هدف خود از ازدواج را بشناسیم

هدف خود از ازدواج را بشناسیم

اهداف و منظورهای خاص و متفاوتی از ازدواج وجود دارد که هرکدام می تواند عامل خوشبختی و تعهد و یا باعث جدایی و انزوا شود. اهداف یابد مشخص شده و اولویت بندی شده باشد و مهمترین هدف از ازدواج باید رسیدن به ارامش و رضایت از زندگی باشدو ازدواج هایی که به خاطر پول و ثروت و یا به خاطر فرار از خانواده و سختگیری ها و یا به دلیل غرایض جنسی صورت میپذیرد، سرانجام خوبی نداشته و به جدایی می انجامد.

line-separator

همانطور که در بالا گفتیم باید اهداف اولویت بندی شده و اهداف ما از ازدواج جزء اهداف اصلی باشد. یکی از این هدف ها که خود باعث دلگرمی و خوب شدن روابط خانواده و همچنین باعث نزدیکی زوج می شوند میل جنسی می باشد. زن و مرد مکمل هم در همه زمینه ها بوده و باید در کنار هم کامل شوند که تکمیل و آرامش دهنده میل جنسی هر دو طرف نیز جزء آن می باشد اما این بخش از زندگی مهم بوده ولی اصل و هدف والا برای ازدواج نمی باشد. کسانی که فقط آرامش میل جنسی خود را عامل ازدواج می دانند، زندگی خوبی نخواهند داشت زیرا آنان هیچ گاه راضی نشده و اکثراً خیانت می کنند. میل جنسی خوب است اما نه به عنوان اصل در زندگی کسانی که به خاطر ارضاء آن با کسی ازدواج می کنند درواقع ممکن است از همسر خود خسته شده و با برای ارضاء خود همسرشان را مورد آزار قرار دهند. بنابراین بهترین راه شناخت اینگونه افراد آشنایی کامل از وی می باشد که متاسفانه در کشور ما به دلیل مسائلی که وجود دارد دختر و پسر قبل از ازدواج هیچ گاه طرف مقابل را در این زمینه نشناخته و پس از ازدواج است که این شناخت پدید می آید و خوب در آن موقع به طبع دیر می باشد و مشکلاتی را به همراه دارد. پس از صحبت در این زمینه نترسیم برای شناخت طرف مقابل صحبت در همه زمینه ها لازم و حیاتی می باشد البته به گونه ای که طرف مقابل حس بدی نداشته و برداشت بد نکند.

line-separator

کسانی که همسرشان نیز اینگونه هستند می توانند با صحبت به شیوه ای خاص با همسرشان مشکل را برطرف نموده ویا با مشورت با یک مشاور از راه حل های مشکل خود با خبر شوند. در آخر توصیه همیشگی مشاوران ازدواج، با دقت و مشورت انتخاب کنید و احساسات را کنار بگذارید تا خوشبخت شوید.

مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع را در سایت مشاوره قبل ازدواج ببینید

منبع:مشاوره-خانواده.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *