کاربر عزیز ، به انجمن مشاوره ازدواج دات کام خوش آمدید .
ورود به حساب کاربری
ثبت نام
مزایای ثبت نام در انجمن مشاوره ازدواج دات کام

عضویت افتخاری در کانون مشاوران ایران

30% تخفیف شرکت در کارگروه های مشاوره

عضویت انجمن هیچ گونه هزینه ای ندارد

تبلیغات
  
  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: عوامل موثر در ارگاسم زنان

 1. Top | #1
  الهه يكتا

  عوامل موثر در ارگاسم زنان

  در جریان آمیزش جنسی ، درصد زیادی از خانم ها ، ممکن است هرگز به اوج لذت نرسند. شیوع سرد مزاجی در میان خانم ها ، در مطالعات مختلف ، از 10 تا 80 درصد متغیر بوده است. سرد مزاجی با نداشتن ارگاسم متفاوت است. زنان سرد مزاج می توانند به ارگاسم برسند. یک زن همجنس باز در ارتباط با جنس مخالف سرد مزاج است ولی در رابطه جنسی با همجنس خود کاملا" ارضا می شود.
  نداشتن ارگاسم همیشه با سرد مزاجی همراه نیست. بسیاری از زن ها علیرغم نداشتن ارگاسم از رابطه جنسی لذت می برند. سرد مزاجی حقیقی حالتی است که در آن هیچ پاسخ به هیچ نوع تحریک جنسی و در هیچ شرایطی وجود ندارد .
  زنی که فقط از راه تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسد نه تنها سرد مزاج نیست بلکه گاهی ممکن است از لحاظ جنسی خیلی هم فعال باشد ولی شریک جنسی او باید بداند که چگونه او را ارضا کند. ممکن است خانمی در ارتباط با یک مرد به ارگاسم نرسد در حالیکه مرد دیگری بتواند او را به ارگاسم برساند. در اینصورت دیگر نمی توان گفت که او به سرد مزاجی مبتلاست.
  باوجود آن که مقالات زیادی در مورد ارگاسم زنان وجود دارد ولی هنوز دانش ما در این زمینه ناقص است. در بدن زن نقاط حساس زیادی وجود دارد که تحریک مناسب آن ها رسیدن به ارگاسم را ممکن می سازد.
  کلیتوریس نقش مهمی در رسیدن به ارگاسم داشته و حتی قبل از بلوغ نیز می تواند تحریک کننده باشد. التهاب کلیتوریس در اثر استمناء یا بعد از یائسگی بخاطر کمبود هورمون استروژن می تواند مانع از نقش مهم آن در ارگاسم شود.

  بعد از کلیتوریس اندام های جنسی مجاور آن مانند قسمت داخلی لب های کوچک و زیر شکم نقش مهمی در تحریک جنسی و ارگاسم دارند. مقعد نیز نقش تحریک کنندگی زیادی دارد.ولی بهتر است بجای معاشقه مقعدی آن را با انگشت تحریک کنید. در بعضی از خانم هایی که مدت ها بکلی ارگاسم نداشته اند با فروبردن انگشت در مقعد بهنگام نزدیکی می توان ارگاسم ایجاد نمود!
  معمولا" سینه ها به کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم کمک می نمایند. بوسیدن سینه، مالش آلت به آن می تواند موجب ارگاسم در بعضی خانم ها شود.
  در بعضی تحقیقات عنوان شده که علت به ارگاسم نرسیدن زن ازطریق واژن فقدان گیرنده های حسی در دیواره واژن است. ولی بیاد داشته باشید که همیشه در دیواره قدامی واژن در مسیر پیشابراه یک نقطه بسیار حساس و تحریک کننده(نقطه جی)وجوددارد.

  حتی در زنانی که از طریق واژن به ارگاسم می رسند نیز تحریک این نقطه با انگشت بسیار راحت و اثربخش است. این نقطه حساس در داخل واژن و بر دیواره قدامی قرار دارد و هنگام ارگاسم مانند یک کیست کوچک زیر دست لمس می شود و بعد از آن بحالت اولیه برمی گردد. بعد از عمل جراحی خارج سازی رحم ممکن است بدلیل قطع شدن قسمتی از دیواره قدامی واژن سرد مزاجی بوجود بیاید. رحم و گردن رحم هیچ نقشی در ارگاسم ندارند.
  در اطراف مدخل واژن غده هایی بنام غده بارتولین وجود دارند که مواد لیزکننده برای تسهیل نزدیکی ترشح می نمایند. گاهی ترشح این غدد بسیار زیاد بوده و به اشتباه این گونه تعبیر می شود که زن ها هم مثل مردها در حالت ارگاسم به انزال می رسند.
  گاهی هم در موقع ارگاسم مایعی با فشار زیاد از پیشابراه خارج می شود.تجزیه این ماده در آزمایشگاه نشان داده که این ماده ادرار نبوده و همان ترشحات غدد داخل پیشابراه است.
  شدت ارگاسم به عامل ایجاد کننده آن بستگی دارد. معمولا" معاشقه دهانی به ارگاسم کامل منجرمی شود. هرچه شدت ارگاسم بیشتر باشد زن زودتر قابلیت تحریک جنسی مجدد را خواهد داشت.
  زمان تحریک پذیری جنسی نیز در زنان متفاوت است.عده ای بهنگام تخمک گذاری(روزچهاردهم دوره ماهانه) و عده ای هم در ایام قاعدگی بیشترین میل جنسی را دارند. گروه اخیر بیشترین تنش جنسی را در ایام خونریزی ماهیانه دارند.
  وضعیت انجام نزدیکی نیز نقش مهمی در ارگاسم خانم ها دارد. معمولا" در حالتی که زن در بالا باشد بعلت زاویه ورود آلت مرد به واژن و برخورد آن با دیواره قدامی بهتر باعث ارگاسم می شود.

  نزدیکی ازپشت در حالت سجده یا در کنارهم بعلت تماس مناسب نوک آلت مرد با دیواره قدامی زن از مناسبترین حالت های نزدیکی برای رسیدن به ارگاسم می باشد.
  شرایط روحی نیز عامل مهمی در احساس رضایت جنسی و رسیدن به ارگاسم محسوب می شود.گاهی حتی چند جمله عاشقانه و محبت آمیز می تواند باعث ارگاسم شود.

 2. Top | #2
  moshaver
  بسیاری از خانم*ها بدون رسیدن به اوج لذت هم از نظر جنسی احساس رضایت پیدا می*کنند...

  اگر چه توافق عام بر این اصل استوار است که بهتر است آن*ها در هر تجربه جنسی خود، اوج لذت را تجربه نمایند...

  اما بسیاری از خانم*ها اغلب هم از نظر فیزیکی و هم از احساسی حتی زمانیکه به اوج لذت هم نرسیده باشند...

  باز هم از شریک خود رضایت خاطر دارند. منتهای مراتب مشکل زمانی ایجاد می*شود که خانم برای مدت زمان طولانی در هیچ یک از هم آغوشی*های خود به اوج لذت نرسد...

  مام خانم*ها زمانی که نوبت به نحوه برقراری ارتباط جنسی می*رسد، دارای اولویت*های متفاوتی هستند...

  برخی خانم*ها به صورت موضعی و سایرین از طریق شدت ارتباط داخلی به اوج لذت می*رسند...

  به عنوان نمونه می*توان به این مطلب اشاره کرد که برخی از خانم*ها تحریک خارجی واژن را آزار دهنده قلمداد می*کنند...

  حال آنکه اصولا نمی*توان گفت که تحریک یک نقطه خاص، بهتر از مناطق دیگر در تمام خانم*هاست، بلکه این امر صرفا به سلیقه شخصی افراد مربوط می*شود.
  ویرایش توسط moshaver : 04-23-2015 در ساعت 01:53 PM

 3. Top | #3
  hamrah2
  کاندوم یکی از روش*های موثر و ضروری در جلوگیری از بارداری و سرایت سایر بیماری*های جنسی به حساب می*آید...

  برخی از آقایان شکایت می*کنند که استفاده از کاندوم میزان حساسیت آن*ها در زمان برقراری رابطه جنسی را کاهش می*دهد ...

  و همین دلیل سبب می*شود که قدری دیر*تر و سخت*تر به اوج لذت جنسی دست پیدا کنند. برخی خانم*ها نیز شکایت مشابهی را مطرح می*کنند...

  اما اگرچه کاندوم دخالتی در ارضای جنسی خانم*ها ندارد اما اگر خانمی احساس کند که کاندوم در روند ارضای او خللی وارد می*آورد...

  می*تواند از همسر خود تقاضا کند که از انواع بخصوص آنکه برای این امر تعبیه شده، استفاده نماید...

  بار*ها گفته شده که این موضوع مهم نیست، بلکه آشنایی و آگاهی با روش*های رابطه زناشویی اهمیت دارد...

  دلیل علمی این مطلب آن است که هر چه به سمت قسمت*های انتهایی واژن پیش رویم، تعداد سلول*های عصبی بتدریج کاهش پیدا می*کنند...

  و نتیجتا این موضوع هیچ نقش خاصی را در آن منطقه ایفا نمی*کند. در بررسی*ها معلوم شده نقطه قابل تحریک اکثر خانم*ها دو سانتی متر داخل واژن قرار گرفته است...

  امیدواریم با دانستن این راهنمایی*ها و اهمیت ندادن به باورهای اشتباه زندگی زناشویی شما و همسرتان دوام بیشتری داشته باشد و لذتی بیشتری از زندگی در کنار یکدیگر ببرید...

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •