کنید. جدا کردن او از خانواده‌اش به قیمت بحث و قهر به شما کمکی نخواهد کرد. یادتان نرود به میان آمدن پای قهر، یعنی ناموفق بودن شما در حل مشکل.
   با او حرف بزنید
   احساس‌تان را به همسرتان بگویید و برایش توضیح دهید که چه رفتارهایی شما را آزار می‌دهد. او را از این موضوع که قصد ندارید رابطه‌اش را با خانواده‌اش قطع کنید مطمئن کرده و برایش توضیح دهید که دیگر مسئولیت خانواده خودش را برعهده دارد و باید حواسش به وظایفش باشد.
   با مادرش دوست شوید
   اگر همسرتان به مادرش وابستگی زیادی دارد، بهتر است ارتباط خوب و نزدیکی با مادرشوهرتان برقرار کنید. ممکن است گاهی نیاز داشته باشید که از طریق او روی همسرتان تاثیر بگذارید. از طرف دیگر زمانی که همسرتان ببیند با گارد بسته با مادرش برخورد نمی‌کنید، با آرامش بیشتری به سمت شما کشیده می‌شود و از اینکه شما هم مادرش را دوست دارید، احساس رضایت می‌کند.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

 2. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام میخاستم بگم که شوهرم وازاول ازدواج دوس نداشتم شش ماهم بیشترنیس که عقدکردیم به نظرشمااگه طلاق بگیرم بهتره یازندگی کنم

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   شما چطور وقتی ایشون رو از اول دوست نداشتید امروز به این فکر افتادید ؟

 3. a.f
  a.f میگه:

  من ۲۱ دارم ۱سال و نیمه که ازدواج کردم منو شوهرم باهم ۱ سالو نیم دوست بودیم و همو میخواستیم الان تو عقدم تو این مدت خیلی مشکلات داشتیم شوهر من یک ادم خیلی عصبی زود جوش شکاک پولکی خال زنک و بد دهنه.منو به عنوان برده خودش میدونه همش میخواد ازش اطاعت کنم با باباش کار میکنه باباشم فوق العاده ادم عوضیه و همش عوض بازیای خودشو به شوهرم یاد میذه…شوهرم تا میگی نکن زود با من دادو بیدادو قهر میکنه ما هر ۲ یا ۳ ماهی باهم دعوای سختی داریم هر بار که قهر کردیم حتی مواقعی که اون مقصر بوده هم باز خودم یا بش اس دادم یا زنگ زدم الانم ۳۶ روزه باهم قهریم ولی دیگه نمیخوام پا پیش بزارم نمیخوام دیگه خودمو کوچیک کنم خونواده میگن باید جدا شی ولی من هنوز دوسش دارم نمیخوام جدا شم میخوام که ادم بشه میخوام باهاش زندگی کنم نمیدونم چیکار کنم ترررررووووخددداااا راهنماییم کنید چیکار باید بکنم؟؟؟؟:-((((

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   خب وقتی دوستش دارید بهتره گله و شکایتی هم نداشته باشید و تمام دستورات ایشون رو اجرا کنید … و حدود حساسیت و خطوط قرمزش رو بشناسید تا از بروز مشکلات جلوگیری بشه
   و گرنه باید تغییر فردی که تمایلی به عوض شدن نداره کاری غیرممکنه

 4. یه نفر
  یه نفر میگه:

  با سلام خانمی ۲۹ هستم که یه ساله ازدواج کردم و مثل همه زوجهای اختلاف های زیادی با همسرم داشتم که کم کم با صبر حوصله حل شد اما جدیدا یه موضوعی خیلی داره آزارم می ده و اونم فعالیت زیاد همسرم در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام هستش همسرم گروه هایی داره که با دوستاش چت میکنن و مطالب غیر اخلاقی رد و بدل می کنن من با اینکه خودم این کار و نمی پسندم و انجام نمی دم خیلی به کاراش حساسیت نشون نمی دم که حریص نشه اما چند وقت پیش متوجه شدم که تو اون گروه دو سه تا دختر هم هستن و همسرم باهاشون شوخی داره و بعضی اوقات اون دخترها تو پی وی هم پیام میدن به همسرم .خوب قاعدتا یکم ناراحت شدم و حساس شدم بعد از یه مدت متوجه شدم گروه چت تشکیل داده و کلا تو اون گروه چرت و پرت میگن و دو تا دختر هم هستن و همسرم کلا اون گروه رو از من قایم میکنه و اگه من پیشش نشسته باشم بهم اخم می کنه و خلاصه اصلا اجازه نمی ده من بفهمم که تو گروهش چه خبره یه بار دیدم که به یکی از دخترا نوشته بود بوس یادت نره و دختره جواب داده بود بوس بوس .فکر کنید با وجود مقاومت های همسرم من واقعا حساسیتم زیاد شده و حتی چند بار هم بهش نشون دادم که از اینکه گوشیش و از من قایم میکنه ناراحت میشم مگه تو اون گوشیت داری چی کار می کنی که من نباید بدونم اما گوشش بدهکارنیست انقدر ناراحتم که حتی دارم به جدایی ازش فکر می کنم لطفا بگین باید چی کار کنم

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   خب دوست عزیز این یک واقعیت در زندگی امروز ماست و تا فردی نخواد که بین زندگی خودش و این برنامه ها مرزی قرار بده واقعا” نباید انتظار داشته باشید معجزه ای رخ بده
   بهتره اول با گفتگو بتونید به نتیجه برسید وگرنه با قانون خودش رفتار کنید و شمام وارد برنامه بشید و در کنارش باشید … اینطوری راحت میتونید کنترل داشته باشید

 5. محمد
  محمد میگه:

  سلام
  من و همسرم شروع آشناییمون احساس زیادی نسبت بهم نداشتیم ولی من گفتم که این حالت در ادامه بهتر میشه ولی نشده چیکار میشه کرد؟

  • پاسخگو
   پاسخگو میگه:

   دوست عزیز وقتی از اول علاقه ای بین شما نبوده پس چطور انتظار دارید در آینده به وجود بیاد…؟
   اون چیزی هم که احساس خواهید کرد فقط عادته که شما رو در کنار هم ممکنه بتونه نگه داره
   بهتره با صحبت کردن و شناخت قابلیت های طرف مقابل بتونید مواردی رو پیدا کنید که ملاک شما بوده و بدین وسیله به نوعی رضایت کلی برسید

   اول عاشق می شوند بعد فارغ.

   اول مدام می گویند، “دوستت دارم” بعد اعتراف می کنند که هیچ عشقی در میان نبوده.

   اما واقعیت کدام است؟ آیا حقیقت را می گویند؟ یا شاید حقیقت را می گویند اما تا اندازه ای که از آن خبر دارند.

   من فکر می کنم که بیشتر آدمها معنای عشق را نمی دانند. آنها از منابع اشتباهی عشق را یاد گرفته اند.

   اول اجازه بدهید ببینیم عشق چیست. لغت نامه عشق را اینطور تعریف می کند، “حسی عمیق و لطیف به فردی دیگر”، “تعلق قلب به کسی”، یا “شور و میل جنسی”. اگر عشق این است، پس هیچ تعجبی ندارد که اینقدر نوسان دارد. برای تداوم عشق باید آنرا بر یک ارزش یا اعتقاد شخصیت ساز بنا کرد. چیزهایی مثل مهر، شور و امیال جنسی کاملاً احساسی هستند و به همان اندازه گرسنگی، غیر قابل پیش بینی می باشند.

   البته اشتباه نکنید هر چیز احساسی، جنسی نیست. احساسی از کلمه حس یا همان حواس پنجگانه (بینایی، بویایی، چشایی، شنوایی و بساوایی) می آید. ازاینرو، همانطور که می بینید عشقی که به جوانان ما آموزش داده می شود عشقی احساسی یا حسی است که با عوامل خارجی تحریک می شود. و وقتی آن تحریک فروکش کند یا ناپدید شود، آن عشق متوقف می شود. این همان فارغ شدن از عشق است.

   اگر عشق بین یک زوج احساسی باشد جای تعجب نیست که بگویند از عشق فارغ شده اند. منظور آنها این است که این تحریک متوقف شده و به همین دلیل دیگر احساس عاشقی نمی کنند.

   اگر این آن عشقی که می خواهیم یا نیاز داریم نیست، پس چیست؟

   جستجوی ما برای عشق واقعی ما را به گذشته و به زبان عبری باستان می برد. زبان عبری فقط توسط یهودیان استفاده می شد. آنها باور دارند که عبری زبان خداوند جهود است. و از زمانیکه جهود قبل از هر چیز دیگری وجود داشت، می بایست معنای واقعی عشق را می دانست.

   در زبان عبری عشق به معنای دادن است. و زمانیکه خداوند می خواست به جهان عشق خود را نشان دهد، به آن نگفت که “دوستت دارم”؛ او فقط بخشید.

   دوست داشتن یعنی بخشیدن. امروز وقتی مردی به زنی می گوید دوستت دارم، در اکثر موارد هیچ قصد بخشیدنی ندارد. فقط می خواهد بگیرد. از آن دختر چیزی می خواهد که معمولاً باکرگی آن دختر است. این هشداری برای همه دختر خانم هاست. سعی کنید قبل ازاینکه ادعاهای مردی که در زندگیتان وارد می شود و به شما می گوید دوستتان دارد را باور کنید، او را به شیوه های مختلف آزمایش کنید و ببنید چقدر به “بخشیدن” تمایل دارد.

   آموزش عشق ورزی

   برای تداوم یافتن یک ازدواج، باید بر عشقی بسیار محکم و قوی تر از عشقی که امروزه می شناسیم استوار باشیم. ما به عشقی نیاز داریم که فارغ از خود و پاک باشد. این عشق، عشق حقیقی است و عشق حقیقی دیده می شود نه اینکه شنیده شود. عشق اگر حقیقی باشد، خود را در عمل نشان می دهد نه در حرف.

   جوانان باید در عشق ورزی هم مثل سایر چیزها آموزش داده شوند. منظور آموزش جنسی نیست بلکه منظور اتیکت احترام، فروتنی، مهربانی و توجه است. اینها فقط چند نمونه از عوامل شناخته شده برای یک رابطه موفق در سراسر جهان برای هر نوع رابطه ای است—چه رابطه والد و فرزندی، کارفرما و کارمندی و همینطور رابطه بین زن و مرد.

   مردهای جوان باید یاد بگیرند چطور با همسرانشان رفتار کنند. یادم می آید که اینها را در سالهای نوجوانی وقتی با گروهی در یک مجلس همراه بودم یادمان دادند. هر سال آنها یک شب مراسمی مخصوص دخترها و پسرها ترتیب می دادند.

   قبل از مراسم، دخترها و پسرها (به طور جداگانه)باید در سمیناری درمورد اتیکت روابط دختر و پسر شرکت می کردند. هیچ آموزشی درمورد مسائل جنسی داده نمی شد ولی حرف از چیزهای بهتر و مهمتری زده می شد. من هنوز چیزهایی که آنجا یاد گرفتم را فراموش نکرده ام.

   همینطور خانم های جوان هم باید توسط خانم های میانسالی مثل مادرانشان آموزش ببینند. آنها باید نمونه هایی از یک همسر خوب باشند که عاشق همسرش بوده، از فرزندانش به خوبی مراقبت می کرده و خانه را هم مرتب نگه می داشته است.

   متاسفانه خیلی از مادران کنترل روی دخترانشان را در سن بلوغ از دست می دهند. این دختران سرکش شده و حوصله گوش دادن به حرف بزرگترها را ندارند. دلیل آن به نظر من خیلی ساده است. به نظر من فقط کافی است به آینه نگاه کنید. چه می بینید؟ جوابتان همین است.

   عشق بعد از ازدواج

   به نظر من به عشق قبل از ازدواج بیش از حد اهمیت داده می شود و هیچ توجهی به بعد از آن نمی شود. این به آن خاطر است که عشق مثل اندام های درون بدن انسانها، درون او رشد نمی کند یا توسط یک هورمون خاص در بدن ترشح نمی شود. عشق فقط با تمرین در طولانی مدت است که به وجود می آید. و ازدواج برای زوج ها فرصت های خیلی زیادی را برای تمرین آن فراهم می کند.

   یک نمونه کلاسیک از عشق بعد از ازدواج را در فیلم “فیدلر روی پشت بام” می توان دید. این فیلم درمورد یک خانواده روسی است که سه دختر زیبا و دوست داشتنی دارند. یک روز، شوهر از زن می پرسد، “منو دوست داری؟” و زن در جواب می گوید، “بعد از ۲۵ سال از من می پرسی که دوستت دارم یا نه؟ بعد از همه کارهایی که برایت کردم، شستم رُفتم، پختم، سه دختر برایت به دنیا آوردم، حالا از من می پرسی دوستت دارم یا نه؟”

   بعد لحظه ای مکث می کند و ادامه می دهد، “آره من واقعاً دوستت دارم”.

   عشق آن احساسی نیست که به کسی دارید، تمایل به انجام کارهایی است که دوست دارید برای آن فرد بکنید. به نظر من این اصل جدیدی است که باید در جامعه پایه گذاری شود. این باید استانداردی باشد که برای خودمان و بچه هایمان قرار می دهیم. این باید همان چیزی باشد که به بچه هایمان در اولین قرار ملاقات عاشقانه شان یاد می دهیم: بله عشق بعد از ازدواج شروع می شود.

 6. ساره
  ساره میگه:

  من ۶ ماهه ازدواج کردم وتو این ۶ ماه هزاران بار دعوامون درومده همسرم هم هیچ وقت نخواسته مشگل حل بشه و بیاد مشاوره و به خانوادش بیشتر اهمیت میده تامن اصلا بهم احترام نمیزاره منو قبول نداره به نظرشما چطور مشگلمو حل کنم؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   دوست عزیز در این مواقع باید با صحبت کردن به نتیجه ای درست برسید … به هر حال هدفتون از ازدواج رسیدن به استقلال و ارامشه … پس در این مورد با قاطعیت با ایشون صحبت کنید …
   اگر موثر نبود باید از وساطت فردی قابل اعتماد در خانواده سود ببرید که در همه خانواده ها وجود داره تا بتونید در این خصوص به نتیجه ای درست برسید

 7. ناشناس
  ناشناس میگه:

  من و همسرم به خاطر رفتن یا نرفتن به مهمونی همیشه دعوامون میشه نمیدونم چکار کنم؟

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   براچی ؟دیگه موردی نیست که به خاطرش دعوا کنید گیر دادین به این مورد

   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    اتفاقأ مورد مهمیه

 8. ناشناس
  ناشناس میگه:

  من که ۲ ساله ازدواج کردم مشکلی هم پیش نیومده

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   alan in yani chi?

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   حالا مشاوره رفتی یا نرفتی؟

 9. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من که نیاز به مشاوره بعد از ازدواج بیشتر احساس میشه

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   هیچ فرقی نمیکنه هر وقت باشه مهمه

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   vali ghabl ezdevaj kheili mohemtare

 10. ناشناس
  ناشناس میگه:

  بابا اینقدر سخت نگیرید

 11. ناشناس
  ناشناس میگه:

  اتفاقأ مشکلات بعد از ازدواج پیش میاد

 12. Anonymous
  Anonymous میگه:

  مشاوره بعد از ازدواج دیگه به چه دردی میخوره؟!

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   ee!!
   kheily moheme ke

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    are khodaie kheily moheme asan nemishe nabashe

    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     بعد از ازدواج کلی مشکل پیش میاد نمیدونست بدون

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   این چه حرفیه

 13. ناشناس
  ناشناس میگه:

  کی گفته؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   والا یه مشاوره گفته بود

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    خب اشتباه میکرده دیگه

    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     شاید تو اشتباه میکنی

     • ناشناس
      ناشناس میگه:

      ای بابا حالا باهم دعوا نکنید

 14. ناشناس
  ناشناس میگه:

  این طبیعیه همه پسرا دوست دارن که همسرشون خوشگل باشه

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   همسر من خیلی خوشگله

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    بزن به تحته

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    همسر خوشگل دردسره

   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    خوشبحالت.

    • Anonymous
     Anonymous میگه:

     خودنم نلاش کنی بهش میرسی

 15. ناشناس
  ناشناس میگه:

  همه راست میگن

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   حتی شما دوست عزیز

 16. ناشناس
  ناشناس میگه:

  پسری ۲۶ ساله هستم که دوست دارم با دختری ازدواج کنم که خیلی خوشگل باشه البته قیافه خودم بد نیست حالا همه میگن زن خوشگل دردسر سازه شما چی میگید؟

 17. ناشناس
  ناشناس میگه:

  چشم دیگه حرف خنده دار نمیزنیم

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   بابا شوخی میکنم

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    باشه 😀

 18. ناشناس
  ناشناس میگه:

  هه هه هه خندیدم

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   mohit farhangie inja ro rayat konid

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    منم موافقم

   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    حرف خنده دار میزنن آدم خندش میگیره

 19. Anonymous
  Anonymous میگه:

  yani faghat zojein?

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   نه مرکز مشاوره برای تمامی قشرها هستند

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   نه فرد ها هم هستند

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   هر که دوست داره مشاوره کنه میتونه مرجعه کنه فرقی نمیکنه

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    چشم

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    Are markaze khobiam hast khodaie

 20. ناشناس
  ناشناس میگه:

  شاید خونده.مطلب بیشتر میخاد

 21. ناشناس
  ناشناس میگه:

  میشه در مورد مشاوره بعد از ازدواج بیشتر توضیح بدین؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   in hame matlab daran bekhun dg

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   بیشتر از این؟؟؟؟

 22. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آره خداییش مشاورین خیلی خوبی دارین

 23. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آره واقعأ همینطوره

 24. Anonymous
  Anonymous میگه:

  بهترین مرکز مشاوره در تهران کدوم شعبه هست؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   همه شعبه هاش خوبن من دوتاشو رفتم

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   مشاورین ما در تمای شعب بوده و از بهترین ها در شغل خود می باشند

   • ناشناس
    ناشناس میگه:

    سلام
    همسر من خیلی به مادرش وابسته میباشد حتی برا کوچکترین مسائل زندگیمون باید از مادرش مشورت بگیره من چکار کنم؟

    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     باید تدریجی این وابستگی رو از بین ببرید نه یکدفعه

    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     این که خیلی خوبه مشورت خیلی لازمه

    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     چه اشکالی داره

     • ناشناس
      ناشناس میگه:

      لابد اشکال داره که ناراحته

 25. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من مشاوره برا هر موضوعی لازمه

 26. Anonymous
  Anonymous میگه:

  مشاوره قبل از ازدواج لازمه؟

  • Anonymous
   Anonymous میگه:

   آره بابا من رفتم خیلی کمک کرد بهم

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    khodaie kheily lazeme man fek nemikardam

 27. ناشناس
  ناشناس میگه:

  شما میتونید برا کسب اطلاع با مرکز تماس بگیرید

 28. ناشناس
  ناشناس میگه:

  bad az ezdevaj dar che zamineyi moshavere midin?

 29. ناشناس
  ناشناس میگه:

  ممنون از راهنماییتون

 30. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام
  خواستگاری دارم که از هر نظر خوبه ولی بازم تردید دارم که باهاش ازدواج کنم آیا به مشاوره نیاز دارم؟

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   بله شما میتونید تست های ازدواج رو انجام بدید تا از انتخابتون اطمینان حاصل کنید.

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   tardidet vase chie alan?

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   شاید از ازدواج میترسه!

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   اگه از مشاوره کمک بگیرید تردیدتون از بین میره

   • Anonymous
    Anonymous میگه:

    منم باهات موافقم

 31. ناشناس
  ناشناس میگه:

  برای مشاوره قبل از ازدواج آیا باید زوجین هر دو باشند

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   بله این کارضرورت دارد

 32. سحر
  سحر میگه:

  به نظر شما مشاوره قبل از ازدواج مهمتره یا مشاوره بعد از ازدواج؟؟

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   هردو اما به زمان خودش البته مشاوره قبل از ازدواج مهم تر است

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   هردو مهم هستش هم قبل ازدواج به نوعی و هم بعد ازدواج هردو لازم هستش

 33. محمود
  محمود میگه:

  من از کجا باید تعیین وقت کنم؟

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   تماس جهت مشاوره تلفنی و یا رزرو برای مشاوره حضوری در تهران یا شهرستان ها:
   ساعات تماس:۹ صبح الی ۹ شب

   ۰۲۱۴۴۰۳۴۴۹۰–

   در صورت عدم پاسخگویی در ساعات اداری با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

   ۰۹۱۲-۵۰۳-۱-۳۰۵

 34. تینا
  تینا میگه:

  مرسی مشاوره ازدواج من و همسرم خیلی سخت زندگی خودمون را شروع کردیم اما با راهنمایی شما رفته رفته همه چیز روتین شد ممنونم

  • ghazal
   ghazal میگه:

   vaghan inghad tasir dasht?!

   • تینا
    تینا میگه:

    آره غزل جون اصلاً زندگیم از این رو به اون رو شد همهه چیز برنامه ریزی شده و دقیق شد

    • ghazal
     ghazal میگه:

     pas hatman man va shoharam ham bayad ye sar berim
     merc tina jon

    • ناشناس
     ناشناس میگه:

     چه خوب

  • ناشناس
   ناشناس میگه:

   خوشبحالتون.امیدوارم به منم کمک کنه

 35. حسین
  حسین میگه:

  سلام مشاوره بعد ازدواج شامل چه مواردی میشه؟

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   مشاوره بعد از ازدواج شامل مجموعه کمک ها و راهنمایی ها و مشاوره های زوجین به منظور رفع مشکلات و همچنین آشنایی آنان با نحوه صحیح زندگی می باشد

دیدگاه های جدیدتر »
ارسال نظر