ازدواج فامیلی ممنوع

ازدواج فامیلی ممنوع

یکی از پیش درآمدهای یک ازدواج خوب و موفق شناخت طرفین نسبت به همدیگر است هرچقدر این شناخت بیشتر باشد می تواند تضمین کننده بیشتری برای یک ازدواج سالم و به دور از شکست باشد زیرا هر دو طرف ازدواج کننده همدیگر را شناخته و سپس تصمیم میگیرند بنابراین می توانند فردی را انتخاب کنند که بیش از بقیه به روحیات و خلق و خوی خودشان نزدیک بوده و معیارهای آنان را برای همسر مناسب داشته باشد. بنابراین ازدواج بدون شناخت می تواند منجر به طلاق و جدایی شود.

line-separator

به همین دلیل ازدواج فامیلی در میان برخی خانواده ها رواج شدیدی دارد به صورتی که پدر و یا مادر خانواده با بیان اینکه دختر یا پسرشان را به فرد غریبه نمی دهند، آنان را مجبور به یک ازدواج اجباری کرده و مشکلات این نوع ازدواج را نیز نادیده می گیرند اما برخی دیگر از خانواده ها نیز مشکلات ازدواج ها فامیلی را در نظر گرفته و فرزندان خود را از این نوع ازدواج منع می کنند.

در گذشته به علت محدودیت روابط و همچنین ارتباط کم با جنس مخالف، ارتباط فامیلی و همچنین رفت و آمد با قوم و خویش بیشتر بوده و خب به طبع ازدواج های فامیلی که ثمره همین روابط بوده است بسیار بیشتر دیده میشده است. والدین فردی  را می دیدند و بنا به انتخاب خود او را به عنوان همسر فرزند خود انتخاب می کردند در این میان نظر و ملاک های خود پسر و دختر در نظر گرفته نمی شد بدین ترتیب می توان گفت به نوعی ازدواج اجباری پدید می آمد و انتخاب همسر بنا به شناخت پدر و مادر صورت می گرفت این در حالی است که درباره انتخاب همسر خود فرزندان و دختر و پسر باید نظر داده و این مهم براساس مجموعه ای از ملاک ها و معیارها و پارامترها صورت بگیرد تا هر نفر با توجه به معیارها و روحیات خود همسر مناسب خود را انتحاب کند.

line-separator

نتایج تحقیقات مشاوران نشان می دهد که کسانی که به صورت فامیلی ازدواج کرده اند، زندگی خوشبخت و خوبی را تجربه نمی کنند زیرا شناخت آنان بر اساس روابط فامیلی بوده و مباحث و شناخت حاصل از زندگی و زناشویی با این نوع شناخت تفاوت دارد به همین دلیل ازدواج ها باید بر پایه شناخت عمیق صورت بگیرد. از مشکلات ازدواج فامیلی و معضلاتی که این نوع ازدواج به همراه دارد می توان به دخالت های بیش از حد فامیل، عدم اجازه زندگی مستقل و پایدار به زوجین از طرف بستگان و مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی را نام برد. شاید بزرگترین مشکل ازدواج فامیلی جدای از مشکلات شناختی و زناشویی، مشکلات ژنتیکی باشد این نوع ازدواج از نظر علمی نیز مردود است زیرا می تواند باعث تولد یک فرزند ناقص شود بنابراین بهتر است بگوییم ازدواج فامیلی ممنوع و برای یافتن فرد مناسب برای ازدواج کمی دیدمان را وسیع تر کنیم البته توصیه ما به والدین نیز می باشد که به انتخاب فرزندشان احترام گذاشته و تعصبات از مد افتاده قدیمی را فراموش کنند..

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج رجوع کنید

منبع:مرکزمشاوره.com

13 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  من با پسر خالم ازدواج کردم
  ولی همون اول فهمیدم اشتباه کردم
  چون مشکلات زیادی به وجود اومد
  با اینکه فامیلیم احساس میکنم اصلا نمیشناختمش
  به عنوان یه تجربه میگم با فامیل ازدواج نکنید

  پاسخ
 2. باران
  باران گفته:

  من چند سال با پسرخالم نامزد هستیم اما این مدت هیچ وقت مثل بقیه دختروپسرها باهم نبودیم فقط هفته ای یکبار تو خونه همدیگرو میبینیم این خواستن از طرف پسرخالم بوده و دوسال از من کوچیکتره الان که ٢٣سالم شده خیلی نگرانم هیچ وقت بهم از نخواستن چیزی نگفته اما وقتی قهر میکنه حتی به ماه میکشه تا اشتی کنه خیلی نگرانم اما نمیتونم کاری انجام بدم لطفا منو راهنمایی کنید

  پاسخ
  • ►Responder◄
   ►Responder◄ گفته:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ
 3. ترانه
  ترانه گفته:

  من دو سال نامزد پسرعموم بودم، اما بهم خورد چون همدیگه رو دوست نداشتیم، از اولش نمیخواستمش، اما به صرف اینکه شرایطش خوب و پسرعمومه قبول کردم، لطفا اول خوب فک کنید تا کسی به دلتون ننشسته قبولش نکنین.

  پاسخ
 4. nahid
  nahid گفته:

  سلام
  توروخدا این تجربه را م قبول کنید…تا جایی که مطمعن نشدید که طرف شما صلاحیت داره واسه ازدواج …به ازدواج فامیلی تن بدید…این یه تجربه سخت وتلخه…که تاوان سنگینی بابتش داده شد!!

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *