آیا ازدواج اینترنتی و همسریابی آنلاین روشی درست است؟

آیا ازدواج اینترنتی و همسریابی آنلاین روشی درست است؟

بار دیگر موضوع همسریابی و این بار از طریق سایت های ازدواج اینترنتی بر سر زبان ها افتاده و این موضوع را بسیار مشکوک و البته با اهمیت کرده است استفاده از سایت های همسریابی اینترنتی بسیار حساس و البته غیر قابل اطمینان بوده است. این سایت ها که با استفاده از شعار همسریابی ازدواج موقت تاسیس شده و ادامه فعالیت می دهند عملکردشان رفته رفته از کنترل خارج شده و همچنین صلاحیت آنان از طریق مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رد شده است.

line-separator

آیا واقعاً می توان در اینترنت به دنبال همسر گشت؟!

بنگاه های همسر یابی که سر در وب سایتشان شعار هایی از قبیل همسریابی برای ازدواج آگاهانه حق شماست و یا شیوه ازدواج علمی و هدفمند را زده اند تا مخاطبین خود را جذب کرده و با ثبت نام در سایت آنان و فرستادن اطلاعات خود و پرداخت هزینه ثبت نام، منتظر یافتن فرد مورد نظرتان و ازدواج اینترنتی باشید اما باید به این نکته اشاره کرد که دنیای مجازی هیچ گونه تضمینی برای صحت حرف های زده شده را ندارد بنابراین به راحتی می توان در اطلاعات و یا عکس های داده شده به صورت عمدی دروغ گفت. از پولی که این سایت ها دریافت می کنند هم نمی توان گذشت! همچنین اگر فرد مورد نظر پیدا شود باز هم باید مبلغ قابل توجهی پرداخت شود.

line-separator

نظر مراجع و دین در این زمینه چیست؟

مراجع و کسانی که صاحب نظر هستند عقیده دارند اگر این مراکز زیر نظر افراد مطمئن باشد می تواند به صورت خوبی عمل کند زیرا درست است بسیاری در این ازدواج ناموفق بودند اما بوده اند کسانی که با این روش یعنی ازدواج اینترنتی در ایران کرده و موفق بوده اند بنابراین اگر این مراکز سامان دهید داده شده باشد و اطلاعات آن قابل اطمینان باشد می تواند زمینه ازدواج را فراهم سازد.

اما هیچ چیز ازدواج به روش آشنایی عادی دختر و پسر نمی شود

به واقع هرچقدر هم که این مراکز سامان دهی شوند نمی توان به انان و همسریابی آنلاین اعتماد کرد بنابراین بهترین روش همان ازدواج از طریق آشنایی دختر و پسر است که همان روش های سنتی یا مدرن هستند.

کانون مشاوران ایران با مشاوران خود می تواند بهترین کمک برای جوانان باشد بنابراین شما می توانید با مراجعه به مرکز مشاوره ازدواج و گرفتن مشاوره بعد از ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج و همچنین با مشاوره با مشاوران خوب در انتخاب خود دقت کرده و اطمینان حاصل نمایید تا زندگی خوب داشته باشید.

سایت مشاوره قبل ازدواج به شما در رابطه با این موضوع کمک خواهد کرد

منبع:مشاوره-آنلاین.com

16 پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   دوست عزیز تا شما با فردی مراوده و معاشرت نداشته باشید نمیتونید به شناخت کافی برسید
   حالا خودتون قضاوت کنید میتونید به چنین فردی چه مرد و چه زن اعتماد کرد ؟

   پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام .به هر حال این فرد هم فردیست مثل باقی افراد .اگر در این فضا حقایق مطرح شده باشد .علت اینکه در فرهنگ ما لین روش درست جانیفتاده سو استفاده عده ای از این طریق از دختران است .غیر واقعی جلوه دادن شرایط باعث بدبینی خانواده هاست در صورتی که با این جامعه تو در تو اگر مدیریت درستی نسبت به این مساله اتفاق بیفتد قطعا افراد می توانند زندگی خوشایندی داشته باشند و خب اشنایی اولیه از طریق فضای مجازی باشد و مراحل بعدکاملا در غالب رسمی و سنتی اتفاق بیفتدکه طبیعتا در این شرایط یا افراد تمایل دارند به ادامه با ندارند .و کاملا جریانات طبق اداب و رسوم و روال عادی طی شود .امیدوارم خوشبخت باشیددقت کنید منطقی تصمیم بگیرید و راجب صحت و سقم مسائل ریز بین باشید .

   پاسخ
 1. ساحل22
  ساحل22 گفته:

  سلام.من مدت ۵ ماه است با پسری مقید با اخلاق و مذهبی از اصفهان آشنا .از طریق اینترنت البته اما الان با طولانی شدن حرف زدن میترسم مشکلی پیش بیاد البته تا به حال به قصد ازدواج و همه حرفا کنترل شده بوده یک بار به مشهد برای دیدنم آمد.الان من باید چیکار کنم آرامش فکری ندارم؟ خانوادم کاملا مذهبی هستن وواقعا دچار عذاب وجدان شدم با این که حرف خاصی نزدم اما در همین حدشم آرامشو از من گرفته ممنون.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   شما به قول خودتون کاملا کنترل شده برای ازدواج وارد ارتبا ط شدید پس نگران نباشید .و اتفاقی نیفتاده که شما عذاب وجدان داشته باشید به قصد ازدواج بوده است و حالادیداری هم صورت گرفته درسته که خانواده ها مذهبی هستند .ولی خب شاید برای جوان های امروز شیوه اشنایی قبلی به صورت کاملا چهارچوب دار کمی از اضطراب و ترس نشناختن ها کم کند و با شرایطی که شما می فرمایید امیدوارم در مورد شما هم همین طور بوده باشد .اگر جریان جدی است از ایشون بخواهید رسمی اقدام کنند و در نهایت زیر نظر خانواده ها تصمیم بگیرید امیدوارم خوشبخت و موفق باشید

   پاسخ
 2. صدف
  صدف گفته:

  سلام من یه دختر ۲۲ ساله هستم که تقریبا یم سال و نیم با یک پسر ۲۳ ساله داخل یک شبکه اجتماعی آشنا شدم ما کم کم به هم علاقه مند شدیم و شدیدا به هم وابسته هستیم.و از نظر فرهنگی و اعتقادیم مثل هم هستیم ایشون به من پیشنهاد خواستگاریو ازدواج دادن و خواستم که با خانوادشون بیان من قبول کنم و آیا این ازدواج میتونه موفق باشه؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   مسلما نمیشه به طور قاطع به این سوال پاسخ گفت … تا شما دو نفر از هم شناخت مناسب نداشته باشید اعتمادی هم برای ازدواج ایجاد نخواهد شد
   در ضمن خانواده ها هم به همین خاطر مخالفت میکنن چون شناختی ندارند
   فقط در یک بازه زمانی بین ۹ ماه تا یک سال در دوره نامزدی هست که میتونید پاسخ بدید آیا مناسب زندگی مشترک برای هم هستید یا خیر ؟
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   قطعا ارتباط و شناختی که در فضای مجازی صورت می گیرد با دنیای واقعی متفاوت است منتهی شناختی که پیدا شده و مشابهت هایی که فرمودید اهمیت دارد که باید به ان بپردازید .و خب حالا که مساله خواستگاری مطرح شده اجازه بدهید خانواده ها در جریان قرار بگیرند این طور هر دو راحت تر می توانید با داشتن حمایت خانواده ها در این زمینه صحبت کنید و جلسات حضوری داشته باشید .و خب موفقیت و عدم موفقیت بسته به شناخت درست شما دارد که چقدر درک متقابل وجود دارد چقدر ملا ک ها و معیارهای یکسانی وجود دارد .قطعا اگر شناخت کامل شود و خانواده ها رضایت داشته باشند خب موفق خواهد بود ولی تاگر تحت تاثیر شرایط عاطفی پیش امده دراین مدت بخواهید از خیلی از تفاوت ها و مسائل اساسی بگذرید جریان به صورت دیگری پیش خواهد رفت می توانید از مشاوره قبل ازازدواج هم بهره ببرید و موفق باشید

   پاسخ
 3. hossein
  hossein گفته:

  سلام و خسته باشید.
  بنده از طریق سایت همسر یابی اقدام به پیدا کرده همسر مورد علاقه خودم کردم به حمدالله مورد خوبی هم پیدا شده ایشون فرهنگی هستن و یک سال از خودم بزرگتر هستنش من ۲۹ سال دارم دوستان لطفا راهنمایی کنید چجوری با خانواده مطرح کنیم.به خانواده بگیم از چه طریقی با هم آشنا شدیم؟ اینو بگم که ما هر دو از دروغ متنفریم ولی چاره ای نیست

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   اگر فکر می کنید بیان اینکه از طریق سایت همسریابی است ممکن است در بین خانواده ها ذهنیت منفی ایجاد کند و پذیرشی ندارند بفرمایید توسط فردی به هم معرفی شدید که بانی ازدواج هستند به هر حال اون سایت هم مدیریتی دارد .دروغ هم نگفتید منتهی کمی در انتخابتون دقت کنید و حتما صحبت هایی رو چند جلسه داشته باشید که بعدا مشکلی پیش نیاید .جو فرهنگی جامعه ما کمی نسبت به این اشنایی ها بی اعتماد است ولی دقت هم شرط عقل است .موفق و خوشبخت باشید

   پاسخ
 4. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  من دوبار اینجوری ازد کردم
  و هردو شکست خورد
  اصلا ارزشی نداره
  خدا باعث و بانی حذف ازدواج سنتی و قدیمیه خونواده ای ایرونی رو نابود کنه
  با بالاترین مدرک تحصیلی داغونم و در به در

  پاسخ
 5. ناشناس
  ناشناس گفته:

  اگ واقعی باشه خوبه اما من زیاداعتمادی ندارم . خیلیارودیدم بااین روشهاازدواج کردن زندگیشونم خوبه امابعضیهاهم نه. اماای کاش مسئولین ملت ما برای ازدواج جوانان راه حل های مطمئنی پیداکنن تاازدواج هاسالم ترباشن.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *