قبل از هرچیز لازم است توضیح دهم که این مشکل با توجه به روند فیزیولوژیای اندام جنسی کودک در این سن به موضوع بلوغ جنسی و کسب لذت از تحریکات بلوغی مربوط نخواهد بود و این مشکل بیشتر بین کودکان دختر به چشم می خورد و نوعی لذت بردن تحریکات اولیه خارج از آغاز بلوغ جنسیت و لازم است خانواده های محترم به موارد زیر توجه و رعایت آن را مدنظر خود قرار دهند.

1- قبل از هرچیز از حساسیت خود بکاهید زیرا حساسیت شما والدین موضوع را بدتر می کنذ و کودک ممکن است در مرحله اول در حضور والدین این کار را انجام دهد و حساسیت بالای شما اورا به تنهایی و خلوت سوق می دهد و در نتیجه از نظارت شما می کاهد و زمینه ی شدت و ادامه بیشتر فراهم می شود.
2- وجود عفونت یا مشکلات کرمک و انگل در ناحیه تناسلی ممکن است موجب خارش و رفع ان در این زمینه و وادار نمودن کودک به عمل مالیدن و رفع خارش نماید. پس لازم است به پزشک مراجعه و در این زمینه اطمینان حاصل کرد و اقدام به رفع عفونت و خارش احتمالی نمود.
3-سعی کنید کودک در طول روز نخوابد و انجام فعالیت روزانه تا حدی که خسته شود را داشته باشد.
4- از بیان کلمات محرک میل جنسی در محاورات و خودداری شود.
5- از افعال محرک جنسی ذر قالب بازی( خاله بازی، آمپول بازی و .... ) خودداری شود.
6- از پوشیدن لباس تنگ خودداری شود زیرا منجر به تحریک الت تناسلی کودک می گردد.
7- از لمس و نوازش ران و .... کودک خودداری شود.
8- از محبت سیرابش کنید و اورا ببوسید ترجیحا پیشانی او و کوتاه مدت
9- سعی کنید نگذارید کودک ادار را مدت زمان زیاد در مثانه خود نگه دارد زیرا نگهداری ادرار باعث تحریک عضلات و انقباض بیشتر آن می شود و موجب لذت بیشتر را برای کودک فراهم می آورد.
10- اگر مکرر به تحریک آلت به هر روش اقدام نمود از سرزنش و خشونت وی خودداری نمائیئ و به آرامی او را مشغول کار دیگری نمائید.
11- هنگام خواب برهنه نخوابد زیرا لمس اعضا با تشک تحریک کننده ای برای وی خواهد بود.
12- از بیان کلمات رکیک نزد کود کودک خودداری کنید زیرا کنجکاو خواهد بود تا از معانی آن سر در آورد.
13- سعی کنید هنگام در آغوش کشیدن از روی پوشش باشد.
14- در دیدن فیلم های عاشقانه و هم آغوشی و ماهواره نهایت مراعات را داشته باشید.
15- اگر کودک سئوالات جنسی داشت آرام و ساده و کوتاه به او جواب دهید و زیاد مسائل را برایش باز نکنید.
16- مسائل روانی خود سبب ساز و عوامل سوق دادن کودکان به انحرافات جنسی است همچون ( ترس ، هیجان ، اضطراب، طرد شدن از طرف والدین و افراط و تفریط در محبت کردن ، خشونت ، اختلاف خانوادگی و پرخاشگری) زیرا همه زمینه سوق دادن هستند به گرایش استمنا و مشغولیات ذهنی جایگزین
17-تفریحات سالم و ورزش و پیاده روی در طول روز فراموش نشود.
18- از لحاظ تغذیه از خوردن ( فلفل و سرکه و آبلیمو نعناع و عدس و ...) خودداری شود.
19- سعی کنید هیچگاه کودک تنها نباشد.
20- زماني كه او مشغول به اين كار مي شود سعي كنيد او را به انجام كاري كه خيلي به آن علاقه دارد، دعوت كنيد تا از اين رفتار دست بكشد