دور آدم بد اخلاق را برای ازدواج خط بکشید

دور آدم بد اخلاق را برای ازدواج خط بکشید

همانطور که بارها در مطالب قبلی خدمتتان عرض کردیم برای داشتن یک زندگی خوب و خوشبخت باید معیارهای زندگی شما وهمچنین ملاک های فردی که قرار است با شما زندگی کند را مشخص کرده باشید و بر طبق آن تصمیم گیری کرده باشید. بنابراین شاید مهمترین راهکار برای داشتن یک زندگی خوب، انتخاب همسر مناسب به وسیله معیارها  و ملاک های شما و همچنین مشورت با مشاوران مجرب می باشد تا کوچکترین مشکلی برای مهمترین انتخاب زندگی شما رخ ندهد.

line-separator

یکی از ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید این است که همسر ایده آل شما برنامه ریزی مناسب برای آینده خود داشته باشد و بتواند به شما اثبات کند که توانایی خوشبخت کردن شما را دارد تفاوتی هم ندارد که دختر و یا پسر باشید همسر شما باید توانایی مدیریت داشته باشد. از دیگر ویژگی همسر خوب برای شما باید عقل و هوش وی باشد. درواقع عقل و هموش یکی از عوامل خوشبختی در خانواده ها محسوب می شود زیرا اداره یک زندگی آن هم با مشکلات جامعه امروز علاوه بر احساس مسئولیت و توانایی مدیریت نیازمند عقل  و درایت خوب برای پشت سر گذاشتن هرچه آسانتر مشکلات است.بنابراین زوجین هرچه عاقل تر و داناتر باشند می توانن بهتر مشکلات را حل نموده و آسانتر وسیله آرامش و آسایش همدیگر را فراهم کنند زوجینی که عاقل هستند به راحتی رابطه خود را سر مسائل کوچک به هم نزده و با بهانه های پیش پا افتاده زندگی خود را خراب نمی کنند.

line-separator

از دیگر ویژگی های مهم انتخاب همسر ویژگی های اخلاقی فرد مورد نظرتان است به نوعی مشاوران ازدواج می گویند که هردو طرف باید تفاهم اخلاقی داشته باشند به این معنی که اخلاق و خلق و خوی آنان به هم شبیه بوده و با کمی تفاوت بتوانند مکمل همدیگر باشند تا هدف اصلی ازدواج که همان تکمیل کردن انسان است به وقوع بپیوندد. زن و شوهر قرار است به مدتی طولانی با هم زندگی کنند بنابراین باید اخلاق آنان به گونه ای باشد که زندگی شیرین و خوشبختی در دسترس باشد. اخلاق خوب یک ویژگی بارز برای ازدواج است کسی که اخلاق خوبی دارد نشانه سلامت روانی وی بوده و می توان به او اطمینان کرد. اما برعکس این موضوع یعنی اخلاق بد همسر از قبیل بی ادبی، دورویی، خشو و دروغ گویی است یعنی در یک کلام بد اخلاق است نمی تواند گزینه مناسبی برای ازدواج باشد زیرا وجود یکی از این ویژگی ها برای عدم ازدواج موفق کافی است چه برسد به تمامی آن. پس دور انتخاب همسر بداخلاق برای ازدواج را خط بکشید و از وی دوری کنید زیرا او اصلاً نمی تواند آدم قابل تحملی برای زندگی باشد مگر اینکه وی اصلاحات لازم را در خود انجام داده و سپس قصد ازدواج کند.

در رابطه با این موضوع می توانید در سایت ازدواج مقاله های بیشتر را مطالعه کنید

منبع:e-teb.com

8 پاسخ
 1. مهدی
  مهدی میگه:

  باسلام دوست عزیز…استفاده کردم از مطلبتون اما کاش یک راه حلی ام میذاشتین

 2. ناشناس
  ناشناس میگه:

  vaghti 24 25 sal zendegi karde bashi unjuri dg nemituni taghir bedi! nazare mane albate

 3. ناشناس
  ناشناس میگه:

  ولی به نظر من که آدم اگه خودش بخواد عوض میشه

 4. ناشناس
  ناشناس میگه:

  آدم بد اخلاق هیچ وقت خوش اخلاق نیمشه!

 5. ناشناس
  ناشناس میگه:

  vaaaaaay vaghan badakhlaghi kheili bade man ke asan ba adame bad akhlagh kenar nemiam

 6. ناشناس
  ناشناس میگه:

  به نظر من آدم بد اخلاق زود خودشو نشون میده

 7. ناشناس
  ناشناس میگه:

  سلام.
  در دوران نامزدی از کجا بفهمیم همسرمان بد اخلاق میباشد

  • دکتر مهرآرا بهرامی
   دکتر مهرآرا بهرامی میگه:

   سلام
   با صحبت کردن و زیر نظر گرفتن رفتار آنان

ارسال نظر