مشاوره ازدواج با مرد مطلقه

ممکن است برای برخی از افراد پیش بیاید که به فردی علاقه مند شوند یا خواستگاری داشته باشند که قبلا یکبار ازدواج کرده و در ازدواج اول خود شکست خورده باشد و با توجه به ایده آل ها او را فردی مناسب برای ازدواج ببینند اما به دلیل داشتن یک ازدواج ناموفق دچار شک و تردید در انتخاب خود شوند. برای این که این افراد  از ازدواج با مرد مطلقه این دو راهی رهایی یابند و با اطمینان خاطر انتخاب کنند توصیه میشود حتما به یک مشاوره ازدواج مراجعه کنند تا با یک روانشناس خوب در رابطه با مشاوره ازدواج با مرد مطلقه مشورت و راهنمایی بگیرند.

مشاوره ازدواج خاص

طلاق یکی از مسائل مهم زندگی است که می‌تواند تاثیرات زیادی بر زندگی افراد داشته باشد. در برخی موارد، افراد پس از طلاق تصمیم به ازدواج مجدد می‌گیرند. در این صورت، اگر مرد خواستگار مطلقه باشد، نکات خاصی وجود دارد که باید به آنها توجه شود.

مزایا و معایب ازدواج با مرد مطلقه

مزایا

 • تجربه بیشتر مرد در زندگی مشترک: مرد مطلقه تجربه بیشتری در زندگی مشترک دارد و می‌داند که در یک رابطه چه انتظاراتی باید داشته باشد.
 • آگاهی از اشتباهات گذشته: مرد مطلقه از اشتباهات گذشته خود درس گرفته و سعی می‌کند در رابطه جدید خود آنها را تکرار نکند.
 • استقلال مالی بیشتر مرد: مرد مطلقه ممکن است استقلال مالی بیشتری داشته باشد و بتواند مسئولیت‌های مالی زندگی مشترک را به تنهایی بر عهده بگیرد.

معایب

 • احتمال وجود فرزند از ازدواج قبلی: مرد مطلقه ممکن است فرزندی از ازدواج قبلی خود داشته باشد که این موضوع می‌تواند چالش‌هایی را در زندگی مشترک ایجاد کند.
 • احتمال وجود مشکلات عاطفی در مرد: مرد مطلقه ممکن است هنوز از طلاق خود احساس ناراحتی یا عصبانیت داشته باشد که این موضوع می‌تواند بر رابطه جدید او تاثیر بگذارد.

نکات مهم برای ازدواج با مرد مطلقه

 • آگاهی از دلایل طلاق: قبل از ازدواج با مرد مطلقه، مهم است که دلایل طلاق او را بدانید. این کار به شما کمک می‌کند تا بفهمید آیا او آمادگی ازدواج مجدد را دارد یا خیر.
 • صحبت با فرزندان مرد: اگر مرد مطلقه دارای فرزند باشد، مهم است که با آنها صحبت کنید و ببینید آیا آماده ورود شما به زندگی آنها هستید یا خیر.
 • صبر و تحمل: ازدواج با مرد مطلقه ممکن است چالش‌هایی داشته باشد. بنابراین، مهم است که صبور و با تحمل باشید.

 

سایت مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم درستی در مورد ازدواج با مرد مطلقه بگیرید. مشاور می‌تواند به شما در بررسی مزایا و معایب ازدواج با مرد مطلقه کمک کند و همچنین به شما در حل چالش‌های احتمالی که ممکن است در زندگی مشترک با مرد مطلقه با آن مواجه شوید، کمک کند.

اگر قصد ازدواج با مرد مطلقه را دارید، توصیه می‌شود قبل از هر تصمیمی از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

مرکز مشاوره

مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع را در سایت مشاوره ازدواج ببینید

منبع: همسرانه

189 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. dey
  dey گفته:

  سلام.من یه مشکل دارم میخوام با مردی ازدواج کنم که قبلا یه بار عقد کرده و سه ماهی توی عقد بوده و چون با اون خانوم در مورد محل سکونت پس از ازدواج به تفاهم نرسیده جدا شده.آیا میشه به همچین مردی اعتماد کرد؟ با این فرض که تمام معیارهای اخلاقی و خانوادگی رو هم داره.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   بهتره حتما حضوری هر دو نفر به روانشناس مراجعه داشته باشید .همین مساله که طلاق صرفا به خاطر محل زندگی باشد کمی شک برانگیز است چون هیچ فردی با امید طلاق ازدواج نمی کند و همه دوست دارند زندگی موفقی داشته باشند و وقتی در زندگی عشق وجود داشته باشد محل زندگی و ..اهمیتی ندارد بهتر ه حتما خودتون از اون خانم هم تحقیقی داشته باشید هیچ وقت یک طرفه دعوا مدعی نمی شود که مقصر است چون قصد ازدواج مجدد دارد .بنابراین با همه اینکه ایشون شرایط مطلوبی دارند ولی بهتر است حضورا مراجعه شود .و شرایط بررسی شود هم برای ایشون شرایط ازدواج مجدد قطعا با اضطراب هایی همراه است پس هر دو باید سنجیدخ اقدام کنید البته فردی که یک بار ازدواج ناموفق داشته محکوم به شکست نیست وبنده فقط خواستم به شما بگویم باید دقت داشته باشید تا خدای ناکرده بعدا دچار پشیمانی نشوید و بتوانید تصمیم درستی بگیرد .
   امیدوارم در نهایت تصمیم درستی گرفته شود و خوشبخت باشید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

   پاسخ
 2. راضیه
  راضیه گفته:

  سلام دختری ۳۴ هستم بامردی مطلقه آشنا شدم وقصد ازدواج طی مدتی که باهم بودیم فقط تلقنی وچون همکاربودیم همدیگر رومیدیم یکبار به منزل مااومدن من هیج وقت منزلش نرفتم وبعد مدتی میخواستن که من روببوسن ودرآغوش بگیرن که من مانع شدم ویکبارکه میخواست دستم روبگیره نذاشتم وازاون روز بعد گفتن که من باهاشون خیلی فاصله دارم ومن دیگه هیچ تماسی باهاشون ندارن بجز محیط کارکه همیدیگر روببینیم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   دوست گرامی شما اگر اجازه چنین کاری رو ندادید یعنی برای خودتون حد و حدود قائل هستید و طبیعی است که چنین باشید خب ایشون تمایل داشتند راحت ارتباط برقرار کنند و اگر به همین واسطه با شما ارتباطی ندارند شاید نگرانی شما بی دلیل است .و خودشون هم قید کردن که شما با هم فاصله دارید ببینید واقع بین باشید اگر واقعا از نظر شما رفتارهای ایشون مشکلی ندارد و شما پذیرا هستید و حتی ممکنه بعد ا این تمایل به رابطه دیگری باشند با توجه به مطلقه بودن و اینکه خوب قطعا دلایلی برای طلاق داشتند خوب ادامه بدهید و حتی خودتون دوباره پیش دستی کنید ولی واقعا اگر برای خودتون معیارهایی را قائل هستید حدو حدود و چارچوبی دارید و دوست ندارید تا رسمی شدن رابطه طرف مقابل حالا هر قردی باشد چنین رفتارهایی داشته باشد پس اصلا نگران نباشید که ایشون رو از دست دادید و یا کاری برای خوشایند و جلب نظر انجام دهید هر چند شاید حال شما قابل درک باشد درهر حال امیدوارم خوشبخت باشید

   پاسخ
 3. مریم
  مریم گفته:

  سلام من دختر ۲۱ ساله ای هستم که یکی از استادام که ۴۱ سالشونه از من خواستگاری کردن ۱ سال بود که رفتارای ما نسبت به همدیگه علاقمونو نشون میداد تا بالاخره ایشون خواستگاری کردن
  جدا از تفاوت سنی ایشون یه ازدواج ناموفق داشتن و از اون ازدواج یه فرزند البته ۵ ساله که جدا شدن . اوایل رابطه اصرار داشتن که هرچه سری تر عقد کنیم یعد مشکلاتی پیش اومد که الان همش دست دست میکنه و میگه از آینده تو میترسم که پشیمون بشی

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   اگر خواستگاری دارید که با شما اختلاف سنی زیادی دارد نکات مثبت و منفی این ازدواج را بدانید

   این روزها که سن ازدواج بالا رفته شاید خواستگاری به سراغ شما بیاید که اختلاف سنتی شما با او بسیار زیاد باشد. اگر از این خواستگار خوشتان اومده و شرایط او مطابق میل تان است قبل از ازدواج بهتر است به چند نکته دقت کرده و شرایط را بهتر بسنجید تا انتخاب درستی داشته باشید.

   نکات مثبت
   می توان با کمک این مرد از دیدگاهی متفاوت به دنیا نظر کرد و مسائل و مشکلات را با نگاهی عمیق تر حل کرد.
   روبه رو شدن با مردی که از نظر مالی به موفقیت و ثبات رسیده، برای بیشتر زن ها خوشایند است چراکه مردی که پا به میانسالی گذاشته، احتمالا شرایط مالی بهتری دارد.
   دخترانی که رابطه عاطفی محکمی با پدرشان نداشته اند برایشان ازدواج با مردی مسن تر جذاب است چراکه به دنبال مردی هستند که آنها را زیر پر و بال خود بگیرد و ترسهایشان را دور کند.
   مردهایی که اختلاف سنی زیادی با همسرشان دارند، دوست دارند به هر طریقی شریک زندگی شان را از خود راضی نگه دارند تا مبادا همسرشان به دلیل اختلاف سنی دچار مشکل شود.
   مردانی که همسران کم سن دارند، نگران از دست دادن آنها هستند. مثلاً نگران آن هستند که مبادا همسرشان روزی از آنان طلاق بگیرد و زندگی آنان را متلاشی کند و در نتیجه محبت بیشتری به همسرشان می کنند.
   مرد با تجربه بسیاری از مشکلات را مدیریت می کند و نمی گذارد به این راحتی ها بحرانی در زندگی ایجاد شود و در نتیجه زندگی حالت یکنواخت تری دارد.
   مرد با بیشتر چشیدن خوب و بدی های دنیا قدر زن و زندگی اش را بیشتر می داند.
   مزایا و معایب ازدواج با مرد سن بالا
   نکات منفی
   وجود فاصله سنی زیاد باعث می شود که زن و شوهر نتوانند به خوبی یکدیگر را درک کنند و دنیایشان فاصله زیادی با هم دارد.
   وقتی که فاصله سنی بین زن و شوهر زیاد باشد، هریک در دوره ای از زندگانی به سر می برند که به لحاظ قوت و توان بدنی متفاوت با دیگری است مثلاً زنی که ۳۵ سال دارد، در دوران جوانی و سرزندگی به سر می برد و همسر او که در ۶۰ سالگی است به مرز پیری رسیده است.
   اگر زن بخواهد گاهی جوانی کند یا کمی سراغ تفریحات شاد و پرهیجان برود ممکن است همسرش خیلی همراه نباشد و ترجیح دهد در خانه بماند.
   ممکن است بعداز مدتی حوصله نداشته باشد شاهد بزرگ شدن زن باشد یا آزمون و خطاهای زن برای به دست آوردن شغل، جایگاه اجتماعی، حل مشکلات شخصی و ارتباطی اش را نتواند تحمل کند.
   گاه وجود فاصله های سنی زیاد باعث می شود که برخی از مردان، سوءظن هایی نسبت به همسر خود پیدا کنند و ممکن است حتی نتوانند دلایلی هم برای اینگونه افکار خود بیاورند.
   فرد کوچکتر دچار نوعی رودربایستی رنج آور است و نمی تواند به راحتی مشکلات کوچک و گاه بچگانه اش را با همسر خویش در میان بگذارد، لذا حرف های ناگفته بسیاری دارد.
   جاافتاده بودن سن مرد می تواند او را به همسری کنترل گر تبدیل کند که مدام برای همسرش تعیین تکلیف می کند.
   گروهی از کارشناسان موسســـه تحقیقــات جمعیت شناسی ماکس پلانک طی بررسی های خود متوجه شده اند وجود اختلاف سن بین زنان و شوهران تاثیر منفی بر عمر زنان دارد.
   ممکن است گاهی به دلیل اختلاف سنی زیاد زن حجالت بکشد شوهرش را در جمع جوانان ببرد یا به دوستان و اقوام جوانش معرفی کند.

   پاسخ
 4. mahhi
  mahhi گفته:

  سلام یه آقایی به من علاقه مند هست که در شرف طلاق همسرش هست که کمتر از یک سال با هم زندگی کردن و از روز اول با هم مشکل داشتن از قبل ازدواح منو میخواست و هیچ علاقه ای به اون نداشت و الان هم قصد داره بعد از جدا شدن از اون با خانواده من صحبت کنه.توی چند ماهی که عقد بودن ، زیاد همدیگه رو ندیدن و فقط چند بار با هم بودن و خیلی با هم مشکل دارنو

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام .شما از اون خانم هم اطلاع دارید که چرا با این اقا ارتباط مناسبی ندارد و اصلا مشکل چیست یک طرفه قضاوت نکنید .وقتی این اقا از قبل طلاق با شما در ارتباط بودند .پس خودش نوعی خیانت محسوب می شود .که خود شما هم اگر با فردی ازدواج کنید این شرایط را نمی پذیرید .هیچ دختری با فکر طلاق با فردی ازدواج نمی کند وقتی ایشون دچار مشکل شدند .یعنی ارتباط هر دو نفر مشکل دارد و شاید چون این فرد با شما ارتباط دارید از همسرش دلسرد شده است .امیدوارم متوجه شرایط باشید این مسائل را برای انتخاب درست شما مطرح کردم .که اگر واقعا تصمیم ازدواج دارید بهتر است همه جوانب امر را بسنجید امیدوارم خوشبخت باشید .

   پاسخ
  • مریم
   مریم گفته:

   سلام من دختر ۲۱ ساله ای هستم که یکی از استادام که ۴۱ سالشونه از من خواستگاری کردن ۱ سال بود که رفتارای ما نسبت به همدیگه علاقمونو نشون میداد تا بالاخره ایشون خواستگاری کردن
   جدا از تفاوت سنی ایشون یه ازدواج ناموفق داشتن و از اون ازدواج یه فرزند البته ۵ ساله که جدا شدن . اوایل رابطه اصرار داشتن که هرچه سری تر عقد کنیم یعد مشکلاتی پیش اومد که الان همش دست دست میکنه و میگه از آینده تو میترسم که پشیمون بشی

   پاسخ
   • مشاور
    مشاور گفته:

    با سلام .متاسفاته دوست عزیز در شرابط دانشگاهی از این دست اتفاقات بسیار است .روابط عاطفی شاگر د و استادی که طرفین عواقب را کمتر در نظر می گیرند.ایشون رو با داشتن ۲۰ سال اختلاف سنی طلاق و واشتن فرزند ۵ ساله می پذیرید .ار جریان طلاق ایشون چقدر مطلع هستید شتید مشکلی از طرف ایشون بوده .شما بعدا فرزندی داشته باشید می ت وانید با قضیه فرزند قبلی ایشون کنار بیایید ان چیزی که محرز است بحث تردید خود این فرد است زندگی بحث یک عمر احساسات در مراتب اولیه نیست برای داشتن رضایت زناشویی .بهتر است توجه داشته باشید که همه شرایط را بسنجید از فضای تردید ایشون استفاده کنید .و همه جوانب رو بسنجید و سعی کنید کمی ایند۶ نگری هم داشته باشید امیدوارم احساسی تصمیم نگیرید شپا سنی ندارید و بهتر است با فردی با اختلاف سنی کمتر ازدواج کنید .موفق و خوشبخت باشید .

« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *