تحقیقات باور نکردنی بر روی مغز عشاق

تحقیقات باور نکردنی بر روی مغز عشاق

طبق تحقیقات جدیدی که در دنیای پزشکی صورت گرفته است، با کمک دست گاه های جدید و پیشرفته و سی تی اسکن های انجام شده بر روی مغز افراد عادی و کسانی که عاشق شده اند، این تئوری که افراد عاشق بدون در نظر گرفتن عقل و منطقشان و از روی احساسات تصمیم میگیند، اثبات شده و همچنین در ادامه آن نتایج جالبی پدید آمده است.

بر اساس این یافته ها، افرادی که عاشق می شوند، تغییرات شیمیایی بسیاری را در مغز خود تجربه کرده و جالب اینکه بسیاری از قسمت های مغز آنان خاموش می شود. از سوی دیگر این تحقیقات نشان می دهد که حس عاشقی به گونه ای می تواند در فرد عاشق حالتی ناپایدار و عصبی را به وجود آورد. فرد عاشق در قبال تمامی اتفاقاتی که مانع رسیدن وی به عشقش شود واکنش عصبی نشان داده و خشمگین می شود.

تصاویر اسکن شده مغز انسان نشان می دهد که قسمت پیشانی مغز، ناحیه ای که انسان با آن تصمیم گیری و انتخاب می کند، در زمان عاشقی از کار افتاده و این مهم باعث می شود که تمامی انتقاد ها و مشکلاتی معشوقه خود را نادیده گرفته و از آن چشم پوشی کند. بنابراین وقتی به کسی که دوستش دارید نگاه می کنید بسیاری از قسمت های مختلف مغزتان روشن شده اما بخش بزرگ و مهمی که نقش قضاوت را بر عهده دارد خاموش شده و عملاً تاثیری در تصمیمات شما ندارد. از بخشهایی که همواره یا حس عشق عملکرد بهتری از خود نشان می دهد، بخش احساسات است. این بخش با حس رضایت و شادی از زندگی که به فرد منتقل می کند ، همواره وی را در سطح رضایت از زندگی قرار داده و او را بسیار خوشبخت و خوشحال جلوه می دهد.

به صورت کلی درست است که همه این نظرات به اثبات رسیده است اما همیشه باید به این نکته توجه داشته باشیم که همه چیز در دستان خودمان است. حتی در لحظاتی که بیشترین احساس عشق را داریم، اگر بخواهیم میتوانیم از منطق و عقل خودمان هم استفاده نماییم.

برای دیدن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به مرکز مشاوره ازدواج رجوع کنید

منبع:مقالات کانون مشاوران ایران

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *