اخلاق بد خود را بگویید

کلیدی طلایی با نام درک متقابل

یکی از نکاتی که از اهمیت بسیاری در یک زندگی برخوردار است درک متقابل همسر می باشد. شاید اگر بگوییم مهمترین و کلیدی ترین مساله برای داشتن یک زندگی موفق همراه با آرامش این نکته باشد، سخنی به گذاف نگفته ایم.

درک متقابل چیست و چگونه حاصل می شود و اینکه اگر این درک نباشد چه پیامدهایی برای یک زندگی دارد همه و همه مسائلی است که اکنون می خواهیم به آن بپردازیم.

درک متقابل بدان معنا است که دو نفر که اکنون به عنوان زن و شوهر در کنار همدیگر قرار دارند و درواقع نام همسر را به دوش میکشند، به این قدرت از درک و حس از همدیگر برسند که بدانند طرف مقابل از چه چیزی بدش می اید و یا به طور مثال از چه چیزی اکنون ناراحت است و برای آرام کردن او چه چیزی را باید بیان کرد. از صحبت درباره چه چیزی باید پرهیز کرد و درواقع چگونه با او رفتار کرد چه در مواقع بحرانی و چه در مواقع عادی.

این درک به خودی خود به دست نمی آید زیرا هر فرد با فرد دیگر متفاوت بوده و اخلاقیات مخصوص به خود را دارد. آشنایی قبل از ازدواج به همین درد می خورد. این آشنایی در ابتدا به ما نشان می دهد که آیا اصلاً اخلاقیات فرد مورد نظرمان با ما سازگاری دارد یا خیر! و اینکه این فرصت را به ما می دهد تا به درکی متقابل از همسر آیندمان برسیم تا در مواقع لزوم از آن استفاده کرده و معنای همسری را کامل کنیم.

این درک متقابل اگر وجود نداشته باشد و یا به موقع و به روش صحیح نباشد عواقب بدی را خواهد داشت.

 تصور کنید که همسر شما از چیزی ناراحت است، اگر با به بحث و مشاجره بپردازیم و یا کار خود را با روش ناصحیح توجیه کنیم درواقع به عصبانیت او دامن زده ایم. بهترین روش این است که در کمال آرامش برای او توضیح دهیم و دلایل خود را بیان کنیم. باور کنید صحبت آرام و در کمال آرامش چنان تاثیری دارد که حتماً از نتیجه آن تعجب خواهید کرد. ذکر این نکته ضروری است که هیچ گاه بیان سخنان محبت آمیز در میان کلاممان را نباید فراموش کنیم. این سخنان مانند آبی بر روی آتش همسر شما را آرام خواهد کرد.

این نکات و هزاران نکات دیگر برای زندگی هرچه بهتر شما توسط مشاوران ما جمع آوری شده تا بتواند کمکی برای زوج های جوان باشد تا طعم یک زندگی خوب را چشیده و خوشبخت شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج رجوع کنید

منبع: کودک و نوجوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *