مشاوره زناشویی

طبق آماری که مراکز مشاوره و طلاق در ارتباط با مسائل زناشویی ارائه داده اند بیشتر کسانی که بدلیل مسائل زناشویی از همدیگر جدا شده اند، عدم رضایت از رابطه جنسی خود رادلیلی براین امر دانسته وادامه داده اند که شریک زندگی آنان نتوانسته بخوبی آنچه راکه او از زندگی زناشویی خواسته را برآورده کند.

مشاورین مرکز مشاوره با تحقیقاتی که انجام داده اند به این موضوع رسیده اند که مشکل بسیاری از روابط زناشویی عدم بیان خواسته طرف مقابل درهنگام روابط جنسی زناشویی است. این یک واقعیت است که خطوط قرمز درکشورمان باعث شده است تااین مسائل بصورت یک معضل حتی بین زوجین شده وعدم بیان خواسته های آنان بویژه خانم ها باعث بروز مشکلات بسیاری شده است.

اما با این تفاسیر چه باید کرد؟

این مشکل یک راه حل بسیار ساده دارد تنها کافیست که آنچه راکه رضایت شما رادر رابطه زناشویی تامین میکند، ازطرف مقابلتان بخواهید. به او بگویید که چه میخواهید وچه چیزی شما راراضی میکند. بیان آن هیچ اشکالی نداشته و پمطمئن باشید طرف مقابل هم ازآن استقبال خواهد کرد وآن را بخاطر خواهد سپرد. همسر شما ازکجا باید بداند که شما از چه چیزی بیشتر لذت خواهید برد بنابراین او را راهنمایی کنید والبته این کار رابا لطافت وبیان ویژه ای انجام دهید زیرا بیان طلبکارانه و لحن خشن میتواند بسیار مشکل آفرین باشد. پس از بیان خواسته خود دررابطه زناشویی نترسیده وآن را به زبان بیاورید. فرد مقابل شما همسر شما میباشد و این حق شما است که ازیک رابطه زناشویی خوب بهره ببرید. مطمئن باشید به این ترتیب و با آموزش مسائل جنسی توسط مشاوره زناشویی علاوه براینکه دیگر شاهد این چنین مشکلاتی نخواهیم بود شریک زندگی شما نیز از رابطه خوب لذت خواهد برد.

برای خواندن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به سایت ازدواج مراجعه کنید

 

منبع:کانون مشاوران ایران

30 پاسخ
 1. فتانه
  فتانه گفته:

  سلام من یه مدت اذدواج کردم ولی هنوز نتونستیم. عمل دخول رو انجام بدیم ـ خیلی استرس دارم ـ هرچی سعی کردیم نشد چیکار کنم 😢

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   متاسفانه این هراس در بسیاری از دختران جوان دیده میشود . در جامعه ما به علت حالت مردسالاری بسیاری از آقایان قدرت جنسی و مردانگی خود را در به کار بردن خشن آلت خود بدون هیچ مقدمه و پیش نوازی میدانند و بسیاری حتی سکس دهانی اندام تناسلی زن را مایه کسر شان خود میدانند که این خود اولا مشکلاتی در رسیدن خانومها به ارگاسم ایجاد نموده و نیزاکثریت قریب به اتفاق آنها از دخول میترسند . این هراس اول از همه باعث ایجاد واژینیسم یا گرفتگی غیر ارادی عضلات رانها و مهبل و ممانعت از دخول میشوند که واقعا درمان آن بسیار مشکل بوده و ممکن است به جدایی منتهی گردد. پس بر همه جوانان الزامی ست که قبل از ازدواج از حالت نرمال خود اطمینان حاصل نموده و سپس پای به زندگی مشترک گذارند . مردانی که استمنا می کنند باید آن را ترک گفته و تا بروز اولین احتلام ( انزال در خواب ) حق ازدواج ندارند. همچنین مردانی که دچار مشکلات نعوظ هستند باید تحت درمان واقع شوند .در مورد زنان هم کسانی که از سکس نفرت دارند و یا می هراسند تا زایل شدن این احساس منفی حق ازدواج ندارند . در درمان این حالت در روان سکس تراپی زوج درمانی را داریم که باید در حضور هر دو این امر انجام شود و حتما باید زن از این حالت خود برای شریک جنسی و مرد خود بازگو کند تا اولا پیش نوازی ها افزایش یابد و ثانبا از هر گونه خشونتی امتناع کند . البته در عده ای از دختر ها به علت مشکلات خاص هورمونی در حقیقت نارضایتی جنسیتی رخ میدهد که در این حالت فرد خود را مرد حس می کند و از سکس توسط یک مرد احساس انزجار دارد که صد البته این افراد بهتر است زن بگیرند تا شوهر کنند ! معمولا این هراسها تدبیر مرد را می طلبد که نگرانی زن خود را از همان روز اول بیمورد برایش جلوه دهد و برای دخول تعجیل نکند . بارها گفته شده که سکس در شب زفاف ممنوع است. به علت خستگیها و هیجانات شب اول ازدواج ممکن است تجربه تلخ اولین سکس ریشه ناسازگا ریها و اختلالات جنسی همچون بیزاری جنسی-اوج لذت بازداری شده و یا واژینیسم و مقاربت دردناک در زنان شود . پس این را آقایون توجه کنند که اولین سکس پایه و اساس روابط آتی یک زن است و اگر ناشیانه انجام گیرد ممکن است تا آخر عمر آن زن قادر به انجام سکس نشود . در مورد بیزاری جنسی یعنی دچار ترس-اظطراب یا تنفر کردن در فرصت مهیا شده برای سکس فرد ممکن است نسبت به جنبه خاصی از تجربه جنسی متمر کز شود . مثلا ممکن است فرد نسبت به ترشحات آلتی حساس باشد . بیزاری جنسی هم یا مادام العمر است و یا اکتسابی باشد .

   نشانه های شناسایی این افراد بدین قرار است :
   ۱-عدم توجه به سر ووضع خود و ژولیده بودن ۲-زود خوابیدن و مصرف مواد مخدر ۳-غرق شدن در فعالیتهای شغلی و اجتماعی و…به نحوی که وقتی ازین افراد در مورد سکس سوال میکنی میگوید وقتش را ندارم !
   دسته بزرگی از این افراد را مبتلایان به بیماری پانیک ( وحشتزدگی ) تشکیل میدهند.
   از علل بوجود آورنده این اختلال میتوان موارد زیر را بر شمرد :
   ۱-مورد سو استفاده واقع شدن در دوران کودکی ۲-زنا با محارم (سکس با خویشاوندان) ۳- تجاوز به عنف
   در برخی مواقع هم برخی دختران تجربه یک سکس ناشیانه و درد آور دوست خود را شنیده و پس از آن ازین عمل احساس هراس و وحشت عجیبی می کنند.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ
 2. فهیمه
  فهیمه گفته:

  سلام.من چندوقته میخام باهمسرم ارتباط از واژن داشته باشم اما به خاطر استرس وترس روحی که دارم نمیتونم.میدونم که این حس فقط روحیه اما دست خودم نیس.و نه سابقه تجاوز داشتم ونه ارتباط قبلی که بخام بترسم.اما نمیدونم چرا اینجورم.با اینکه خیلی ام گرمم اما میترسم.سوالم اینه برا کسی مثل من کا این شرایط رو داره میتونم آیا از اسپری بی حس کننده واژن استفاده کنم؟مجبورم استفاده کنم.و چه اسپریی خوبه؟وچه قد باید بزنم وچه قد صبرکنم تا بی حس شه بعد دخول انجام شه؟لطفااا جواب بدین مرسی

  پاسخ
 3. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام قبله ازدواج با شوهرم رابطه ای برای اشنایی داشتم هیچ مشکلی نداشتیم خیلی دوستم داره خیلی دوستش دارم واسه هم جون میدیم نمی دونم چرا یکم احساس سردی از طرف خودم می کنم راهنمایی کنیین لطفا

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   دوست عزیز در وهله اول باید ایشون بخواد و از خودش اراده نشون بده تا بتونید اینکارو انجام بدید … در غیر اینصورت هر تلاش شما کاملا” بیهوده خواهد بود

   به‌طور کلی دو نوع رویکرد، در این زمینه وجود دارد؛ درمان نخست مبتنی بر پرهیز کامل و دیگری درمان کاهش آسیب است و در روش اول میزان عود و بازگشت دوباره بالاست چون بر پایه سم‌زدایی است و بعد از سم زدایی که به‌طور معمول از چند روز تا چند هفته انجام می‌شود، فرد از هیچ مخدری استفاده نمی‌کند. در این درمان از روش‌های مانند مشاوره، روان‌درمانی و درمان‌های دارویی برای جلوگیری از عود استفاده می‌شود….
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   پاسخ
 4. ناشناس
  ناشناس گفته:

  ایا کوچیک بودن الت تناسلی مرد در ایجاد رابطه جنسی تاثیر داره راه درمان داره؟؟؟؟؟ من میخوام باچنین مردی ازدواج کنم ایا میتونم باهاش کنار بیام

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *