اعلام وجود بیش از ۳۰۰۰ خانواده دارای فرزند معلول

مدیر سازمان بهزیستی طی گزارشات به دست آمده از تعداد بیش از ۳۰۰۰ هزار خانواده که فرزند معلول دارند در کشور خبر داد

به گزارش مهر، همایون هاشمی در مراسم افتتاح مرکز جامع تخصصی توانبخشی آرمان شایان که روز سه شنبه برگزار شد افزود: بزرگترین شبکه اجتماعی کشور در سازمان بهزیستی وجود دارد، شبکه اجتماعی در عرصه خیرین از رقم یک میلیون نفر می‌گذرد.وی افزود: سازمان بهزیستی در حال حاضر در ۷۰ هزار نقطه کشور وجود دارد و ۴۰۰ هزار نقطه آی‌تی از جمله فعالیت‌های شبکه اجتماعی سازمان بهزیستی است.

رییس سازمان بهزیستی از افتتاح سازمان غیردولتی پیشگامان خدمت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این سازمان غیردولتی تا پایان سال با کمک جامعه حامی معلولان کشور افتتاح می‌شود.

هاشمی با اشاره به اینکه بهزیستی سازمانی توسعه محور و دانش محور تخصصی است، عنوان کرد: رویکرد سازمان بهزیستی عوض شده است و درب‌های آن بر روی همه مردم، مسئولان و نهادها باز است و توسعه شبکه غیردولتی سازمان از این پس از رویکردهای اساسی بهزیستی خواهد بود.

حبیب‌الله بوربور، رییس جامعه خیرین حامی معلولان با انتقاد از اینکه کمتر از ۱۰ درصد امکانات بالقوه سازمان بهزیستی در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: امیدواریم این امکانات بالقوه، بالفعل شود و بتوانیم از همه امکانات‌ سازمان با حمایت‌های همه‌جانبه استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی در کشور آغاز شد، بیان کرد: از این تعداد ۸۰۰۰ واحد به مددجویان تحویل داده شد که ۱۵۰۰ واحد آن به معلولان اختصاص یافت.

رییس جامعه خیرین حامی معلولان با تاکید بر اینکه تفاوت سازمان بهزیستی و انجمن‌های خصوصی در این است که سازمان بهزیستی پس از یک موعد مشخص افراد تحت پوشش و تحت سرپرستی را رها می‌کند، اظهار کرد: بخش خصوصی این‌گونه نیست و افراد می‌توانند در تمامی برهه‌های زمانی تحت پوشش و حمایت خیرین قرار گیرند.

بوربور با بیان اینکه نباید خانواده‌هایی که معلول دارند خود را سرگشته بدانند، گفت: نباید معلول در جامعه به عنوان دربار و زاید دیده شود و باید این نگاه در کشور تغییر یابد.

مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع را در سایت مشاوره قبل ازدواج ببینید

 

منبع:مشاورکو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *