مشاوره خانواده و ازدواج

مشاوره خانواده و ازدواج

دغدغه ی بسیاری از خانواده ها ، زندگی آینده و خوشبختی فرزندانشان است. اینکه چه کسی را به عنوان همسر برگزینند و سپس در زندگی آینده خود به موفقیت برسند از خواسته های آن ها می باشد. اما می توان با مشورت و راهنمایی جستن از مشاورینی مجرب و کارآزموده از نگرانی های خود درباره آینده فرزندانمان کم کرده و بهترین راه را برای موفقیت آنان برگزینیم. مشاوره خانواده و ازدواج راهی است برای آنان که به فکر آینده فرزندان خود هستند و صلاح و سعادت آنان را می خواهند. پس با مراجعه به مشاوره ازدواج و خانواده و مشورت با مشاورین ما در این مرکز هم ازدواجی خوب را برای فرزندان خود رقم بزنید و هم از زندگی موفق آنان در آینده اطمینان حاصل نمایند.

مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع را در سایت مشاوره قبل ازدواج ببینید

منبع:مشاورکو

93 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. گلمریم
  گلمریم گفته:

  سلام من ۲۳ سالمه و تا این سن پیشنهادای زیادی بهم شده چه برای دوستی و چه برای زندگی .اما از ازدواج میترسم جدود یک ساله پسری آشنا شدم از خودم یک سال کوچیکتره و الان سربازه حدود ۴ ماهه که جفتمون بهم شدید علاقه مند شدیم و اون فقط فکر ازدواج با منه و منم همینطور ، اما ی هفته پیش گفت موضوع رو با بابام مطرح کردم که بعد سربازی بیاییم خواستکاریت اما بابام گفته زوده از طرفی نه کار داره و نه پول ازدواج و از طرفی هر شب و هر روز میگه من بعد از سربازی به هر طریقی شده میام.من موندم چیکار کنم به پاش بمونم.؟ هب بعد سربازی پول و شغل نداشت چیکار کنم؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   باسلام .به نظرتون درسته که منتظر باشید .و فرصت ها رو از دست بدهید برای فردی که فعلا شرایط زندگی ندارد و معلوم نیست بعدا هم داشته باشد با خیر .این ها را در نظر بگیرید.ببینید در زمینه ازدواج احساسی قضاوت کردن اصلا درست نیست و نمی توانید تصمیم بگیرید .و باید توجه داشته باشید که اگر مورد مناسبی پیدا شد نباید به خاطر فردی دیگر بگذرید مهم خوشبختی شماست و اینکه نمی توانید اینده را پیش بینی کنید .در هر حال خوشبخت باشید .

   پاسخ
 2. فاطی
  فاطی گفته:

  سلام.متاسفانه نمیتونم این سوالمو جای دیگه مطرح کنم.من باید تو این شرایط چیکار کنم؟؟ شیش ساله ازدواج.کردم شوهرم ده سال ازم بزرگتره .الان یه پسر یکساله دارم.شوهرم باهام حرف زیاد نمیزنه.زیاد خرجم.نمیکنه.همش میگه ندارم در حالی که ماشالا.. .تفریحمون صفره.ن.پارکی ن مسافرتی.هیچی.فقط میره سرکار برمیگرده.اخلاقشم.خوب نیس.عصبیه.خونوادم طرف اون هستن.

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   میخواهیم ترفندها و رازهایی زنانه را به شما اموزش دهیم تا بر همسر بداخلاقتان فائق ایید و هم خودتان و هم زندگیتان را از شر تشنج هایی که به ان وارد میکند راحت کنید
   فرمان اول:باورش کن
   بیشتر مردان دل شان می خواهد که که همسرشان باورشان کند .اصلا خوششان نمی آید که همسرشان در توانایی ها واستعدادهایشان(مثلا در تامین امنیت ورفاه و…)شک داشته باشد.با رفتار و گفته هایتان به آن ها بفهمانید که توانایی ومهارت واستعدادوپشتکارشان را باور داریدالبته دروغ نگویید چون اساساخوب نیست.
   فرمان دوم:حرف بزن
   برای اینکه همسرتان بفهمدشما اورا درک میکنیدخودتان را موظف کنیدکه هر روز به مدت کوتاهی درهمین خصوص با او حرف بزنید..بیست دقیقه که در هر روز زیاد نیست .هست؟حتی اگر جوابتان به این سوال مثبت باشد.باز هم این صحبت بیست دقیقه ای را از همسرتان دریغ نکنیدچون تاثیرش خیلی بیشتر از بیست دقیقه است که در ذهن شماست.آیا همسرتان ارزش ۲۰دقیقه ندارد؟
   فرمان سوم:تاییدش کن
   اکثر آدم ها دوست دارند مورد تاییدباشندهمسر شماهم مثل بقیه چه فرقی میکندتا میتوانید در مناسبت های مختلف همسرتان را تایید کنید.نه با استفاده ازجملات کلیشه ای ومسخره مثل«وااااااای تو فوق العاده ای…بی نظیری….تو حرف نداری..این حرف ها را دیگر هیچ مردی باور نمیکند.خودتان راخسته نکنیددلتان باید با زبانتان یکی باشداگر بتوانید این کار را بکنید قدم بزرگی در تحکیم پیوندتان برداشته اید.
   فرمان چهارم:روی اعصابش راه نرو
   آیا شما خوشتان می آید کسی به شما بگوید که این کار را بکن وآن کار رانکن؟مردها هم مثل شما دلشان نمیخواهدهمسرشان مدام از انها بخواهد که زیر ورو شوندتا آنجا که میتوانید مردتان را آنچنان که هست قبول کنیدخیلی از مردهااز اینکه همسرشان بخواهد آن ها را مدام تغییربدهدآزرده خاطر وگاه خشمگین میشوند.ادم میتواند خودش را خیلی راحت عوض کندولی عوض کردن دیگران خیلی سخت است.
   فرمان پنجم:مغزش را گاز نزن
   اگر شوهرتان خسته است ومیخواهید به مطلب مهمی رو بگویید بلافاصله به اصل مطلب برید وحاشه پردازی نکنیداگر نیاز به دانستن جزییات باشند خودشان پرس و جو میکنند.
   فرمان ششم:چرتکه نیانداز
   به هر طریق ممکن..محبتتان را به همسرتان نشان دهید وچرتکه نیاندازید.دنبال یک موقعیت خاص نباشیدخیلی از مردها هستند که از خودشما هم رمانتیک ترند.
   فرمان هفتم:احترام بگذار
   وقتی همسرتان دارد افکار وعقایدش را به شما میگویدتو ذوقش نزنیدهمیشه وهمه جا نشان دهید که برایش احترام قایل اید.وقتی همسرتان خسته از کار برمیگرددخودتان را بی حوصله ومشغول به کار نشان ندهیدوبه آشپز خانه دور خودتان نگردید.
   فرمان هشتم:امان بده
   تقریبا تمام ادم های روی زمین احتیاج دارند که در پایان روز دوباره انرژی بگیرندوجسم وروحشان را بازسازی کنند مردها که از مریخ نیامده اند.بازهم خوششان نمی آید که وقتی ازکار خسته وکوفته برمی گردند شما تمام اتفاقات روز را برایشان بازگوکنید.امان بدهیدبگذارید کمی استراحت کنند و بعدآرام آرام به شرح ماوقع شروع کنید.
   فرمان نهم:اعتماد کن
   اعتماد…حیاتی تریت عامل برای شکل گیری یک ازدواج موفق است.اگر به هر دلیلی به همسرتان اعتماد کامل نداریدبه جاسوسی متوسل نشوییدچون اوضاع خراب تر میشودمنطقی ترین کار این است که از یک آدم امین ودارای صلاحیت مشاوره بخواهید.
   فرمان دهم:رفیق اش باش
   رابطه تان را طوری با همسرتان تنظیم کنیدکه هم عاشقش باشید وهم بهترین دوست ورفیقش…برای اینکه بتوانیدسال های سال دوست وهمراه همسرتان باشیدباید راه هایی پیدا کنیدتا وقت بیشتری را با بگذرانیدوکارهای بیشتری را با کمک همدیگر انجام بدهید.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

   پاسخ
 3. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام بچه ها,من ۷ساله ازدواج کردم روز ب روزاززندگیم سردترمیشم,شوهرم خیلی باهام بدبرخوردمیکنه وهمیشه بالحن بدباهام حرف میزنه بنظرتون چیکارکنم

  پاسخ
  • پاسخگو
   پاسخگو گفته:

   دوست عزیز حساسیت شوهرتون رو درک کنید و از ورود به این خطوط قرمزها دوری کنید تا از بروز درگیری و تنش کاسته بشه … از طرفی شما باید با صحبت کردن بتونید به سطحی قابل قبول از تفاهم برسید و گرنه تغییر ایشون با هر اخلاقی کاری غیر ممکنه

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *