دانستن راه های صمیمیت در زندگی مشترک ضروری است. یگانگی بین زوجین را تشدید می کند و پایه رابطه زوجین را محکم می کند. از سوی دیگر، صمیمیت بسیار مهمتر از نزدیکی جنسی است، یک واقعیت کامل را در بر می گیرد. آیا معتقدید که زوج شما از عدم صمیمیت رنج می برند؟ اینجا نکاتی وجود دارد.

افزایش صمیمیت در زندگی مشترک

۱- صادقانه و بدون قضاوت عمل کنید

صمیمیت در درجه اول از طریق توانایی ما برای باز شدن با دیگران به وجود می آید. همه شما باغ مخفی خود را دارید، اما هنوز باید بتوانید با اعتماد به نفس نشان دهید که چه کسی هستید.

داستان شما، تجربه شما، اوقات خوب و بد شما باید بدون قضاوت توسط شریک زندگی شما فاش شود و دریافت شود. این بالا برنده اعتماد به نفس و رهایی بخش است و نشانه عشق خالصانه است.

۲-روی اشتراکات یکدیگر تمرکز کنید نه تفاوت ها

برای کسی که زندگی شما را به اشتراک می گذارد، همین طور است. باید به او نسبت به آسیب پذیری هایی که از اعتماد به نفس او برمی خیزد حساسیت نشان دهید.

بعد از چندین سال زندگی مشترک، این اتفاق می افتد که فراموش می کنیم خودمان را آشکار کنیم و فکر می کنیم که داستان های روزانه ما به دیگری علاقه ندارد. این کاملاً نادرست است زیرا واکنش‌ها، طرز تفکر و بیان شما فقط صراحت شما را تقویت می‌کند.

شریک زندگی شما خوشحال خواهد شد که این داستان ها را با شما به اشتراک بگذارد و این تجربه صمیمی شما را بسیار به هم نزدیکتر می کند.

۳-وقت بگذارید

من هرگز آن را به اندازه کافی تکرار نمی کنم، با وجود آشفتگی های زندگی روزمره، باید وقت بگذارید! ایجاد صمیمیت برای دو عاشق بدون داشتن فعالیت مشترک غیرممکن است.

 زمان هایی که با هم می رقصید، تماشای یک سریال تلویزیونی، آشپزی، برنامه ریزی سفر و غیره می گذرانیم. ضروری هستند. زمانی که به خود اختصاص می دهید نزدیکی را تقویت می کند.

۴-احترام و لطافت را فراموش نکنید

نشانه های احترام و مهربانی با میزان صمیمیت زوجین نسبت مستقیم دارد. ثابت شده است که صمیمیت به همان میزان کاهش می یابد که نشانه های توجه ضعیف می شوند. از ابراز علاقه خود به همسرتان خجالت نکشید.

برخی از افراد ادعا می کنند که به دلیل کمبود علائم محبت، ممکن است شریک زندگی به این اصرار ناگهانی واکنش بدی نشان دهد.

بدانید که معشوق شما از این لحظات زیبایی که به او تقدیم می کنید بسیار قدردانی خواهد کرد.

۵-متعهد بودن را فراموش نکنید

وقتی در یک رابطه هستیم باید بدانیم که سرمایه گذاری مهم است. یک رابطه عاشقانه با رها شدن زنده نمی ماند. این نیاز به پروژه های مشترک، تلاش های مشخص از طرف هر دو شریک و ابتکار عمل زیادی دارد.

شما باید چیزها را در دست بگیرید و مسیری را به خود نشان دهید که در غیر این صورت فاصله ایجاد می شود و زن و شوهر از یکدیگر چشم پوشی می کنند.

  • چیزی ما را آزار می دهد؟
  •  ما متعهد می شویم که فوراً آن را با شریک خود در میان بگذاریم. ا
  • و فکر می کند رابطه ما فاقد چاشنی است؟ 
  • ما متعهد هستیم که با هم آنچه را که برای ما مناسب تر است ایجاد کنیم.

آیا صمیمیت در زندگی مشترک را درک می کنید؟

باید درک کرد که وقتی صمیمیت زیبایی در بین زوجین برقرار شود، برای همیشه اکتسابی نیست. لحظات زیبایی از لذت و همدستی وجود خواهد داشت اما مقداری پرسش نیز وجود خواهد داشت. بنابراین ما باید بلوغ نشان دهیم و زوج خود را به جلو هدایت کنیم. چه چیزی بهتر از یک رابطه عاشقانه که دلتان را به آن بسپارید…

صمیمیت در زندگی مشترک چقدر اهمیت دارد؟

مهم ترین نیاز عاطفی در خانوم ها توجه و احترام می باشد که سلامت روانی آن ها موثر است و در صورت عدم توجه از طرف همسر احساس آزرده شدن روحی را در آن ایجاد می کند.

یکی دیگر از نیازهای عاطفی حمایت کردن و ابراز محبت است که موجب دلگرمی و آرام بودن زوجین می شود.

خانوم ها سعی کنند برای حفظ غرور مردان و عدم تحقیر آنها تلاش کنند زیرا این امر برای بالا رفتن عزت نفس، روابط عاطفی تاثیر گذار می باشد.

خانوم ها باید دقت داشته باشند که اگر یک زندگی آرام می خواهند همواره نقش یک زن مهربان و صلح طلب را داشته باشند و هیچ وقت در برابر همسرشان لجبازی نکنند زیرا باعث نا آرامی در زندگی می شود.

برای خواندن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به سایت مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کنید

منبع:مشاوره-خانواده.com