۴۳ مرکز مشاوره ازدواج در گیلان بازگشایی شد

 

فرحناز نوبخت‌راد با حضور در جلسه کارگروهاجتماعی، فرهنگی و خانواده گیلان با اشاره به مشاوره مراکز پیشگیری اظهار کرد: مشاوره فردی ازدواج، پیش از ازدواج و حتی طلاق در مراکز مذکور انجام می‌شود.

وی به فعالیت ۳۵ مرکز مشاوره پیشگیری در گیلان اشاره کرد و افزود: مراکز مذکور اکنون به ۴۳ مرکز مشاوره افزایش پیدا کرده است.

نوبخت‌راد با بیان اینکه مرکز مشاوره پیش از ازدواج به‌تنهایی در گیلان نداریم، تصریح کرد: هدف از تاسیس این مراکز آموزش موارد پیش از ازدواج است

معاون اجتماعی بهزیستی گیلان به انعقاد قرارداد مراکز مذکور با سازمان‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: کلاس‌های آموزش پیش از ازدواج و مهارت‌های زندگی در سازمان‌های مختلف توسط مراکز مشاوره ازدواج برگزار می‌شود.

وی مدت برگزاری کلاس‌های آموزشی مراکز مشاوره را ۱٫۵ ساعت اعلام کرد.

*این کلاس ها اصلاً کاربردی نیست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خواهران رشت نیز در جلسه مذکور بر بررسی آسیب‌ها و خطرها در خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: نبود اشتغال نخستین و مهم‌ترین مانع ازدواج جوانان است.

به گفته اکرم رحمانی تا مسئله اشتغال برطرف نشود امیدی به افزایش ازدواج نمی‌توانیم داشته باشیم.

وی با اشاره به آمادگی جوانان برای ازدواج خاطرنشان کرد: جوانان به دلیل نداشتن امکانات مالی نمی‌توانند ازدواج کنند.

رحمانی کاربردی نبودن کلاس‌های آموزشی را از جمله دلایل افزایش طلاق در جامعه دانست و بیان کرد: فیلم‌ها و برنامه‌های صدا و سیما می‌تواند در تشویق جوانان به ازدواج تاثیرگذار باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خواهران رشت بر تشویق خانواده‌ها برای ازدواج جوانان تاکید کرد و یادآور شد: فروپاشی خانواده یکی از علت‌های اصلی طلاق است و باید همایش، گفتمان و کرسی‌های آزاداندیشی در این زمینه برگزار شود.

وی با اشاره به پخش بیش از ۱۰۰ شبکه فارسی زبان از ماهواره، تصریح کرد: بیشتر فیلم‌های پخش شده در شبکه‌های ماهواره‌ای نقش ویژه‌ای در فروپاشی خانواده‌ها دارند.

رحمانی به نقد ماهواره در جامعه اشاره کرد و گفت: باید موارد مثبت و منفی ماهواره ها برای خانواده ها تشریح شود تا آنان به این نتیجه برسند که این وسیله را از کانون خانواده دور نگاه دارند.

برای دیدن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به مرکز مشاوره ازدواج رجوع کنید

منبع: کودک و نوجوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *