مشاوره ازدواج بندرعباس

مشاوره ازدواج بندرعباس

از دیرباز تا کنون بحث چشم و هم چشمی بوده و هست . اما چشم و هم چشمی تا چه حد و تا به کجا؟

بسیاری از دختران و پسران جوان هستند که ممکن است از روی چشم و هم چشمی و صرفا به خاطر این که حسادت دوستان و یا آشنایان خود را بر انگیخته کنند با خواستگاری که شرایط عالی دارد بدون این که اخلاقیات او را مورد بررسی قرار داده و  با هم در مورد جزئیات زندگی آینده و اهدافی که دارند و میخواهند به آن برسند صحبت کنند او را انتخاب میکنند و بعد از شروع زندگی مشترک به اشتباه بزرگی که به آن مرتکب شده اند پی میبرند و متوجه میشوند که دیگر راه بازگشتی نیست.

اما بهتر نیست از همان ابتدا با مشورتی عاقلانه و با اشتراک تفکرات و معیار های خود بهترین انتخاب را بکنیم تا دچار اشتباه نشویم؟

مشاوره ازدواج بندرعباس به منظور کمک به هموطنان عزیز ساکن این شهر و با هدف کمتر کردن مشکلات جوانان و کمک به آنان برای انتخابی بهتر در کشور ایجاد شده است. مشاوران و روانشناسان ما در نمایندگی های مشاوره ازدواج بندرعباس در مشاوره ازدواج سورو ،مشاوره ازدواج امام خمینی ، مشاوره ازدواج پاسداران و مشاوره ازدواج صدر پذیرای مردم عزیز خواهند بود.

برای خواندن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به سایت ازدواج مراجعه کنید

 

منبع:مرکزمشاوره ستاره ایرانیان

97 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. arash
  arash گفته:

  سلام من جدیدا با دختری آشنا شدم که میشه گفت تا حدی هم بهش علاقه مند شدم و تصمیم به دادن پیشنهاد ازدواج داشتم.منتها با تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدن ایشون حدود ۳ سال به پسری دوست بودند که طی حادثه ای این پسر فوت می کنند و بعد از آن این خانم دچار افسردگی می شوند و هنوز با اینکه دو سال از این موضوع گذشته این روابط رو فراموش نکرده و در اون حال و هوا سیر می کنند.اختلاف طبقاتی این پسر و دختر هم بسیار زیاد بوده به طوری که پسر از خانواده بسیار مرفه بوده و اکنون هم ایشون در محیط کار تا حدی افسرده و پرخاشگر هستند.
  حالا با این شرایط می خواستم ببینم آیا این اصولا پیشنهاد دادن به دختری به این شرایط درست و منطقی هست یا خیر؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام .طبیعتا با وجود شرایطی که می فرمایید خیر ؟چون ایشون عشقی رو داشتند که با فوتش هم فراموش نشده و لااقل فراموش شدن ان بسیار سخت است .و خب اگر پرخاشگری و هر رفتاری تحت تاثیر این مساله باشد شرایط سخت تر می شود به فرض اینکه ایشون با شما وارد زندگی شوند چون موضوع قبلی درست حل نشده وارد مقایسه هایی خ اهند شد و خب این شرایط برای خود شما ازاردهنده می شود البته که قرار نیست ایسون به خاطر شرایط قبلی محکوم به شکست باشند و دیگر نتوانند زندگی خوبی را اداره کنند ولی باید توجه داشته باشید که این مساله واقعا حائز اهمیت است که به شرایط طرف مقابل روحیات و گذشته جهت انتخاب برای یک عمر زندگی دقت داشته باشید .در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید و در این مورد تصمیم درستی بگیرید .

   پاسخ
 2. نیما
  نیما گفته:

  با سلام.مدتی است که با دختری آشنا شده ام و به او علاقه مند هستم.این آشنایی به قصد شناخت بیشتر برای ازدواج ادامه دارد.خانواده من محیطی بسیار آرام دارد و پدر و مادرم رابطه بسیار خوب و محبت آمیزی با یکدیگر دارند.در حامای که خانواده ایشان نقطه مقابل بوده و پدر و مادرشان رابطه صمیمانه ای با یکدیگر نداشته و حتی چندین بار تا مرحله طلاق پیش رفته اند.سوال من این است که آیا این موضوع تفاوت خانوادگی شانس موفقیت زندگی آینده ما دو نفر را کاهش خواهد داد؟ آیا این موضوع اصلا قابل اهمیت بسیار زیادی است ؟ یعنی ایشان باید با کسی ازدواج کنن که خانواده مشابهی با خودشان داشته باشد؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   اینکه منطقی بررسی کردید و به تفاوت ها اشاره کردید قابل ستایش است ببینید اگر در چهارچوب خانوادگی مدام بحث و ..باشد خب طبیعی است که حتما روی فرزندان و دیگاهشان به زندگی تاثیر دارد ولی فردیک ه خودش توانمند است و سعی کرده از دل این بحران ها از فرصت ها استفاده کند و موفق باشید قطعا زندگی اینده را هم می تواند خوب مدیریت کند و این نکته مهمی است که باید دقت داشته باشید .که خودگناه پدر و مادر به پای فرزند نوشته نمی شود و ممکنه این خانم اتفاقا چون این مباحث را دیده انده برای زندگی اینده تجربه دارند و برنامه ریزی درستی برای داشتن ارتباز مناسب دارند همه چیز بستگی به شخصیت و رفتار این دختر خانم دارد ضمن اینکه توجه داشته باشید .که خود شما چقدر نسبت به خانواده ایشون پذیرش دارید .و فکر می کنید می توانید با خانوادشون کنار بیایید .و بعدا به عنوان پدر زن و مادرزن مطرحشان کنید و رفت و امد داشته باشید به هر حال این مساله مهمی است ولی قرار نیست هر فردی در خانواده مشکل داشت دنبال خانواده با مشکلات مشابه بگردد .خود فرد خیلی مهم است هر چند در ان بافت بزرگ شده ولی نوع شخصیت و قدرت حل مساله و درک و شعور ان فرد مساله بسیار مهمی است .امیدوارم موفق و خوشبخت باشید .

   پاسخ
 3. mehditruk
  mehditruk گفته:

  سلام و خسته نباشید من یه دختری را دوست داشتم که به زور به یه تفر دادند ولی بعد از ۹ ماه که عقد کردند بهم زنگ زدند و گفتن از زندگیشون اصلا راضی نیستن بعد کمی صحبت گفتن اگر هنوز من با همون هدف دوست داریم ازش طلاق بگیرم و من هم گفتم یه فرصت بهش بده و بهش بگو اگه این اخلاقت رو ادامه بدی از تو طلاق خواهم گرفت آیا کار درستی انجام دادم خیلی دوسش دارم.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   اینکه ایشون دارن با فردی زندگی می کنند به نظر خودتون درسته بدون اینکه جدایی اتفاق بیفته با شما در ارتباط هستند اگر خودتون به جای همسر ایشون بودید این رفتار رو دال بر خیانت محسوب می کردید یا خیر ؟؟درسته شما به ایشون علاقه دارید ولی بهتره وقتی از مشکلات زندگی به شما پناه می اورند بفرمایید باید خودشون مشکل رو حل کنند و با شما در ارتباط نباشند حداقل تا وقتی با اون اقا شرعا زن و شوهر هستند .خب اگر ایشون به هر دلیلی طلاق گرفتند خوب شما می توانید اگر هنوز هم علاقه دارید پیشقدم شوید .ایشون چه به زور چه به هر نحوی به عقد اون اقا درامده باشد به هر حال همسر ایشونه این رفتارشون درست نیست و شما چقدر می توانید مطمئن باشید بعدا به فرض زندگی باشما این رفتار تکرار نشود .هر فردی نواقص رفتاری و اخلاقی دارد اگر قابل رفع باشد خب یک مساله است و اگر افراد نتوانند یکدیگر رو با این شرایط تحمل کنند خب راهکارهای دیگری وجود دارد .بهتره فعلا دخالتی در زندگی و ارتباطی وجود نداشه باشد چون ممکنه برای خود شما هم مشکل ساز شود تا ایشون خودش راجب زندگیش تصمیم درستی بگیرد.موفق باشید

   پاسخ
 4. رحمان
  رحمان گفته:

  سلام . ۵ساله ازدواج کردم و ۲ تا بچه دارم . از اوایل کمتر و الان بیش از اندازه رفتار خانومم خوشم نمیاد . خانومم شاغله پولی که خونه مییاره پولم پولم میکنه . پیش اومده اقوام خانومم کمک مالی کردم بدون اینکه خانومم بگه و بعد که فهمیده خوشحال شده ولی یک بار برای اقوام خودم کمک کردم نا رازی و منت میزاره… از شرکتشون براش وام دادن از زمانی این پول وام داخل خونه اوردن انگار وزیراعظم شده به گفته خودش دوست دارم هرجوری بخام خرج کنم انگار ما جدا از این خانواده ایم که با ما مشورت کنه
  جایی که باب میلش نباشه با اخم یا کاملان سرد برخورد میکنه که همه متوجه میشن
  بعد ازم توقع داره همیشه براش شاد باشم کسی نیست بهش بگه با این رفتارت کی لبخند رو لبش میاد
  هنوز رفتاربا بچه بلد نیست که چجوری منعش کنه یا اینقد با تندی دعواشون میکنه با صدای بلند و کلمات نامناسب بعد که بهش میگی ارومتر با بچه برخورد کن . معمولان جوابش اینه : بچه خودمه . یا تو که بلدی آرومشون کن …. به حدی که بچهام اعدای هعصبانیتشو یاد گرفتن انجام میدن

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   در این مورد در زماننی مناسب با ایشون بطور قاطع صحبت کنید و یک بار برای همیشه موضوع کار و پول ایشون رو حل کنید
   و قبل از صحبت حتما در این مورد با مشاوری مجرب تنهایی مشورت کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

   پاسخ
 5. saman
  saman گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  من یه مدته به خواستگاری رفتم ولی هنوز عقد نکردم.دو ماهی از این قضیه میگذره و با اینکه من طرفمو دوست دارم اون هنوز به من احساسی نداره.میگه توی رفتارت نشون نمیدی که منو دوست داری.میگه وقتی با هم هستیم ابراز علاقه نمیکنی یا با رفتارت نشون نمیدی که منم بهت علاقه پیدا کنم.میشه راهنماییم کنید بگید وقتی باهاش بیرونم باید چیکار کنم؟؟؟؟
  ممنون میشم آدرس مرکز مشاوره هم بهم بدین.

  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *