گفتن دوستت دارم ترس ندارد

دوست داشتن را فراموش نکنید

بسیاری از کسانی که ازدواج می کنند، فراموش می کنند که برای رسیدن به کسی که اکنون همسر آنان است چه تلاش هایی کرده و چه زحمت هایی کشیده اند. اگر این ازدواج با دوستی دختر و پسر از قبل هم باشد که این زحمت ها و تلاش ها دو چندان بوده است. اما مشغله های زندگی و مشکلات آن باعث می شود که آن روابط عاشقانه ای که قبل و یا حتی در ابتدای زندگی بوده است کمرنگ تر شود و گاهی منجر به کمبود محبت بین زوجین و سپس مشکلات حاد دیگری می شود.

line-separator

اما واقعاً چرا باید آن همه زحمت فراموش شود. در درجه اول باید بدانیم که کار و مشغله ما برای راحت زندگی کردن خانواده مان است بدین منظور کار و مشکلات کاری نباید وارد خانه شده و همواره باید در حاشیه بوده و وارد اصل زندگی نشود. سپس باید بدانیم که همسرمان همان دختر و یا پسری است که ما عاشقانه او را دوست داشته ایم و نباید فراموش کنیم که اکنون که او همسر ما است چیزی بینمان عوض شده و یا حس ها تغییر کرده است. ما همواره باید مانند همان روز اول ویا بیشتر آنان را دوست داشته و برای خوشحال کردن آن ها مانند همان روز ها تلاش کنیم.

بسیاری از کسانی که به مراکز مشاوره مراجعه می کنند از سرد شدن روابط گله داشته و علت آن را جویا می شدند! بنابراین بهتر است که ما به گونه ای رفتار نکنیم که این حس القا شود که ما همسرمان را مانند گذشته دوست نداریم.

line-separator

پس همواره در منار آنان باشیم برایشان وقت بگذاریم به حرف هایشان با تمام وجود گوش کنیم مخصوصاً آقایان باید بدانند که همسرشان نیاز به گوش شنوا داشته و همواره باید به حرف هایشان گوش دهیم. با خریدن کادو و یا یک گردش ساده به مکانی که از آنجا خاطره بسیار داریم و یا گفتن جمله دوست دارم می توانیم از بروز مشکلات بسیاری جلوگیری کنیم. بنابراین هیچ گاه خاطرات خوش را فراموش نکرده و اجازه ندهید که مشکلات زندگی بر شما غلبه کرده تا حدی که خانواده و همسرتان را فراموش کنبد.

در رابطه با این موضوع می توانید در سایت ازدواج مقاله های بیشتر را مطالعه کنید

منبع:مشاوره-آنلاین.com

5 پاسخ
 1. mush
  mush گفته:

  سلام آقایی به خواستگاری من اومده به نظرم شرایطش بد نیست اما نمیدونم چرا مهرش به دلم نیفتاده وقتی در موردش فکر میکنم مثلا تو ۲۰ دقیقه راضی هستم اما ۱۰ دقیقه بعد که فکر میکنم میگم نه جواب رد بدم آیا میشه گفت که بعد ها با برخورد های بیشتر ممکنه مهرش به دلم بیفته یا نه؟ آخه من همیشه دوست داشتم با دوست داشتن ازدواج کنم لطفا کمکم کنید.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   تعارف را باید قطعا در این زمینه با یک جوان کنار گذاشت :

   چهره مهم است و از اون مهمتر جذابیت جنسی ( ترکیبی از جذابیت ظاهری و تیپ و رفتار و شخصیت ) شریک است. این جذابیت باید حداقل در حد متوسط باشد و لازم نیست وسواسی شویم. همیشه بهتر از انتخاب ما و همسر ما در زندگیمان پیدا خواهد شد و دلیل نمیشود خود را به توهم یافتن جذاب ترین و…معطل کنیم.

   بهترین انتخاب را هم که بکنید ، بهتری وجود دارد هم از شما هم از همسرتان.

   گر چهره کسی به دلتون نمینشیند و تصور در آغوش چنین مردی رفتن موجب هیجان شما نمیشود نه تنها نباید به خودتون این اجحاف را بکنید بلکه حق ایشون هم هست که همسری داشته باشد مطلوب که دوستش داشته باشد. این نوع مسائل بعدا با ازدواج بهتر نخواهد شد که بدتر میشود

   پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   دوست عزیز اگر شما همیشه در ذهنتون فرد خاصی رو مجسم بودید خب این حالت طبیعی است چون ایشون شرایط مناسب دارند ولی ظاهرا او چهره ای که شما مایل هستید را ندارند و یا در زمینه های رفتاری که شما را جذب کنند ضعیف عمل می کنند .که این مسائل طبیعی است اگر وقتی با ایشون ملاقات کردید دیگر تمایلی به ادامه نداشتید خب بهتره ادامه ندهید چون به هر حال به دل نشستن اهمیت دارد .ولی اگر تا حدی می پذیرید که با ایشون هم کلام شوید و مایل هستید جلساتی را ادامه دهید خب این یعنی بهتر است تعداد جلساتی را داشته باشید راجب انتظارات و شرایط با هم صحبت کنید و امیدی هست که در طی جلسات علاقه ایجاد شود چون گاهی مردان توانایی جذب ندارند و کم کم با طرف مقابل راحت تر می توانند صحبت کنند و گاهی هم به خاطر ناهمخوان بودن طرف مقابل با ذهنیت فرد سخت گیرانه عمل می کند و نمی تواند ارتباط مناسبی برقرار کند .به ره حال توصیه می کنم برای شناخت بیشتر جلساتی را داشته باشید و اگر باز دچار تردید شدید مشاوره پیش از ازدواج می تواند کمک کننده باشد و در نهایت امیدوارم خوشبخت باشید .

   پاسخ
 2. morteza
  morteza گفته:

  سلام من پسری هستم که چند سال پیش بک دختر اومد تو ذهنم و تا الان که چند سال بعد بهش فکر میکنم البته اون دوست خواهرم بود ودر ظمن ما دیگه تو شهرمون زندگی نمیکنیم از اونجا نقل مکان کردیم به شهری دیگه خیلی بهش فکر میکنم چه کار کنم دارم دیوونه میشم لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام

   معشوق گذشته خود را به راحتی فراموش کنید

   ۱- به واقعیت وجودی او فکر کنید؛ به جای فکر کردن به خاطرات زیبایی که با هم داشتید و لحظات خوبی که با معشوق خود سپری کردید، به همه آن چیزهایی فکر کنید که در طی این مدت، شما را رنج می داد و مکدرتان می کرد. حالا دیگر وقت آن رسیده که خیالپردازی را کنار بگذارید و واقع بین باشید؛ پرده رؤیا را کنار بزنید و به چهره واقعی مردی نگاه کنید که این همه سال شما را فریب داده است.

   ۲- بپذیرید و درک کنید که رابطه ای که بر اساس عشق حقیقی، صمیمیت، صداقت و تعهد بنا نشده باشد، رابطه سالمی نیست و دیر یا زود، از هم می پاشد؛ بنابراین در برابر وسوسه برگشتن و از سر گرفتن رابطه، قاطعانه مقاومت کنید.

   ۳- به زن و فرزندان او فکر کنید و قبول کنید که همسر او هم زنی مثل شماست که آرزو دارد، تنها مالک قلب و وجود همسر خود باشد؛ بنابراین خودتان را فریب ندهید و بگذارید وجدانتان او را به زندگی واقعی اش برگرداند.

   ۴- فراموش کردن به این معنی نیست که طرف مقابل را در ذهن و خاطره و یادتان به ناگهان نابود کنید؛ فراموش کردن حقیقی به این معناست که باید به جای او، به فکر خودتان باشید.

   افراد لایق خودتان را پیدا کنید

   ۵- خودتان را باور داشته باشید. همه آدم های دنیا در یک نفر خلاصه نشه است؛ هر چند شما در عشق شکست خورده اید اما هنوز مردان شایسته ای زیادی هستند که ممکن است در مسیر زندگی شما قرار بگیرند و خواهان ازدواج با شما باشند.

   ۶- خوشبین باشید و نیمه پر لیوان را ببینید و به جای اینکه فکر کنید «من عشقم را از دست داده ام»، فکر کنید «من الان مجردم» و به جای اینکه فکر کنید «کسی را که خیلی وقت بود می شناختم، از دست داده ام»، فکر کنید که «حالا باید با آدم های زیادی آشنا بشوم». خوشبین بودن به شما کمک می کند که زودتر فراموش کنید.

   ۷- اینکه طرف مقابل، شما را با وجود همه عشقی که به او داشتید رها کرد، به این معنی نیست که شما جذاب و دوست داشتنی نبوده اید؛ آنچه که اتفاق افتاده، فقط و فقط به این معنی است که به شما فرصت دوباره ای داده شده که همسری بیابید که درست به همان اندازه ای که شما دوستش دارید، شما را دوست داشته باشد و برایتان ارزش قائل شود.

   ۸- کسی که احساسات شما را می شنود و می بیند اما هیچ پاسخی به آن نمی دهد، کسی که نسبت به شما و رنج هایتان بی تفاوت و منفعل است، مردی که از آرزوهای شما باخبر است اما شما و نیازهایتان را نادیده می گیرد، قطعا به هیچ عنوان شایسته عشق ورزی نیست. هیچ دلیلی ندارد که ما خودمان را به کسی تحمیل کنیم که دوستمان ندارد، زیرا همانطور که پیش از این نیز گفتیم، عشق، احترام، علاقه، تعتهد و صمیمیت، خصوصیاتی هستندکه در یک رابطه باید متقابل باشند واگر رعایت نشوند، نتیجه ای جز احساس کسالت و پوچی و سرخوردگی ندارند.

   ۹- زمان هایی را نیز به تنهایی بگذرانید. سعی کنید از استقلال کنونی تان شاد باشید. لازم است که یاد بگیرید به تنهایی و بدون وابستگی به دیگران شاد باشید وگرنه نمی توانید فردی را که بعدها قرار است به زندگی تان بیاید، شاد کنید.

   ۱۰- همه یادگاری های رابطه قبلی را از خود دور کنید؛ فراموش کردن یک فرد، مستلزم این است که در آینده زندگی کنید؛ نه در گذشته! همه عکس ها، فیلم ها، هدیه ها و هر چیز دیگری که به او مربوط می شود را جمع کنید و در جایی دور از دسترس و دیدتان بگذارید. شاید درابتدا کار ناراحت کننده ای باشد اما به تدریج روحیه تان را بهتر خواهد کرد.

   نکات طلایی
   * کسی را که شما فقط برایش یک سرگرمی اوقات فراغت هستید، به اولویت زندگی تان تبدیل نکنید.
   * وقتتان را برای کسی که با شما وقت نمی گذارد، تلف نکنید.
   * اگر احساس عصبانیت و افسردگی دارید، سعی نکنید انتقام بگیرید؛ فقط در مورد آن با یکی از دوستانتان حرف بزنید. هیچ کسی ارزش این همه ناراحتی و غصه شما را ندارد.
   * یادتان باشد که بالاخره فراموشش خواهید کرد اما باید از انجام کارهایی که شما را به یاد او می اندازد، پرهیز کنید.
   * اشکالی ندارد اگر گاهی احساس ناراحتی و تنهایی کنید. گاهی اوقات حتی گریه ممکن است حالتان را بهتر کند. مهم این است که در این روند، هر روز حالتان بهتر از روز قبل باشد.
   * زمان بهترین داروست؛ این را به خاطر داشته باشید.
   * تلفنتان را عوض کنید تا مدام پیام های قبلی را چک نکنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *