کاربر عزیز ، به انجمن مشاوره ازدواج دات کام خوش آمدید .
ورود به حساب کاربری
ثبت نام
مزایای ثبت نام در انجمن مشاوره ازدواج دات کام

عضویت افتخاری در کانون مشاوران ایران

30% تخفیف شرکت در کارگروه های مشاوره

عضویت انجمن هیچ گونه هزینه ای ندارد

تبلیغات
  
  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ارضا شدن همزمان

 1. Top | #1
  Maloosak

  ارضا شدن همزمان

  خيلي مواقع زوج*ها سعي مي*كنند طوري عشق*بازي*شان را پيش برند كه ارگاسم* و یا ارضاء شدن شان همزمان با هم رخ دهد. بر خلاف تصورشان، اين نوع زمابندي مي*تواند به سلامت رابطه جنسی صدمه بزند و از رضايت*بخشي آن بكاهد.  در اين حالت، زن هميشه دلواپس اين خواهد بود كه كي به ارگاسم مي*رسد؟ مطمئن باشيد توجه به اين مسئله خيلي آشفته*اش خواهد كرد.  او نياز دارد، بدون هيچ بازداري يا كنترلي، آزادانه به رابطه جنسی بپردازد تا ارگاسم به سراغش آيد. وقت ارگاسم براي او همان زماني است كه رخ مي*دهد. پس، مرد مي*تواند بعد از او فوراً ارگاسم داشته باشد يا حتي نحوه*ي بهتر آن اين است كه مي*تواند كمي صبر كند.

  به اين نكته*ي مهم نيز توجه داشته باشيد: رسيدن هم*زمان مرد و زن به ارگاسم هر دو را چنان جذب لذت شديد خود مي*كند كه شراكت و توجه به عواطف ديگري برايشان به ناگاه از دست مي*رود و خاصه*ي اصيل عشق، يعني انس و الفت، در ميانشان ناپديد مي*شود.  لحظه*اي زن سرشار از توجه كامل به احساسات مرد است؛ و لحظه*ي ديگر، هيچ برجا نمانده. مرد هم، فرقي ندارد، آن زمان كه ارگاسم را تجربه مي*كند لذت زن را از خاطر مي*برد. او، كه تا پيش از رسيدن به ارگاسم، همه*ي حواسش متوجه*ي لذت رو به افزايش زن بوده، آناً چنان مي*گسلد و دل مشغول لذت بردن خود مي*شود كه جايي برا احساس لذت زن و توجه به عشقش باقي نمي*ماند.  ارگاسم داشتن همزمان مرد و زن مي*تواند باعث رضايت*بخشي كمتري شود.

  اگر مرد مسئوليت كنترل خود را به عهده بگيرد،*اين امكان براي زن به وجود مي*آيد كه از كنترل خارج شود و به پيش رود. از اين راه، *مرد توجه*اش را به زن حفظ كرده و مي*توان از لذت بردن او به طور كامل لذت ببرد. سپس، زن اين امكان رامي*يابد كه با توجه*ي كامل به مرد ارگاسم دهد و از احساس لذت او برخوردار شود. در اين صورت،* مثل اين است كه هر دوي آن*ها به جاي يك ارگاسم دو ارگاسم را تجربه كنند؛ ابتدا هر دو ارگاسم زن را و بعد هر دو ارگاسم مرد را.  اما، اين كه *مرد بخواهد لذت كامل خود را مقدم بر زن تجربه كند،*چه اشكالي دارد؟ *او با اين روش زن را از شكل*گيري آرام خواهشش دور مي*كند و چنانچه علي*رغم آن، زن بتواند به ارگاسم برسد، مرد به خاطر فقدان برانگيختگي كامل در شرايطي نيست كه قادر باشد ارگاسم او را به خوبي احساس كند.  پيروي از دستورالعمل*هاي كلي رابطه جنسی دوقطبي به زن فرصت آن را مي*دهد كه در هر بار شانس كافي براي رسيدن به ارگاسم و ارضا شدن را داشته باشد. حال،* اگر اين خواهشش حاصل نشد، چون مرد وقت خود را بدون توقع يا ايجاد زحمت برايش صرف كرده، *زن احساس رضايت كافي خواهد كرد.  پيروي از دستورالعمل*هاي كلي رابطه جنسی دو قطبي به زن فرصت آن را مي*دهد كه در هر بار شانس كافي براي رسيدن به ارگاسم و ارضا شدن راداشته باشد.  فوايد اضافي رابطه جنسی دوقطبي

  از فوايد رابطه جنسی دو قطبي احساس محق بودن زن براي رسيدن به ارگاسم و ارضا شدن است. وقتي مرد در زمان خود لذتش را برد و نوبت به زن رسيد،* طبيعت زن به زن مي*گويد حالا نوبت توست. بدون اين احساس حق داشتن، براي بعضي از زنان رسيدن به ارگاسم و ارضا شدن بسيار دشوار است.  بسياري از زنان بخشش را به راحتي انجام مي*دهند؛ ولي وقتي نوبت دريافت كردن مي*رسد، برايشان همه*چيز خيلي سخت مي*شود. زن به هنگام رابطه جنسی ممكن است چنان نگران يا در فكر نيازهاي شريك جنسي*اش باشد كه به خود اجازه ندهد به نيازهاي خودش نيز توجه كند. چنين گرايشي مي*تواند كاملاً ناخودآگاه باشد.


  يك بار حين شرح اين نكته در يكي از سمينارهايم، زني كه معلوم بود شديداً به هيجان آمده تقريباً فرياد زد: «اوه، باور كردني نيست! دليش بايد همين باشد.» هر كسي مي*توانست بفهمد او دچار درك آني و شگفتي*آوري شده است. سخنراني را قطع كردم و موضوع را از او پرسيدم. ماجرا را چنين برايمان شرح داد:

  همين الان فهميدم چرا فقط يك بار در زندگي*ام ارگاسم داشته*ام. زني چهل و دو ساله*ام و سال*ها از زندگي مشتركم مي*گذرد، ولي فقط يك بار آن هم طي تجربه*اي خاص به ارگاسم رسيدم. حدود شش سال از آن موقع مي**گذرد. هميشه فكر مي*كردم دليلش چه بوده، *ولي به نتيجه*اي نمي*رسيدم تا امروز.  راستش را بخواهيد حدود شش سال پيش در يكي از روزها وقتي همسرم خواهان رابطه جنسی شد، *من شرايط روحي مساعدي نداشتم. فكر مي*كردم در رابطه*مان به اندازه*ي كافي ايثار كرده**ام،* اما اثري از هيچ تجربه*ي باشكوهي نمي*ديدم. بالاخره، پس از اصرار زياد همسرم رابطه را پذيرفتم؛* منتها تصميم گرفتم فقط دريافت كننده باشم و از نوازشش لذت ببرم.

  برايم همه كاري كرد؛ *و من برخلاف هميشه، هيچ كاري برايش نكردم. با خودم گفتم اين بار مال من است. واقعاً* نيز لحظات خوشي را گذارندم. حالا مي*فهمم چرا در این رابطه ارضا شدم و ارگاسم داشتم. در آن مورد خاص، توجه*ام به او معطوف نبود. براي اولين بار به خودم توجه كردم و همين هم موثر واقع شد. جالب اين كه هيچ كاري براي لذت بخشيدن به شريك جنسي*ام انجام ندادم، ولي او هم راضي و خشنود بود.  همان طور كه مثال بالا نشان مي*دهد،*وقتي زن بتواند كاملاً* دريافت كننده باشد،* مي*تواند واقعاً *از رابطه جنسی لذت ببرد. رابطه جنسی دو قطبي راهي براي زن مي*گشايد تا زماني براي پذيرش و زماني براي دريافت داشته باشد. پس از آن كه آشكارا لذت مي*بخشد، اين حق را براي خويش مي*بيند كه به قطب لذت بردن تغيير مكان دهد. با درك دو جانبه*ي رابطه جنسی دو قطبي و علامت دادن واضح مبني بر اين كه مرحله*ي دوم آغاز شده،* زن در آرامش كامل*تري مي*آسايد و از شكل*گيري تدريجي كاميابي جنسي*اش لذت مي*برد.  وقتي مرد خود را كنترل مي*كند

  مرد آگاهانه خود را كنترل مي*كند تا قبل از زن به مرحله ارضا شدن و ارگاسم نرسد. اين يعني فرصت خوبي براي زن تا لذت بيشتري از رابطه جنسی ببرد. مرد با پذيرش مسئوليت، زن را از دلواپسي نجات مي*دهد و به او اين احساس را مي*بخشد كه فرصت دارد و نيازي نيست براي ارگاسم داشتن و ارضا شدن قبل از مرد عجله كند.  خوب، هرچه اطمينان زن به مرد بيشتر باشد و مطمئن*تر باشد كه مرد قبل از او به اوج لذت نمي*رسد با آرامش بيشتري مي*آسايد و خود را به دستان وي مي*سپارد. اين خوب است. توجه داريد كه مزيت ديگري براي رابطه جنسی دو قطبي است.

  مرحله*ي اول شروع مي*شود. مرد بدون ارگاسم لذت خود را مي*برد. بعد، مرحله*ي دوم فرا مي*رسد. زن مي*داند بقيه*ي وقت به او تعلق دارد و مرد مي*خواهد او بهره*مند شود. پس، با خيال راحت خود را رها مي*كند.

  هرچه زن مطمئن*تر باشد مرد قرار نيست قبل از او ارضا شود، راحت*تر مي*آسايد و رهاتر خواهد بود.  البته احساسات مسير يكنواختي را طي نمي*كنند. گاه مرد نياز شديدي احساس مي*كند كه قبل از زن ارگاسم داشته باشد. در چنين مواقعي، نبايد بگذارد آتشش بيشتر تحريك شود. عمل درست خلاصي از تحريك و آرام گرفتن است. آرام گرفتن در دو مرحله انجام مي**گيرد:

  ابتدا بايد قبل از آن كه دير شود با كنار كشيدن، مانع تحريك بيشتر خود شود. سپس بايد شروع به افزايش برانگيختگي زن كند. تحريك زن و رشد لذت او به مرد فرصت مي*دهد كنترلش را بازيابد.  اتفاق ديگري كه گاه در طي رابطه جنسی مي*افتد، خواست زن براي ارگاسم قبل از مقاربت است. اين خواسته روند زير را مي*طلبد: مرد در مرحله*ي اول تحريك مي*شود؛ سپس زن را به ارگاسم مي*رساند؛ آنگاه به مقاربت مي*پردازد و مرد نيز ارگاسم را تجربه مي*كند. دخول بعد از رسيدن زن به ارگاسم، موجب پذيرفته شدن عالي مرد مي*شود.

 2. Top | #2
  moshaver
  مرد آگاهانه خود را کنترل می*کند تا قبل از زن به مرحله ارضا شدن و ارگاسم نرسد. این یعنی فرصت خوبی برای زن تا لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرد.

  مرد با پذیرش مسئولیت، زن را از دلواپسی نجات می*دهد و به او این احساس را می*بخشد که فرصت دارد و نیازی نیست برای ارگاسم داشتن و ارضا شدن قبل از مرد عجله کند.

  خوب، هرچه اطمینان زن به مرد بیشتر باشد و مطمئن*تر باشد که مرد قبل از او به اوج لذت نمی*رسد با آرامش بیشتری می*آساید و خود را به دستان وی می*سپارد. این خوب است.

  توجه دارید که مزیت دیگری برای رابطه جنسی دو قطبی است.

  مرحله*ی اول شروع می*شود. مرد بدون ارگاسم لذت خود را می*برد. بعد، مرحله*ی دوم فرا می*رسد. زن می*داند بقیه*ی وقت به او تعلق دارد و مرد می*خواهد او بهره*مند شود. پس، با خیال راحت خود را رها می*کند.

  هرچه زن مطمئن*تر باشد مرد قرار نیست قبل از او ارضا شود، راحت*تر می*آساید و رهاتر خواهد بود.

  البته احساسات مسیر یکنواختی را طی نمی*کنند. گاه مرد نیاز شدیدی احساس می*کند که قبل از زن ارگاسم داشته باشد.

  در چنین مواقعی، نباید بگذارد آتشش بیشتر تحریک شود. عمل درست خلاصی از تحریک و آرام گرفتن است. آرام گرفتن در دو مرحله انجام می**گیرد:

  ابتدا باید قبل از آن که دیر شود با کنار کشیدن، مانع تحریک بیشتر خود شود. سپس باید شروع به افزایش برانگیختگی زن کند. تحریک زن و رشد لذت او به مرد فرصت می*دهد کنترلش را بازیابد.

  اتفاق دیگری که گاه در طی رابطه جنسی می*افتد، خواست زن برای ارگاسم قبل از مقاربت است. این خواسته روند زیر را می*طلبد:

  مرد در مرحله*ی اول تحریک می*شود؛ سپس زن را به ارگاسم می*رساند؛ آنگاه به مقاربت می*پردازد و مرد نیز ارگاسم را تجربه می*کند. دخول بعد از رسیدن زن به ارگاسم، موجب پذیرفته شدن عالی مرد می*شود.

 3. Top | #3
  hamrah2
  از فواید رابطه جنسی دو قطبی احساس محق بودن زن برای رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن است.

  وقتی مرد در زمان خود لذتش را برد و نوبت به زن رسید،* طبیعت زن به زن می*گوید حالا نوبت توست.

  بدون این احساس حق داشتن، برای بعضی از زنان رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن بسیار دشوار است.

  بسیاری از زنان بخشش را به راحتی انجام می*دهند؛ ولی وقتی نوبت دریافت کردن می*رسد، برایشان همه*چیز خیلی سخت می*شود.

  زن به هنگام رابطه جنسی ممکن است چنان نگران یا در فکر نیازهای شریک جنسی*اش باشد که به خود اجازه ندهد به نیازهای خودش نیز توجه کند. چنین گرایشی می*تواند کاملاً ناخودآگاه باشد.

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •