کاربر عزیز ، به انجمن مشاوره ازدواج دات کام خوش آمدید .
ورود به حساب کاربری
ثبت نام
مزایای ثبت نام در انجمن مشاوره ازدواج دات کام

عضویت افتخاری در کانون مشاوران ایران

30% تخفیف شرکت در کارگروه های مشاوره

عضویت انجمن هیچ گونه هزینه ای ندارد

تبلیغات
  
  

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: دست های دروغين فالگيرها و بي تجربگي بعضي زوجين

 1. Top | #1
  moshaver

  Lightbulb دست های دروغين فالگيرها و بي تجربگي بعضي زوجين  گاهي اوقات كه در خيابان مشغول راه رفتن هستيد، فالگيرها را ديده ايد؟ ديده ايد افرادي را كه شما را دعوت به پيش بيني و پيش گويي هاي خود مي كنند و خواهان اين هستند كه فقط دستتان را به آنها بدهيد تا از گذشته و آينده براي شما بگويند؟ اينان چه مي گويند؟ از چه مي گويند؟ تا چقدر گفته هايشان صحت دارد؟ تا چه حد مي توان به حرف هايشان اطمينان كرد و گفته هايشان را باور كرد؟ اين دانسته ها را از كجا آورده اند و از كجا آموخته اند؟ مگر با ديدن كف دست و يا رنگ چشم و يا ميزان وزن و قد مي توان پي به آينده افراد برد؟ متاسفانه بعضي از زوجين را ديده ايم كه با دل سپردن به اين افراد، خواهان اين هستند كه از آينده خود بيشتر بدانند، ولي هيچ گاه پيش خود فكر نمي كنند كه اين فال بين ها از كجا آمده اند و از چه مي گويند. یک فالگیر می تواند یک زندگی را به سادگی از هم بپاشد. هستند کسانی که تمام زندگی خود را به فالگیر می سپارند.
  آن ها برای شروع کار خود هیچ سرمایه ای نیاز ندارند، مالیات نمی دهند و روی قیمت هایشان هیچ نظارتی نیست. اشتغالی ایجاد نمی کنند و نه کالایی به جامعه می دهند و خدمات واقعی هم ارائه نمی دهند. همه پدران و مادران آرزوی ازدواج فرزندانشان را دارند. پسران می خواهند تشکیل خانواده بدهند و دختران دوست دارند ازدواج کنند. اما، پسران ما به خاطر مشكلات اقتصادی كه در جامعه که اتفاقا در فنجان قهوه نیست و واقعی به نظر می رسد، بیکار هستند.
  خرید مسکن در حد یک رویا برای سنین بالای ۴۰-۵۰ سال به شمار می رود و دختران هم از نبود فرد مناسب برای زندگی می گویند. در این فضا است که فالگیر می تواند با القاي رویاهای شیرین رشد کند.
  در اين مقاله نگاهی داریم به بازار مالی فالگیری و روش های آنان برای جذب مشتری.
  شخصیت اول يك سریالي كه ديدم، یک روان شناس عجيب و غريب است که اثبات کرده از روی حرکات دست و بدن می شود راست و دروغ، عصبانیت، شادی و احساسات آدم ها را حدس زد، برای همین هم از اول سریال تا آخرش می رود توی بحر دست و گوشه چشم و چه می دانم، پلک آدم ها و راز هایشان را بر ملا می کند. راست یا دروغش البته پای تهیه کننده هایش، اما دوست روان شناسی دارم که مدت هاست روی پروژه پایان نامه اش درباره زبان اعضا، کش و قوس می رود و باور دارد که حرکات و شکل دست آدم ها قبل از خودشان زبان باز می کند و رازشان را توی دایره می ریزد.
  و از آن طرف، البته در کمال شرمندگی کولی های کف بین هم هستند که با مهره و آینه و روسری منگوله دار سر می رسند و کف دستت را توی دستشان می گیرند و از سیاه ترین اسرار تاریک مغزت پرده برداری می کنند، یا حداقل ادایش را درمی آورند.
  حالا اگر بگویم من از اینها بدم می آید و آنها را قبول دارم، چاخان گفته ام. حتی اگر دشمن سرسخت خرافات هم باشم، راستش یک کم هم فضولی ام می آید که ببینیم توی دست آدم ها چه می گذرد، آدم های بزرگ، شخصیت ها، سیاستمدارها، چه می دانم شاه های عتیقه...
  این وسط نه روان شناسم، نه کف بین؛ قصه گوی فضولی هستم که خوشم می آید این دوتا دشمن را باهم دوست کنم تا داستان بهتری بسازم از دست هایی که تاریخ ایران را ساختند، به قول بالزاک فرانسوی:
  ما می توانیم سکوت را با بستن لب ها و چشمان و ابرو های خودمان حفظ کنیم، اما دست های ما قادر به هیچ پنهان کاری نیستند. دست های ما افشاگرند.
  امروزه فال و فالگیری دیگر از حالت یک تفریح خارج شده است. بازار مالی گسترده ای در حاشیه خرافات شکل گرفته است، فالگیر ها خود را بروز کردند تا دیگر اَنگ اُمل بودن به آن ها نچسبد.
  فالگیرهای تحصیلکرده و مطلع از اخبار روز دنیا، با وقت های قبلی و دفتر و... همگی به ما می گویند دیگر فال و فالگیری از آن حالت قدیمی خود خارج شده است. البته هنوز هم کولی های کنار خیابان هستند، اما خانواده های ثروتمند ترجیح می دهند فال خود را پیش فالگیر های تخصصی و با وقت قبلی بدانند.

  فال بين هاي قديم
  1- دست های چماق به دستان طرفدار شاه در روز کودتای 28 مرداد، وقتی چماق روی سر و صورت برادران هم میهن خودشان زدند، آن هم به خاطر یک مشت دلار کوفتی، حالا دقت کنید به آن یارو که با یک دستش چماق برداشته ولی آن یکی دستش مستأصل، دارد هوا را چنگ می زند، که روان شناسان غیرکف بین می گویند، نشانه اطاعت و بی تصمیمی است و این برای آدمی که چماق را به آن سفتی می گیرد، کمی عجیب است، اوستا، کجا رو بزنم؟

  2- وای از عکس دست شعبان جعفری، رئیس چماق به دست ها و خرابکاران طرفدار شاه، که هزار تا قصه برای گفتن دارد، البته اگر فقط یک کمی تیز باشی. حالا توی قصه من در آوردی من، شعبان انگار با دستش می پرسد: آخه چرا؟ شاه هم با ترس کمرش را چسبیده لابد یعنی، من نمی دونم و نمی خوام بگم چرا....

  3- دست های پولادینِ سرهنگ پسیان اولین افسر خلبان ایرانی، دستی کار کرده، سختی کشیده، با تحکم و کله شق که آدم خیال می کند سر تسلیم جلوی احدی فرود نمی آورد، حتی توی قبر بعد از اعدام و وقتی روی چشم هایش خاک می ریزند.

  4- عاشق این عکس ستارخان هستم، با آن لقمه نان و پنیری که توی دستش گرفته و چه ظریف هم گرفته. مردی که می گویند هم اسب فروش بود، هم لوطی گردن کلفت. این عکس و آن عکس سه نفری که با سفره نان و پنیرش انداخته، با دست های کوچک و لقمه تر وتمیزش، هم ساده بودن و ساده زیستی اش را تعریف می کند هم از قدرت رهبری خارق العاده اش حرف می زند، حالا چه کولی فال بین باشی، چه روان شناس خرافات گریز به من حق می دهی که این عکس را دوست داشته باشم.

  5- لعنت به عکس سه نفره فاتحان تهران و کنفرانسی که درش ایران به سه قسمت تقسیم شد، دهه 20 بود، رضا شاه که آخر عمری بالاخره با انگلیسی ها دشمن شده بود، در تبعید بود و پسرش جوان و بی تجربه، توی کاخ مرمر منتظر شرفیابی به حضور روس و انگلیس و آمریکا لابد. استالین توی این عکس با دست هایش دزدی نفت شمال را افشا می کند، آخر جوری نشسته انگار توی خانه خودش است، بی خیال و راحت درست برعکس همه عمرش. روزولت آمریکایی هم ژست شاهان مصری را گرفته و چنان به تخت تکیه داده انگار حالا حالا ها خیال نشستن دارد. این وسط چرچیل بی حوصله با کلاهش بازی می کند، انگار زیر لب غر می زند که وقت این بازی ها را ندارم، بِِبُر و بِبَر!

  6- دست های محمدعلی شاه در عکس های قبل و بعد سلطنتش، به نظرم عین تصاویر تبلیغاتی جراحان پلاستیک است. در عکس اول با آن انگشت های خپل و کوتاه که مخصوص آدم های کم صبر و بی حوصله است، شمشیر را چسبیده یعنی لابد که من شاهم جرئت داری بیا جلو نماینده بی بته!، بعد هم وقتی همان نماینده ها فرستادنش تبعید با چشم های کم فروغ دست روی دست گذاشته و نشسته در باغ ادسا و عکس گرفته است و توی دلش گفته، عمه جان دیدی چه بر سر من آوردند؟

  7- دست شاه فردای کودتای مرداد 1332 در مصاحبه مطبوعاتی، انگار می خواهد گم شود، قایم شود، برود توی جیب، مثل بچه های خرابکاری که دست هایشان را پشت سرشان قایم می کنند، کی بود کی بود من نبودم!

  8- دست ناصرالدین شاه با انگشت های باریک آدم های تک رو و خیالاتی، این تاج دار بیچاره با آن انگشت کوچک کج و کوله که کولی ها می گویند نشانه خیال بافی است، قبلا خودش را با شعر و شاعری و عشق جیران و تابلوی نقاشی اش به همه روان پزشکان جهان نشان داده است. بابا من به درد شاهی نمی خورم، ولم کنین بذارین برم فرنگ، تو تماشاخونه، کنگر بخورم لنگر بندازم.

  9- انگشت های دکتر فاطمی موقع دعا، دست های کشیده با شست جدا از کف دست که فال گیر ها می گویند دست آدم های خوش سخن و یک دنده است و روان شناسان سر تکان می دهند که نخیر، نشانه اعتماد به نفس، قدرت و صلابت ذهن است، گرچه چه فایده که آن ذهن را فرستادند زیر خاک.

  10- دست های گربه خفه کن ملکه جهان زن محمد علی شاه و مادر احمد شاه، مطمئنم هم روان شناس ها موافقند هم کف بین ها.

  11- دست های مهد علیا، مادر ناصرالدین شاه که انگاری توی این عکس محو و تاریک شده اند، عین فیلم های ترسناک ژاپنی که ارواح خبیث توی عکس ها می خزیدند و دور دست ها و صورت ها رد می انداختند و با خاکستری لعاب دار و زشتشان اتفاقات فجیع و ترسناک را پیش گویی می کردند و خبر از ماجراهای وحشتناک می دادند.
  این دست ها هم می گویند: آره، نزدیک نشوید، من نوه هایم را می کشم و دامادم را زیر تیغ می برم تا سلطنت پسرم قاجاری قاجاری شود.
  ویرایش توسط moshaver : 11-03-2014 در ساعت 03:53 PM

موضوعات مشابه

 1. درمان زود انزالي مردان
  توسط مرد تنها در انجمن زود انزالی یا دیر انزالی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 12-28-2014, 02:47 PM
 2. 2 تمرين براي درمان انزال زود رس
  توسط goli.12 در انجمن زود انزالی یا دیر انزالی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 12-28-2014, 02:34 PM
 3. زود انزالی یا دیر انزالی
  توسط admin در انجمن زود انزالی یا دیر انزالی
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 12-25-2014, 07:58 AM
 4. زود ازدواج كنيم يا دير؟
  توسط ستاره زيبا در انجمن سن ازدواج
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 09-23-2014, 06:55 PM
 5. پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 09-06-2014, 06:08 PM

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •