کاربر عزیز ، به انجمن مشاوره ازدواج دات کام خوش آمدید .
ورود به حساب کاربری
ثبت نام
مزایای ثبت نام در انجمن مشاوره ازدواج دات کام

عضویت افتخاری در کانون مشاوران ایران

30% تخفیف شرکت در کارگروه های مشاوره

عضویت انجمن هیچ گونه هزینه ای ندارد

تبلیغات
  
  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بی اعتمادی همسر

 1. Top | #1
  ترنم بهاری

  بی اعتمادی همسر

  با سلام
  خانمی هستم 30ساله با یک فرزند که چند وقت پیش در شبکه های مجازی با آقایی آشنا شدم که در شهر دیگری زندگی میکردند از آنجا ماه پشت ابر نمی ماند بعد از مدت کوتاهی از آشنایی مان شوهرم متوجه ارتباط من شد و از آن روز خوشی از زندگی من رفت در ظاهر به خاطر فرزندم من را بخشیده ولی هر چند روز یکبار موضوع را دوباره یادآوری میکند و زخم زبان میزند.با اینکه توبه کردم و مثل سگ از کرده خود پشیمانم ولی خیلی بهم بی اعتماد شده و من هم حالی خراب دارم .چه کنم که مرا ببخشد در حالی که همه تلاشم را برای این مساله انجام میدهم. شب و روز پسری را که آتش به زندگیم زد را لعنت میکنم البته میدانم خودم هم نباید سست میبودم.زندگی سردی داشتیم ولی حداقل بگو مگو و بی اعتمادی درش نبود .حالا همه آزادی های خودم را از دست دادم و افسوس و ندامت برای اشتباه خود میخورم ولی چه فایده......
  ویرایش توسط ترنم بهاری : 06-05-2016 در ساعت 03:06 PM

 2. Top | #2
  moshaver
  نقل قول نوشته اصلی توسط ترنم بهاری نمایش پست ها
  با سلام
  خانمی هستم 30ساله با یک فرزند که چند وقت پیش در شبکه های مجازی با آقایی آشنا شدم که در شهر دیگری زندگی میکردند از آنجا ماه پشت ابر نمی ماند بعد از مدت کوتاهی از آشنایی مان شوهرم متوجه ارتباط من شد و از آن روز خوشی از زندگی من رفت در ظاهر به خاطر فرزندم من را بخشیده ولی هر چند روز یکبار موضوع را دوباره یادآوری میکند و زخم زبان میزند.با اینکه توبه کردم و مثل سگ از کرده خود پشیمانم ولی خیلی بهم بی اعتماد شده و من هم حالی خراب دارم .چه کنم که مرا ببخشد در حالی که همه تلاشم را برای این مساله انجام میدهم. شب و روز پسری را که آتش به زندگیم زد را لعنت میکنم البته میدانم خودم هم نباید سست میبودم.زندگی سردی داشتیم ولی حداقل بگو مگو و بی اعتمادی درش نبود .حالا همه آزادی های خودم را از دست دادم و افسوس و ندامت برای اشتباه خود میخورم ولی چه فایده......

  اعتماد زمینه ساز پیوند میان انسان*هاست که از نزدیک*ترین نوع رابطه یعنی رابطه میان نوزاد و مادر آغاز می*شود، سپس در خانواده شکل می*گیرد و آنگاه به جامعه تسری می*یابد. شکل گیری هرگونه رابطه*ای بدون وجود اعتماد ناممکن است. بی تردید رشد بشریت و اکثر دستاوردهایی که داشته در سایه اعتماد تحقق یافته است. وجود اعتماد در دوستی، عشق، خانواده، سازمان*ها و جامعه ضروری است و نقشی مهم در روابط انسانی ایفا می*کند.
  در قلمرو روان شناسی نیز زندگی با اعتماد آغاز می*شود که بستر مهرورزی و موجبات رشد و انسجام آن را فراهم می*آورد. در روان شناسی اعتماد یعنی باور و اتکاء به کسی که بر اساس آن چه از او انتظار می*رود عمل می*کند. اعتماد از ارکان ضروری شکل گیری هرگونه رابطه*ای است. اگر بخواهیم رابطه*ای تداوم یابد باید به گونه*ای قابل اعتماد عمل کنیم یا رفتاری قابل اعتماد داشته باشیم. این حکم روابط دونفره، خانوادگی، ازدواج و هرگونه رابطه بینا فردی را در بر می*گیرد. بنابراین نباید اعتماد را تنها یک رویداد روان شناختی در درون فرد دانست، بلکه باید آن را به عنوان یک واقعیت اجتماعی تلقی کرد. در حقیقت اعتماد میان فردی فرایندی است که نشان دهنده باور به ارتباطات اجتماعی و زمینه ساز عملکرد اجتماعی است. در اعتماد بین فردی انتظار از یک فرد یا گروه برای تحقق وعده*هایی که داده می*شود یا عمل به آن وعده*ها مورد نظر است و این مفهوم کاربرد وسیعی در انواع رابطه*ها از دوستی و ازدواج گرفته تا رابطه میان افراد در محیط کار و نیز اعتماد عمومی و خانوادگی دارد. بدیهی است در مواردی که با تضعیف یا کاهش اعتماد در روابط بین فردی روبرو هستیم، مهم*ترین هدف برای شکل دادن روابط اجتماعی سالم، بازیابی و بازسازی اعتماد از دست رفته است؛ لذا با این تفاسیر طبیعی است وقتی که در اثر یک اتفاق ناخوشایند، اعتماد شما نسبت به یک فرد خدشه دار می*شود اعتماد مجدد کردن و بازگشت به شرایط اولیه بسیار دشوار خواهد بود.
  اعتماد یعنی باور و اتکاء به کسی که بر اساس آن چه از او انتظار می*رود عمل می*کند. اعتماد از ارکان ضروری شکل گیری هرگونه رابطه*ای است. اگر بخواهیم رابطه*ای تداوم یابد باید به گونه*ای قابل اعتماد عمل کنیم یا رفتاری قابل اعتماد داشته باشیم.
  بعضی از مردم هیچ گاه دلشکستگی شان را فراموش نمی*کنند و کوتاه نمی*آیند اما به هر حال اعتماد مجدد به فرد یا افراد حتی اگر رابطه شما را به شدت خدشه دار کرده باشد لازمه زندگی اجتماعی است. شما نباید اجازه دهید ناتوانی یک نفر در اعتماد کردن به افراد سبب لوث شدن و لکه دار شدن تمام روابط آتی شما شود؛ لذا اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که در اثر یک سلسله اتفاقات و مشکلات اعتماد خود را نسبت به محیط اطراف و نسبت به اطرافیان خود از دست داده*اید، با دنبال کردن این گام*ها می*توانید اعتماد سلب شده*تان را مجدداً کسب نمایید:
  - سعی کنید مجدداً احساس و نیاز به اعتماد کردن را در خود تقویت کنید. برخی از افراد خود را فریب می*دهند و معتقدند که در زندگی*شان محتاج داشتن رابطه نزدیک با دیگران نیستند در حالی که بشر یک مخلوق اجتماعی است و به یکدیگر نیازمند هستند. بدون اعتماد نمی*توانید رابطه نزدیکی با دیگران داشته باشید و بدون داشتن رابطه نزدیک زندگی پوچ خواهد بود.
  - حوزه*هایی را که قبلاً به آن*ها اعتماد داشته*اید به خاطر آورید. بسیاری از افراد به ویژه آن*هایی که در دوران کودکی*شان از طریق سو استفاده و یا بدقولی*های مکرر والدین تجربه بی اعتمادی دارند به هیچ طریقی نمی*توانند به کسی اعتماد کنند اما این نیز یک تصور نادرست است. حتی در وخیم*ترین شرایط نیز اعتماد است که روابط سالم و مطلوب را می*تواند شکل دهد. اگر شما اعتماد لازم را به محیط اطراف خود نداشته باشید نامه*هایتان را پست نمی*کنید، برای غذا خوردن به رستوران نمی*روید و یا برای درمان بیماری*هایتان به پزشک مراجعه نمی*نمایید.
  بعضی از مردم هیچ گاه دلشکستگی شأن را فراموش نمی*کنند و کوتاه نمی*آیند اما به هر حال اعتماد مجدد به فرد یا افراد حتی اگر رابطه شما را به شدت خدشه دار کرده باشد لازمه زندگی اجتماعی است.
  - توجه داشته باشید که هیچ گاه یک شخص نمی*تواند منطبق بر تمام خواسته*های شما باشد. بسیاری از مردم در جستجوی کسی هستند که بتوانند او را از صمیم قلب دوست داشته باشند و جنبه*های مشترک فراوانی با هم بیابند. اگر بخواهید بر این خواسته خود پافشاری کنید (یعنی یافتن کسانی که هماهنگی کامل و یا بسیار بالا با شما داشته باشند) و تمام خواسته*های خود را در نظر بگیرید هیچ*گاه نمی*توانید به افراد مختلفی که خود نیازهای متنوعی دارند اعتماد کنید که مسلماً منطقی نیست.

  دل شکسته
  - سعی کنید همیشه در روابط خود در جستجوی افراد قابل اعتماد و امین باشید. روش برخورد یک شخص با دیگران نشانه خوبی است که می*توان فهمید آن شخص در آینده با شما چگونه رفتار خواهد کرد و آیا فردی قابل اعتماد هست یا خیر؟ اگر او تمام جزییات زندگی خصوصی و شخصی خود و یا دیگری را با شما به راحتی در میان می*گذارد کاملاً منطقی است که فکر کنید همین کار را با شما خواهد کرد و اعتماد شما را سلب خواهد نمود. در حالی که اگر او هیچ گاه درباره کسی از عبارت مهربانانه ای استفاده نکرد و یا تمام جزییات زندگی وی را تعریف نکرده و اسرار کسی را فاش ننمود، می*توان به او اعتماد کرد که از نقاط ضعف یا اسرار شما نزد دیگران نخواهد گفت و این شخص یک نمونه قابل اعتماد است.

  اگر کسی در یک مورد جزیی نتوانست اعتماد شما را جلب کند هرگز درباره امور مهم*تر به او اعتماد نخواهید کرد.
  - سعی کنید روابط جدید را به تدریج و کم کم آغاز کنید. از اعتماد کردن*های کوچک به افراد شروع کنید و منتظر نتیجه آن بمانید. اگر کسی در یک مورد جزیی نتوانست اعتماد شما را جلب کند هرگز درباره امور مهم*تر به او اعتماد نخواهید کرد. در حالی که اگر با یک تجربه کوچک دیدید این شخص، ارزش اعتماد کردن را دارد آنگاه درباره کارهای مهم*تر نیز می*توانید به او اعتماد کنید.
  - اگر با بی اعتمادی و فاش شدن رازهایتان مواجه شدید به خوب بودن خودتان شک نکنید. در بسیاری از موارد ترس از اعتماد به دیگران بیشتر به خاطر ترس خودتان از اینکه نتوانید یک بی مهری و بی اعتمادی را تحمل کنید نشات می*گیرد. اگر فکر می*کنید که با از دست رفتن اعتمادتان به کسی دچار سقوط و از هم پاشیده شدن خواهید شد به احتمال زیاد هیچ*گاه موفق به اعتماد کردن مجدد به افراد نخواهید شد. در حالی که اگر مطمئن باشید که حتی زمانی که دیگران به شما بی وفایی می*کنند شما خوب و تایید شده بوده و یا در حال بهتر شدن هستید یادگیری اعتماد دوباره به افراد برایتان ساده*تر خواهد بود.
  - در خصوص روند پیشرفت خود صبور باشید. وقتی با افشاگری دیگران در قبال خود مواجه می*شوید آموختن مجدد اعتماد به افراد یک کار مشکل و پر چالش خواهد بود بنابراین برای خودتان زمان و موقعیت مناسبی فراهم کنید تا بتوانید راحت*تر به دوران اعتماد به دیگران بازگردید.

موضوعات مشابه

 1. به فال عطسه اعتقاد دارید؟
  توسط مینا تبسم در انجمن فال روزانه
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 09-03-2015, 12:21 PM
 2. مشکل سطح اعتقادی
  توسط signal13-68 در انجمن مشاوره ازدواج آنلاین
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 07-09-2015, 12:37 PM
 3. نقش روابط مذهبي در اعتقادات همسران
  توسط jirjirak در انجمن اختلافات مذهبی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 09-14-2014, 07:13 PM
 4. ميشه اعتماد كرد؟
  توسط دنياي كوچك در انجمن مشاوره ازدواج آنلاین
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 07-15-2014, 10:52 PM
 5. 4 روش براي اينكه بفهميد بعد از خيانت دوباره اعتماد كنيد يا خير
  توسط سارا ستايش در انجمن مشاوره ازدواج خیانت
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 07-09-2014, 11:22 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •