کاربر عزیز ، به انجمن مشاوره ازدواج دات کام خوش آمدید .
ورود به حساب کاربری
ثبت نام
مزایای ثبت نام در انجمن مشاوره ازدواج دات کام

عضویت افتخاری در کانون مشاوران ایران

30% تخفیف شرکت در کارگروه های مشاوره

عضویت انجمن هیچ گونه هزینه ای ندارد

تبلیغات
  
  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: دشمنان زندگي زناشويي

 1. Top | #1
  ارشيا راد

  دشمنان زندگي زناشويي

  زندگی هر زوج جوانی با عشق و محبت نسبت به یکدیگر آغاز می شود. اما با گذشت نه چندان طولانی از التهابات اولیه این رابطه کاسته می شود. این موضوع روانشناسان را به این مهم وا داشت تا مسائلی را که ممکن است ندانسته رابطه عاشقانه یک زوج را به بحران تبدیل کند، بررسی نمایند.

  در ذیل مواردی را اشاره می نماییم:
  تماشای تلویزیون:تلویزیون قاتل عشق است. در این مورد هیچ شکی نداشته باشید! حتی کاملا توصیه می شود که شام خوردن جلوی تلویزیون را ممنوع کنید. هر شب غذا خوردن جلوی تلویزیون به همراه گویندگان نمی*گذارد حواستان به همسرتان و فرزندانتان باشد، از آن گذشته آن*قدر جلوی تلویزیون به تماشای فیلم مشغول بوده*اید که وقتی به رختخواب می*روید*، حتی دیگر وقت ندارید با هم حرف بزنید و از حال یکدیگر باخبر شوید.

  تنها چاره کار این است که این دشمن را از زندگی عاشقانه بیرون بیندازید! برای آنکه در این کار زیاد سخت*گیری نکرده باشید*، می*توانید موافقت کنید که در هفته*، بعضی از شب ها تلویزیون خاموش باشد. البته فراموش نکنید که تلویزیون در رابطه ی میان والدین و فرزندان نیز بعضا نقش های مخرب زیادی دارد.
  خانه*نشینی:ممکن است به خاطر تلویزیون و یا بنا به دلایلی، دیگر بیرون نروید! البته حتما لازم نیست که رستوران های آنچنانی بروید و یا از همسرتان چنین انتظاری را داشته باشید. چرا که به هر حال اصل قضیه این است که شما اوقاتی را با هم و به بهترین شکل سپری کنید. حالا می توانید غذایی که در منزل تهیه کرده اید را به پارک ببرید و یا اینکه اگر می توانید به رستورانی که در آن خاطره های خوشی داشته اید، بروید. فراموش نکنید که نباید با هزینه تراشی های بی مورد، به گونه ای متحمل هزینه بشوید که دیگر نخواهید به رستوران بروید.

  اگر هم به سینما علاقه دارید و از آن لذت می برید، می توانید با تفاهم بر روی فیلم خاصی، از تماشای آن لذت ببرید. فراموش نکنید که صله ی رحم را همواره در برنامه های خودتان بگنجانید. مبادا طوری رفتار کنید که ببینید دیگر از گردش*های دونفره و شب*نشینی*های رمانتیک خبری نیست! باید دوباره آن حال و هوا را به *دست*آورید و به اتفاق یکدیگر از خانه بیرون بزنید! حالا که به تازگی از شر تلویزیون خلاص شده*اید، سعی کنید که توجه به همسرتان، تلویزیون جدید شما باشد!
  هدر دادن ساعات اضافی:دیگر دیر از سر کار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلکه علاوه بر آن خستگی و عصبانیت*تان را با خود به خانه می*آورید* که حقیقتا هیچ کار خوشایندی برای فرزندان و همسرتان نیست! تنها کافی *است که کار، تمام زندگیتان را به* خود مشغول کند، به سرعت تنها موضوعی می*شود که از آن در خانه حرف می*زنید.

  سعی کنید به حد کافی زود به خانه برگردید تا قبل از شام کمی وقت برای خودتان و یا با هم بودن داشته باشید. به شرطی که طبق همان اصل اول، در این مدت جلوی تلویزیون ولو نشوید! و خصوصا برای آنکه توجه بیشتری به یکدیگر داشته باشید، هر ازگاهی کار را از یاد ببرید.

  همسرتان مطمئنا شما را همانگونه که هستید دوست دارد، با این*حال چرا سعی نمی*کنید خود را به بهترین شکل نشان دهید؟ به این ترتیب به او نشان می*دهید که حضور او و تاثیری که بر او می*گذارید برایتان مهم است!

  به عنوان مثال می توانید تصور کنید که هر گاه به خانه بر می گردید، همانطور که جوراب های خودتان را از پایتان خارج می کنید، تمام مسائل فکری بیرون از خانه تان را هم از ذهنتان خارج کرده و آن ها را درون جوراب هایتان بریزید.
  عدم رسیدگی به وضع ظاهر:فکر نکنید چون دیگر زن و شوهر هستید و چندین سال از زندگی مشترکتان می*گذرد، باید نسبت به وضع ظاهرتان بی*خیال شوید! چرا که در روایات اسلامی هم نسبت به این که هر کدام از زن و شوهر خودش را برای همسرش آراسته کند، تاکیدات و سفارشات بسیار فراوانی وجود دارد. پس بهتر است که دست از شوریدگی و نا*مرتب بودن بردارید، موهایتان را ژولیده و درهم رها نکنید، از ریخت*و*پاش*کردن در خانه خودداری کنید و به*خودتان برسید!

  همسرتان مطمئنا شما را همانگونه که هستید دوست دارد، با این*حال چرا سعی نمی*کنید خود را به بهترین شکل نشان دهید؟ به این ترتیب به او نشان می*دهید که حضور او و تاثیری که بر او می*گذارید برایتان مهم است!
  بی*توجهی :یکی دیگر از دشمنان بزرگ زن و شوهرها*، بی*توجهی است. در اینجا منظور از توجه کردن گل خریدن و یا هدیه دادن نیست

  بلکه تنها نگاه کردن به همسرتان است که گاهی می تواند خیلی بیشتر از آنچه که تصور می کنید، تاثیر خوبی در زندگی تان بگذارد. زمانی*که همسرتان آرایشگاه رفته و یا کت جدیدی خریده است به او توجه نشان دهید؛ به*خصوص زمانی *که او را شیک و زیبا می*بینید و یا وقتی* که او با تعریف*های بجا و مناسبش شما را تحت*تأثیر قرار می*دهد، از او تعریف کنید. زیرا تعریف و تمجید*ها همیشه خوشایند هستند*، اما تنها زمانی*که درست و بجا به*کار برده شوند.
  حسادت بیهوده:مطمئنا تمام خانواده*های همسر آنگونه که در فیلم*ها به*صورت منفی نشان داده می*شوند، نیستند. پس سعی کنید که از تلقین منفی به ذهنتان کاملا دوری کنید و این باور را در خودتان تقویت کنید که تفاهم بین همسر و خانواده شما اغلب می*تواند گرم و صمیمانه باشد.

  اما نکته مهم آن است که بدانید زمانی*که این تفاهم به حد کافی وجود دارد*، چیزی را به همسرتان تحمیل نکنید. چنانچه احساس می*کنید که همسرتان از رفت*وآمد*های آخر هفته کم*کم خسته می*شود به او اصرار نکنید آخر هر هفته برای ناهار با خانواده شما باشد و البته این قاعده در مورد میهمانی*های همکاران و دوستان قدیمی نیز صدق می*کند.
  عدم توجه به خانواده همسر:دست از پاییدن و سین*جیم کردن همسرتان بردارید زیرا زندگی مشترک بر اساس اعتمادی دو جانبه بنا می*شود. شک و بدگمانی*های بیش از حد شما*، در نهایت او را به ستوه آورده و به سمت فرد دیگری هل می*دهد! پس مواظب باشید که با دست خودتان، عشقتان را نابود نکنید.
  نبود برنامه ریزی:تشکیل خانواده به معنای گذراندن زندگی بدون در نظر*گرفتن آینده نیست. شما باید به اتفاق هم آینده*تان را بسازید. از برنامه*های کوتاه*مدت (مکانی که تعطیلات را در آنجا می*گذرانید، خرید اتومبیل و…) گرفته تا برنامه*های بزرگ*تر (بچه*دار شدن، عازم شهر دیگری شدن و…) بی*درنگ در مورد آینده*تان و اینکه چگونه با آن روبه*رو می*شوید فکر کنید. این عمل روابط شما را منسجم*تر و شور و شوق پیش*روی در زندگی را در شما شعله ور می*کند!
  سکوت بدون دلیل:مطمئنا عدم* گفت*وگو برای زندگی زناشویی مضر است. این امر بنا به دلایل مختلف اغلب ناشی از کمبود وقت و یا بی*توجهی زن و مرد نسبت به یکدیگر است که در بالا از آنها نام برده*ایم. با این*حال، معمولا گفت*وگو میان زن و مرد صورت می*گیرد، اما هیچ*یک از طرفین به حرف*های یکدیگر گوش نمی*دهند…در این حالت، موضوعی را با هم مطرح کنید و سعی کنید حقیقتا حرف طرف مقابل*تان را بفهمید. درصورت نیاز، بی*درنگ از یک روان*درمانگر کمک بگیرید. البته ناگفته نماند که متاسفانه بعضی از زن و شوهرها، حرف هایی می زنند که اگر سکوت کنند و آن ها را نگویند، بسیار برای آن ها بهتر است… پس حالا تصمیم و تشخیص آن که چگونه سکوت زندگی را بشکنید، با خو دتان است.

 2. Top | #2
  moshaver
  خب در حال حاضر کارها و شغل های مردم طوری شده که باید مدت زمان طولانی در بیرون زندگی کنند

  و وقتی به خانه برمیگردن خسته و بی حال هستند و هیچ ادم عاقلی نمیتونه از چنین فردی انتظار روابط عاشقانه داشته باشه

  همین نبود قانون منظم برای کار و زمان مشخص و مشکلات اقتصادی قاتل اصلی زندگی زناشویی به حساب میاد

 3. Top | #3
  hamrah2
  ولی مورد تلویزیون رو منم قبول دارم ...

  الان حتی وقتی مهمونی میری همه حواسشون به تلویزیونه

  و کمتر پیش اومده که یک صحبت خوب و شادی رو از مهمونای عزیز بشنوی

  هرچند سریالهای شبکه های ماهواره ای هم مزید بر علت شده و جای خیلی از صحبت های فامیلی رو گرفته

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •