مشاوره جنسی

تفاوت همسران در میل به برقراری رابطه جنسی

یکی از مشکلاتی که همواره زوج ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، میل جنسی زیاد یکی از آنان در مقابل دیگری است.این مسئله در شروع زندگی انان مشکلی را ایجاد نمی کند به خصوص برای خانم ها زیرا بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از آنان با شروع زندگی میل جنسیشان بالا رفته و دچار مشکل در رابطه جنسی نمی شوند آنان در واقع سرد مزاج نبوده بلکه بنا به دلایلی از برقراری ارتباط ترس و واهمه دارند که پس از گذشت مدتی مشکل آنان برطرف می شود البته برای حل شدن این موضوع شوهر انان نقش مهمی را ایفا می کند. اما هستند کسانی که طرف مقابلشان از میل جنسی زیادی برخوردار بوده و در اصطلاح گرم مزاج است. این موضوع به وابسته و گرم بودن زندگی آنان کمک میکند اما خب مشکلاتی را نیز در بر دارد.

line-separator

اگر مردی میل جنسی بیشتری نسبت به خانم دارد نیازی به کم کردن آن نیست زیرا این خود به داشتن رابطه بهتر آنان کمک می کند. اما بهتر است در تمامی موارد اعتدال رعایت شود فردی که میل جنسی زیادی داشته و تفکر اینکه همسرش پاسخگوی این احتیاج نبوده و دست به خیانت می زند درواقع آزار دهنده جنسی می باشد. متاسفانه در کشور ما به دلیل خطوط قرمزی که در این مباحث وجود دارد، دختر و پسر قبل از ازدواج نمی توانند در این زمینه با هم گفت و گو کنند و مسائلی از این قبیل را به بعد از ازدواج موکول می کنند که اشتباه بزرگی است زیرا بعد از ازدواج ممکن است مشکلاتی بزرگ پیش آید. اما در برای کم کردن میل جنسی همسران چه راهکار هایی داریم؟!

line-separator

طبق تحقیقات پزشکان و مشاوران در این زمینه، پرهیز غذایی به ویژه غذاهای گرم و گوشتی، گرم نکردن محل خواب، عدم پوشیدن لباس های تنگ، عدم خوردن مواد غذایی محرک مانند پیاز و خرما و ورزش می تواند به کم کردن میل جنسی همسرتان کمک کند. البته خود شما نیز می توانید با گفت و گو با همسرتان و توضیح شرایط این مسئله را بهتر مدیریت نمایید

در رابطه با این موضوع می توانید در سایت ازدواج مقاله های بیشتر را مطالعه کنید

منبع:کانون مشاوران ایران

97 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. negar
  negar میگه:

  سلا به نظر شما پسری که قبل ازدواج به رابطه جنسی فکر کند آیا فرد قابل اطمینانی می تواند باشد.و کلا آدم سکسی باشه میتونه آدم به عنوان شریک و همسر بهش اطمینان داشته باشه؟

  • مشاور
   مشاور میگه:

   با سلام اگر منظورتون فکر کردن است که خوب همه مردها قبل از ازدواج راجب این مسائل فکر می کنند و جنبه مهمی در زندگی افراد است .ولی اگر قبل از ازدواج رابطه رو می خواهند داشته باشند و اصلا ملاک انتخاب طرف مقابل داشتن این رابطه است خوب مشکلات دو چندان می شود .پس باید دید چقدر رفتار و انتظارات فرد غیر قابل اطمینان و مساله ساز و یا واقع بینانه و معقول است .امیدوارم خوشبخت باشید

 2. زهرا
  زهرا میگه:

  سلام
  من یه دختر گرمم.
  نامزدم در طول این چندماه نامزدی حتی یکبارم اشاره ب مسائل جنسی نکرده
  ب قولی هیچ نوع بی ادبی نکرده
  یکبار ک ازش پرسیدم ..گفت ک گرمم.آتیشی ام
  اگر اینطوره پس چرا اصلا صحبتشو نمیکنه؟
  نمیدونم راست میگه یا نه
  چطور میشه فهمید؟؟خواهش میکنم کمکم کنید
  چون اون یبارم من پیش کشیدم
  قبول کنید برای یه خانم سخته مدام این مسائل رو پیش بکشه اونم توی جامعه سنتی ما
  راهکار بهم بدین

  • ►Responder◄
   ►Responder◄ میگه:

   باید بدونید دوره نامزدی دوره طلایی شناخته و شما در رفتار ایشون میتونید چنین احساسی رو مشاهده کنید
   و نباید دایما در این مورد سوال کنید … بیشتر روی اخلاق و رفتارش تاکید کنید … حتما” مشاوره ای حضوری رو انجام بدید و در بخوایت که در این مورد تستی انجام بده

   ۱ – فرآیند زندگی فرد را مرور کنید
   بسیار مهم است که در جلسات خواستگاری تنها به آخرین اخبار زندگی فرد مقابل بسنده نکنید. در مواردی فردی که شما را پسندیده است، ممکن است تحت تأثیر هیجانات و احساسات عاشقانه و دوست داشتن، تغییراتی در خود احساس کند که با دیدگاه شما همسو است، اما این یک امر پایدار نیست. بنابراین شما باید از ویژگی های ثابت شخصیت فرد آگاهی پیدا کنید که بخشی از آن در گفت و گوهای دو نفره مشخص می شود و بخشی در تحقیقاتی که باید انجام دهید. از فرد بخواهید خودش را توصیف کند. از زبان خودش ویژگی هایش را بشنوید و در تحقیقات بعدی در پی این باشید که صحت ادعای او را کشف کنید. دکتر «محسن ایمانی» در کتاب «شیوه های شناخت و گزینش همسر» برای تناسب میان ادعا و عمل طرفین به جوانان توصیه می کند که این امر را جدی بگیرند و به آن توجه کنند؛ برای مثال از کسی که خود را فردی هنرمند یا نویسنده، شاعر یا خوشنویس و … معرفی می کند بخواهید نمونه اثرش را به شما نشان دهد.

   ۲ – از فن سؤال معکوس، هوشمندانه استفاده کنید
   دکتر ایمانی در تبیین شیوه های گزینش همسر این شیوه را با مثال زیر مطرح می کند؛ اگر شما فردی اجتماعی هستید و دوست دارید همسرتان نیز اجتماعی باشد، بهتر است سؤال خود را این گونه مطرح کنید: “اگر همسر شما اجتماعی نباشد، خیلی ناراحت می شوید یا برایتان مهم است؟” و در این شرایط پاسخ فرد احتمالا به واقعیت نزدیک است.

   ۳ – دوستان فرد، منبع اطلاعاتی ارزشمندی هستند
   فراموش نکنید از او بخواهید دوستانش را به شما معرفی کند. هر کسی با افرادی دوستی می کند که به آن ها شبیه است و از سوی دیگر دوستان تأثیر زیادی بر شخصیت فرد می گذارند؛ بر این اساس شناخت دوستان طرف مقابل، اطلاعات خوبی در اختیار شمامی گذارد.

   ۴ – ویژگی های شخصیتی را ارزیابی کنید
   روحیات طرف مقابل را هم مستقیما از خود او بپرسید و هم در اطلاعاتی که از او به دست می آورید واکاوی کنید.
   برخی ویژگی ها برای تشکیل زندگی مشترک اهمیت زیادی دارد در حالی که برخی دیگر تنها به این بستگی دارد که خود شما چه روحیه ای دارید. به عنوان مثال: ازدواج با کسی که اهل گذشت نیست در زندگی مشترک می تواند خیلی مشکل ساز باشد، اما این که کسی معتقد باشد که در مهمانی نباید چند نوع غذا پخت، آسیبی به اصل زندگی مشترک نمی زند!

   ۵ – به قضاوت چشم هایتان اعتماد نکنید
   امکاناتی را که در جلسه خواستگاری به چشمتان می آید چه از طرف دختر و چه از طرف پسر مبنای تصمیم گیری و قضاوت قرار ندهید. مثلا این که داماد با دسته گل یا خودرویی گران قیمت به خواستگاری آمد و یا همراهان او از لباس های بسیار شیکی برخوردار بودند، اگر چه در صورت واقعی بودن معرف ویژگی های اقتصادی طرف مقابل است، اما دلیل نمی شود که شما دست از بررسی بردارید، کم نبوده اند کسانی که با آراستگی های ظاهری در جلسات خواستگاری خانواده های بسیاری را فریفته اند. در شماره های بعد به موضوع «تحقیقات» بیشتر می پردازیم.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

« دیدگاه های قدیمی تر
ارسال نظر